Nogmaals: „De Friese Brug" Land en volk van Zuid-Afrika Kantoorhouder C. de Graaf met pensioen na 38 jaar P.T.T.-dienst Abonneert U op dit b a B. en W. richten adres aan minister Tot grote teleurstelling van deze gemeente en omgeving is op de rijksbegroting voor hei Jaar 1950 geen uitgave opge nomen voor de bouw van een nieuwe Friesebrug over het Noordhollands kanaal te Alkmaar, waaruit geconcludeerd moet worden, dat dit werk voor onbepaalde tijd is uitge steld. Op de rijksbegroting voor 1949 was voor dit doel f 150,000 geraamd. Men verkeerde dan ook algemeen in de stellige overtuiging, dat met de bouw van de nieuwe Friese brug in 1949 een begin zou worden gemaakt en dat deze fn 1950 gereed zou komen. Aldus een adres, da; het college van Ben W van Alkmaar aan de minister van Verkeer en Waterstaat gericht hebben. Het adres gaa' verder: Wij moeten aannemen, dat uw excellentie de bouw van de nieu we brug-, in verband met andere plannen, die noodzakelijk in den lande to; uitvoering moeten wor den gebracht, niet zo urgent heeft geacht, da; uitstel niet mogelijk was. Met betrekking tot de tegen woordige Friesebrug moei echter van een noodtoestand gesproken worden, die van dag tot dag gro ter wordt me; de verdere toene ming van het verkeer. Het ver keer van een zeer ruim gebied ten noorden, ten westen en ten zuiden van Alkmaar, dat zich be geeft van het westen van het Noordhollands kanaal naar West friesland. Heer Hugowaard, de Langedijk. de Wieringermeer, Pur merend en omgeving en thans ook naar Friesland en Groningen en omgekeerd, is op deze brug aangewezen, alsook het stadsver keer tussen de noord en zuidzijde van het Noorhollands kanaal. Al leen reeds van de NACO (Welke maatschappij in een groot gedeel te van Noordholland hei autobus verkeer verzorgt passeren gemid deld per dag 250 autobussen de Friesebrug, die dagelijks onge veer 4500 passagiers naar en van Alkmaar brengen via de Friese brug, De NACO heeft 14 autobus lijnen, wier route over de Friese brug gaat Het verkeer over de brug is dan ook zeer intens: het gedeelte van de tegenwoordige brug, da; voor rij verkeer bestemd is, heeft ech ter slechts een breedte van 3.50 m. zodat alleen verkeer in één rich ting mogelijk is. Dit éénrichting verkeer kan zich door de voetgan gers. wielrijders, handkarren e.d, slechts zeer langzaam over de brug bewegen, zodat hei overtrek ken van d? pl.m, 35 m lange brug veel tijd vordert. Het is noodzake lijk, dat de voetgangers van het rij gedeelte gebruik maken, omdat het voor hen bestemde verhoogde gedeelte slech's 50 cm breed is De auto's welke vaak worden gevolgd door aanhangwagens, zijn dikwijls zo lang, dat ze enige malen achter en weer vooruit moeten rijden, alvorens ze de brug kunnen oprijden. Bedraagt de wieldruk meer dan 3000 kg. dan mag de auto de brug niet passeren en moet terug om langs een grote omweg het doel te be reiken. Dit alles vorm; op zichzelf reeds een belangrijk oponthoud, De brug is bovendien zeer vele malen per dag geopend om schepen door te laten; 40 malen per dag komt regelmatig voor. De brug word; geopend en gesloten met handkracht, waarmede uiteraard ook veel tijd gemoeid is. In de drie toegangswegen aan weerszij den van de brug vormen zich dan steeds groeiende rijen auto's en andere voertuigen. De wielrijders en de voeigan gers, die zich hebben verzameld voor de hekken, die de geopende brug afsluiten, vermengen zich na sluiting van de brug onder elkaar over haar volle breedte, waardoor gezinsgebeuren Alkmaar, 30 October: Grote Kerk, 10 uur, ds den Oud sten Grote Kerk, 5 uur. ds Wesselüijk Grote Kerk, 7 uur, ds J M de Jong van Amsterdam Kapelkerk, 10 uur, ds van Wijk Doopsgezinde Gemeente Alkmaar 7 uur, ds a J van der Sluis Rem. Geref, Gemeente, ds F van Leeuwen van Delft Bpir, Ver, Harmonla, 10,30 uur. morgenwijding in hotel de Nach tegaal, Langestraat. spreker de heer J Marchal uit Utrecht Ned. Christ, Gemeenschapsbond Zondag, 3 uur, Jeugdclub: Kruse man v Elienweg 22 Donderdag, evangelisatiesamenk, in Waak: en Bidt, half acht, spreker J, Dammuller Omgeving: Bergen, Ruinekerk, 10 uur, ds Be kius Stompetoren. Evangelisa-ie, spre ker de heer Koch uit Alkmaar Koedijk, Ned, Herv, Kerk, 10 uur, de heer a. Slager Dirkshorn, 10 uur, ds Post Warenhuizen, 19 uur, ds Post het rijverkeer voor auto's vracht wagens en motorrijwielen slech's stapvoets kan volgen. Zelfs een klein aantal overtrekkende wiel rijders en voetgangers of enkele voe gangers me. kleine voertuigen (bijv. kinderwagens) belemmeren reeds een vlotte afvoering van het snelverkeer. Doordat doorlopend een intensief verkeer van wielrij ders en voetgangers over de brug plaats heeft in verband met de beide stadswijken aan de noord zijde van het Noordhollands ka naai. wordt he; overige verkeer steeds gehinderd en belemmerd, Het is geen uitzondering dat men 20 minuten nodig heef; alvorens men de brug over is. De passa giers van de autobusron missen daardoor vaak de aansluiting op de treinen, De vrachtauto's me; groenten uit de Langedijk en andere streken ten oosten van hei Noord hollands kanaal moeten dikwijls zo lang voor de brug wachten, dat ze nie; meer tijdig ter veiling- in Alkmaar aankomen, waardoor de vracht meestal waardeloos wordt, omdat ze de volgende dag niet meer geveild kan worden, doorda; ze niet meer vers is. Bij bijzondere gelegenheden als tentoonstelingen marktdagen enz, waarvan Alkmaar er zovele kent en waarbij de bewoners van de omgeving zich per auto, per bus of per fie;s naar Alkmaar bege ven, kan de Friesebrug het ver keer in het geheel niet. verwer ken. Het is niet teveel gezegd, dal door dit verkeersobstakel Alk Hervormde jeugdraad Zondag zal in de Jeugddienst van de Herv. Jeugdraad in de Grote Kerk n.m. 7 uur Ds. J.M.de Jong van Am sterdam tot de jeugd en jongeren spre ken. met als onderwerp „Afbraak en Opbouw" Ds de Jong is voor vele jongeren in Alkmaar en omgeving geen onbe kende en reeds enige malen leidde hij voor de Herv. Jeugdraad een Jeugd dienst, die bij de vele jongeren, die de ze diensten hebben bijgewoond zeker wel in herinnering zijn gebleven, om hetgeen hen daarin werd meegegeven. Het onderwerp „Afbraak en Opbouw" moet voor vele jongeren al een aan sporing zijn. om hun Zondagavond voor deze dienst vrij te .houden, doch zij. die regelmatig onze jeugddiensten be zoeken, tracht uw vrienden en kennis sen, die er zogenaamd niet aan den ken een jeugddienst te bezoeken, er van te overtuigen, hoe nuttig en nodig het ook voor hen is, om eens met U mee te gaan. Zang en spel in hei Gulden Vlies Louise Camerik en Guus Renaus Het concert, dat de pianiste Louise Camerik en de zanger Guus Renaus gisteren in het Gulden Vlies gaven, was bar slecht bezocht. En dat ondanks het feit, dat op het programma de klin kende namen van Chopin.. Schubert en Scarlatti voorkwamen. Geheel gelijk hadden de aanwezigen overigens niet. De (vertolkingen van beide executanten stonden niet op het peil, dat men in een concertzaal ver wachten mag. Louise Camerik toonde zich een mu zikaal, zij het niet zeer ervaren pia niste. Haar spel is vaak dof en mist nuances. Bovendien maakt zij een té overvloedig gebruik van het pedaal, wat de natuurlijkheid van haar spel niet ten goede komt Guus Renaus bezit een stem met te weinig volume. Dit maakt zijn optre den geschikter voor de huiskamer, dan voor de concertzaal.. Ook de scholing van zijn stem laat hier en daar iets te wensen over. In de liederen van Schu bert toonde de zanger zich op zijn best. Geslaagd Dezer dagen behaalde onze plaats genoot C. Blokdijk, van Veenweg, het diploma voor belastingcommies. Bijna gelijkertijd slaagde zijn broer Piet voor het examen van de Ned. Keurings dienst. M. Wessels, kappersbediende bij de fa. Vliegendehond, slaagde dezer dagen voor het diploma vestiging Herenkap per. Fancy-iair De voetbalvereniging „Reiger Boys" organiseert op 30 October een fancy- fair met bal bij Evers, café „de Zwaan" De jonge vereniging heeft zich reeds in de korte tijd dat zij bestaat, een gro te bekendheid en populariteit in onze gemeente verworven. maar zijn functie als centrale ge meente op de duur niet meer naar behoren kan vervullen. De handel zal Alkmaar vermijden en de bronnen, die de welvaart voor zijn inwoners brengen, moeten noodgedwongen trager vloeien dan bij een betere toegang het ge val zou zijn. Bij dit alles komt nog. dat aan de noordzijde van de Friesebrug een belangTijk industrieterrein aangelegd wordt. He; spreekt van zelf, dat men er voor terugdeinst aldaar industrieën te vestigen, in dien de verbinding met de stad Alkmaar In zulk een onhoudbare toestand verkeert. Ook de vesti ging van industrieën wordt dus te gen gehouden. Wij zijn dan ook van mening, dat me; de bouw van de nieuwe Friesebrug zulke grote belangen zijn gemoeid, dat dit werk niet langer uitgesteld kan worden. Wij mogen er bij u met klem op aan dringen te bevorderen, dat de werkzaamheden voor de bouw van deze brug worden voortgezet en de daarmede gemoeid zijnde bedragen alsnog op de rijksbegro ling voor 1950 worden ui'geirok ken. Tweede opvoering „Kat en Kanarie" Zaterdagavond zal in het „Gulden Vlies" een tweede opvoering van het toneelstuk „De Kat en de Kanarie" ge geven worden. De eerste opvoering van dit stuk, dat door de Alkmaarse toneelgroep „De Maskers" ten tonele wordt gebracht, vond IJ. Zaterdag on der auspicieen van de Nederlandse Reisvereniging plaats. agenda HARMONIE THEATER: De blauwe lagunen met Jean Sinunons en James Hayter. Toegang 14 jaar. Voorstellingen dagelijks om 8 uur. Za. terdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Woensdagmiddag 2.30 u. CINEMA. AMERICAIN: Romance in Rio met Doris Day. Toegang 14 jaar. Voorstellingen dagelijks om 8 uur. Za terdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2. 4.30, 7 en 9.30 uur. Woensdagmiddag 2-30 u. VICTORIA THEATER: 't Is feest van daag met Jacqucs Tati en Guy Decomble .Alle leeftijden, tot veer tien jaar alleen onder geleide. Voorstellingen dagelijks om 8 uur. Za terdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2, 4-30, 7 en 9.30 uur. Woensdagmiddag 2.30 u. A.B.T.: Godin der Wildernis met Rober* Lowery en Patricia Morrison. Toe gang 14 jaar. Voorstellingen dagelijks om 8 uur. Zon dag 2, 5 en 8 uur. Dinsdagmiddag 3 AGENDA BERGEN. Bioscoop .De Rus": Vrijdag. Zaterdag en Zondag: „Millionnair in nood" met Dennis O'Keefe en Helen Walker. Alle leeftijden. Maandag. Dinsdag en Woensdag: „Gold wyn Follies". Kleuren-showfilm mét Adolphe Menjou en The Ritz Brothers. Toegang 14 jaar. Noorderbank. Maandag 31 October opening van de Noorderbank in het verbouwde perceel Dorpsstraat 13, Ber gen. Concert in Ruinekerk. Heden Vrijdagavond concert ip de Ruinekerk door Nieuw Nederl. Strijk kwartet, aanvang 8 uur. Interessante filmavond van het Instituut Donderdagavond hield de Alkmaarse afdeling van het Instituut voor Arbei dersontwikkeling in de Aula van het Gymnasium een leerzame en boeiende filmavond over Land en Volk van Zd. Afrika. Het was verheugend, dat zovelen deze culturele filmavond bezochten, want het heeft er tegenwoordig nog al eens de schijn van, dat de mensen slechts aandacht hebben voor de niets zeggende films, die in de bioscopen draaien. Deze avond was de Aula ech ter zo goed als geheel gevuld en vól aandacht keken de aanwezigen naai1 hetgeen er op het witte doek werd vertoond. Daar was dan in de eerste plaats rk film. die iets vertelde over. de nieuvijt industrie, die zich bezig is te ontwik kelen in Zuid Afrka. Deze industr», de ijzer., en staaiproductie, is ontslag, toen de goudmijnen minder begonnen op te leveren en Zuid Afrika moest ui', zien naar nieuwe bestaansmogelijkheden Door het vinden van ertsen was de keuze spoedig gemaakt. Alle ma'erialéfi. zowel erts als steenkool levert het land zelf op, zodat deze industrie dus prac- tisch onafhankelijk is. We zagen, hóe in. de grote hoogovens het erts werd gesmolten en het gloeiende vloeibare metaal te voorschijn kwam. Dit werd dan in blokken gegoten en deze blok ken ondergaan dan verschillende bewër kingen. Zo wordt het ene blok gebruilct om er spoorrails uit te walsen, het andere levert draad, het volgende dik ker draad, waarvan bouten en moeren worden vervaardigd, terwijl er ook blok ken zijn, die uiteindelijk als plaatijzer uit de machines te voorschijn komen. Zo liet de film ook zien. dat het leven van de mens practisch ondenkbaar is zonder ijzer en staal, want als men en kel het dagelijkse brood maar neemt, dan is dit brood in de tegenwoordige tijd, al voordat, er één korrel graan in de aarde zit zo goed als afhankelijk van de ijzeren en stalen voorwerpen voor de bereiding noodzakelijk. Doch niet alleen de staalberelding werd op deze avond vertoond, maar ook diverse andere voorwerpen werdén voor de mensen duidelijk gemaakt. In diverse aspecten hebben de aanwezigen de levenswijze en het land van de Zuid Afrikaner kunnen zien en ook hun taal kunnen horen, want de commentator sprak Zuidafrikaans. Zo zagen we verder een film over „Moeders op vacantie" wordt vertoond De geruchtmakende katholieke film „Moeders op vacantie". gemaakt door Piet van der Ham, naar een scenario van Jan Derks, zal tijdens de tentoon stelling „Zo zijn onze manieren" ver toond worden. De vertoningen vinden plaats om 7.15 uur en 8.15 uur van 27 October tot 1 November. Geslaagd De schrijver A der domeinen, de heer J. Nool, werkzaam ter inspecctfe der domeinen te Alkmaar, slaagde voor het te den Haag gehouden exa men voor adjunct-commies der domei nen. Dit is, gezien het feit, dat er van de dertien candidaten, die zich opgaven voor dit examen slechts vier slaagden, een mooi succes. het kweken van forellen in grote kwe kerijen, waarbij de levensloop van ritje tot gebakken forel op duidelijke wijze werd getoond en uiteengezet. Ook de kunst en architectuur werden getoond, terwijl we ook een kijkje kon den nemen in enige instituten, waar de gedemobiliseerde militairen werden op geleid in het landbouw- en veeteel'- bedrijf. Is ijzer een belangrijk onderdeel van de Zuidafrikaanse welvaart, ook de sisalplanten, uit welks bladeren men de sisalhennep maakt is een niet te onder schatten deel. Het hele proces van de plant tot de diverse touwsoorten vpn verschillende dik'.e werd duidelijk voor het publiek. Enige kortere filmpjes ovet het -Zuid afrikaanse wild en dé primitieve muur schilderingen inde grotten waren met een grappg (niet Zuidafrikaans) beren filmpje de films, die de avond besloten. Het Instituut kan zeer zeker op een geslaagde filmavond terugzien en het is te hopen, dat er in dit winterseizoen meerdere van deze avonden worden ge geven, omdat Vele mensen hierdoor betere inzichten krijgen over de levens wijze en bestaansmogelijkheden van de verschillende volkeren. Buurtvereniging „Omval" opgeheven In ons verslag van de raadsverga dering, die de vorige week Vrijdag gehouden werd, hebben wij melding ge maakt van de debatten over de plaat sing van een benzinetank, annex feest gebouwtje aan de Omval. Tijdens deze debatten werd door en kele raadsleden de vraag opgeworpen of men de bewoners van de Omval als tweede-rangs Aikmaarders wenste te beschouwen, welke vraag door bur gemeester Wytema in ontkennende zin beantwoord werd. Wèl achtte burge meester Wytema, blijkens zijn uitla tingen in deze raadsvergadering de vor ming van een dorpskern aan de Omval ongewenst. In aansluiting hiervan kunnen wij thans berichten, dat de buurtvereniging Omval tot haar opheffing besloten heeft daar er geen mogelijkheden voor ont plooiing van activiteit aanwezig zijn. Hieruit kan blijken, dat het feestzaal tje. dat de bouwers van de benzine pomp hadden geprojecteerd, in een dringende behoefte zou voorzien. Op 31 October gaat de heer C. de Graaf f, kantoorhouder op het postkan toor te Schoorl, met pensioen.. Boven dien is de hee. de Graaf agent van on ze krant. Wij hopen, dat hij deze laat ste functie nog vele jaren mag blijven vervullen. In 1911 kwam de heer de Graaf in dienst der P.T.T. en werd ia Lisse ge plaatst als hulpbesteller, en in 1916 werd hij overgeplaatst met promotie (hij werd besteller) naar Beverwijk, waar hij bleef tot 1924. Hij ging toen naar één der bijkantoren in Haarlem, waar hij tot 1942 werk zaam was. Zijn aanstelling tot kantoor houder bracht hem naar N. Niedorp. In 1946 werd hij in dezelfde functie overgeplaatst naar Schoorl en nu, 31 October a.s., gaat hij na 38 jaar trouw zijn plicht bij de P.T.T. te hebben ver vuld, van zijn welverdiende rust ge nieten. Of zal deze werkzame mens zich geen rust gunnen? Want in Schoorl is het bekend, dat hij na zijn werk zaamheden, waar men hem ten zeerste om prees, nog veel voelde voor het verenigingsleven. De heer A. Admiraal (A.R.), wethouder van Zaandam, is met ingang van 1 November benoemd tot burgemeester van Enkhuizen» Twee troepenschepen onderweg Kort na elkander arii veren binnenkort twee troepentransportschepen uit Indo nesië. De repatriërende militairen zijn voor het overgrote deel afkomstig uit de drie Noordelijke provincies. De „Wa tennan", op 5 November in Rotterdam verwacht, heeft uit onze omgeving de volgende militairen aan boord: Kapt. H. J. Boersma uit Alkmaar: sold. C. T. Bruin uit Alkmaar; sold. P. Kooy uit De Haukes (Wieringen); sold. K. Schat uit Hippo (Wieringen): sold. Q. Steigstra uit De Haukes: sold. N. T. Blom uit Alkmaar; korp. P. Oegema uit Hippo (Wieringen); korp. F. Ver biest uit Den Oever (Wieringen): sergt. D. Boonacker uit Schermerhorn; sold J. Hopman uit Bergen; sold. N. Potveer uit Obdam; sold. N. Stam uit Opmeer; korp. J. de Groot uit Warmenhuizen: korp. J. v. d. Plas uit Broek op Lan- gendijk: sold. A. Schipper uit Schermer (B 31): sold. A Slikker uit N. Niedorp. Met de „Empire Brent" zullen op 7 November a-s. in Amsterdam aankomen Sold. A. Bakker uit Oudorp; sold. H. Bakker uit Hoogwoud; sold. N. ten Bok kei uit Hippolytushoef; sold. G. C. Borst uit Castricum; korp. A. C. v. d. Broek uit Alkmaar; sold. J. S. Duin uit Ha renkarspel (Tuitjenhorn); sold. G. Haa- ker uit Heiloo: sold. J. de Jong uit Rus tenburg: sold A. E- Alleman uit Heiloo: -»Td. P. J. M. Arnold uit Castricum sold. H. dc Tong uit Anna Paulowna; A.Ö O. T- Nieuwland uit Bergen; marin C- L. M. Bos uit Bergen: marin. H. M. Dorre uit Bergen. De gecombineerde passagierslijst ligt ter inzage op ons bufeau. Heiloo ..Maria Sfuart" half Januari De uitvoering van het toneelstuk Maria Stuart" door de Heiloër R. K. toneelvereniging „Het Masker welke in October plaats zou vinden, is ver schoven naar een andere datum. Dit in verband met een ongeluk van één der hoofdrolspeelsters. Thans is zij ech ter hersteld en men hoopt de opvoe ring I-alf Januari te doen plaats vin den. Vrouwenbond PvdA bijeen Ter gelegenheid van de vrouwendag vindt op 11 November in de Rusten de Jager te Heiloo een propaganda- bijeenkomst plaats voor de vrouwen bond van de Partij van de Arbeid. Mevr. Hille uit Rotterdam zal als spreekster optreden. Medewerking zal worden verleend door het politieke cabaret „De Rode Koers" uit Zaan dam. Demonstr. met wasartikelen Op het podium van „De Rustende Jager" te Heiloo werd Woensdagavond op aanschouwelijke wijze een demon stratie gegeven door de heer Hoekstra, demonstrator van de bekende „Ade- laarfabrieken" te Wormerveer. De aanwezigen, die het slechte weer hadden getrotseerd, konden aan schouwen. hoe met weinig kosten de was gereinigd kan worden. Als gebruikelijke attributen hiervoor waren natuurlijk aanwezig wasteil, wrin gerbak en strijkplank. Er was verder een zeer originele ver loting met als prijzen producten van de „Adelaar" De directeur van het bedrijf woonde deze eerste demonstratie bij, die in de loop van de winter nog door anderen zal worden gevolgd. Schoorls belang en het penningmees tersschap der voetbalver. Schoorl. zul len. nu er meer tijd vrijkomt zeker nog beter zijn aandacht hebben. Dat het de scheidende kantoorhouder op 31 October niet aan belangstelling zal ontbreken staat wel vast. Op deze afscheidsdag, die gelukkig geen vertrek betekent, zal van 3 tot 5 uur een afscheidsreceptie worden ge houden ten zijne huize. Omloop C 262 te Schoorl. Heer Hugowaard Alweer wat nieuws Nog niet lang geleden werden er hs Heerhugowaard-Noord twee nieuwe krui denierswinkels geopend, nu i» bet een manufacturier, die zich een prachtige toonzaal-werkplaats liet bouwen. Reeds jarenlang had de heer Tromp behoef te aan zo iets gevoeld, want, wat kan hij in zijn kleine winkel de klanten demonstreren? Doch de oorlog kwam en Tromp 's luchtkastelen vielen inéén als een kaartenhuis. De oppervlakte van de nieuwe toon zaal bedraagt 60 m2 en de verlichting is prima. Dit alles stelt de klant op zijn gemak en men kan er rustig zijn keus bepalca. Odith gaat verkopen Op 2 November zal er door de zus terkring „Odith een verkoopdag ge organiseerd worden in de Ned. Herv. Kerk alhier. Reeds 's middags om 2 uur begint de verkoop en de uitslag van de verloting zal des avonds om 8 uur bekend gemaakt worden. Er is ook gelegenheid tot theedrinken. Alle uitgestalde voorwerpen kunnen 1 Nov. bezichtigd worden. Veiling van schorseneren 10 November a.s- za! door de Coop. Tuinbouwvereniging „Ons Belang" de eerste schorsenerenveiling worden gehou den. Mooie gift Het bestuur der B-BB. ontving een gift van f 100.van het bestuur der Nutsspaarbank als bijdrage in de on kosten van inrichting van de speeltuinen Dam wed strijd Woensdag a.s. speelt „St. Thomas" I tegen B.D-C- IV te Beverwijk. Castricum se Luchtpost De plaatselijke postduivenhouders kwamen in vergadering bijeen in café de Groot. Voorzitter J. Zentveld be dankte als zodanig, waarvoor werd ge kozen de heer N. W. Portegies. Na eni ge besprekingen volgde prijsuitreiking. Kampioen der oude duiven werd de heer J. Zentveld met 238 pnt. Jonge dui ven C. J Peperkamp 93 pnt. Navlucht B. Boddeke 67 pnt. Generaal kampioen de h-h. J. Zentveld en B. Boddeke, ieder met 374 pnt. De vereniging telt momen teel 16 leden. gezinsgebeuren ALKMAAR. Geboren: Karei M., zoon van K. M. Henke en J. Fokke. Catharina E. M, dochter van A. van Mook en C. Gouds bloem: Johannes P-. zoon van S. Plug en K. G Alders. Gehuwd: Johan B. Sterken en Johanna H. Lugtig; Cornelis Tromp en Cornelia A. Kos; Jan W F. Kraayo en Anna de Boer. veiling noord scharwoude 2500 kg uien 14.40—15.20 4200 kg peen h 9.10—9.50, peen iii 6.80— 7.80; 6600 kg rode kool 5.507,10; 000 kg wüte kool 5. succ s R; 4800 kg groene kool 7,9011,30; 5300 kg andijvie 56.20; 2500 kg slabonen 63—71, afwijkend 51—» 64. veemarkt schagen 9 paarden 400700; 30 tijd koeien 350—600; 8 stieren centra le 56 geldekoelen 325—525 171 idem centrale 10 kalf koeien 550750; 20 vaarzen 325—500: 15 pinken 300—425; 6 pinken centra le; 28 nuchtere kalveren cen'rale; 12 graskalveren 120—185; 70 scha pen 5565; 116 idem centrale: 248 overhouders 4058; 4 bokken en geiten 1535 86 biggen 35 55; 13 konijnen 1—7: 48 kippen 1,75—4. WARMENHUIZEN 27 October 1949— 25.800 kg wit te kool 5.00, Succes witte 6.35000 kg rode kool 5.50 10.50, 650 kg groe ne kool 7.20: 750 kg slabonen 68— 79. afw. 59 BROEK OP LANGEND1JK 27 October 3500 kg blauwe Eigen heimers 6.50; Bevelanders 7-50; 16000 kg uien 14.60-15.40; grove 14.40-15.20 drielingen 1213.30; 10-000 kg peen II 810.30; UI 7.60-8.40: 7000 kg andij vie 5-60-7.90; 270-000 kg witte kool 5; Succes-witte 6; 30-000 kg groene kool 5.60-12; 50.000 kg gele kool 5-6.40; 18000 kg rode kool 5.50—11-40; 1200 kg slabonen 407S-

De Vrije Alkmaarder | 1949 | | pagina 2