Visser buiten zijn boekje Oudleerlingen weigerden verlaging contributie Coedijk won na zware strijd Voor uien en wortelen worden beste prijzen gemaakt Rechibank Alkmaar De visser C- H. uit Zuidscharwoude heeft weinig pleizier beleefd van zijn hoger beroep, terzake het lichten van fuiken in verboden viswater. Aan van kelijk was de visse* in overtreding er met f 15 afgekomen, maar ditmaal ein digde de behandeling van de zaak met de zaak met de zwaardere eis van f 50 of 30 dagen. De visser stond niet al te gunstig be kend. Als lid van de visvereniging, die bet water in de Polder Geestmeram bacht in de gemeente Langedijk heeft gepacht heeft hij zich eens aan het materiaal van een ander lid vergrepen. Het bestuur van de visvereniging heeft hem hierop voor een jaar geschorst. Edoch, de visser kaD het vissen blijk baar niet laten, want 2 bestuursleden van de visvereniging. B en S zagen hem een fuik lichten. Deze fuik zou verdachte voor zijn schorsing hebben geplaatst. De bestuursleden, als getui gen gedagvaard, waren zeer positief b hun verklaringen. Ditmaal had verdachte diens zoon als getuige a decharge meegenomen. De zoon ls van beroep tuinbouwer en ver klaarde gedurende de schorsingstijd van Zijn vader diens beroep waar te nemen Hoewel getuige vaag in zijn verklarin gen was, zeide hij toch de bewuste fuik te hebben gelicht. Getuige heeft wel recht in dit water te vissen. De officier achtte deze getuigenis blijkbaar niet zo doorslaggevend als die van de leden van het bestuur van de visvereniging en eiste de bovenver melde straf. Ver keer songeval In Mei van dit jaar vond een geluk kig niet ernstig ongeval plaats te Ber gen Binnen toen een luxe wagen tegen een Naco bus op reed. De materiële schade aan de luxe wagen bedroeg f 45.-. Het uitzicht ter plaatse is niet gun stig. Verdachte, C. J. v- d. B., de bus chauffeur, reed met zijn truck met aan hang de voorrangsweg op. Hij keek links en rechts, zag niets, doch bleek een luxe wagen dusdanig b het nauw te hebben gebracht dat deze, na een remspoor van 25 m tegen een boom belandde. Uit de getuigenverklaringen bleek dat verdachte, die een ervaren rijder is, wel zal hebben uitgekeken, doch, indien hij een fractie van een seconde langr? de weg aan één zijde in de gaten zou hebben gehouden, het ongeval vermoe delijk niet zou hebben plaats gevonden Mede oorzaak van de aanrijding was hrt feit. dat de berijder van de luxe wagen T. ter plaatse onbekend is. an ders zou hij. naar de mening van de Officier geen snelheid van 40 km per uur hebben gehad. De officier volstond met de zeer lichte cis van f 3 boete en wees de ■orderbg van f 45 toe. In beide zaken uitspraak over 14 dg- DIERENBESCHERMING Ter beschikking een mooie donkere hond, plm. 1 jaar oud, teef, type her dershond. Zwervend is n de Langedijk aan getroffen een witte keeshond, goed ver zorgd, reu. Ter beschikking een mocie rode half jarige kater. Adres: Inspecteur C. Verwer, Baan straat, "Alkmaar. Alkmaarse verenigingen herdenken jubileum KLM Onze Nationale luchtvaartmaatschap pij moge bij haar dertigjarig jubileum al b het midden van de belangstelling gestaan hebben dit mocht voor de Alkmaarse Volksuniversiteit, het Insti tuut voor Arbeidersontwikkeling en de Nederlandse Verenigbg van Huisvrou wen geen beletsel vormen om naar aan leiding van" dit jubileum nog eens een blik in de afgelopen dertig jaar te werpen. En terecht, zo is gebleken. Want het Gulden Vlies, "waa- defce herdenking plaats vond, was bijkans geheel gevuld. De heer A. C. Leenders, van de afd. Propaganda der KLM hield een boei ende inleiding, waarin het een en an der verteld w?rd over wat de KLM al zo gepresteerd heeft in die dertig jaar Ht bleek een hele waslijst! Als natuur lijke aansluiting hierop kwam een Poly goonfilmpje. dat, nu in een beeld, de ja.-en van het bestaan der luchtvaart maatschappij de revue liet passeren. Een aardig en goedgemaakt filmpje was het, dat op juiste en aantrekkelijke wijze de verrichtingen van de KLM toonde. Vanaf het eerste onbeholpen vliegtuigje, dat als een dronken meeuw d - lucht intuimelde, tot de grote en comfortabele Constellatioas, die als voorwereldlijke vogels door het lucht ruim zoeven, het waren dertig ja.-en v. hard w-rken. vakmanschap en zaken Instinct. Dat alles toonde een Polygoon film. De oorlog en het herstel, dat daar op volgde, niets was vergeten. Na de pauze werd een film vertoond over het werk. dat de KLM ra de om geving van de Caralbische zee verricht heeft. Een mooie en leerzame avond. Financiering detailhandel binnenkort in werking Ook Bergen en SchoorI De belangstelling voor het Alkmaa. Instituut tot bemiddeling bij de fban clering van aankopen in dê detailhan del van de zijde der klemhandelaren zeer groot. Vele verzoeken om blich tingen. die blijk gaven, dat toetreding ernstig overwogen wordt, zijn ontvan gen- Aldus het bestuur van genoemd instituut In een dezer dagen gehouden bestuurs vergaderbg zijn de eerste 23 aanvragen geaccepteerd. Met het gemeentebestuur is overeenstemming bereikt in zake de contacten, zodat het instituut spoedig zijn werk kan aanvangen. Nieuwe aan vragen worden spordig behandeld. Het bestuur heeft voorts besloten naast de Inwoners van Alkmaar ook die van Bergea en Schoorl als crediet aanvragen te accePtrreo. Voor fciwo oers uit andere omliggende plaatsen zul leo .n bijzondere gevallen aanvragen behandeld kunnen worden. Algemene toelating van deze gemeenten is voor alsnog niet mogelijk. agenda ALKMAAR HARMONIE. Wet zonder recht; 18 jaar. VICTORIA: Het onstuimige blondje 14 jaar ABT.: Circus Bollini; alle leeftijden CINEMA AMERICAIN Donker Afri ka, 14 jaar onder geleide. Aanrijding op Friesebrug Eergisteren had op de Friesebrug te Alkmaar een aanrijding plaats, waar van 'n inwoonster uit Ursem 't slacht offer werd. Deze, die met de fiets aan de hand over de Friesebrug in de rich ting van de Frieseweg liep werd door een achterop rijdende auto aangereden Thans is gebleken, dat degene, die de aanrijding van de dame had veroor zaakt ook gegrepen is. Hoewel zij di reet doorgereden was. heeft de politie haar weten te achtrrhalen. Het bleek een 36jarige inwoonster van Nieuwe Niedorp te zijn. Zij was niet in het bezit van een rijbewijs. OORLOGSGRAVENSTICHTING viaagt belangstelling Dc directie van de Oorlog-graven, stichting heeft gemeend het contact met de plaatselijke comités te moeten ver stevigen en eventueel nieuwe plaatse lijke comité s in het leven te roepen, om tot een goede samenwerking te ge raken. Met dit doel zal in het Victorie hotel te Alkmaar op 19 Januari een vergadering belegd worden. Rijkslandbouwwinterscholen vergaderden Ie Alkmaar In het Alkmaarse Gulden Vlies kwamen de oudleerlingen van de Rijkslandbouwwinterscholen te Scha gen en Alkmaar byeen. Het was een welbestede dag: de ochtenduren werden geheel in beslag genomen door een algemene vergadering, waarin naast een bestuursverkiezing o.m. 'n voorstel tot, verlaging van de contributie ter tafel kwam. De middag uren werden gevuld met een tweetal lezingen van jonge boeren over hun bezoek aan Amerika. Tot slot van de dag werden enkele films over het bezoek van deze boeren vertoond. Schaken Successen voor VVV Gisterenavond heeft het in „Het Wa pen van Heemskerk'' gespannen. Onze leidende schaakvereniging VVV oat ving zow-ri MSC 1 als MSC II uit Den Helder. Ia zijn begroetingswoord memo reerde de heer P. Deugd, voorz. van WV, de goede, reeds jaren bestaande prettige verstandhouding tussen de bei de verenigingen. In het bijzonder richt te hij een woord van welkom tot de 72 jarige oudmeester K. Geus uit Den Helde?, die nog steeds zijn team aan voert Het eerste van WV woq overtui gend met 6,5 tegen 3,5 en heeft het kampioenschap van haar afdeling voor het grijpen, hetgeen tevens de weg opent voor promotie degradatiewedstrij den naar de landelijke hoofdklasse, waaruit enze plaatsgenoten vorig jaar degradeerden. De overwinning van het tweede schept ook kampioensmogeijlkheden, te meer daar Dirkshorn dezer dagen ver k>or. Het tweede won „met de hakken over de sloot", tot het laatst was de uitslag onzeker. VVV MSC D- Appel Jr.—K. Geus 0—1 P. Seewald—J. Bommel 1—0 P. Vreeken.—W. Geus Jr., rem. P. HoekstraK- de Waard 10 W- Kwakdr Groenink 0—1 E. Kayzer—A. Verschuur 1—0 P. DeugdJ. Marsman 10 Ir. G. CoolA. Spoel 10 W. v. d. Veen—H. Herderschee rem. J. VinkJ- Valkema 'rem. Totaal 6,53.5 WV II-MSC II A. Beemsterboer—J. Smit 0—1 Korsman—J. Koning 10 C- Meyer D. de Lange 1—0 D Appel Sr.J. van Bred?rode 1-0 VisG. van Zoonen 01 Maats—P. van Dijk 01 G. Gioenewoud—Dr- Koevorden Brouwer rem H. Huiberts—M. Quant 10 G. DageletP. de Vries 10 van Tiel—K. Lengers 0—1 Totaal 5,5-4.5 Keurig in orde" Na dc opening door de voorzitter, de heer J. C. Rezelman, werden de notulen voorgelezen en goedgekeurd. Hierop werd meegedeeld, dat het jaarboek van het jaar 1949 aan het eind van de maand Januari in het bezit van de leden zal komen. Uit het jaarverslag bleek, dat de vereni ging momenteel 576 leden en dona teurs. 10 ereleden en 23 leden van verdienste heeft. Viermaal werd in het afgelopen jaar vergaderd. Het jaaroverzicht sloot met een nadelig saldo van f 232.41. Het verslag van de financiële com missie luidde gunstig: „keurig in orde" zei één der leden van de com missie. Een voorstel van het bestuur om de contributie van f 5.op f 4. te brengen, stuitte op tamelijk veel tegenstand van de zyde der leden, wat zeker tot verwondering mag stemmen in deze dure tUden.... „Kunnen wy niet beter wat geld opsparen, totdat dc tijden anders worden?" vroeg een lid. „Misschien kunnen vjj dan nog eens over ver laging van de contributie gaan pra ten". Er kwamen meer stemmen uit de vergadering, zodat het gevolg was, dat het bestuur het voorstel terugnam en de contributie onge wijzigd op f 5.— bleef. (Applaus van de aanwezigen). Medegedeeld werd, dat er plannen bestonden elk jaar een feestavond te houden. De vergadering bleek hier weinig voor te gevoelen. Vervolgens werden enkele be stuursverkiezingen gehouden. In de vacature van de heer Kwantes werd gekozen de heer J. Burger te Ven huizen, die 41 van de 49 stemmen op zich verenigde. In de vacature van de heer Rezelman werd gekozen de heer J. Kaan K. Jzn. uit Anna Pau- lowna met 37 van de 49 stemmen. De heer J. Korver uit Oterleek ten slotte kwam in de vacature van de heer Dekker met 27 van de 48 stem men. Als volgend punt op de agenda stond de verkiezing van een voor zitter. Door het bestuur werd als zodanig voorgedragen de heer H. Kriller uit Oude Niedorp. die met 42 stemmen als praeses van de ver eniging van oudleerlingen der Rijks landbouwwinterscholen te Schagen en Alkmaar werd gekozen. Uit de mededelingen over het win- terprogramma bleek, dat ook in het komende seizoen de Jeden van de vereniging nog heel wat moois en leerzaams te wachten staat. De bespreking van de plaats van de excursie bracht de tongen in be weging. „Moeten wij binnen de pro vincie blUven. of mogen wij ook verder gaan?" zo vroeg de voorzit ter de vergadering. De heren bleken veel voor het laatste te gevoelen. Een der leden herinnerde aan de mooie tocht, die de leden vorig jaar gemaakt hadden naar de Biesbosch Zou iets dergelijks thans ook niet mogelijk zijn? Andere leden opper den een uitstapje naar de Friese me ren en naar de boomgaarden van Z Limburg, waarbij ook een bezoek aan de mijnen gebracht zou kunnen worden. Het bestuur beloofde aan al deze voorstellen te denken en wist zich in ieder geval verzekerd van de steun der leden wanneer zij buiten, de provincie wilde gaan. Van ach-} ter de bestuurstafel werd zelfs een •oorstel gedaan de landsgrenzen te* overschrijden. De middaq Was het aantal aanwezigen in de' morgenuren niet overweldigend te noemen, des middags gaf de zaal van het Gulden Vlies een geheel andere indruk. De lezingen van de beide le den over hun bezoek aan Amerika schenen vele bezoekers naar het Gulden Vlies gelokt te hebben. N'u, zij hoeven daar geen spijt van te hebben! Twee prima vertellers hebben ieder op zijn eigen wijze ingelicht over het leven en wer ken van de Amerikaanse bevolking en in het bijzonder over de boeren bevolking, die zij tijdens hun studie reis door de Verenigde Staten gron dig hebben leren kennen. De heer C. Geerligs uit Anna Pau lowna vertelde vooral over de land- bojv. waarbij hij duidelijk deed uitkomen, dat de Nederlandse boe ren op sommige gebieden nog heel vat van hun Amerikaanse collegae kunnen leren. Ook zijn beschrijvin gen van het Amerikaanse leven van aile oag waren boeiend. Dt- heer A. Nobel uit Oudesluis sprak meer over de veeteelt en ver telde daar aardige bijzonderheden over de kunstmatige inseminatie, die in Amerika zeer veel wordt toege past, en de bestrijding van t.b.c. on der het vee. Door radicale maatre gelei: heeft men bereikt, dat in de staat, waarin spreker vertoefde, tbc onder het vee haast niet meer voor komt. Aan het eind van de middag werd een mooie kleurenfilm vertoond: „Hohandsee boeren bezoeken Uncle Sam". een filmpje, dat opgenomen werd door medewerkers van de ECA. Rijkspolitie Alkmaar won in Heiloo Het voetbalelftal van de Rijkspolitie Alkmaar speelde gistermiddag oP het terrein van HSV te Heiloo een compe titlewedstrijd tegen de gemeentepolitie Haarlem, die in een 7-—1 overwinning voor de Allernaarder* eindigde. Aanvankelijk leek het er niet naar dat het Rljkspolitieelftal de overwinning zou behalen, doch na ongeveer 15 min. spelen namen de Rijkspolitiemannen spel in handen, om deze tot het einde te behouden. De ruststand was 3t. ALKMAAR Geboren: Jacobus. zoon van C- Post ma en G. Th. Rieu; Gijsbertha C., v. P. E. A. Huljgens en G. C. van Lierapt. Jchannes H, zoon van J. Duyn en G- Semle: Hendrik J., zoon van H. J. Weijmer en B. M. J. Izereef. Overleden' Wilhdiniaa Mooij, oud 82 jaar, gehuwd met J. W. Beun KOEDIJK Op het sportveld te Oostwijk speelde Koedijk I tegen VIOS een zware wed j Hstrijd, wat vooral tot uiting kwam na de trust. Het eerste kwarjer werd door bride ploegen zeer tam gespeeld, zij kon den er niet inkomen naar het scheen, totdat eindelijk de - midvoor van Koe dijk gebruik wist te maken van een hem mooi toegespeelde bal- Nu was Koedijk los. want onmiddellijk daarna werd de VlOSkeeper voor de tweede maal door de midvoor gepasseerd en het was dezelfde, die er 5 minuten voor rust 3—O van maakte. Zo ging de ■rust in. Na de rust ging het heel anders. Koe dijk vatte het wat te makkelijk op en •ooral de achterhoede speelde slecht. VIOS daarentegen zette alle3 op alles en de thuisclub had alle moeite het doel voorlopig schoon te houden. Een Penalty leverde VIOS' eerste doelpunt op en weldra moest keeper Bloothoofd voor de tweede maal zwichten. In de laatste momenten van de wedstrijd kon het de gasten echter niet meer geluk ken een gelijk spel ui het vuur te sle pen. Het bleef bij 3—2. Hoe heel anders was dit het vorige jaar. Uien en wortelen waren toon goed als waardeloos: belangrijke hoeveelheden uien werden toen over de akkers gestrooid of op andere ze vernietigd, en met de wortelen -s het niet veel beter. Het stond toen buitengewoon slecht voor met de stapelproducten, alleen de vers geplukte producten als spruit- kool en de witlof konden toen tegen goede prijzen worden verkocht. En nu? DE UIEN werden van alle kanten gevraagd. Engeland, België, Duitsland en Frank rijk waren de voornaamste afnemers. Het duurde na Augustus niet lang, of de uienprijs was boven de f 20. per 100 kg gestegen. Op die reeds hoge prijs bleven ze enige weken staan, doch de laatste 2 a 3 weken noteerden de prijzen tot de onge hoorde hoogte van meer dan f 30.—. Deze laatste stijging hield ongetwij feld verband met de belangrijke vraag uit Frankrijk, waar men dus een aardig bedrag aan franken zal moeten neertellen om eigenaar van 100 kg uien te worden. Immers, eer d.e uien bij de Franse consumenten zijn gearriveerd, zal er nog een be duidend schepje op die f 30.moe ten worden gelegd. Het beste goed gaat natuurlijk over de grens en de mindere kwaliteit of de minder ge zochte sortering kunnen door het binnenland worden afgenomen tegen wat lagere prijzen. Niet in dezelfde mate worden voor wortelen die hoge prijzen besteed. Maar als gevolg van de minder guns tige teelt en de belangrijke export an dit product, zijn de voorraden niet meer zo groot, terwijl er nog belangrijke vraag naar dit nroduct is. Bergen sloeg Schoorl Ia een zeer spannende en mooie wed strijd tieefi Bergen haar superioriteit vooral na de rust, volkomen over Schoor! bewezen. Drie minuten was de eerste helft aan de gang. toen de een tervoor van de thuisclub. Brouwer, kee per Mooy met een effectvol schot ver raste- Over die doelpunt liepen de me alngen nogal uiten. Scheidsrechter Sie kerman. die prima floot, wes echter resoluut naar het midden. Twaalf ral outen later k.-eeg Brouwer uit een voorzet van van der Berg opnieuw 'n kans en weer was het raak 2—0. Nog voor de rust kwam er een tegendoel punt van Schoorl, toen keeper Jonke.-s dacht, dat een schot over zou gaan. De bal stuitte echter tegen de lat en de linksbinnen schoot de terugkomende bad onhoudbaar in. De rust kwam zo doende met 2—1. In de tweede helft was Bergen ver hi de meerderheid, doch Schoorl bleef dapper doorvechten. Toen Paping wat al te hardhandig in het strafschop te nemen, die door Hottentot onhoudbaar werd ingeschoten. Tiea minuten voor het einde bracht Blokland met een uit stekend doelpunt de eindstand op 41 Bergen had verder weinig geluk met schoten tegen de lat of even naast het doel. Schoorl heeft van de kansen die er ongetwijfeld ook voor het Bergen doel ontstonden, geen moment gebruik weten te maken. Bergen heeft deze re tura match weer zeer verdiend gewon oen. Uit de Langedijk Mei de kool vlot 't minder goed In de dagen om Kerstmis en Nieuwjaar is het over 1 algemeen niet druk aan de groenteveilingen aan de Langedijk. Deze keer was het echter minder slap dan gewoonlijk en ook in de eerste week van het nieuwe jaar kan van een opgewekte handel worden gesproken, althans voor de meeste producten. Als we bijv. meedelen, dat er in de afgelopen week alleen van de veiling te Noord -Scharwoude zo ongeveer 100 spoor wagons witte kool is verzonden, dan menen we dat dit no' al wat zee- gen wil. 5 DE AFZET VAN BEWAARKOOL DE was niet voor alle soorten even be vredigend. Vooral de rode kool on dervindt ernstige emoeilijkheden en met de gele mocht het ook we wat beter gaan. Met de Deense witte gaat het echter, zoals we reeds opmerkten best, dank zij de grote hoeveelheden, die, in het bijzonder door Frankrijk en Duitsland worden afgenomen. De zuurkoolfabrikanten doen ook nog 'n duit in 't zakje door een gedeelte van de witte kool af te nemen, die voor export minder geschikt zyn. Doch met het zachte weer zal de zuurkoolinmaak, naar we mogen ver wachten, wel spoedig afgelopen zijn. Als de exportkansen zo gunstig blij ven. is het te verwachten, dat er weldra geen witte kool meer zal zijn. of het moest dan zijn bij die tuinders, die goede kwaliteit bezit ten, en die dus wat langer kan wor den bewaard. Voor die overhouders is ongetwijfeld wel een kansje te wa gen. Al met al is het met de witte kool goed uitgepakt en zeer geluk kig is het, dat ze nu reeds tegen zeer goede prijzen verkocht is kunnen worden, daar een belangrijk percen tage nodig moest worden geruimd vanwege de minder goede kwaliteit. Was het ook maar zo geweest met betrekking tot de rode en gele kool. Met de gele gaat het zo nu en dan nog wat: als er weer gelegenheid is te exporteren, dan lopen de prijzen Fancy-fair Bergens mannenkoor Bergens mannenkoor zal ter ver steviging van haar kas, ook met het oog op de uitwisseling van zangko ren met Noorwegen, waarvoor dit jaar door het mannenkoor naar Oslo een reis wordt ondernomen, wat uiteraard veel geld kost, maar te vens Bergen in het buitenland be kend maakt, op 14, 13 en 16 Januari in de dancing van de Rustende Ja ger te Bergen, een groots opgezette fancy fair houden. De buitengewone attracties, een 20-tal. waaronder na tuurlijk het rad van avontuur, een keurige handwerkstand, waar fraaie handwerken door de leden en hun dames zelf vervaardigd te koop zul len zijn. Ook is er een stand, waar oliebollen en waarschijnlijk ook Ber liner bollen worden aangeboden. Verder een tent waar uw toekomst wordt voorspeld, ja en voor 100 pet gegarandeerd. Ook kan men op deze fancy fair trouwen, en als men er spijt van heeft weer scheiden. Enfin nog vele andere vermakelyk- hteden. maar tevens is er gelegen heid om op de bekende dansvloer n dansje te maken. Verder zorgt et comité nog voor vele verrassingen op het gebied van zang en muziek. Ook ontvangt iedere 50ste bezoeker (ster) een aardige surprise. Bergena- ren, Bergens mannenkoor heeft u al menigmaal doen genieten. Stelt hen daarom niet te leur. A.s. Zaterdag om 8 uur officiële opening. De en- trée is vrij!' wat op, doch zodra het buitenland verstek laat gaan. is het weer mis. En voor vele Walen is het bitter no dig. dat ze afgeleverd konden wor den. Is dat nog niet mogelijk, dan moet de kool weer omgelegd wor den, wat gewichtsverlies meebrengt, want het is „bar slecht koolweer", klagen de tuinders. Het rottingspro ces gaat met heel wat kooltjes strij ken. die geen geld opbrengen, en die in grote hoeveelheden als mest op de akkers terecht komen. MET DE RODE KOOL gaat het nog slechter en van deze waren bij de gehouden inventarisatie de grootste hoeveelheden aanwezig. De grovere sortering brengt f 6.— of iets meer op en het mooie, ge zochte kleine goed heeft het al eens tot over de f 14.— gebracht, doeh de laatste week is het weer misère en moeten de tuinders maar met onge veer f 11.tevreden zijn. Groene kool bleef favoriet, maar uit de aard van de zaak zijn de aan voeren niet groot meer. Beste prij zen zijn er voor besteed, tot boven de f 40.Later werd dit weer wat minder, doch het komt zelden voor, dat minder dan f 25.— wordt be taald. Er is heel wat verschil in kwaliteit bij deze koolsoort, wat vanzelf op de prijs van ihvloed is. Met de andijvie is het zo goed als afgelopen. Wat de lartste weken werd aangevoerd, werd tegen beste prijzen, f 35i f 40.verkocht. UIT HET BOVENSTAANDE zal men wel kunnen opmaken, dat sommige tuinders niet best, andere vrij goed en een kleiner deel zeer goed hebben geboerd. Dat hangt af van de omstandigheid, of ze veel uien en wortelen hebben geteeld, en of ze de Deense witte niet hebben opgeruimd, toen de prijzen nog on voldoende waren, en voor anderen, of ze hun kans met bijna uitsluitend rode en gele kool hebben gewaagd. Zeker, voor hen kan de kans nog enigszins ten goede keren, maar de wind blijft maar West en Zuid-West, de temperatuur blijft maar zacht. Wordt dit spoedig anders, dan mag met reden worden verwacht, dat de vraag naar gele en rode kool zal toenemen en de prijzen zullen stij gen. Maar elke dag ls er één. En daar houden onze tuinders terdege rekening mee. Allicht hebben de Langedijker tuinders ook nu weer geleerd, dat men de voorzichtigste weg bewan delt, als niet achter de prijzen aan ordt gelopen, doch dat eer telen van onderscheidene producten beter is, dan alles op één kaart te zetten. Geen verkiezing In verband met de nieuwe Kerk orde. die zal worden ingevoerd en •aarbij belangrijke wijzigingen wor den aangebracht ten aanzien van de verschillende- kerkelijke colleges, worden de verkiezingen voor de col leges niet gehouden. Ontslag verleend Aan de heer G. Koeman is in ver band met zijn gezondheidstoestand eervol ontslag verleend als bode het Alg. Ziekenfonds Alkmaar en Omstreken. Handbaluitslaqen DISTRICTSKLASSEN 2e kla.ee A heren HAV—Animo 5-4; Lijnden—Unltas 4—3: Tu.-noHOC 2-10 te klasje dames AmersfoortAcbilles 7—- Vriendsch. -Blauw Wit 4-1: Vront-Sport Ver eent 5-1: BHC-AOA 5-0 2e Idasse A dames Rapiditas-Gtta 0-4; OSS—Nieuwe Niedorp 4—3 HAV'Rood Zwart 15 1; HOC—Tonegido 6—3 AFDELINGSKLASSEN le klaste berm Concordia 2-AVA 5—2: Tonegido— IJtnond 8-5: Vlug rn Vaardig-BGV 2-4 2e klasse herent HOC 2—Tonegido 2 9—6: Rap.ditas 2Bato 2-6: AVA 2-HOC 3 2-5 le klasse dames OlympiaJHC 24; SSVDTS 3—1 2e klasse dames BI RHC-CSV 7-0; Vrone 2-CSV 2 5-0. 2ei klasse B II DES 2—JHC 2 0-5; HVC-AVA 2 8-0 2e klasse dames V 111 DOSKO-Bergen 3—1; Vlug en Vaar digDES 0—0

De Vrije Alkmaarder | 1950 | | pagina 2