Alkmaarse Raad vergaderde Blauw van de rook Heilose raad sloot lening van 200.000 gulden Geen heer in het verkeer Vervolg pag. 1 van dc heer Smit tot de bouw van ben siepomp en zaal staat de Shell ..En dat tijn meestal jongens, die van een dub beitje een kwartje weten te maken". Dt bouw van de feestzaal is in die handen geen luchtkasteel. De heer Woldendorp (kvp) achtte het daarentegen niet noodzakelijk, dat aan de Omval een uitvoerig bedrijf wordt gesticht. Een eenvoudige benzine tankplaats achtte spreker voldoende. De heer v. d. Borden (chu) vond het onjuist de bewoners aan hun lot over te laten. De stichting van een be drijf juchte spreker toe. Hij ondersteunde de motie Kirpesteijn. Aanhouden. De heer Hoytink (ar) stelde voor de bijlage nog even aan te houden. Aan nemen van de motie achtte spreker op dit ogenblik onjuist De burgemeester wenste buiten twijfel te stellen de bewoners als Alkmaarders 2e klasse te beschouwen. De motie- Kirpesteijn achtte spreker een inciden teel ingrijpen in het uitbreidingsplan. Dit zou gebeuren, als bedoeld bedrijf sou worden gesticht. „De bouwaanvraag is een eenvoudig geval, maar wat aan de Omval in zijn geheel moet geschieden is ing^rikkeld, aldus spreker. B en W zijn gaarne bereid de bijzon dere belangen van de bewoners aldaar nog eens te bekijken en een bepaalde oplossing te zoeken. Hij verzocht ten •lotte de motie in te trekken. Ook tegen aanhouding had spreker bezwaren. Op verzoek van de heer Kirpeueijn werd de zitting hierop geschorst voor beraad. Het beraad leverde een weinig gewij zigde motie op, weer ingediend door de heer Kirpesteijn. Hierin wordt aan B en W verzocht het uitbreidingsplan partieel te wijzigen, opdat toch tot bouw van benzinetankplaats en gebouw kan worden overgegaan. De heer Hoytink (ar) achtte de motie buitengewoon gevaarlijk en pleitte r .g maals voor aanhouding. De heer Berkhouwer (vvd) meende, dat de motie zal worden aangenomen en dat het daarom zijn nut zal hebben het voorstel van B en W aan te houden De heer Couwenhoven (pvda) meen de. dat de motie tengevolge zal heb ben. dat er zeer geruime tijd zal over heen gaan voor dan tot bouw zal kun nen worden overgegaan. Slag in de lucht? De heer Koot (pvda) achtte de motie een slag in de lucht en sloot zich bij Vorige spreker aan. Tegen deze opvattingen keerde zich de heer Kirpesteijn, de indiener van de motie. De heer Torenvlied (cpn) zeide voor de motie te zullen stemmen, maar als die verworpen zou worden, stelde spre ker voor het voorsfel aan te houden. De burgemeester bracht dit voorstel tot aanhouding meteen in stemming. Zes raadsleden stemden voor en acht den tegen en was daarmee verworpen. Hierop kwam de motie Kirpesteijn in •temming. Deze werd met veertien te gen twee stemmen verworpen. Fietsenstanders De heer Knuistingh Neven (cpn) pleit te bij de volgende voordracht de fiet senstanders bij de St. Adelbertusschool en St. Josephschool te overdekken. Wethouder Bakker (pvda) antwoordde hierop, dat dit in eerste instantie een kwestie van het schoolbestuur is. Een nationale feestdag? De lieer Kirpesteijn (pvda) had tot zijn teleurstelling bemerkt, dat bij de vaststelling van de vacanties van Han del&school en het Gymnastium niet de Nationale Bevrijdingsdag is opgenomen. Wethouder Bakker zeide dit inderdaad te hebben overwogen. Spreker heeft hie. Van afgezien in verband met de lande lljke regelingen, die voor deze dag wor den getroffen. In de huidige omstandig heden voelt spreker, zolang van een algemeen gevierde 5 Mei geen sprake is meer voor herdenkingen op scholen. Kledingreglement De heer Torenvlied (cpn) voerde het woord over de verstrekking van werk kleding voor het gemeentepersoneel per 1 Januari 1950. Het stelde spreker een ter teleur, dat een kwart gedeelte zal worden verhaald op de gemeentewerklie den. Spreker gaf de raad in overweging het reglement aan te nemen met de wij xiging. dat de gemeente alle kosten voor Zijn rekening neemt. Voorts vroeg spr. *n soepele uitvoering van het 'reglement. De heer Holsmuller (vvd) bezag het reglement met gemengde gevoelens. Spr. vond, dat te veel categorièn zijn opge nomen. Stofjassen voor klerken van he ■rchief vond hij overbodig. Spreker noemde dit in wezen een loonsverho ging. De regenjas moest volgens dit raadslid een olie of een rubberjas zijn. Spreker voelde vooral de kosten voor de gemeente als een groot bezwaar. De heer Couwenhoven (pvda) achtte de invoering van het kledingreglement een belangrijke tegemoetkoming voor de lagere loongroepen. Spreker bestreed het verzoek van de keer Torenvlied om alle kosten voor rekening van de gemeente te nemen. Hij herinnerde eraan, dat de voordracht in overleg met de vakorganisaties tot stand is gekomen. Ook dit raadslid pleit te voor een soepele uitvoering. De heer Hoytink (ar) achtte de in voering van het kledingreglement en uitbreiding van het verstrekken van re genkleding. „Deze bijlage verlangt te veel van het lagere personeel", aldus spreker. Dit raadslid meende, dat terug betaling van 25 procent te veel is. Het is moeilijk voor een werkman een terugbetaling van f 10 van de f 40 te bezwaarlijk. In 't bijzonder voor de reini ging. maar ook voor de anderen bijv. tot jaarloon van f 3000 niet terugbetaald behoeft te worden. Voorts vroeg spr. wat de financiële consequenties zijn. Te veel van 't goede? De heer Venneker (kvp) vroeg zich af. of Alkmaar zich de luxe van kleding kan permitteren. Spreker deed zich ken nen, als voorstander van bepaalde toe kenningen van kleding, „maar er zijn grenzen en die zijn overschreden", aldus dit raadslid. De heer Vleugel (kvp) sloot zich aan bij het betoog van de heer Hoytink. die voorgesteld had de terugbetaling soepel te regelen. Wethouders Coerts merkte in zijn ant woord op. dat de opstelling van dit kledingreglement nu anderhalf jaar heeft gevergd. De zaak is met het G O. tot stand gekomen. B. en W. hadden oor spronkelijk niet zo ver willen gaan. De eerste aanleiding tot invoering van dit reglement is het lage loon, dat de werk lieden verdienen. De terugbetaling van 25 procent door de werklieden achtte spreker geen bezwaar. „Dit moei ge durende de draagtijd worden terugbe taald," aldus de wethouder. Het G.O. was er bovendien mee accoord gegaan zonder er over te spreken. Spr. noemde als een der oorzaken voor de betaling, dat Gedeputeerde Staten ermee accoord moet kunnen gaan. De heer Coerts zeide, dat de verstrekking van de kle ding aan strikte regelen moet zijn ge bonden. De financiële consequenties zijn dat het ieder jaar aan de gemeente f 13.500 gaat kosten. Het overgrote deel van de bij het reglement betrokken ar beiders verdient minder dan f 3000. 35 milla, Wethouder van Slingerland deelde - mede. dat het het eerste jaar voor aanschafing f 35.000 tot f 40.000 gaat kosten. Als wethouder v. financiën liet hij hier een waarschuwend woord horen en waarschuwde niet het onderste uit de kan te willen nemen. Na de draagtijd komt het kledingstuk in eigendom van de gemeentewerkman. Dit zou dan een prikkel zijn om de kle ding netjes te dragen en daarom is ook de terugbetaling tot 25 procent redelijk. Hoewel spreker aanvankelijk tegen het reglement was. is hij nu voorstander. De heer Holsmuller (vvd) deed nu in tweede instantie het voorstel het woord .regenjas" in „rubber of oliejas" te veranderen. Spr. pleitte er voor de Alkmaarse middenstand in te schakelen bij de aanschaffing. De heer Torenvlied (cpn) meende, dat de verstrekking van kleding een er kenning is van de te lage lonen van de gemeentewerklieden. Spreker zeide nogmaals dat de gemeente nu ook die 25 procent voor zijn rekening moet ne men. De houding tegenover het advies van het G.O. van spreker wordt bepaald door het feit, dat de communisten hier niet in zijn opgenomen. De heer Hoytink (ar) bleef het tnoei lijk vinden, dat de laagst bezoldigde groep 25 procent moet terugbetalen. Op zekere voorwaarden is spreker wel be reid dit reglement voor het eerste jaar te ondersteunen. In zijn slolantwoord zeide wethouder Coerts, dat de Alkmaarse middenstand kan worden ingeschakeld, mits zij kan concurreren en de verschillen niet te groot zullen zijn met de fabriek. De heer de Zeeuw (kvp) zeide teleur gesteld te zijn en dat in ieder geval de middenstand van Alkmaar wordt inge schakeld. De heer Holsmuller (wd) stelde voor in het reglement in plaats van „regen jassen" te lezen „rubber, of oliejassen" Met enkele andere pogingen tot redac tiewijzigingen werd ook deze afgeslagen B en W zeide echter toe, met hun ver langens rekening te houden. Desondanks handhaafde de heer Holsmuller zijn voor stel. Dit werd afgewezen door de raad met 17 tegen 7 stemmen. Aankoop percelen. Over het voorstel tot aankoop van de percelen Luttik Oudorp 9 en 11 voor de stichting „Sociale Werkplaats" sprak de heer Koot (pvda). Spreker had de indruk, dat de ruimte niet groot genoeg was. In het naastliggende perceel had spreker een grote ruimte gezien. Door een doorbraak zou een ruime werkplaats gemaakt kunnen worden. De heer Berkhouwer meende, dat ,de sociale werkplaats" niet gediend is inet deze percelen. „Zij zijn ongeschikt". Hier doet zich het merkwaardige feit voor, dat de gemeentewoningen aan de woonruimte gaat onttrekken. „Een bur ger, die dit doet, staat met een been in de gevangenisaldus spreker. Spreker -zeide zich te zullen verzetten. „Komen er geen barakken te koop?" vroeg dit raadslid. Als gemeente er wat geld aan zou spenderen, zou een gezin hier kunnen wonen. De Heer Torenvlied stelde een vraag over de koopprijs van f 12.000 „Zal het worden afgetrokken huurbedrag hiervan worden afgetrokken?" wilde spreker we Barak duurder. De heer v. d. Borden (ch) merkte op, dat aanschaf van 'n barak voor socia le werkplaats duurder is. Spreker zeide voorts, dat een woning zal worden op geknapt en de woning door een gezin zal worden bewoond. Wethouder Coerts zeide in zijn be an'.woording, dat het in de bedoeling ligt het onderstuk en bovenverdieping van het perceel no. II te gebruiken voor sociale werkplaats. Het andere* perceel wordt voor woonruimte gebruikt Slechts een kamer wordt aan de woon ruimte onttrokken. Na re_ en dupliek besloot de raad tot aankoop van de percelen. De heer Berkhouwer kreeg aantekening tegen te hebben gestemd. Besloten werd voorts tot een onder zoek naar het Alkmaarse bedrijfsleven en uitbreiding van de school voor Bui tengewoon Lager Onderwijs in het Victoriepark. De subsidie aan de VV V's voor °e tentoonstelling ,.Zo is Nd. Holland", die in 1950 zal worden, werd aangehouden. In geheime zitting besprak de raad dit onderwerp. agenda HARMONIE THEATER: De Rat met Richard Basemhard, Scott Brady en Roy Roberts. Toegang 18 jaar. Voorstellingen dagelijks om 8 uur. Za terdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.30uur. Woensdagmiddag 2.30 uur matinee. CINEMA AMERICAIN: 't Zal je niet gebeuren met Erminlo Macario. Toegang 14 jaar onder geleide. Voorstellingen dagelijks om 8 uur. Za terdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Woensdagmiddag 230 uur matinee. VICTORIA THEATER: Nattigheid met Rosalin Boulter en Ronald Shiner. Toegang 14 jaar onder geleide. Voorstellingen dagelijks om 8 uur. Za terdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2, 4.30. 7 en 9.30 uur. Woensdagmiddag 2.30 uur matinee. A.B.T.: Buffalo Bill grijpt in! Met Richard Arlen en Jennifer Holt. In het voorprogramma Utah, de Wreker. Toe gang 14 jaar. Voorstellingen dagelijks om 8 uur. Zondag 2, 5 en 8 uur. BERGEN. BIOSCOOP DE RUS. Vrijdag, Zaterdag en Zondag: Bestem ming Tokio met Cary Grant en John Garfield. Toegang 14 jaar. Maandag Woensdag en Donderdag, Duistere Wegen, met G Raft en Humphrey Bo gart. Toegang 14 jaar. Rookwedsirijd in de Nachtegaal Er worden tegenwoordig niet genoeg sigaren gerookt. Dat vinden de sigaren winkeliers en -fabrikanten tenminste. En dat is de reden, waarom tegenwoor dig overal in ons land rookwedstrijden worden gehouden, waar het Publiek zijn rookkracht kan testen en kan trachten de langste sigarenas te verkrijgen. Ook Alkmaar mocht niet achterblij ven en het sigarenmagazijn Wagenaar uit de Langestraat was de organisatrice. De heer De Boer had de zaal van „de Nachtegaal" kosteloos afgestaan. De heer P. Haasbroek, bij wie de al gehele leiding van dit rokersfestijn was, riep de aanwezigen een welkom toe. Er waren twee wedstrijden: a. wie houdt het langst zijn sigaar rokend en b. wie houdt rokend het langst zijn sigarenas heel. Maar de heren moesten normaal roken, zodat trucjes met bri'jpennen ed- niet op mochten gaan! Winnaar van a werd de heer Tesse- laar, 2 de heer Selie, 3 de heer C. de Groot. Van b werd de heer Kloppenburg winnaari Tweede werd de heer G de Nagekomen preekbeurten Alkmaar: Baptistengemeente, vm 10 u-: evangelist Hofhuis; nm 8 uur: Jongeliedensamenkomst. In de Wilhelminaschool. Rem. Geref. Gem.: 10-30 uur ds Rappold. Gisteravond kwam de gemeenteraad vn Heiloo in vergadering bijeen. In 'n korte zitting, die ongeveer twintig mi nuten duurde werden enkele punten be handeld, waarvan wel het belangrijkste was, het afsluiten van een lening van f 200.000. Oorspronkelijk had men ge hoopt een bedrag van f 460-000 te kun nen lenen, doch aangezien de geldschie ters niet wensten in te gaan op de voor. waarden zoals die door gedeputeerde staten waren vastgesteld, moest het be drag aanzienlijk ingekrompen worden- Men hoopt de resterende f 260 000 door middel van een andere geldschieter te verkrijgen. Burgemeester Kalff opende de verga dering met een woord van welkom. Spr. feliciteerde wethouder Schuyt met de behouden thuiskomst van zijn zoon, die evenals de zoon van het raadslid J. C. van der Nek, welke deswegen eveneens gelukgewenst werd, in Indonesië ver toefde. Voor de heer Van der Nek was dit een dubbele felicitatie, aangezien de heer Kalff hem eveneens feliciteerde met zijn benoeming tot luitenant van het Rode Kruis. Van de bouwvereniging „Vrije Haard" waren adressen binnengekomen, welke reeds eerder voor de raad waren geko men. De heer Kraakman (K-V-P.) zou gaarne zien, dat deze adressen in han den van de commissie voor woningbouw zouden worden gesteld. Maar de heer Olivier (P.v.d.A.) verzette zich hierte gen. „Laat B en W zich met de „Vrije Haard" verstaan" aldus de heer Olivier, „dit is een zaak voor het gemeentebe stuur'. De burgemeester beloofde dit te overwegen. De rekening van grondbedrijven en armengoederen werd aangeboden. Er werd een commissie gevormd, be staande uit de heren, J. Robert, C. J. Vahl en Joh. de Vries- Op 15 November zal de informatieve raadsvergadering betreffende de begro ting voor het jaar 1950, die thans aan geboden werd, gehouden worden. Nu werd reeds meegedeeld, dat de in- e'n uitkomsten sluiten met een bedrag van f 607.888.03. Handwerkmiddag van plattelandsvrouwen In de Rustende Jager te Heiloo werd Vrijdagmiddag een expositie gehouden van allerlei fraaie zaken, die de leden van de afdeling Heiloo van de Neder landse Bond v. Plattelandsvrouwen ver vaardigd hadden. Op deze middag, die goed bezocht werd was onder meer een prachtig ontbijtta- fellaken met geborduurde tegels te be wonderen, waarlijk een lust voor het oog. Speciaal de huismoeders zullen hier wel met een afgunstig oog naar gezien hebben! Het zou ons te ver voeren alle prach tige inzendingen te vermelden. Daarvoor hadden de Heilooer plattelandsvrouwen te veel ingezonden! Een stroom van goe deren was binnengekomen en er werd dan ook goed zaken gedaan. De op brengst van deze middag is bestemd voor de jongens overzee. Veilig verkeer Donderdag en Vrijdag heeft het per soneel van de Nederlandse Spoorwegen verkeerstellingen gehouden bij de onbe waakte overwegen aan de Kerklaan, Schuine Hondsbosschelaan en Zevenhui- Victoria: Nattigheid George Formby laat de zaal weer eens lachen om zijn malle avonturen, die hij, ook ditmaal weer onder het zingen van zijn gekke, maar altijd weer aandoenlijke liedjes beleeft- Ditmaal is er een boel nattigheid vandaar de titel. Niet alleen letterlijk maar ook figuurlijk. Nattigheid in de vorm van 't bier, dat George van achter zijn tapkast, al dan niet gemengd met paraffine schenkt. Nattigheid van de vijver, waar deze held van een geluk- bij-een-ongeluk pardoes in tuimelt. Maar nattigheid ook (en vooral) in de vorm van de gemene concurrentie van een nabij café-.. Wij begrijpen natuurlijk allemaal wel, dat George dank zij al de stommiteiten, die hij begaat, tenslotte tóch de overwinning plus een schattig meisje in de wacht sleept. Maar voor het zover is, hebben wij al heel wat moeten lachen om de onbe daarlijke onzin, die hier en daar uitge k'aamd wordt. En dat was per slot de bedoeling van de makers, zodat dit 'n geslaagde film mag heten. Cinema Americain: 't Zal je niet gebeuren. In de Cinema draait deze week een film, waarin de Italiaanse komiek Ermi- nio Macario de hoofdrol speelt. Als soldaat diende hij drie jaar, en is net afgezwaaid en druk bezig met het uitzoeken van een hoed voor zijn bur gerpakje als de radio het bericht door geeft, dat Italië in oorlog is en alle mi litairen zich naar hun kazernes moeten begeven. Dan begint voor onze Italiaan se soldaat een periode, waarin hij op allerlei manieren aan de dood ontcnapt en later door de Amerikanen wordt ge vangen genomen. Dan dient hij in het Amerikaanse leger en neemt een Duitse bevelhebber gevangen. Onderiusen heeft hij een meisje ontmoet, dat correspon dentie voert met een soldaat die precies dezelfde naam had als hij. Dit geeft ook weer aanleiding tot de meest komische situaties. De Duitsers heroveren de stad waar hij verblijft en weer moet hij in uniform. zerlaan. Dit houdt verband met het al dan niet beveiligen dezer overwegen. Of deze beveiliging met bomen, dan wel met flikkerlichten zal geschieden, is nog niet bekend. Maandag zal er ook nog geteld worden. Winterprogramma van het Instituut Het Instituut voor Arbeidersontwikke l'ng te Heiloo heeft het programma voor de komende winter bekend gemaakt Uit het aantrekkelijke programma doen wij enige grepen: De openingsavond wordt gehouden op 26 November. Er zal die avond een concert gegeven worden door het Alkmaarse kleinorkest onder leiding van de heer G. Pranger. Piet Bakker zal op 9 December een lezing houden over „Jeugd in de pijp"- Willem van Iependaal, de bekende socialistische schrijver is de eerste spre ker van het nieuwe jaar 1950. Het on derwerp luidt: „Jeugd, brood en toe komst". Een prachtige filmavond zal op 27 Februari gehouden worden. Bij voldoende interesse zal het winter seizoen worden besloten met een uitvoe ring door het toneelgezelschap „De Nieuwe Egelantier". Opgevoerd zal wor den ,,'t Lammeken of Van Liefde en jalouzie". Al met al een aantrekkelijk program ma. dat de leden van het Heilooer Insti„ tuut „elck wat wils" biedt. Hij beraamt een ontsnappingspoging, maar ju'st komt het bericht, dat Duits land heeft gecapituleerd. In de burgermaatschappij teruggekeerd ontkomt hij nog niet aan het uniform en de helm. want hij wordt aangenomen als brandweerman-. Harmonie: De rat Een moordenaar met een sympathiek gezicht wordt lange tijd door de politie gezocht, totdat hij zijn gerechte straf on dergaat. Een moordenaar, die politie agenten doodschiet en zijn ach'ervolgers steeds weet te ontsnappen door in een riool te verdwijnen. Daar wordt hij ten slotte gevangen. Maar voor hij gevangen is. heeft het publiek in de zaal menig spannend en goed gefilmd moment kunnen beleven een spannende jacht in de riolen en een paar mooie overvallen, waarvan de lief hebber van een goede film zal smullen' Richard Basehart vervult de rol van moordenaar in deze Engelse, in Ameri ka opgenomen film. En hij doet dat op een wijze, die hem tot 'n groot acteur stempelt. Scott Brady vertolkt de rol van de politiespeurderi die tenslotte dc schuldige weet te grijpen Zij beiden, te- samen met regisseur Alf'ed Werker, hebben een film gemaakt, waarvan de talloze liefhebbers van een goede film naar hartelust kunnen genieten. A-B-T-: Buffalo Bill grijpt in Deze zeer spannende film kunt u deze week zien in het A-B.T. Richard Arlen als Buffalo Bill, bijgestaan door Jennifer Holt, spelen de hoofdrollen. Een bandie tenbende heeft ontdekt, dat het land van diverse boeren, olie bevat. Tot elke prijs proberen zij het land te kopen, maar de boeren verkopen, het niet. Zij hebben er hard op gewerkt' en zij zijn er gebo ren. De bende staat echter voor niets en enkele ranches worden verbrand. Buffa lo Bill weet echter met behulp van de Indianen de bende op te rollen. Dit geeft aanleiding tot een massa hevige ge vechten, die de toeschouwers zeker in spanning zullen houden. In het voorprogramma kunt u o.m. •cn „Utah, de Wreker". Ook deze film is spannend. We kunnen het publiek deze week het A-B.T. aanbevelen. BIOSCOOP „DE RUS", BERGEN. Deze week lopen in de Rus weer twee speelfilms. Tot en met Zon dag de documentaire film van de Amerikaanse marine. B:s emmiug Tokio. Deze film geeft ons een beeld van het leven op de onder zeeër „Copperfin", waar de com mandant (Cary Grant) onder een gezegelde order, die hij pas in volle zee mocht 1-zen, een aanval op de haven van Tokio doet. Het is een film vol spanning en mooie momenten; een adembene mend relaas van een groepje man nen. die de gevaarlijks e spionna getocht, die ooit in de geschiede nis is uitgevoerd, deden. 14 jaar. Maandag en Woensdag de rea listische film „Duistere wegen". Deze film geeft ons het leven van twee broers, Joe. en" Paul Fabrini (George Raft en Humphrey Bo gart) die hun brood trachten te verdienen als chauffeur op een truck, die hun eigendom is, als vrachtvervoerders langs Ameri kas autobanen. Me; dagen lange ri'.ten, waar velen door slaap overmand hun einde vinden. Door dit alles is een zeer sterk gespeel de liefdesaffaire geweven. Ann Sheridan en Ida Lupino zijn de tegenspeelsters van George Raft. In de film. waar zelden een man in geraffineerder val werd gelokt, doch het recht uiteindelijk zegevierde. Toegang 18 jaar. Groot, derde de heer Steeman. De as van de winnaar was 6.4 cm lang. De heer De Wit kreeg een troostprij». En wat de winnaars kregen? Het valt niet moeilijk te raden: sigaren. Zodat zij des avonds thuis hun mooie prestaties nog eens kunnen herhalen. Expositie Invasie 1799 De belangrijke tentoonstelling in het Stedelijk Museum over de invasie van 1799. heeft reeds vele bezoekers ge trokken. Ook a.s. Zondag zal de ten toonstelling geopend zijn en wel s mid dags van 2—4 uur, ingang Breedstraat. Men verzuime niet deze belangwek kende tentoonstelling, welke tot en met 30 October zal worden gehouden, te gaan zien. Er wordt hier in woord en beeld een duidelijk overzicht gegeven van de bewogen taferelen, die zich In onze omgeving 150 jaar geleden afspeel den. De toegangsprijs Is 25 ets. kinde ren een dubbeltje. Randers tegen VVZ Randers zal morgen niet thuis tegen de grote concurrent WSV spelen, doch tegen VVZ uit Zaandam, de voormalige 3e klasser. Voor Berdos is een thuiswedstrijd In gelast te-gen het sterke EHS, dat mo menteel een grote rol speelt in de com petitie en vorig jaar opmerkelijke beker successen boekte(o.a. werd toen Hel der met-.... 5—0 geklopt.) Damclub W.D.O. De uitslagen van de Donderdag avond gespeelde clubwedstrijden van de damclub WDO in café Ce res, luiden als volgt: le groep; Vroling—Pocpvel o—2 C. Dammer—Zaadnoordijk 1—1 A. Burgers—D. J. Heiges 1—1 C. Booy—E. Hofman 1—1 R. Veer—H. Kruider 2—0 2e groep: Veerman—Nuyens 0—2 HommaJ. Schippers Jr. 20 J. Oosten broek—D. Dav laar 20 C. v Beekum—J. Deichmann 20 Van der KuitLangr s 02 Film en jeugd op de Zandhoeve Het In tituut „Film en Jeugd", die zich een bestudering van alle vraag stukken betreffende de film ten. doel stelt, organiseert tezamen met de volks- hogeschool te Bergen een cursus, gedu rende welke vele belangwekkende lezin gen gehouden zullen worden. De heer E. J. Verschueren, directeur van de n.v. Multifilm behoori tot de sprekers. De cursus zal gehouden wor den van 1921 November op de Zand hoeve. Nieuwtjes uil CASTRICUM GESLAAGD De heer J. Brosrse slaagde 'e Amsterdam voor het examen Scheepswerk uigenbouw kundige. BUIIGERL. STA' D. Geboren: Petrus J G. z v P W Hes en C Lief ting Theodorus.z v H Korte kaas en E. Stet Maria M A. d v J A Borst en A A de Zeeuw Thsodorus P. z v A A de Zeeuw Theodorus P, z v A. de Vries en A Schipper. Ondertrouwd: Adrianus Bakker en Sara H Schermacher. Getrouwd: Antonius F Heijnis en Maria J Gfoentjes Willem Aardema en Maria A Eikelenboom Overleden: Johanna R. Land zaat, 76 jaar Johan H. van Esen, 77 jaar Bernardus Sin gelenberg. 64 jaar Johanna A M Hoogkamer. 60 jaar Dirk Humme, 69 jaar. x Voor de verkeersagent is he' stopbord een belangrijk lichaam.' deel. Een ernstig feit pl egdt daarom een automobilist toen hij op het hoekpunt Damrak—Dam in de hoofdstad dat lichaamsdee van de daar geposteerde agent ic taal verminkte. Na procesverbaal ie h°bben ge maakt dat dit wegens het tof brengen van zwaar lichamelijk letsel geschiedde is overigens me waarschijnlijk hervatte dt agent de regeling van hei verkee; met arm en handbewegingen. Hi, voelde zich een invalide. gezinsgebeuren ALKMAAR Geboren: Elisabeth, dv W Heesels er E Siemeri Jeltje, dv J Miedema en Bajema. Ondertrouwd. H Migchelsen, 28 Jr er A M van Ammers. 27 jr; J S Boersen, 23 jr en A C M Bakker, 23 jr; J Poor ters, 23 jr en A M van Twuljver, 19 jr J J Zuurbier, 29 jr en C J Briiin, 22 jr J N Rootlieb, 39 jr en T Kooij, 31 jr Gehuwd: G C Dun en E K Berman Overleden: E Zwaan, 81 Jr.

De Vrije Alkmaarder | 1949 | | pagina 2