KONIJN HARVEY: het geluk Rijksadvocaat sprak zich uit over draglines Sublieme opvoering van een uitstekend toneelspel en vlucht uit de realiteit NMB zette in December meer dan millioen gulden om t)e stratzitüng 'van Maandag van dc Alkmaar se politierechter was geheel ge wijd T»aq overtredingen, waarin het Rijk een woordje had mee tc spreken: reden waarom ook de Rijksadvocaat in dc persoon van mr E. J. Korthals Altcs aanwezig was. De overtredingen hadden over het algemeen weinig om het lijf. Allen be troffen het niet bezitten van een wegen belastingkaari voor motorvoertuigen. Een enkele maal werd hierin variatie gebracht, toen een echtpaar uit Den Helder de mening was toegedaan, dat eeu gemotorisee.-d voertuig geen wegen belasting hoeft te betalen. Dit bleek echter niet zo te zijn. zodat de echte lieden elk tot een boete van f 5 wer den veroordeeld. Verder was e'.- een tabakshandelaar uit Schagen, Comelis T., die ter genoegdoening van een schuld, een aantal pakjes ongebande.-ol leerde tabak had gekregen, vervoerd en verkocht. De man had zich eerder voor de economische politierechter moeten verantwoo.-den, zodat politierechter mr Alblas een geringe boete vonniste: vrij spraak voor het eerste delict en f 50 voor het tweede. De rijksadvocaat had f 100 en f 50 geëist. Voorts enkelen, die geen wégenbe lastingkaart bezaten: Nicolaas van A-. St. Maartensdijk f 20 of 8 dagen: Adri anus B. uit Callantsoog f 20 of 8 dg. Cornelis J-. Zijpe f 5 of 2 dagen: Hen drikus K. uit Alkmaar f 2,50 of 1 dag Jacobus B.. Bergen f 7,50: Meimo Vic tor P., Schagen f 50 of 20 diagen; Jacobus S„ Zijpe f 7.50. De verschil lende vonnissen voor eenzelfde misdrijf zijr. geveld, omdat niet alle vergrijpen even ernstig waren. De zitting werd besloten met een era stlger zaak, die een principieel karakter had: „Valt een dragline ook onder de Aikmaarse hockeyers versloegen BMHC Te Bloemendaal heeft het eerste heren team van de Aikmaarse hockeyclub 'n uit. tekende prestatie verricht door liet sterke BMHC, dat in de eerste klasse •peelt met 2—1 te kloppen. De wedstrijd stond op hoog peil en Alkmaar heeft door een betere spelop vatting de punten ten volle verdiend. Op het goede veld van BMHC kwam het spel van Alkmaar tot volle ont Plooiing. Hierdoor wordt weer het vol le nut van het bezitten van een goed veld bewezen en het is te hopen dat Aikmaar met de „pompactle"' een be hoorlljk succes zal behalen, opdat de vereniging in staat is de outillage van haar veld te verbeteren. Reeds direct na de aanvang werd in hoog tempo gespeeld. In het eerste kwartier was BMHC het meest in de aanval, doch door de goed opgezette buitenspelval wist de achterhoede van Alkmaar erger te voorkomen. Langza me-hand wist Alkmaar het rpel te ver plaatsen en werd de achterhoede van BMHC aan de tand gevoeld, welke ech ter wel enige zwakke plekken bleek te bezitten. Juist In deze periode nam BMHC uit een lange corner de leiding. Alkmaar versaagde echter niet en D. Kerssema kers wist de gelijkmaker in het net te deponeren. Met deze stand trad de rust ki Tegen de verwachting in kon Alk maar het hoge temPo goed volgen en na tien minuten zag J. Ey«sen kans na eet. mooie doorbraak met een enorm hard schot Alkmaar de leiding te hezor gei.. Daarna trok Alkmaar zich in de verdediging terug en door groot en thousiasme en behoorlijk uichoudicgs vermogen werd de voorspr tg behou den en plaatste Alkmaar zich in de volgende ronde van de Amsterdam be ker. De veteranen speelden bij Hurley li Amsterdam de wedstrijd om de vetera eienbeker. De eind'tand was 11. In de verlenging bleef de stand oagewlj zigd tot enkele minuten voor tijd, toen het Hurley gekikte uit een zeer snel genomen vrije slag het winnende doel punt te maken. Hierdoor zijn de vete ranen voor de verdere bekerwedstrlj den uitgeschakeld. Het tweede heren elftal speelde ook bij Hurley, zij de competitiewedstrijd- Zoals verwacht, verloren zij van deze goed in elkaar zittende ploeg. De eind stand 5—0 wus reeds met de rust be reikt. Na rust was Alkmaar meermalen voor de Amsterdamse veste te vinden. Succes werd echter niet meer geboekt Strafverordening voor de uniforme vuilnisemmers Binnenkort zullen de roltrommelauto's hun intrede ta Alkmaar doen. Hiermee zullen tevens de uniforme vuilnisemmrs kotnen, die tegen een geringe vergoeding beschikbaar worden gesteld. Ind'en het nodig mocht zijn. aldus schrijven J. en W- aan dc Raad. kan er een strafbepa Ung in het leven geroepen worden. De commissie voor strafverordeningen Is met B en W van mening, dat althans begonnen moet worden met te verwach ten. dat het publiek vrijwillig de em mers In gebruik neemt. wegenbelasting?", zo luidde dc vraag, waar dit proces omging. Drie aannemers uit Heemstede, eige naars van de bewuste dragline, en de employé, die het werktuig had bediend toen hij in Winkel verbaliseerd werd, waren gedagvaard. De employé was niet versch-nen, maai was vertegen voordigd door een advocaat. De aan nemers hadJen zich verzekerd van de rechtskundige hulp van mr van Loben Seis. „Ja", zei de Rijksadvocaat „een drag line wordt voortbewogen door mecha nische kracht en is dus een voertuig. „Nee" zei mr van Loben Seis, ,.een dragline is geen voertuig, want het heeft geen rubber of ijzer om de wie len. Er is alleen een rupsband, die slechts indirect contact met het wiel heeft". Mr Alblas stond voor een moeilijke beslissing, doch helde, zo zeide hij. per soonlijk over naar het standpunt van de verdediger. Aangezien de politierech ter in dit geval geen ontslag van rechts vervolging, doch slechts vrijspraak kan vragen en de zaak immers een princi pieel karakter had, veroordeelde de politierechter de vier verdachten elk tot een boete van f 2. Hiedoor zal he* mogelijk zijn de zaak door de Hooge Raad der Nederlanden te laten beslis sen. Dit zal ook geschieden, want de verdediger der verdachten tekende ho ger beroep aan. Politierechter Het povere mannetje leek niet on schuldig. Het praatte rap en veel en vooral dit laatsüe maakt magistraten korzelig. Het kleine mannetje had ken nelijk iets misdreven, doch 't geval was niet overduidelijk. Het duurde even voor de rechter verdachte het nut van ht matje had uitgelegd, het duurde nog even voor het mannetje wist dat een rechter geen heer Is, maar een Edel achtbare; toen vorderde het enkele mi nuten voor het mannetje begreep dat de Officier hem nogal over zijn levens wandel aanviel en concrete misdragin gen naar voren bracht. Het mannetje snapte tenslotte dat deze misdragingen ook de Edelachtbare Heer mishaagden, zo gezegd begon het mannetje te vrc zen, dat het slecht met hem af zou lo pen in de gegeven verhoudingen- De rechter liet een fataal „en?" ho ren?" teneinde het mannetje uit te no digen nu maar eens te verklaren, waar om het alles zo en niet anders was ge lopen. „Tja", zei het mannetje. ,,'t Mocht niet" zei de rechter, „en dat wist U." „Nou, nou" zwakte het mannetje deze concrete uitspraak van Zijne Edel achtbare af, „nou. nou. 't was aan de gemeenschap besteed". „Wat bedoelt U?" „Eh. 'k heb het in 't algemeen be lang uitgegeven, begrijpt u, aan agen ten en zo". „Aan agenten?". De agent, die het verbaal maakte, meldt er niets van". „Ach", zei het mannetje amicaal, „be grijpt U Kan zo niet, volle zaal en zo. drs. Bos. enfin, U snapt. Ik zeg niks voor ik ook een geheime zitting heb gehad." De rechter deelde f 3 of 3 dagen uit zonder commentaar. agenda HARMONIE: De Verstrooide profes sor. CINEMA: The Parad ine Case A.B.T. De stad des Doods VICTORIA: Gunga Din. Plaid uil auto gestolen In de nacht van Zaterdag op Zon dag werd de Aikmaarse politie be richt, dat zich een man op verdach te wijze ophield bij de in de Van den Boschstraat geparkeerde auto's. Men had hem zelfs in één van de wagens zfen stappen. Enige tijd later werd op de Nieu- wesloot een man aangehouden, die met een auto-plaid onder de arm liep. Desgevraagd verklaarde hij» dat hij ae plaid op straat gevonden had eu bezig was hem naar het bureau van politie te brengen.De man, die een goede bekende van de politie bleek te zijn, is in verzekerde be waring genomen. Auto tegen motor Zaterdagmiddag om ongeveer 12.30 uur had op de Kennemerstraatweg hoek Juliana van Stolberglaan een botsing plaats tussen een auto en een motor. De motorrijder, die in de ïich ting van Heiloo reed, passeerde e?a voor hem rijdende auto. Hierna giag hij wat naar rechts, zodat de be stuurder van de auto dacht, dat de man de volgende auto zou passeren. Dit geschiedde echter niet en toen de auto de Van Stolberglaan Insloeg, botste de motor daar tegen aan. De motorrijder sloeg tegen de grond en bleef daar liggen. Dr. Lourens verleende eerste hulp. Toen hij naar het St. Elizabethziekenhuis was om gebracht. constateerde men, dat hij een c nkclbreuk had opgelopen. Stand der biliarters Stand C-klasse per 16 Januari 1950: Alc. Vlctrix Optimisten Lindenhoek Excelsior I Z.E.K.Z.? Gekr. Valk Witte Huis Excelsior II Driesprong Drie Ruiten De wedstrijd 6367 1817 3.50 78 17 6547 2044 3.20 77 17 6271 1963 3 f 72 17 4031 1928 4.68 71 17 6701 1989 3.36 70 17 6373 1939 3.54 69 17 9076 2041 4.44 65 17 7523 2091 3.59 63 17 7583 1823 4.15 60 17 7631 1832 4.19 52 17 Optimisten—Al cm. ,,'t Masker' met „Maria Stuart" Victrix om het kampioenschap zal verspeeld worden op Woensdag 18 Ja nuari in hotel „De Nagtegaal". Aan- van 7.30 uur. gezinsgebeuren ALKMAAR Geboren: Henriëtta H. M„ d.v. J. H. Noom en L. M. Th. Smits; Petro- neila A.. d.v. N. M. Kuiper en A. M. Heine; Cornclla M, A., d.v. C. Put ter en H. Hoilenbcrg; Marijke. d-V. E. Koning en W. M. Fijma; Hendri- kus A„ z.v. Th. van Diepen en M. Kleef; Alfred P M.. z.v. H. Hemels en G. M. van Kooten. Overleden: Johannes F. Hcnneke. oud 86 jaar, weduwnaar van E. M. Digum; Aaltje Deen, oud 70 jaar. wed. v. J. Wester; Hermanus H. N. Buers, oud 89 jaar. „Comedia" gaf goede opvoering van boeiend stuk Elwood P. Dowd is een beminnelijk man. H(j is bovendien rijk, heeft goede manieren, enhü is gelukkig. Want hij heeft een vriend, een goede vriend, die hem volgt, waarheen Elwood P. Dowd ook gaat, die met hem converseert in dc vele kroegen, die Elwood P. Dowd bezoekt, kortom hfj is een goed boezemvriend. Een zo goed vriend, dat Elwood's vriendschap zfjn huisgenoten tot razernij brengt, zodat zjj hem In een krankzinnigengesticht willen opsluiten Vreemd? Niet zo vreemd, want de vriend van Elwood P. Dowd is.een konijn „het" konijn Harvey, de trouwe metgezel van de wat drankzuchtige Elwood P. Dowd. ,,'t Masker zal zich éi geen geval de pretentie aanmatigen met het z.g. be roepstoneel te concurreren, wij zijn en blijven amateurs, die de vaste wil heb ben, nu en in dc toekomst iets goeds aan hun Maskervrienden voor te zet zetent". Aldus luidt een gedeelte van de inleiding van de regisseur Jcan Ro bert J.-. in het foldertje gewijd aan 't historische werk Maria Stuart van de auteur Toon Schiller, bewerkt door J. Steur. 't Was een grote durf met amateurs zulk een zwaar werk te spelen, 't Mas ker is in staat gebleken een uitnemende vertolking er van Ce geven. De hoofd figuren zoals Koningin Elisabeth van Engeland en Maria Stuart, Koningin van Schotland vonden .-esp. in mej. A. Marsch en mrj. Kitty de Wit een sublie me vertolking, die haar hoogtepunt voad in de scene in het Park Fothering hay (derde tafreel), waarin Maria Stu art. Koningin Elisabeth's trots weet te breken, masr tegelijkertijd het einde zal betekenen van M. Stuart, omdat daar na een aanslag volgt op Elisabeth. al hoewel mi hikt, nieuw voedsel geeft aan de Intriganten, die de Koningin v. Engeland omgeven. Trouwens het gehele spel door pro beren deze te triomferen, Maria Stuart reeds 17 jaar gekerkerd, moet volgens Baron Burleigh vallen, alhoewel men niets* tastbaars ten laste kan leggen. Zij wordt gezien als rivaal van Elisa beth en zal dus moeten sterven. Deze rol van Burleigh wera op uitnemende wijze weergegeven door dhr. R. Marsch Dhr. A. Borst was Graaf van Leycester deze die de gunst van beide Koningin nen wilde behouden, was uitstekend. Hij en mej. Kitty de Wit in het zesde tafe rcel maakten diepe indruk o.a. door als Maria Stuart te zeggen: ,.bet verlies van beiden zal uw straf zijn", deze vlucht dan ook later naar Frankrijk, wanneer Maria Stuart ten offer valt ia het laatste (zevende) tafereel. Graaf van Shrwsbury (Jean Robert) is dan te laat gekomen met te vertellen, dat thans vaststaat dat Maria Stuart on schuldig is. Prachtig gaf Robert deze vertolking weer van de oude graaf, die een grote mate van rechtvaardig Ja, een konijn. Een wit konijn van meer dan levensgrote afmetingen: 1.86 meet Harvey. En dat konijn is het, dat het leven van Ehvood P. Dowd dragelijk maakt. Dat is het tr.ema, waarop de Ame rikaanse blijspelschrijfster Mary Cha se haar toneelstuk Harvey gebor duurd heeft. Dit spel werd gister avond ln het Gulden Vlies door „Co media" ten tonele gebracht voor een zeer goed gevulde zaal, die kennelijk genoten heeft van de grappige avon turen van het konijn Harvey. De Amerikanen zijn liefhebbers van der gelijke toneelstukken, waarin een «dwaas gegeven in betrekkelijk nor male verhoudingen wordt gesteld, zo dat de dwaasheid ervan des te dui delijker tot uiting zijn en de komi sche scènes niet van de lucht zijn. „Harvey" is hiervan een goed voor beeld. Onze drankzuchtige Elwood P. Dowd is de hoofdpersoon, waarom 't verhaal draait. Verder zijn er de bij figuren: zijn zuster Vfeta Simmons, die tot krankzinnigheid gedreven wordt, en haar manzieke dochter; de advocaat van de familie, die El wood ln het krankzinnigengesticht wil doen opsluiten om hem kwijt te zijn en zijn geld te kunnen krijgen. Voorts de omgeving in het gesticht: twee psychiaters, waaronder de be roemde directeur dr. Chumley, die zijn patiënt tenslotte van Harvey wil bevrijden om het dier zelf te kunnen bezitten; de charmante hoofdzuster, die ook onder invloed komt van El wood en de bediende Wilson, die waar nodig zijn sterke hand leent. U begrijpt het aL Elwood verliest zijn konijn niet en wordt normaal verklaard, naar huis toegezonden. Allen zijn gedurende die tijd jdlóers -geweest op Elwood om zijn bezit. Elwood zelve verandert niet: hij ver laat het gesticht, zoals hij het betrad: een gelukkig en verdraagzaam man. die met iedereen goede maatjes blijft Dit spel heeft in Amerika onge kend succes gehad. Dat is heel goed te begrijpen. Ten eerste omdat het uitnemend geschreven is en vele kostelijke in vallen heeft. En ten tweede: het voorziet in een dringende behoefte. De vondst van dit konijn Harvey kan vpor talloze Amerika nen een bevrijding voor het moei lijker wordende leven ztjn. een ge makkelijke poging om de harde re aliteit te ontvluchten en een veilige haven te vinden in dc overpeinzin gen met en het gezelschap van de goede vriend, die niet bestaat: Har vey, het fantoom, dat alleen zicht baar is in de ogen van Elwood P. Dowd, die een beetje veel drinkt en nu eens geen ratten en muizen ziet, maar een meer dan levensgroot ko nijn. Enkele wijzingen in de Arbeidsvoorziening in de .andbouw in de Wieringeimeer Daar er in de Wieringermeer nog steeds een tekort is aan geschoolde arbeidskrachten in het normale zo merseizoen. en er een instantie moet wezen als de oogstvoorziening eens mocht ophouden te bestaan, die dan geschoolde arbeidskrachten aan te trekken. Zo hebben entge landbou wers in de Wieringermeer een ver eniging opgericht, om gezamelijk te trachten geschoolde a rbeidskractten te krijgen voor hun bedrijven. Zij stelt zich op het standpunt om deze te betrekken: le Uit de Wieringermeer. 2e Uit de omgeving. 3e Uit de prov Noord Holland en 4e Uit diè plaatsen in Nederland, waar geschoolde krachten overcom pleet zijn. Door bemiddeling der bevoegde in stanties vzal zij trachten haar doel te bereiken, en te zorgen dat er onder toezicht der vereniging arbeiders op de bedrijven komen, die er volgens hun capaciteit thuis behoren als vas te kern. zowel voor een heel Jaar, als voor het seizoen. Naar aanleiding hiervan verwijzen wij naar een advertentie in dit num mer. waar in vermeld, dat er een vergadering zal worden gehouden op Woensdag 18 Jan. a.s. om 3 uur in hotel „Smit", waar een r.adere uit eenzetting zal worden gegeven over het doel en werkwijze der vereni ging, en waar tevens gelegenheid zal zijn om als lid toe te treden. SCHAGEN Komt er een K. i.-station Wij vernamen dat er ernstige pogia gen worden gedaan om te komen tot het in gebruik nemen vaa een station voor kunstmatig inseminatie in het ge bouw vaa de voo.tnalige Duitse Weer macht staande op het land bi gebruik bij de beer Jiratnlnk aan de Prov. weg Thans vernan en wh dat men er over denkt om de boerderij van de heer Jac. Portegies aan het Noord daarvoor ln te richten. Onderhandelingct daarover zijn gaande. heidsgevoel bezit, tegen onbezonnen da den van Elisabeth heeft gepleit, en de consequenties trek, door zijn Koningin te verlaten, oindat hij haar eer niet heeft kunnen redden. Ridder Ma.-timer (G Borst) biedt Eli sabeth zijn diensten aan. maar doet dat alleen om de gelegenheid te krijgen Maria Stuart te redden op wie hij ve.- liefd is geworden. Na een gesprek met Leycester, wien hij meedeelt dat het dubbele spel ten einde is, volgt er: restatie en een gevecht, waarin Mar timer valt. Zijn «pel imponeerde vooral in het vierde tafereel. Dhr. J. Kaandorp was de bewaker van Schotlands Koningin in mej. Duin meyer de verzorgster. Ook hun spel viel zeer te waardera. Verder waren er verschillende bijrol letjes, die ieder op zich volkomen ver antwoord waren. Alhoewel er wel enige zwakke plek ken waren, was het als geheel een op voring. die ten voorbeeld ge teld mag worden aan de amateurs toneelgezel schappen in onze omgeving. Want nog teveel draait het ia de op te voeren werken om «en onbenullige of afgezaag de inhoud. Voor „*t Masker" houdt 't echter de consequentie in op de inge salgen weg voort te gtaan. Wij achten deze vereniging o.l-v. J, Robert daartoe ia staat. Aan de voorstelling vaa J.I. Zondag avond waren 2 voorafgegaan en er: zul len nog twee voor uitverkochte zalen volgen.' De costumes waren van de fa. Rid derickhof. décors van fr. Groothuizen, kapwerk mevr. Kroon (Heiloo) en grime D. Landsman. 25-jariqe toneelloopbaan Op de toneeluitvoering van ,,'t Mas ker" j.1. Zondagavond in het Bruno- gebouw werd de regisseur Jean Ro bert gehuldigt omdat hij reeds 25 jaar aan het toneel verbonden was in de een of andere vorm. Dhr. A. Borst bood namens be stuur en leden een fraaie bloemen mand aan met de gelukwens, dat de jubilaris nog vele jaaren. 't Masker zou mogen leiden. Dhr. L. Prins, uit Alkmaar, voor zitter van het operettegezelschap „Odeon" sprak enkele hartelijke woorden; ook deze liet dit vergezeld gaan door een prachtige bloemen mand. Dhr. Robert was erg kernachtig in z'n dankwoord, hij hoopte dat het hem gegeven werd nog 25 jaar op de planken te mogen staan. Rode kool blijft zwakke stee Het bestuur van de Noordermarki - bond kwam Zaterdagmiddag ln ver gadering bijeen o.l.v. de voorz., de heer P. Duijves, die de aanwezigen een hartelijk welkom toeriep met de wens op een gezegend en voorspoedig nieuwjaar. In het bijzonder verwel komde spr. de oud-bestuurs'.eden, de heren A. Swager en Jb. de Boer. De heer Kliffen had bericht van verhin dering gezonden. De uitvoering van dit stuk was over het algemeen zeer goed te noe men. Hans Bentz van den Berg gaf één van zijn beste creaties als El wood P. Dowd. Magda Jansscns als de zuster, die het to kwaad heeft met haar zenuwen was iets minder geslaagd, omdat zij een enkele maal wat gechargeerd speelde, iets waar aan ook de psychiater dr.N Chumley van John Gobau een enkele maal. Prachtig was de rol van Wilson, de bediende van dr. Chumley (John Soer). Truus Dekker speelde het rolletje van de manzieke dochter en deed dat op een wijze, die deze niet erg uit het papier gekomen figuur enig leven gaf. Ton Lutz bleek meer dan voldoende als dr. Sariderson. Alkmaar heeft het konijn Harvey leren kennen. Een resnnie van 1919 Spr. gaf vervolgens een resume van het jaar, dat achter ons ligt. Het jaar 1949 gaf aldus spr. voor de tuinders, mee en tegenvallers. Voorz. veronder stelde, dat dit ook dit jaar wel weer het geval zou zijn. Over het algemeen kan men over de uitkomsten tevreden zlju- De jaaromzet bedroeg f6.416.000 of plrn. f80.000. meer dan in 1948. In 1948 was de omzet f6.335.136.02 en ln 1947 f7,060.514.94. De heer Duijves kwam tot de mening, dat wil men van een lonende opbrengst spreken, de omzet tweemaal zo hoog moest zijn dan voor do oorlog toen dit 3 millloeir was. Niettemin zijn de uitkomsten zeer verschillend, als gevolg van de onge regelde gang van zaken. Het Is nooit voorgekomen ln de geschiedenis van de N.M.B., dat het prijsverloop zo on regelmatig was. De diverse producten Wat de v.rschillende producten be trof zeide spr., dat de witte kool, de uien, peen en de andijvie goede prij zen noteerden, zodat men hier te recht tevreden over kon zijn. Van de rode kool kan dit helaas niet gezegd worden. Er gaat zelfs nog rode kool voor veevoer weg. Het slechte weer en de minder goe de kwaliteit van dit product hebben hier beide Invloed op. Als de weers gesteldheid niet veranderd kan het wel eens op een fisaco uitlopen. Het weer zal htar alleen redding kunnen brengen. Voorz. hoopte, dat de goede samen hing ia het bestuur ook dit jaar be stendigd zou blijven. Do notulen van de secr. de heer K. van Nienes werden hierop voorgele zen en onveranderd goedgekeurd. Dc omzc4 over December Er werd medegedeeld, dat de vei- lingomzet van 28 Nov.-31 Dec. fl.039.219,50 bedroeg, dus meer dan één millioen, wat nog nimmer is voorgekomen. De omzet aan groenten was f745.399.50. fustproducten f44913 65 en f248.906,45 aan pootaardappe- len. In de kas van de N.M.B. vloeide een bedrag van f14.672.95. Teelt vergunning vroege aardappelen Voor 1950 bestaat er gelegenheid aanvragen in te dienen voor een bij zondere vergunning voor de teelt van vroege aardappelen, met of zonder nacultuur, n.1. voor land- en tuinbou wers met een totale bedrijfsgrootte van maximaal 10 H.A. Nacultuur van warmoezerijgewassen na de teelt van vroege aardappelen wordt alleen toe gestaan op bedrijven, waarvan de to tale bedrijfsgrootte beneden de H.A. ligt.. Als nacultuur tullen niet mogen worden verbouwd de produc ten spinazie, andijvie, sla en augur ken. Aanvraagformulieren voor 15 Febr. in te zenden bij de Prov. Voed sel commissaris. Betreffende aanvra ge bijzondere teeltvf rgUMtingen 1950 voor de teelt van bewaar- en sprult- kool volgen binnenkort nadere me dedelingen. Bcwaarvergoedlng poot- aardappelen. Voor pootaardappelen na 3L Dec, afgeleverd zal een bewaarvergoeding gegeven worden van fl.60, f2.—- per 100 kg 50 Personen gaven zich op voor de peiisioenverzek^rlng van zelfstandige tuinders. Er le dus een bescheiden begin. Van de nieuwe tulnbouwgids zal aan alle bestuursleden een exem plaar worden uitgereikt. Meerdere exemplaren kunnen worden aange vraagd. De kring van Corr. der Plan tenziektenkundige dienst krijgt weder om f25.— subsidie. Aan het veilingpersoneel werd 5 pCt loonsverhoging toegekend. Een gedeelte van het parkeerterrein werd verhuurd aan de ir-er C. Keeman Jbz voor f100 per jaar. Veilingomzet liep in 1949 iets terug De totaalomzet aan de Nrd. Hollandse veilingen bedroeg in 1949 f56.174.260.41 tegen f61.776,397,80 in 1946, zo- -dat er dus ruim 5,5 millioen minder gereild is. Van alle veilingen liep de omzet te- terug. behalve Noordscfcat- woude en Castricum die reps. met fSO.OOfl en f1600b, vooruitgingen. De fustadministratie zal overeen komstig de voorschriften worden iu- gerlcht. Een commissie bestaande uit de heren Kostelijk, aan Nienes en Wit zal een en ander voorbereiden. Nieuwe afd. toegelaten Voor de betrekking van veilingbe ambte hadden zich niet minder dan 111 sollicitanten aangemeld. Er werd eeu voordracht opgomeakt van 7 personen, die allen iu de gelegenheid gesteld worden zich nader te presen teren. Bij de rondvraag werden nog dl- i. se aangelegenheden besproken, waarbij de veilingleider de heer J. Kos een overzicht gaf van de geveil de producten. De Inventarisatie voor raad bedroeg: witte kool 969 wagens geveild 572 wagons, voorraad 397 wag rode kool resp. 886 wag.. 202 wag., voorraad 6S4 wag.. gele kool resp. 313 wag., 65 wag., voorraad 248 w r. uien resp. 85 wag.. 26 wag., voorraad „OPH «sl). 61 wag., 17 wag., voorraad 44 wag. en kroten resp 31 wag.. 6 wag. en In voorraad 25 wa gons. Er is ongeveer 40 pCt der pro ducten geruimd. Op een vraag van een iler bestuurs leden werd geantwoord, dat er tegen degene die cefaudeerd hebben bij de aflevering der pootaardappelen uls- nog maatregelen genomen -zullen wor den. W ARMENHUIZEN 800 kg uien 32.20: 1900 kg gele kool S.90-12.30; 24-000 kg rode kool 6.00-7.80. ALKMAARSE EX PORT VEI UNG 16 Januari; Witlof I 30-43: II 22 30; rode kool 6-10.80; savoye kool 5.60—11.10: groene kool 11-20; spruit kool I 33—47; II IS—30: boerekool 16 37; andijvie 74; rode bieten 6—'7.50; winterpeen 5.50—11-50; uien I 22— 30 50; U 11—19; p.-el 29-53.50; soep 11—13; selie 7,50; knolsoep 14—20; Appels: goudreir.ctte 35-37; present v. Engeland 33-36; peren; NVlnterjan 11 —13. W ARMENHUIZEN- 8000 kg uien 31,80- 32.80: grove 26.30—29.10; drielingen 3100; 11000 k g peen n 11.80-12.50; UI 8.90-9.8C 21000 kg gele kool 5-50- 12.40; 85000 kg rode kool 6.0010.80; 41000 kg kool 13.00-16.30.

De Vrije Alkmaarder | 1950 | | pagina 2