Belangrijke wedstrijden in 4e klasse Chinees zette Amsterdams predikant mes op de keel HAAR KONINKRIJK Adverteert in dit blad Onze voeibalverwachtinq Derde klassers hebben hei stuk voor stuk weer heel zwaar GAAN ZONDAG ove.- een week de 3e en (overgebleven) 4e klassers Xïdi weer met de beker bemoeien als de weergoden meer werken kan er déze weck weer een flink stuk uit het coinpetiUeprog.-amma gehapt worden fa sommige klassen is men al flink op weg naar het eind. Zo resten b-v. voor enkele clubs in 2 B na Zondag nog maar vier wedstrijden. Een schrille tegen stelling b.v. met 2A. waar een Zaandijk deze keer de laatste wedst.-ijd van de eerste ronde afwerkt en... dan wachten er nog tien. dat verband is Hercules—WA ook uiterst belangrijk: dat laat de stand duidelijk zien. Voorts Velox—ZFC. OSV 11-18; Westfrisia 12—16; Storm vogels 13—16; Water gr.mee.- 12—14; ZFC 12—13; Velox 13-12; Hercules 13-10; WA 12-9. WFC 12-7; T OG 12-7. Alcmaria mag toekijken Alcmaria mag weer eens toekijken wat de andere candidaten voor de voor laatste plaats van zullen terecht brengen. UW ontvangt leider Elink wijk. Een verrassing? Uitgesloten lijkt het oas niet Eigenlijk is Zaandijks' be zoek aam Vriendenschaar voor Alcma Ha van meer belang. Nu Zaandijk de laatste weken fraaie successen boekte is het te wensen, dat e: opnieuw gewon aen wordt, juist ook omdat Vrienden schaar nog in Alkmaa. op bezoek komt en de withnaden dan niet minder dan vier verliespunten op de Culemborgers voorstaan. AFC (ook nog lang niet veilig) ontmoet thuis DWV. Een hoofd Stedelijke derby dus. waarbij wc het op de Nieuwendammes houden. Velen dam kan thuis vaa HVC wionen, ter wijl Spartaan om niet alle kansen te vergooien noodzakelijk in Weesp moet winnen. Nu is de stand nog: Elinkwtjk 11-17: Spartaan 12—16: DWV 10—15: Voleod?™ 11 11; Zaan dijk 9—9; AFC 10—9: Vriendenschaar 12—9; UW 10—8; Alcmaria 10—7; Rapiditas 103. h 2B is Stormvogels—OSV de wed strijd van 'de dag- Overigens zou de eerste nederlaag van OSV de IJmukle naren nog niet te paard helpen, want ze hebben momenteel zes verliespunten meer. En Westfrisia zal het van Wa tergraafsmeer ook niet cadeau krijgen (in Enkhuizen). TOG—WFC beiist voorlopig over de laatste plaats en in Heeft Belg meer dan succes learus I>e beeldhouwer Patrls in Bol. £lë hooft 4e pers op do hoogte gebracht van zijn voornemen in het voorjaar met «en door hem uil gevonden vliegtuig te starten en t" vliegen Dit vlieg tuig heeft geen motor en wordt slechts door de spierkracht aan gedreven. „De spierkracht raa de mens zo vertelde hij, wordt op 2 pk. geraamd. Ik heb het mid del uitgevonden deze tot 16 of 20 pk. op te voeren, meer dan voldoende om een zweeftoestel aan te drijven *t vliegtuig xon worden «itgeruat met een schroef, warjan het in bewe ging brengen niet meer inspan ning zou verpen dan nodig la voor het voortbewegen van 'n fiets. Volgens hetzelfde principe zou een hefsehroefvllegtuig ge bouwd kunnen worden. ,Het toestel van Patrls zal een vleu gelbreedte van 12 meter heb ben en ongeveer 30 hg. wegen. Het zal vervaardigd worden uit magnesium en plastische stof fen. terwijl de vleugels met C9ïl nesd zijde zullen -:jn bekleed. In het geheel "1 het toestel 46 kg. wegen. De piloot zal plaats nemen op een zadei en op pe dalen trappen Het toestel zou ongeveer 40 flftO fr. kosten". WAT DOET SCHAGEN' Schagen's 7e uitwedstrijd is alweer geen gemakkelijke. Zilvermeeuwen ver keert zelf ook aardig in nood en zal al les op alles zetten om de Schagers on der zich te houden. Na het goede werk in Castricutn hebben we echter wel wat vertrouwen, een gelijk spel zit er mis schien wel in. Leider HRC gaat naar DIO en mag er vaa overtuigd zijn. dat de Haarlemmers lastig kunnen war den. In Den Helder was het destijds ai hand op zijn kant... Toch, we houden het op de Rood jakker.. Drie derby's: SDWAPGS in Amster dam en in Ker.nemerland KinheimTer rasvogels en BeverwijkVitesse. Wie weet hoe het afloopt mag zn vinger opsteken! Vandaag is de situatie nog zo: HRC en Alw. Fotward 10—16; Vitesse en APGS 1011SDW en Kinheim 11—11; Beverwijk 12—11; Ter rasvogels 11—9; Zilvermeeuwen 116 Schagen 9—6 en DIO 116 Dat DTS en Succes in vrijwel dezelf de omstandigheden als Schagen vcthe ren laat een blik op het standenlijstje duidelijk zien. DTS krijgt bezoek van De Kennemers en door stevig aan te pakken (de Beverwijken zullen wé niet zo heel veel hoop meer hebben), zit er wellicht een gelijk spel in. Suc ces komt zeker niet zonder kleerscheu reu bij GVO vandaan, temeer omdat de club uit Krommenie hier een unieke kans heeft zich voorlopig van de moei lijkheden te ontdoen. Of krijgen weer eens een echte Wieringer verras sing? ZVV is aan zijn eer verplicht ADO te kloppen, terwijl IW het be zoekende Halfweg baas moet kunne? blijven. In de hoofdstad de grote strijd: QSC ZSGO. Wint QSC, dan is de zaak bekeken. Zo vecht ZSGO dus voor. een laatste, mogelijkheid, maar we geloven niet, dat de Amsterdammers het zullen klaren. Misschien een gelijk spel dat voor QSC al heel aannemelijk is, QSC 11-19; ZSGO 10—15; Kcnae mers 11-14; ZVV 11-13; IW 9 —9; Halfweg 11-8. GVO 11—5: Succes 10-7; DTS 10-6. ADO 10 —5. DERBY IN N1EUWEDIEP Helder—Al km. Boys is de trekpleister voor de marintstad. Werd het ia Alk maar 1 1. deze keer hebbgn we echt een zwaar hoofd in voor de rood witten. Helder speelt zeer constant en weet van doelpunten maken heel wat meer af dan de Boys voorhoede (31 tegen 14 :n elf wedstrijden') En daar om geloven we, dat de Boys met een aiuw gelijk spel dubbel en dwars te vreden mogen zijn! Velsen is vrij, terwijl DCG vennoe delijk O VVO de 2e nederlaag zal toe brengen. In het andere geval komen de leiders helemaal op fluweel te zitten, DEM kan zich ten koste van Bloemen daal wat opwerken en daarom zijn wed strijden als WMS— KW en WE- Hollaadia ook zeer belangrijk. Halen de Boys één punt. dan blijft in ieder geval de vijfde plaats behouden. Velsen 1019: Helder 11-17; DCG 9-16; OVVO 11—13; Albn. Boys 11—9; WE 11-9; Hollandia 10-8; WMS 10-7; DEM 9-6: KW 10 —6; Bloem endaal 102 WATERVOGELS' KANS We hebben zo het idee. dat BKQ Texel en Bergen flink ia spanning ver keren over wat er in Den Helder gaat gebeuren bij WatervogelsGraihcppers En iedereen zal het er over eens zijn. dat een zeye van de Jutters voor deze drie clubs de best denkbare uitslag zal zijn. Of het echter zover zal komen? We twijfelen er sterk aaa: de Grashop pers spelen zo constant en beschikken over een zo schotvaardige voorhoede, dat de niet zo bar sterke verJe diging van het Heldersen het oi. niet zal houden. Intusssen doet BKC er na tuurlijk goed aan het bezoek aan N. Niedorp niet te onderschatten en moet Texel zich in Schoorl volledig herstel len om uiteindelijk niet en GrashoPpers én Watervogels te laten lachen. Bergen kan ia Sint Pancras zekér winnen en verder is er nog dé buren strijd tussen Oudesluis en W'waard. Kan de roodbroeken weinig meer gebeu ren: de club van Stammes kan oog best een paar punten gebruiken. Schoorl blijft met 3 punten achter nog steeds een dreiging. We houden l het op een puntenverdeling. RKAFC NAAR PURMEREND! RKAFC kan zich Zondag nog stevi ger aaa de kop nestelen. Daarvoor is echter nodig, dat ia Purmerend gewon aen wordt- Gebeurd dat, dan bedraagt de voorsprong niet minder dan vi)f pua ten en kan er weinig meer gebeuren We houden het op de Alkinaarders! Ia Werver shoof gaan twee der „concur renten" elkander te lijf: WW—West friezen. Een gelijk spel lijkt ons het meest aannemelijke. ZAP kan revanche nemen voor de nederlaag ia Spierdijk, al zal St George zich niet zomaar ge wonnen geven. Berd os moet natuurlijk van de Rijp winnen: deze kans mogen de Bergenaren niet verzuimen, want an ders wordt de dreiging van de voor laatste plaats héél groot Is het niet zo. dat Berdos reeds de meeste verlies Punten noteert? Voorts Zouaven-- An dtjk, wat denkelijk een kleine zege v de thuisclub wordt. RKAFC 9-15; WW 11—14: Pur merend 9—12; Westfriezen 9—! 1; 33 Eindelijk bereikten ze de haven n Lutjewier. Alle schepen, die ook het slachtoffer vaa de kunstwalvis en van de Schot Mac Gagglegac geweest waren, voeren trouw ia een rij achter de „Kraak" aan, en zo gebeurde het, dat ze op die morgen met z'n allen kwamen binnen varen- De baron was de laatste dagen blij geweest, dat ze in warmer water kwamen* waar zich geen walvis,en meer bevonden, zodat hij dus ook niet meer met zija verre kijker behoefde te kijken. Hij wat'dan ook de eerste, die de juichende menig te la de gat n kreeg, die aaa de haven it stond te wuiven. Wanneer ze nu maar niet denken, dat ik een stuk of honderd walvissen heb gevangen!" mompelde hij benauwd „Ze staan daar vast voor mij!" Kappie en de maat brachten de „Kraak" netjes langs de kant, en toen bleek het dat de belangstelling van de menigte niet Baron Bracsandt gold. maar Kappie zelf. Ze lagen tenminste r.og niet vast. of er sprongen allerlei brutale journalisten aaa boord. „Ze weten al. dat U ad de schepen, die achter U aan komen hebt gered!" zei de voortvarendste. „Men heeft u op zee zien varen en direct getelegrafeerd Vertelt U ons. hoe alles in zijn werk is gegaan... Dat was het geheim van de monsterlijke walvis? Kunnen we een foto van u nemeneen beetje naar •-•echts... lachen! U bent de held van Lutjewier!" Kappie stond met stomheid geslagen, en er kwam geen woord over zijn lip pen. „Zal ik het vertellen" vroeg de maat „Ik heb alles al geweten, voordat we de reis begonnen! Dat begon net die zwarte kat, die voor .m'n voeten liepP „We willen niets over een kat horen!'" schreeuwden de journalisten door el kaar. „Hoe zat dat met die walvis?" „Ik heb geen walvis gevangen, man nen vaa de pers!" zei de baron. „No teer dat maar! Ik heb één harpoen af geschoten, toen we al in de walvis za ten!" ZAP 99; Zouaven 119; St. George 10—8; Berdos 118; Andijk 86; De Rijp 7-2. RANDERS WARE GANG. Randers mag er dan momenteel het beste voorstaan in 4C. de druk daarvan zal heel zwaar wegen... Deze keer gaan de Al km aard er s naar Assendelft, dat oog steeds niet kansloos is en voor bife Zondag WSV een punt armer maakte. Een zware gang dus en vooé een gelijk spel behoeven de kaasstede Itngen zeker hun neus niet op te halen Llmmen krijgt bezoek van WSV en zal bet vermoedelijk tegen de club uit Wor mer wel niet houden. Hoewel Juist in dergelijke wedstrijden verrassingen kun nea voorkomen. In Castricum gaaa CS V en RCZ uitmaken wie mag blijven hopen. We houden het op een kleine overwinning van de thuisclub. HSV gaan proberen revanche te nemen op Bnergia. wat echter wel niet eenvoudig zal zijn. De Amsterdammers zulten be j grijpen. dat er iets gebeuren moet nu ^Zeevogels in Egmond bezoek krijgt van i Scheflingwoude en dus vrij zeker iets 1 wan de achterstand zal afknabbelen. De ;jk>ilou<( Geen speelgoed meer De Amsterdamse kinderpoli tie heeft een windbuks raa zeer zwaar kaliber, waarmee een 14-jarige Jongen ruiten in het AMVJ-gebouw in de Voudelstr heeft stukgeschoten, in beslag genomes. De baks was van een dusdanig kaliber, dat de kogels op 50 meter afstand nog lerens gevaarlijk kunnen worden ge acht. De jongen had niet min der dan 50 maal op het gebouw geschoten, gelukkig evenwel zonder iemand te raken. Tegen hem is proces-verbaal wegens vernieling opgemaakt. strijd rond de voorlaatste plaats is nog niet gestreden RCZ 13-18; Randers 10-15; CSV 11—15: WSV 10-14; HSV 12—14 Assendelft 10—12; Li mm en II—8: Energia 10—7; Zeevogels 11—5: Schelling woude122 Dominé had benauwd uurtje Haien Shang Lin, «en Chinees, die vele jaren in en8 land heeft gewoond en in 1945 in het huwelijk trad met een Nederlandse vrouw, had zich voor de Amsterdamse rechtbank te verantwoorden, verdacht van poging tot moord, subsidiair bedreiging mei doodslag op ds. B. E. J. Bik uit Am sterdam, Ds. Bik was de eerste getuige in deze zaak. Hij vertelde hoe hij ia de avond van de 14e December 1948 bij de familie Liu iu de Barndesteeg le Amsterdam thuis kwam. Ds. Bik sol de reeds enige raaien hier thuis te zijn geweest Meestal was de man thuis of anders in ieder geval de kin deren. Ditmaal kwam hij zo ver klaarde hij om een kwestie te be spreken van de doop van een pasge boren kindje der buren. Reeds bij zijn binnenkomst zou hij een gespannen verhouding tussen de beide echtelie- I den hebben waargenomen. Lin zon zijn vrouw geschopt en geslagen heb ben en zij zou hem beticht hebben 'n tweede vrouw te hebben in China, Zij vortelde ds. Bik, dat haar man ver langde, dat zij met hem mee zou gaan naar China, waar hij dan met zijn twee vrouwen zou kunnen leven. Op een gegeven ogenblik, aldus de lezing van ds. Bik zou Lin een mes uit de keuken hebben gehaald en dit op het lichaam van ds. Bik hebben gezet met de woorden; „Jij kaput" Hij zou hem het mes. steeds maar weer uitroepend .jij kapnt" zelfs op de keel hebben gezet. Jk dacht dat mijn laatste uurtje gelagen had" zei ds. Bik. „Hebt u zich niet verweerd??" vroeg de president. „Ik heb mijn handen steeds maar gehouden op de bedreigde plekken van mijn lichaam en hem scherp aan gekeken" zei de getuige. Voorts ver. klaarde hij de Chinees te hebbea toe gevoegd: „doe zulke dingen niet want daar krijg je moeilijkheden mee. Tenslotte zou Liu het mes hebben laten vallen. Zfln vrouw zou het op geraapt hebben en het in de keuken hebben gelegd. Toen de Chinees daar op een Boeddahl»eeld zon hebben ge pakt om ds. Bik daarmee op het hoofd te slaan zou mevrouw Lin hem het beeld hebben ontfutseld. Eenzelfde lezing gaf de 72-jarige getuige mevrouw van der Horst, die op dat tijdstip ook in de kamer aan wezig was. Lins echtgenote, die inmiddels echt scheidftg heeft aangevraagd, vroeg verschoning van het afleggen vaa Ter klaringen hetgeen werd toegestaan. Een poiltie-agent die tenslotte met een orervalwageu van de Amsterdam se politie op alarm van de buren naar de Barndesteeg was gekomen, verklaarde dat Lin zijn vrouw in zijn tegenwoordigheid heeft geschopt. Ds. Bik vertelde nog als bijzonderheid, dat Lin hem had toegevoegd Jij hier blijven tot 4 nur, dan komen vier Chi nezca om jou nek af te snijden." Lin. die op bet ogenblik in Dene marken woont en voor deze zitting naar Nederland ia gevlogen, ontkeat dat hij ook maar een mes !h de hand heeft gehad. Wel is hij vertoornd ge weest op ds. Bik. die steeds bij hem thuis kwam. maar hem willen dood steken of zelfs bedreigen heeft hi: nooit, zegt hij in rad Chinees, da. door de tolk wordt vertaald. Een brigadier van politie, bij wie het hele gezelschap in de nacht van 14 e op de 15e December 1948 werd binengebracht, verklaarde da delijk de indruk te hebben gehad, dat men „de gehele geschiedeni: schro melijk had opgeschroefd". Ds. Bik zou er in het geheel niet opgewonden hebben uitgezien en ook de verdachte toonde geen sporen van nerrosHe*f De officier van justitie mr. L. H. Feitsma vond 't geval liggen op ds grens vau poging tot zware mishan deling en bedreiging. Hij geloofde in het laatste, temeer, omdat, wan neer Lin werkelijk ds. Bik had wil len steken, hij daar alle gelegenheid toe heeft gehad. Hfl eiste een gevan genisstraf van 1 jaar en onmiddellijke gevangenneming, omdat zoals h|J zei er anders grote kans bestaat, dat Lin naar Denemarken zal ver dwijnen eu niet meer komt opdagen. De verdediger, mr. W. van Rompu zei: „In de gedachtengang van mflu cliënt bestond er een meer dan ge wone band tussen zijn vrouw en ds. Bik". Ds. Bik: „Ik protesteer". Mr. van Rompu vervolgde: „Dat Lin dus op een bepaald ogenblik ds. Bik minder vriendelijk bejegend heeft kau men hem niet kwalijk nemen. Hij kon dit als echtgenoot en vader niet accepteren". Vervolgens ging inr. van Rompu in op de verklaringen van ds. Bik. dat hij zich niet metterdaad verweerd zou hebben. ..Als men zich bedreigd voelt" aldus de raadsman „re ageert men auders den een leeuwen temmer, die zijn dieren In bedwang houdt met zijn ogen". De raadsman zeide voorts dat Lin in eea medail lon van zijn vronw de beeltenis van ds. Bik heeft ontdekt. Lin heeft zich daarover zeer geergerd. Pleiter vroeg vrijspraak voor zijn cliënt, omdat hij het tenlastegelegd* niet bewezen acht. De rechtbank willigde het verzoek van de officier om Lin dadelijk ge vangen te nemen niet in eo bepaalde de uitspraak op 24 Januari a.s. Roman naar het Engeis door Ida Boyd Een kop en schotel met een barst, doch heider schoon, werden op tafel gezet voor Linda. De grote -theepot werd door Loutje gehanteerd en de geboterde toast rondgediend. Loutje likte zijn vingers af na elk stuk;® toaPt dat hij verorberde. Dat moest ik eigenlijk niet doea" tel hij, na een veeg boter van riïn duim tf hebben gelikt: „maar anders ls mijn zakdoek te gauw vuil, .de je" Linda kon geen ander antwoord vinnen aan een glimlach. Linda zat ia de krakende leun stoel en probeerde te doen en te kij ken of ze zich op haar gemak ge voelde. De zonderlinge legkaart van linoleum, de vrije gemoedelijkheid van de man uit het volk en haar sa menzijn met Arthur in die omgeving brachten haar een beetje in de war. Ze kon niet goed denken. Het lino leum en de rommelende en piepen de gek die vlakbij op een schoor steenpijp draaide, hadden een hyp notiserende invloed op haar geest. Doch gdukkig had Loutje geen hulp nodig om de conversatie gaande te houden. Zij praatten over het weer en over het litteken op Arthurs been en zij begon tegen Arthur over Lcnda's huwelijk en de mooie partij die Wan da ging doen en het gesprek kwam nog op vele andere dingen. Maar de toon bleef gereserveerd en beleefd en kon Arthurs koelheid en Linda's schuwheid niet breken. Loutje meng de zich telkens in de conversatie en gaf over verscheidene dingen zijn mening ten beste Pas toen hij opsprong om de tafel af te ruimen, vatte Linda moed en begon over wat haar zo na aan het hart lag, niet met woorden maar met daden. „Laat mij helpen", zei ze en samen zetten ze kopjes en schoteltjes en wat er nog meer was in de zinken goot steen op het trapportaaltje, strooiden er soda overheen en hingen de ketel boven het vuur om afwaswater te maken. Ze namen de krant van de tafel, maakten er een prop van en wierpen die in het vuur. waarna ze brood, boter, etc., in de kast zetten. Terwijl ze wachtten op het water, staken de mannen hun pijpen op en bood Loutje Linda een „zulgertje* aan. Ze voelde zich met hem al veel meer vertrouwd dan met deze vrecm de, in zichzelf gekeerde Arthur. En ze drentelde door de kamer, be keek de boeken, tuurde uit het voor raam neer in de sombere Strutts, ging naar het achterraam en keek naar het weinige wat daardoor- te zien was van de binnenplaats van „De Rode Terreur". Na een ogenblik keerde zij zich om en vroeg: „Heb ben jullie een slaapkamer? Of slaap je hier?" „Hier", antwoordde Arthur. „tic slaap op het veldbed en Loutje op de matras op de vloer. We wassen ons op het portaaltje". Tijdens het afwassen merkte zij nog allerlei dingen op een kastje onder de" gootsteen voor pannen en borstels, etc., een zitbad, dat aan een spijker tegen de wand hing. een plank boven de gootsteen met een spiegeltje en scheer benodigdheden Beide mannen waren netjes gescho ren. Een draaibaar hekje sloot de trap van het portaaltje af. „Dat geeft je zo'n beetje een ge voel van eigenheid" zei Loutje en deed de haak op het hekje. Hij waste de vaat en Linda droog de af. Hij boende de gootsteen schoon toen ze klaar waren. „t Is niet prettig as de boel vet is en je moet je wassen en scheren", zei hij. Linda zag ia de kast allerlei eet waren boter en "kaas en ham en brood, samen met potjes jam en blik keu groenten. De geuren er van wa ren niet erg aangenaam. „Ik ga die kast eens netjes oprui men", zei ze opeens. „Ha, ha. echt iets voor vrouwen om de bod op te ruimen en de din gen weg te leggen, waar je ze niet vinden kan", zei Loutje. maar hij begon haar ijverig te helpen met de opruiming. Arthur sloeg hen tersluiks' gade. Allerlei gedachten bestormden hem, braken door de verstarring van wan hoop en cynisme, waarin hij zolang geleefd had. „Een schaar", zei Linda, „en nu knippen we de randen zó Loutje keek bewonderend toe, ter wijl ze kranten vouwde om op de kastplanken te ieggen en de randen er van getand uitknipte. „Zo doen ze het in de beste huizen" verklaarde Linda. „Ziezo nu al die blikken aan deze kant en de eet waar hier. Boter en melk zo ver mo gelijk af van dingen, die rieken. Is het zo niet veel beter en netter?- „Het is prachtig", zei Loutje. Zij kwamen naar de haard terug met blijde gezichten en als goede ka meraden. „Nou een zuigertje", zei Loutje en ditmaal nam hfl er een uit het doos je. dat Linda bij zich had, evenals Arthur. Ze rookten enige tijd m stilte een stilte, die nu geen spanning meer had. „En nu zal ik moeten gaan", zei Linda tenslotte. „Moeder zal zich afvragen waar ik blijf. Ik dank jullie hartelijk voor de thee, hoor". De wind klaagde over de daken, de geek knarste en rammelde en ze huiverde bij de gedachte, dat ze moest teruggaan naar die donkere, stinkende straat, waar het uitvaag sel der grote stad zijn somber be staan voerde. „Hoor toch es", zei Loutje met een hoofdbeweging naar de gek, buiten. Het geluid had iets van een krijsend gelach. „Wat is het eigenlijk?" vroeg ze. „Een gek op een schoorsteen, vlak bij. Die draait rond met de wind. Het vet is er uit en hij gilt als be zeten als het waait In het begin kon ik het niet uitstaan; dacht dat ik zelf gek zou worde; maar je went er aaa. We zouen 'm nou missen astie op hiel. Hij is een soort kameraad ge worden zie je". Weer luisterden ze in stilte naar het angstwekkende geluid en naar t huilen van de wind. „Kom!" zei Linda. „Ik moet nu werkelijk gaan". Ze zuchtte. „En wanneer kom ie weer?" vroeg Loutje met de vertrouwelijkheid van een vriend. Ze keek naar Arthur. die in het vuur zat te staren. .O dat weet ik nog niet „Laat het ons weten", zei Loutje. „Dan ben we zeker thuis. Zaterdags met theetijd bijvoorbeeld. Later in de middag ben we weer weg". „Ik breng je Crdtton Street uit", zei Arthur, plotseling opstaande. Ze zag, dat z(jn been pijn deed na het lange zitten en hij merkte, dat ze het zag. „Ais ik maar even gelopen heb. is het weer goed", zei hij en het bloed schoot rcar haar gevoelig gezicht. Loutje drukte haar hartelijk de hand, hielp haar in haar mantel en droi g cr nogmaals 'op aan, dat ze terugkwam. Hij gaf aanwijzingen bo ven aan de trap. opdat ze niet val len zou. Ze hoorde hem het hekje dichtslaan toen ze halverwege waren, Arthur volgde haar zwijgend de straat op. En zwijgend vergezelde hij haar tot het eind van Cretton Street en bleef met haar wachten, tot er een bus kwam opdagen. Toen keek ze hem plotseling aan en vroeg: „Zal ik terugkomen?" In haar ogen blonken tranen. „Zal ik? Of heb je liever „Ja kom terug", zei hij schor. „Doe het Ik was zo blfl. dat je kwam vandaag. Je bent èen engel. Linda. Dat ben je altijd geweest." Zijn droeve ogen volgden haar, toen ze in de bus stapte. (Wordt vervolgd).

De Vrije Alkmaarder | 1950 | | pagina 3