HAAR KONINKRIJK Arke Noachs niet meer in een schip maar in een consteliation Een qroot gymnastiekcongres Een gerecht dat wij weinig eten Veesial mei vleugels Iemand, die de Griekse hoofdstad Athene via de Noord-Oostelijke bui tenwijken verlaten heeft, hoeft zijn ogen niet extra de kost te geven ©m te beseffen dat de streek, waar hij per auto doorheen rijdt, veel van de oorlog geleden heeft; het schokken van de wagen spreekt een over duidelijke taal. Het wegdek is een aaneenschakeling van steenbrokken en kuilen en de rit zou een ondragelijk e onderneming zijn, als niet het om liggende landschap de aantrekkelijkheid had van elk bergachtig gebied. De Helleense zon schijnt op de besn eeuwde toppen in de verte, waarvan Sommige nog de naam dragen uit d e tijd van Homerus. De weg voert slingerend en hobbelig langs ravijnen, glooiende weilanden of door bos sen. Soms is er in zo'n bos een grote platgebrande plek of staat er ergens een triest stukje ruine als erfenis v an de oorlog, die voor Griekenland maar niet wilde eindigen. In de morgenuren van de 26ste Ja nuari hobbelde langs diezelfde weg In Noord-Oostelijke richting een vee wagen voort. Het transport bestond uit elf drachtige vaarzen en een jon ge stier en was op weg van het vlieg veld naar het landgoed Tairii, een uur rijden van Athene gelegen, waar zich de Griekse Koninklijke domei nen en boerderijen bevinden. Deze rit was het laatste traject van een reis van 2135 kilometer, die de die ren in de afgelopen nacht hadden af gelegd. Op het vliegveld Kastrup bij Ko penhagen waren de twaalf stuks vee Ingeladen in de KLM-vrachtskymas- ter „Zeeland", die hen na 9'/2 uur fit en wel deponeerde op het vlieg veld te Athene. Ter „begroeting" was de Deense gezant aan het Griekse hof aanwezig, alsmede een groot aan tal fotografen en journalisten. Een lange loopbrug maakte de ontsche ping mogelijk en korte tijd later was de gevleugelde stal leeg en het vee op weg naar TatoL Dit zeldzame veevervoer door de lucht, het grootste, dit tot nu toe heeft plaatsgehad, vindt zijn oor sprong in de ondernemingsgeest en de activiteit van de directeur van de Koninklijke domeinen van Koning Goorge van Griekenland. Deze land bouwkundige heeft van het aan zijn zorgen toevertrouwde Kroondomein een instelling gemaakt, die met de modernste bedrijven op dit gebied in F -na Van wedijveren. De r en de onlusten in Hellas echter heb ben van het landgoed Tatoi een ru ïne gemaakt: van het 4200 h.a. grote dat voor een zeer groot deel uit bossen bestond, is meer dan 3'/2 duizend ha. platgebrand. Nm de rust in zijn land is weerge keerd, is hij onvermoeibaar aan de gang om het kostbare modelbedrijf van weleer weer in zijn oorspronke lijke staat te herstellen. Het op peil brengen van de veestapel is thans een van de karakteristieke zorgen In de stallen bevindt zich reeds een Uitnemende keur van melkkoeien en fokvee. Maar een Kroondomein kan niet model genoeg zijn en het laatste 12- tal runderen, dat de KLM heeft over gevlogen, is dan ook van een bijzon dere kwaliteit. Zij zijn afkomstig van een pachter op het landgoed van de Deense koning. Moeiten noch kosten zijn gespaard om het transport door de lucht ge slaagd te maken. In de. Skymaster „Zeeland" stond een ruimte ter be schikking van 15.12 meter bij 2.62 meter. De runderen werden twee aan twee in speciaal geconstrueerde boxen geplaatst en ieder tweetal was gescheiden door een hek. Tezamen wogen zij 5300 kilogram. In- en uit laden geschiede door middel van loop bruggen van negen meter lengte, zo dat het inladen daardoor met niet minder dan de gewone „routine strubbelingen" aan deze diersoort eigen, tot stand kon worden gebracht Voor de vlucht waren alle passa giers gedrenkt en gevoederd. Bo vendien stond voor de reis nog een extra pakket hooi ter beschikking. Voor de bodembedekking waren spe ciale maatregelen, vooral tegen door lekken, genomen. Men had een spe ciaal dekzeil uitgelegd en daar over heen turfmolm gestrooid, dat het vocht ruimschoots absorbeerde. Dit transport is overigens een voor beeld van de wijze, waarop de ge schiedenis zich ook op het gebied van dierlijke transporten, herhaalt: op 9 Juli 1924 namelijk werd een fokstier, die de naam Nico XI droeg, met een Fokker F-III door de KLM van Amsterdam naar Parijs overge vlogen. Hij kon er op z'n eentje pre cies in Het Deense twaalftal heeft, blij kens zijn reacties bij de aankomst in Griekenland, een uitstekende reis ge had. De dieren toonden geen spoor van vermoeienis, van honger of van dorst Aangenomen kan worden dat de belangstelling in Griekenland voor Nederlands vee er toe zal leiden, dat eerlang ook een serie runderen uit Holland in de Koninklijke domeinee te Tatoi een nieuw vaderland zullen vinden. V.S. stimuleren de koffie producten The Verenigde Staten nemen deel aan een programma op lange ter mijn voor de verhoging van de koffie productie van een aantal landen in Zuid- en Midden-Amerika. Zij hopen hierdoor in de financiële omstandig heden van deze landen verbetering te brengen en tevens de vraag na tr koffie te helpen bevredigen. In is men begonnen met de uit VHj'.ing van dit programma waarme de verhoging van de productie be oogd wordt. Amerikaanse landbouw deskundigen hebben reeds hun me dewerking verleend bij de selectie en het beplanten van terreinen waar nog nimmer koffie-struiken op go- staan hebben. Tevens is men bezig met een bestudering van de verschil lende ziekten die de koffiecultuur nadelig beïnvloeden en worden proe ven genomen met betere cultuurme thoden. Een van de doeleinden die nage streefd worden is het kweken van planten enstruiken die men nietyho- ger wil laten worden dan 1,5' nutter en planten de struiken op rijen op gel inge afstand van elkaar. Men ver wacht dat door middel van een zorg vuldige selectie en nieuwe cullvuï- methoden de opbrengst aanzienlijk- zal kunnen worden verhoogd. In alle landen die aan het progrpm- i»»a deelnemen wei-ken zowel plaat selijke deskundigen en studenten in de landbouwwetenschap met Ameri kaanse deskundigen samen. De kos ten worden door de Verenigde Staten en de landen die koffie produceren gemeenschappelijk gedragen. Op de dum zullen de regeringen van de Z. en Midden-Amerikaanse staten en de i"genoars van de koffieplantages zelf de kosten en leiding van het program ma geheel op zich nemen. Voor onze turners Op Donderdag I, Vrijdag 2 en Za terdag 3 Juni 1950 zal te Rotterdam een groot en breed opgezet gymna stiekcongres worden gehouden. Het congresbestuur bestaat uit ver tegenwoordigers van de rooms-katho lieke, de protest mts-christelijke en de neutrale gvmnastiekwereld, een representant van het Nederlands Comité en en aantal functionnarissen van ambtelijke diensten, die onder meer tot taak hebben de behartiging van de belangen van de lichamelijke opvoeding. Het congresbestuur stelt met vol doening vast, dat een aantal promi nente figuren het lidmaatschap van het erecomïté heeft willen aanvaar den. Wij noemen Z.E. dr W. Drees, Bmnenlandse Zaken, van Onderwijs, minister-president, de ministers van Kunsten en Wetenschappen en van Oorlog en Marine, dp Commissaris van de Koningin in de provincie Zuid-Holland, de burgemeester van Rotterdam, de wethouder van Onder wijs en Volksontwikkeling in die gemeente en voorts nog een aantal anderen, waaronder personen, die een vooraanstaande plaats bekleden in 't culturele, economische en sociale le ven van Nederland. De veelzijdige samenstelling van dit erecomité en het feit, dat het con gresbestuur in zijn constructie een weerspiegeling biedt van de geeste lijke stromingen in ons volk. waar borgen. dat medewerking aan dit congres uit elk der betrokken secto ren mogelijk en verzekerd is. Overtuigd van de grote waarden, welke de lichamelijke opvoeding heeft voor de lichamelijke en geeste lijke vorming van ons volk, willen de organisatoren van dit congres drie dagen lang dit belangrijke opvoe dingsmiddel in het brandpunt van de belangstelling plaatsen. Het congres wil doen zien, hoe het in Nederland met de gymnastiek staat en dat zij op talrijke gebieden toepassing vin den. Het congresbestuur vleit zich met de hoop. dat dit Nederlandse volk in al zijn geledingen zoveel begrip zal tonen voor de grote waarde, wel ke in dit unieke congres ligt beslo ten. dat het slagen er van bij voor baat is gewaarborgd. Nadere mededelingen, o.m. een pu blicatie van «het volledige program ma, de toegangsprijzen, de zalen, waarin de genoemde activiteiten zich zullen voltrekken e.d. zullen binnen kort volgen. TT.DKRLAXDSE TRACHTAUTOBB» STUURDFR IX DUITSLAXI» TF.R- 0I6KLPKT. De 25-jarige B. uit Bussum die de zer dagen voor zijn firma met een vrachtauto in Duitsland vertoefde, is ln het plaatsje Arnstadt in Thue- ritigen tegen de gevel van een huijt gereden. B-. werd dusdanig gewond, dat hij aan de bekomen verwon dingen is overleden. 31. Signor Rivaldi liep zonder Iets te zeggen met een afkerig gezicht weg, maar Kappie keek eens, en zag meteen, dat één der touwen van het net aan het anker was blijven haken. „Stop dat schip!" schreeuwde hij naar de maat, die op de brug aan 't sturrad stond. „Stop!" „Wat zal er nu weer voor ellende zijn" dacht de maat. „Waarvoor stop?" dacht Signor Rivaldi. die zich verbaasd omkeerde. „Zal die zeeviskerel weerom zijn?" Nadat de maat de telegraaf op „stop" had gezet, holde hy naar het achter schip toe, om te zien, wat er aan de hand was. Ook Signor Rivaldi was weer teruggekomen. Kappie wees naar het anker. „Het net hangt nog achteraan de Kraak" zei hij. „Zo kunnen we niet verder varen! Of we moeten het er af trekken, of we moe ten het ophalen". JEx af trekrukken" riep Signor Rivaldi. „Ik wil er niet meer naar omzienkijken. Wegfoetsie met die zeeschepnet! Ik hebben er genoeg tabak van!" Ah Sing was er ook bijgekomen. „Misschien wij vissle vang" zei hij. „Lekkah vissie bakke in panlekkeh smulleh!". „Wat is dat allemaal voor drukte", dacht de maat. „Wat is er eigenlijk gebeurd?" Neem eens mosselen De mossel geniet in ons land niet alle eer, die haar toekomt (behalve in Zeeland, waar mosselgerechten zeer geliefd zijn). Dikwijls komt dat, doordat men wat huiverig is voor het onbekende product of niet weet hoe men het klaar moet maken. Vis liefhebbers zullen ze echter zeker lus ten; de anderen kunnen wij van har te aanbevelen, ze eens te proberen. Niet alleen is de mossel tot smake lijke gerechten te verwerken ze heeft ook grote voedingswaarde! In 150 gram mosselvlees komt evenveel eiwit voor als in 100 gram vlees; daarbij bevat het veel vitamine A, waaraan onze wirtervoeding over het algemeen niet rijk is en waar we dus zeker de nadruk op kunnen leg gen. Speciaal voor het nog groeiende kinderlichaam zijn de mosselen van belang, omdat ze zoveel voedings- zouten bevatten: kalk, phosphor- en ijzerzouten. Daarom is het goed, kin deren al vroeg mosselen te leren eten en: jong geleerd is oud gedaan! De prijs van mosselen is, vergele ken met die van vlees, eieren en an der eiwitleverende voedingsmiddelen niet hoog; zij vormen een goedkope eiwitbron, zowel bij de warme als bij de broodmaaltijd. Velen hebben angst voor mogelij ke mosselvergiftigingen. Wanneer men echter zorgvuldig nagaat, of er ln de schelpen geen dode dieren voor komen, is de kans hierop practisch uitgesloten. Een dode mossel is niet moeilijk te herkennen. Zolang een mossel gezond en levend is. houdt zij haar schelp krampachtig gesloten of sluit deze onmiddellijk bij aanraking met behulp van haar sterke sluitspie ren. De exemplaren, die zich niet of nagenoeg niet sluiten, zijn dus voor de consumptie ongeschikt. Ook ko men er onder de mosselen wel eens de zg. slijkmosselen voor: schelpen geheel gevuld met slijk. Deze zyn niet zo gemakkelijk te herkennen. Bij het nakijken van de mosselen neemt men ze stuk voor stuk tussen duim en wijsvinger en maakt hiermee een schuivende beweging. Als de schelpen van elkaar gaan, heeft men met een slijkmossel te doen. Sommige personen zijn overgevoe lig voor het mosseiwit; eet er daar om de eerste keer niet te veel van. Heeft men alle schelpen nagekeken dan moet het zg. spinsel verwijderd worden. Men trekt dit er met behulp van een mesje af. De mosselen wor den nu in een emmer of teil goed onder water gezet. Men roert er flink met 'n bezemsteel door en er- verst het water zo dikwijls tot het helder blijft. Vervolgens zet men de mosselen tenminste een uur weg in ruim water met 330 gram (2 y2 eet lepel) zout per liter, waarin ze zich kunnen schoonspoelen. Wij geven hier nog enige recepten van mosselgerechten voor 4 personen Mosselen koken: De mosselen opzetten met net vol doende water om de panbodem tegen droogkoken te beschermen. (De mos selen laten nl zelf water los als zij boven de warmte komen en in dat water worden zij gekookt). Na 10 a 15 minuten zijn ze gaar. Alle schel pen zijn dan open. Men rekent 1 a V/2 kg mosselen per persoon. De mosse len heet opdoen in de schelp. Aan ta fel kan ieder de mosselen één voor één uit de schelp halen en ze naar verkiezing nog in een sausje dopen van mosterd en azijn. Mosselen bakken: De gekookte mosselen uit de schelp halen, ze laten uitlekken en door los se bloem schudden. In een koeken pan wat boter, margarine of olie heet laten worden en de mosselen hierin snel lichtbruin bakken. Men kan enige gesnipperde uien meebak ken. Dit gerecht is zeer geschikt om bij hutspot, rode kool, bietjes en andere wintergerechten te geven. Moaselenkoekjes. 400 gram gekookte mosselen, 350 gram aardappelen, 1 ui, zout, peper, kerrie, fijngehakte peterselie, aroma, boter of margarine, bloem. De aardappelen fijnmaken. De ui snipperen met wat kerrie fruiten in boter of margarine. De mosselen fijn hakken of -malen. De bestanddelen met elkaar vermengen en op smaak afmaken met peper, zout, gehakte peterselie en aroma. Van het meng sel ronde platte koekjes vormen, de ze door een weinig bloem halen en in de koekepan in wat boter of mar garine aan weerskanten bruin bak ken. Mossel en be ignets: 300 gram gekookte mosselen. 100 gram zelfrijzend bakmeel. 1 dl water of melk. peper, zout. frituurvet, sla olie. boter of margarine. Van het meel. het water of de melk en wat peper en zout een glad be slag maken. De mosselen een v. een door het beslag halen. Ze in het fri tuurvet bakken of in de koekenpan ■in hete slaolie of ruim boter of mar snrin? bruin bakken. DAMMES. OM HET PERSOONLIJK KAMPI OENSCHAP VAX XEDERLAXD. Na de vierde ronde ln de wedstrijd om het persoonl. damkampioenschap van Nederland is de stand als volgt: 1 ea 2 Van Dijk en Roozenburg bel den 7 punten 3 en 4 Gordijn en Keiler belden 5 punten 5 er 6 Rus tenburg en Suyk beiden 4 punten 7 tot en met 10 Van der Staay, de Jongh, Ligthart en Metz allen 3 pun ten, 11 en 12 Duke! en Vos beiden 2 punten. DINSDAG 21 FEBRUARI Hilversum I (KRO) 7.00 en 8.00 Nieuws; 8.15 Pluk de dag; 9.00 Mu ziek voor de vrouw; 9.35 Herh. Licht baken; 10.00 Voor de kleuters; 10.15 Piano, muziek van Schumann; 10.40 Schoolradio; 11.00 Onder ons, gr.pl.; 12.03 Lunchconcert Promenade-orkest 13 00 Nieuws; 13.20 Harmonie-orkest 1350 Viool en piano; 14.30 Zangvoor dracht; 15.00 Schoolradio; 15.30 Car- navalmuziek, gram.; 1600 Radio-zie kenbezoek; 1650 Ziekenlof; 17.00 Jeugduitzending: Guido Gezelle; 18.00 Orkest de Zevenklapper; 18.20 Voet bal: Rode DuivelsZwaluwen; 18.30 Strijdkrachten; 19.00 Nieuws en ac tualiteiten; 19.25 Pater Wesseling; 19.40 Zang door bariton; 20.00 Nieuws 20.12 Carnaval overal, bont program ma met prijsvraag; 22.40 Pater Jels- ma spreekt; 23.00 Nieuws; 23.15 Bal letmuziek. Hilversum II (AVRO» 7.00 en 8.00 Nieuws; 8.15 Radio-ochtendblad 8.40 Ster van de dag; 9.00 Herh. her sengymnastiek; 955 Gram.; 10.00 Mor genwijding; 10.15 Arbeidsvitaminen; 10.50 Voor de kleuters; 11.00 Piano voordracht; 1150 Voor de zieken; 12.00 Metropole-orkest; 12.40 Piano- dito De RaaffSchutte; 13.00 Nieuws; 1355 Musette-klanken; 14.00 Met naald en schaar; 1450 Radio-matinee 1650 Brandaris, jeugduitzending; 1750 Nieuwe platen uit de USA; 18.00 Nieuws: 18.15 Tom Erich; 1850 Lezing over Latijns Amerika (RVU); 1955 Volksliederen; 1950 Exquise muziek door kwintet; 20.00 Nieuws; 20.15 Bonte trein in Carnavalsstem ming; 21.30 Orkest Morton Gould; 21.45 Buitenl. overzicht: 22.00 Orkest Vic Lewis; 22.00 Muziekjournaal; 23.00 Nieuws: 23.15 Camavalsklanken 2355 Carnaval der dieren van Saint Saens. Roman naar het Engatt door Ida Boyd Sin ik dacht, zei'Leuda, dat we wel pens een tijd op Flyte konden gaan fcronen. We konden er dit weekend lengaan om te zleu, wat er nodig i om het gezellig te maken. Meen je dat? Op Flyta gaan wo- Leuda Zou je het niet prettig vladen? Dat weet je maar al te goed. Ik heb drie heerlijke jaren hier de stad gehad elke dag er van 'fceb ik genoten. Eu nu ls het jouw „beurt eens, jongen. Ik heb nu voor lopig genoeg en Flyte is geen "moeilijkhuis om te bewoneu. Mak kelijk roor de dienstmeisjes en er zijn zulke heerlijke zonnige kinder kamers.... Hij nam haar in zijn armen en til de haar op cfjn schoot. tik heb een lot tilt de loterij gehad, b Ik jou nam, zei hij verrukt. EMaar nu nog eens over Linda's an, zei Lenda lachend. Ze is over- la de stad met ons geweest. Al onze vrienden kennen haar. Hei zou ellendig .zijn als ze in een achter buurt moest gaan wonen. Dat gaal natuurlijk als een lopend vuurtje rond: Ik zou er niet aan denken Jack wat voor lot haar beschoreu zal zijn, al* ze dat krankzinuige huwelijk door ietZouden wijniet iets voor Arthur Manners kunnen doen op Fly te? WJj? Op Flyte? Best mo gelijk, zei Jack, naar het blanke pro flei van zijn vrouw kijkend, alsof hij het nog nooit gezien had. Je weet. dat de jonge Blair naar Canada wil. Maar hij kan er de ware moed en het geld niet voor vinden.... Als lk nu eens zijn tochtje betaalde en hem een sommetje meegaf om te begin nen en hem introduceerde bij Hud- son? Geloof jij, dat die Manners ge schikt xou zijn voor rentmeester? Dat geloof ik zeker. Hij heeft Ung op het land gewoond en hij is een ia telligenre jongen. Ik vraag me af wat vader en moeder zouden doen. We hoeven de moeilijkheden uiet vooraf te zoeken, zei Jack. Die kun- nen we aanpakkeu hIb ze zich voor doen Hm! Dat U dus de kwestie Linda. Voorlopig geregeld Maai nu wou ik je nog iets zeggen over J« andere zuster. Ik heb een afkeer van kletspraatjes over vrouwen, maar ik heb vandaag iets gehoord, dat ik je maar liever vertellen wil. Over Wanda? Lenda spitste haar oren. Daar was het dus. Ze had zich niet vergist. Je kent Horlick niet wel? Ze schudde haar hoofd. Nu ik hoop. dat je hem uoolt leert kenuen ook, vervolgde hij. Het is een onuitstaanbare ellendeling Hij heefi een zuster, die niet hele maal normaal is en hij praat «r al jaren over, haar In een gesticht te zetten. Ze is op het ogenblik in een sanatorium, half gek. Een of ande re chanteur schijnt haar te pakken te hebben gekregen en haar al haar geld afhandig te hebben gemaakt. En nu zegt ze. dat Wanda haar en nog een stelletje vriendinnen met die af perser in kennis heeft gebracht. En wie is dat, die afperser? Weet je dat? Horlick zegt. dal het die buiten lander is over wie de kranten de laat ste tijd geschreven hebben de vent in wiens huis is Ingebroken ouder de neus der politie. Alle bezwarende be wijsstukken zijn verdweueu, voor do politie ze heeft kunnen inspecteren Horlick zegt. dat de kerel zelf daai woedend over is, omdat hij die pa pleren had willen gebruiken waar schljnlijk om bescherming en hulp af te dreigen van rijke dames, di* hij gechanteerd had en van de maa- uen dier vrouwen, die natuurlijk een schandaal zullen willen voorkomen. En hij zegt. dat het die vrouwen zijn, die bij hem hebben laten iubreken om te voorkomen, dat haar namen bekend werden. HU is er razend over Horlick be doel ik en hij zegt. dat hij tUn zus ter naar een krankzinnigengesticht zal laten brengen en de namen van dis andere vrouwen openbaar xal ma ken. Wanda's naam noemt hij tegen deze en genen tegen mij durfde hij het naturuüjk niet. Had hij dat maar gedaan; dan zou ik hem tegen de grond geslagen hebbeu. Dat klinkt vrij afschuwelijk, zei Lenda ontsteld. Ik hoop maar. dat het erger klinkt dan het is dat is •zo yaak het geval. Maar als die Hor lick zo'n ellendeling is als JIJ zegt. zal hij het wel zo erg maken als hij maar kan Ilin. ja zei Jack met zijn hoofd op haar schouder. Ik zal morgen dadelijk met Wan da spreken en alles uit haar halen, zei Lenda. Mij kan ze niet om de ;uin leiden. Ik ben blij. dat je het mij gezegd hebt, jongen. Ben je daar, Fred? De oude mevrouw Builiughnm sprak door de telefoon Kun je vandaag bij bij komen lunchen, jongen? Ik moet ie nodig spreken. Dat kan. moeder. Op uw flat? Goed hoor. Ik zal er zijn. Eu hij ging op de flat in Jermyn Street lunchen, tot grote opluchting van zijn vrouw, die een afspraak had oin met Lenda te lunchen en die uit Lenda's toon bij die afspraak had op gemaakt. dat er „iets broeide". De oude mevrouw Buillngham was in een ongelukkige stemming Ze was in menig opzicht ..een mal mens", zoals men zegt. autoritair en onver draagzaum; maar hatelijkheid ea be nepenheid waren haar vreemd. Ple zier over een misstap van haar ge hate schoondochter kon ze niet voe len alleen maar vrees voor ver driet van haar zoon. En xe zag erg tegen het gesprek met hem op. want de dingen die ze hem te zeggen had. zou ze veel en veel liever verzwegen hebbenals ze liet gekund had. Ze begon maar dadelijk, toen ze aan zaten. Je weet. dat ik nooit kletspraatjes onder de bedienden duld. Fred keek enigszins verbaasd op over deze onverwachte mededeling maar hij knikte en wachtte wat er volgen zou. Als ze mü iets vertellen, is dat. omdat ze menen, dat ik het weten moed. Elliot en Hale kennen de Cret ton-wijk goed. Elliot gaat met mij naar de huizen zowel als naar de ere che en Hale doet er vaak boodschap pen voor me. Daardoor hebben ze er een heleboel bewoners leren kennen en ook mensen van de politie en win keliers. Hale was een statige chautfeur en Elliot de correcte en vertrouwde ka menier. Fred knikte weer. Het waren voorbeeldige bedienden, in elk opzicht betrouwbaar. Zii voudeu het nodig mij te vertel len, wat xe gehoord hadden en ik vind het nodig het ook aan jou te zeggen. Ik hoop dat er geen narig heid en verdriet voor je uit voort komt, lieve jongenWeet je, det Wanda meermalen in die buurt is ge zien. Neen, dat weet ik uiet, zei Fred. niet zouder verbazing, Maaris dat zo iets ergs? Dat behoeft het niet te zijn. Toen Elliot haar er voor het eerst zag, dacht ze er ook n et verder over. Haar zuster had ze er ook gezien. Op zichzelf was dit niet iets bijzon ders. Nu wat is er dan mee, moedarl U sprak van kletspraatjes. Wordt vervolgd.

De Vrije Alkmaarder | 1950 | | pagina 3