^358. Kerstwijding „Het lied van de zee' Oude Niedorp in Veel spanning, maar geen doelpunten Kerstfeestviering Kerstfeest /personeel Itooji en rerkooji Opduikertje HEILOO Goed werk van amaieurschilders Wie een bezoek breng': aan de ten toonstelling van de teken en schilders vereniging „Tintorzïto" in de ULO school zal zich verheugen in de pres taties van de 19 exposerend? ama tcurschilders. Drie lokalen waren no dig om de ongeveer 70 werken op overzichtelijke wijze tentoon le stellen Plaatsgebrek noopt ons slechts kori stil te staan bij de schilders en hun welt. De oudste van dit kunstzinnig^* gezelschap de heer C. J. W. Baan. zien we vertegenwoordigd met n uit srkende aquarel (Ronde O laan) Ln elieverfwerk (Duinlandschap) waarin hij met het paletmrsje iets opvallends bereikte. M. Bood komt o.a ui: met het fijne, we zouden willen schrijven romantisch aandoend werkje me: als motief een landschap. Een van de werken van Dekker, het tuintje, val. op door de juiste verhoudingen in kleurencombinaties, o.a. In zijn schilderij, 'n landschap demonstree t zich de meer .geschoolde amateur. Van J. J. Erkamp vonden wij het meest geslaagd de houtskooltekening vaa een gedeelte van 't Woud Dhr. P. Framen is wel een die op valt door zijn bijzondere opvattingen nl. het vlakwcrk. Hoe men er ook over denkt de resultaten zijn. o.a. in het Dorpsstraatje, zeker te waarde ren. De kerk te Limmen. een aquarel Is één der twee werken waar W. Jan sen mee uitkomt, een werk waarin Veel te waarderen valt. S. Kok weet in zijn Zeegezicht olie vrrfwerk de toeschouwer te impone een. Een nieuweling, dhr. G. J Mole naar komt met enkele tekeningen uit Van N. Oudejans willen we noemen het Molenlandschap (Oudorp) die op verantwoorde wijze het echt Holland se polderlandschap, weergeeft. Bresk-ens was het motief dat Di-k Postma koos voor fwee van zijn w?r ken; aquarellen die ieder op zichzelf tonen dat deze schilder talenten bezit welke uitkomen in de weergave van water en wolken partijen. Dhr. Room heeft veel gevoel voor objecten Op oudheidkundig gebied. Is het dan ook verwonderlijk da': we o. a. een paar poortjes in Hoorn op pa pier zien? Werk wat zeker te waar deren is. Olieverfwerken zijn' er ?en viertal te bewonderen van P. Schouten, waarvan wij het Stilleven. Zonnebloemen wel het meest appreciëren, juist misschien wel door het bijzondere kleurenver lobp in zijn werk. De amateur K. van Til toont een grote ontwikkeling op do?k en pa Kerstuitvoering Chr. gemengd koor In de Witte kerk werd Vrijdag een zeer goed wijdingsconcert gege ven door het Chr. Gem. Koor fe B»r gen. Dit buitengewone succes is mede te danken aan de soliste op dit con eert, de sopraan Mevr. Elisabeth Le gui: van dec Zanden uit Amsterdam, die haar nummers van J. S. Bach, G. F. Handel en De MarezOyens met haar prachtige sopraan vol religieuse overtuiging ten gehore bracht. Maar ook het koor is in dit jaar veel voor uit gegaan. Vooral bet basmatcriaal heeft zich ondanks een kleine fout bi) Ave Verum van Mozar; zeer goed laten baren. Het koor begon dit pro gramma met Aan de Kribbe te Bethle hem en O Kindek-? Klein, beide van J. S. Bach. gevolgd door ..Fransci ames" en Deens Kerstlied dat door b-t koor beschaafd ten gehore werd gebracht De solopartijen werden ver dienstelijk gezongen door de heren J. Kok en M. Leeuwerik. Een melodie uit de 17e -eeuw „Heilig" werd door he": koor onzeker ingezet. In de stilte van Spaanderman en Daar is een lied van Jac. Bonset waren veel beter. Het concert werd besloten met Ave Vvum van Mozar":, Sanetus van F. Schubcrt «n Wiegelied van C. D. Schubart. Een dissonant bij dit concert was de declamtie van de heer Jn. Srins. Dit was geen declamatie, doch een verhaaltje vertellen. De strekking d? zcr verhalen pas.e niet in dit wij dingsconcert. Mevr. Boorsma—Rente naar begeleidde de soliste bescheiden, zo nu en dan iets trekkend. Een passend slot werd he. ..Onze Vader" van v. d- Sloot, dat vol me ditatie en overgave door d? soliste werd gebracht. Een verdiende bloemenhulde gaf 't koor haar dankbaarheid weer. voor de medewerking van de soliste. Ook de heer Paul Kok, die op een zeer geslaagd concert terug kan zien. werd een present aangeboden, evenals de heer Jn. Siins. He: was een avond, vol van wijding waar dirigent en koor met genoegen op kunnen terugzien. HSV-Limmen 1-1 De wedstrijd HSVLimmen ken merkte zich niet door fraai spel. Lim men speelde te kort en HSV wist niet voldoende te plaatsen hoewel zij na de rust vooral door het snelle spel Limmen in de verdediging drong. Het eerste gedeelte speelde Limmen met dc straffe wind in de rug. Halverwe ge liet eerste gedeelte der wedstrijd mochten de gasten een corner nemen: de midvoor B. v. d. Velden wist door een fraaie kopbal 01 te maken. Na de rust was HSV steeds in de aanval. Keer op keer ging de bal vlak over of naast het Liinmer doel. Uit een vrije trap wist de linkshalf B. Kraakman met een kopbal gelijk te maken. Hierna vas er een periode van spanning want HSV was en bleef de meerdere op het groene tapijt. Het einde kwam met een onveranderde stand, en daar konden de Limmenaren «nee tevreden zijn. pier. Vooral het sneeuwlandschap is een kunstwerk}?. Kinder-pariretten zijn ei te bewonderen van C. N. Troos'; heide, werkjes welk? wij in de be langstelling aanbevelen Mej. E. v. d Vis komt met 4 aqua rellen de "Tentoonstelling verrijken; één van haar beste werken is wel het s'll leven (torna.en). Van A. Wezsclius vindt men o.a. een sepia tekening in landschap (olieverf), die alhoewel wat (te) scherp van kleur, de gïmid delde bezoeker toch zal waarderen. De tweede exposante is mevrouw Butter—de Boer. -die enkele tekeningen 'inzond, o.a Pori-etje en enkele studies, eenvoudig maar '.onend met hoeveel ernst zij werkt. Verder zien we van F. H Klardie en A, Vennik een stilleven en zijn er van de kunstenaar leider van „Tinto retto" verschillende tekeningen en aquarellen te zien. Vergelijkingen mo gen we niet 'rekken. We stellen alleen maar vast dat d? expositie dpar het plaatsen van deze werken ten zeer s;e aan aantrekkelijkheid wint, o.a. de werken .aardappelrooiers" vallen op door prachtige compositie en de bij belse voorstellingen zijn meesterstuk jes die we gaarne u geachte lezer, 'sa uw belangs.elltng aanbevelen, door u uit te nodigen d? expositie te b'zoe ken die tot en me. 1 Januari geopend is. Plattelandsvrouwen vieren Kerstfeest In een stemmig versierde zaal inet smakelijk gedekte tafels kwamen een 100 tal dames Vrijdagmiddag aanzit ten. Er heerste een gezellige sfeer toen mevr. Glijnis de Kerstbijeen komst opende en op eenvoudige w.jze jets over de kerstgedachte vertelde. Zij wees o.a. op de samenwerking tus sen de vrouwen van «het platteland en van de stad, waarin zij zich. zeer te recht, verheugde. Na de maaltijd die zich goed liet smaken, was èr een zeer afwisselend programma. Mevr. Hocgschagen vertelde een kerstverhaal. Er was zang van een koortje o.l.v. mevr KoningStam. pianomuziek, declamatie en Westfrie se voordracht. De dames hadden ook ieder een pakje gemaakt; deze werden uitgedeeld en bevatten aardige ge schenk jes Dat het 'gezellig was, mo gen we wel opmaken uit het late uur waarop men uiteen ging. Wandversiering wordt Zaterdag aangeboden Zaterdag wordt de wandversiering welke aangebracht is in de u.l.o. school aan het Slingerpad .officieel aan het gemeentebestuur overgedragen. Het is een geschenk van de teken en schildervereniging „Tintoretto ontworpen en uitgevoerd door de lei der, de heer J. C. R- Heeck. Deze wandversiering is een symbolische voorstelling van w-at voor mogelijkhe den de leerlingen het leven biedt. In het midden zien we een Jongen en meisje geflankeerd door 4 mannen figuren voorstellende zeevaart (sche pen), techniek (bruggen), handel (fa brieken), cultuur (tempel), met als onderschrift: Non scholae sed vitae Discimus (Niet voor de school maar voor 't leven studeren wij). Als geheel een zeer geslaagde muur schildering. De overdracht heeft om twee uur plaats. „Masker" in prijskamp Aan de Nationale amateursprijskamp voor RK Amateurs toneelverenigingen zal "t Masker uit onze gemeente gaan deelnemen. 40 Verenigingen schreven in, 25 procent werden afgevoerd, omdat zij niet met een geschikt toneelwerk ui. konden komen en tenslotte moest e_- geloot worden wie er deel mochten nemen. Nu nemen 20 toneelgezelschap pen aan deze wedstrijd deel. Het doel is van dez? weds.rijd het culturele toneel te stimuleren. De prijzen voor de bes* uitvoerin gen bestaan uit subsidies van f 500. f 300 en f 200 Op één de: uitvoeringen, welke is natuurlijk onbekend, zal d? jury aan wezig zijn. Op 8 en 15 Januari a.s. wordt „Ma ria Stuart" ten tonel? gebrach';. t Masker doet mee omdat bestuur en regisseur graag door een bevoegde jury. bestaand? ui'; beroepsregissaurs en spelers, uitspraak en beoordeling verkrijgen van speelsters, spelers en -egie. Kerstvieringen in Witte Kerkje De liturgische dienst op Kerstnach. was zeer druk bezocht. Er wecden Kerstliederen gezongen door mej. v. Raalte ui. Haarlem die een zeer aan dachtig gehoor vonden en ten zee-s te gewaarde-'rd werden. 1ste Kerstdag was de kerk we?-* goed bezet. Naast predikatie van ds Bloemhof zong de bas J. Dalenbecg enige liederen. Maandagavond was het Kerstfeest van de Zondagsschool. Ook nu was e* zeer grote belangstelling. De rijk versierde en met 'dentallen kaarsjes verlichte Kerstboom vormde het mid delpunt evenals het Kerstverhaal van ds Bloemhof. Er was kinderzang ook van de allerkleinsten, die de kerk be traden met in hun hand een brandend kaarsje. „Jezus zegt da'; Hij hier van ons verwacht Dat wij zijn als kaarsjes brandend in de nacht. Samen zegden kinderen ieder enige regels, een gedeelte uit Lucas op. Tot slot werden de kinderen ge tracteerd en ontvingen zij een paar Kerstgeschenken. WOENSDAG Hilversum I, 301 m: 7 00 en 8 30 Nieuws 9.00 Ma concert 10.00 Morgenwijding 10.20 Voor de vrouw 11.00 Le zing RVU 11.30 Populaire gr. muz. 12.00 Orgelspel 12.3<J Verzoekprogramma 13.00 Nws 13.15 Promenade orkest 14.00 Gesproken portrtet 14.15 Jeugdeoncert 15.00 Kinderkoor 15.20 Pianospel 15.30 Vra gen staat vrij 16.00 eHt stond in de krant 16.30 Sluiting 17.30 Vincentlno 18.00 Nieuws 18.30, Strijdkrachten 19.00 Pari. overzicht 19.30 Voor de jeugd 20.00 Nieuws 20.15 Ra dio Philharmonisch orkest 20.55 Hoorspel 22.15 Orgel en semb'e 22.45 Causerie 23.00 Nieuws. Hilversum H. 415 m: 7.00 en 8.30 Nieuws 9.00 Zie ken bezoek 9.35 Frans program ma 10.30 Morgendienst 11.15 Hoorspel 12.00 Gev. program ma 12.33 Sans Soucci 13.00 Nieuws 13.20 Mandolinata 14.00 Meisjeskoor 14.30 Kamer orkest 15,15 Volksliederen 15.45 Jeugduitzending 16.30 Sluiting 17.30 Accordeonorkest 18.00 Kerkkoor 18.30 Lezing RVU 19.00 Nieuws 19.40 Ra diokrant 20.00 Nieuws 20.15 Strawinskiconcert 20.30 Lezing 21.00 West Europees concert 22.00 Verzoekprogramma 23.00 Nieuws 23.15 Werken voor strijkorkest. NIEUWE NTEDORP Een dezer dagen werd in de Doops gezinde Kerk te Nieuwe Niedorp een wijdingsbijeenkomst gehouden in vee- band met het Kerstfeest. Deze dienst ging uit van Niedorps Kerkkoor, dat onder leiding staat van He heer Per sijp. Naast het koor werd meaewer king verleend door hri Schager strijk kwartet, mevrouw Baken—van der Waal. orgel. mevr. Buin—Grin so praan en de heer Wardenaar altviool De bijeenkomst werd geopend door da FrankenLiefrinck, terwijl ds Ap pel het slotwoord sp.-ak. De kerk was geheel bezet. Het js een prachtige bijeenkomst ge worden, niet alleen door de wijding, die er van uit ging, maar evenzeec doordat wat geboden werd artistiek zeer verantwoord was. Het Kerkkoor is in de enkele jaren van haar b? staan hard vooruitgegaan en de ver schillende liederen werden heel goed ten ghore .geebracht, waarbij dc so praansolo van mevrouw Buis—Grin h>t prachtig deed Bizonder mooi kwamen ook orgel en' strijkkwartet door. Het kwartet, bestaat uit de heren Gebr. Overtoom en Persijn en m?j. Sluis. Vooral deze laatste heeft zich van haar beste kant laten horen. Het strijkkwartet in S van Schubert was prachtig. We ge noten trouwens evenzeer van de Kerst cantate, waarin alle medewerkenden meededen. Het geheel was uitstekend Hetzelfde program werd enkele da gen later in Winkel uitgevoerd en ook daar was men vol waardering voor het gepresteerde. (Door omstandigheden kwam het v?rslag van deze bijeenkomsten te J laat in ons bezit, We vonden bet echter belangrijk genoeg om hei als nog op te nemen. Een uitnodiging voor dergelijke bijeenkomsten zullen we in het vervolg zeer op prijs stel len) Red. Molière bracht' B.K.C. Grasboppers 0—0 Wij kunnen ons gexust voorstellen, dat J;-van Teulingen vol vertwijfeling naar zijn hoofd greep, toen hij in vrije positie de bal langs bet Grashoppers doel knalde, ook Blok heeft zijn hoofd geschud, toen zijn ha.de schot precies in Mulder's handen ":erecht kwam; aan de andere kant is IJsselstein door het oog van de naald gekropen, toen Schilder om van Dalen heenspeelde en met een goede omhaal de bal juist' ;:gen de bovenlat deed ketsen. Inaer daad hebben beide ploegen vele kan sen gehad, de gastheren zeker meer dan hun Tegenstanders, doe1- aan bei de zijden miste men de macht om het doel eenmaal te doorboren. Aantrek kelijk vooral is deze strijd geweest, beide ploegen waren volkomen aan elkaar gewaagd. De harde wind stond vrijwel dwars over hei terrein, doch veel hinder leverde dit niet op, wel was he': 'er rein op de duur zwaar bespelh3ar, In de eerste periode waren de gasten zeei zeker iets beter dan hun tegen standers en speelden technisch op 'n iets hoger niveau. Een schot van J. Mulder goed gericht' doch even goed door IJsselstein gestopt was het eer derse doel. Daarna een serie goede te vrij ongevaarlijke bal op het Pol aanvallen .waarbij Blok, eenmaal door gebroken tenslotte de bal vergat mee te nemen. Een doelpunt van Teulm gen werd terecht ge3nnulerd voor buitenspel. Dirent daarop opereert Grasshoppers voor het Polderse doel doch ook de geelzwarte verdediging blijft meester \*n het terrein. Lang zamerhand nemen de gastheren het initiatief het welk blijkt uit de druk die de Polderse voorhoede op het Gdoel uito'efent. Een goed schot van van Teulingen wordt even prima door Mulder gestopt en Rezelman. die o verigens tegen de wat grote Hoog Schrijvende lezers Vrede op aarde In de Bijbel staat:: ..Gij zult nie. doden". De echo van deze kr;et heeft zich gedurende 20 eeuwen her haald. Zonder resultaat want de men sen doodden. in de laatst» wereld oorlog werden 60 millioen mensen ge dood. En mensen dat zijn wij immers allemaal hoeven -niet te doden. Als ik een mens vergelijk met een dier, zal men om verschillende redenen hele digd zijn. „Wij zijn toch mensen" zegt men dan „want wij kunnen denken en han delen". Maar helaas de ra~ns heeft in dit opzicht nooit zijn superioriteit boven het dier bewezen. Men doodt imme-s zonder verstand of overleg men doodt zij medemens omdat men daartoe aangez?: wordt. Daartegen is maar één wapen: een krachtig .Neeci' tegen allen die de mens opdroegen te doden. Wij willen vred?. Wij eisen vrede Het zal moeilijk zijn, want zij die de mensheid al talloze eeuwen toeriepen te deden, zullen nu met Kerstmis '49 heus ni?i vredelievender geworden zijn. Kerstmis 1949. Vrede op aarde. om dat bereiken moet men st-rijd baar zijn tegen hen die de vrede bela gen en de oorlog willtn. Wij vragen niet om vrede, wij eisen het. Wij komen slechts voor ons necht op en zullen er d?snoods voor vechten. Lezer, wanneer zal de wereldvrede bereikt zijn Het ligt aan U d? vrede ligt in Uw handen. Toont U "n mens en strijdt voor de vrede. Sluit U daar om aan bij het plaatselijk Vredesco mité. R. Polk wouder verdediging niet veel heef- in te brengen, zorgt er wel voor even *uele misgrepen van de keeper af te straffen. Een nieuwe kans van Blok, doch zijn schot doet de bal juist in Mulder's handen belanden en even later kan van Ten''-"---zijn kogel niet de gewenste richting geven, ter wijl de comer direct daarop op he1 BKC doel door drie of vier gasten wordt gemist. Direct na de hervatting heeft Blok Weer een kans. en zijn schot, goed gericht belandt opnieuw in Mulder's veilige handen. Zijn collega Schilder aan de andere kant heeft even daar qa dezelfde pech als hij juist in IJssel ^jpin's handen schiet. Zo verstrijkt ge 'djd zonder dat een van d? partijen gr in slaagt te doelpunten. Onder hoogspanning kom het einde DIRKSHORN. Ons dorp heeft in de afgelo pen week wel ln het teken ge staan van Kerstfeestviering. Dinsdagavond is dit aloude feest herdacht in het Tehuis voor ouden van dagen, onder leiding van ds. Post .waarbij het bestuur van het tehuis ook mede aanwe zig was. Dank zij de smaakvolle versiering en goede zorgen van het echtpaar Wiedljk is dit voor de bewoners van dit tehuis een mooie avond geworden. Woens dagmiddag heeft de bond van Plattelandsvrouwen een kerstmid dag georganiseerd in het lokaal van Supér. waarbij de ouden van dagen waren uitgenodigd. Zoals wij dit van deze afd. gewoon zijn, is deze middag buitengewoon ge slaagd en de dames die zich hier voor hebben gegeven bakken, versnapering, versiering, voor dracht, zang enz., verdienen 'n compliment. Zaterdagavond heeft een groep uit Warmenhuizen een lekenspel opgevoerd in de Nederl. Herv. Kerk. Dit spel heeft onze ver wachting ver overtroffen en de talrijke aanwezigen verlieten na afloop onder diepe indruk het kerkgebouw. De toneelvereniging Molière beef1 een proef genomen, door Op de Twee de Ke.-stdag een uitvoering te geven. Een proef, die tot herhaling zal wek ken. omdat de belangstelling van het publiek zeer bevredigend was. We maken ons sterk dat indien Molière van deze Kerstuitvoering een traditie maakt, ze in het vervolg op een volle zaal kan rekenen. De keus van het stuk was naar on ze smaak niet gelukkig. Het gegeven komt in het kort op het volgende neer. Giel Poot is smoor verliefd op Zwarte Door, de dochter van de kastelein. Jan Pil. In het eerste bedrijf beleven we het conflict doordat Door de eis stelt, dat Giel de zee vaarwel zegt. Ze is bang van de zee. Na zware strijd wint Door het en bij het einde van b?t bedrijf komt er een he vige botsing tussen Giel en zijn moe der. In het tweede bedrijf wordt alle zei len bijgezet bij de mast door d? kor nuiten van Giel om hem voor de zee te behouden en als het doek voor de tweede maal valt'heeft men de indruk dat het hen inderdaad ge lukt is, al dreigt dan een heftige strijd tussen Giel eri Door. In het laatste bedrijf blijkt echter, dat Door zege pralend uit de strijd te voorschijn is gekomen en zien we Giel als kelner bij zijn aanstaande schoonvader. Als dan Giels vroegere schuit, de Vrou we Maria weer binnenvalt, is het plot seling Door die haar angst voor de zee heeft verloren en er bij Giel op aandringt naar zee te gaan. Ze wordt biertoe gedreven, door dat ze voelt, dat Giel de zee niet kan vergeten. Om een en ander natuurlijk de no dige entourag? van de andere mede spelenden. Een gegeven waar wat van te maken is, maar waarvan de' schrijver helaas t2 weinig gemaakt heeft. Een zwak stuk met vele psy chologi-Jti.' tekortkomingen. En toch een stuk. waarin gevoelige en humo ristisciu momenten in voorkwamen, die door Molière goed werden uitge buit. Ecn tevens waarnaar het publiek met grote aandacht heeft ge luisterd. Als men de aandacht als maatstaf mocht nemen, zou men zeg gen. dat het uitstekend heeft voldaan Daarvoor kwamen er echter o.i. 'e veel zwakke momenten in voor. Mo Veeriig jaar geirouwd Het echtpaar D. Leegwater—Lsegwa ter aan de Stationsweg 1, is op Za terdag 1 Januari 40 jaar getrouwd. Aan belangstelling zal het hen zeker niet ontbreken. NIEUWE NIEDORP KERSTDIENSTEN De kinderen van de Zondags school der Ned. Herv. Kerk heb ben hun Kerstfeest gevierd met een Kerstspel waaraan de oud sten van de school medewerkten. Mw. Appel vertelde een Kerstver haal waar niet alleen de kinde ren, doch ook de goed bezette kerk me tgenoegen luisterde. In de Doopsgezinde Kerk viel tij dens de Kerstdienst van de bul tengewoon mooie zang van mej. Francken te genieten. CASTRICUM KERSTCLUBAVOND Voor de leden der Supporters vereniging ..CSV" werd Dinsdag een Kerstclubavond georgani seerd in de zaal van „de Rusten de Jager". De rijk versierde zaal was tot in de laatste hoek bezet. Het was een avond vol kerststem ming afwisselend met muziek, zang en proza. Tot slot werd be sloten met een gezellig bal. Deze avond Is in alle opzichten bijzon der geslaagd. SINT PANCRAS Tot Voorzitter benoemd In de dezer dagen gehouden verga dering is onze plaatsgenoot, de heer C. Duif Sz., benoemd me': algemene stemmen tot voorzitter van de polder Gees.merambacht. Voordien werd de ze func'ie vervuld door de heer Jb. Kroon. menten die we voor een groot deel op de zwakheid van h?t stuk kunnen schuiven, maar niet uitsluitend. De scenes tussen Giel en Zwarte Door hadden we graag iets sterker, Jets echter gezien. De kapitein was te wei nig overtuigend Bepaald go?d voa den we daarentegen wee? Sien Slons Rooie J3ns en Koossie. De grootste moeilijkheid bood on getwijfeld het derde bedrijf met het gezang. Een woord van lof voor to neelaankledbig en speciaal voor grl mage. Een gezellig ba! besloot dezt avond. Het door de Zondagsschool georga niseerde Kerstfeest, dat eerste Kerst dag gehouden weed in de Nederlands Hervormd» gemeente te Oude Nie dorp is uitnemend geslaagd. Dominee Appel hield eerst een Kerstvertelling waarna mevrouw Appel een Kerstver haal de?d. De kinderen zongen de liederen, die ze op de Zondagsschool hadden in qestudeerd onder leiding van enkele jonge dames, die zich glieel belange loos opofferen voor dit doel. De grot? Kerstboom bood ln het oude Kerkgebouw een Imoosante aui blik en de tallozen die zich haddei opgemaakt om het feest bij te wonen moeten ongetwijfeld onder de bekoring zijn gekomen van dit feest. Het is eigenlijk wel t? verwonderen dat zelfs mensen, die zich zogenaamd atheïsten noemen op deze Christelijke hoogtijdagen zich niet kunnen onttrek ken aan een bepaalde stemming en sfeer. Het js al met al een goéd Kerst feest gewest, waarvan de jeugd van de Zondagsschool volop heeft geao ten. Elk kind kreeg een aardig Ktrs1 pakket mee naar huis. Kerstavond De afdeling van de Bond voor Plattelandsvrouwen heeft Vrijdag avond in de zaal van d? heer O.e mans het jaarlijks Kerstfeest gevierd. Vele leden waren aanwezig, toen me vrouw KoopsmansTas het welkomst woord uitsprak. Er heerste in de met kaarsen geillu mrneerde zaal en echte gezellige stem ming. Muzikale medewerking werd verleend door mejuffrouw van 't Riet uit Hahrlcm. die op zeer mooie wijze enkele Kerstliederen zong. mej.. Ali Mijts piano en de heer Persijn viool. Een en ander viel ten zeerste in de smaak, evenals een paar Kerstverha len, gedaan door mevr. Koopmans Tas en mev-rouw Knip—Klaver Afgewisseld door de nodige tracta .ies werd het een fijne avond. De tijd vloog om en het was half twaalf voor men het wist. De afdeling kan met genoegen op deze avond terugzien. WIERINGERWAARD Een wonder Ja, het mag werkelijk ee.i wonder worden genoemd, da': het elecbisch gemaal van de Polder niet een prooi van de vlammen is geworden. In de nacht van Donderdag op Vrijdag is er n.1. kortsluiting ontstaan in een van de electrische motoren, maar doordat het gebouw vrijwel geheel van steen is hebben de door de kort sluiting onts.ane vlammen geen kans gekregen Het keurige gelxjuw was mVri te henkennen; een ontzettende zwar'e vetlaag had zich overal vast gezet en voor d? fam. Groot, (die altijd zorgt, dat alles er tot in de puntjes uitziet) was het om tranen van in de ogen te krijgen. Toch - 't had nog erger kunnen zijn en dif is temeer duidelijk voor wie het ge bouw heef. gezien. MEDEDELING AAN KWARTAAL ABONNE's Ter vermijding van incasso kosten verzoekenwij onze kwartaal abonné's reeds nu over te gaan tot betaling van het abonnementsgeld ad f 3.65 voor bet eerste kwartaal 1950 Men kan dit doen: a. per Postgiro 48395, Sprekend Papier, Alkmaar; b« per Hoornse Bank, kantoor Alkmaar; c. per postwissel; d. op ons kantoor te Alkmaar: Ridderstraat, hoek Oudegracht Per 1 Januari a-s- worden de kwl tanties, verhoogd met incassokosten afgegeven. Iets voor UU Nieuwe Amerikaanse wasmachine geëm. met veilighcidszwenk wringer en zelfaanlopende motor. Voor kleine ruimte geschikt. Een Anker oinvor mer primair 12 volt gelijk stroom secondair 220 volt wisselstroom 180 watt met ingebouwde storingsvilter. P. van Duijn, Dorpsstraat 64. Castricum, Tel. 426. koop gevr. Hoogstraat 8, Alkmaar. Oud goud, zilver enz. te é/AVAVAWWWA EEN Te koop gevraagd electr speelgoedtrein, defect geen bezwaar. Br. nr. A. 944 bur A an dir blad. i e nuur gevr. Huis met 50 of 70 a. land voor kippen bedrijf. Liefst N. Niedorp of Winkel Br. lett. E 12. Fa. Gebrs Groot, boekh. Nieuwe Niedorp Gevr. omstr. Maart vast arb., goed kunnende melken en met paarden omgaan, we gens dienstplicht der tegen woordige. D. Kater Jzn-. Sluisweg 1, Oudesluis. Gevraagd per begin Jan. flink meisje voor dag cn nacht, werkster aanwezig. Zich melden 's middags 5 tot 6 uur of brieven. Kenne merstraatweg 380, Heiloo. Gevraagd monteur doOf Garage K. de Boer Ford Service Dealer Annr Panlowna. kopen of verkopen? PLAATS EEN

De Vrije Alkmaarder | 1949 | | pagina 4