KAPP1E Interessant inhaalprogramma-spanning om de 2e bekerronde HAAR KONINKRIJK Kaagvogels-SRC, Winkel-Flevo en Petten-Hugo Boys dè wedstrijdeu Ouderen denken noch aan materiële, noch aan geestelijke wederopbouw Onze voetbalverwachting WE GAAN deze week „inhalen" en bekeren, zodat de 3e klasse in zyn geheel vrtf is voor de competitie. Overigens is in de 2e en 4e klasse het programma belangrijk genoeg. Alcmari» ti.v. ontvangt UW', dat na enkele fraaie overwinningen in Amersfoort struikelde en daardoor in de gevaarlijke hoek bleef. Een kans dus voor de withemden 't moet nu eindelijk eens gebeuren, juist in de thuiswedstrijden. Het zware programma uit biedt toch al weinig perspectievenDe kleine nederlagen bewijzen. dat er niet zoveel aan mankeert en daarom hebben we voor UW weinig hoop. VOLENDAM zal zich natuurlijk thuis niet laten verrassen door Rapiditas, terwy'i een wedstrijd als AFC—Elink wijk weinig houvast biedt. De hoofd stedelingen klopten enkele weken geleden immers ook DWV? Deze Nieuwendammers krijgen Zaandijk op bezoek een krachtproef voor de blauwhemden na hun verrassen de overwinningen. Een krachtproef, die ze wel niet heelhuids zullen vol brengen, menen we. Ir» 2 B behoeft OSV thuis niet te falen: Velox komt hier op visite. Van veel belang voor de laatste plaats zijn de ontmoetingen WFC— WA en TOGHercules, terwijl Wa tergraafsmeer—ZFC niets meer te betekenen heeft. ZWARE GANG WATERVOGELS zal zeker niet met •een rustig hart naar Wieringerwaard trekken! De Vogels hebben hier al meei stevig klop gehad tegen te on berekenbare roodbroeken en daarom lijkt ons voor deze keer een punten verdeling niet onwaarschijnlijk. Voor Oudesluis is de strijd tegen Vrone van veel gewicht. Kan de club uit St. Pancras weinig meer gebeuren. Oudesluis wordt ernstig bedreigd door een mogelijks opmars van Schoorl. En nu deze duinkanters Zon dag bovendien Nieuwe Niedorp (de geel kragen kunnen alle hoop laten varen) op bezoek krijgen zou een ne derlaag van Oudesluis wel eens kun n'ii betekenen, dat Schoorls achter star.d tot maar één punt wordt terug gebracht. We wagen ons niet aan een voorrnelling RKAFC maakt een even zware ging a'r Watervogels: naar Westfriezen. Er ziin (net als in Wieringerwaard) ln 7 waag al verscheidene dromen ver vlogen en RKAFC zal geducht op moeten passen om de voorsprong Tiief geheel te verspelen. Ook hier BETOGINGEN AT00MW4- PENS Op 13 Februari zullen in geheel Oost-Duitsland massa-vergaderingen worden gehouden om de afschaffing ran alle typen atoomwapens te eisen aldus heeft het .comité van strij ders voor de vrede dat de steun van de communisten heeft meegedeeld. ITALIAANSE ARBEIDERS WEIGE REN WtPENVFRVOF.R. De spoorwegarbeiders van Bolog Ha. dat ligt iu Italle's ..rode provin cie" Enrilia hebbon verklaard, dat zij zullen weigeren treinen te doen rijden welke wapens vervoeren. Zij zeiden dat hun besluit ..morele en materiële hulp" zou geven aan Italiaanse en Franse havenarbeiders die geweigerd hebl>en schepen met wapens te lossen. HEI). JEUGDDIENST EN NATIONA- LE BEVRI.TDINGSD1ENST Het bestuur van de Nederlandse Jeugdgemeenschap heeft een schrijven gericht tot dö "and van ministers, - waarin het „sprei ende namens alle Jeugdorganisaties die binnen de Oran je-cirkel samenwerken met aandrang verzoekt de 5e Mei te wlllèn bestem men tot nationale bevrijdingsdag en te willen bivorderen, dat op deze waarlijk nationale feestdag aan alle werknemers zoveel mogelijk vrijaf ge geven wordt, opdat ons gehele volk en zonder belemmeringen aan de te or geniseren feest-diikheden \n gta(i en land kan deelnemen. i'jkt een puntenverdeling ons niet onmogelijk. Purmerend heeft het al thans iets gemakkelijker bij het be zoek aan De Rijp. Tegenspartelen zal de thuisclub zeker, maar een neder Jaag is niet te ontlopen. En dan 4 C: ZeevogelsEnergia be tekent vrijwel de laatste kans voor de Egmonders, vooral nu de kopploe gen waarschijnlijk tot de laatste wed strijd om de eer zullen strijden. Wint Zeevogels, dan is alles moge lijk en heeft men tenminste de kans in eigen hand. CSV kan zich Zondag avond aan de kop genesteld hebben ahde uitwedstrijd tegen de bu ren In Limmen gewonnen is. 't Zal er om gaan, vooral ook omdat Lim men nog niet helemaal veilig is. Niet temin houden we 't op CSV, al is ook dit: een zware gang, L1NDELIJK dus de tweede ronde, waarbij de 3e klassers in veel geval hn contra de overgebleven 4e klas sers komen te staan. Een aardig pro gramma. waaruit ongetwijfeld span nende wedstrijden voort zullen ko men. Schagen mag het opnemen te gen de 4e klasser Randers, die ech ter het voordeel heeft, dat een gelijk spel voldoende is. KW krijgt bezoek van Vitesse endat moeten de'Castri- cummers kunnen winnen. Of Hollan dia echter de 4e klasser OFC baas zal blijven? Dat wagen we te be twijfelen. Helder echter zal raad we ten met Texel en dat St. George de tweede ronde overleeft nu HRC naar Spierdijk gaat, geloven wij ook niet. DTS gaat de kracht van Alw. For- ward peilen cnheeft misschien t ge luk, dat de Hoornsen zich wat wil len sparen. BKC lijkt ons niet geheel kansloos tegen Alkm. Boys, dat ech ter aan een gelijk spel voldoende heeft. Ook Succes heeft het bij het bezoek aan Andijk niet zo heel een voudig en ZAP zal het Terrasvogels ook geducht lastig maken. Waarmee we maar willen zeggen, dat falende 3e klassers zeker te verwachten zijn! Grashoppers tenslotte mag het thuis op nemen tegen een andere sterke 4e klasseiEHS. Een ontmoeting, die de Hoogwoudevs zeker niet „zomaar" zullen winnen. VERMINDERING MILITAIRE WAARNEMERS Het aantal groepen van militaire waarnemers der Ver. Naties in Indo nesië zal verminderd worden van 17 tot 10, zo werd te Djakarta of ficieel meegedeeld. Deze vermindering zal op het to taal aantal waarnemers, met inbe grip vau het administratief perso neel. waarschijnlijk betekenen, dnt dit aantal daalt van 57 tot 32. De waaruemersgroepen zullen in het vervolg mobiel ziju, zodat zij in staat zijn de plaatsen, waar momen teel „incidenten" voorkomen, waar naar een onderzoek moet worden in gesteld, te bezoeken. Atdelinqsover zicht Er staan voor Zondag a.s. weer eni ge interessante wedstrijden op het programma. Om te beginnen in I C waar in Kolhorn Kaagvogels en SRC elkaar zullen bekampen. De Schagers hebben deze wedstrijd nog lang niet gewonnen, al zou men daaraan, gezien de competitiestand, niet moeten twij felen. Maar wie zich nog de hevige rivaliteit tussen beide clubs uit de 2e klasse herinnert, zal het met ons eens zijn, dat het best een goede dag voor Koedijk en Geel Zwart kan worden! Geel Zwart en Koedijk zelf krijgen het echter ook niet gemakke lijk. De Zandtemers ontvangen Alk maar cnhet al oude Go Ahead kan soms nog lelijk uit zijn slof schieten. En Koedijk zal er in Langedijk te gen SVV ook niet zo gemakkelijk ko men. Dat Zeemacht de eerste zege zou behalen ten koste van VTOS is moeil aan te nemen. Foresters gaat een poging doen in 't Veldt een punt je te winnen. Koedijk 1018: Geel Zwart 1016: RC 10—15; VZV 10—14; St. Victor 11 —10: Alkmaar 109; Foresters 119; VTOS 118; LSW 118; Kaagvogels 11—7; Zeemacht 10—2. In Res. 1 C is het Zondag een rusti ge dag. Schagen 2 zal wel niet falen tegen Randers 2. evenmin als HRC 4 een fout maakt tegen BKC 2. Gras hoppers 2 krijgt echter een moeilijke dobber in Den Helder tegen Water vogels 2. Vefder DTS 2Succes 2 en Alkm, Boys 3—Alw. Forward 2. Alcmaria 4 11—16; Schagen 2 12— 16; HRC 4 12—16; Grashoppers 2 12 15; Succes 2 1111; Watervogels 2 11—11; BKC 2 12—11; DTS 2 11—10: Alw. Forward 2 108; Alkm. Boys 3 128; Randers 2 102. 2e A biedt evenmin iets belangriiks. daar zowel Egmondia als Knollendam een vrije ronde hebben. Graftdi.ik gaat een nederlaag tegemoet bii Groot winnen. Verder Zaanse Bovs-Purmer Schermer en St. Bavo kan v. Kwadijk land en Jisp—WBSV, beide wedstrij den waarschijnlijk voor de gasten. Egmondia 1319; Knollendam 11— 16; WBSV 13—15; Gr. Schermer 11— 14; Purmerland 10—11; Graftdijk 13— 10; Jisp 118; St. Bavo 12-8; Kwadijk 96; Zaanse Boys 95. WinkelFlevo is de grote strijd in 2 B. Wie het winnen zal? Het is moei lijk te voorspellen, omdat het ferrein voordeel mogelijk een flink woordje zal meespreken. Afgaande op de laat ste resultaten zouden wij echter toch do Wieringermeerbewoners de beste kansen moeten geven. Van een „streek derby" als deze is echter altijd moei lijk wat te zeggen. De rest van de wedstrijden is alleen van belang voor de bezetting van de onderste plaats. DWB zal daarbij wel over Zwaagdijk triompheren. en Woudia over Twisk. Wit Rood—Spartanen zal niet ver van een gelijk spel afliggen. RKEDO 11—17; Flevo 12—15; HEO 10—14: Berkhout 11—13; Winkel 11— 13; DWB 11—10; Spartanen 10—9; Zwaagdijk 11—9; Woudia 10—8; Wit Rood 9—6; Twisk 10—2. Petten—Hugo Boys is de strijd, die in 2C onze bijzondere aandacht vraagt De mannen van meester Geense zijn weliswaar uitgeschakeld, maar zij zul len het Hugo Boys nog geducht las tig kunnen maken, zo zeer zelfs, dat wij betwijfelen, of de Heer Hugowaar ders er wel zonder kleerscheuren af komen. WGW daarentegen zal geen moeite hebben met Callantsoog. Ver der nog Wiron—Tex. Boys. Hollandia Con Zelo en SVW—JVC, allemaal voor de gastheren. Hugo Boys 12—18; WGW 10—17: Petten 13—15: SVW 10—12: Wiron 10 —10; Holl. T. 11—10: JVC 11—10; Dirkshorn 10-»-9; Callantsoog 106; Con Zelo 104; Tex. Boys 9—3. EN DE WONDERLIJKE SCHELP 23 Signor Rivaldi liep laags de ver schansing en keek er over heen, en Kappie deed hetzelfde, hoewel hij ze ker wist, dat er toch geen spoor meer van de visman te zien zou zqn. Maar toen hij daar mee bezig was, deed hij een andere ontdekking. Hij zag, dat de „Kraak" omgeven was me; water, dus dat hij niet meer tegen het koraal rota op zat. „We drijven op zee!" schreeuwde Kappie. „We zijn losgekomen door de vloed! Waar is de Maat? Dadelijk va ren we ergens tegen aan!!'" Hij losdrijven?" mompelde Signor Ri valdi. „Wij op die zeewater varen...' Kappie rende naar de hut van de maat toe, rukte de deur er van open en keek naar binnen. Er lag een ronde bal, omgeven door dekens in de kooi van de maat, en Kappie hoorde een zwak gekreun. „Daar ligt de klont!" riep Kappie. ..Kom te voorschijn! We varen! Je moet meteen naar de brug! Kom voor de dag, klont die je bent! Versta je me niet!!" Na een poosje kwam het hoofd van de maat tussen de dekens aan het voe teneind uit. „Varen... spook... ik heb het zelf gezien... visspook... ik durf niet! Laat me hierl" Kappie werd vreselijk kwaad. Hij deed een paar stappen en kwam regel recht op de maat af. Reis naar Duitsland II TEGEN DE AVOND stopten wij in Brilon-Wald om de mee gebrachte boterhammen te nuttigen. Wij stapten een keurig uitziend Gasthuis binnen en stonden versteld van alles wat men kon kopen. De prijzen waren echter volgens onze begrippen schrikbarend hoog. Een glas bier 50 pfenning, omgerekend te gen het door ons betaalde koers betekende dit f0.40, een punt gebak kostte 1 DM, ofwel f 0.80. Een kop Duitse thee (thee ge maakt van de pepermuntplant) kostte f0.40. Met enkele van de aanwezige gasten begonnen wfj een gesprek. De meesten van hen waren soldaat geweest De een had in Nederland. België en in Frankrijk een tijd doorgebracht, de ander had in Rusland en de Balkan gevochten, terv Ijl de derde in *44 de slag om Arnhem had meegemaakt. JE KRIJGT WEL een onbehagelijk gevoel als jo alles zo nuchter hoort vertellen. Misschien zaten wij wel te genover een man. die wij tijdens de oorlog hartgrondig verwenst zouden hebben. Nu zat je gemoedelijk met hem te praten, dat „gemoedelijk" ech ter met enig voorbehoud. De aanwe zigen waren tussen de 30 en 60 jaar. De mening van alle aanwezigen, dat wij er behoorlijk van kunnen leven. .Materiële en geestelijke opbouw komt niet ter sprake. Na één of twee jaar komt er toch een nieuwe oorlog tus j?cn het Westen en het Oosten. Het strijdtoneel zal dan wel in Duitsland te vinden zyn en dat zal betekenen, dat wé alles weer kwijt zijn. Indien de Russen geheel DuitsL bezetten dan is het maar beter dat we niets bezit ten en ook niet aan de poliKek heb ben deelgenomen of lid zijn geweest van een vereniging, want dan hebben wij ook niets te verantwoorden. De desillusie van de verloren oorlog was merkbaar en bovendien had men oen onbeschrijflijke angst voor de Russen. Als men echter weet. dat in Ham burg nog een stadsgedeelte verwoest lig' met naar schatting. 70.000 lijken welke nog geborgen moeten worden en men herinnert zich de sfeer in het hierboven genoemde Roergebied dan is het begriioelijk dat veel Duitsers defaitisten zijn geworden. MEER OORZAKEN. In het verdere contact met de oude rè generaties, dat wij in de loop der volgende dagen hadden bleek echter, dat de moedeloosheid niet alleen het resultaat is van deze oorlog. De oude Duitse mentaliteit is nog steeds aan wezig. Onwillekeurig speelt mij de uit spraak van de bekende Duitse pliilo soof Nietsche door het hoofd. Ik geloof dat hij zijn landgenoten in één van zijn werken ongeveer als volgt be schreef: .Alle grote aanslagen op de cultuur van vier eeuwen hebben zij op hun geweten. En altijd door dezelf de oorzaken, door hun innerlijke laf heid voor de realiteit, die ook de laf heid voor de waarheid is, door hun tot instinct geworden onwaarachtig heid, door Idealisme." Ja. ik geloof, dat deze óók geestelijk verslagen generatie alleen tot activi teit kan komen als een nieuw idealis me wordt geschapen. Dit moet echter gebracht worden door een handig per soon, die hun leider kan zijn. Deze leider moet de verantwoordelijkheid dragen want hij kan hen niet overla ten zelf initiatief te nemen op dit ter rein. Een andere bijzonderheid van 't karakter der Duitsers valt een buiten lander op. Politieagenten en andere ambtenaren vertegenwoordigen de staat Met welk 'n eerbied wordt zo'n man door Jan Publiek behandeld.' Het is niet moeilijk voorbeelden te geven van deze angst van de gewone man voor de ogenschijnlijke hogeren in de maatschappij De rechten van de mens zoals deze gepubliceerd zijn door de UNO, geven o.a. aan. dat de mens heid recht heeft op vrijwaring van angst Hier ligt een terrein break om de bevolking in Duitsland dit te vertellen en ook te leren er naar te leven. Men zou op deze wijze door kunnen gaan. Alles zou steeds neer komen op het z.g. probleem der Duit se mentaliteit. Als leek op ?t terrein der volkerenpsychologie komt het °P je afstormen en dreigt het je terneer te slaan. Je moet oppassen: anders wordt je naast de maatschapoeliike ook door de geestelijke ellende be ïnvloed en dreig je aMe glijden naar het gevoel van ..er is toch niets aan te doen." Als men in de gespreken met deze oudere generatie hoort spreken over vrede en welvaart voor iedereen dan is men verplicht dubbel op zijn tellen te passen. Schreef niet Ernst Slasser de emigrant in 1935 in zijn te Parijs uitgegeven boek „Der letste Zivilist" voor ons een wijze raad. dat geen volk opdringeriger en ijdeler weet te leiden dan het Duitse? Hij waarschuw de ervoor, hen niet te vertrouwen als zij berouw tonen, want het verraad zit in hun bloed. Ernest Classer heeft dit boek geschreven in een periode van verbittering, te meer doordat hij als emigrant buiten zijn vaderland leefde. Indien wij ons herinneren, dat na 1919 het Duitse wolk ook schreeuw doom vrede en deze zelfde generatie 20 jaar later de wereld weer in el lende stortte, dan geeft dit te denken De Duitsers van 30 jr en ouder heb ben weinig geleerd uit deze laatste oorlog. Deze conclusie mochten wij wel trekken. Geheel anders zou de Duitse jeugd blijken te zijn, die wij gedurende de komende dagen leerden kennen. (Wordt vervolgd). HF-^HUGOWAARD NOORD. Hugo-Boys nieuws Bij goed weer zullen Zondag a.s. de volgende wedstrijden worden gespeeld: Petten—Hugo Bcys. aanvang 2 utr. scheidsrechter P. Hoeben Hugo Bcys 3SVW 3. aanvang half 3, scheidsrechter D. J. de Bo?r Dirkshom 2Hugo Boys 3. aanvang 2 uur, scheidsrechter J. Smit Hugo Boys jun. AZeevogels jun. A, aanvang I u scheidsrechter de Boer De adspiranten zijn vrij. Zoals U ziet heeft Hugo Boys een ztéare tegenstander te verwerken, even als het tweede elftal. Ook het derde zal moeten uitkijken met hun plaatse lijke tegenstander SVW. Voor de ju nioren een middelmatige tegenstander, jongens Zeevogels staat op de ranglijst slechts een plaats boven Jullie. Hopen lijk dat jullie nu een overwinning kun nen boeken. Het Hugo Boys bestuur rekent deze keer op een ruime punten winst, vooral wat het eerste en het 2e betreft. "N Roman naar hef Engels door Ida Boyd •1 Dat is zo, zei Wanda, en hij wordt ook beschuldigd vau het feit, dat hij zich ln Liverpool niet heeft laten afschrijven. En er kan uog een be schuldiging komen wegens het voor handen hebben van verdovende mid delen. Hij zal moeten bewijzen, dat hij bona fide graad heeft. En mis schien ls hij wel een van die onge lukkige mensen die geen nationali teit moer bezitten. Dat zijn allemaal bijzonderheden van deze zaak, zie je - Ik vind niet, dat het erg opwindend klinkt, zei Wauda, ik begrijp niet, 'dat ©r zoveel ophef over gemaakt jvordt. O, hernam Fred. behalve die vrouw 'die hem chanteert (of hij haar) gaan er praatjes over dames uit de grote wereld, die WJ in lijn macht schijnt te hébben. Er wordt gezegd, dat hij die ook geld heeft afgeperst, nadat 'te hem vertrouwelijke mededelingen "over zichzelf hadden gedaan. Natuur lijk zegt hij, xlch volkomen te kun nen rechtvaardigen en verdedigen met de correspondentie en de versla gen van zijn behandelingen. West Le- wis zegt, dat hij dat met de groot ste nadruk heeft beweerd. Anders zouden ze de zaak nooit iu handen hebben genomen. - Waarvoor hebben ze die correspon dentie dan niet ouderzocht? vroeg Wanda met kinderlijke verbazing. Dan zouden ze het weten. - Zo eenvoudig Is het niet, antwoord de Fred, Vooreerst: het is niet zijn huis, maar zijn vrouw heeft het ge huurd. Dientengepolge is er een spe ciale vergunning nodig van hoger hand om huiszoeking te doen. De ver gunning kan nog niet zijn afgekomen Dan is er de kwestie van zijn medi sche graad. Heeft hij die (en dat moest eerst onderzocht worden) dan hebben zijn patiënten er recht op. dat hun vertrouwer in hem wordt gerespecteerd. Die psycho-aualysti- sche verslagen staan evenzeer onder het doktersgeheim als elke andere medische kwestie en niemand heeft het recht dat geheim te schenden De zaak heeft allerlei bedenkelijke punten en de politie me t voorzichtig ziju. Ze heeft zich de laatste tijd, al m°ir dan eens ln de vingers gesne den en procos-verb; al opgemaakt iu gevallen, waarin ze geen recht had dit te doen. Het zou mij niets verwon deren als ze hierin ook weer buiten haar boekje Is gegaan en ik zou graag de man weer op vrije voeten helpen, als dat bet geval is. Ik vraag me uog af, waarom hij met alle geweld mij wilde hebben. Wauda had hem dit zeer goed dui delijk kunnen maken, fn haar ang stig hart vond zij d- reden, het dui- velachtigst, waarva- zij ooit gehoord h. d en de gedachte aan de man, die zo iets bedenken kon, joeg een rilling langs haar rug. - Nu ik vindt het niet bijster inte ressant zei ze. Wanneer heb je zeker held dat je hem moet verdedigen. - Daar kan ik niets van zeggen. De zaak kan weer uitgesteld worden, maar het is ook mogelijk, dat hij naar de terechtzitting verwezen r.al worden, direct naCat France hein 'eer verhoord heeft. Ik weet niet wanneer het tweede verhoor plaats zal hebben. Het gaat hoofdzakelijk om die kwestie van verdovingsmidde - dc mogelijkheid dat hij zulke mid del ij iu huis heeft zonder daartoe ver gunning te hebben. Dat is eigenlijk het enige, waar de politie belang in stelt tegenwoordig - en .ik moet zeg gen. dat Ik de Wet op de vergiften met al haar nieuwe amendementen zo iets verschrikkelijk vind geworden en zulk een bedreiging van de publieke vrijheid - dat ik daarom alleen al uit alle macht zou willen vechten om hem vrij te krijgen. Wanda stelde niet het minste be lang in publieke vrijheid, maar ze was een beetje minder ongerust, nu bleek, dat Ffed nog niets gehoord had over de namen der „vrouwen uit de betere kringen". Het was onmoge lijk te zeggen, wanneer en waar hij daarover horen zou en het was ecu kwelling, niet te weten toe de zaak verliep en wat Arthur gedaan had of niet gedaan had. - Deuk je, dat je hem vrij zou krij gen - Ik zal er mijn best voor doeu in ieder geval. Dat is toch zeker wel mijn plicht nadat hij mij zo graag wil de hebben. Wat ik zeggeu wilde he?ft West Lewis mij niet lateu we ten, dat de politie morgen de huis zoeking denkt te doen? Dat zal de zaak definitief regelen - wel of niet verdedigen. - Ja, het zou de zaak regelen - voor Wanda in leder geval! De hele avond bleef ze op de pijn bank. Fred was vol tederheid en fiuis terde haar allerlei liefheidjes toe en ze verdroeg zijn tederheid en gekus met de doodsbange gedachte in haar hoofd, wat Arthur al of niet gedaan had, of hij geslaagd was ofVer der dacht ze niet, durfde ze uiet den ken en dan. plotseling deed de tele foon haar opspringen en dan moest ze antwoorden met nietszeggeude, ge woon klinkende woorden, waarvan zelfs de toon niets aan Fred mocht verraden. Ja - de avond was één lan ge marteling. Er was geen troost in welke g8dachtengang ook, noch in enig bericht, dat haar bange mede slachtoffers haai door de telefoon brachten. - Niets, riep ze kwaad in de telefoon toen lady Betty haar voor de derde maal opbelde; en ze legde meteen de hoorn weer op het toestel. Ze wil we ten. wat ik vanavond uitvoer, zei ze tegen Fred, bij wijze van verklaring Ik voer -niets uit, ik blijf op mijn ge mak hier. Hij trok haar naast zich op de di van en verborg zijn gezicht in haar hals en zij probeerde zo lief mogelijk te doen. Het was een verschrikkelij ke, eindeloze ondraaglijke avond en ze moest die door maken tot het bit tere einde. - En het kan de laatst^avond ziju, dacht ze. Wat een vreselijke, dodelij ke gedachte! Nog vreselijker dan de avond zelf. Freds lang, teder afscheid, de vol gende morgen, brak bijna de weini ge zelfbeheersing, die zij uog had. Maar toen hij eindelijk weg was, had ze wel kunnen schreeuwen om heu» weer terug te krijgen. Hij was nu op weg naar nieuwe inlichtingen, naar mededelingen, waaraan zij zelfs niet durfde denkeu. Met wat voor ogen zou hij haar aankijken als zij hem weerzag? De telefoon begon weer Lady Bet ty vroeg om nieuws. Er is geen enkel nieuws. Ik weet niets - nergens van - hoegenaamd niets. Ellie Swayne vroeg om nieuws. Gloria belde uit het sanatorium op om nieuws, ik weet niets, hoegenaamd niets. Ellle Swayne vroeg om nieuws. Gloria bel de uit het sanatorium op om nieuws O! zouden ze haar nooit meer me* rust lateu? Weer de telefoon! Het was Arthur Manuers. Hij zei vier woorden: Het is in orde? En daarop belde hij onmiddellijk af, voor zij antwoorden kon. Ze stond minuten lang doodstil bij bet toestel. Het gevoel van bevrij ding. opluchting, was als een soort waanzin in haar hoofd. Eindelijk belde ze Beity Mould op -O, - ik wou je net opbellen, zei Bet ty zenuwachtig, toen ze verbinding kreeg. Kan ik bij jou komen? - mij» kamenier heeft niet gehoordDat is wonderbaarlijk van je! Dat is gs noeg.... niet meer over de telefoon Ik kom nu bij je. Wordt vervolgd

De Vrije Alkmaarder | 1950 | | pagina 3