„Het Witte Kruisgaat feest vieren Heeft de overheid plannen om het particuliere Kruiswerk te doen vervangen door over heidsinstellingen Streekploegen in hogere afdelingen doen het lang niet gek Kou kwam prijzen van bijna alle producten ten goede ALKMAARSE WINKELSTAND Piet Schot hm en f niniler f/iversen flinke chauffeur een boerderij K0ESCHAREN Fa. G. RANKE Uw naaimachine defect HET HOOGTEPUNT van de vergadering van de provinciale vereniging „Het Witte Kruis" was ongetwijfeld de zeer uitvoerige openingsrede van de Voorzitter, de heer Van Leersum. die nadat hij de talrijke afgevaardigden en autoriteiten op deze 93ste algemene vergadering van Het Witte Kruis had welkom geheten een overzicht gaf van het werk, dat in het afgelopen Jaar was verricht, In ons nummer van een paar dagen terug heeft u over dit werk reeds een en ander kunnen lezen Er zijn nog afdelingen, aldus de voor zitter, die herinneren aan de schone slaapster en helaas ontbreken ons de middelen om betaalde porders aan te stellen, om deze onschone slaap te ver storen. Voor het overgrote deel bestaat onze vereniging echter uit toegewijde werkers en werksters, die diep beseffen dat de enige mogelijkheid om het hoofd boven water te houden is: Werken werken en nog eens werken. Het hoofd bestuur is trots op deze werkers. Ze betekenen voor ons het bezit van een «iet te waarderen kapitaal. Daarnaast is echter reëel kapitaal nodig en de overheid zal nog meer dan tot dusverre moeten beseffen, dat ze 't werk der kruisverenigingen op elke wijze, dus ook financieel moet steunen. HULDIGING PENNING. MEESTER BOS. Na de opening volgde een welver diende huldiging van de penningmees ter van de vereniging, de heer Bos. die 25 jaar bestuurslid en bijna even lang penningmeester is geweest. Hij werd door de voorzitter hartelijk toegespro ken. die al het werk. dat de heer Bos niet alleen als bestuurslid, maar ook in vele commissies heeft verricht de revue liet passeren. Als blijk van waardering bood het Hoofdbestuur hem een schrijf bureau aan. Aan mevrouw Bos weri den door mevrouw Kunst bloemen aan geboden. Het antwoord van de heer Bos was ontroerend door zijn eenvoud. Er bleek wel uit. dat hij voor „Het Witte Kruis'' ontzaglijk veel heeft gedaan. Het moet voor hem als enigst overgebleven be stuurslid uit de periode van voor 25 jaar een moment zijn geweest, waarin hij aan veel zal hebben gedacht. On danks dat hij er dag en nacht voor heeft gewerkt, Is het een periode ge weest, waarop hij met grote dankbaar beid terugziet. GESNEDEN KOEK In zeer vlugge vaari werd hierna de ngenda afgewerkt. Als bestuurslid In de vacature Overhoff werd gekozen Ds. Keuning te de Rijp met 73 van de 101 Stemmen. Uit deze stemming bleek dus dat er niet minder dan 101 van de 116 afdelingen vertegenwoordigd waren De jaarverslagen van de vereniging en haar instellingen werden zonder ais cussie goedgekeurd. Evenzo de reke ning van de pennin^neester. behoudens goedkeuring door accountant en kas- commissie, die nog niet geheel met hun •rbeid gereed waren. Er werden ditmaal geen afdelingen aangewezen, die hun boeken en beschci den aan het Hoofdbestuur moeten over le»gen, daar die van het vorig jaar nog niet waren nagezien en de voorzit'er bet terecht een paskwil noemde om u nieuwe afdelingen aaD te wijzen. De afdeling Landsmeer zal iemand aanwijzen in de commissie, die belast is met de controle van de Rekening van het Hoofdbestuur- Dc aftredende leden van de commis sie van beroep voor personeelszaken "we:den herkozen. (De heer De Lange als e'tegenwoordiger en de heer Van dr Capelle als plaatsvervanger). Dc afdracht van de afdelingen aan bet Hoofdbestuur werd wederom be paald op vijf cent per lid per jaar. de begroting voor 1950 werd voetstoots goedgekeurd en de vergadering be sloot haar goedkeuring te hechten aan het benoemen van een boekhouder op een aanvangsalaris van f 4000 per jaar. De benoeming was inmiddels reeds en kele maanden geleden een feit gewor den. Het was ongetwijfeld zeer nood zakelijk, wat wel bewezen werd door het feit. dat niemand van de afgevaar digden er over mopperde, maar ook door de achterstand welke wij boven vermeldden. HET KOMENDE FEEST En de afgevaardigden ter algemene vergadering zijn toch zeker geen lam metjes. Dat is reeds meermalen bewe zen en dat kwam ook deze middag nog weer tot uiting, toen het voorstel van bet Hoofdbestuur aan de orde kwam, om haar een crediet te verlenen van f 10-000,teneinde het 75-jarig jubi leum feestelijk te vieren. Het voorstel van het Hoofdbestuur heeft in „Het Witte Kruis" nogal wat deining veroorzaakt, wat mede het ge volg was van de onvoldoende toelich ti: die het H.B. er bij gaf. De voorzitter deed ter vergadering nog wel een poging, om dit uiteen te zetten, maar uit deze uiteenzetting kwam alleen naar voren, dat het H.B- meende dat het noodzakelijk was, een dergelijke uitgave te doen, omdat er 'n flinke propaganda voor liet Witte Kruis moet worden gemaakt. Alles was echter nog zeer vaag- Toen kwamen de afdelingen aan het woord. We kunnen ze niet alle ver melden. Het waren er een vijftiental. En het waren ook niet allen tegenstanders van een feest. Integendeel. Alle spre ke^ waren bet er over eens, dat er feest moest worden gevierd, maar op waardige, sobere wijze. Als er dan zo veel geld over is, aldus verschillende afgevaardigden, geef er dan een andere bestemming (aan. Er zijn nog noodlij dende zusters. Er zijn noodlijdende kruisverenigingen. Een extra pr0pagan da vonden verschillende afgevaardigden gaat er niet van uit Op dergelijke bij eenkomsten komen toch alleen de leden van het Kruis. En de beste propagan da voor het Witte Kruis is het werk, dat veriicht wordt in de afdelingen, door de wijkverpleegsters zelf, door de bestuursleden- Er waren ook afdelingen, die alles voor het voorstel van het H.B, voelden Die een luisterrijk feest de beste vorm van propaganda vonden en die meenden dat het geld dubbel en dwars teriig zou komen. Al met al zag het er een ogenblik - het voorstel van het H.B. niet zc erg rooskleurig -uit en er moest met de bekende vergadertechniek handig ge- inanouevreerd worden, alvorens in vei lige haven aan te komen. Tegenover het mitrailleurvuur van de afdelingen werd het zware geschut in stelling gebracht en er werd een bres in de stelling der tegenstanders van 'n dergelijke grote uitgave geschoten. ZWAAR GESCHUT Het vuur werd geopend door dokter Loyenga uit Alkmaar. Ook hij had het bedrag eerst te hoog gevonden. Maar als men dan bij het voeren van be sprekingen bemerkt, dat er op bepaalde wijze stemming gemaakt wordt tegen de kruisverenigingen, dan verandert men. Als men hoort, dat er naar gestreefd wordt, om het werk van de kruisver enigingen te doen overnemen door de overheid, dan begint men warm te lo pen. Want het Witte Kruis moet er blijven. Het particulier Initiatief mag niet verdwijnen. We hebben hier samen iets groots opgebouwd. We kunnen nu ter gelegenheid van dit feest op de grote trom slaan en tonen wat we ge presteerd hebben in de achter ons lig gende Jaren. DE INSPECTIE VAN DE VOLKSGEZONDHEID AAN HET WOORD Hoorden we reeds een beeje vreemd op van de woorden van dokter Loyen ga, niet minder verrast keken we, toen de provinciale inspecteur van de' Volks gezondheid, dr. De Groot hetzelfde lied liet horen. Hij herinnerde er aan. dat de Noordhollandse vereniging de eerste en oudste is en als zodanig verplich tingen heeft. Er gaan inderdaad stem men op om het particulier initiatief te doden. Men kan er echter ook anders over denken. Het Witte Kruis moet in de toekomst met de overheid optrek ken. Het particulier iniiatief mag niet gedood worden. We kunnen deze pri ma werkers die zo veel voor niets deden niet misren. Ge moet deze unieke ge legenheid aangrijpen om het land te to nen. wat het Kruiswerk betekent. Als hier buitenlanders komen, vragen zich verbluft af, hoe het mogelijk is, dat het geen staatfmachine is. die dit werk op gang houdt, maar het parii- culiere initiatief. Dat moet aan de grote klok gehangen worden. Toen daarna de Voorzitter nog aan het woord kwam en mededeelde, dat ook het H.B. het bedrag hoog vond, maar dat men toch zeker wel geno.g vertrouwen zou hebben in het beleid van het Hoofdbestuur om niet te ver onderstellen, dat het geld niet aan cham pagne zal worden besteed en dat het geld niet zou worden gebruikt, als het niet nodig was, werd over het voorstel gestemd, dat. zoals toen te verwachten viel, met een flinke meerderheid werd aangenomen. Het aantal voorstemmers was 65, dat der tegenstemmers 36. Het was aan de voorzitter te merken dat het H-B. het niet prettig vond. dat een dergelijk besluit werd genomen met zoveel tegenstemmers. We geloven, dat dit een misvatting is van de voorzitter. Het gehele Wtite Kruis wil feest vie ren. Alleen over de wijze was men het niet eens. Gedeeltelijk ligt dit hem ech ter aan de voorlichting van het H.B. zelf. Waren er meer definitieve plannen ter tafel gekomen, dan zou het verzet ongetwijfeld tot een minimum beperkt zijn gebleven. Intussen ligt het nu aan het H.B. zelf, de oppositie te bescha men. En dat zal nog een moeilijke taak zijn. Na de pauze werd een causerie ge houden door dr. La Chapelle over ge brekkigenzorg. Men zie daarvoor elders in dit nummer. Notaris Van Leersum sloot hierna met welgekozen woorden de vergade ring. Voerpecn van 28 pond De gebr. Manne aan de Burgervlotbrug teelden op hun bouwlana een voerpeen van 't ras „Groenkraag" van 1 m lang en een gewicht van 28 pond. Mochten er mensen zijn, die het nie* willen t loven: zij kunnen zich melden op het bovenvermeld adres. Het zaad werd ge leverd door de firma Turkenburg te Bodegraven via de vertegenwoordiger Th. Bakker te Burgerbrug. HOC Nieuwe Nledorp H.A.V. Rood Zwart OSS Gita Tonegido Rapiditas 1 1 9 Handbal-overzicht Uit de Langedijk Export-mogelijkheden werden iets beter Is voor tal van tuinders in ons land met het intreden van de November- maand de grootste drukte voorbij, zodat op verschillende veilingen weinig of niets meer te doen is; aan de Langelijk is dit anders. Daar heerst ook in de wintermaanden een opgewekt leven, in het bedrijf zelf en ook op de veilingen Het is de winterkool, die deze drukte veroorzaakt. Natuurlijk niet op de ak ker, maar in de schuren, waar de win terkool wordt bewaard. In een vorige correspondentie hebben we een en an der over die winterkoolcampagne mede gedeeld, iets van de drukke, die deze campagneveroorzaakt, van het werk, dat er aan de kool te verrichten val* en van de vooruitzichten met berekking tot de fnanciële resultaten van de be- waarkool. Wat dit laatste betreft, daaromtrent kan met zekerheid niets worden voor speld. Wel kunnen we speculeren op de factoren, die het resultaat gunstig kun nen beïnvloeden, maar overigens heb ben we gelaten af te wachhten. wat de toekomst brengen zal. De Langedijker tuinders kunnen dus nog niet. in tegen stelling met vele van hun vakgenoten elders, hun verlies- en winstrekening op maken. Wel kan over het algemeen wor den gezegd, dat als het niet beter uit pakt met de winterkool dan met de zomer- en herfstproducten de inspecteur der directe belastingen geen hoge aan slagen voor de mkom^en belasting zal hebben op te leggen. Weer is koopman. Tot ons genoegen kunnen we na onze laatste beschouwig een iets minder pes simlstische toon laten" horen dan we dit helaas zo vaak hebben moeten doen. Vooreerst spruit dit voort uit de moge lijkheid om binnen afzienbare tijd 500 spoorwagons witte kool naar Frankrijk te kunnen uitvoeren. Voorts heeft het Engelse ministerie van voedselvoorzie ning de import van uien toegestaan van 7 November af, wat dus betekent dat een week vroeger kan worden geexpor teerd dan oorspronkelijk was overeen gekomen. Tenslotte heeft de andere weersgesteldheid 'n gunstige invloed uit goefend op de gang van zaken op de vëilingen. Die veranderde weersgesteldheid betrof het koude weer met vrij sterke nacht vorsten. De verschillende Langdijker producten worden dan meer gevraagd en in het bijzonder was het de groene kool en de andijvie, die daarvan profi teerden. Ook op de witte kool, bestemd voor zuurkool, oefende het koude weer een gunstige invloed uit: de vraag naar zuurkool toch nam sterk toe. de zuur koolfabrikanten leverden gro*e hoeveel heden af, zodat er weer nieuwe móest worden ingemaakt. Het gevolg van een en ander was, dat er zo goed als niets neer doordraaide en dus bijna alles kon worden verkocht Voegen we bij dit alles nog de grotere vraag naar worte len door Zwitserland, dan menen we tot de conclusie te mogen komen, dat het stemmingsbeeld op de veilingen er iets aanlokkelijker uitzag. In dc afgelopen 14 dagen heeft Duits land uien en andijvie afgenomen, naar Engeland ging wat sluitkool, België kocht uien. wortelen, andijvie en sluit kool. Uien werden zelfs verzonden n West Indië. Noord en Zuid Amerika. Voor de rode kool was meer belang stelling dan voorheen met het gevolg, dat voor het mees® gewilde kleingoed tot f 10 en nog iets meer werd betaald. Een gelukkig verschijnsel was hét, dat nu veel minder onverkocht bleef. Al liep het nog niet zo vlot met de gele kool toch kon ook voor dit product een betere tendenz worden geconsta teerd. Zo lagn de prijzen pp het eind der week aan de veiling van de Lange dijker Groentencartrale tusssen f 5 (mi nimumprijs) en f 11 en aan die van-de Noordermarktbond tussen f 6 en f 10.30 De hoogste noteringen golden de meest gezochte kleine sortering. Met de uien ging het weer best. De vraagd naar dit product neem* nog voortdurend toe. Zo kon het gebeuren, dat op het laatst der vorige week aan de Broeker veiling de LGC) voor mid delsoort f 19.60— 21.90, voor grove 19.90—20.90 en voor drielingen f 14.70 werd betaald. Ook voor peen heerste er een gun stige stemming. voor de II sortering werd gemiddeld f 10.5v betaald, voor lil een paar dubbeltjes minder. De andijvie kon de hoge prijs, die aan vankelijk bij de intrede van het koude v/eer werd betaald, niet handhaven. Werd soms tot f 16 per 100 kg be steed. later liep die prijs tot f 6 'a f 10 terug. De vrees, die van verschillende zijden geuit werd, als zouden nacbtvor sten grote schade aan dit gewas hebben berokkend, is gelukkig niet bewaarheid de andijvie heeft zo goed als niets van die nachtvorsten te lijden gehad. De groene koolprijzen gingen met sprongen omhoog. Er is nog verkocht voor f 24 pr 100 kg. Later kwam er evenwel een daling, echter niet inJie mate, dat van slechte prijzen kan. wor aen gesproken. De meeste werd voor 10 tot f 15 per 100 kg verkocht Dat het met de aanvoer van slabonen zc goed als afgelopen Is, ls te begrijpen de tijd is er van voorbij en tegen nacht vorst is dit gewas zeer slecht bestand. De laatste dagen werden Intussen nog hege prijzen besteed: voor de beste kwa liteit werd van f 75 tot f 82 per, 100 kg betaald, terwijl voor afwijkend goed toch nog f 50 tot f 75 werd bedongen. Nadat wij enige tijd terug een com petitieoverzicht gaven over de afdelings klassen in de Kop van Noordholland, publiceren wij thans de standen van de hogere afdelingen, waarin omgeving teams een rol spelen. Zij weren zich over het algemeen goed, enkele uitzon deringen daargelaten, zoals de dames van Vrone, die in de le klasse slechts een zeer bescheiden rol spelen. De dames uit Sint Pancras staan helemaal onderaan en oppassen ls de boodschap. De club is blijkbaar erg verzwakt, wat de hoge nederlagen uit wijzen. Laten wij hopen, dat de nieuwe tleden bijtijds ingespeeld zijn. Vriend schap is hier goed op dreef en maakt een goede kans op de zo begeerde titel. V riendschap BHC ADA Blauw Wit Amersfoort Sport Vereent Acbilles Vrone In de djstricts 2e klasse heren doet de verjongde ploeg van het Helderse H AV het nog niet zo gek. De mannen van Enklaar zullen dit seizoen zeker niet op de onderste plaats komen. Het oude bekende Zaanse team Animo" staat er slecht voor. HOC heeft wel de beste ploeg. hoewel soms wat ter uw. HOC 5 4 1 0 9 AHC 5 3 1 1 7 Lijnden 5 2 2 1 6 Turno 3 1 2 0 4 HAV 6 1 2 3 4 GVA 4 1 0 3 2 Unitas 5 0 2 3 2 Animo 3 1 0 2 2 In de district 2e klasse dames A heeft het pas gepromoveerde Nieuwe Niedorp een utistekend debuut gemaakt. Haar pittig en snel spel is voor velen een verrassing. Jammer, dat de dames met de tactiek nog wat op achter zijn. an ders konden wij nog veel meer van hen verwachten. De HAV dames uit Den Helder behoren ook tot de kopgroep: een technisch goed elftal, dat door de vele fraaie combinaties wel eens ver geet te doelpunten. Tonegido uit Wes terland zit met speelsters. Te laat werd plaatsing in een lager klasse aange vraagd. Maar hekkensluiter is ze nog r.iet. Doorzetten maar. De HOC dames zijn, evenals vorig laar, weer de sterksten. Thans nog de twee herenafdelingen in de afdelingsklassen In de le klasse heeft .Tonegido, dat al twee Jaar ach tereen tot de kopgroep behoort, nu in IJmond (de Hoogovenmensen) dc zwaar ste tegenstander. BGV heeft het er nog even bij laten zitten, maar is nog niet van de kaart. De pas gepromoveerde clubs AVA en Vlug en Vaardig voelen zich niet erg op hun gemak. Aan kracht en materiaal hebben beide veel inge boet, wat zeer jammer is, want als je tevoren al weet, dat Je gaat verhezen, gaat de spanning er uit. Tegen elkander speelden ze gelijk, waarmee vooral d« Alkmaarders dik tevreden mochten zijn De nieuwe ploeg ..Adelborsten" uit Den dik moeten verliezen. Zondag tegen A VA zal hun ware kracht wel naar voren komen. HelSer heeft tegen beide koplopers al Tor.egido 5 4 10 9 IJmond 5 4 10 9 BGV 5 2 2 5 Concordia II 4 2-115 AVA 5 0 14 1 Vlug en Vaardig 5 0 14 1 Adelborsten 2 0 0 2 0 In de 2e klasse zal het ongenaakbare Bato, als zij zo doorgaat, automatisch promoveren, iets wat hun toekomt, want ze deden verleden jaar niet onder voor AVA en Vlug en Vaardig. Toneyiui II kan het beter en zal zich wel spoe dig herstellen. RKDWO, dat vanaf de oprichting nog geen wedstrijd had ge wonnen, doet het nu goed. Twee ge wonnen tegen Rapiditas II en HOC III en een gelijk spel tegen AVA II er op te lijken. De Alkmaarse es vallen wel »;at tegen: tijdens de oefen wedstrijden beloofden ze heel wat Ook het opkomen ven de leden spreekt hier een woordje mee: je bent lid of je bent het niet Bato Tonegido II dwo hoc n Rapiditas II AVA n hoc III Met grote vreugde .geven wij kennis van de geboorte van oriïe zoon JOHANNES ADAM MARIA Wij noemen hem HANS J. DuinVan Moorsel J. P. Duin Middenmee1", 8 Nov. 1949- Kanaalweg- Met blijdschap geven wij U kennis van de geboorte van onze doenter GEERTJE JANNETJE P. Houtloiier J. Houtlosser—Stiii; Noordlaan 24 Bergen Nov. 1949- Tijdelijk adres: Huize Ros made. Parkstraat 3, Alkmarf" De CONTACTCOMMISSIE voor de MIDDENSTAND te ALKMAAR verzoekt de voorzover zij haar zaken öp IAANDAGMORGEN kan openstellen, met ingang van a s. Maandag. 14 Nov. 1949. In verband met de veemarkt niet te sluiten. Sluiting der winkels tijdens de markturen is in strijd met het Gemeentebelang en Uw belang. Uitzonderingen ma ken hierop de Textielhandelaren, die volgens Gemeente verordening op Maandagmorgen gesloten moeten zijn. Biedt zich aan Met grote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van ons dochtertje en zusje TRIJNTJE D1EWERTJE W. A. Schager- van Spelden A Schager "t Zand, Bosweg K 1 8 Nov. 1949. Heden overleed na een kortstondige ziekte Mw. DIRKJE BERKHOUT Weduwe van de heer Klaas Schrieken, in de ouderdom van 77 jaar. Namens de fam., P. J. van der Meyden Ex. JTest. Schoorl, 7 Nov. 1949. Laanweg C 176 De teraardebestelling zal plaats hebben op Don derdag 10 Nov. a.s*. 3 uur, op de Algemene Begraafplaats te Schoori B.z a- Juffrouw als hulp in de huishouding, liefst bij heer of dame of klein gezin. Br. onder no. 934, buri v. d. bl. Voor f 10,wordt uw rijwiel de hele winter opgeborgen, ingevet en gepoetst bij Rijwielstalling Stcnenbrijg 31, Alkmaar. Hand of trapnaaimachine te koop gevraagd. Br. no- 1387 buf. v. d. blad. Oud goud, zilver enz. te hoop gevraaori Hooostrnat 8, B.z. weer beleefd aan voor het knippen van koeien P. Slikker. H 39 a. Oudeslui 3POU1&SKTJ A» »wv.» - f 1.60 tot rt*r regel*, elke regel méér 10.36. Advertenties onder nummer bovendien et44de 0.26 eoor nazending. Bik OPDUIKJCRTJB wordt ge plaatst tn 4n >tü* Vröe Alkmaarder" 4s „De Nieuw* •chager" 4n HerrtJaend Wle- rlngenneerland". Opgaven moeten Dinsdags ot Donderdags vóór J uur tn ons beslt stln. Bewijsnummers worden tn de regel niet versonden. Woninpruii. Aangeboden ruim benedenhuis met pak huis in Rotterdam-Centrum. Oevr. een vrij zonnig huis in Winkel of Lutjewinkel. Br- no. 21 adveri.hü'- t» Winkel. /essen en d iensten Pianoles van mu iius. Op leiding A'dams Conservato rium. Snelle practische metho de. Ook algem. muzieklessen. D u rv-i j Opleiding examens. Prima re- J"*rE!!? fereoHes- Britv,„ b,,r„„ v. Te koop wegens verhui zing een in goede staat ver kerend kolenfornuis „Etna". Lutje Kolhorn. Na 10 Nov Breestraat. Middenmeer. Te koop een bietenmachine gebruikt Vleeshouwer, f 35. M. Blaauboer A 3, Bufgerbr- d. blad i Aangeboden wegens plaats Tractorbanden. Wij cove- gebrek kinderwagen, tegen elk ren a"e maten met speciaal aannemelijk bod. Wefers. tractorprofiel. „Briuiie Ach- Fnidsen 123. Alkmaar. terom 115—119. Hoorn Te koop wegens plaatsge- Gevraagd nette huishoud- brek een pitricten wieg en een ster, 30 a 35 jaar, 1 kind paar meisjesschoenen, z.g-a.n- geen bezwaar. Br. met voll. m. 31. G. de Waard, B 2, St. ref. onder no. A 932, bureau Maarten. van dit blad. Te koop lekkere handpe- Te huur Pakhuis voor ren 5 ct. p. pond en stoof- werk- of bergplaats m. stook peren. Winterjan a 10 ct. p. gelegenheid en electr. Omge- pond. L. Groot, Schagerwaard ving Dijk. Alkmaar. Br. ond. C 27. no. A 933, bur. v. d. blad- Gen. alle v.k- w. te verrichten Freek Dekker, Groenveld C 82 Te koop of te huur gevraagd ongeveer 5 ha. Brieven no. 1390 bur. van dit blad. Aartswoud Mr. H. de Boer, notaris te Hoogwoud, zal op Donderi. dag 10 Nov. 1949 des avonds 7 uur in café Halfweg te Aariswoud ten verzoeke van de diaconie te Aartswoud, al leen voor P.G. Publiek ver kopen: Een huis met schuur en bouwland aan de Braak weg te "Aarts- woud, groot 0-63.45 h a. Eigendom van Joh. de Beur». Nadere inlichtingen ten no tariskantoren F. HERDER Uit voorraad SCHAGEN voor slechts f 2.50 wordt zc bij U anti huis gerepareerd. Zend briefkaart of bel even op: H. J. PIT Tel. 221222i>, Oudesluis.

De Vrije Alkmaarder | 1949 | | pagina 4