Vragen aan B en W omtrent onjuiste krantenartikelen ...En een positieve beschuldiging.. Politie traint Nu de taak is afgelopen Afdeling Alkmaar Stichting Toezicht Politieke Delinquenten brengt verslag uit agenda D.A.W. naar den Helder Politievoetbal Mr. de Lange gaat heen Volkshogeschool Cursus voor gedemobiliseerden H Ontmoeting Het gemeenteraadslid G. H. Hei) tink heeft aan het college van B en W ,dc volgende vragen gesteld: 1 Hebben burgemeester en wethouders kennis genomen van de twee artike Jen, voorkomende in de Alkmaarse Courant respectievelijk van 28 Öcto ,ber en 4 November 1949, betreffende liet optreden en het beleid van de Di recteur van Openbare Werfcen? 2 Is het College bereid, mede te delen of de in die artikelen vermelde heten juist zijn en Indien niet boe dan de ze ondersche vdennen zaken zich wer kelijk hebben toegedragen? 3 Kunnen burgemeester en Wet hou ders mededelen, op welke wijze de redactie van het voornoemde blad haar inlichtingen heeft verkregen en of i.c. sprake is van overtreding van artikel 13 lid 1 van het Ambtenarenreg lement? 4 Zijn burgemeester en wethouders bereid mede te delen, wat zij denken te doen. indien blijken mocht, dat de feiten zoals die door de Alkmaarse Courant zijn weergegeven, geheel of gedeeltelijk onjuist zijn? Op deze vragen hebben B. en W. de volgende antwoorden gegeven: 1 Wij hebben van beide artikelen in de Alkmaarse Courant kennis geno tnen. 2 Wij achten deze artikelen niet in overeenstemming met de feiten. Over de juiste toedracht van de Jt ix wordt in ren toelkfvting oxv het volgende gezegd: Perceel Kcmingwcg 82 „Voorop wensen wij te stellen, dat ten aanzien van het onderhoud van huizen niet de gemeente, maar de ei ignaar aansprakelijk is. De bewoon ster van perceel Koningsweg 82, die Zich bij openbare werken vervoegde met een klacht over lekkage is dan ook na.T de eigenaar verwezen. Dit is gebeurd en door openbar# werken werd aan de eigenaar. na Ingesteld onderzoek, verzocht de wo ning te repareren. Toen er op 20 October een gat !n het dak was gekomen, werd dit de volgende dag tijdelijk hersteld, terwijl de eigenaar opdracht aan een aanne mer had gegeven het dak te repare ren. Op 26 October een dag van storm en regen ontstond er door onbeker de corzaak opnieuw een gat in het dak De aannemer wilde dit even herstel len, maar werd eerst door de bewo In onze stad zien we tegenwoordig op de Dingdag en Donderdagmidda geu omstreeks 4 uur een flink aantal a jp. rfieambtenaren het gymnastiek lokaal van de Nic. Beétsschool aan de tr'naarmansiaan binnengaan. Vele voorbijgangers, cioch vooral de bewoners van de Snaarmanslaan zul len zich in verband hiermede allicht wel eens afgevraagd hebben met welk deel die politiemannen zich daar ver zamelen. Het doel nu van hun komst aldaar is om deel te nemen aan de oefeningen om de algemene lichamelijke scholing van bet personeel van het korps Rijks politie op te voeren. Deze oefeningen worden gegeven on der leiding van de Instructeur llchame lljke oefening van het korps Rijkspoh tie bij het District Alkmaar, de wacht meister le ld. G. A. Tönies, die daar toe is opgeleid op de vorig jaar door Z K H Prins Bernhard geopende ■por"school te Overveen. Door deze volgens het Oostenrijks •ysteem te geven oefeningen worden de politieambtenaren bedreven in de Volgende sporten, waaronder die die nende ter zelfverdediging: boksen. Jin jitso, turnen, zwemmen en spel (volleybalt, voetbal, handbal, softball en kastie) Het politievak vergt nu eenmaal van de politieambtenaren, dal niet alleen over een gedegen en niet te on derschatten theoretische als practische vakbekwaamheid beschikken, doch ook dat hun physieke gesteldheid goed geschoold is. Immers ci politie ambtenaar kan In de uitoefening van zi)i< dagelijkse taak in alle mogelijke situaties komer te verkeren, tengevol ge waarvan het voor hem scans nood zakelijk wordt ten opzichte van ande ren zijn vitaliteit een overwegende b« slissende rol te laten spelen. Vooral voor het op militaire leest geschoeide korps Rijkspolitie, dat ge Zien haar organisatie en taak in alle delen van ons land bij normale en abncrmale gebeurtenissen, b.v. bij U inenlaudse onlusten, stakingen e.d Inffezet kan worden om de hanriha ring der openbare orde en rust weder te herstellen, is het een gebiedende eis dat het dc beschikking heeft over lichamelijke goed getrainde, poliiieamb tenaren, die volkomen voor hun taak berekend zijn. Het is dan ook. mede in verband met deze taak, dat de Minister van Justitie de regeling lichamelijke oefe ning voor het korps Rijkspolitie, zoals hierover beknopt is uiteengezet, met ln yang van 1 Augustus j.L heeft voor geschreven. oer geweigerd onder motief: "Laat maar lekken, dee te eerder krijg ik 'n aodere woning" Later werd het weer zo slecht, dat de aannemer het dak toch tijdelijk heeft gedicht. Op Vrijdag 28 Ocober is het dak definitief hersteld. Terwijl men met de ze herstelling bezig was en de spar ren werden vernieuwd, zijn van de dakopening foto's gemaakt door de Alkmaarse Co rant en met het nodige Commentaar in dit dagblad van 28 October geplaatst. De zoon van de eigenaresse kwam de volgende dag op het bureau van openbare werken om zijn ontstemming te laten blijken over het artikel in de Alkmaarse Courant daar hij over tuigd was zij_. plicht als verhuurder te hebben gedaan. De directeur van Openbare werken, die bet daarmee eens was. beeft hem geadviseerd de redactie van de Alkmaarse Courant een toelichting op het geval te geven. De zoon beeft daarop aan de directeur verzocht, dit onderhoud bij de redac tie te wilen inleiden, waaraan deze heeft voldaan Daarbij heeft de directeu o.m. gevraagd, of de desbetreffende verslaggever er mede bekend was dat de* foto's van de woning zijn genomen terwijl men bezig was met het herstel en of er overleg was gepleegd met de eigeaar, terwijl er daarbij voorts werd gewezen op het feit dat de aannemer door de bewoner was weggestuurd. Bij de hierop volgende telefonische bespre king is door de directeur o.m. opge merkt dat de voorstelling van zaken van de Alkmaarse Courant aan sen satie deed denken. De Directeur heeft daaraan toegevoegd, dat hij aan deze soort berichtgeving niet wenste mede te werken en de onder hem ressorte rende ambtenaren op grond van arti lel 13 lid 1 van het ambtenarenrega lement zou verbieden inlichtingen aan de Alkmaarse Courant te verstrekken over woningtoestanden. Het genoemde artikel luidt: 'De Ambtenaar is, tenzij wettelijk voor schrift mededeling vordert, verplicht tot geheimhouding van hetgeen hem in zijn betrekking ter kennis Is geko men, voorzover die verplichting uit de aard der zaak volgt, of hem uitdruk kelijk is opgelegd" Ook de berichten inzake de centra le verwarming van dc Lindenschool alhier worden door B. en W. overdre ven. sensationeel cn tcudeniieus ge noernd. daar dc feiten, die in het ant woord van B. en W. worden ge noemd. een mig#Pias andere gang van zaken weergegeven, dan de Alk maarse Courapt deed vermoeden. Dcw deze berichten werd daardoor tevens de directeur van Openbare werken in zijn eer en goede naam aangetast. Overigens acht B. en W. de wijze waarop de naam van wijlen de technische ambtenaar Beekman in het geding is gebracht, van weinig kies heid getuigende'. 3 In het geval Koningsweg 82 zijn de inlichtingen in hoofdzaak verkrgen van de bewoners. Wat betreft de Lindenschool is ons niet bekend, boe de redactie de beschikking heeft ver kregen over de nodige gegevens. Wel is één van de redacteuren van de Alk maarse Courant bij 't hoofd van de Dn denschool geweest en heeft daar als ouder van één van de leerlingen de zelfde Inlichtingen verstrekt rif? aan de andere ouders waren verstrekt. Het hoofd heeft echter verzocht hiervan geen sensationele artikel te maken. Van een overtreding van artikel 13 lid 1 van het ambtenarenreglement kan in beide gevallen niet worden gespro ken. 4 Wij achten de methode van dc Alkmaarse Courant om deels tenden t'. .uze, deels onjuiste berichten op te nemen, waardoor een verdienstelijk hoofdambtenaar wordt gekrenkt, af keurenswaardig. Mocht de Alkmaarse Courant opnieuw tot een dergelijk ge schrijf overgaan, dan zal moeten wor den overwogen of voor haar kan v r den gehandhaafd het van gemeente; wege verstrekken van mededelingen en persberichten. Toen de oorlog achter dc rug was en de eerste veroordelingen waren ge vallen, drong het tot velen door, dat het niet voldoende was om de mens.p te veroordelen. Als ze hun vrijheid weer herkregen, moesten ze niet aan hun" lot worden overgelaten. Het zelfde goldt voor hen, die eigenlijk nooit waren veroordeeld, maar die slechts waren geïnterneerd. De samenleving bekeek deze mensen vooral in de eerste tijd met een scheef oog- Deze tamelijk grote groep kon echter geen rotte plek in de maatschappij blijven. Er moest getracht worden, deze mensen weer etn plaats in de maatschappij te ver zekeren. Er moest ook getracht worden hen te overtuigen van de dwalingen die ze in een moeilijke tijd hadden begaan. Landelijk werd toen in het leven ge roepen de Stichting Toezicht Politieke Delinquenten, en al zeer spoedig volg de de oprichting van de afdeling Alk maar, die in de eerste maand van Ja nuari begon te functionneren. Deze afdeling heeft haar werkzaam heden beëindigd en nu een verslag het licht doen zien, waaraan wij het volgen de ontlenen. Het bestuur bestond bij de opheffing uit de volgende leden: mr. H. Scholten, voorzitter, dr. F. Holthuizen, secretaris, R. van der Hauw, penningmeester, mw PaleariVan Nieuwkuik en de beren mr. Alblas, Bandsma, Couwenhoven. C J. Hof, ds. Klein Wassink. C B- Termaat en S. J. j. Luix als leden- Kort Da de oprichting werden onder afdelingen gesticht te Den Helder, Wie ringen, Texel en Hoorn. Als directeur van het bureau fun geerde de heer K. de Wilde, als sociaal werkster mej. Van Struijk. als admini stratieve kracht, mej. Van Kleef. Ver der was er nog enig personeel in dienst bij de afdelingen, terwijl de heer Groot de laatste maanden als directeur optrad. De taak van het bestuur, aldus het verslag is geen gemakkelijke geweest- Het be..tuur is van oordeel geweest, dat in Mei 1945 niet tot een zo massale arrestatie had moeten worden overge gaan. Er was immers volstrekt onvol doende bewakingsper oneel. Het spreekt wel vanzelf, dat het werk der stichting niet tot zijn recht kon komen, als er plaatselijk geen per sonen bereid werden gevonden, die het toezicht wilden uitoefenen. Daarbij moest in de eer_te plaats gelet worden op geschiktheid, terwijl tevens moest worden gezorgd, dat de toezichthouders uit een millieu kwamen, dat niet vol komen vreemd was aan dat waaruit de delinquenten kwamen. Reeds tamelijk spoedig bleek het noodzakelijk, dat er een afdeling voor jeugdzaken werd opgericht. Voor de afdeling Alkmaar had hierin zitting de heer Van der Hauw. ORGANSATIE De huisvesting der afdeling bracht eerst enkele moeilijkheden met zich mee, maar reeds spoedig kreeg men in Huize Voorhout de beschikking over één. later over meer kamers. De laat ste maanden vertoefde het bureau op de Voor dam. De vier onderafdelingeu werden gesplitst in 17 raijoos. Toen kon het werk beginnen. Vooral toen ten gevolge van het besluit Politieke delinquenten een groot aantal lichte gevallen werd ontslagen. Toen begon nen ook de moeilijkheden waarvan het verslag in sobere bewoordingen een beeld geeft. De delinquenten waren niet altijd van de gemakkelijkste, maar ook de toezichthouders moesten eerst de goede weg vloden. Daarbij kwamen de moei lijkheden met het weder verstrekken van huisraad, dat in de wilde dagen van 1945 op onwettige wijze van eigenaar was verwisseld- Herhaaldelijk werden door de direc teur of de sociale werkster bijeenkom sten gehouden met de toezichthouders- In totaal niet minder dan 75. Het toezicht bepaalde zich veelal tot het houden van contact met de onder toezicht gestelde. Soms was hem mel ding: plicht opgelegd. De toezichthouder werd over enkele dingen gevraagd en bracht daarover driemaandelijks rap. port uit Er werden verschillende ge vallen aangetroffen van delinquenten die zich niet aan de regels van het spel wilden houden- Tegen deze moest worden opgetreden, waarna verbetering intrad. Het grootste aantal onder Joe- zichtge telden bedroeg 1466, waarvan 973 mannen en 493 vrouwen. Het aantal toezichthouders bedroeg voor deze mensen 771, waarvan 648 mannen en 123 vrouwen. Het is be grijpelijk. dat hier veel arbeid aan is geweest. Van het aantal onder toezicht ge stelden behoorden 235 tot de Rooms Katholieken, 732 tot de Nederlands Her vormden. 31 tot de Gereformeerden, 122 tot andere kerkgenootschappen terwijl 316 geen kerkgenootschap hadden. Het rapport geeft ons dan een beeld van de moeilijkheden om de delinquen ten, die weer vrij kwamen en soms alles kwijt waren weer op de been te helpen Hun huisraad was opge lagen op plaat sen, die er totaal ongeschikt voor wa ren. In het pakhuis te Alkmaar, Eik en Linden. was b-v. het dak nogal „po reus", wat niet bepaald bevorderlijk is voor een goede bewaring. Er was op dit gebied een ware chaos, daar geen enkele maatregel was genomen, dat 't huisraad, dat na Mei 1945 aan ver. schillende mensen was uitgeleend of ver kocht, weer zou kunnen worden terug genomen. De ontslagenen bleken in veel geval len over geen of bijna geen textielgoed meer te beschikken. Een zeer moeilijk punt vormde voorts de huisvesting. HARMONIE THEATER: De roemrijke daden v. Danny Kay cn Dinah Shore Toegang 18 jaar. Voorstellingen dagelijks om 8 uur. Za_ dagavond 7 en 9.30 uur. Zondag 2, 4.30. en 9.30 uur. Woensdagmiddag 2.30 u. CINEMA AMERICAIN: Rue Madeleine 13 met James Cagney. Toegang 18 j. Voorstellingen dagelijks om 8 uur. Za- dagavond 7 en 9.30 uur. Zondag 2, 4.30. en 9.30 uur. Woensdagmiddag 2.30 u. VICTORIA THEATER: De Engel met de bazuin met Paula Wessely. Toegang 18 jaar. Voorstellingen dagelijks om 8 uur. Za- üagavond 7 en 9.30 uur. Zondag 2. 4.30, en 9.30 uur. Woensdagmiddag 2.30 u. A.B.T.: De Vrolijke Bandiet, met Cisco Kid. Toegang 14 jaar. Voorstellingen dagelijks om 8 uur. Zon dag 2, 5 en 8 uur. BERGEN Maandag en Woensdag: Onteerd met Dennis Morgan en Viveca Lindfors Dinsdagavond: Feestavond Buurtver eniging T. en O. Van alles uit Alkmaar Gelukkige vangst Het is algemeen bekend, dat vissers nooit overdrijven, maar slechts vissers latljn spreken. Wat de heer Narold uit de Uiten bosstraat Dinsdagmiddag meemaakte, was echter geen vissers latijn. Hij zat namelijk te vissen aan het Zeglis en zat geduldig te wachten tot hij een teken van leven kreeg. Het leves kwam en wel in de vorm van een snoek van 1 meter lengte en een gewicht van vijftien pond. Met veel moeite werd hij er uit ge haald, maar het was deze moeite dan ook wel waard. Ze zullen bij meneer Narold thuis wel vis kunnen eten- Donderdagavond worden in het Ma rinebad te Den Helder Kringwedstrij den georganiseerd, waaraan ook DAW met eea 16tal leden zal deelnemen. Het is een verheugend teken, dat het zwemleven in de Marinestad weer zoverre hersteld is, dat men er weer een wedstrijd kan gaan organiseren. De Alkmaarders hebben deze eerste gele geuhid niet voorbij laten gaan en ko men op vrijwel alle nummers met enke le gcede zwemmers uit. Op de borstcrawl jongens staat om de jeugd kringkampioen H. de Jong ter wijl bij de meisjes H. Ouweland en T. Schats elkaar zullen bekampen. C. Zut en W. Bloothoofd zullen op 4e 109 m. schoolslag heren uitmaken wie op het ogenblik de snelste is ter wijl dit nummer bij de dames waar schijrJijk geheel een Alkmaarse aange kgenheid zal worden met twee uitste kend in vorm zijnde krachten als E. Sturen H. Boxem met dicht hierachter J. Piersma en N. de Waard. Wij slaan met belangstelling de ver richtingen van de DAWers gade aan gezien op het snelle 20 m baantje ver rasingen niet uitgesloten zijn. He voetbalelftal van de Rijkspoli tie. District Alkmaar, speelde gisermid dag 15 Nov. op het terrein van de voetbalvereniging „Foresters" te Hei loo eea bekerwedstrijd tegen de ge meentepoli tie Beverwijk. Na een ipannende strijd en aantrek kelijk spel van beide partijen, eindig de de wedstrijd in een 43 overwin ning voor Alkmaar R.P., onder protest van Beverwijk. Detachering Rijkspolitie Bij besluit van de heer Gewesteom mandant der Rijkspolitie te Amsterdam werd de wachtmeester F. H. Sevens van de groep en post Hei loo met in gang van 15 November jJ. voor on bepaalde üjd gedetacheerd bij de groep Wognum ter standplaats Berk hout De voorzitter van de 8 Oc.ober-vie ring. mr C. J. de Lange, heeft aan het bestuur te kennen gegeven, dat hij zijn functie, die bij meer dan vijftien jaar zo uitstekend bekleedde, zal neerleggen want de woningen waren veelal door anderen bezet. In de platteland gemeen ten ging het wel. maar Den Helder, Alkmaar en Hoorn gaven het bureau handen vol werk. Door het grote geleek aan arbeids krachten verliep de inschakeling in het arbeidsproces tamelijk vlot Met de kampen werd door de stichting regel matig contact opgenomen- Het verslag geeft verder verschillende staaltjes van het werk, dat er werd verricht We hebben wel de indruk, dat hier een omvangrijk werk onder zeer moei lijke omstandigheden tot een goed einde is gebracht Kleine dingen natuurlijk daargelaten. Van f\ Ia» in n».1.«aa Van 6 tot 10 December organiseert de Volkshogeschool te Bergen N.H. weer een cursus voor gedemobiliseerden Het programma van de cursus van 6 tot 10 Decmeber luidt als volgt: Dinsdag 6 December 18.00 uur: Aankomst en begroeting" kort woord over de Volks hogeschool en over de bedoe ling van de cursus. Des mid dags: wandeling in de omge ving. 19.30 uur „De economische positie van Nederland". inleiding door de heer Mon'age, re dacteur van „Het Parool", (gevr.) Woensdag 7 December: Van 8 tot 10 uur elke morgen ge meen schappelijk werk in en rond het huis. 10J0 uur: „Welke mogelijkheden biedt de emigratie?"Inlei ding door T. Cnossen. Direc teur Centrale stichting Land bouw Emigratie-. 14-30 uur: Sport. 16.00 uur: Studiegroepen: „Wat ver wachten wij van de toe komst?" 19.00 uur: „Nederlixd in de wereld' inleinding door G. H. L. Schouten, Oud Directeur Clubhuizen „De Arend Donderdag 8 December: 10.30 uur: „De verhouding tussen jon geren en ouderen in ons land" inleiding door Ds. M. Goud kamp, Directeur van de „AI gemene Maatschappij voor jongeren'" Amsterdam 14-30 uur: Wandeling naar zee. 19-30 uur „Strijd of samenwerking in bedrijfsleven?", inleiding door Mr. J. J. M. Veraart, secre taris bij de Stichting van de Arbeid. Vrijdag 9 December: 10.30 uur: „Industrialisatie en vakbe kwaamheid,, inleiding door G. M. C. Hardebeck, Secreta ris BemeteL 14.30 uur: Sport 16.00 uur: Vragenmiddag. 19.30 uur Voordrachtavond met roe dewerkng van Mej. A. Top Voordrachtkunstenares. Zaterdag 10 December: 10.30 uur: Voortzetting studiegroepen en slotbespreking. 14.30 uun Diner, waarna sluiting en vertrek. KOMT HIJ TERUG In ons land wordt de Belgische ko ningskwestie met belangstelling ge volgd. Overhet algemeen zien de Vla mlngen hun vorst Hever vandaag dan m wgen terugkeren, terwij! de Waalse bevolking daarentegen het aftreden van koning Leopold eist. Intussen be vindt koning Leopold zich nog steeds met zijn vrouw, prinses de Rety te Prégny. W.K.T. krijgt het druk Wieringermeer Klein Toneel heeft 'n paar drukke maanden voor de boeg. Het toneelstuk „Een Pierrot treedt op van Rosita Peters, wat men momenteel in studie heeft, zal 26 Nov. opgevoerd worden op het concours te Hippolytus hoef, vervolgens zal men het stuk op uitnodiging van de muziekvereniging Apollo te Den Oever, aldaar spelen op 3 en 4 December, terwijl in samenwer king met de Wieringermeerfanfare op 10 December a.s. in hotel „Smit" te Mlddenmeer een uitvoering zal worden gegeven. Heiloo CINEMA HOLLANDfA MET De Student-Leeuwendoder In Gnema HoIIandia draait morgen. Donderdagavond de film „De Student Leeuwentemmer'. Een vrolijke rolprent waarin de bekende filmsterren Heinz Ruhmann, Theo Lingen en Hans Mo- ser de hoofdrol vertolken. Hoe bestaat 't Verpleegden van de St. Willibrordus stichting voeren hedenavond een revue op in de zaal van de Stichting en wel onder de titel „Hoe bestaat "t". Geen onaardige aanduiding en we zijn zeer benieuwd boe 't resultaat zal zijn' Alleen het muzikale gedeelte (piano en orgel) wordt door de broeders ver zorgd. De entree is, hoe bestaat 't, gratis en dat gebeurt niet iedere dag. De aanvang is, let op, half acht. Voor het kind Vanaf Dinsdag zijn op het post kantoor postzegels maar ook prentbrief kaarten verkrijgbaar, daarvoor hebben enige dames en heren zitting genomen Deze postzegels en kaarten waarvan de opbrengst is „Voor het kind" worden ook verkocht ('oor leerlingen van de ULO-school en die van de Christelijke school. Voor Len die het meeste ver kopen (klassikaal) wordt een vacantie reis in het vooruitzicht gesteld. Wij bevelen deze actie gaarne aan. 'k Stond gisteren zomaar Opeens voor z'n neus, Een trieste figuur, Een vermagerde reus. Een reus in de regen. Met arm'lyke jas. Waar 't water uit droop In een spettende plas. Hij zei me geen woord En hy stond daar te s.; Maar ik miste de moed, Om snel verder te gaan. Ik had hem gekend In z'n fleunge tijd, Nu was hij verarmd en Zijn rijkdom weer kwijt. Een rare figuur nu, Zo mager, zo nat, Die 'k plots'ling ontdekte In sliknatte stad. Adi, weken geleden nog Ging het hem goed, Toen had ik hem rijk In z'n prachtpak ontmoet. Nu was hij beroofd, Van zijn luister, zijn jas, Nu stond hij ontdaan In die wassende plas. Ik sjokte naar huis Naar de koffie met room En hij bleef daar staan. Die ontbladerde boom. JAN HOx FANNT De fraaie successen van ms\ r. BlankersKoen tijdens de Olym pische Spelen 1948 liggen velen nog vers in het geheugen. Jan Blankers en Aad van Leeuwen hebben de prestaties, alles wat daaraan voorafging en de reacties op de successen beschreven in het boek „Fanny", dat wordt uitgege ven door Konings Pyramide in 's Graveland. Een boek, dat prettig leest door de vlotte en eenvoudige wijze, waarop de viervoud1 ge Olympische kampioene wordt be schreven. In de lectuur is geen zweem van persoonsverheerlijking te vinden. Integendeel, de inhoud zal voor vele jongeren een stimu lans zijn in de sport iets trachten te bereiken. Het is de bedoeling geweest vin de uitgevers het boek over Fanny binnen het bereik te brengen van duizenden sportbeoefenaars door de prijs laag te stellen. Een lof waardig streven, dat echter ten koste ging van de uitvoering. De kwaliteit van het papier is slecht en ook de slappe omslag doet on prettig aan. Het effect van de fo to's gaat grotendeels verloren. Maar zoals reeds gezegd, de inhoud vergoedt zeer veeL Het boekje „Fanny" is daarom te beschouwen als een waardevolle documentatie voor de sportgeschiedenis en zeer zeker voor de athletiek. Wij kun nen het U aanbevelen. U zult het met plezier lezenl A. K«

De Vrije Alkmaarder | 1949 | | pagina 2