r ra*^oproeir6ml*»«|' Duitse jeugd heeft idealen-hulp van buitenland noodzakelijk Het nieuwste Scheldpartij tijdens toespraak van Berlijns burgemeester HAAR KONINKRIJK Reis naar Duitsland III OM 10 UUR 'S AVONDS kwamen wtf in de jeugdherberg Hohefahrt te Edersee aan. Enkele tientallen jonge mannen en vrouwen van 1830 jaar verwelkomden ons zeer hartelijk. Na 'n vluchtige kennismaking en 'n warme maaltijd strekten wij allen onze vermoeide lichamen op de militaire kribben uit. Tijdens de acht dagen van deze bijeenkomst werden drie discu sies gehouden, terwijl de overige tijd werd doorgebracht met wandelen, trips, sport en rusten. OP DE EERSTE discussiedag werden de nationale problemen van de Duitse organisatie besproken. Deze dag gaf Ons de gelegenheid als toehoorders de mentaliteit van de aanwezige jonge mensen te leren kennen. De tweede discussie zou gemeenschappelijk wor den gehouden. Men zou tot een uitwis seling van gedachten komen over de Werkwijze van beide organisaties en als uitgangspunt nemen de bevorde ring van de internationale samenwer king De derde discussie zou handelen over het werk der jeugdorganisaties In Nederland en Duitsland en daarna sou één der Nederlanders trachten 'n Objectief beeld te geven van zijn ge dachten over de Duitsers en van zijn bevindingen tijdens het kamp. WEL IDEALLEN Eer. verslag van deze discussie zou te ver voeren, maar een weergave van het Duitse jeugdprobleem is zeker nuttig. Dit probleem raakt niet alleen de Duitsers, ook de omliggende volke ren moeten dit terdege onder de ogen zien. De hierna volgende indrukken zijn natuurlijk alleen gebaseerd op het contact te Edersee. Hier waren in hoofdzaak aanwezig leden van de liga der Freunden, die in een bepaald ge bied als jeugdleider optraden. Deze jonge mensen werkten voor een groot gedeelte op kantoren en fabrieken, terwijl anderen nog studeerden. In te genstelling tot de hiervoren omschre ven oudere generatie waren deze jeug digen vol idealen. Ook viel mij de zelfcntiek op, die zij aan de dag leg den Zij zien meer duidelijk de eigen fouten, maar vragen ons met hen ge duld te hebben. Hun opvoeding is ge heel geweest in de sfeer zoals Hitier en ziin trawanten dachten er het meeste profiit van te kunnen hebb°n De sooren hiervan zijn nog merkbaar Voorbeelden zijn er genoeg: militaïrïs tische houding, de nederige onderda nigheid van de jonge vrouw, de voor onze begrippen soms eigenaardige on vattingen over de democratie (veel te overdreven) en over de vrijheid van denken en Godsdienst (hier kwam het oude thema van Ordnuung soll sein naar boven) enz. "Maar al deze fouten zijn niet belangrijk, omdat de wil aan wezig is de tekortkomingen weg te werken. Voor zij echter zo ver zijn. zal er nog veel water door hun oude Rijn moeten stromen. De moeilijkhe den. welke zij moeten overwinnen, of wellicht alleen maar trachten weg te nemen zijn. zoals gezegd, legio. Indien wij in Nederland in de pers lezen en over de radio horen dat het probleem der Nederlandse jeugd moeilijk is, dan zal dit zeer zeker waar zijn. Maar wat het Duitse jeugdprobleem bete kent, beseft de Nederlandse bevolking niet. Ja., ik geloof, de gehele wereld zelfs niet. Een nuchtere opsomming van de moeilijkheden, zoals de™ d^-rr ons opgemerkt en door de Duitse Jeugd verteld werden, volgt hierna. a. De Duitse jeugd moet zich zelf opvoeden. Steun van de ouderen accep teert zij biet. Haar redenering is: tot twee maal toe hebben onze ouderer ons land in een oorlog gestort. Wat hebben zij nu nog als voorbeeld aar- te bieden? Bovendien zijn zij behept met een mentaliteit, welke wij als oorzaak van alle ellende zien. b. Wij zoeken internationaal con tact om van de buitenlandse jeugd veel te leren. Wij zijn ons gehele jeug dige leven verstoken geweest van een eigen mening en willen deze nu aan kweken. Ons drukt echter het gevoel, dat de bewoners van andere landen ons niet willen helpen. c. Onze vrouwen is altijd geleerd, dat zij ondergeschikt zijn aan de man nen. De emancipatie der vrouw staat bij ons nog in de kinderschoenen. Doordat de vrouw in het huwelijk steeds de mindere van de echtgenoot is geweest, ontbreekt het deze echtge noot aan een natuurlijke rem op zijn levenswandel. Dit leidt tot vele exces sen. Zonder deze vrouwelijke critiek gaat de man werkelijk denken aan z.g. Übermensch te zijn. d. Wij moeten strijden tegen het sy steem van heersen over de mindere en kruipen voor de meerdere. De jon ge Duitsers moeten, door economische moeilijkheden gedwongen, tegen zeer lage lonen werken. In de meeste ge vallen hebben de oorlogshandelingen het gezin uiteen geslagen, waardoor deze jonge mannen vaak voor hun moeders en soms broers en zusters moeten zorgen. De sleutelposities in het bedrijfsleven zijn ingenomen door de oudere generatie. Deze mensen zijn behept met de hierboven weergegeven mentaliteit De vraag welke de jonge re generatie nu stelt is: Wat moeten wij nu doen? Meelopen in de tredv. d. traditie? Neen. Maar dan lopen wij de kans geen promotie te maken of misschien eruit gesmeten te worden, indien de jarenlange sleur van 't le ven deze jonge mensen immuun heeft gemaakt om te reageren tegen deze slechte eigenschap, dan zit men over 20 jaar wellicht weer met een Duits probleem. HULP GEVRAAGD! In deze geest zouden nog meerdere voorbeelden genoemd kunnen worden. De Duitse jeugd vraagt in eerste in stantie om hulp bij de opbouw van haar generatie. De ouderen zijn niet meer voor verbetering vatbaar, de jongeren daarentegen wel, maar zij moeten geholpen worden. Indien Vfij. Nederlanders en andere West-Europe se volkeren blijven bij onze haat te gen de Duitsers in het algemeen, is dit oppervlakkig gezien, begrijpelijk. De wonden uit de oorlog zijn niet ge heeld en zullen wellicht voor altijd lït tekenen nalaten. Toch moet men wel bedenken, dat bij een gezonde samen leving Duitsland onmisbaar is. Bete kent Duitsland economisch niet veel voor ons land? Denk alleen eens aan onze tuinbouw*en aan Rotterdam als transitohaven. Op 11 October werd de terugreis per trein aanvaard. Door het missen van de aansluiting waren wij gedwon gen een nacht in Keulen over te blij ven. Alle reisgenoten waren de reis begonnen in een zeer opgewekte stem ming, maar nu. na al deze belevenis sen, waren zij zeer onder de indruk van alles wat zij gezien en gehoord hadden, waardoor de stemming zeer gedrukt was. JAN SLIKKER Haarlem. Februari 1950. Oorlogsslachtoffertjes krijgen een gratis vacaniie Door zorg van „Het vierde prinsenkind De Stichting „het Vierde Prinsenkind" heeft zich tot taak gesteld wat levensvreugde in de zomer te schenken aan duizenden kinderen, die aan levensvreugde te kort komen, omdat hun vader tengevolge van oorlogs geweld of oorlogsomstandigheden om het leven kwam, of dermate invali de werd, dat hij niet meer in staat is, in het onderhoud van zijn gezin te v«»ofzien. Ook voor honderden kinderen, die door de oorlog zelf lichamelijk wer den getroffen, zal in de komende zo mer door „het Vierde Prinsenkind" een plaats in de vacantiekampen In geruimd worden. Door cle medewerking van de re gering, die vacantiekampen beschik baar stelt en door de hulp vau de gemeentebesturen, die de daarvoor in aanmerking komende kinderen laat registreren en enqueteren en ten slotte door di offerbereidheid van het Nederlandse volk, is het moge lijk, dat „het Vierde Prinsenkind" ook dit jaar haar werk voorzet. De ze stichting bedoelt met het helpen der kinderen ook steun te geven aan de oorlogsweduwen, die daarmede er varen, dat er ook met haar wordt medegeleefd. Het bestuur der stichting wil alle kinderen bereiken, die voor uitzen ding in aanmerking komen. Het be twijfelt echter, of al deze kinderen tij de gemeentebesturen bekend zijn. Met het oog hierop wordt er op ge wezen, dat aanmelding Tan.oorlogs dozen e» halfwezen kan geschieden véór 10 Maarl, in de grote gemeen ten bij de afdeling hulpverlening oor legss'ftch'offers var de diensten voor soefaV zaken en in de kleine ge- meenten ter gemeentesecretarie. Voor uitzending komen in aanmer- kiug kinderen, geboren tussen 1 Sep temper 1936 en 1 September 19IL Het opsporen van de invalide kin deren in de leeftijdsgrens vau 9 tot en met 20 jaar pcoft vele moeilijk heden. aangerfen riits eer deel daarvan is geregistreerd bij de ge meenten. ,.bet Vierde Prinsenkind" zou vooral deze categorie kinderen, voor wie de veertiendaagse kampei van de grootste waarde zijn, voor uitzending iu aanmerking wilfcn doen komen De lichamelijk getroff fen kinderen kunnen schriftelijk aanf gemeld worden rechtstreeks bij bej secretariaat der stichting, Hof 1$ Zwart te Dordrecht. In de drie jaren van haar bestaan heeft de stichting aan 13021 kinde ren een gratis vacantie weten te bie den. „Socialisme een ziekte'" (zegt Churchill) Op een verkiezingsbijeenkomst c$ Tauuton heeft Churchill nadrukke lijk verklaard, dat hij In het geheel geen zucht naar leiderschap heeft. „IL heb geen ambitie, die ik niet meermalen heb verwerkelijkt. Zelfs de Btoutste dagdromen van mijn jeugd zijn uitgekomen" zo zelde hij „De enige reden, waarom Ik op mijn oude dag werk, Is. dat ik mijn hart vasthoud, wanneer ik zie in welke toestand ons land geraakt". De conservatieve leider zeide, dat; socialistische leerstelling hem met een diepe walging vervulden. „Het communisme is een misdaad en het socialisme een ziekte, geen geestes ziekte. Gelukkig is zij niet otigeriees lijk., aldus ChurchiU. 24. Kappie schold de Maat verschrik kelijk uit en eiste gehoorzaamheid van hem, dus de maat kon tenslotte niet anders doen dan meegaan naar de brug. Rillend van angst beklom hij in zijn hansop het trapje naar de brug. De meester was ook aan dek gekomeri om te zien, wat er aan de h$nd was en Kappie zei hem, dat hij direct naar de machinekamer moest gaan. want dat ze gingen varen. Sig- «or Rivaldi volgde Kappie naar de brug. De maat pakte met trillende handen het stuurrad beet en draaide er een beetje aan, zonder dat hij wist wat hij deed. „Hebt U een zoutstaaf?" vroeg kappie aan Signor Rivaldi op strenge toon. „Zoutstaaf.wat zijn dat?", vroeg deze. „Ik heb een knots- slaaf om schurkman te omla waaien, Nietgeen zoutstaaf". ,Ry die schelpen, die U geschept hebt, was een lange witte staaf", zei Kappie. „Dat zal de zoutstaaf zijn, die de visman bedoelde. Die moet U direct in zee gooien, anders krijgen wij ongelukkenanders zal de „Kraak" tot zinken worden gebracht" „Ik die witte staafschelp in zeewa ter gooismijten!" riep Signor Rivaldi ..Die pracht igmooiste! Nimmernooit!" „Dan zult U het op Uw geweten heb hen, dat de „Kraak" dadelyk zinkt en we met man en muis vergaan" zei Kappie. Signor Rivaldi zei niets meer maar holde het trapje af en verdween in zijn hut. Op de tafel stond de doos waarin de witte zoutstaaf van het zeevolk lag. Hij keek er vertwijfeld naar en wrong zijn handen. „O sole mio carissimo trista". jammerde hij. Regeling „groot verlof" uitgebreid Onlangs is bekend gemaakt, dat o.a. met ingang van 1 Maart groo; verlof wordt verleend aan onderof flcleren, die tussen 1 Januari 1947 en 1 Juni d.a.v. voor eerste oefening In werkelijke dienst zijn gekomen. Thans is bepaald, dat met Ingang van genoemde datum eveneens groot verlof wordt verleend aan onderoffi cieren (geen vaaudrigs en kornetten) die voor 1 Januari 1948 zijn omgeko men. Hiervan zijn echter uitgezonderd zij die sijn opgekomen met de s.g. voor opgeroepenen van de lichting 1948 en zij, die de bij de wet vastgestelde eerste oefeningstijd nog niet hebben volbracht. Deze laatsten gaan niet groot verlof binnen 10 dagen, nadat dit wel het geval is. Scholen van aluminium Een nieuwe iudustrie heeft zich in Groot Brittanuië ontwikkeld en wel de aluminium fabricage van scholen. Dezo allermodernste conceptie blijkt wei ifl de smaak te rallen, gezien de grote orders die nu reeds geboekt werden. Deze week heeft de eerste zending Engeland verlaten. De reis gaat naar Australië, waar vorig jaar enkele prototypen een enthousiast om haai ontvingen. De scholen siju van het pre-fab type en worden in twee soorten vervaardigd, n.L met twee lokalen voor 80 leerlingen en het gro tere type van tien localen, geschikt voor 400 leerlingen. Ofschoon „pre- fabricated". is deze constructie min stens zo duurzaam als de traditionele bouwmethode. Een van de bijzondere voordelen van deze aluminium scho len Is wel dat zij. nadat de betonnen vloering gelegd is, binnen drie we ken afgebouwd zijn. De fabrikanten garanderen deze gebouwen in vrij wel ieder klimaat. Een speciale fi ber-glas insulatle tussen de wanden is even effectief als een holle muur van 22 cm. dikte. De grootte van de lokalen kan ge wijzigd worden door eenvoudig de tus sen muren te verplaatsen. De ramen zijn ruim gehouden, de muren licht geschilderd en het geheel maakt 'n prettige Indruk. De ramen sijn vau 6 mm. spiegelglas en kunnen, zo no dig in de geheel zijmuur ingebouw worden. De aluminium scholen zullen een op lossing kunen brengen in vele landen waar de scholen, en woningnood ern stige problemen vormt. Aan de zone-grens Door de west-BerllJnse sociaal-de, mocratische partij was een openlHcht bijeenkomst belegd unn de Franse zijde Tan de grens tussen de Franse en Sowjetrnssisclie sectoren ran Ber lijn, waarop de burgemeester Tan IV. Berlijn, professor Ernst Kenter, het woor zou roeren. Op nog geen honderd meter af stand, juist over de sectorgrens, stond in zwarte uniformen gestoken Oostduitse volks politie" en kleine groepjes toeschouwers, die met inte resse, doch onbewogen naar het cor don van de Westduitse politie keken. Doch toen professor Reuter begou te spreken, kwam er leven in de brouwerij bij de tegenstanders „over de grens". Luidsprekers vielen de burgemeester, toen hij nauwelijks zijn eerste woorden had gesproken reeds in de rede. „Kom op profes sor Reuter, wij wachten op u". klonk het door de luidspreker aan de Russische zijde ran de sectorgrens. Het naar schatting uit verscheide ne duizenden personen bestaande ge hoor van professor Reuter barst'e hierop in een woedend gehuil los. Doch de luidspreker in de Sowjet- russlsche zone bleef zijn Interrupties spuiten en riep telkens weer op spot teude toon: „Wat is er terecht geko men van de beloften die de sociaal- Justitie schilde het appeltje alsnog De thans 46-jarige Huygens uit Den Haag, voormalig employee tij de afdeling Canada van de stichting landverhuizing Nederland, keerde korte tijd geleden uit Canada terug naar Nederland. Niet, dat hem de e- migratie naar dit land zo slecht was bevallen, maar de Nederlandse jus titie had nog een appeltje met hem te schillen en daarom werd zijn te rugkeer naar Nederland gewenst en wachtte de Nederlandse politie hem op aan de haven van Rotterdam. Gis termorgen werd voor de Haagse ar rondissementsrechtbank dit appeltje met hem geschild. Eis 2 jaar. In gewoonlijk weliugelickte Fran se kringen verwacht men, dat de er kenning van Indo-Chiua door Enge land en de Ver. Staten gevolgd zal worden door een snelle en geheime ontwikkeling van een Amerikaans- Brits-Frans verenigd front in Znid- Oost-Aziê. democraten in 1947 hebben gedaan, professor Reuter?" Doch professor Reuter vervolgde onverstoorbaar zijn toespraak zeg gend: „Hoe kunnen wij een oplossing vinden voor onze vele problemen, ten zij wij een verenigde stad hebben? en om een verenigde stad te krijgen moeten er vrije verkiezingen in Eer lij worden gehouden. Daarop was het weer de beurt van de luidspreker: .De Berlijns» jeugd zal nimmer naar u luisteren, professor Reuter, omdat zij weet dat u niets anders bent dan een wsrvings- agent voor de Amerikanen, die pro beert hen te betrekken in de volgen de oorlog. Worstjes en sigaren Aan de westelijke zijde van de Ber nauer strasse, die de grens vormt tus sen de Franse en Sowjetrusaische sec toren van Berlijn, stonden vrachtau to's. waarin zich in blauwe unifor men gestoken leden van de west-Ber- Üjnse politiemacht bevonden, gereed om op elk ogenblik te kunnen ingrij pen. Doch de winkeliers in de Bemauer Strasse sponnen zijde bij dit alles, zij hadden een grote verkoop van worstjes en sigaren en zij lieten zich v kennelijk aan de politiek niet gelegen liggen. MAANDAG >0 Hilversum 1 V.uU cn ö.iW ci\v£" 9.15 Voor de zieken, 10.05 Kamermu ziek. 11.00 Gram.pl., 11.40 Zangrecital 12.33 Koorzang, 13.00 Nws., 13.15 Man dolinata, 14.00 Schoolradio. 14.35 Strijkkwartet, 15.00 Symph. concert, 15.30 Liederen van Wolf: 16.00 Bijbel lezing; 17.15 Orgelspel, 18.00 Pianospel 1830 Strijdkrachten, 19.00 en 20.00 Nws., 20.05 Bach-cantate: 20.30 Hoor spel. 2145 Kwartet. 2210 Amuse mentsmuziek, 23.00 Nws. Hilversum n 415 m. 77.00 en 8.00 Nws, 9.00 Kamermuziek, 10.15 Ar beidsvitaminen, 11.15 Kerk- en To renklanken; 12.00 Gram.; 13.00 Nws. 13.20 Les gars de Paris, 14.20 Kamer muziek; 15.00 Pianospel; 1530 Klein- kunstprogramma. 16.45 Musicalcnder 1730 Padvinclers-uitz.. 18.00 Nws. 18.30 Filmprogramma, 19.05 Orkest Maria Zamorra, 20.00 Nws, 20.05 Radioscoop 23.00 Nws. Roman naar hef Engels door Ida Boyd Zij kwamen allemaal en brachten alle mogelijke middagedities mee en ;Cfverstelpte haar met gelukwensen en dankbetuigingen. Lady Betty had de meeste bijzonderheden - door haar meisje dat connecties had met de po lltle. Maar toen ze alles bepraat had den, bleek er weinig belangrijks te zijn, behalve het ene, grote feit. De brieven en andere documenten waren verdwenen. Zij lazen de krantenberichten nog maals door, overstelpten Wanda met vragen, maar die gaf weinig antwoord Ze pijnigde haar heresns af met de vraag, hoe alles ln het werk zou zijn gegaan. Een inbreker was het huis binnen gedrougen in de nacht, door een ach terraam van de bovenverdieping. De zegels van de politie waren verbro ken en alle papieren uit het schrijf bureau verdwenen. Wat as op de haard gaf de indruk, dat ze verbrand 3*rea ia de consultatiekamer. Elke lad*. elk hoekje ev. gaatje ln de mer was doorzocht. De vrouw van de verdachte had een vreemd verhaal gedaan. Zij had de Inbreker gezien en hem voor een po- litie-detective gehouden en op zijn eigen verklaring. Dus had zij hein la ten begaan. - Wie was hel? vroeg lady Betty op eens, die heb je er voor gevonden? - Dat zal ik zo vrij zijn aan niemand te vertellen, bitste Wanda. - Je hebt gelijk, zei Ellio Swavne. En hoe minder wij allemaal weten, hoe beter. Denk je, dat, die vrouw hem zal kunnen herkennen? - Dat is zijn zaak, zei Wanda. - Heb je er veel voor moeten beta len? - Dat gaat jullie niet aan. Ze waren het ook hiermede eeus De gedachte aan een grote som van dergelijk bloedgeld was maar een beetje minder dan het gevaar, waar aan zij allen ontsnapt waren. Neen j het lot was haar gunstig geweest 1» eik opzicht. - Je bent eenwonder! zei Lady Betty, Is ze geen.... wonder? - Maar stelt eens, dat Roder aan zijn advocaat verteld, wat het was, dat verdwenen is? 02 riep Wanda, haal nu geen nieuwe waanzin ln Je hoofd, alsjeblieft. Ik heb heus genoeg gehad, de laatste 2 dagen. En.... gaan Jullie nu? Hier neem die vodden alsjeblieft mee roor mijn man terugkomt. Ze gingen - schoorvoetend - en namen haar krantenvodden mee. An na Stret ging dadelijk op weg naar Gloria's sanatorium. De overigen gin gen lunchen bij lady Betty. Mould, wier gezicht nog strak stond van de doorstane verschrikkingen. Mr. Rldgeway veegde zijn voor hoofd af toeu hij zijn cliën iu Huis v Bewaring na een langdurig onderheid verliet. Hij was eeu respectabel rechtsgeleerde en een respectabel mens en zijn firma was zo mogelijk nog meer dan respectabel - en wat hij uit Roders mond vernomen bad, leek hem in één woord schandalig. - Ik heb nog nooit zoiets van mijn le ven gehoord, zei hij tot zichzelf. Nog nooit. En toeu hij met zijn compagnon, de oude heer West Lewis, in diens bu reau zat, herhaalde hij: Ik heb ln mijn hele practijk nog zo tou gehoord Eu hij vervolgde: De mau was ra zend van teleurstelling en had de treurige moed.... En hij vertelde vau Roders menin gen en opvattingen en voorstellen aan zijn ontstelde en verontwaardigde compagnon. -En - wat wil je aan BuUingfaani zeg gen? - Niets' - Alleen, dat wij de sauk fn andere handen hebben gegeven en er niets mee te maken willen hebben. Necu, ik ben niet van plan, hem dat te vertellen! Vau mijn leven niet! - Een mooie vrouw, naar ik hoor, zei nir. West Lewis, Een schoonheid net zoais je wilt. Lieve hemel, wat een geschiedenis! Wat zegt Shakespeare ook weer? Mr. Rirgeway luisterde niet naar Shakespeare maar verliet het sanc- tum sauctorum en ging Frjd opbellen Fred was die middag veel te laat roor de lunch en Wanda stond doods angsten uit. Maar toen hij verscheen was er niets aan trfju gezicht te zien Hij had uog niets gehoord! Ze leef de weer op en in haar ontspanning was ze dadelijk op haar best en liefst HU beantwoordde haar aanminnig heid als een kat die gestreeld wordt - Mijn mooie zaak met het grote ho norarium is verkeken, zei hij lachend terwijl hij zich van rijst met kerry bediende. Heb Je de krant al gezien? - Het middagblad. Neen. dat is nog niet. Wat staat er lu? - De kerel heeft in zijn huis laten iu breken en alle bezwarende dingen laten weghalen. Toen de politie van morgen kwam, vond ze de zegels tér broken. Geen schijn van bewijs meer te vinden. West Lewis en Rldgeway willen niets meer met de zaak te ma ken hebben. Wanda keek hem belangstellend aan. Nogal slim van hem. vind ik, zei ze. -Eu zijn vrouw zegt, dat zij de in breker voor een detective heeft aan gezien en hem dus zijn gang heeft laten gaan, zei Fred, zich van chut ney bedienend. Het is misschien wel slim van hem, maar hij zal wel op zijn neus kijken, als zij de kerel te pakken krijgen, die het gedaan heeft. Ik wou nu wel. dat men naam nooit genoemd was in verband met deze zaak. - Daar kun jij toch niet aan doen. zei Wauda, Maar als er geen bewijstuk- ken meer zijn, om hem in staat van beschuldiging te stellen, dan zijn die er ook niet meer om zijn onschuld te bewijzen. Is dat niet zo? Het ziet er tocli niet erg goed voor hem uit, vind ik. - Dat is zijn zaak. Hij zul wei weten, wat het meest in zijn voordeel is. - Maar Fred, als hij het nu niet ge daan heeft? Als die «rouw. dia hein heeft aangegeven, de papleren heeft stelen. - Daar heb ik niet aan gedacht. Maar Ridgeway is helemaal tot de over tuiging gekomen, dat het een door gestoken kaart is geweest tussen Ro der en zijn vrouw. En Ridgeway is doorgaans een uitstekend opmerker. - Nou. schat, als dit buitenkansje jou ontsnapt is. mag ik wei Iets ter ver goeding helvben. he? Wat lcrijg l"r van je voor deze teleurateling - Wat zou je graag willen nebben, lieveling'' Geef m'i een kun en je krijgt Een japon vau Foutet? Ik ga n.i-.i; hun modeshow, morgen. Ze kwam achter zijn stoel «Luu» en gaf hem haar wang voor ecu kus. Ze liad nooit gewild, dat er aan de lunch bediend werd - ze zei, dat dat „vulgair" was. En dat zei ze om de oude mrs. Bullingkam ti kreuken, die altijd eu overal, bedienden om zich heen wilde hebben. Nu dankte Wanda, dat ze met Fred alleen was Het had zo weluig gescheeld of ze had hem - en alles wat hij liaar ge ven kon - verloren, dat ze het nu meer nodig vond, zich vaster ln zijn hart en buis te nestelen. En ln haar grote opluchting voelde ze ongewoon teder voor hem. Maar..., ze wist btj dat alles, dat het gevaar nog niet voorbij was. Wordt vervolgd

De Vrije Alkmaarder | 1950 | | pagina 5