Meerdan1400exposanten Raad Bergen sprak zich uit voor deelneming aan volkscredietbank Fout, Flip „Koning Voetbal" voor „Alcmaria" Maar er werd twee hele uren over gediscussieerd Najaarsveemarkl: Het aanhoudend geloei van koedieren, dat duidelijk doordrong tussen he( gehuil van de wind, was voor een ieder, die gisteren het hart van onze stad naderde, bet teken, dat de grote najaar smarkt weer in volle omvang aan d< gang was. Dier aan dier, rug aan rug stonden de koeien, kalveren en vaarzen op hun kopers te wachten. Het was op natte straatstenen maar koud en d< handel was dan ook matig. Menig koper of verkoper bleek zich tijdig te hebben teruggetrokken naar één van de vele cafés die om het Waagpleln staan :een verstandige daad. want de erwtensoep, die hen daar wachtte deed hen ongetwijfeld goed... maar dat er toch handel be- dreven werd hebben wij met eigen Ogen gezien en de marktmeester zegt. dat de handel „matig" was. Zegt U nou zelf, kan het anders tijdens zulk weer? Uit de cijfers van de aantallen inge zonden dieren, blijkt echter dat de na Jaarsmarkt een gestadige groei heeft: vorig Jaar was de totale aanvoer der run deren en kalveren 1461, thans is het djfer Iets toegenomen: tot 1486. Wie er ook al in de cafés zat. niet de jeugd, die een dergelijke markt zeer op prijs weet te stellen. Waarom7 Wij zijn naar een kleuter van misschien 4 Jaren toegestapt en hebben hem ge vraagd, waarom hij die markt zo mooi Westenwind Het Rotterdams toneel gaf Dinsdag in het Gulden Vlies een vlotte voorstelling van dit spel in 3 bedrijven door Chaf- lotte Frances. Tot gegeven heeft dit stuk het probleem der veranderingen, die tlch voltrekken in man en vrouw en hun onderlinge - verhouding gedurende een gedwongen scheiding tijdens de oor_ log. De vrouw Hermine Macray leidt drie jaar lang een zeer teruggetrokken leven totdat zij in nauwer contact ge raakt met Cay Nathaway. 'n oud vriend van haar man. Na een weloverwogen besluit komen zij tot een gelukkig sa menleven gedurende de laatste oorlogs jaren. Als de wettige echtgenoot Tony Macray echter weer ten tonele gaat verschijnen en Hermine hem zoveel mo gelijk wil sparen, komen de moeilijkhe den. Tony, die zich bewust is van de Invloed, die deze zeer moeilijke jaren in de vreemde, waar het gedichtje over de Westenwind bet symbool was van al het achtergelatene, op hem gehad heb ben. durft van de vrouw, waarmee hij nog maar pas gehuwd was bij het begin van de oorlog, niet verwachten, dat- zij zijn veranderde persoonlijkheid meteen weer evenzeer zal liefhebben- Hij gaat haar opnieuw veroveren en roept daar bij de hulp in van zijn mede.minnaar- Den komen de verwikkelingen; Hermine krijgt geen gelegenheid tot enige uitleg maar geraakt weer geheel onder de be koring van Tony. Als Cay tracht haar nog aan deze invloed te onttrekken door een uitweg te förceren. blijkt dat Tony alles al gemerkt heeft. Hermine geeft nog een verklaring van haar afdwaling en keert definitief terug tot Tony. Hoewel geen nieuwe gezichtspunten Inhoudende en soms wat geforceerd aan doende en vooral voor de vrouwelijke rol ondankbaar te spelen, gaven Rie Gil huys, Joan Remmelts en Steye van Brandenburg in een keurig verzorgd dé cor een goede vertolking, die wel vol deed bij het vrij talrijke publiek. Wederom een overwinning voor Alkmaarse politie Het Alkmaarse politievoetbalelftal doet het maar goed. Dinsdag waren het weer de collega's uit Zaandam, die aan hun Zegekar werden gebonden door een 3-1 overwinning, een verdiende overwinning overigens. De Alkmaarders waren de gehele wedstrijd sterker en stonden reeds met de rust met 2-1 voor, Het was weer de motor van de Alkmaarse aanval, inspecteur Haverlag. die voor de drie doelpunten zorgde. Als gewoon lijk was het sterkste deel van de ploeg weer de verdediging, waarvan v. Wen- aem opnieuw de ondankbare cipiers- taak had. Ditmaal was het de bekende Zaandamse voetballer Kat, die de rechts binnenplaats bezette, doch door van Wensem (Jong Holland) afdoende werd geschaduwd. Het was jammer, dat in het laatste kwartier, na het derde doel punt uit een kogel van Haverlag, de wedstrijd een ruw karakter kreeg. De gevolgen bleven niet uit. Eerst werd Haverlag zodanig verwond, dat bij moest worden vervangen door Kaay. ter wijl even later Muller het loodje legde en hierdoor practisch werd uitgescha keld. Maar het ergste moest nog komen Drie minuten voor het einde werd Ne- derveen dusdanig ten val gebracht, dat hij zijn sleutelbeen brak. Dit zette wel een domper op de vreugde ©ver de overwinning, maar het feit blijft dat de puntjes weer binnen zijn. Wij zien de verdere verrichtingen van de ploeg belangstellend tegemoet. Handelsreizigers vieren feest Ter herdenking van het 75-jarig be staan van de Nederlandse Handelsrei- Zigersverenigiug, houdt de afdeling Alk maar op Zaterdag 5 November een fees'avond in het Victorie-hotel. vond. Hij legde het stokje, waarmede hij tot nog toe parmantig paradeerde. agenda HARMONIE THEATER: De Rat met Rithard Basemhard, Scott Brady en Roy Roberts. Toegang 18 jaar. Voorstellingen dagelijks om 8 uur. Za terdag 7 en 9.30 uur. Zoodag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Woensdagmiddag. 2.30 uur matinee. CINEMA AMERICAIN: 't Zal je niet gebeuren met Erminio Macario. Toegang 14 jaar onder geleide. terzijde en keek ons even verbaasd aan. I *oe»Bn? ,aar onder Toen deed hii een slapie achteruit en Voorstellingen dagelijks om 8 uur. Z. terdag 7 en 9.30 uur, Zondag 2, 4.30, Woensdagmiddag 2.30 Toen deed hij een stapje achteruit en wreef met zijn hand over de vochtige koeienhuid en zei: „Lekker zacht, lieve koeien". Het is 'n feit. dat de dierendag sporen in veler harten heeft nagelaten... Tenslotte de prijzen. Zij waren als volgt: Kalfkoeien f 600 tot f 800: melk koeien f 600 tot f 800; geldekoeien f 300 tot f 650: kalfvaarzen f 300 tot 500: geldevaarzen f 250 tot f 350; gras kalveren f 230 tot f 260; stierkalveren f 375 tot f 550. Stand der biljarters Stand B klasse (cadre) per 26 Oct. Onder Ons 1702 286 5.95 14 4 Drie Ruiten 2047 256 7.99 12 4 ZEKZ 1977 261 7.57 12 4 Optimisten II 1673 262 6.88 12 4 Optimisten I 2283 285 8.01 9 4 Stand C klasse (libre) per 26 Oct. Geler. Valk Witte Huis Excelsior II ZEKZ Excelsior I Driesprong Alc. Victrix Optimisten Lindenhoek Drie Ruiten 2374 640 2905 634 24% 649 3.70 31 4.58 23 3.84 22 2063 604 3.41 20 2655 537 4.94 18 2317 550 4.21 18 1957 535 3.65 18 1997 683 2 92 18 1986 644 3.08 16 2479 588 4.21 15 De cijfers geven in volgorde aan: Het aantal gemaakte caramboles, bet aantal beurten, het algemeen gemiddelde, het totaal aantal matchpunten en de gespeel de partijen. Poppenkast voor de jeugd Ter gelegenheid van het driejarig be staan van de Nederlandse Vrouwenbond organiseert deze vereniging voor de jeugd op 30 November een poppenkast welke gehouden zal worden in „Het Wapen van Heemskerk. 7 en 9.30 uur. uur matinee. VICTORIA THEATER: Nattigheid met Rosalin Boulter en Ronald Shlner. Toegang 14 jaar onder geleide. Voorstellingen dagelijks om 8 uur. Za terdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2, 4.30. 7 en 9.30 uur. Woensdagmiddag 2.30 uur matinee. A.B.T.: Buffalo Bill grijpt in! Met Richard Arlen en Jennifer Holt. In het voorprogramma Utah, de Wreker. Toe gang 14 jaar. Voorstellingen dagelijks om 8 uur. Zondag 2, 5 en 8 uur. BERGEN. BIOSCOOP DE RUS. Vrijdag, Zaterdag en Zondag: Bestem ming Tokio met Cary Grant en John Garfield. Toegang 14 jaar. Maandag Woensdag en Donderdag. Dnistere Wegen, met G Raft en Humphrey Bo gart. Toegang 14 jaar. Metselaar speelde in Rotterdam Geer Metselaar, rechtsback van Alkm. Boys, speelde gistermiddag op het Over maasterrein te Rotterdam, met de ove rige spelers van het Nederlandse Jeugd elftal tegen een combinatie van Zuid Hollandse tweede klassers. Metselaar speelde een goede wedstrijd. Zijit elftal won de strijd ondanks de moeilijke weersomstandigheden met 51. Dit was een oefenwedstrijd voor de jeugdwedstrijd NederlandBelgië op 6 November a.s., welke te Dordrecht zal worden gespeeld. Voor de politierechter De jongeling Phillppus was van het eiland Texel naar de grote stad geko men. Die grote stad was Alkmaar. Het was een boetegang van de jongeman, want hij had iets stouts gedaan. En de straf op allerlei verkeerde handelingen wordt in Alkmaar met milde hand door de politierechter uitgekeerd. Het was iets met schapen. Dit nut tige vee wordt namelijk ruimelijk op Texel verpleegd ten bate van textiel fabrikanten en de kouwelijke leden van ons sedert de Germanen physiek gede genereerde volk. Buurman had het hek open laten staan en nu konden de scha pen van Philippus op eenvoudige wijze uitwijken naar de duinen. Flip was daar boos over geworden en had een zwaar voorwerp met krachtige hand op een tegelpad van buurman doen neerkomen Daardoor waren de tegels gebroken. Dat was dus vernieling van andermans eigendommen, waarin ook dit keer de rechter het laatste woord moest spre ken. Philippus betwistte de Juistheid van de aanklacht, want het waren volgens hem geen tegels, die hij had gebroken, maar een inferieur soort steen, dat de wijdse naam tegel niet waard was. Ten bewijze had hij een stuk van het steen helemaal uit Texel meegesjouwd in zijn tasje. „Dat is erg slecht voor uw tas", meende de officier, maar Flip vond, da' men wel wat mocht offeren voor het recht De officier en de rechter gingen toen de steen bekijken en zij vonden allebei, dat het wel een tegel was. Heeft U ook nog een rijwielrek be schadigd7" vroeg de officier. Dat ont kende verdachte. „Misschien in uw drift?" hield de officier aan. „Nou,' mijn ogen zijn 'amelijk goed. zei Flip nadrukkelijk. In leder geval was de vernieling be wezen. De officier eiste f 10 of 5 dagen Daar was de rechter bet mee eens. En Philippus kon wederkeren naar zijn ei land met zijn stuk tegel, want dat wou de rechter niet houden. Misschien heeft hij het wel in de Sin gel geworpen. „Volgende zaak," zei de politierechter Een leerzame en boeiende avond In „Het Gulden Vlies" werd gister avond een vertoning gegeven van de film „Koning Voetbal". Talrijke voet ballers en enthousiasten van deze no bele soprt wilden deze film, welke ver toond werd onder auspiciën van de voetbalvereniging „Alcmaria Victrix" zien en gezegd mag worden, dat het doel van deze film, namelijk het op hoger peil brengen van de voetbalsport in ons land. volledig bereikt kan wor den. Tot in de finesses worden vele kneepjes van de techniek aan de toe schouwers duidelijk gemaakt. Verder worden de voor- en nadelen van ver schillende technieken op duidelijke en doeltreffende wijze getoond. Ook kan men zien. hoe er op de juiste Oper raconcert Op Maandag 31 October zal in het Gulden Vlies een operaconcert gege ven worden door de „Haagse opera", welk gezelschap onder leiding staat van Coen Ruivenkamp. Het programma, waarmede de artisten voor het voetlicht zullen treden, is ge heel op Italiaanse leest geschoeid: ook de uitvoering zal geheel op de wijze, zoals die in dat land gewoon is, ge schieden. Meisje onder bakfiets Op de hoek van het Scharloo en Snaarmanslaan werd gisterenmiddag een ongeveer zevenjarig meisje door een bakfiets aangereden. Zij viel tamelijk onzacht op de straatstenen, wat een bewusteloosheid ten gevolge had. Het meisje werd bij hulpbiedende mensen binnengebracht. Dr. Kolk bood de eer ste hulp. Kranige redding Gistermiddag om ongeveer 4 uur viel de zeven-jarige Willy Dikke boom in het Verdronkenoord. De ongeveer 15 jaar oud zijnde Tom Meyer, die het ongeval zag gebeuren, sprong zonder enige aar zeling, geheel gekleed in het koude wa ter. Hij wist het jongetje weer op de vaste wal te brengen. De raad van Bc'gen kwam Dinsdag avond onder voorzitterschap van Dr. W Huijgens in voltallige zitting bijeen. De notulen van de vergadering van 1, 6 en 26 Sept. werden goedgekeurd. De ingekomen stukken, als kinderbij- slag.verordening en toetreding van het brandweercorps als lid tot de Noord- Hollandse brandweerbond, en vergoe. ding van reiskosten voor buitengewoon lager onderwijs in Alkmaar werden als B en W hadden voorgesteld, goedge keurd. De St. Ursula-school krijgt een tegelbestrating op het schoolplein. De kosten werden geraamd op f 5300-en een volledige inrichting van het gym nastieklokaal; kosten f 3500.—. De heer Hemelrijk (Arb.) vraagt of dit lokaal dan ook beschikbaar zal zijn voor verenigingen, hetgeen voorzitter toegaf. De lening van f 4500-aan de stich ting school tand verzorging gaat door. De heer Hemelrijk was hier zeer dankbaar voor, omdat dit een oude hob by van de tegenwoordige wethouder Den Das is, die nu eindelijk in vervulling is gegaan. In afwachting van de financiële re geling deed de voorzitter enige sugges. ties voor paden door het natuurreser. vaat en de duinen- De heer Hemelrijk brak een lans voor verharding dezer wegen en paden, om dat anders de paden steeds breder wor den en men dan op de begroeide ber men gaat lopen en deze stuk trappen. Wij moeten overleg plegen met het Prov Waterleidingbedrijf en Staatsbosbeheer, die ook geen prikkeldraad en gaas-af- sluitingen maken, desnoods in een 5 of 10 jaren-plan. B en W zeggen een se rieus plan toe. De heer G. Groen, pachter van de gemeenteboerderij, krijgt een voorschot gen en niet 4 pet, zoals Is voorgesteld. Ook is hem nog niet gebleken dat er ln Bergen behoefte bestaat aan zo'n bank. SpT, voelt meer voor particulier initiatief, dit moet voorgaan en niet de overheid, die deze zaak moet stimuleren Normaal leent men op 3,5 4 pet. De heer Ellis (K.V.P.) is het in grote lijnen met vorige spreker eens. Volgens spr. zou men zeggen dat het consumen. ten-credlet voor velen consumenten, verdriet is geweest: hij is zeer bang dat de middenstand er nadelige gevolgen van zou ondervinden en dat er dwang maatregelen zouden moeten worden toe gepast. De heer Taets van Ameringen (WD) vind het een zorg van 't Burgerlijk Armbestuur, die in eventuele noodgeval len zal moeten bijspringen. De heer Den Das (P.v.d.A.) als wet. houder van sociale zaken, verdédigde deze zaak net een zeer gedegen rede. Spr. zei dat het credietwezen in de ver leden tijd velen naar de afgrond heeft gebracht. Dit blijkt dat de regering de geldschieters wel in het leven heeft ge roepen. Hij geeft een voorbeeld, dat het bankwezen een grote plaats in het Maat schappelijk leven inneemt. Hij betwist dat de rente 8 pet zal bedragen en zegt dat het noodzakelijk is, dat de bezitioze op een solide manier geld moet kunnen lenen, doch alleen aan credietwaardige aanvragers. Wij zien dat de Midden- standsbanken goed werk doen. dus is het onze plicht voor de niets bezittende, ook zo Iets ln het leven te roepen. Het is een proef voor een jaar, als er geen behoefte bestaat, sterft het zijn eigen dood. Ook de voorzitter houdt een uitvoerig pleidooi voor deze zaak- Er zijn reeds vele van deze banken in de lande. In het Zuiden en Oosten is men zelfs bezig van f 564.— met afbetaling over 10 om een financierings-instituut op te rich ten door de Middenstand, waarvoor in Tilburg reeds f 30.000-— is bijeen ge bracht. Dit is een sociale maatregel, die spr. warm aanbeveelt. Als dit over het gehele land zal zijn Ingevoerd, zal er. gezien de resultaten van andere grote steden, van een gemeente-garantie geen sprake zijn. De sterke arm. waarvoor de heer Ellis zo bang is zal niet voor komen. Spr. is tegen het onderbrengen bij B.A. Het sparen is mooi. maar in deze tijd onmogelijk. De overheid beeft hier een grote taak te vervullen, want Juist door het particulier systeèm is menigeen ten onder gegaan. Spr. noemt het een zegenrijke maat- |aar, voor vergroting der stalruimte, om. dat door bijhuring van „los land" voor het meerdere vee de stal te klein is. Het voorstel v B en W tot deelne ming gedurende één proefjaar aan de garantie-regeling voor de gemeentelijke Volkscredietbank te Alkmaar, en voor dit doel f 150.— uit te trekken, maakte voor twee hele uren de tongen los. Als eerste kwam Mr. Sluis (A.R.) aan het woord en zei dat na de oppositie in een der vorige vergaderingen, dit punt toch weer op de agenda was geplaatst. Spr. maakt er bezwaar tegen dat deze f 150 worden gevoteerd, omdat de «ente en oakosten meer dan 8 pet zullen bedra- regel. De heer Hemelrijk (Arb.) die hierna het woord kreeg, betwist ten sterkste, dat het geen taak van de overheid is. Dit is een nieuwe sociale maatregel, waartegen altijd conservatieve bedenkin gen bestaan. Ook in Bergen is behoefte aan een goed credietwezen. Spr. geeft voorbeelden als de bank van lening en tt?mand wil deze meer terug. Ook de afbetalingsmagazijnen zijn uit den boze. waar men plm. 20 pet meer moet beta len. Vele van deze zijn rijk geworden ten koste der armen. Deze twee maat schappelijke kwalen moeten worden uit gesneden en hier is nu een kans en 'n plicht voor de overheid. De armsten worden geholpen door B.A. De midden stand kan op crediet kopen, maar het is juist voor de groep die hier tussen ligt en deze moeten worden gehol pen. Spr- bestrijdt de heer Ellis op zijn gezegde omtrent het consumentencrediet Dit Is volgens spr. een consumentenzége geweest- Wij kunnen nu profiteren van een regionale credietbank, laat ons die nu ook grijpen en er geen politieke kwestie van maken. Voorzitter zegt dat voor elke moge lijke verstrekking van crediet eerst de goedkeuring moet hebben van B en W en dat de maatschappelijk werkster van Bergen de zaak eerst grondig zal on derzoeken en geeft voorbelden van re. giooale banken in de laride, o-a. En schede, die heeft reeds anderhalf mil- lioen gulden uitgeleend zonder enige strop. Mr. Sluis neemt dit met een korreltje zout; hij wil de arme man beschermen tegen zich zelf. Het is een verplaatsing van sparen, dit mogen wij niet in de hand werken, doch propaganda maken voor eerst sparen; hij zal het voot stel n<et steunen. Broersma (comm.) was aanvankelijk bang dat het lenen te gemakkelijk wordt gemaakt, maar door de rede van de heer Den Das, in wie hfj groc* vertrou wen heeft, zal hij voor stemmen. Ellis (K.V.P-) kon niet begrijpen, waarom er niet vooruit gespaard kan worden en als het moet door verplich tingen wel. Spr. is het nu wel eens met de heer Hemelrijk dat de afbeta lingsmagazijnen funest zijn en is om trent het consumentencrediet ook plot seling omgedraaid en spreekt nu van een zege voor het mensdom. Toch blijft spr. tegen een halve maatregel, dat de volks credietbank is, al kan hij wellicht een zegen zijn. Hij vreest echter voor een debacle voor de mensen die hun ver plichtingen niet kunnen na komen als zij eenmaal crediet hebben opgenomen. De beer Dries (K.V.P) zegt dat het hele blok niet achter de heer Ellis staat Hij vindt het een heilzame oplossing. Hemelrijk zegt dat hij in zijn over tuiging is gesterkt na deze discussie, dat het conservatisme hier een grote rol speelt. Ellis wil deze strop niet, maar wel de zware strop van voorheen (bank van lening, afbetalingssysteem), evenals de heer Sluis, die, al was de rente 5 pet. evengoed zou tegen stemmen. Spr. vind het een zeer goede sociale maatregel, die zeer kan meewerken tot de opvoe ding van de mensen. Voorzitter zegt dat de regering voor een net van deze banken is in het gehele land. De raad van Bergen kan daar dan ook niet tegenstemmen. Den Das is ten zeerste teleurgesteld door de houding van de heer Ellis, die toch ook arbeidersafgevaardigde is. Spr. releveert de geschiedenis der arbeiders beweging van vroeger, toen deze ner gens aan toe konden komen. De arbeiders moeten credietwaardige mensen worden, dat kan nog meer zonne schijn in de gezinnen brengen en daaraan hebben wij mee te werken. Ook de heer Taets van Amerongen wil voor stemmen als er wordt voldaan aan het gezegde van B en W, want een bank staat of valt met de leiding. De voorzitter geeft nog een voorbeeld Als er f 150.wordt geleend en afbe taald in 50 weken, zijn de kosten 5,08 pet. Doch Ellis blijft het een halve maat regel noemen. Het voorstel wordt dan aangenomen met 10 stemmen. Tegen de heren Sluis. Swaag en Ellis. In dank wordt de schenking der huur opbrengst van de zomerwoning van de heer G. van Terwisga, door de gemeen teraad aanvaard. De Berger brandweer krijgt doelmatige uniformen en de commissie voor huls vesting is herkozen. Met de sportvereniging Bergen wordt een nieuwe overeenkomst gesloten van verhuur en huur van het gem. sportte1", rein. waarbij de heer Ellis verzoekt ten opzichte van de andere sportvereniging (Berdos) ook op de medewerking der raad te mogen rekenen. Voorzitter zegt dat er niet aan behoeft te worden ver diend door de gemeente, dit geldt voor valle \-erenigingen. De suppletoire begroting voor het dienstjaar 1949 werd goedgekeurd. Na de vele discussies over de f 150,— voor de Volkscredietbabnk, werd over het aangaan van een kasgeld-rekening voor 1950 van f 1.240-000.— slechts met de hamer geklopt „Het kan verke ren". zei Bredero. Bij de rondvraag vroeg de heer Sluit over de huisvesting der Christelijke kleu terschool spoed te betrachten. Dit werd toegezegd. De heer Broersma wilde wij. ziging van de bouwverordening voor het bouwen van huizen met rieten daken, wegens te groot brandgevaar. Dit zou worden onderzocht. Om middernacht sloot de voorzitter deze vergadering. wijze gespeeld dient te worden, zowel in de gymnastiekzaal als op het veld Het belang van de mental-training waarvan men in ons land reeds eet dankbaar gebruikt maakt, komt in de* film goed naar voren. Vele autoriteL ten hadden hun medewerking geleverd aan de totstandkoming van deze film. Wij noemen van deze: de KNVB, spe lers en oudspelers van het Nederlands elftal, waaronder Faas Wilkes en Ab« Lenstra, verder talrijke andere bekende sterren van het groene veld. Ook verschillende Nederlandse clube verleenden hun medewerking door het spelen van vriendschappelijke wedstrij den. De film werd vervaardigd op initia tief van de KNVB. Het feit, dat hij grote propagandistische waarde voor de voetbalsport heeft en bovendien een nut iige leiddraad voor spelers en scheidt rechters kan zijn, was zeker een goede aanleiding voor de Alkmaarse voetbal liefhebbers deze verfilmde gulden regel: „Hoe moet Ik goed voetballen?" binnea de muren van de kaasstad te vertonen. Het publiek, dat in de zaal van hef Gulden Vlies de vertoning bijwoonde was opgetogen over de waardevolle film, die niet zal nalaten ook te Alk maar een goede lering te hebben ge geven. Een geanimeerd bal besloot de avond. Heiloo Toneel in de Rustende Jager De rederijkerskamer 't Ontluikende Roosje speelt Zaterdagavond in de Rustende Jager het toneelspel „Jong... zijn we maar eenmaal". Dit stuk is van de auteurs Christien van Bommel— Kouw en Henk Bakker. „Perfect Alibi'' Vandaag draait in Cinema Hollandia (De Rustende Jager) „Perfect Alibi". Hierin spelen mee John Garfield en Ciaude Rains. Nieuwe straatnamen In het complex^ huizen (plan centrum 2) van de vereniging „Volkshuisvesting" heeft het gemeentebestuur enkele stra ten een naam gegeven, n.I. de Noor dergeeststraat. De weg evenwijdig de Holleweg wordt Droonecampstraai genoemd. gezinsgebeuren ALKMAAR. Geboren: Margaretha T. dochter val J. S. Rol en G. de Vries; Ednardus Th. G. zoon van C. de Vries en M. J. F. Wamelink. Maria C.. dochter van B Tanke en J. J. van Latum. Henny, doch ter van H. A. van de Hoef en M Strijder. Gehuwd: Jacobus Schoen en Mina Th. van Leeuwen; Jacob A. Blokker en A. W. Kreuger; Klaas van Vliet en The, resia M. Kuilboer. Overleden: Adriana M. van den Berg oud 82 jaar, wed. v. J. Schipper; G. C. M. de Jong, oud 75 Jaar, geh. met A. van Westerop. veiling tM VEILING WARMENHUIZEN 1200 kg slabonen 5477 700 kg uien 7,20, grove 14,50, nep 9,30; 22000 kg rode kool 5.50—10; 6100 kg gele kool 5: 61000 kg wlt'e kool 5; succse witte 6—6.10. MARKT PURMEREND Elerenmarkt 5000 kipeleren 12 16 per 100 2500 eieren 11 per 100 Veemarkt: aangevoerd 3901 dieren, waarvan 520 vei'e koelen, 119 nuchtere kalveren. 38 vette varkens voor de levering; 464 geldekoeien 370610, stug. 148 melken kalfkoeien 550850, kalm: 53 pinken 320—425, kalm; 31 stieren 400—675 s'ug; 35 gras kalveren 150—240, maMor: 11 fok zeugen 225340, stug: 880 biggen 2350. zeer stug; 1410 schapen en lammeren, schapen voor de welde rij 5675; lammeren 3865. kalm prijshoudend: 140 bokken en gei ten 10—50, stug: 59 paarden 375 —600. s'ug: plulmveemarkt: aan gevoerd 11670 stuks. waarvan 8200 oude kipoen en hanen f witte en rode) 1.80—2 per kg: 250 Idem (blauwe) 2—2.25 per kg; 900 hen nen 58 per stuk; 750 Jonge ha nen (witte en rode) 2.25—2.50 p kg; 800 Jonge en oude eenden 15.0—3 per stuk: 700 konijnen 50 —6 per stuk: 70 ganzen 6—9 pet stuk. VEILING NOORDSCHARWOUDB 1500 kg aardappelen, bevelanders 7.80: 11000 kg uien 13.40—14.80. drielingen 14.10—14.80. nen 14.60 —15,10: 20 000 kg peen II 9.20— 9.90. III 7.50—7.90: 6000 kg rode kool 5.50—8.70: 6000 kg groene kool 8.10—11.80: 6000 kg gele kool 5: 320 000 kg witte kool 5: succes 6; 1100 kg andijvie 5.20—7.40; 4000 kg slabonen 71—81, afw. 45— 71

De Vrije Alkmaarder | 1949 | | pagina 2