DE PHILIPS - WONDERTUIN Herziening van gedeelte uitbreidingsplan A kmaarderhout e.o. Herbouwplan zal worden gewijzigd Huldiging in het Landbouwhuis Ultra-violette stralen herscheppen dood papier tot kleurrijke flora Gecombineerd initiatief ten bate van de „Stichting tot behoud der Kaasmarkt" Op de mtiren van V.-oom en Drees man zijn pamfleten aangebracht, die de voorbijgangers opwekken de Phi lips Wondertuin, die op dr eerste etage van Vroom en Drcesman, is ondergebracht, te bezoeken. De Philips wondertuin is voor 25 ct. te zien, maar wat is deze Philips wondertuin? Wat heeft Vroom en Dreesman er mee te maken en waar om is de „Stichting tot behoud der Kaasmarkt" er in geïnteresseerd? Al deze vragen vinden hun antwoord ki een gelukkig gevonden gecombineer de initiatief dat tot uivoering kwam. Philips heef n.1. een reizende u-onder tuin, waarover straks meer, die gratis in den lande wordt geëxposeerd, onder voorwaarde dat de opbrengst ten bate komt van een algemeen erkend goed doel. Voor Alkmaar, de eerste stad in Noordholland, die deze tuin binnen haar muren heeft gekregen, is het goe de doel „De Stichting tot behoud der Kaasmarkt". De onkosten? Wel. ze zijn niet groot Vroom en Dreesman heeft n.1. belange loos expositieruimte beschikbaar gesteld terwijl ook de hieraan verbooden werk zaamheden voor rekening van de firma komen. Zo is dus dv wondertuin niet alleen een bezienswaardigheid geworden, doch tevens een zaak van algemeen belano. en op beide punten werd dan ook ti .recht door de voorzitter van de „Stich ting tot behoud der Kaasmarkt'" in diens openingswoord gisterochtend de nadruk gelegd. De heer G. Grondsma begroette de locoburgemeester, wethou der van Slingelandt. als vert'genwoor diger van het gemeentebestuur, vervol gens de directie van Vroom en Drees 'man, benevens voltalligepers en offi cials, o.m. de heer Voorthuizen, direct, van het marktwezen en de heer Schef fel. secr. VVV. Spr. wees op het b? lang dat Alkmaar heeft bij het behoud der kaasmarkt, n.1. initiatieven nemen of ondersteunen, doch financieel kan de stichting het nooit alleen af. Dadrom is spr. zeer erkentelijk voor de geste Van de Philips, die het batig saldo van de ze expositie aan de Stcihting zal over dragen. De directie van Vroom en Dreesman dankte hij voor haar bereid willige hulp. terwijl hij mej. v. d. Werf de energieke Philipsvertegenwoo.-digster dankte voor haar werk en toewijding. De heer van Slingelandt dankte na mens B en W met een kort woord, waaruit duidelijk bleek dat de gemeente lljke autoriteiten het particuliere streven naar het behoud der Kaasmarkt op alle Fa. Erich in eigen huis terug De. chemische wasserij, de fa. Erich en zn., heen van heaen af zijn intrek genomen in het perceel van Teylin- genstraat 2, naast de Watertoren. Thans is de firma, die voorheen in de Doelestraat gevestigd was, op nieuw in eigen huis gekomen. Want 31 jaar geleden begon de heer Erich ln net gebouw aan de Van Teyiin- genstraat zijn wasserij. Drie jaar ge leden nam de heer Erich intrek in het gebouw aan de Doelenstraat, dat thans gelijk wij onze lezers reeds tcTder berichtten door de VicwiX fabrieken in gebruik zal worden ge nomen. Mag het thans in gebruik genomen perceel mischien in omvang iets klei her zijn dan het vorige, de fa Erich zal aanmerkelijk vlugger en econo- Bhs^her kunnen werken. Dit is o.m. te danken aan het feit, dat de firma een geheel nieuwe machine in ge bruik heeft genomen, een z.g. „Tor nado-tumbler", waardoor belangrijke tijdsbesparing wordt verkregen. De kleren worden chemisch gerei nigd door middel van „white-spirit", een vloeistof, waarvan de bruikbaar held In de praktijk door de heer Erich proefondervindelijk bewezen is Al met al mag gezegd worden, dat het bedrijf der fa. Erich een verbe tering ondergaan heeft Ambachtsschool op de gladde ijzers Dinsdagmiddag werden op dj baan van de Rnysdaelkade onderlinge wed strijden op de schaats gehouden voor de leerlingen van de Ambachtsschool. Niettegenstaande het minder gunstige weer werden er door de 110 deelne mers uitstekende prestaties geleverd. De winnaars waren: le groep, tot 15 jaar 1 J. M. Rozen daèl, Warmeni-uizen. 2 H. C. Eradus, Oudkarspel; 3 P. - Oud, Heiloo; 4 C. J. Bessellng, Graft. 2e groep, 15 J.-jr en ouder 1 (en kam pioen): D. Schenner. Alkmaar; 2 J. K. v. d. Willigen. Schoor!; 3 C. Bak. Schoorldaia; -4 C. Buizer, Bergen; 3e groep, meisjes: 1 W. Tjeertes, Alkmaar 2 W. Schol, Egmond aan Zee. Na afloop van de goed geslaagde W:dstrijd werden in de school de prij Ben. in de vorm van boeken, uitgereikt. wijzen zullen onderstetfnen. Spr. bracht- o.m. in herinnering dat van gemeente wege een commissie ln het leven is geroepen, die verbetering der toegang tot de kaasmarkt ia studie heeft geno men. Hij herinnerde tevens aan het na tionale belang dat in het talrijke vreem delingenverkeer via de kaasmarkt tot uitdrukking komt. Hierop werd onder geleide van mej. van der Werf een kennismakend bezoek aan de tentoonstelling gebracht. Of eigenlijk" is het woord tentoonstel ling niet geheel op zijn plaats. Beter kan men zeggen een bezoek aan een sprookjesachtige bloementuin, te midden van het bedrijvige zakenleven in het centrum van onze stad en tn het hartje van de zaak van Vroom en Dreesman Stelt U voor een langwerpige ruimte zonder zichtbare lampen, eigenaardig verlicht door een rijke kleurenschake ring van bloemen en planten, vijver en goudvissen, vogels, reptielen, enz. doch allesoverheersend de planten en stru» ken. Bij nader onderzoek, doch boven al na nadere uitleg, blijken alle voor werpen uit. papier te bestaan, dat. vocyr het blote oog een min of meer variabele witte kleur heeft. Deze pa pieüM voorwerpen, kunstzinnig opge steld, tijn echter met bepaalde verf soorten bestreken en worden verlicht door ultraviolette stralen die van de zoldering neervalien. Deze stralen ge ven geen* enkel ..gewoon licht", zodat de ruimte, zonder de hierop rcageerendf voorwerpen, volkcir.cn di.'.-,'-- zou z"n. Thans geven de lichtende bloemen, kleur-afschljner j naar de soort verf stof waarmede de papierensubstantie is behandeld, de weg aan- Het verras sende effect dat deze kleurenrijkdom, door techniek geschapen, maakt, recht vaardigt ten volle de benaming Won dertuin. Wij kunnen dan ook een ieder aanraden dit schouwspel te gaan zien Is het niets voor de scholen om Ln klas - sikaal verband techniek en sprookje, zichtbaar verbonden, te gaan bezicht: gen? „De Dageraad'' Alkmaar Zondagmorgen 5 Febr. spreekt dr. W. Storm voor „De Dageraad'' over „Sexualiteit en liefde". De bijeen komst wordt gehouden in Valk's Lunchroom en vangt aan om 10 uur. Het „Wit-Gele Kruis' De zusters van de RK vereniging „Het Wit Gele Kruis" hebben in het afgelopen jaar opnieuw hun dienende t3ak voor de lijdende mensheid onop vallend, doch grondig, verricht. In de ziekenverpleging, z.gwijkverpleging, werden in -totaal 6272 bezoeken alge legd. terwijl 467 TBC controle bezoeken werden gedaan. Aan de kraamverzor ging werden 1.734 bezoeken gewijd, be nevens 567 controlebezoeken. EGMOND AAN ZEE Vita Accordeonistica Zaterdag musiceerde Vita Accordeo nista in de Vergulde Valk onder leiding van de heer C. Geeriing. Na eea korte inleiding werd begaan**! met de feest mars van v. d. Glas, gespeeld door 't B-orkest, gevolgd door „La Belle Villa goise" waarnaar het een genoegen was te luisteren- Goed spel was ook van het duo Ida Goudsblom en G. Vos te horen met „De Rozenwals" „lm schonen Sachen- land" door Edw. Kiesler werd op bij zonder goede wijze uitgevoerd. Met „Anchors Away" werd dit 1ste deel besloten. Een woord van erkentelijkheid tot de leider en samenstellers van dit program ma is zekér cp zijn plaats als we de volgende titels bekijken: „Gold und Si! bcr" van F. Lehar. een zangsolo m t orkestbegeleiding: Chante Encore (L. Ferraire) en Heinzelraanchens Wacht parade, gevolgd door de „Suite Oriën tal". Bijzonder go~d kon men bij deze nummers de rhythmische begeleiding noemen. Als intermezzo gaf de heer Geeriing e n pianosolo ten beste, ge volgd door een uitstekende Xylophone uitvoering door M. Ruigh van het be kende werk van Güstaf Peter: „Zirkus Renz". Een dankbaar applaus was hrt slot van deze avond. laatstgenoemde grens in zuidoostelijke richting tot aan de Noordwestelijke grens van pe-ceel, kadastraal bekend gemeente Alkmaar, seccti ,E nr. 4023» hierna ombuigend in Noordoostelijke richting lang de Noordwestelijke begren zing van de percelen, kadastraal b'" kend, sectie E u'r. 4023, nr. 4148 en nr. 3941. tot aan de Israëlitische bc* graafplaats (de percelen kadastraal be kend gemeente Alkmaar, sectie E nr'l 1475 en 1476), ombuigend in Zuid Oostelijke richting en langs de Zuid westelijke en -!e Zuidoostelijke grens van genoemde begraafplaats, langs de zuidoostelijke grens van de percelen, kadastraal bekend, gemeente Alkmaar, sectie E nr.s 1462, 1456 en 1461 en van dit laatste perceel in Noordoost? Iijke richting tot aan de Prins Bernhard laan. vèrvolg^ns ombuigend in Zuid oostelijke "richting langs de Zuidweste Hjke grens van de Prins Bemhardlaan tot aan de Zuidoostelijke grens van de Zandersweg, deze weg langs evenge- r-omide grens volgend in Zuidwestelijke richting over een lengte van plm. 205 m. daarna de Zandersweg dwars over stekend en vervolgens langs de Noord westelijke grens van de Zandersweg in Zuidwestelijke richting tot aan de Re gtilierslaan, zoals een en ander op dé bij het onderwerp behorende kaart en toelichtende beschrijving is aangegeveii De bestaande bebouv.»|:igsvoorschrif ten zullen voor het gewijzigde 'plan van kracht blijven. Het hoofd van het gemeentebestuur van Alkmaar breng ter algemene ken nis. dat van 6 Februari 1951 tot en met 6 Maart 1950 voor een ieder ter secre tarie der gemeente ter inzage is gelegd een ontwerp van een plan tot herzie nlng van het zuidelijk gedeelte van het uitbreidingsplan Allernaarder Hout en omstreken, vastgesteld door Gedep. Staten van Noordholland bi; besluit van 20 November nr- 190, goedgekeurd bij besluit van de Secretaris Generaal van het Departement van Binnenlandse Za ken van 11 Maart 1942, B.Z. nr 4 V. aangevuld bij besluit van de Commissa ris der Provincie Noordholland, ter waarneming van de taak van Gedep. Staten, bij besluit van 6 Augustus '42. goedgekeurd bij besluit van de Secr.- Generaal van het Departement van Binnenlandse Zaken van 9 December 1942. B. Z. nr. 1 V. gewijzigd bij be shiit van de Burgemeester van Alk maar, waarnemende de taak van de Raad dier gemeente, bij besluit van 26 Augustus 1943, goedgekeurd door de - Commissaris der provincie Noord holland, ter waarneming van de taak van Gedeputeerde Staten, bij besluit van 3 Januari 1944, nr. 17. andermaal gewijzigd bij raadsbesluit fvan 13 Juni 1946. goedgekeurd door Gedeputeerde Staten bij besluit van* 11 September '46 nr. 168, welk gedeelte wordt begrensd door de lijn gaande van het snijpunt van de Noordwestelijke grens van de Zandersweg met de Noordoostelijke grens van de Regulierslaan af in Noord westelijke richting tot aan de Wester weg. ombuigend in Noordoostelijke 'rich ting langs*de Zuidoostelijke grens van de Westerweg tot aan de Noordooste lijke grens vau perceel, kadastraal be kend gemeente Alkmaar, sectie E nr. 116 ombuigend langs de eerstgenoemde grens in zuidoostelijke richting tot aan de Noordwestelijke grens van perceel, kadastraal bekend gemeente Alkmaar, sectie N nr. 116. 'ombuigend langs de Uitbreiding van Alkmaar's Accordeonorkest „Vita Nova" Het Bestuur V3n dit orkest heeft het nodig ge zonden haar orkest uit te breiden* met een B orkest voor begin ners, hetgeen een succes is, daar deze vereniging nog geen jaar bestaat en het ledental nu al zo groot is geworden dat het nu uit 2 orkesten. A en B be staat. ALKMAAR Geboren: Ingrid C. A„ dochter van P. H. Nordeman en C. la Fleur- Klaas zoon van J. Roosendaal en A. Jansen Gehuwd: A. J. van der Wielen en A. Koppes. Overleden: M. Roos, oud 68 jaar. ge huwd met A. van Twuijver. Neeltje Tamis, oud 68 jaar, geh. met J. Otten bros. Irr voorbereiding Nieuwe revue van „De Halter" Dat er door de medewerkende le den van „de Halter" hard wordt ge werkt kan ieder wel begrijpen. Wij zijn daarom eens een kijkjo gaan ne men op een van de repetities op een Zondagmorgen. Dames, heren, meis jes en jongens praten door elkaar dat het een hels lawaai was in het kleine zaaltje waar werd gerepe teerd, en als men dan dit gewirwar gadeslaat, komt onwillekeurig de vraag bij je boven, hoe krijgt men daar nu orde onder? en hoe komt dil alles toch nog tot een revue, en dan in zo'n korte tijd? Het is hier geen plicht, doch alles vrije wil en liefhebberij. Maar toch, en dat bleek duidelijk toen directeur Boot floot, "*as alles stil. Er word bij het begin nog v el eens wat gezegd, doch de discipline en het besef dat er iets goeds volgende week Dinsdag op het toneel van 't Gulden Vlies gebracht moet worden, deed wonderen. Balletten werden 4 a 5 maal in on derdelen overgedaan. De conférencier hield zijn entrée en raffelde alle on derdelen van de revue, waarvan de medewerkenden bij de opening op 't toneel vei schijnen, af, als een spraak- watejval, zo verschenen de directeur, de decfamatrice, de zangeres, cow- boy's, Sioux, en danseressen, turn sters en turners, de revuecommissie en niet te vergeten de „Haantjes", die ook deze keer weer met iets echt origi'-tels op de planken komen voor hut oetlicht. of liever voor de kleu ters, want de verschillende medewer kencen zijn getrouwd en hebben één of meerdere kleine kinderen. Als vader en moeder dan meewerken in de revue, gaan de kleuters mee, ja alleen op Zondagmorgen. Deze peu ters spelen dan met lasso's, bijlen en pisu/jen van' de cowboy's of Sioux- mdiaren. Bij het ballet van deze In d'auen wordt men angstig om het hart, als de medicijnman om de blan ke c, nst, die aan de totempaal <s ge bonden, net echt! Ook' bij de choreo grafische dans der cowboys ziet men 'de paêrdeb stygeren. Ook de kunst- schater heeft een plaats in dvse re vue, ln het ballet „kleurensymphonie" Maar een zeer groot aandeel heeft naast de heer Boot, de heer Visser, die elke repetitie maar weer op de piano de toepasselijke muziek ver zorgt. En nu, toen de volledige band van Tcnny Willemsen aanwezig was, het juiste tempo en rhythme aan reef. of voor de dansen, iau v;< vu de oefeningen. N'd zo r repetitie gaat men altijd enigszins beangstigd naar huls en 'wopt oan zo'n dag te denken, wat moet daar wel van terecht komen, en dan laat men de mensen, die de leiding hebben zo in je gedachten, de revue passeren en ziet dan naast de vorengenoemde Dick Slinger, Wim Feldsiia, Jaap Langenberg, de beide Haantjes en nog veel meer, dan wordt men toch weer gerust; dat 't heus wel zal slagen. En het zal ook slagen, daar zijn wij zeker van. „De Halter" heeft per slot toch ook nog eea reputatie op te houden. HEILOO Verandert van hand Dc revue „Verandert van hand" werd Vrijdagavond voor dc tweede maal in „De Rustende Jager" gegeven, ook nu weer voor een volle zaal. De bezoekers waren hoofdzakelijk le den van de Hollandse Maatschappij v. d. Landbouw uit de streek Alkmaar. Deze door Dirk Postm» geschreven 're vue en door Corry Borst geleid, had weer een groot succés, vooral door het komische gedeelte o.a. verzorgd door de heer Rusche als Tinus. Raad Egmond aan Zee Echipaar van Rijswijk 30 jaar conciërge In het landbouwhuis te Alkmaar werd gisteren het feit herdacht, dat de conciërge van dit huis, de heer F. van Rijswijk, dertig jaar werk zaam is. Het heeft hem op deze heug lijke dag aan belangstelling zeker niet ontbroken. Brede kringen uit de landbouwkundige wereld waren op deze dag naar het landbouwhuis ge togen om de jubilerende conciërge en zijn echtgenote te feliciteren. Des morgens had in de huiselijke voltrekken van de familie van Rij* wijk een intieme receptie plaats, waai op de vele hoofden van dienst der in het landbouwhuis werkzame instellingen tegenwoordig waren. Onder de aanwezigen merkten wij op: de heer H. K. Koster, oud-voor zitter van de vereniging het Land bouwhuis; de heer G. Nobel, voor zitter van het kaascontrolestation N.- Holland; de heer J, de Veer, voedsel commissaris voor onze provincie; dr. D. Rempt. directeur van de gezond heidsdienst; de heer D. Roeper, secr. schapenstamboek, de heer Wenninkx van de coöperatieve zuivelbank, en vele anderen. De heer H. K. Koster opende de rij van sprekers. De heer Koster ver tolkte de heer en mevrouw van Rijs wijk zijn dank voor hetgene dat zij gedurende dertig jaar voor het land bouwhuis gedaan hebben. Spr. her- innerde aan de tijd, dat het land bouwhuis nog op de hoek Dijk-Voor- dam gevestigd was en overhandigde aan het eind van zijn toespraak een envSloppe met inhoud. Spr. memo reerde de tijd, dat de heer van Rijs wijk in dienst van het. landbouwhuis kwam en kon constateren, dat de keus, die men destijds gedaan had, een goede geweest is. Vervolgens sprak de heer J. Dok ter. oud-secretaris van het landbouw huis. Ook deze spreker bracht dank aan het ectieve echtpaar. De heer Wennink, die namens de huidige secretaris van het landbouw huis, de heer van Ammers, die ver hinderd was, het woord voerde, sprak de hoop uit, dat het echtpaar Rijs wijk nog vele jaren het personeel van het landbouwhuis ter dienste zou mogen zijn. „Het heeft u aan toewij ding nooit ontbroken", zei de heer Wennink. Tot slot voerde nog het woord de heer J. de Veer, die even als alle andere sprekers dank bracht voor alles wat het echtpaar de 'der- De heer van Rijswijk dankte net tig jaar heeft verricht, een kort woord de sprekers. Des avonds werd in de grote zaal van het landbouwhuis een feest ge geven, waarin het prachtige jubileum van de heer enmevrouw van Rijs wijk door het personeel herdacht werd. De gemeenteraad vergaderde onder voorzitterschap van burgemeester Niele. De heren Snoeks en Genét wa ren afwezig. De voorzitter hield een nieuwjaarsrede, .waarin hij o.a. me moreerde, dat de bevolking der ge meente vermeerderde van 3211 tot 3331. Volgens de gegevens der VW waren er in Juni 2787 badgasten, in Juli 6392 en in Augustus 7956. Het aantal vreemdelingen, dat op de drukste dagen Egmond bezocht wordt geschat op 16.000 per dag. Met de beste wensen voor 1950 sloot de voor zitter zijn nieuwjaarsrede. Begroting voor 1950 De heer Joh. Koeman bracht als rapporteur der begrotingscommissie rapport uit. Voorgesteld werd alsnog voor verbetering van de huisnumme ring. te beginnen in de Voorstraat, f 500 dit te trekken. Voorts f 300 te HEILOO Operabezoek Het instituut deed een goede greep met een bezoek te brengen aan de opera „De Parelvissers", jongstleden Zondag te A'dam. De zes en tachtig deelnemers hebben intens genoten van deze mooie opera- Vooral in de eerste acte werden van het duet Nadir, woud loner (Chris Reumers. tenor) en Lurga (Theo Baylé, bas) genóten en de aria voor tenor eveneens in dit bedrijf. Het slotkoc met de solisten (2ae acte) imponeerde zeer Louise de Vries als Leila, priesteres wist om vóoral te bekoren in de aria van het 2e bedrijf Toneelaankleding, belichting, koren en orkest. Alles maakt een overweldigen de indruk op hen die nog nooit een operavoorstelling hadden bijgewoond. Dat smaakt naar meer was de algemene indruk. Westfries cabaret De „Nibu" één van dc laatste der Mohikanen onder de na de bevrijding opgerichte buurtverenigingen, organi seerde voor de buurtbewoners (Nic. Beetsweg en Burenweg) een gezellige avond. Medewerking verleende het Westfries cabaret, ensemble Henk Borst kondig het zeer afwisselende programma aan en bleek een zeer goed zanger te zijn. Daar waren Westfriese liedjes van Mini Blankers en de heer J. Buisman, die grote waardering oogsten. Oep Bootsma zorgde voor pianobegeleiding en bleek voorts een goed accordeonist te zijn, dat gétuigê zijn soli „Circus Renz". Voorts werden enige scketsjes ten to nele gebracht, die blijkens de gulle lach en het hartelijk applaus van het publiek ten zeerste op prijs werd gesteld. Emil Moietti vergastte de aanwezigen op goochelen en telepahtie, Program manummers.die het altijd weer doen. Als geheel een avond, die zeer ge slaagd mag heten De kleiaardappelen zijn bijna op Ir. D. S. Tuinman, secr. van de Holl. Maatschappij van landbouw, heeft Dinsdagmiddag op een verga dering te Hoorn mededelingen gedaan over de positie van de consumptie aardappelen voorraad. Volgens de hr Tuinman is In Zuid-Holland nog slechts één procent en in Noord-Hol land 15 pCt van de oogst aanwezig Wat hierop neerkomt, dat binnen en kele weken voor de bewoners van de grote steden geen kleiaardappelen meer te koop zullen zijn of slechts te gen exorbitante prijzen, aldus ir. Tuinman. De oorzaken van het ge brek aan kleiaardappelen zijn vol gens hem ten eerste de inkrimping van bet beitelde areaal door de tuin ders, tengevolge van de slechte prij- zen in 1948 en ten tweede de matige oogst in 1949. Aanvulling uit de voor raad zandappelen is dit jaar niet me gelijk, omdat deze grotendeels als vee voer zijn verkocht. Men zal dus ge dwongen zijn om evenals in de oor logsjaren industrie-aardappelen uit de veenstreken voor directe consump tie te gebruiken, aldus ir. Tuinman. De mogelijkheid is niet uitgsloten, dat hiervoor ook het surplus aan po ters zal worden toegevoegd. Veestapel wordt t.;c-vrij gemaakt ln de gehouden bestuursvergadering vau „Stade nLaiide" van Gooiland het oude instituut van de AF-Gooiers heeft de vrz. de heer J. J. Klaaren- beek, tijdens een debat over de mo gelijkheid van een meer doeltreffen de bestrijding der TBC ouder het vee medegedeeld, over inlichting te be schikken, waaruit mag worden gecon cludeerd, dat de regering binnenkort een wetsovoorstel zal indienen om c bedrag van 50 millioen gulden uit te trekken voor een grondige bestrij ding van de TBC onder het rundvee Het zou in de bedoeling liggen door het besmette vee op te ruimen, in c jaar tijds do gehele veestapel zo mo gelijk vrij van TBC te maken, het wetsontwerp, aldus de vrz. van Stad en Lande, zou reeds in de komende zomermaanden mogen worden tege moet gezien. ramen voor aanschaffing van red dingsmiddelen op het strand. De com missie achtte het bestaan van een klassenstelsel voor de begraafplaats uit de tijd en nodigde B en W uit een nieuwe verordening op de be grafenisrechten te ontwerpen, waarin het klassenstelsel niet meer voor komt. Tenslotte stelde de commissie voor een extra-recht te heffen van de kampeerders op het gemeente- strand, die hun tentên in bewaring geven in de gemeentelijke berg plaats en alsnog f 240 subsidie te ver lenen aan de gymnastiekvereniging Achilles en f 60 aan de toneelvereni ging De Flierefluiters, welke beide verenigingen die subsidie aanvroegen na de aanbieding der begroting. Z.h. st. besloot de raad de begroting aan te nemen, zoals door de commissie voorgesteld. De begroting sluit in ontvangst en uitgaaf op de gewone dienst met f 735.19 '.38 en op de ka- pitaalsdienst met f 2.213.000. Tn verband met de begroting werd het bedrag per leerling van het open baar lager onderwijs, waarnaar de bijz. scholen uitbetaald worden, op f 22.62 vastgesteld. Herziening van het bouwplan Inverband met de plannen voor de herbouw van de vacantiekolonie Prinses Juliana in de duinen b(j de watertoren, in plaats van aan zee, werd besloten het bouwplan te wij zigen. tevens in verband met de aan leg van een parkeerterrein in de dui nen vlakbij zee dooi1 het Provinciaal Waterleidingbedrijf. In de commisie georganiseerd over leg gemeentepersoneel werden be noemd de heren J. Koeman (Algem. Bel.). J. Wijker (comm.) en G. Groen (P.v.d.A.). B en W stelden voor aan de heren H. Rosema en P. van Tilburg te Am sterdam een bouwterrein te verko pen aan de pastoor van Kleefstra voor de bouw van een woonhuis voor eigen permanente bewoning, te bou wen zonder overheidssteun. De opper Hakte bedraagt 736 m2 en de koop prijs, berekend tegen f 3 per m2 is f 2208.—. -aad kon zich na enige discus- mot dn verenigen. Rondvraag De heer J. Stam informeerde naar de verkoop van cokes door de gas fabriek. daar de handelaren in de gemeente niet voldoende konden ko pen. De voorzitter lichtte dit toe. De cokes scheen eerst onverkooöbaar en is toen verkocht, voor een groot ge deelte ook buiten de gemeente. Al lereerst is tenslotte verkocht ann de oude bekende afnemers. Momenteel is er dus inderdaad weinig cokes meer voorradig. De heer P. C. Dekker drong nog maals aan op aanschaffing van uni forme vuilnisemmers voor de gehele gemeente; De voorzitter zegde toe, dat B en W de zaak nog eens zullen overwegen. CASTRICUM UITVOERING. De Jongere Gemeenschap organiseert op 16 Februari in café Roozendaal 'n avond voor ouders en genodigden. De toneelgroep zal opvoeren „Oude Schuld' een dramatisch stuk in vier bedrijven van Jo Mabbrn. NIEUWE ZAAK. Naar we vernemen zal in bet voor malige pand van bakkerij Burgmeljer in de van Egmondstraat een heren en dameskapsalon worden gevestigd. De verbouwing is opgedragen aan de fa. Turkstra. alhier. HERVORMDE EVANGELISCHE VERENIGING. Donderdag 2 Februari zal het gebouw Dorpsstraat worden geopend en des 'onds 8 uur. Spr. ds van Duykerea van Amsterdam (West). ONGEVAL. De slagersbediende G. L. in dienst J slager Staal kwam door de gladheid van. de weg met zijn rijwiel zodanig te vallen, dat hij een been brak. «•iiing arkten NOOHDSCHARWOUDE 34000 kg rode kool 6.30—14; 39000 kg gele kool '6.70-18.60 46000 kg w kool 18.60-21.30; 7000 kg uleo 3S.90 •39.80; grove 37.10r-37.50; 2200 kg peen II 19.20; III 16.30 1 BROEK OP LANGENDIJK. 30.000 kg 'rode kool 613-90; 35000 kg gele kool 1320.40; 35000 kg D. witte kool 19.8020.70: 250 kg witlof I 38: II 29. ALKM. EXPORTVEILING Woensdag 1 Februari: Witlof 1 40— 54; II 26-36; bloemkool 30-36; rode kool 6.00—13.40; savoye kool 8—13 60 groene kool 922; spruitkool I 40— 66; II 26—38; boerekool 17—41; andi) vie 63—66 winterpeen 6.10—12.80; waspeen 3047; uien I 30—36; II 17 23; prei 85—108; soep 13.50—16» knolsoep II 10.

De Vrije Alkmaarder | 1950 | | pagina 2