w Goed geslaagde eerste avond Forester-revue werd een zeer gropt succes Handelsbetrekkingen met Australië VVV I kampioen VVV II kansrijk „De Snoekbaars'' vergaderde Geschiedenisles in Ned. Herv. kerk Halter-revue Cocktail De gymnastiekvereniging „De Halte-" gaf Dinsdagavond in Het Gulden Vlies voor een uitverkocht huls, de première van de gymnastiekrevue „Cocktail" die ia alle opzichten geslaagd mag heten- Dat er heel veel werk door de leden Is verzet, bleek wel uit het programma waar 27 nummers op stonden vermeld. De voorzitter, de heer Reurslag heette in zijn openingswoord de ereleden en dhr. Jacobs uit Amsterdam, peningraees ter van het Veteranencorps van het K NGV en de heer van Drunen, de rijks consulent voor lichamelijke opvoeding een hartelijk welkom en feliciteerde „Ome Hein" dhr. Jb. Jonker met zijn SOjarig lidmaatschap en bood hem een bloemstuk aan. Dhr. Jonker heeft ter ere van dit jublieum een wisselbeker ten geschenke gegeven aan de Halter. Tevens memodeerde spr. de successen behaald in Enschede, waar de Halter voor de 4e maal, Bo. 2 van de Vereni glngskampioenschappen werd en de prestaties van Klaas Boot Jr. en Maup Volkers op de jongstleden Zaterdag ge houden wedstrijd BazelNederland. Na de vaandelgroet en het zingen van het Turnlied ging het doek van een en 8 Halter-girls gaven een springballet op de trappen, waar de verschillende mede werkenden aangekondigd door de con ferencier het toneel betraden. Het da meskeurcorps onder leiding van Jan Jonker. het Herenkeurcorps onder de directeur Klaas Boot Sr., Jetty Wfnke laar. declamatrice. de acrobatengroep „De Romano's. Leni Overtoom, zange res. Het ballet Klokke 12, de Cowboys de Haantjes, de Sioux, de sketchspelers onder leiding van Bcrtus Govers, de kleurensymphor.ie de Wi Ja's en de Cocktail Gtrls. Het was een kleurrijk tafereel. Jan Heins maakte als conferen der een geze.dg praatje, waarna het nummer brug vlot werd afgewerkt. De Wi Ja's (Jaap Langenberg en Wim Veldstra brachten eerst een Engels en daama 2 Hollandse liedjes. De Kijkma- chrne. een sketch werd gedragen door Bertus Govers. Klokke Twaalf was 'n gratievol ballet met een aardige dans door 2 adspiranten en 8 dames. Jetty Wlrkeiaar, declameerde hierbij verdien F'etsententoonstelling Door die Alkmaarse rijwielgroothandel Jak» waren gisterenmiddag een honderd waar deze agente- eens nader kennis tal agenten uit heel Noordholiar.d naar het Wapen van Heemskerk gekomen, konden maken met de wijze van ver vaardiging van de bekende „Zephier" rijwielen, die door de»c firma vervaar digd worden. De directeur, de heer J. van de Kom mer hield een korte lezing, waarin het een en ander over fabricage van fiet sen uit de doeken gedaan werd. Hier na was er voor de gasten, die veelal van hun echtgenoten vergezeld waren gelegenheid een kleine expositie van de divrse stadia van het rijwiel in aanmaak te aanschouwen. Een cabaret, dat o.m. verzorgd wera door Kees Stet uit Ier woud, en een tweetal employé's van de firma, de heren Koomen en Akker man, besloot deze middag. V. V. V. Aicmaria heeft oud-qezaqvoerder KNSM tot directeur benoemd In een dezer dagen gehouden ver gadering Is door het bestuur van Alc maria tot directeur benoemd de heer M. J. Spaanderman, oud-gezagvoer der van de KNSM. De heer Spaan derraan, die als gezagvoerder een uit stekende staat van dienst achter de rug heeft, zal in deze functie de op volger van de heer Rijs zijn. De heer Spaanderman is woonachtig te Over vteen nabij Haarlem. Philips Wondertuin Er blijft grote belangstelling voor Philips Wondertuin ic het gebouw van V. en D- Ook gister heeft weer een stroom van bezoekers van de aanblik van deze sprookjes tuin genoten. Een namaak kaasdrager, die bij de ingang de kaartjes controleert, herinnert door zijn aanwezigheid aan het goede doel, dat met deze expositie beoogd wordt. De Stichting tot behoud van de kaasmarkt te Alkmaar heeft gistermiddag besloten elke vijfhonderdste bezoeker(ster) een kaasje aan te bieden. Gistermiddag is dit reeds g- wonnen door mevrouw H. Wehnes. Nieuwpoortslaan 127 en er zullen ongetwijfeld nog heel wat Edam mertjes ia handen van diverse huisvrou wen komen. Door de overgrote belangstelling is besloten de tuin deze week ook twee avonden open te stellen opdat velen daarvan zullen kunnen genieten, die overdag niet in de gelegenheid zijn. De ingang is dan in het zogenaamde Vij vertje. naast het gebouw van V. en D. Hi de Ridderstraat. Donderdag en Vrijdag zal de tuin van 's avonds 7.30 tot 10 uur voor het publiek geopend zijn. Zaterdag is, zoals ylj reeds mei den, de laatste dag dat men deze hier zal kunnen aanschouwen. stelijk op muziek van Chopin, een wals Brilliante. De evenwlchtsbalk is altijd weer een streling voor het oog door haar gratie. De Romano's een acroba tennummer. onder leiding van Klaas Jr. was excellent. Bij het paardvoltigeren werden keurige oefeningen gemaakt. De demifinale was eeL goed geslaagd Wild West, geestige momenten van de Hal terino's en een choreografische dans, waarmede het uitrukken dér cowboy's goed werd veergegeven. Na ringen da mes met mooie salto afsprongen, kwa men de Haantjes met een zeer originele vacantiereis. waar de hele zaal het re frein „Geef mij maar het kleine stukje land" raezong. Aan rek heren werden staaltjes van kunnen laten zien. even al» aan de brug. Kleurensymphonie werd een der mooiste balletten op de muziek van de tango „Jalousie". Mevrouw Bceldman danste hier de solopartij: De baloefening was vol gratie en charme op de muziek „Idylle passionelle" van George Razi gade, maar ook het ballet „Indiana" was goed verzorgd. Leni Overtoom en Jan Heins zonben hierbij zeer goed een gedeetle uit Friml's Rose Marie. De finale verpalatste ons in een bar. waar op een draaiende schijf drie pa ren een keurige dans uitvoerden, al met al een avond waar de revuecommissie, regisseur D. Slinger, directeur K. Boot Sr. en niet te vergeten de band van Tony Wlllemsen met voldoening op terug kunnen zien. maar de sfeer zou er niet zijn geweest, als niet de zeer goed verzorgde decors, van de fa. Langen berg en Groothuizen, kleur en schoon heid aan het geheel hadden gebracht. Aan het slot van de avond werd an Leni Overtoom door de voorzitter bloe men aangeboden. Ook de heren N. J. Visser, die alle dansen der balletten en oefeningen begeleidde op de piano en daarvoor de muziek had uitgezocht en de directeur Klaas Boot Sr. werden met bloemen gehuldigd voor hun prestatie's die dan ookduidelijk zijn gebleken uit de opvoering van Cocktail. Woensdag, Donderdag en Zaterdag en Zondag volgen de reprises. De heer Jhr mr G. R. G. van Swti deren, consul-generaal der Nederlanden te Sydney. zal op Dinsdag 14 Februari 1950 van 10—12 uur v.m.. ten kantore van de Kamer van Koophandel en Jra brieken voor Noordholland, Beursge bouw, Damrak 62a te Amsterdam, te spreken zijn voor belanghebbenden bij de handelsbetrekkingen met Australië. Het verdient aanbeveling, dat gega digden van hun voornemen doen blij ken aan het secretariaat van deze Ka Schaken De leidende Alkmaarse schaakvcreni ging VW heeft dit seizotn goed ge daan. Speciaal de hogere tientallen blij ken een geduchte kracht te kunnen ont wikkelen. VVV I, dat vorig jaar de landelijke hoofdklasse moest verlaten, bleek te sterk voor de gewestelijke eerste klas. Na 4 wedstrijden heeft VVV I met 8 punten en een bordgemiddeldde van 29.5—10.5 een onbereikbare positie in genomen. Hoewel nog een wedstrijd in het eerste klasseverband moet worden gespeeld is de uitslag dusdanig onbe langrijk dat de competitieleider reeds een promotiewedstrijd heeft vastgesteld en wel op 17 Februari tegen Haarlem I Een bijzonder moeilijke première op de weg naar hernieuwd hoofdklasserschap, doch de mogelijkheid tot overwinnen be zit het tegenwoordige tiental zeker. VW II schijnt zich op te maken even tueel de open te vallen plaats in de eerste klasse van het eerste tiental over te nemen. Hoewel niet zo over tuigend heeft het tweede in de tweede klasse een goed figuur geslagen. Hier hangt alles af van de laatste wedstrijd n.1 op 17 Februari tegen „Oppositie" uit Helloo. Theoretisch heeft ook Sch. mat uit Noordscharwoude nog een kans doch practlsch zal hier wel niets van komen, daar ook het bórdgemiddclde eer. rol speelt. We laten de standen hieronder vol gen. !e klasse VW 4 4 0 0 8 29,5-10.5 Hoogovens 4 3 0 1 6 21,5—18.5 MSC 4 2 0 2 4 22 —18 Zaandam 4 2 0 2 4 22 18 Schaakmat 4 1 0 3 2 15.524,5 Weenink 4 0 0 4 0 9.5-30,5 Tweede klasse Oppositie 4 3 0 1; 23.5-15£ WV 2 4 3 0 1 6 23.5-16.5 Schaakm. 2 4 3 0 1 6 20 -20 Dirkshorn 4 2 0 2 4 20,5—18,5 MSC 2 4 1 0 3 2 20 —20 Kr.W. 2 4 0 0 4 0 11.5-28,5 Fen derer dagen hield de hengelsport vereniging „De Snoetoaars" haar eer ste vergadering in café Pronk. Na ope ning en notulen kwam een vraag van voorz. den B asem aan de orde of de vereniging als onderafdeling van de hengelsportvereniging in Den Helder toe moest treden. Als voordeel noem1 hij op, dat Den Helder veel viswate'. heeft in de Anna Paulownapolder eh Breezand en dat er ieder jaar 80 ver gunningen voor het kanaal van De Kooy tot Ewycksluis worden verloot onder de leden. In deze voordelen zou de Snoekbaars dan ook delen. Daar de vergadering in deze kwestie nog eens duidelijker de voor en nadelen met het bestuur van Den Helder wilde bepraat zien, werd in deze nog geen besluit ge nomen. Voorlopig had de vereniging de toe zegging voor 25 vergunningen om te vissen in het kanaal van De Stolpen tot Westeinde. De prijs van deze ver gunningen was nog niet bekend, maat de helft van de vergunningsprijs zou uit de verenigit-gskas worden betaald. De voorzitter onderstreepte nog eenl de onbevredigende regeling, die in ons land bestaat met betrekking tot de ver gunningen. Waarom is het niet moge lijk, dat er vergunningen uitgereikt wor den. die voor het hele land geldig zijn zodat men niet gedwongen is om altijd speciaal in dat viswater te vissen, waarvoor nen een bewijs heeft? Het bestuur werd uitgebreid met 2 commissarissen, waartoe de heren Wol ters en Visser uitverkoren werden, TURNKRING H.N.K. Zaterdagavond a.s. worden in Con cordia 1e Noordscharwoude vereni gingswedstrijden gehouden van de turnkring Hollands Noorderkwartier Deze wedstrijden vinden ieder jaar plaats en het is dit jaar dat Hercu- les-Hygiea als gastvrouwe optreedt. Het programma bevat 24 nummers en bestaat uit Bal, Hoepel, Knots Vrije en Rliythmisohe oefeningen. Langedijkers, die ook het werk van verenigingen uit den Helder, Anna Paulowna, Winkel, enz. willen gaan zien. raden wij aan a.s. Zaterdaga vond naar Concordia te gaan. Aan vang half acht. SCHAGERBRUG Succes avond van „Ons Genoegen" Een jaarlijkse uitvoering van „Ons Genoegen" is steeds weer een gebeur tenls. Steeds weer een propvolle zaal met publiek dat zegt „Nu ja een gym uitvoering is vel wat eentonig en soms vervelend, maa. je gaat toch maar". Welnu, laten we direct vaststellen, dat zulks nu niet het geva! was. Nadat de heer P. Ott een openingswoord sprak en de vaandelgroet werd gebracht, was het contact met publiek tot stand geko men. In vlot c-empo werden hierna de diverse nummers afgewerkt. Bij enkele oefeningen bleek reeds zeer duidelijk welk een bekwame leider de heer Coe nen is. Nog maar 3 maanden heeft hij de leiding van „Ons Genoegen" en nu reeds is verbetering zichtbaar- Spclender wijs wist de heer Coenen de kleuters die bewegingen te laten maken, die voor hua lichamelijke opvoeding en ontwik keling noodzakelijk zijn. Ook de nieu we oefenstof bleek een verbetering te zijn, waardoor het geheel zeer aantrek keiljk werd. In zijn openingswoord verzocht de voorzitter het publiek om bij individu ele prestaties niet te applaudisseren. Waarvoor veel te zeggen is. En ook wij zullen niet apart namen noemen. Laten we met het volgende volstaan. Alle nummers weiden ds een meer, de a-der minder, vlot en correct afgewerkt Waarbij we even de evenwichtsoefenin gen als iets geheel nieuws apart noe men. De verlichting van de fa. H. de Graaf werkte de gehele avond prima, alleen jammer dat niet elke verlichting een goed effect gaf. De clownerie en cowboy Z3ng enz. war?o een mooie af wisseling. Vele medewerkers werden na afloop door de voorzitter cp het to neel geroepen en hadden dankwoorden en een cadeautje ln ontvangst te ne men. Jammer dat de muzikanten soms te behulpzaam waren en dc begeleidster mej. Nel Eriks het niet gemakkelijker maakten. Samei vattende een pracht avond. Wij hebben in jaren van „Ons Genoegen" niet een dergeli|ke uitvoering gezien. En doet ons hopen en verwach ten» dat we met de heer Coenen het volgend jaar met vertrouwen tegemoet zien. -•n Hoge verwachtingen, gesteld bij dé1 opvoeringen van de Foresters Revue „Goal,*die zit" op Zaterdag en Zondag avond zijn geheel in vervulling gegaan. Wat ons werd geboden in deze -revue was van een grote verscheidenheid en tond op een zeer hoog peil. Een grote kern van medewerkers, die in de een of andere vorm al reeds meer dere malen op de planken stondn, maak ten het geheel tot Iets zeer aantrekke lijks. De algemene leiding had Klaas Koomen, was dirigent van het speciale revue orkest (15 man blaas en strijkin strumenten) arrangeur van gespeelde werken, zanger van een geestig cabaret liedje en tevens samensteller van de revue. Anne Marie Kuhne was de ont werpst. van de balletten, uitgevoerd on der leiding van haar, door een aantal Foresters dames. Er waren een drietal komieken, die de volle zalen hebben laten lachen zoals maar weinigen kunnen. Ter afwisseling waren er schetsjes de een wat geestiger als de ander. Wij hoorden goede zang beluisteren van Tini Koomen. Plaatsge brek coopt ons kort te zijn, we willen enige van de meest geslaagde gedeelten uit deze vlotte revue noemen. „Het Salon trio" 3 muzikanten, die geen muzikanten waren deed de lach spieren ontspannen. Het andere num niertje van Slim, Slam en Sloom (de heren Arie Visser, Charles v. Doorn en Dick Gras (was al even aantrekke lijk. Een accordéonsolo. uitstekend ge- gespeeld door de jeugdige Hans Settels kreeg een daverend applaus. Als besluit voor de pauze, hoorden en zagen we „Wiener Blut". Een lust voor oor en oog (Tini Koomen zong. Klaas Koo men zong, ballet met als soliste Anne Marie Kuhne) met bruisende muziek heel goed vertolkt door het orkest. Een bijzonder aantrekkelijk program raanuinmer was het muziekwerk van J?u binstein, a.1. Melodie in F. Het decor (schilderij waarin gezeten de zangsoiiste Tiny Komen) was zeer fraai en het koor deed het ook goed. „Sweethearts" was fijntjes en origi neel van idee (een schommelende zang soliste in fraai toiletje), waarin solo en koorzang elkaar afwisselden of aan vulde. Hulde voor dit schitterende de corwerk heer de Klerk! Aime Marie Kuhne vergastte ons op een fraai uitgevoerde Tirolerdans. Ondanks dat het orkest pas kort ge leden werd samengesteld was men goed ingespeeld, getuige de zeer goed ver tolkte openingsouvrture en late.' in Me lodie in F, van Rubinsteln. Van de schetsjes willen wij noemen „De Held" die geen ;VU( was (mede spelenden Joke Lamar, An Affourtit en Heuk Lamar). De avond werd besloten met „Fata Morgana" door alle medewerkenden. Voor zover het orkest alet begeleidde werd dit verzorgd door mevr. Oets— v. d. Werke. Een geweldig applaus was de dank van het zeer spontane publiek Bij de aanvang en slot werden harte lijke woorden gesproken door de voor zltter der Foresters, die de uitvoeringen een mogelijkheid van grotere saamhorig heid noemde. Hij bood bloemen aan de dames Anne Marie Kuhne, mevr. Gras en Oets, leden van het orkest en de man waar alles letterlijk om draalde. Klaas Koomen. Deze Ueeft wel bijzon der veel plezier kunnen beleven van de revue „Goal, die zit", wat een suc ces werd. EGMOND AAN ZEE. Oude munten gevonden Bij de werkzaamheden op het Pomp plein zijn enkele 'oude munten gevonden Hierbij is een zilveren munt die d: lijk het jaartal 1687 vx-meldt, met op de achterzijde de Ncd. Leeuw. EGMOND AAN ZEE. Geboren: Wilhelmiiw Lucia, d.v. Jan Liefting en Geertruida Rumptag. Gerda Kniertje, dochter van Corn. Conijn en Aagje Schol. Ondertrouwd: C. Zwart en E. Buis Hermanus Oostwal, te Amsterdam, en Jansje Gul. Getrouwd: W. C. Gouda en A. Kok W. Stam en A. Dekker. H. Oostwal wonende te Amsterdam en J. Gul. Overleden: C. Blok, 75 jaar, cv A. Stoker; M. Schol, 74 jaar., wed. van P. Zwaan; Johannes Klous, 93 jaar, ev G. Heljnc; P. Stam, 52 jaar, ev M. Vis ser. M. Lazoe, 66 jaar, ev J. G. van Mechelen. Volkshogeschool Bergen De leiding van de Volkshogeschool te Bergen deelt ons mede dat op de Nederlandse Volkshogeschool te „Mé ricoa" in Frankrijk een cursus zal wor den gehouden van 20 Maart tot 1 April Wie de lente in Frankrijk kent, „Méri don" is 35 km van Parijs, zal deze keuze van vacaniiedata kunnen begrij pen. Inlichtingen omtrent deelneming enz. verstrekt de leiding van de Volks hogeschool te Bergen. Zaterdag 25 Februari zal een een daagse bijeenkomst te Bergen op ..De Zendhove" worden gehouden over de problemen die stijlvolle viering van on ze nationale feestdagen stelt. Er bestond voor de lezing, die de heer Lutjeharms hield op de gemeente avond der Nederlands Hervormde ge meente te Oude Niedorp. die onder lei ding stond van dominee Appel een zo grote belangstelling, dat de consistorie kamer moest worden verlaten ende ruim honderd aanwezigen hun toevlucht moesten zoeken in het oude kerkge bouw. Dominee Appel sprak hierover zijn grote vreugde uit en wees er op, dat de geschiedenis van de kerk zeer nauw verbondn Is met de geschiedenis van de kerk. In zijn derde lezing hoopt de lieer Lutjeh;:rms daar op terug te ko men. Hierna kregen we grepen uit de ge schiedenis v~.n de oude omgeving en het dorp zelf. In de oudheid was er water en woestenij ln Westfriesland. Het Flevomeer eertijds een onaanzienlijk meertje, slokte grote stukken land op. Noordholland boven het IJ werd bijna in zijn geheel een prooi der golven, uitgenomen de duinkant en enkele hoge plaatsen. Tot een van de hogere plaat ten behoorde reeds sinds eeuwen Oude Nitdorp en omgeving. De bewoners hadden een eeuwigdu rende strijd tegen het water te voeren. En die strijd ttgen het water maakte hen onbuigzaam, recalcitrant. Het wer den de vrijheidslievende Westfriezen, die geen grafelijke inmenging duldden. Een felle strijd ontbrandde. Interessant v as de onthulling van de heer Lutjeharms, dat hij meende in het bezit te zijn van gegevens, die aantoon den, dat graaf Willem II niet bij Hoog woud zou zijn gesneuveld, maar in de buurt van Oude Niedorp, en ln Hoog woud begraven. Als strafmaatregel werd Oude Niedorp in 1280 door de zoon van Willem, graaf Floris de vijfde geheel verwoest. Een nieuw dorp werd gesticht, dat de naam kreeg van Nwe Oud Niedorp. Waarschijnlijk is dit de oorsprong geweest van Nieuwe Nie dorp. Ia oude tijdc-n had men een bestuurs vorm, waarbij de verschillende dorpen werden samengevoegd tot een ambacht In het ambacht hier zaten Schagen. Bar sfcjgerhorn, Niedorp en Winkel. Van latere graven ging de besl-'ssing uit. dat deze dorpen afzonderlijke besturen -ouden hebben met stadsrechten. Zo kreeg ook Niedorp zijn stadsrechten, waarbij Nieuwe en Oude Niedorp een gemeente waren. Uitvoerig behandelde de heer Lutjeharms die stadsrechten. =n de vroedschap zou Nieuwe Niedorp vijf en Oude Niedorp twee zetels heb hen. De bewoners van Oude Niedorp -neten destijds nog al lastige ridders EGMOND AANZ EE Cor Wijker exposeert In de Kunstzaal „Kunst van onze tijd" te Den Haag exposeert onze plaats genoot, de lieer Cor Wijker van 4 tot 25 Februari zijn beeldsaijwerk. Zaterdagmiddag opende Ab v. Roon deze expositie, die tegelijk met die van de schilder Penning gehouden wordt, in tegenwoordigheid van verschillende au toriteiten, w.o. ook de burgemeester v. Egmoad aan Zee, dhr. Niele Algemeen was men vol bewondering voor Wijkers kunnen en vooral voor de wijze waarop hij het hout doet le ven, door de uitdrukking, die hij in zijn figuren weet te leggen. Zo ziet men het berouwvolle in het gelaat van de verloren zoon de jalouzie in de blik van zijn broeder en het ontfermen de in de gezichtsuitdrukking van de vader. Met deze expositie is Wijker voor het eerst in het licht der openbaar heid getreden, zodai velen nu zijn werk kunnen bewonderen. O Bella Donna Lucia De r.k. toneelvereniging S'. Ardalio gaf Zondagavond een opvoering van het blijspel in 3 bedrijven O Bella Donna Lucia. Er viel deze avond weer veel te lo ven, vooral natuurlijk in het spel van de heer Snoeks, die weer het gehele stuk draagt en ook in deze travesti-rol de zaal onbedaarlijk doet lachen. Naast em heeft zijn medestudent c hee Schuyt een belangrijk aandeel in het succes, waarbij men hem zijn niet altijd feliloze uitspraak gaarne vergeeft. Ook de dames M. en A. Bakkum de meisjes der studenten, spelen vlot en ongekun steld. De heer Baltus. als de bediende Brasset, geeft een uitstekende vertol king van zijn niet bescheiden rol. Het spel van de heer G. Stam, onherkenbaar geschminkt als de advocaat Spettlque, was een openbaring. Al met al een suc ces! SINT PANCRAS Arbeid bracht licht Op Vrijdag 24 Februari zal in de Ned. Hervormde Kerk een filmverto ning worden gehouden. De film is geti teld „Arbeid bracht Licht", terwijl de vertoning uitgaat van de vereniging tot Christelijk Hulpbetoon aan blinden van het Blindentehuis „Sonncheerdtte Er raelo- Wij willen onze ingezetenen aan sporen deze prachtige film te gaan zien De aanvang »s gesteld op half acht des avonds. zijn geweest. Want de vtoedschap kon wel beslissen, de Oude Niedorpers gin gen toch hun gang. Zo maakten we met de heer Lutjeharms een tocht door de eeuwen. We hoorden van moeilijk h-ien, die er ontstonden tengevolge van de malversaties van een gemeente lijke en kerkelijke autoriteit, genaamd Coster, die kerk en gemeente voor dul zenden guldens benadeelde, we hoor den van de armoe ep ellende omstreeks 1780, toen menige boer de graaf in de grond stak Voorzien van een bosje stro ten teken, dat men de plaats kon krijgen, indien memaar 1%ereid was 1'"sten te betalen, we hoord'n -n prijzen en veihoudingen fci vroeger tij den, we beleefden d vergaderingen van de vroedschap, in het vroedschap» huis te Nieuwe Niedorp en in de café'» te Oude Niedorp en Verlaat waarvan de laatste de typische naam droeg van „Ruiten Boer". We hoorden te veel om op te noe men. En na de pauze kwamen de vra gen los. Het werd een genoeglijk uurtje al zullen de muren der oude kerk wel licht verwonderd hebben gekeken, toen er zulk een levendige gedachtenwisse ling plaats vond in dit gebouw. Een goed geslaagde avond constateer de dominee Appel ln zijn slultings- woord. waarin hij de heer Lutjeharms dank zei en hen opwekte om de vol gende gemeenteavond, waarin over de geschiedenis en de restauratie van de kerk zal worden gesproken, in nog gro ter getale aanwezig te zijn. Deze avond wordt gehouden op de zesde Maart. Er zal een tentoonstelling aan worden verbonden. Er werd gécollectcerd voor het Restauratiefonds. OTERLEEK Bond voor Staatspensionnerinq Zondag hield de afdeling Oterleek van de Bond voor Staatspenslonnerlng een prooagandaavond in café van Ham Spreker was de heer Greeuw uit Hel loo, terwijl de toneelvereniging ,^uro ra" uit Warder haar medewerking ver leende. Na het openingswoord vaa de voorzitter, waarin deze mededeelde, dat het ledental het afgelopen Jaar was toe genomen van 192 tot ruim 400, wal het woord aan .Aurora", dat e->n uit stekende opvoering gaf van „Jong zij» we maar eenmaal", een stuk tnet een mooie tendens. Alle spelers waren voer hun taak berekead en het applaus was zeer zeker verdiend. In de pauze hield dhr. Greeuw een prachtige propagan darede. Hij gaf een beeld van de sociale voorzieningen vanaf 1911. toen he* voor de oudjes begon te lichten, toen de wet Talma werd aangenomen. In '19 kregen we de wet Aalberse en daarna ziia wij doorgesukkeld tot 1947, het jaar van ..a noodwet Drees. Maar deze wet zal binnenkort aflopen en. wat dan. Zal opnieuw oud en arm aan de deur kloppen met het stelsel van ver plicht verzekerden met zijn grote romp slomp van een leger van ambtenaren? Tegen dit systeem strilden wij al 50 jaar, aldus de heer Greeuw .ons s'm ven is een premievrij staatspensioen. Met een opwekking om deel te nemen aan de grote propaganda-meeting op Zaterdag 25 Februari in Alkmaar sloot de heer Greeuw zijn toespraak. Piaalsaenoot keerde terug Dezer dagen kwam de enige palats genoot die nog i Indonesië vertoefde Hedde Kolk. met vfouw en kind, uit de Oost terug. Met een erepoort en veel vlagvertoon werd hl) begroet en bovendien werd hem een flinke geldsom door de burgerij ter hand gesteld. «•iling er k ten ALKM. EXFORTVEILING. Maandag 6 Februari Witlof I 48—60; II 27-40; rode kool 6.1011.70; ravoije kool 14.30 20.20; groene kool 2233; sprultkool I 50-72; n 24-42; boerekool 28 50— 51.50; andijvie 7986; rode bieten 6— 7.20; winterpeen 6—15.60; waspeen 22 31; uien 1 4048: II 28—34.50 pret 64—121; soep 15.50—19; knolsoep klein 4—17; Appels: Goudretnetten 4257; Present van Engeland 43: Peren: Gteser Wildeman 2027; Winterjan 1216. NOORDSCHARWOUDE 20000akg uien 40.20—41.20; grove 38.50-41.70; drielln cn 39-41.10: 10000 kg peen II 21.10-23.80; III 1660 -18.50: 170.000 kg rode kool 6-15 40 100.000 kg gele kool 21-25; 140000 kg witte kooi 18.1024.80 BROEK OP LANGENDljK. 100.000 kg rode kool 614.20: 160000 kg gele kool 20.60—26.30; 60000 kg w kool 22.60-25.20; 130000 kg uien 40.80 -42; grove 39 80-40.60; 10000 kg bie ten 9.30—9 80: 1800 kg witlof 1 49- 51; n 41—42; 10000 kg peen II 22.40 —2310; III 18.30-19 30 WARMENHU1ZEN' 3000 kg uien 4000-40.80; grove uien 37.00; 7000 kg gele kool 15.00-23.70 88000 kg rode kool 6.00—12.80; 6000 kg witte kool 18.90-22.20; 1400 kg peen II 22.40; peen III 17.30.

De Vrije Alkmaarder | 1950 | | pagina 2