doel! „Dohyfral"-A+Ds nodig! „Dohyfrar-A+D, 29.75 Raad Oude Niedorp nam afscheid van burgemeester Bosma Overwegend sterker Hugo-Boys verslaat Petten Vooral m hebben Uw kinderen N.V. PHILIPS-ROXANE Rijks Post Spaarbank Firma G. Ranke [P. de Geus Jzn. Makelaar Vele vriendelijke woorden en mooie cadeaux voor scheidende burgervader Er zijn vele schone woord gesproken in de ve.-gadering van de raad der ge meente Oude Niedorp, waar burgemeester Bosma voor de laatste maa! als voorzitter optrad. Woorden, die er van getuigden, dat de burgemeester zich 'n bepaalde plaats in de harten van de dorpenaren heeft veroverd. Al klank ook «en bepaalde kritiek in de woorden, dat er weinig tot stand was gekomen in de achter ons liggende periode. De tijdsomstandigheden hebben daar ongetwij feld aan mede gewerkt, maar het was inderdaad zo als de heer Kolkman op merkte, dat de gemeente wel klein was, maar dat het gemeentebestuur ook wellicht en bepaalde kleinheid heeft getoond. Naast de voltallige raad waren aan wezig het gemeentelijk en onderwijzend personeel, het burgerlijk armbestuur, de politie en groepscommandant Japin en burgemeester Breebaart van Hoogwoud Burgemeester Bosmi herinnerde in 'n uitvoerige toespraak aan het moment, waarop hl) elf jaar geleden geïnstalleerd werd. De moeilijkheden zijn hem in de ambtsperiode niet gespaard gebleven. Al spoedig kwam de mobilisatie, daar na de oorlog, de periode van onderdul ken en ehidelijk de bevrijding, die een desillusie is geweest- Er is, aldus de burgemeester door die omstandigheden weinig tastbaars tot stand gekomen, maar hij is er zich van bewust, dat hij velen in die moeilijke omstandigheden 10 veel mogelijk heeft geholpen. Een woord van hartelijke dank br3chi hij de beide wethouders de leden van de raad, waarmee steeds op pre(tl ge wijze is samengewerkt. Ook de ge meenteambtenaren en het onderwijzend personeel kregen hartelijke woorden te horen. Wethouder Kolkman wenst burge meester geluk met zijn benoeming. Toen u hier elf jaar geleden kwam, vroegen we ons af, wat zullen we krijgen. We hebben in u een humaan en vlot mens gehad. En al moge het dan zo zijn, dat er weinig is gebeurd op het gebied van woningbouw, de omstandigheden waren daar naar. U kunt het zich tot een eer rekenen, dat de goede verstandhou ding in deze jaren tot een prettige sa menwerking is gegroeid. En op sociaal gebied hebt u zich vooral ten opzichte van de gezinszorg zeer verdienstelijk gemaakt. De heer Tromp sprekende als voorzit ter van de Katholieke raadsfractie zegf dat de burgemeester in Limmen een moeilijke taak zal krijgen. Zoals we u echter hebben teren kennen als een hu maan mens, twijfelen we er niet aan. of het zal ook waarachtig fci Limmen wel gaan. De heer Tromp herinnert aan de tijd, waarin de burgemeester moest onderduiken. Hoe moeilijk was het toen dikwijls niet. Er is inderdaad op het ge bied van de woningbouw weinig ge presteerd. De plannen voor een nieuw raadhuis zijn nu eindelijk in kannen en kruiken en wat de brandweer betreft, daarop kan de burgemeester met vol doening terugzien. Namens het gemeen te bestuur biedt spreker en wandelstok aan. Wethouder van Zoenen beaamt dat in derdaad d* besprekingen steeds prettio waren, al was er soras groot m*nings verschil. Spreker prijst het in de burpe meester, dat hij zich echter li?< overtu' gen, als aangetoond werd. dat zijn me niïir» niet de iuiste was. De heer Stadegaard hield een zeer hooggestemde redevoering, waarin hij zei. dat de burgemeester eindelijk zih jarenlange arbrid bekroond ziet. Hij de scheidende bumemeester leren kennen als een man. die vele dingen een warm hart toedroeg- In vele hoe danigheden heeft hij de burgemeester meegemaakt en hij zal prettige herinn* ringen behouden. De heer Kriller wiist er «v, dat in deze moeilijke periode dan wel'icht niet veel tot stand mag zijn gebracht, een ding heeft de burgemeester weten te be werkstelligen. Een uitstekend verstand houding. Namens verschillende vereni gingen dankt spreker de burgemeester, die steeds getoond heeft een open oog voor hun belangen te hebben. De heer Stam, sprekende namens 't gehele gemeentepersoneel, schetst de goede verstandhouding op de secretarie Er was een goede omgang en een pret tige sfeer. Namens het gemeenteperso neel biedt hij een exemplaar van de kleine Win kier Prins aan. Burgemeester Breebaart zegt. dat O Niedorp en Hoogwoud niet zo heel veel met elkaar te maken hebben gehad, maar de weinige keren dat het gebeur de, was het steeds prettig. Hij twijfelt er niet aan of de burgemeester, die even als hl) een echte Westfries is. zal het met de Keimemers wel plooien. De heer Tamis vraagt zich af, wat we nu weer zullen krijgen. De scheidende burgemeester was een vriend. Hij her innert aan he. gebeurde Op die droe vige Meiavond in 1943, toen het aan het optreden van de burgemeester te danken is geweest, dat er niet meer slachtoffers zijn gevallen. Toen heeft u getoond voor ons op de bres te staan. De heer Wolthuis wijst er op. dat in verschillende gemeenten met een rechtss meerderheid, waar het Openbaar Onder wijs door die m?erderheid moet worden beheerd, wel eens moeilijkheden voor komen- In deze gemeente hebben we daar gelukkig nimmer last mee gehad. Dat stemt tot grote dankbaarheid. Als laatste spreker zei de groepcom mandaat ]apin, dat de burgemeester en hij steeds vriendschappelijk hebben sa men gewerkt en dat hem meermalen is gebleken, dat de burgemeester voor de Inwoners op de bres stond, als ze soms met de politie in aanraking kwamen. Daar kunnen de inwoners dankbaar voor zijn. Bewogen dankte de heer Bosma voor al deze schone en goede woorden, spe ciaal daarin betrekkende de heren Tromp en Stadegaard, die in zijn on derduikerstijd eigen leven hebben ge waagd ter bescherming van zijn gezin. En daarmee waren dan eindelijk de sluizen der welsprekendheid gesloten en bleef het gezelschap nog geruime tijd bijeen. Aan dit afscheid was een openbare raadsvergadering vooraf gegaan, waar in het jaarverslag van de commissie tot wering van schoolverzuim voor ken nisgeving werd aangenomen. De vergoeding aan de heer D- Elzin ga werd van f 15 tot f 25 verhoogd. Een verzoek van de nationale commis sie tegen het alcoholisme werd voor kennisgeving aangenomen. Het aantal vergunningen b.ijft op zes gehandhaafd Een verzoek van de beer F. C. Joag om aan de heer A. H. Goudsblom een bijdrage a fonds perdu te willen ver enen voor de bouw van een eigen wo ning werd afgewezen. De heer Kolkman wilde volume open houden voor deze wormig. De heer Tromp verwonderde zich er over da* de heer de Jong dit vroeg. Hij weet toch zeker wel, dat de gemeente dit niet kan doen. Kan de gemeente geen woning bouwer voor de he°r Goudsblom die deze dan kan huren? Of kan de Boerenleenbank niet voor het benodigde geld zorgen? (Dit laatste was een min of meer onprettiqe opmerking t-n aan zien van de hïer Jong, die kassier van de boerenleenbank is. R*d.) Voorzitter ging in zijn beantwoording op de kwestie van het bouwen niet in Wel wilde hij toezeggen, zo mogelijk voluraj beschikbc.3. te houd'n. De heer van Zoonen wilde geen enkele toezegging doen. De rekeningen over 1946, 1947 en 1948 werden opnieuw vastgesteld. Lou ter een administratieve kwestie. Als tijdelijk wethouder werd aange w*zen de hrer J. Wit met zes stemmen tegen een op de heer Tromp. V30 de heer C. Wuis werd een per ceel grond gekocht, liggtnde aan de dorpsstraat naast bet eerder door hem bewoond perceel, groot 80 cA oor f 50,—. Aan de burgemeester werd eervol ontslag verleend als ambtenaar van de burgerlijke stand wegens vertrek. Hierna volgde sluiting. In een spannende wedstrijd is het de Oranjehemden uit Heerhugowaard gelukt een 5—2 zege te behalen op Petten, die in de eerste helft van de ze competitie zo gevaarlijk bovenaan de ranglijst stond. Met een stevige bries in het gezicht ving Hugo-Boys de wedstrijd aan. Ook de zon was er in de eerste helft van deze wedstrijd debet aan, dat er geen goed spel kon worden ontplooid. Niet tegenstaande dat gelukte het de Boys al vrij spoedig de leiding te ne men. Linksbuiten krijgt de bal toe gespeeld, schiet voor en met een ve nijnig tikje jaagt rechtsbuiten Groot voor het eerst in deze wedstrijd de bal in de touwen. Maar geen 5 minu ten later ziet de Graaf van Petten zi;n kans schoon en met een goed schot van zijn voet is het 11. We derom proberen beide teams de vij andige döelverdedigers te passeren, maar Hugo-Boys heeft hierbij geen geluk. Een goede bal van linksbin nen Deken stuit tegen de paal, doch zijn broer deed het spoed in beter en forceerde uit een voorzet van Been tjes een keurig doelpunt Niet tevre den met deze 21 voorsprong trekt hij voor de tweede maal ten strijde en vla de paal brengt hij voor de rust de stand op 31. Opvallend was in deze wedstrijd het goede spel van de RE-half speler F. de Wit Goede gerichte schoten zijn toch in zulk 'n wedstrijd van grote waarde. Na de hervatting kregen we aan vankelijk weer een gelijk opgaande wedstrijd. Een onvermoeibaar Petten zwoegde tegen een het spel iets te licht opnemend Hugo-Boys team. Na enkele schotloze aanvallen over en weer, trekt midvoor Dodeman er pijlsnel op uit. Door goed samenspel met zijn rechtsbinnen R. Deken wordt de stand op 4—1 gebracht. Slechts er.kele minuten later moet de Petten doelman voor de vijfde maal vissen, voor een onhoudbaar schot van mid voor Dodeman. Toch geeft Petten zich niet gewon- p.tn en de voorhoede speler Kossm ziet kans in een ver buitenspelpositie een goaltje te scoren, tot ieders ver wondering werd dit doelpunt, door de overigens goed leidende scheids rechter, toegekend. Ondanks het grote puntenverschil was dit een mooie wedstrijd, en wij spreken onze bewondering uit over het grote doorzettingsvermogen van het Petten-team. Rest ons nog te ver melden dat de Hugo-Boys keeper Pancras een zeer goede wedstrijd heeft gekeept en hij in het tegen woordige Hugo-Boys elftal een grote steun betekent. HEERHUGOWAARD Hugo-GMs nieuws De eersie handbalresultaien Uitslagen: Vliegensvlug 2—Hugo G. 1 Hugo G. 2—Strandvogels Vliegensvlug aHugo G. a Hugo G. b—Con Brio a KOEDIJK Bearafenis vereniging „De laatste eer" In café Butter hield de begrafenisver eniging ..De laatste eer" haar jaarverga dering. Gezien het slechte weer was de opkomst bevredigend. Uit het jaarver slag bleek, dat 27 mensen in '49 ter aarde waren besteld, hierbij waren 9 niet-Jeden. Dit aantal sterfgevallen was wel hoog, maar niet verontrustend. De vereniging telt nu ongeveer 800 leden E.- was op het kerkhof, in samf^nwer king met de gemeente, een rustbank ge plaatst. Er was een nadelig sa'do van f 611,24 .maar hierbij waren de kosten voor de nieuwe bank inbegrepen. Het bezit van de vereniging bedraagt f 2922,91. Bij monde van de heer K. Kuiper deelde de kascommissie mede, dat alles fci orde was bevonden. De af tredende bestuursleden P. Hart en J. Modder werden herkozen en namen bun herbenoeming aan. Het bestuursvoor stel tot het aanschaffen van een auto naatisch begraa'toestel werd uitvoerig door de voorzitter toegelicht. De kos ten waren nog niet bekend. Door ver schillenden werd gemeend, dat aanschaf ffcig niet nodig was, aangezien de ma nier. waarop thans de plechtigheid plaats vindt Loven alle lof verheven Is. Ook de heer Damiaans verzorger van het kerkhof, tegen het voor stel en lichtte dit uitvoerig toe. Met algemene stemman werd daarop be sloten voorlopig niet tot aanschaffing over te gaan. Er zal een onderzoek wor den ingesteld naar het bod'loon. daar de bode had gemeend dat dat tc laag was. gezien de erschillcnde verhogin gen. Hierna sluiting. HENNEN EN EENDEN Witte legh. br. '49 a. en t' de leg f 6.- p. st. Andere rassen f 6.50 p. st. W. legh. br. '48 f 4.50 p. st. Alle ras sen eenden f 4.- p. st. Niet goed in volle 8 dagen re tour zenden. Erk. Pluim- veeh. (no. 1101) Mulders laan 12, Veenendaal. G. N. KRUISHEER Tandarts te St. Pancras DONDERDAG AFWEZIG Dr. J. DEGENAAR Arts Emmastraat 95 doni/erdag afwezig jt>,; JUAliri .-c. t* I 1.53 tol vt«> alk* ra ga* mits t 0.25 Advancnttaa ondat nummer bovandlan «tééd« 0.23 root uesandlr.g Eik OPDUIK ERT JE wordt ga- piaattt Hl 4n „Da Vrfla Alkmaar dar" 4n ,JDa Nlauwa Schagcr" an .Har- rijtend Wtaringarmaarland" Opgavan moatan Dinsdag* o" Donderdag» vóói 3 nut in ona 2-3 2-0 2-0 1-4 Zo hebben de Girls dan hun eerste success'n geboekt. De beide senioren- elftallen hebben de verwachtingen over troffen en de eerste puntjes in de wacht gesleept. Gezien de korte tijd dat de Girls bestaan en het feit dat ze zo goed als geen veldtraining hebben gehad, Is dit zeker een goed resultaat. Ga zo. door Gir's! Alle begin is moeilijk, maar jullie liefde voor deze sport zal zeke." de moeilijkheden overwinnen. Blijf trouw komen op de zaaltraming, dat is een vereiste. Junioren, laat je niet ontmoedigen door nederlagen. Neem een voorbeeld aan je oudere zusjes. Ook voor jullie komt het succes, langzaam maar zeker. Rijke puntenwinst voor Hugo-Boys Alle elftallen van Hugo-Boys heb ben Zondag gewonnen, n een mooie uitwedstrijd wist Hugo-Boys I Petten I met 52 te verslaan. De reserves gaan door op de weg naar het kam pioenschap. Deze maal moest Dirks- horn II het met 7—1 ontgelden. Ook het derde wist zowaar een stevige overwinning te behalen. Met 6—2 werd door hen SVW 3 verslagen. De junioren wisten op het nippertje te winnen van Zeevogels junioren. De leden van Hugo-Boys en van de supportersclub die mede willen helpen a.s. Vrijdag en Zaterdag met het beplanten van het Hugo-Boye terrein, kunnen zich opgeven bijAlb. Groot en bij C. J. Plak, voorzitter Hugo-Boys. Allen worden aange spoord om een helpende hand te bie den, ook burgers, die voornoemde dagen niets te doen hebben, zijn van harte welkom. Wchi sdagavond training onder lei ding "an de he ir Hartland. Ooqstdankdaq L T B. Woensdag, 15 Februari a.s., ho«idt de LTB, afdeling Heerhugowaard-N., zijn jaarlijkse oogstdankdag. 's Mor gens om kwart over 8 gezongen H. Mts, waaronder algemene H. Com munie der leden. Na de H. Mis ge zamenlijk ontbijt in de zaal van de heer Jac. Groenland. Hierna jaarver gadering, waar o.a. een lezing worden gehouden. Te koop een beste he- renfiets en een mooie ka- merspiegel. D. Burger, te Kolhorn. Te koop damesrijuiel, z^.a.n. met lamp f 85.— en Waldorf radio. Vijf schaft, Kolhorn, tel. 306. Te koop een gebruikte electr. wasmachine, bo- ven-aandrijving, en wrin ger, en een grote braad pan voor electra, bij D. Vries, Keem F 67, Kolhorn Te koop 1 bakfiets, bij Wed. p. c. Schrijver, D34 St. Maarten. Te koop twee nieuwe auto-buitenbanden en een binnenband. Maat 600—20, kleine 32-6. c. Verblaauw Wieringerwaard. Te koop woon- en win kelhuis, vrij van huur aan de Loet te Schagen. C. Barsingerhorn, Blokhuizen 244, Oude Niedorp. Te koop wegens plaats gebrek donkerbl. Delft's kinderwagen met matrasje en box f 27.50. Ook afzon derlijk. Lindengracht 25, Alkmaar. Edison gramofoon, mooie kast met twee weer gevers, één voor speciaal Edison en et» voor gewo ne Columbia, His Master Voice enz., met c.a. 90 pla ten. Niet electr., maar ge makkelijk te maken. Ken- nemerstraatweg 217, Hei- loo. Te koop gevraagd z.g. a.n. accordeon. Br. onder letter E advert.bureau De Maaijer, Barsingerhorn. Gevraagd, goed onder houden kinderwagen. Op gaven met prijs onder no. 1455 bureau van dit blad. Te koop 250 kg slabo- nen piksel veevoer. Te be vragen J. Vrielink, Ter- diek A 107, N. Niedorp. Te koop tijd koe, vrij van t.b.c., geeft veel melk Te bezichtigen 's middags van 12 tot 1 uur J. Hoog- biem, Groetpolder D 7. Prettig tehuis aangcb v nette heer. Liefst ge- vord. leeftijd. Op mooi punt in Schoorl. Dames Delver, Duinweg D 13 te Schoorl. Nu het zonlicht niet voldoende tot de vorming van het vitamine-D kan bijdragen en de toevoer van Vitamine-A in de voeding te wensen overlaat, ia een extra toediening van deze belangrijke vitaminen - zeer noodzakelijk. Geef ze Uw kinderen IN EEN SMAKELIJKE VORM, als „DOHYFRAL"-A+D3 Chocolade-tabletten. heeft iedereen nodig verhoogt het weerstandsvermogen voorkomt Engelse ziekte bevordert de groei Pharmaceulisch-Chemische Industrie „DUPHAR" AMSTERDAM - OLST - WEESP AJLllc meisjes en jongens, die van Donderdag 16 Februari •f weer hun spaargeld naar het postkantoor brengen, krijgen dan hun tiende, dus laatste plaatje van de serie „Zingende Torens". Maar daar blijft het deze keer niet bijl Want wie aan het loket *'n verzamelkaart laat zien met de complete serie Torenplaatjes, ont vangt tevens de aangekondigde verrassing! En zijn er meisjes en jongens, die nog plaatjes tekort komen geen nood, de ontbrekende zijn nog op het postkantoor te krijgen. Jongelui, laat trouw tweemaal per maand je spaargeld op je koekje bijschrijven. Doorzetten, volhou den! Alleen dan kun je wat in je leven bereiken en dit geldt zeker niet het minst voor het sparen. En U, moeders en vaders, helpt uw kinderen een handje bij hun sparen. Voor hen geldt hetzelfde als destijds voor U: „Jong geleerd, oud gedaan". Laat uw meisjes en jongens dus 2 maal per maand trouw sparen bij de Iemand in W'waard ge vraagd die woningruil wil doen met stationswoning alhier. Zo nodig met gara ge. Aanb. P. Versluis, A 37 „Malende Molens" De uitreiking van het eerste f laat Je van deze, ie tweede, serie geschiedt vanaf 1 Maart tt*. en daarna vanaf iedere jee stt ie van ie maand een ender plaatje. Sparen maakt van centen gulden* En met guldenkan je u>at doenl WRINGMACHINES MET PRIMA RUBBERROLLEN Schagen DORPSSTRAAT 107 ZUJO ZTIAKWOUUL Tel Qo> 416 K 2260 HEEFT STEEDS BESCHIKBAAR GROTE EN KLEINE BEDRAGEN OP lste HYPOTHEEK EtN ADVERTENTIE IN DIT BLAD TREFT

De Vrije Alkmaarder | 1950 | | pagina 6