KOSTER Milde „door-hamer" stemming Reden Jan Pronk en Piet Evers te snel over de Helderseweg? Aanwinsten Leeszaal Plannen viering Koninginnedag Ons Alkmaars sportoverzicht Oorlogsgravenstichting: nobel initiatief in zuivere vorm Eerste raadszitting in 1950 In ons blad van gisteren meldden wij reeds de voornaamste feiteji uit de belangwekkende Nieuwjaarsrede die de burgemeester op de eerste cittiug in 1950 uitsprak. Volledigheidshalve delen wij nog mede dat de nestor van de raad. de heer Sytsema, na-mens de vroede vaderen de burge meester voor diens uitvoerige en boeiende rede dankzegde, waarna de normale agendapunten werden af ge-werkt. Ongeluk uif October voor de kantonrechter O.M. eist zes gulden ie jen de wielrenners Op de acht en twintigste October van het vorige jaar had op de Helder se weg ter hoogte van de NACO garage een ongeluk plaats, waarbij twee bekende wielrenners betrokken waren. Piet Evers, die zwaar werd gewond en geruime tijd in ht ziekenhuis verpleegd moest worden, en Jan Pronk uit Heiloo. die slechts geringe kwetsuren opliep. Beiden stonden, tezamen met de bestuurder van de PTT wagea, waartegen beiden destijds opgereden waren, terecht voor de Alkmaarse kantonrechter mr F. G. G. Boerrichter. Er was grote belangstelling voor deze zaak op de publieke tribune. Mr Ruys, ambtenaar van het Openbaar Ministerie achtte de wielrenners schuldig en vroeg In de zaak, die een principieel karakter droeg een boete van f 6 of drie dagen. Als de beklaagden hiertoe veroordeeld zullen worden, zal hoger beroep mogelijk zijn. Over een week zal de kantonrechter schriftc lijk vonnis wijzen. De notulen en ingekomen stukken leverden geen moeilijkheden op. Eveneens werd de heer Korsmanzon der strubbelingen krachtens de voor dracht lot leraar aan de gemeentelij ke avondschool voor lager nijver heidsonderwijs benoemd. Het aan gaan van een geldlening tot een be drag van f 1.000.000.— op lange ter mijn ging eveneens zonder tegenwer pingen door, terwijl de raad zich zon der protest kon verenigen met voor gestelde verordeningen op de opcen- tenheffingen van grond- en personele belasting. Maar hier hield de gemoedelijke nieuwjaarsstemming abrupt op. Aan de orde was de graanbeurs, en wat hiermede aan heffingen samen hing. Op verzoek van de heer Hui- ting (a.r.) ging de raad in geheime zitting, welke zitting maar liefst ruim anderhalf uur vorderde! Het resultaat van de geheime zit ting was het z.h.st. aannemen van 't B en W voorstel met dien verstande dat een amendament van mr. Berk houwer als verandering in het oor spronkelijke B en W-voorstel werd opgenomen. De wijziging houdt in dat de raadsleden toegang tot het beursgebouw hebben. Wat verder in de geheime zitting ter tafel kwam is voorlopig een geheim. Een volgend oponthoud in de ha- mer-stemniing-vace werd veroorzaakt door het voorstel tot een verordp- ning op een heffing van een vuilnis emmer-retributie. Zoals bekend heeft de gemeente besloten tot aanschaf van gemechani seerde roltrommelauto's, waarbij uni forme vulln'somers behoren. Deze zeer belangrijke verbetering op hy giënisch gebied, waarmede de ge meente Alkmaar kan worden gecom plimenteerd, brengt echter enkele vraagstukken met zich. Het is n.l. zo dat de emmers door het publiek moeten worden betaald, tegen een somma van 90 cent per jaar; dit is de z.g. retributie; daarnaast zal t.z.t. een definitieve vuilophaal-belasting komen. Enkele raadsleden stelden aanvan kelijk voor het gehele vraagstuk t.z.t. te behandelen, doch dit was naar burgemeesters mening niet no dig. De praeses wees er op dat het materiaal reeds ten dele kan worden gebruikt. Tevens verplicht deze retri butieregeling niets ten opzichte van een t.z.t. te nemen raadsbesluit. In enkele wijken zal binnenkort worden begonnen met het ter beschikking stellen van de uniforme vuilnisem mers. Het publiek kan op vrijwillige ba sis hiervan gebruik maken. Drin gend wordt geadviseerd deze zeerhy giënische goedkope methode toe te passen! Technisch is dit tevens noodzake- 901 BIO Baak. De verhouding van de Russische tot de West Europese mens. 1946. 940 B64 Blonk en Romein. Leerboek de.* algemene en vaderlandse ge schiedenis. 3 dln. 940.4 P 10 Paassen van. De dagen on zer jaren; 1949. Oorlog 1*40—45 940.5. C 243 Churchill. Memoires over de tweede wereldoorlog. Dl. 3. Ons schoonste uur, 940.5 E22 -ilsenhower. Kruistocht door Europa. 1949. Nedcrla°d 941 K 973 Kunstreisboek voor Neder land. Dl. 3. Overijsel, Utrecht, Gelderland. 1949. 941-2 K92 Kronenburg. Verboden boe ken en opstandige drukkers in de hervormersstrijd. 1948. 941.3 J46 Jultana regiaa. 1949. 941.3 026 Onderdrukking en verzet. '49 Dl. 1.~ 941.4 L97s Luttervelt, v. De Stidhtse lustwarande. 941.5 V54 GfcU voo de bezoekers der Grote of St. Laurenskerk te Alk maar. 941.5 H33.8 Hasselt, v. Amersfoort rond om zijn toren. 941.5 S66 Slootmans- Bergen op Zoom 941.5 G25 Gelder, v. Het Haagse Bin neohof. 1943 941.5 E32 Ermema. Kampen 1946. 941.5 S61 Slgati. De drie Maassteden: Schiedam, Vlaardingen, Maassluis. 1948 941.5 W54 Westendorp Boerma. De historische schoonheid van Zierik zee. Frankrijk België 944 M61.5 Michelet Jeanne d'Arc '48 949 H21 Hammée. Mechelen 1949. 949 L26 Lattin, de. Fortuin van Ant werpen. 949 L 97 Luyckx. Brugge. 1949 949 S29 Schellekcns. Turnhout. 1949. Levensbesdir. Geslachtkan de. 920 C24 Churchill Grote tijdgenoten 1946 929 M57 Meyers en Luitingh. Onze voornamen. 1948. lijk daar de roltrommelauto slechts gebruikt kan worden met uniforme emmers. De raad liet zich hier door via een hamerslag overtuigen. Van de rest der hamerstukken ver melden wij nog de overdracht van 47 door de gemeente te bouwen wo ningen aan de RK Woningbouwver eniging „Goed Wonen". Op vra gen van de heer Kouwenhoven bij dit agendapunt deelde de voorzitter mede dat het beperkte bouwvolume geen verdere toewijzingen in het aan staande jaar waarschijnlijk maakt. De nog te bouwen montagewoningen ko men in het Uit den Boschkwartier. De particuliere woningen in het z.g. plan „Nooit Gedacht" en aan 't Ber gerkwartier. Van de ingekomen stukken zij nog vermeld de goedkeuring van Ged. Staten tot de bouw van de 96 wo ningen voor gedemobiliseerden, wa:r toe in een vorige zitting werd be sloten. De voorzitter deelde aan het slot van de vergadering mede dat de volgende raadszitting zal plaats hebben op 16 Februari. De begro tingsvergaderingen zijn vastgesteld op Woensdag 22, Donderdag 23 en Vrijdag 24 Februari, elke keer des middags. Eventueel zullen er Woens dags en Vrijdags nog avondzittingen worden gehouden. Hierna begaf de raad zich naar de prentententoonsteling, die nog door veel te weinig stadgenoten is be zocht, gezien de historische en cul turele wj va1 het tentoonge stelde. Ter voorbereiding van de feestviering op Koninginnedag, vergaderde dezer da te ten stadhuize het Oranje Comité on der voorzitterschap van de heer G. van Slingerland, die mededeelde dat hij voornemens is zijn functi<; als voorzitter neer te leggen, zodra er een geschikte jongere opvolger gevonden zal zijn; hij hoopte, dat dit in de eerstvolgende maanden het geval zal zijn. Voorts deelde spreker mede, dat om tactische redenen de plannen tot fusie tussen de beide Oranje verenigingen zijn opgegeven, doch dat de Algemene en Christelijke Oranje vereniging zoals in het verleden het geval was bij voorkomende gelegenheden ook in de toekomst zullen blijven samenwerken. Daar Koninginnedag dit jaar op Zon dag valt en nog Qiet vast staat, óf deze feestdag 29 April of op Maandag 1 Mei of mogelijk gelijk met de natio nale feestdag op Vrijdag 5 Mei gevierd zal worden, kon de datum van de feest vieting in Alkmaar nog niet vastgesteld worden; besloten werd de landelijke re geling in deze af te wachten. Alle aanwezige leden van de sub comité's verklaarden zich echter bereid mede te werken en vóór de volgende vergadering, welke 17 Febuarl zal wor den gehouden, hun plannen met begro ting in te dienen. In grote lijnen werd het programma "chter reeds gemaakt; het vermeldt een kinderaubade en een massazang in de morgenuren, beide onder leiding van 'n plaatselijk dirigent. Voor de middag staat een sportdemo?stratie op het pro gram; wegens te geringe deelname bij vorige gelegenheden, zullen geen volks feesten worden gehouden; de desbetref fende commissie zal iets anders organi serea; gedacht werd o.a. aan een Singel loop voor diverse categoriën. Voor de avond zal getracht worden Feestavond Band Ned.-Indonesië Gisteravond vermaakten Aadré Carrel en Tonny Willemse de dona teurs van de vereniging „Band Ne derland—Indië" in het Wapen van Heemskerk met een aardig cabaret. Een dubbelmanr.enkwartet o.l.v. de heer Gerard Pranger verleende haar medewerking aan deze avond. André Carrel vertelde van zijn be ^soek aan onze jongens in Indië. Op 'n geestige en toch vaak ernstige wijze schetste hij zijn wederwaardigheden in dit tropenland. Toany Willemse zorgde voor de rau zika.e afwisseling. Hij speelde om. op de vleugel „Tigerrag" en het bekende „Warschau Concert". Het hoogtepunt van de avond was wel het optreden van „Zang en Vriend schap", die enige mooie liederen ten gehore bracht. Op een schitterende wijze zongen zi1 „De zilveren vloot van Spanje". Ook „De oude Waagtoren" oogstte veel bijval. De tekst van dit stuk was van André Carrel en de mu ziek van de heer Pranger. Mevrouw Pranger zong hierbij een solo. Aan het einde van de avond dankte de voorzitter van de band de heer Vol ger allen voor hun medewerking. Door allen werd daarna een moment stilte hi acht genomen met het zingen van het „Wilhelmus" was er een einde aan deze geslaagde avond gekomen. agenda HARMONIE Het mysterie van Tanger 14 jaar. VICTORA Paniek in het waren huis tot 14 jaar onder geleide CINEMA Vijf op de huwelijksreis tot 14 jaar onder geleide. VRIJDAG 20 JANUARI 1950 ABT Muzikale scherpschutters 14 jaar. Ontspanningsavond voor personeel Hoogovens Dezer dagen was het personeel van de Hoogovens IJmuiden feestelijk bij een in de bovenzaal van café Tom op het Waagplein. De heer Veldkamp opende de avond met een hartelijk welkomst woord. Het programma werd geopend met films over bergbeklimmingen; radar bij de scheepvaart, opleiding van piloten enz. Als hoofdschotel 'n film over het Hoogovenbedrijf. De aanwezigen konden zien, hoe alles óp dat grote bedrijf in zijn werk gaat. Eerst worden de ertsen gesmolten -ïn de ovens en tot grote blokken gego ten, waarna deze op hun beurt woe den verwerkt. Commentaar bij de film werd gegeven door de heren v. Dok en Veldkamp. Onder het motto „Veiligheid voor alles", werd na de pauze een aantal sketches voor het voetlicht gebracht. Een arbeider was gestruikeld over een blokje ijzer èn had zijn hand aan een stukje hout, waarin een spijker gewond. Hij was meteen naar de verbandkamer ge gaan zonder de voorwerpen van het ongeluk op te ruimen. Een ander was hetzelfde overkomen. Deze had de voorwerpen wel opgeruimd, maar- was niet naar de verbandkamef ge gaan. Beiden werden op hun fouten gewezen. De heer Veldkamp dankte tenslotte allen voor hun medewer king. een filmavond te organiseren met een Programma van film over nationale' ge beurtenissen. Er zal geea kerkcancert warden gegeven; wel zullen bij de O ranje veren, jingen voor haar leden aparte avonibijeenkomsten worden ge o.-ganiseerd. De vier plaatselijke muziekcorpsen zullen hun medewerking verlenen voor muzikale rondgangen door de stad en eventueel concerteren op verschillende punten in de stad. Ook de medewerkiigj van het garnizoen zal worden gevraagd Op de volgende bijeenkomst hoopt nl&i het programma definitief vast te stellen Alcmaria Onze tweede klassers hebben deze dag wel de zwaarste wedstrijd, want zij gaan Spartaan opzoeken, dat op eigen terrein practisch nirt te slaan is. De wedstrijd, die tegen dit elftal inAlk maar is gespeeld, was ook geen succes voor Alcmaria, zodat de withemden met een gelijk spel heel tevreden kun nen zijn. Wij verwachten echter eerder een nederlaag, terneer, daar Spartaan momenteel de meeste punten heeft. Alc maria is nog lang niet van de voor laatste plaats af, want al zou er eén overwinning behaald worden, Vrienden schaar heeft een even grote kans, zodat het punten verschil dan zou blijven. Al leen een nederlaag van Vriendenschaar op een Alkmaarse overwinning zouden de Alkmaarders één plaats omhoogbren gen. Dan zou deze plaats echter nóg lang niet stevig bezet zijn, want Vrièk denschaar zou dan een gelijk aantal punten hebben, met twee wedstrijden meer. Er mag dus geea punt verloren gaan! De opstelling van Alcmaria is: Afink Maas en v. d. Lek Wit Helderman v, Badenhulzen Eriks Dltsel Wielinga Eversteija Schmidt. Alkm. Boys Voor Alkmaarse Boys dreigen de laatste en voorlaatste plaats nog niet zo direct, zodat wij met een iets rusti ger gevoel de strijd teyen DCG kun nen aanvangen. Zij zijn op het ogenblik tamelijk zeker van hun zesde plaats, want KW, dat de Boys naar de 7de plaats zou Ikurmen 'verdringen, móet tegen Helder spelen en heeft dus niet zoveel kans om te stijgefl. De Boys hebben een vrij goede kans om deze wedstrijd te winnen, want op eigen terrein zijn onze stadgenoten nog niet geslagen. Dit zegt echter niet alles want er zijn in de afgelopen weken al j zoveel tradities gebroken, dat ook deze I wel eens het loodje zou kunnen leggen. DCG, dat kampioenskansen heeft, zal1 natuurlijk alles op alles zetten om deze kansen niet te deen dalen. Het elftal is nog ongeslagen, maar heeft een g« lijk spel meer dan Velsen, bij een gelijk aantal wedstrijden. Een overwinning' van de Alkmaarse Boys is dus wel twij Ingezonden Mededeling. Onze collectie warme winterkleding thans mooier dan ooit KLEDINGMAGAZIJNEN - ALKMAAR Longestraat 20 22 Magdalenenstraat 11 Betrouwbaarheidswandeltocht slaagde (ondanks kou) best Ondanks het koude weer is de Be trouwbaarheidswandeltocht van de Mo torclub Alkmaar en Omstrekea uitste kend geslaagd. Aan de start kwamen 52 deelnemers en alleu zijn aan de finish gekomen. De route was prachtig en, zoals altijd de organisatie was pri ma in orde. De volgende heren wonnen deze wan del tocht: J. de Ridder (11 strafpunten), G. Ottenbros (11), D. Bokw.'g (11), M- Dekker (12) en A. Plevier (13). De damestocht werd gewonnen door mevrouw Wagenveld (10 strafpunten), mevr. Laagland—Winder (11); mevr. de G:us (12), mevr. Krijger (13) en mevr. Volwerk (13). In café Wanner op de Nieuwesloot werden de prijzen uitgereikt. Velen, die minder gorde prestaties geleverd had den kregen troostprijzen. Tot besluit zij vermeld, dat de team prijs gewonnen is door de eerste drie dames van de winnaressen. CASTRICUM BIJEENKOMST. De supportersvereniging BI. Zwart houdt een ledenvergadering op Maan dag 23 Januari a.s. in het Jeugdhuis. FEESTAVOND. De plaatselijke Brandweer organiseert een feestavond op 18 Februari a.s. in "éafé „De Harmonie" feiachtig. Een gelijk spel lijks ons waar schijnlijken. De opstelling van het Boys elftal ho pen we U morgen e kutmen geven. Er zijn namelijk een paar spelers ziek, zo dat er wijzigingen in het elftal plaats zullen vinden. RKAFC Na de nederlaag tegen Purmerend zal RKAFC zeker zorg dragen, dat Purme reod niet meer kampioenskansen krijgt, door van ZAP te winnen. Zouden ze niet winnen, dan wordt de voorsprong van VVW nog groter en is de tweede plaats waarschijnlijk door Purmerend bezet VVW moet namelijk bij de Rijp op bezoek, zodat deze vrédstrijd zeker de beide punten voor WW zal ople veren. Purmerend gaat naar West Frie zen en zal ook daar trachten haar kam pioenskansen te vergroten. Het is dus zaak, dat RKAFC om haar tweede plaats te behouden, deze wedstrijd wint. We geven ze echter 'n goede kans! RKAFC komt met het volgende elftal uit: Popma Hocben Stam Verwer N. Tijm Kleybroek P. Tijm J. Tijm C. Tijm de Nijs Heinis Randers De slechte beurt van vorige week tegen Assendelft zal nog wel niet ver geten zijn en Randers zal zeker trachten haar positie weer te herstellen. Dit zal echter niet zo gemakkelijk gaan- Niet dat we aan een overwinning op Lira men twijfelen, maar de wedstrijden van de koplopers, zullen vrij zeker door deze gewonnen worden, zodat de volg orde van de kopgroep niet zal veran deren. Misschien dat WSV van Energia verliest, zodat Randers een plaats om hoog kunnen gaan, maar veel kaas is daar niet op. Wel zal Assendelft probe ren de wedstrijd tegen RCZ te winnen waardoor Randers direct gevaar zou lopen nog te plaats te zakken. We zul len echter het beste hopen voor de Alk maarders. Litnmen zal het volgende Randers elftal tegenover zich krijgen: Vethaak Klepper v. d. Plas Barbuio van, Sol Teigekr Stroet v d Burg Goselink Bakker I. Teigeler Vaart geminderd? Piet Evers uit Wormerveer, die als eerste terecht stond, had zich verzekerd van de rechtskundige hulp van mr dr Berkhouwer. Op een vraag van de kantonrechter antwoordde Evers, dat Pronk en hij op de bewuste dag met een snelheid van ongeveer 27 kilometer per uur gereden hadden. Zij reden op het fietspad van de Helderse weg In de richting van Alkmaar, toen zij ter hoogte van de NACO garage een auo geparkeerd za gen staan. De auto stond half op het rijwielpad. Kantonrechter: „Hebben jullie toen vaart geminderd?" Evers: „Natuurlijk hebben wij vaart geminderd. Dat gaat automatisch." Op het moment, dat de wielren ners de geparkeerde auto wilde pas seren, kwam een kleine PTT auto achter de wagen vandaan en stak 't rijwielpad over. Pronk, die voorop reed wist nog juist het gevaar te ontglippen Evers reed met volle vaart tegen de auto aan. Twee getuigen, die hierna gehoord werden, zeiden, dat de snelheid van de renners belangrijk hoger was ge weest, dan 27 kilometer; hun schattin gen bedroegen ongeveer 35 kilometer. Getuige Jonk, die in de deur van de NACO garage stond, toen het ongeluk gebeurde, kon op een vraag van mr Berkhouwer, namelijk of de PTT auto gestopt had, voordat hij het fietspad overstak, geen antwoord geven. Jan Pronk uit Heiloo bevestigde, dat zij voorover hadden gereden. Op een vraag, of zij dan het verkeer wel kon den zien naderen, antwoordde Pronk: „Wij zijn specialisten op dit gebied. Wij zien nog meer, dan op een gewone flets." Het Openbaar Ministerie oordeeld. dat de wielrenners met een abnormaal hoge snelheid hadden gereden. Ook meende het, dat vast staat, dat dé wiel renners geen vaart geminderd hadden. Plet Evers heeft onvoorzichtig gehan deld. Slachtoffers Mr Berkhouwer constateerde in zijn pleidooi, dat het hier'een wielrenner be trof, die te naam en faam bekend strat. „Deze mensen zijn het slachtof fer van de bestuurder van de PTT auto. Moeten deze mensen terecht staan?" zo vroeg pleiter zich af. De verdediger meende, dat geen straf baar feit gepleegd is. Er staat nergens in de wegenverordeningen, dat men op een rijwielpad geen dertig kilometer p. uur mag rijden. PI. noemde de gemotori seerde Petsen, die ook met een dergc lijke snelheid rijden. Vergadering in Alkmaar Gisteravond belegde de „Oorlogs gravenstichting" in hotel Victory '11 vergadering onder voorzitterschap van de heer P. W. den Hertog, ad junct-directeur der stichting. De heer De Hertog gaf een korte uiteenzet ting van het doel van de stichting. Kort na de bevrijding was dr. van Anrooy in Engeland en maakte daar kennis met een instelling, die de oor logsgraven aldaar verzorgden. Hij heeft toen het initiatief opgevat, om ook een dergelijke vereniging in Ne derland op te richten. In September 1946 is de „Oorlogsgravenstichting" opgericht. Kort na deze oprichting kwam dr. van Anrooy (een medicus uit Nijmegen) bij een auto-ongeluk om het leven. De heren A. Wilbren- ninck en P. W. den Hertog hebbel het werk van deze medicus voortge zet. In vele plaatsen van Nederland zullen nu comité's worden samenge steld die tot doel zullen hebben le: Om de inwoners, waarvan familiele den in de oorlog zijn omgekomen, inlichtingen te verstrekken; 2e Om een éénmalige inzameling te houden. In Nederland en buitenland zijn vele oorlogsgraven, die kennelijk in een verwaarloosde toestand verkeren Het doel van de stichting is, deze al len op één centrale begraafplaats sa men te brengen, mits de familiele den hiertegen geen bezwarjp hebben. Vele slachtoffers zijn begraven in de gemeenten, waar zij zijn omgekomen. Vele graven bevinden zich in het buitenland. Nu is het zo gesteld, dat alle slachtoffers, wiens graf in Ne derland is, vanzelfsprekend verzorgd zullen worden. De graven in het bui it.Jand moeten echter worden aah- Aan het eind van zijn pleidooi vroeg mr Berkhouwer vrijspraak. Als laatste stond terecht, de bestuur der vaa de PTT auto, zekere van L. oit Al km aar. Deze zeide, dat hij wel degelijk aaar rechts had gekeken, voor dat hij het rijwielpad overstak. Toen hij de wielrenners zag naderen, was het te laat. Het O.M. meende, dat van L. enige schuld ttof, aangezien hij het verkeer dat van de andere zijd naderde voor rang had moeten geven. Het vroeg een boete van f 6 of 3 dagen voor deze overtreding en êen boete van f 3 of 2 dagen, omdat zijn rem niet deugde. Mr Bo^rrigter achtte de overtredingen bewezen en veroordeelde van L. tot n boete van f 6 of drie dagen. Zodoende is beklaagde de mogelijkheid gegeven in hoger beroep te gaan. SCHOORL Bassist van Leeuwen in het zilver In zaal Schuyt gaf de fanfare „De Vriendschap" een openbare uitvoering waaraan het duo „Wi Jo" medewerkte Na het openingswoord van de voorzit ter. de heer Meedendorp, die de mu zieklicfhebbers aanspoorde, toe te tre den tot het corps, bracht „De Vri-nd schap" een aantal nummers, die uitste kend in de smaak vielen. Vooral de concert ouverture „Hphaitos" van Boe dijn maakte een uitstekende indruk. Tijdens het concert werd de heer J. de Leeuw, die 25 jaar lid is van de fan fare, gehuldigd. De voorzitter sprak dr jubilaris hartelijk toe, onder uitbundig applaus van de aanwezigen, en decc reerde de zilveren basMst met een gou den dasspeld. Zijn echtgenote ontving een fraaie bloemenmand. Hrt program ma, dat „Wi Jo" na de "pauze bracht, was uitstekend. De «sketch en vooral het optreden van d? jeugdige joogleur Davito, die indertijd na zijn optreden in het Kindercircus in Amsterdam grote be kendheid verwierf, vielen bijzonder In de smaak. Een storm van applaus be toonde het gezelschap voor zijn uitmun fende prestaties. Het wos voor de fan fare een avond, waarpp het met genoe gen kan terugzien. OVEREENKOMST OVER SA AR TIJ8 SEN ENGELAND. FRANKRIJK EN VA De ministers van buitenlandse za ken van Engeland, Frankrijk en de V.S. hebben in November j.1 te Parijs een overeenkomst over het Saargu- bled gesloten, welke nooit is gepubli- seerd, aldus wordt heden door een woordvoerder van het Britse minis terie van buitenlandse zaken onthuld. gevraagd en zullen dan naar Neder- laPG werden overgebracht. Veie nabestaanden verkeren in dus danige omstandigheden, dat zij on mogelijk de kosten van overbrengen en hu begraven kunnen financieren. De stchting heeft het nu zo geregeld dat het Rijk de kosten, verbonden aan o\erbrengen van het buitenland naar Nederland geheel betaald. (Dit geldt alleen voor slachtofers, die in de Meidagen van 1940 gevallen zijn, in de illegaliteit, in concentratiekam pen en krijgsgevangenschap, of ver plicht zijn weggezonden naar Duits land). Nu zijn er twee mogelijkhe den. De herbegraving kan plaatsvin den in de plaats van herkomst of op het Centraal kerfhof te Loenen (Ve- luwe). Worden de slachtoffers op de Centrale begraafplaats begraven, dan wordt ook deze begrafenis door het Rijk betaald. Vindt do begrafenis in de plaats van herkomst, dan betaald het Rijk de kosten.tot,een. maximum bedrag van f 75,— gezinsgebeuren ALKMAAR Geboren: Catharina M- Th., dochter van I. Vleugel en C. ^IjP- Teunis H zv H. J- Jager en S. Blokker. Johanna dv P Aarden en J. P. Rentenaar Gehuwd: Jan J. de Haas en Geer truida Hofman; Jan W. Koolwijk en Guurtje Zonneveld. Overleden: Hendriks Tel, oud 71 j., wed. van S. Bergers Maart je Rademaker, oud 69 jaar. ALS KONING WINTER het niet vaa Koning Voetbal wint, zal er komen de Zondag weer felle strijd worden geleverd door de Alkmaarse tweede en derde klassers. De vierde klassers hebben het niet zo zwaar, maar zullen toch moeten zorgen, dat ze hun tegenstanders niet onderschatten, want een nederlaag zou voor beiden een grote daling vaa de kampioenskansen beteke nen. Zij hebben echter een goede kans om te winnen, te meer daar ze op eigen terrein spelen-

De Vrije Alkmaarder | 1950 | | pagina 2