Wanneer wordt aan dit stadsdeel gedacht Alkmaar's sportoverzicht De heer A. Steenis plotseling overleden Geen riolering, geen toiletten, geen goede busverbin dingen, geen ontspanningslokaal, geen Alkmaar kent zijn „Verdronken Oord", stadsdeel dat een pittoreske re putatie geniet, vanwege de historische schoonheden die er te vinden zijn, Alkmaar kent ook een Vergeten Oord. vanwege alles dat er niet te vinden is. We bedoelen dc zogenaamde ..Omval". Als U niet weet waar het ligt moe1 U een wandeling van ongeveer 3 kilo meter ondernemen, een wandeling die de schoolkinderen tussen 6 en twaalf jaar aldaar dagelijks enkele malen moe ten ondernemen. „De Omval" ligt e.-gens buiten Alk maar, d.wz wel binnen de gemekte en als zodanig ook hoog genoteerd voor de personele belasting, maar geogra fisch gezien is het bereiken van dit stadsdeel een hele onderneming. Of men kiest de grote weger, en moet 4 kilometer lopen voordat het station is bereikt of men gaat binnendoor, via een pontje en heeft dan slechts drie kilo meter af te leggen. De bewoners van dit stadsdeel, dat een geheel eigen ka rakter heeft, zijn ontevreden. Niet sedert kort. vanwege een tijde lijke achteloosheid van officiële zijd®, aee. zij zijn sedert een reeks van jaren in een moedeloze stemming geraakt. Ruim honderd gezinnen wonen hier. honderd gezinnen, die van officiële zij de schijnen te worden vergeten. Wat zijn de grieven van deze gezin oen? De verbinding met de stad is slecht. De bussen lopen b.v. in het koude jaar getijden dusdanig dat de schoolkinderen er net niets aan hebben. De kleinen moeten of aaar Alkmaar lopen, of naar Stompetoren gaan; de laatste oplossing verkiezen de meesten; onze katholieke stadgenoten aldaar staan echter voor een gewetensconflict en moeten hun kin deren of een veel te lange afstand la ten afleggen, of op een school doen, die hen op religieuse gronden niet ligt. Belangrijk? Ten dele wel, hoewel wi| het algemene feit. dat Alkmaarder kin deren buiten de gemeente hun onderwijs zoeken nog ernstiger vinden. Is deze grief de ergste? Beslist niet, hoewel we de busmoeilijkbeid van harte in de aan dacht van ondernemers en autoriteiten aanbevelen Hier is zeker wel een oplos sing te vinden die niets kost. Andere oplossingen kosten blijkbaar wel geld en vermoedelijk zijn ze daarom tot op heden achterwege gebleven. Wat verlangen a.1. de ruim honderd Alk- maarse gezinnen, die „De Omval" be wonen? Ten eerste een rioleringsstelsel. De afvoer loopt eenvoudig uit op en kele sloten, die juist voor de huizen langs lopen. Behalve dit afvalwater be .vatten ze nog n aantal ratten, tussen de sloten ligt een grasterrein, dat reeds jaren op een bestemming wacht Tot op heden hebben er s'echte de muggen ea ander moerasgedrerte een welkome verblijfplaats gevonden met het gevolg dat de bewoners in het warme jaarge tijde de vensters angstvallig gesloten moeten houden. Een tweede grief? Het tonnenstelsel. We weten dat het aanleggen van toiletafvoer handen vo! geld kost en misschien is deze els niet gerechtvaardigd. Maar toch zeker zou dei. d«» bewoners mogen verlangen, dat kerkdiensten ALKMAAR. N H. kerk: Alle diensten in de Gr. kerk 9 uur ds van Wijk; 10.30 uur ds Wesseldijk: 5 uur ds den Oudsten Baptistengemeente (Nw. Doele) 10 u. Evang. Hofhuis. Maandag 8 uur n.m. Jeugdbljbelklas tn de Wilhe'minasch. Ned. Ver. van Spiritisten Harmonia Zondagmorgen 10.30 uur in hotel de Nachtegaal. Spr de heer J- P. Smits uit Haar'em Ned. Christ. Gemeenschapsbond Zondag 3 uur jeugdclub Kruseman van Elten weg 22. Diasdag half acht Bijbelkring Kruseman van E'tenweg 22. Donder dag 7.30 uur Evange'isatiesamen komst In „Waakt en Bkft" Spr. evang. J. Dammuller. Rem. Geref. Gemeente. 10.30 uur ds. F. W. Rappold Doopsqezkide gemeente Alkmaar, v.m. 10.30 uur ds A. J. v. d. Sluis Lutherse kerk. Zondag 10.30 uurjds C. Met em. predikant van Hilversum. OMGEVING. Bergen, 10 uur ds. Bekius Christ. Gemeenschapsbond, Woens dag 8 uur Evang. samenkomst in zij zaal van Rehoboth. Evang. j. Dam muller. Stompetoren, 10 uur vjn. N.H. Kerk, de heer H. U. Aibertz Zuidschermer. 2 uur n.m. N.H. Kerk, dienst. Warmenhuizen. 10 uur ds Post Dirkshom. 19 uur ds Post Oudorp, 9.30 uur ds Teriet, N-H. kerk Verplaatsing Rijkspolitie De wachtmeester le kl. der Rijks politie G. Noorman van de groep Wieringen, ter standplaats Wester- land, wordt met ingang van 1 Maait s. verplaatst naar Benschop (U.) Voor hem komt in de plaats de wacht meester le kl. M. Marinisse uit Bchoondijke. meer dan éénmaal per week van ge meentewege de ophaaldienst verschijnt. Hoe zouden de grote gezinnen in deze omgeving op dit zo belangrijke gebied van de volksgezondheid e: wel over denken? Met de huisvuilafhaaldienst ts het al evenmin mooi gesteld. Ook deze dienst verschijnt slechts éénmaal per week. Verschillende ver-oeken in de toe stand verbetering te brengen faalden tot op heden, hoewel hier „enorme kos ten" toch geen rol kurnen spelen. Thans een algemeen maatschappelijk grief van de OmvaJbewoners. Voor heen waren in deze omgeving twee ca- fé's met vergadergelegci»neid. Deze be staan niet meer en ernstig is de be hoefie aan een vergaderlokaaltje- De Omval kent n.1. een IJsclub, die eveneens nutslezingen verzorgt, n vrou wen vereniging, 2 reisverenigingen, een damclub (inmiddels wegens gebrek aan speelgelegenheïd opgeheven), een bil jartclub, die in Stompetoren een onder komen heeft pevonden, een zangkoor, enz., enz. De Zondagsschool is in de bedrijfsruimte van de bakker onder ge bracht terwijl er b.v. voor bijeenkom sten van organisaties met religieuse la slag in het geheel geen vergadergelegen beid is- Een ander algemene grief is de straat verlichting. Voor de oorlog brandden er ongeveer 20 lantaarns in deze donkere buurt, thans ongeveer vier! Ook een verbetering in deze richting kan niet op ondragelijke kosten afspringen, maar tot nu toe hebben alle- pogingen van de bewoners bij de autoriteiten gefaald Tenslotte willen wij er nog de aan dacht op vestigen dat de personele be Iasting in dit stadsdeel zeer hoog is. Over het a! dan niet juiste hiervan zou den wij geen oordeel willen uitspreken, maar wel over de rechten die deze tol aan de gemeenschap aan het individu behoort te geven. „De. Omval" is een volwaardig stads deel, met ruim 100 A'kmaarse gezin nen. Zij worden schromelijk verwaar loosd en verkeren op volkhygiënisch gebied en op cultureel gebied in een situatie, die Alkmaar onwaardig Js Met klem zouden wij dezer aangelegen heid in de hoede van de officiële instanties willen aanbevelen. As. Zondag is bet rustig met de competitie in onze stad, wan* alleen de vierde klassers spelen. Alcmaria gebruikt de vrije Zondag voor "n wedstrijd tegen West Frisia. terwijl de Boys gaat uitrusten. Verder moeten ze maar afwachten wat de andere clubs in hun klasse doen. Alcmaria „Een goede oefenwedstrijd kan nooit nadelig zijn" zullen dc Alcmarianen ge dacht hebben en daarom zal de vrije Zondag worden gebruikt voor een wed strijd tegen de Enkhuizer 2e klasser West Frisia. Het zal anders geen ge makkelijke wedstrijd voor de Alkmaar ders zijn, want West Frisia staat er in de competitie goed voor. Wat zullen echter de andere clubs uit de tweede klasse A doen. Een overwinning van Zaandijk op Vriendenschaar en van UW op Rapi ditas lijken het meest waarschijnlijk en Alcmaria zal daar niet veel nadeel van hebben. Vriendenschaar blijft dan bin nen het bereik en Rapiditas krijgt geen kans ora gelijk te komen. W® zullen het beste maar hopen! Tegen West Frisia komt Alcmaria met het volgende elftal uit: Aftnk Maasen Badenhuizen Wit Helderman Wessink Schmidt Pluymer.. v d. Lek Ditsel Genefaas. Alkmaarse Boys De Boys behoeven deze week niet te spelen en zijn dus geheel afhankelijk van de prestaties der anderen. Het ziet er echter niet zo best uit voor onze stadgenoten als enige tijd geleden. Zij bewegen zich op het ogen blik in dalende lijn en deze Hjn zou Zondag, buiten hun toedoen, wel eens kunnen worden voortgezet. Een over winning van KW op Bloemendaal. die lang niet onwaarschijnlijk is. zal eerst genoemd elftal gelijk brengen met de Boys. zodat dan alleen nog maar WM S en Bloemendaal lager zijn geplaatst. Het wordt de volgende wedstrijden op passen! R.K.AF.C. RKAFC heeft deze week een betrek kclijk gemakke'ijkc wedstrijd. Hoewel Nieuws van de hockeyers De Alkaarse hockeyers hebben een eervolle 35 nederlaag geleden tegen Hilversum. Het heren-elftal, dat dit leverde, was heel aardig op dreef. Minder op dreef waren de dames L die van het onderaan de ranglijst staande AMJV verloren. Hier ont breekt nog wel het een en ander aan de geestdrift, die bij de tegenstand sters in heel wat ruimere mate aan wezig was. Al met al zijn de Alk- maarse hockeyers niet hoger op de ranglijst van de competitie komen te staan Zondag krijgen de Alkmaarse da mes het tweede elftal van Rood Wit op bezoek. De heren I spelen uit te gen Ijsvogels en de heren II krijgen Zandvoort op bezoek. Vooral de wed strijd, die heren I moeten spelen is van het grootste belang, aangezien 't hier om de laagste plaats gaat. Kiezerslijst Burgemeester en wethouders van Alkmaar brengen ter algemene ken nis, dat de kiezerslijst dier gemeente die van kracht zal zijn van 1 April 1950 tot 1 April 1951, voor een ieder op de gemeente-secretarie ter inzage is nedergelegd van 23 Februari toten met 16 Maart a s. en tegen betaling der kosten, stemdistrictsgewijze, in uittreksel verkrijgbaar is. Verbetering van de lijst kaïr toten met 9 Maart a.s. worden gevraagd door ieder, op grond dat hijzelf of een ander in strijd met de wet daar op voorkomt, niet voorkomt, niet be hoorlijk voorkomt, of al dan niet voor enige verkiezing aangewezen is als bevoegd bij volmacht te stemmen. de wedstrijden van de h ooggeplaatsten tegen de laagstgeplaatsten nog wel eens een verrasende uitslag té zien geven, geloven we ntet. dat dit za! gebeuren. Een overwinning op de Rijp is ech ter noodzakelijk want ook Pu.*merend en WW zullen hun tegenstanders geer, kans geven, zodat a'leen een Alkmaarse overwinning kan zorgen, dat de eerste plaats voor RKAFC blijft. Het blijft spam end in de kopgroep van 4B Het volgende RKAFC-e.'ftal komt in het veld: Popm» Hoeben Stam Verver N. Tijm Kry broek P Tijm J. Tijm C. Tijm de Nijs Meyer R anders Het Randers-elftal heeft een zware wedstrijd voor de boeg; HSV zal ziph zeker niet gemakkelijk gewonnen ge ven. Er is voor de Alkmaarders Zon dag niet veel kans, ora een betere plaats in te nemen, zelfs al zouden, .^e. deze wedstrijd '•winnen, dan is het n.1. nog twijfelachtig, want al!e hoger ge plaatste elftallen hebben vrij gemakke iiike wedstrijden en zulen er zeker fa slagen hun positie te handhaven. Toch moeten de ATcmaarders de moed niet laten zakken, want er zijn nog mogelijkheden. Het Randers-elftal heeft de volgende opstelling: Vethaak Klepper v. d- Plas Barbuio van Sol P. Teigler Teigler Stroet v. d. Burg Bakker Kemp BERGEN Lezing over pluimveeteelt fa het huis met de pilaren Lunchroom de Vries hield de heer A. Oh vier adj. secretaris van de Holl. Mij van Land bouw een causerie over de „Pluimvee houderij en haar problemen". De heer Bruin, voorzitter der afd. Bergen heet te de talrijke aanwezigen hartelijk wel kom. Voor 100 jaar haalde de boer de kost en inkomen uit de grond, dat is r.og niet veranderd. De boer is tegen woordig een persoon, waar men ter dege rekening mee moet houden, of dit cu een grote boer uit de Wieringcnneer of een klein pluimveehoudertje is. De kip die een eitje voortbrengt is een on economisch dier, dat veel tarwe kost, maar dat meewerkt aan een beter en mooier bestaan en daardoor zeer vee! waarde in de wereld heeft. Maar er zijn problemen, die in 1948 door de re gering zijn gemaakt. Wij moeten 900-000 toa krachtvoer uit eigen bodem halen, dat kost V2el geld. Dit va't in de eerste plaats terug op de kip. Men moet voor ogen houden dat voor het pluimvee 640000 ton in 1948 tot 800.000 ton nodig is op het ogenblik ivoor de pluimveehouderij. De kippen moeten verzorgd worden door voer van het eigen bedrijf. Het economisch kwets bare van de kip. is hiervan de schuld. Spr. zegt dat d? regeling, de kip naar het k'eine bedrijf, een grote blunder ts. waardoor de kippen verdwijnen in het Oosten. Dit komt door de regeling, geen cul tuurgrond. geei kuikens, maar de Holl. Mij van Landbouw doet haar best om d? kip te krijgen lij de vakman, waar door er een kwaliteitsproduct op de markt komt. gezinsqebeuren ALKMAAR Geboren: Marinus J.. zv G. Hoger- heijde en L. Moorman; Nicolaas P„ zv N. Weel en M. Vertelman; Trijn tje. dv A. Pol en C. Spaargaren. Gehuwd: Douwe C. lest en Agatha E Ros Overleden: Theodorus Schipper, 41 jaar. Werkzaam gemeenteraadslid tijdens begrotingsdagen weggenomen |U|ET GROTE ONTSTELTENIS HEEFT DE GEMEENTERAAD EN DAARNAAST EEN WIJDE KRING VAN INGEZETENEN VAN ALKMAAR VAN ALLE GEZINDTEN KENNIS GENOMEN VAN HET ON VERWACHTE VERSCHEIDEN VAN DE HEER A. STEENIS, DIE IN DE NACHT VAN 22 OP 23 FEBRUARI AAN HARTVERLAMMING IS OVER LEDEN. DE HEER STEENIS HAD DE AVONDVERGADERING VAN DE GEMEENTERAAD, WAARIN DE EERSTE BEGROTINGSDEBATTEN PLAATS HADDEN, NORMAAL BIJGEWOOND. De voorgenomen tweede zitting van de jaarlijkse begrotingsvergade ringen, die 23 Februari om 2 uur nja. zou worden gehouden, was door B. en W. uitgesteld. De geheel voltallige raad kwam voor een plechtige rouw- zitting bijeen en vernam uit de mond van de burgemeester het tragische Iet dat één der meest gewaardeerde leden onzer raad heeft getroffen. Tn aanwezigheid van 2 zoons en een schoonzoon v. d. overledene hoorde de raad staande een korte, bewogen toespraak van burgemeester Wytema aan. Het hoofd der gemeente weesop de verbijsterende slag die de raad de afgelopen nacht getroffen had. Het leven is broos en plotseling kan een schikking over ons ko men, die ons de onbestendigheid van dit leven doet gevoelen. Op een moment als dit realiseren wij ons steeds bereid te moeten zijn omdat ons leven afhankelijk is van een grote macht, hetgeen ons met deemoed vervult. We lerën uit dit verscheiden dat niemand onmisbaar is, doch tevens dat de levensopdracht van de over ledene moet worden overgenomen door hen die hem nastonden. Sedert drie en half jaar was de overledene lid van de raad en 3 '/2 jaar heeft hij de Erezetel met Ere vervuld: niet met enig eerzuchtig doel. doch op grond van grote kwaliteiten die deze stille en ijve rige werker bezat. In het bijzonder op sociaal ter rein heeft de overledene zich ver dienstelijk gemaakt, waarbij de burgemeester herinnerde aan diens werk in de commissie van Jaarvergadering Witte Kruis Heiloo badhuis te klein Is capaciteit van Onder voorzitte-schap van de heer J. J. van Lienen vergaderde Woensdag avond de vereniging „Het Witte Kruis" Het initiatief om te komen tot gezins verzorging werd met grote sympathie begroet A'hoewel het werk daaraan verbonden van alle kanten werd beke ken. Op een verzoek om te helpen bij de opriebtinq van eea afdeling van het Ko aingin Wilhe'mbafocds (ter bestrijding van kanker) werd afwijzend geantwoord niet dat men het belaag er niet van Inziet, integendeel, maar omdat het hul dige werk al zoveel tijd in beslag neemt en overbelasting dreigt Medegedeeld werd, dat de jaarlijkse „Emmab'oem-collecte" op Donderdag 20 April zal worden gehouden. Gerae moreerd werd het vertrek van zuster Visser per 1 Januari 1950 (Benoeming Jan Mens over eigen werk'' Begaafd Amsterdams auteur sprak in het raam der boekenweek in „Het Wapen van Heemskerk" Er gaat suggestie uit van het woord schrijver. Van een man die een boek maakt; die levens heeft geschapen waar honderden kornis van nemen en als h schrijver, een auteur, oog In oog me! zijn lezerscorps kan worden gebracht is hiervoor grote belangstelling. De A'kmaarse boekhandelaren had den in het kader van De Boekenweek Jan Mens bereid gevonden een lezing over te houden. Het „waarover" was tot aan de ver gadering een verrassing, - zelfs bij de aanvang van de lezing nog. Wat heef* Jan Mens zijn boot geschakeerd publiek gegeven? Hij nomnde het bescheiden een „blik in de keuken" van de autetr maar daarvoor was zijn betoog te ge varieerd en te persoon'ijk. Jan Mens is een schrijver van Am sterdame verhalen, niet verhalend als b.v. een Theun de Vries in zijn Friese Postkoets, niet verhalend als een Bor dewijk of als vroeger Couperus, Jao Mens is in de eerste plaats een spring levende Amsterdammer gebleven, die 't simpel menselijke zeer trouw is geble ven. De auteur verklaarde geen begaafd spreker te zijn en misschien kunnen we zeggen „gelukkig", want anders was de poging ora het wezen van de schrijf drang te beschrijven belangrijk rhetori scber geworden. Nu bleef het bij een proberen de zaal te verklaren het waar om van zijn boeken, het waarom van zijn fantasieën, doch bovenal het waar om van zijn merkwaardig gevarieerd oeuvre. Welke auteur schrijft over werkloos heid, jongensleven, droogmakerijen inde Gouden Eeuw, Rembrandt en simpel Amsterdams volksleven, alles in ecu tijdsbestek van nog geen 15 jaren! Dit kan slechts een auteur die van nature spontaan is, die dc invloed van het hem omringende leven ondergaat, witns stemmingen sterk bepaald worden door de maatschappelijke achtergrond, door de maatschappelijke wijzigingen. Dc werkloosheid, het grauwe sociale probleem, door hem zelve zo sterk be leefd. bracht de eersteling „Mensen zon der geld", een werk dat in de crisisjaren voor de oorlog als een bom insloeg. Het begin van de oorlog bracht ,Koen" een boek dat de jeugd van dc schrijver als uitgangspunt heeft, tevens bewijzend dat de auteur de problemen van de Duit se bezetting aanvankelijk ontvluchtte door zijn ik los te maken van de sa menleving .die hem vreemd aan het wor den was. Jan Mens is misschien ntet geheel ge slaagd in zijn poging het publiek de diepe grond van het kunstenaarschap te verklaren, dit zou em Ritter hem verbeterd hebben; het intellectueel out leden van stemmingen en gevoelen is niet zijn sterkste zijde, wel is zijn sterke zijde het beleven van stemmingen en het doorvoelen van gedragingen van kleine, moeilijk, dcch sterk levende men Na de pauze bracht de auteur ons nader tot de simpel-menselijke, het be roepsbegeleidende dat ook het leven van een auteur beïnvloedt. Het publiek kon dit waarderen, het heeft herhaal delijk met smaak gelach?n om de zelf spot en ironie waarmede de auteur zijn eigen tekortkomingen onder de loupe nam. maar laten de talrijke toehoorders n;ct vergeten dat deze schrijver niet on der woorden vermocht te brengen zijn grote strijd, zijn worsteling met elk pro bleem dat een boek hem stelt. Want de „aardigheden" zijn voor de vrije tijd van Jan Mens, zijn werkelijkheid ligt in het pogen een genie als Rembrandt in diens hoge vlucht te volgen en deze Jan Mens verdient onze grote bewon dering. districtshuisbezoïkster TBC-bestrijding en het aanstellen in haar plaats van onze plaatsgenote Zuster Akkerman.) Deze is in het bezit gesteld van een motorrijwiel om haar werk te verge makkelijken. Dc heer R. Visser, secretaris, bracht zijn jaarverslag ui1. Hieruit tippen we aan dat het ledental, dank zij de sctivi teit van een bestuurslid tn 1949 is gestegen van 980 op 1140. De wijkverpleegster legde 4446 bezoe ken af bij 131 gezinnen. Er werden 573 consulten verstrekt voor kinderen. Aan 286 gezinnen werden 774 artike len uit het magazijn afgegeven. 1 TBC- patient werd naar ean ^latorium en 1 naar de lighallen uitgezonden. Over het badhuis werd medegedeeld dat er 9632 douches en 1053 kuipbaden in 1949 werden genomen. De financiële toestand van het wijkgebouw (onderdeel van de Stich ting „Badhuis") is zorgelijk. Het nadelig saldo 194S van f 2438 is gestegen tot f 443S in 1949. Uitvoerig werd daar in deze vergadering over ge sproken- Het bestuur ziet nog enkele lichtgpntjes. De heer de Koster liet over het Witte Kruis zelf em ander geluid horen. Financieel is deze veren! ging kerngezond. De ontvangsten wa ren Ia 1949 na aftrek van incassokosten f 5037,75 en de uitgaven f 4443,16, alzo een saldo van f 594,59. De inkomsten voor TBC-bestrijding waren f 1719,80 (subsidies, Emmabloemcollecte. bijdrage volksherstel en f 224.S0 van de Bond van Plattelandsvrouwen en Hcilooër Luchtpost). Er werd uitgegeven f 1703,44 De bescheiden waren door mevr. Reek en M. Rootjes in orde bevonden. De be heerder van het magazijn dc heer Room zegt in zijn verslag dat «e conciërge mevr. Vellinga uitstekend haar taak V»r richt en de samenwerking op dit ter rein met het Wit Gele Kruis uitnemend is. Bij de rondvraag bracht één der aan wezigen de exploitatie van hei badhuis ter sprake. Hij meende o.a. dat de ca pacitelt (6 douche cellen) op spitsuren te gering Is. plus de outillage te wen sen overlaat Het gevolg is dat velen door lang wachten, niet meer komen. Uitvoerig wrerd een en ander bespro ken en het bestuur, thans kennis nemen de van deze feiten de exploitatie fci zijn geheel zal b?kijken. Nationale leesten De nationale feestdagen zij in zicht, en eveneens dc herdenking van hen, die voor het vadrrland hun leven lie ten. Plannen omtrent de viering zullen a.s. Woensdag besproken worden in „De Oude Herberg". Verenigingsbesturen en verdere be langhebbenden zorgt daarbij aanwezig te zijn. bijstand voor het pensioenfonds, als tijdelijk lid van maatschappe lijk hulpbetoon, als lid van de commissie van overleg voor amb tenaren-, werklieden- en perso neelszaken en als lid van de com missie voor het slachthuis. Het werk dat de heer Steenis verrichtte vroeg zo wel binnen als buiten de raad veel van zijn per soon; het was hem een innerlijke vreugde en rijkdom, daarom zal hij in blijvende herinnering blij ven voortleven. Op voorstel van de burgemeester besloot hierop de raad een adres van rouwbeklag aan de echtgenote van de overle dene te zenden. Tenslotte werden enkele ogenblikken stilte in acht genomen, waarna de voorzitter mededeling deed van het besluit van Burgemeester en Wethouders de begrotingsdebatten te verdagen. De hoer A. Steenis was lid van de Partij van de Arbeid en 51 Jaar oud. Reeds voor de oorlog had h(j een werkzaam aandeel in het vakvereni gingswerk en bekleedde hij tal van functies. Sedert de bevrijding ver vulde de heer Steenis. die als le wa genvoerder bij de Ned. Spoorwegen grote achting genoot, de volgende functies: voorz. van N.V. Spoor- eiv Tramwegpersoneel, afd. Alkmaar; voorz. Bedrijfsunie, Ned. Spoorweg personeel; lid van het georganiseerd overleg; secretaris Landel. v>*-groep krachtvoertuigen; lid van de prooa- ganda-comm. van de Ned. vereniging; contactman voor de huisvesting van snoorwegoersoneel; rayon-secr. van de prop -afd. van de Ned Ver in N.- Holland. en gedurende kortere tUd 2e voorzitter van de Alk. Bestuur- dersbond. De teraardebestelling vindt Maan dag a.s. plaats op de Algemene Be graafplaats. Jubileum Dr. Poot Op 1 Maart a.s. zal het 25 laar ge leden ziin. dat Dr H. W. J. M. Poot zich in Bergen kwam vestigen en domi cilie koos in de Dorpsstraat, niet la het huis waar hij thans woont, daar kwam hii onoeveer 8 iaar later. Dr. Poot werd op 19 Maart 1900 in Amsterdam gebo ren en kwam. ondanks dat hij thans een volb'oed huisarts is. niet uit een doktersgezin. Na de lagere school, kwam de adspirant dokter op het Ignatius col lege en ging van daar «aar de hoge school ie de hoofdstad, dus was ook dokter een volbloed Amsterdammer cn werd op 18 December 1924 arts. De eerste Maart daaropvolgend kwam hij naar Beroen en stichtte daar zelf een practijk. Een half jaar later werd hij arts aan het Pensionaat en een jaar la ter werd dr Poot gemeertearts. Ook de RK Vereniging voor kindervacantie en Herstellingsoorden Egraond aan Zee stelde dc dokter aan als huisarts. Bij de oprichting V3a het Wit Gele Krufs heeft dr Poot niet stil gezeten, en hij !s nu nog steeds medisch advi seur. In de oorlogdagen heeft dr Poot ook kennis gemaakt met de gastvrij heid van onze beschermers. In 1943 heeft hij kennis gemaakt met hel con centratiekam? Amersfoort. Toen hij thuis kwam, was hij wel zijn ham kwijt, maar zijn goed humeur had hij be waard. Dr Poot is niet uit Bergen weg geweest in de oorlogsdagen, doch ging twee maal per week practijk doen .in het St. Elizabeth ziekenhuis in Alkmaar Ook ging hij 1 maal per keer naar Nie veen. waar in een kloosterstichting de zusters waren geëvacueerd. Dr Poot heeft momenteel plm. 3500 patiënten en het pensionnaat en het koloniehuis in Egmond aan Zee. Zijn hobby bestna1 hoofdzakelijk uit jagen, maar voor alles is hij huisarts. Dat deze dag voor Ber gen niet ongemerkt voorbij zal gaan. blijkt voldoende uit de voorbcreidii gen die het werkcomité heeft getroffen. Het programma begint om 5 minuten voor 9, dan gaat Dokter en familie ter kerke waa'.bij dc kleuters van Bergen de ere wacht zullen vormen, om 9 uur een plechtige Heilige Mis, om 12.45 vertrek naar St. Josephstichting: om 15 uur officiële 'receptie In het Patronaatsgeh. St Jan, waar dan om 16.30 weer c?n receptie zal worden gehouden voor alle cgezetenen van Bergen. Dit uur is cv pres zo laat gekozen, opdat ieder na zijn werkzaamheden d: Poot nog zal kunnen complimenteren. Bij de officiële receptie zullen pl m. 130 personen aanwezig zijn, dus zou dit ondoenlijk worden, daarbij de alge mene receptie aan te knopen- Hierbij zijn burgemeester en gemeentebestuur, collega's, besturen van Bergense vereni gingen e.a. De artistieke verzorging van het Pa tronaatsgebouw St. Jan is in hand?n v. d» kunstschilder Jaap Min en de heer Kollmer. Wij komen op dit feest aog nader terug.

De Vrije Alkmaarder | 1950 | | pagina 2