Ook Alkmaarse exportveiling is voor nieuwe Friesebrug Raad Schoorl De Handelsschool jubileerde agenda Landelijke cultuur voor V ol k shogeschoolgaste n „Dringende behoefte voor het bedrijfsleven" Het rumoer om de Friesebrug Is nog niet uitgestorven. Nadat op 26 Oc- tober het college van Burgemeester en Wethouders van Alkmaar een schrij ven aan de minister van Verkeer en Waterstaat had gericht óver het opne men van een uitgave voor de bouw van een nieuwe Friesebrug op de Rijks begroting voor 1950. heeft thans ook de Alkmaarse Exportveiling dit voor beeld gevolgd en een schrijven aan de minister gezonden. Hierin wordt een Uiteenzetting gegeven, welke bezwaren de huidige Friesebrug voor deze tak Van bedtjjf oplevert. Het schrijven vervolgt: Groot oponthoud .Jaarlijks worden bij de N.V. Alk maarse Exportveiling uit Alkmaar en .omgeving tussen de 8000 en 10.000 ton groenten, aardappelen en fruit aange voerd. alsmede de daarbij behorende emballage, welks eigen gewicht 2500 tot 3500 ton beloopt. Deze emballage moet dan nog twee maal vervoerd wor den. n.1- één maal leeg naar het be drijf van de tuinder en één maal vol naar de veiling. Aangenomen kan wor den. dat de grootste helft van deze in totaal dus 13000 tot 17000 ton de Friesebrug moet passeren. Behalve van de ten oosten van het Noordhollands kanaal in de gemeente Alkmaar gelegen tuinderijen worden per vrachtgelegen heid de producten aangevoerd uit de gemeenten St Pancras, Oudorp. Ursem. Spanbroek, Obdam. Hensbroek. Winkel Heerhugowaard, Stompetoren en Schér merhorn. Anderzijds wordt uit het ge bied ten westen van het Noordhollands kanaal, buiten de aanvoer van de al daar wonende Alkmaarse tuinders, slechts aangevoerd uit de gemeenten Bergen, Schoorl en de Egmonden; en dit alleen in de zomer in belangrijke mate- Het oponthoud, dat vrachtrijders en tuinders uit de bovengenoemde plaat sen ten oosten van het kanaal dikwijls bij de Friesebrug ondervinden, is her haaldelijk oorzaak, dat dé goederen te laat aan de veiling komen, waardoor deze óf niet meer kunnen worden ge- Onder de beproefde leiding van bur gemeester mr A. C J. Jochems vond beden het „verlengstuk" plaats vanaf de vergadering van 8 Nov. j.L De voor naamste punten van de agenda, die nog waren te behandelen, girvgen ten le oven de door B. en W. voorge stelde uitbreiding van het gebouw van gemeentewerken aan de Laanweg door verruiming van het bedrijfsgedeelte en aanbouw van en dienstwoning, waartoe credieten gevraagd worden van f 10.500 resp. f 11.500; 2e over de verbouwing van het Raadhuis, overeenkomstig bij behorend voordel met tekening en toe lichting, waartoe een crediet gevraagd wordt van f 14.000; 3e over de bouw van drie dubbele woonhuizen op het terrein hoek Laanweg-Dokterslaantje en ten slotte ever de aanleg van een parkeerterrein op het terrein van het Raadhuis. Allereerst tref een pleidooi van de burgemeester, die precie- het tegenover gestelde was van een oratio pro domo- Ht ging nl. over de bouw van een nieuw raadhui», door leden van de Raad voorgesteld, i.p.v. de verbouwing van het bestaarde Raadhuis. Mr Jochems betoogde, dat hij -:en nieuw Raadhuis „nog altijd als een luxe" be schouwt, hoe gaarne hij het ook zou willen betretcken. Maar er zijn belang rijker dingen. Hij dacht hierbij aan de te verbeteren wegen, daarbij reflecte rende op de bevolking, die voor een belangrijk deel is aangewezen op het vreemdelingenverkeer. Over een tiental jaren zou men weer kunnen zien. Het bovengenoemde eerste voorstel van B en W werd vlot aangenomen, evenals het derde. In beide gevallen werd van verschillende kanten een lans gebroken voor bet (zo veel moge lijke) behoud yan het natuurschoon. Wat het parkeerterrein betreft; Over het algemeen werd het achter het bosje gelegen weiland gschikt terrein geacht Men komt hier nog op terug. Inzake een voorstel van de VW, betreffende een betere regeling van het kaïnpeerwezen, werd lang gdiscussieerd over het prae-advies van B en W, die in ieder geval voor het Schoorlse karak ter van „rustige, charmante" vreemde, 'tagenplaats zijn. en tegen de omzetting ervan in dat van „kam peer-centrum", met alle luidruchtige aspecten van dien Het betreft hier beperldngs- en hygiëne maatregelen. De grote moeilijkheid was volgens de voorz. gelegen in de om standigheid van een op handen zijnde nieuwe kampeerwet, die grotere vrijhe heden zal veroorloven op dit gebied w-ar door men genoodzaakt zal zijn, met tertljd gedeelten van de gemeente niet meer open te stellen voor de kampeer ders. Maatregelen, nu genomen, zouden alsdan overbodig worden. Paal en perk dient te worden gesteld aan het ora zich heen grijpend verschijnsel van de ver huur van kampeerhuisjes door vreem delingen die zelf nimmer ter plaatse «elf verschijnen. Hiermee wordt ernstige concurrentie aan de inwonende kamer verhuurders gedaan. De rondvraag leverde niet veel bijzon ders op. Hl erna werd op verzoek van de heer Blankenstein nog in comité vergadert, waarbij uw verslaggever Uiteraard niet aanwezig kon zijn. veild en lot de volgende veilingdag moeten blijven overstaan, met waarde vermindering of algehele onverkoop baarheid tot gevolg, óf dat de produc ten zo laat komen, dat de kopers geen gelegenheid meer hebben deze te mon steren en te bekwalificeren, waarvan weer een lagere opbrengst bij verkoop het gevolg is. Ook bij de afvoer der producten, welke hoofdzakelijk met vrachtauto's geschiedt, ondervinden vele kopers en grossiers uit de buitengemeenten grote moeilijkheden bij het passeren der Frie sebrug. Al de in het schrijven van Burge meester en Wethouders genoemde be zwaren tegen de tegenwoordige Friese brug belemmeren in hoge mate de voor tuinbouwproducten zo hoogst noodza kelijke vlotte aanvoer en afzet Zij zullen in vele gevallen voor tuinders en kopers reden zijn er de voorkeur aan te geven elders dan in Alkmaar hun producten aan te voeren of te kó pen en hebben dientengevolge een rem mende invloed op de ontwikkeling van ons veilingbedrijf. Dat hiermede onze belangen en die der gemeente geschaad worden is dui delijk en wij willen er daarom bij Uwe Excellentie met de meeste nadruk op aandringen de bouw van een nieuwe Friesebrug te bvorderen en de reeds bestaande plannen doorgang te doen vinden, opdat Alkmaar vanaf de oost zijde tenminste langs één behoorlijke toegangsweg bereikt kan worden. Het bedrijfsleven in Alkmaar, waaronder de N.V. Alkmaarse Exportveiling met de daarbij behorende grosriers-fruit markt een belangrijke plaats inneemt met een gezamenlijke omzet van plm. f 4000-000.heeft hieraan een drin gende behoefte. Wedstrijden in Sportpark-avond in Gulden Vlies Eergisteren was het feest voor de leerlingen van de Alkmaarse Handels school. Deze eerste feestdag, waarop het 40 jarig jubileum van de school herdacht werd, was geheel bestemd voor de tegenwoordige leerlingen; a.s. Zaterdag zal de dag een officieel karakter dragen. Wij wensen vanaf de ze plaats de Handelsschool, haar directeur en leraren een goede toekomst toe en hopen, dat de school haar aparte plaats n het Alkmaarse Onderwijs zal mogen behouden. Deze wens, zij het dan ook in ande re bewoordingen menigmaal uitgespro ken door de directeur van de Han delsschool, de heer G. A. M. Snijders en door /erschillende leraren en oud le raren op een intime herdenking, Idie in het Victoria Hotel plaats had. Hier werden trouwens nog meer wen sen uitgesproken en vele oude herin neringen opgehaald en wanneer wij bedenken, met hoeveel energie er ge werkt is door de leraren, door «de leer lingen en door hun ouders, om deze dag mogelijk te maken en te doen sla gen, dan zullen met dezelfde energie de vele uitspraken en misschien nog niet uitgesproken wensen zeker metter tijd in vervulling gaan. IN HET SPORTPARK Bijna alle leraren en leerlingen wa ren op het sportpark bijeengekomen. Diverse wedstrijden vonden plaats waaraan alle leerlingen deelnamen en die vele malen tot grappige situaties aanleiding gaven. Spannend waren de ringrijderijen per fiets. Met een stokje moesten 3 ringen uit een magneet worden gehaald, zon der dat ze vielen. De opgaaf 'was erg moeilijk maar een jongendame en een jongeman waren hierin zo handig dat zij enkele malen moesten overrij den en telkens opnieuw alle ringen wisten te „pikken"' De jongeman won pas, toen ieder alle zes ringen moest veroveren en zijn tegenstandster er slechts een miste. Hierna vonden estafette plaats wel ke ook weer gc ueng werden gelopen Omdat alk lerlingen aan deze wedstrij den deelnamen, kregen we naast heel goede prestaties ook werkelijk grappi ge en komische dingen te zien, die "t „publiek" telke male een schaterlach ontlokten. Wij herinneren ons b.v. nog, hoe een heel klein jochie, een me descholier met lange benen en een dito lichaam in de estafette met meters sloeg. Dat hij hier door zijn klasgeno ten werd aangevaurd laat zich licht begrijpen. De hoofdschotel van het programma vormde een voetbalwedstrijd tussen de leerlingen en de leraren van de school. De leerlingen en hun klasgenoten hoopten en rekende vurig op een over winning van de jongere generatie en dit leek ons ook eerlijk wel gerecht vaardigd toe toen we de diverse kale hoofden, spillebenen, en buikjes het veld op zagen wandelen. De aanvoeder van de jeugd boot aan de aanvoeder van de leraren, oe heer Snijders, di recteur van de school met een kort woord een ruiker bloemen a<M en toen kon de titane kamp beginnen. Het Rode Knus was met zes bran oards aanwezig om eventeiole gebro ke of verspreide ledematen weer in hun juiste verhouding aan de lichamen te verbinden. De oudjes deden het nog best. al waren er ook onder de lera ren, die kennelijk de voetbalschoenen al ettelijk jaren aan de kapstok heb ben hangen of misschien, slechts voor deze gelegenheid voor het eerst droege. Hoe dan ook. onder luide toe juichingen van de leerlingen op de tri bune en vaak otder daverend gelach wisten de veteranen voor de rust de leiding te nemen en kort na rust zelfs de voorsprong tct 2—0 te vergroten. En het was tenslotte de kortademig heid, die de doorslag gaf, waardoor de jeugd nog op 't nippertje een ge (lijk spel kon forceren. Leraren en leerlingen ontzagen zich soms niet, elkaar op vrij hardhandige manier van de bal te dringen, hetgeen een Ilink aantal vrije schoppen ten gevolge had. maar verder had de wed 'strijd een aangenaam verloop en me', de 22 uitslag mochten de leerlingen blij. zijn en was het prestige van de Ieraren gered. DE AVOND De dag werd besloten met een feest avond in 't Gulden Vlies, waar de leer lingen met hun ouders en genodig den de zaal geheel vulden. De directeur de .heer Snijders, opende met een kort woord van dank aan allen, die de a vond mogelijk hadden gemaakt en heetie de aanwezigen hartelijk welkom Hierna voerden leerlingen van de school een blijspel in een bedrijf op, dat een daverend succes oogste. Over de inhoud in het kort het volgende: De eigenaresse van een kasteel heeft, gedeeltelijk uit angst voor spo ken, gedeeltelijk uit liefde voor de kunst, haar nichtje baar broer, een schilderes, een dichter en een roman schrijver, die op zijn beurt weerver liefd is op zijn secretaresse. Hij j«ril haar echter pas aan zich" binden,]-als hij met z'n roman naam heeft gemaakt Dan gebeuren er vreemde dingen. Het nichtje huurt een spook, een stroper steelt een sigarentenkoker, de dichter valt in een valkuil en het manuscript van de roman verdwijnt. De secretares se weet de daders allen te ontmaske ren en het einde is naturlijk „Happy" De jongelui hebben het stuk heel goed gespeeld en het donderend ap plaus was dan ook volkomen ver diend Na de pauze werd eerst door de heer Snijders de prijzen uitgereikt van de winnaressen en winnaars van de 's middags gehouden sportevenemeten. Hierna was het woord aan de oud leerlingen w3. Piet Qoeck en de Syl via's, die een cabaret programma in een notendop brachten Piet Cloeck bracht op zijn bekende manier enkele liedjes, er waren wat zeer korte, rake sketschen. de Sylvia's swingden en lieten de zaal mee swin gen en zingen en het hele gezelschap liet de zaal lachen, de z.g krachttoer Ook dit korte maar krachige program ma mocht volkomen geslaagd worden genoemd Na enkele sluitingswoorden van de heer Snijders vormde het slolt bat werkelijk een waardig slot van de ze z» goed geslaagde dag St. Pancras Lofwaardig initiatief Door enkele jonge mensen is het' ini tiatief genomen om te kor-en tot het oprichten van een hobbyclub in Sint Pancras. Derge!i|ke clubs bestaan reeds in vele gemeenten van ons land en hebben tot doel. jonge mensen vanaf 12 jaar. met verschillende liefhebberyen in en club bijeen te brengen en de ge l?genheid te geven hun liefhebberijen verder te ontwikkelen. Dit kan gebeu ren door onderlinge besprekingen, het kopen van gereedschappen, het verstrek ken van vakliteratuur en bovenal door de leden werkruimte te geven. De taak, die deze hobbyclubs zich stellen, kan een zeer belangrijke zijn. In de eerste plaats een opvoedende, want de club kweekt saamhorigheid en belangstelling voor de liefhebberijen V. mderen. Het belangrijkste is echte: dat op deze clubs ook vaklieden qe kweekt kunnen worden, terwijl de kos ten voor de leden gering zijn. Ook het bedrijfsleven heeft hierbij dus belang. Het comité voor Sint Pancras bestaat uit de volgende personen: M. Rol, Boven weg 82, J. Twisk, Bo venweg, C. West er, Beneden weg 26 en J. Weel, Benedenweg 137Z, bij wie men alle gewenste inlichtingen kan krij gen en zich als lid kan opgeven. HARMONIE THEATER: De roemrijke daden v. Danny Kay en Dinah Shore Toegang 18 jaar. Voorstellingen dagelijks om 8 uur. Za_ dagavond 7 en 9.30 uur. Zondag 2, 4.30. en 9J0 uur. Woensdagmiddag 2.30 u. CINEMA AMERICAIN: Rue Madeleine 13 met James Cagney. Toegang 18 j- Voorstellingen dagelijks ora 8 uur. Za- dagavond 7 en 9.30 uur. Zondag 2, 4.30, en 9.30 uur. Woensdagmiddag 2.30 u. VICTORIA THEATER: De Engel met de bazuin met Paula Wessely. Toegang 18 jaar. Voorstellingen dagelijks om 8 uur. Za- c/agavond 7 en 9.30 uur. Zondag 2. 4.30, en 9.30 uur. Woensdagmiddag 2.30 u. A.B.T.: De Vrolijke Bandiet, met Cisco KidL Toegang 14 jaar. Voorstellingen dagelijks om 8 uur. Zon dag 2, 5 en 8 uur. BERGEN Maandag en Woensdag: Onteerd met Dennis Morgan en Viveca Lindfors Dinsdagavond: Feestavond Buurtver eniging T. en O. Sinterklaas bij KOFA Het was een drukte van belang, gis termiddag in de Langestraat. want om half drie zou St Nicolaas aankomen om zijn intrek bij de KofaSpruyt te nemen. Vele kinderen en moeders met hun kroost stonden te wachten op de goede Sint en 'oen zijn rijtuig om half drie voorreed, zag de straat zwart van de mensen. De bisschop werd door de directie ontvangen en binnengeleid onder groot gejuich van de schare kinderen, die zich voor het pand van Spruyt had den opgesteld. Hij gaf enkele kinderen een hand en het resultaat was zeer ver schillend, want waar de een hem vrien delijk toelachte, begon de ander hard te huilen en zocht heil bij moeder. Op de eerste étage vertoefde St. Ni colaas nog even bij het raam om de juichende menigte toe te wuiven, waar na hij plaats nam op de speciaal voor hem in gereedheid gebrachte zetel met zijn trouwe en onafscheidelijke zwarte knecht die hele ceremonie met zijn gri massen en fratsen had bijgewoond. En daar begon de Sint zonder aar zelen direct aan zijn werk, en ontving vele kinderen en zal er nog vele ont vangen en blij maken. Salzburger Marionetten-theater Het beroen.oe Salzburger Marionet teniheater komt op Maandag 21 Nov. a,s. in het Gulden Vlies met een Interna ionaal programma. Uitgevoerd worden: „Bastien en Bastienne' komische opera van W. A. Mozart; „De Stervende Hwaan", dansstudie in memoriam An na Pavlova; „Konzert in Schonbrunn" muziek van Mozart, Gluck e.a. Het Salzburger Marionettentheater werd opgericht 27 Febr. 1913 met een voorstelling in het Hotel Bristol te Salzburg oJ.v. de beeldhouwer Prof. Alcher. Sedert die tijd werden er 7733 voorstellingen gegeven met een bezoe kersaantal van 2 millioen Het gezel schap gaf voorstellingen in Parijs, Mos kou, tockholm, Instanboul, Zurich, Ba zei en andere grote steden van Europa. De familie Aicer is nog steeds met de leiding van het theater belast. Ned. - Frankrijk: Bergen liet zich van z'n beste kant zien ,.De schrijver en de film" De afdeling van het genootschap Ne derlandFrankrijk zal op Dinsdag 22 November in het Victoriehotel bijeen komen. De heer Andrée Chanson, con servator van het „Petit Palais" zal spre ken over het onderwerp: „De schrijver en de film". Feestavond T. en O. Voor de leden van de buurtvereniging Tuin en Oostdorp werd in de Rusten de Jager, te Bergen de eer te feest avond gehouden. De toneelgroep gaf een aardige vertolking van het aller zotste blijspel „Wie kust de mummie". Dat er genoten is, werd bewezen door de lachsalvo's die de gesproKen aa'oog zo nu en dan geheel over stemde, De heer Van Wonderen me moreerde in zijn openingswoord de opening van de eerste speeltuin in '48 cour de enigste buurtvereniging ii. Ber gen. Hierdoor hadden 33 donateurs zich aangemeld, doch ook het ledenusl is met 51 trmeeriefd. T. en O. 's op de goede weg. De heer iWnkel, die de regie vx- znr.de, dankte na ai'oop de jpelers voot hun medewerking. 1 en O. had *cu prijsvraag uitgescnre-\ en. die door «eder in de pauze moest worden ingeleverd, gebaseerd op „Wie kust de mummie" Hen echt T. en bal. dat veel weg heeft van een bruiloft, besloot deze eerste goed geslaagde avond. WIK DAMES OP TWEEDE EN DERDE PLAATS Na de He cocoursdag op het Nationaal Kegelconcours te Amsterdam bezetten de dames van WIK uit Alkmaar bij de drietallen dames tweede en derde plaats. Aan de kop gaat momenteel D 10 uit Delft met 177 punten. Onder auspiciën van de Volkshoge school te Bergen werd in de dancing van de Rustende Jager te Bergen een landelijke cultuuravond gegeven voor 60 Franse gasten. De heer Kremer, die deze avond heeft georganiseerd, mogen wij bij deze gelukwensen met het grote succes, dat hij hiermde heeft geboekt Maar ook een eervolle vermelding voor de heer Klaas Boot, die met zijn leer lingen in gymnastiek van de onderste trap gymnastiek in schoolverband tot de hoogste trap keurturnen voor deze Franse gasten heeft gedemonstreerd. Natuurlijk ontbrak op deze avond ook niet Bergens Harmonie, onder lei ding van de heer Pranger, die toch de volksmuziek, vooral in Bergen op zeer hoog peil heeft gebracht. Een zeer te waarderen geste was het van Bergens mannenkoor onder leiding van Karei Böhne, om na hun weke lijkse repetitie, ook nog drie mooie nummers ten beste te geven. Ja. op deze avond heeft Bergen zich van een zeer goede zijde laten zien. Het was een avond, waar ên de Volkshogeschool èn de medewerkenden met zeer veel genoegen op kunnen terug zien. De heer M. v. Haesaart sprak eerst ia t Nederlands en daarna in het Frans een hartelijk welkomstwoord en memo reerde, dat reeds sinds 2 jaar de Fransen naar Nederland op de Volks hogeschool komen om kennis te nemen van de cultuur ten plattelande. Spr. is ten zeerste verheugd, dat ook Bergen lieden meewerkt aan de grote toena dering der volken. Bergens Harmonie opende toen het programma met de Marseillaise en het Wilhelmus dat door allen in doodse stilte werd aangehoord. Hierna speelde de Harmonie Ouverture Le Roi d'Yvetot van Adam, arr. P. Pranger. Wiener Praterleben, een wals van S. Franklateur en besloot met „De Wacht van J. C. Beekman, dat, in- plaats van door de heer Pranger, door de componist werd gedirigeerd. De heer -KI. Boot gaf een demonstratie van gymnastiek in schoolverband met leer lingen van de Uloschool in Bergen. Alles was zeer keurig uitgevoerd. Na de pauze was de beurt aan Ber gens mannenkoor, dat prachtig ten gehore bracht het Ave Maria van Franz Wietz; Arbeid van Jac. Al en tot slot het zeer bekende „Breistertje" van Olman, waar zij al vele successen mee heeft behaald. Het hoogtepunt van de avond werd echter, toen KI. Boot kwam met een keur van dames en heren gymnasten. Eerst demonstreerde hij een rythmische nreeks en daarna nog een rythmi sche baloefening, dit werd een streling voor het oog. Maar ook de persoonlijke vrije oefeningen, die werden aangekon digd door de heer H. van Drunen, de Koloniehuis „Beatrix" geopend Het kort voor de oorlog voltooide moderne koloniehuids „Beatrix", van de vereniging voor Christelijke ge zondsheids en vacantiekolonieen in Nederland, te Egmond aan Zee is txpoleuw. geopend. Tijdens de bezet ting was het pas voltooide koloniehuis tot ae grond gesloopt, evenals het zus terhuis „Prinses Juliana". Niet minder dan honderd kinderen kunnen thans weer naar hartelust ge ieten van zee en duinen, en zullen het nieuwe koloniehuis een tehuis vinden, waar zij krachten kunnen verzamelen om weer te dolen in de overvolle hui zenmassa's der grote steden. De gehele leiding van het nieuwe koloniehuis berust bij de directrice mej Meijroos, die daarbij gesteund wordt door een staf van geleiders. Na de openingsrede van de voorzitter or. van Paschen, de bekende voorvech ter van Christelijke koloniehuizen, sprak de hoofdinspecteur van de volksgezond heid, dr. Baning, die na een uiteenzet ting te hebber? gegeven van het doel en het werk der inspectie, het kolonie huis opende. De burgemeester van Zutfen, die tot de genodigden behoorde bracht in herinnering dat dr. Paschen tijdens de oorlogsjaren piet l «ft nagela(.en iedere Zondag vanaf de kansel in het openbaar H. M. de Koningin in het gebed te gedenken. Mede in overleg en op verzoek van de burgemeester ven Egmond, die door ziekte verhinderd was. overhandigde hij ds. van Paschen namens H. M. Koningin de bescheiden waarin hij wordt benoemd tot Officier in de Orde van Oranje Nassau. Stagnatie op spoor'ijn Alkmaar Den Helder Door het ontsporen van een goede renwagon nabij het voormalige station Noord-Scharwoude heeft zich gister middag op de lijn Alkmaar—Den Hel der ernstige stagnatie voorgedaan. Na dat men eerst met autobussen het rei- zigersvervoer gaande had gehouden wérd later een trein naar de plek des onheils gedirigeerd; zo kon men, zij 't dan met tamelijk veel vertraging, het vervoer gaande houden. De reizigers moesten dan van de ene in de andere trein overstappen. rijksconsulent voor lichamelijke opvoe ding en vertaald in het Frans door de heer v. Haesaart, werden vol kunstzin uitgevoerd door de dames Nel Rampen, Janny van Dijk en Clara Post en de heren Whn Veldstra, Maup Volkers en de Nederlandse kampioen Klaas Boot Jr. Vol gratie en charme waren de even wichtsbalkoefeningen door bovenge noemde dames, doch ook het paard voltige en de brugoefeningen van de drie heren waren gymnastiek als kunst. Bergens Harmonie besloot dit zeer goede programma met werken van G. Verdi. Chr. Lecocq en een mars finale. Al deze nummers werden doorlopend met een donderend applaus beloond. De heer Van Heasaart dankte allen namens de Volkshogeschool voor de Prachtige medewerking die de verschil lende Bergense verenigingen hadden verleend. Een verbroedering en ver- zusteringsdans tussen de Franse gasten en de dames gymnasten besloot deze zeer goed geslaagde avond, waar allen met genoegen op kunnen terugzien. Castricum FEESTAVOND De Supporters vereniging CSV or ganiscert voor haar leden een feest avond op Maandag 22 Nov. a.s, in „de Rustende Jager". Een toneelge zeischap uit Amsterdam zal haar mede werking verlenen. PAARD OP HOL De zoon van de veehouder B 9 raakte met paard en wagen op hol. Het dier vloog door de Burg. Mooij straat en kwam in aanraking met een aldaar parkerende luxe auto met het gevolg dat deze zwaar werd beschadigd persoonlijke ongelukken kwamen niet voor 40 JARIG AMBTSJUBILEUM De WelEerw. Heer ds. J. J Krüger Gereformeerd predikant, alhier. her denkt 10 Januari a.s, de dag waarop het 40 jaar geleden is dat hij werd be vestigd in 't ambt van predikant, Ds Krüger is voornemens 15 Januari a.s, afscheid van zijn Kerk te nemen. In verband met de a.s. vacature werd door deze kerk bij acclamatie beroe pen de Eerw. Heer A. Kornet theo logisch candidaat aan de Vrije Unl versiteit, genoemde heer is woonachtig te Zaandam ZIJPE GEVONDEN Op Zaterdagavond 12 Nov. 1949 in cafe Kossen te Oudsluis: een zilveren beursje met inhoud. Op ZonJagavond 13 Nov. 1949 in cafe Kossen te Oudesluis: een porte monnaie met inhoud. - InlichtingeL ter gemeente séc- tarie te Schagerbrug. Wieringerwaard Klaproosactie De collecte van de Klaproosdag heeft ten deze plaatse een bedrag op geleverd van f 62.70. Een mooi resul taat. ALKMAAR Tomaten A 52-79, II 20-48, Wit lof 1 48-60, II 32-42; Rode kool 5.509.00: Savoye kool 57: Groene kool 5.50—23.50; Spruitkool I 50—85 II 30—45; Boerekool 6—22; Spinazie 3538; Winter postelein 5; Sla Kas 6—12; Andijvie 622; Rode bieten 450—620—; Bospeen 618; Winter peen 6—18; Waspeen 714; Uien I 17—23, II 3-14; Kroltrap 7-15; Prei 8—22: Chinese kool 8—13; Druiven 70114; Beurré Clairgeau 1077; D -yenné du Comice 26—46; Gieser Wildeman 12.18;Nouveau Pciteau 7~" 14: St Germain 8—14; Winterjan 10 21; Zwijndrechtse Wijnpeer 7- 16 BROEK OP LANGENDJK 6000 kg uien 23.90-24; grove 22 40 -23 550; 3óóó kg peen II 11-6011.80. III 10-10-10: 19000 kg andijvie 21-60 -26.20; 140 000 kg witte kool 5.30— 6-80; succes 6.60-8 80: 13000 kg gtoe □e kool 23-25.90; 6000 kg gele kool 5.10-6.20; 7500 kg rode kool 5.50-6-50 W ARMENHUIZEN 1000 kg uien 23 80: grove 22 20; 6700 kg andijvie 17.20-2060; 55000 kg rode kool 5 506.90; 42000 kg witte kool 7.40-8.10. NOORDSCHARWOUDE 1300 kp aardappelen: blauwe eigen heimers 8-10; bevelanders 7; 13000 kg uien 23.90—24.80. grove 22-60—23 60, drielingen 15—17.90, nep 17.30—18 70; 9000 kg rode kool 5-50-670; 600C kg groene kool 12-40-18 10; 145.000 kg witte kool 5 707.10; succes 6.10- 9.30; 10.000 kg andijvie 18-30-25901

De Vrije Alkmaarder | 1949 | | pagina 2