Schagen 2 maakte vier goals en kon toch niet winnen L.T.B. vergaderde Zwaluwenwerden <Jp Wieringen afdelingskampioen „Hulp in Nood" bestaat 25 jaar Middenstandstentoonstelling in St. Pancras fa een spannende wedstrijd hebben Alcmaria 4 en Schagen 2 de punten ge <Jee!d, al hadden de Schagers zeker 'n kleine overwinning verdiend, daar ze voor de rust regelmatig in het offen sief waren, wat ze echter maar in één doelpunt wisten uifc te drukken. Schagen is direct sterk jn de aanval en het blijkt dat de Alkmaarachter hoede niet al te zeker is. waardoor ver schillende hachelijke momenten voor hun doel oatrtaan. Zo zien we T/omp doorbreken, maar hij schiet in de ban den van de keeper. Even la^er is de zelfde speler er weer "oor, maar zwaar gehinderd gaat zija schot naast. De Alc- maria-doelman wordt door Stam, Kohn bout en Tromp onder vuur genomen, maar zonder resukaat. Een enkele maal komt de Alcma.-ia-voomoede er maar aau te pas en een keer moet Molenaar ha delend optreden bij een voorzet van de rechtsbuiten waarbij hij de bal net voor enkele hoofden weg tikt. De geel zwarten komen terug, goed gesteund door de kantha-fs. Uit een doefworste- ling ontstaat een corner welke door Stam onberispelijk word; ingekopt- Bij «en volgende aanval wordt de bal te- tegen de lat gekopt, de terugspringen de bal wordt weer ingezet en een ach- terspcler van Alcmaria kan alleen nog me. zijn handen redding brengen. De penalty wordt door Koknhorst te zacht genomen wat voor de keeper niet veel moeite oplevert. Na de rust «en gelijk opgaande strijd. Bi] een vrije schop op het Schager-doel slaat Molenaar de bal tegen De Weger op en het is 1—1. Door dit gelukje komt Alcmaria fel op- Schager voetbal op Nieuw - Guinea Enige tijd geleden werd door de NIWIN een bridge-wedstrijd georga niseerd in Schagen. De baten daar van waren bestemd voor de aankoop van sportmateriaaj. Uit een brief, die de heer Van der Kuyt van het Niwin comité ons ter hand stelde, lazen we, dat een van deze artikelen, een voet- bal, op Nieuw Guinea terecht is ge komen en dat men er daar heel blij mee was. Luitenant Kersten vertelt in deze brief het een en ander van bet land, waar deze „bij-elkaar-ge- bridgte" voetbal gebruiktwordt schrijft, dat op de harde krijtrotsen het sportmateriaal zeer veel te lijden heeft. Niet alleen 'de ballen slijten hard iedere wedstrijd kost boven dien zo ongeveer 40 dopjes van voet balschoenenHet leek ons wel aardig de bridgers te laten wcten.dat hun gave bijdraagt om de Neder landse militairen op Nieuw Guinea gezonde afleiding te. bezorgen! SCHAGEN Geboren: Alida Geertruida, d.v. Hcndrikus W. A. Koomen en van Jo- hanna M. Kraakman: Evalina, d.v. Dirk Folmer en van Alida Chr. Stol; Cornelis Henricus Jacobus, z.v. Jaco- bus P. van Stralen en van Gerardina W. E. van Nuland; Rudolf Anton Jantinus, z.v Jan Steenman en van Gilke Graanstra; Johannes Jacobus, i v Wilhelmus G. Visser en van Me ria Blank. Overleden: Floris Hoek. oud 88 jr., weduwnaar van Geertje Weij. Gevonden: een bril. een beige cein tuur, een nappa handschoen, een ge ruite sjaal en een vulpotlood. Verloren: een contactsleuteltje, 'n herenportemonnaie, een grijze heren- pantalon, een gehaakt kleedje, een Parker vulpen en een padvinders- riem. schrijvende lezers Welkom in Schagen iuijniiecr ae Keaacicur, Sinds geruime ljjd bezoek ik des M... nuagsmorgeils Schagen. ooiagcn heeft een goede naam on der ae bezoekers, men is er vnen- aenjk en men kan er goed eten. L»eze week werd ik uit deze droom opgeschrikt door een proces-verbaal, dat mij in mijn woonplaats overhan digd wérd. Wat bleek het geval. Mijn »u.o staat sinds l/2 jaar t.d. de fa. Trapman, veilig tegen het tuinhekje. Nooit is daar een aanmerking op ge komen. De wagen staat er uit het verkeer. .-.en ijvero- agent vond uit, dal de w.igen te dicht bij de bocht, die geen boent maar een omloop van de tuin is, stond. Hij noteerde zorgvuldig hot nummer, nam niet de moeite om naai de ürma Trapman te stappen. Zo kreeg ik mijn p.v. thuis. Op de plaats t.o. Trapman staat geen parkeer verbod. Er is 4 meter uit het tuin hek-bochtje wel een streep op de straat maar nergens staat waarvoor dit is. Ik dacht voor koeien of derge lijk nuttig marktvee. Het blijkt ech ter de Schager autoval te zijn. Toen ik iemand er naar vroeg, zei deze grijnzend dat „er daar al zoveel in gevlogen waren". Mijnheer de Redacteur, wij komen niet naar Schagen om er in te vlie gen! Dankend voor de plaatsruimte, Hoogachtend, C. A. Korndorfier, Zuid-Schanvoude. zetten, «en l.oge voorzet van rechts verdwijnt via de schouaer van Honing in het doel (2—1). Verwoed valt Scha gen aan. Moeijes krijgt een kansje en schiet tegen de lat- Stam krijgt een slecht weggewerkte bal en het is 2—2. Aan de andere kant stopt Molenaar bij een doelworstheling een harde schuiver. Schagen krijgt nog een serieuze kans. Als Dokter weet door te breken, keert de keeper zijn harde schot half, maar 'hij weet net voor vier toestormende aanvallers de bal voor de doellijn te be machtigen. Even later fluit de scheids rechter voor hej laats':. Sthagen speelde eer. goede wedstrijd. Verleende vergunningen Door de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Alkmaar is aan J. J. Mantel vergunning verleend tot uit oefening van een schoenverkopers- bedrijf in het perceel Molenstraat C 34; aan G. Stuijt tot uitoefening van een brandstoffenhandel in het per ceel Loet E 185 en aan H. Tol tot uit oefening van een bloemenverkopers- bedrijf in een woonschip in de Ha ven te Schagen Overschrijving vergunning De vergunning ingevolge de drank wet van wijlen de heer K. Snaas is ingevolge een desbetreffend verzoek overgeschreven ten name van mej C. S. Snaas, Laan D 116 alhier. Bevorderd Do leerling-ambtenaar ter secreta rie A. van Winsum is met ingang van 1 April a.s. door Burgemeester Wethouders benoemd tot schrijver ter secretarie. Onder de wapenen De dienstplichtige Jan de Veer, lich ting 1947, is opgeroepen om op 23 Maart a.s. bij het Garderegiment Gre nadiers te Amersfoort in de Infante- riekazerne voor eerste oefening in werkelijke dienst te komen. Bouwvergunning Door Burgemeester en Wethouders is aan J. P. Schilder vergunning ver leend tot het veranderen van een be staande werkplaats aan het Noord A 23; aan A, C. Dekker, Hale J 23 het vergroten van een schuur en aan W. Quax. Tjallewal K 47 het verande ren van een hooischuur. HEERHUGOWAARD RED Donderdagavond kwam de LTB afd. Heerhugowaard in cafe W. Groenland in vergadering bijeen. Vrz. Oudeman sprak voor een matig bezette zaal zijn openingswoord uit, waarin alle hartelijk welkom geheten werden. Hierin memoreerde hij o.m. de goe de gang van zaken momenteel aan de veiling. Hierna las secr. Koomen de notulen voor van de 15 Februari j.1. gehouden Oogstdankdag. Als agent van het assurantie-kantoor der LTB is, door eervol ontslag van de heer S. P. van Langen, thana aangesteld dt heer S. P. Borst alhier. Of dit Jaar een zegening van de werktuigen zal worden gehouden, zal nog nader met de geestelijke adviseur worden overlegd. Op 13, 14 en 15 Maart a.s. houdt de Volkshogeschool op Drac- kenbnrg een agrarische hijeenkomst voor arbeiders. Gezien de geringe aanmelding wedden de aanwezige le den aangespoor 1 zich alsnog en dan voor Zondag op te geven bij d secre taris van d fdeling. Ook de tuin- bouwgidsen kunnen bij de secretaris worden afgehaald voor de prijs van f3.per exemplaar. In een brief aan de afdeling deelde de ZLTB mede dat de mogelijkheid wederom is o- pengesteld om toe te treden ais lid Een uittreksel nlt de statuten werd aan de vergadering voorgelezen. In de maand Januari werd aan de Noor- dermarktbond een omzet van groen- !en en consumptie-aardappelen be reikt van fl2.078.82, vermeerderd mot keuringsgeld, koopgeld fusthuur, fust producten en pootaadappelen. Vervolgens vermelde de agenda t indienen van voorstellen voor de a.s. NMB-vergaderiug. De beer Jac. Bic ker stelde voor de toeslag op de rode koop op te voeren, welk voorstel door de vergadering werd ondersteund. De heer W. Groenland stelde voor In het vervolg NMB-vergaderingen bij tourbeuvten te houden in Lange- lij"'. Waarland, 't Veld, Heerhugo waard enz. Momenteel worden als de vergaderingen in de Langedijk ge houden. wat door de vergadering niet rechtvaardig werd geacht. Als af gevaardigden voor de NMB-vergade- ring werden gekozen de heren Jo G.oen, P. Mooy, Jgc. Bleeker, P On- deman Jnz. en A. Groot. Bij de rondvraag stelde de heer J Beers Pz. voor het salaris van de se cretaris met f50 te verhogen, wat door de vergadering werd aangeno men. Een en ander lokte een gratis rondje van de secretaris uit. De af deling Heerhugowaard Noord hecht te haar goedkeuring aan het plan van de kernclub alhier om een spreker nit te nodigen om te «preken over 't onderwerp emigratie. Vreugde in Kolhorn Er is toch nog één kampioen in Kolhorn. De handbaisters moesten Zondag naar Den Oever om tegen Wiron hun laatste wedstrijd te spe len in deze competitie. Wónnen zij deze of speelden ze maar gelijk, dan waren ze kampioen Sn hun afdeling. En zij wonnen, met maar liefst 40, zodat ze nu voor de derde maal ach tereen kampioen zijn geworden in hun afdeling 2e klasse B. Met dit ver schil evenwel met vorige jaren, dat zij nu, zonder promotiewedstrijden te behoeven te spelen, naar de le klas se overgaan. Zwaluwen won de toss en verkoos eerst tegen de harde van doel tot doel staande wind in te spe len. De dames zetten er onmiddellijk een zeer hoog tempo in en wisten nog voor de rust de stand op 2—0 te brengen. Ook na de rust verslapte 't tempo van de Zwaluwen geen mo ment en ze wisten op prachtige wij ze de stand tot 40 op te voeren. Na afloop van de wedstrijd bood één van de bestuursleden van Wiron bloemen W ieringer waard legde het loodje De wedstrijd Wierlnge.-waardNieu we Niedorp heeft ons weer geleerd, dat men eersfc de beer moet schieten, eer men de huid kan verkopen. De Nledor- pers hebben getoond hun huid duu".- te zullen verkopen en zo nog wel, dat zij twee punten aan hun schrale lijstje kon den toevoegen. Er stond een zeer krach tige wfad, die voor beide partijen hin derlijk was. In hc': begin ontwikkelde zich een open strijd, waarbij beide voo hoedes de vijandelijke vestes wisten te benaderen, maar daar bleef het voorlo pig bij. Keeper van Baien wi& tot twee maal toe een 2eker doe punt tc voorko men, doch een klein misverstand in de achterhoede we*d hem vier minuten voor de rust noodlottig. Met een goed tfchcfc gaf Klaver de gasten de leiding (0—1). De tweede hetft was drie mi nuten oud, toen Oostindiër de partijen v:eer op gelijke Voet brach':. Talrijk v.-aren dc kansen, die Wie.-ingerwaard kreeg geboden, maar de Roodbroeken waren onmachtig ze in een doelpunt om te zetten. Toen een sppeler van de zwartjes het veld moest verlaten, speel, den zij met tiert man verder. Dit gaf hun echter de inspiratie met meer ent housiasme te gaan spelen en dit werd tenslotte beloónd door een tweede doel punt van de voet van Kla er. Daarna was het duidelijk, dat de Roodbroeken een verloren wedstrijd speelden. aan, een geste, die zeer op prijs werd gesteld. Onze gelukwensen dames, driemaal is scheepsrecht, zo ging het jullie ook. Het kampioenschap werd ongeslagen behaald met 19 punten uit 10 wedstrijden. In 1945 werd de club opgericht met aanvankelijk ruim 30 leden. Er wa ren toen nog geen afdelingen. Dit kwam pas een paar jaar later, toen het aantal clubs te groot werd voor één competitie-afdeling. Toen er meer afdelingen kwamen, werden de Kol- horner dames steeds eik jaar in hun klas kampioen, maar zij hadden in de promotiewedstrijden nooit geluk. Het ledental zakte later tot men net één elftal in het veld kon brengen, genoeg echter om weer kampioen te worden. Op 't ogenblik zijn er weer een 30 leden, de adspirantjes meege rekend, die deze winter voor 1 eerst meespelen. Of er een kampioensfuif komt? Daar wil men zich nog eens over bera den. De verhouding onderling is prachtig en ieder werkt mee om zijn club een goed figuur te laten slaan. Op t ogenblik staat de club onder de zeer deskundige leiding van trainer Timmer uit Schagen, die Dinsdags avonds 2orgt, dat de dames fit blij ven. Gaat zo door. Zwaluwen. Naar een volgend kampioenschap! Broeker brandweer vergaderde Deze week kwam te Broek, op Lan- gendijk de Broeker Vrijw. Brandweer in vergadering hijeen in de zaal van de heer de Boer. De commandant; de heer W. Giltjes, opende de ver gadering en riep ieder een hartel-k welkom toe, ook de oppercomman- dant, de heer de Joug. Na lezing der notulen gaf de penningmeester, de beer C. Wit, oen verslag van zijn ge houden beheer. Het voordelig saldo bedraagt f68. De secr. dhr. K. Wa genaar, had het humoristische idee zijn jaarverslag op rijm te zetten. Dit oogstte veel bijval. Bij de rondvraag kwamen de wedstrijden ter sprake die in 1950 zullen worden gehouden. In afwijking van vorige jaren zal het programma niet van le voren worden vastgesteld, zodat liler een verrassend element in blijft. Daar bet dan meer op de geoefendheid van elke brand weerman aankomt is intensief oefe nen nodig. Ook werd besproken de werving van donateurs zoals in an dere dorpen reeds is gedaan. Beslo ten werd hiertoe een circulaire tot do burgerij te doen uitgaan, Na slui ting van het officieel gedeelte ble?f men nog een poosje gezellig bijeen. De heer G. IJH 25 jaar in hei bestuur 50 jaar geleder kwamen er in Oudkarsepl en Noordseharwoude enke le mensen bijeen om to komen tot oprichting van een vereniging die zich zou belasten met de uitkering bij ziekten. Zo werd op 23 Januari 1900 op uitnodiging van ds Fleincher, Doopsgezind predikant te Broek op Lan gendijk een vergadering uitgeschreven. De volgende personen waren uit genodigd: Jan de Boer en Willem Bakker uit Noordseharwoude cn Pie ter van Twuyver en Jan Marsman uit Oudkarspel. Oorspronkelijk was dc bedoeling een ziekenkas te stichten voor Noordseharwoude en Oud karspel, doch men kwam hier later op terug, zodat er in beido dorpen een vereniging tot stand kwam. De contributie werd vastgesteld op 10 cent per week. Zo werd 5 Februari daarop vol gende op initiatief van Burgemeester Fuchrop, J. Vis en Jb. Pranger een vergadering gehouden. Er werd tot oprichting besloten en het bestuur werd gevormd door J. Joman voorzit ter, W. Zweed secretaris, P. Nap pen ningmeester en leden Jb. Bulter en K. Bakker. -15 personen gaven zich als lid op. In een vergadering van 10 Februari werd de heer Jb. But te- benoemd op een salaris van 10 procent der premie. De heer J. van Exter werd toen in het bestuur geko zen in plaats van de heer Butter. De vereniging had gewone en bnltengewo ne leden, donateurs en begunstigers. Na 1900 groeide de vereniging snel men had na enige Jaren reeds 300 leden. Het pionterwerk van de oo richters kwam bij dit alles wel dui delijk naar voren als men weet. dat d gebeurde in ee.i tijd. dat de lonen acht gulden per week bedroegen of minder en er van sociale wetgeving nog niets te bespeuren was. Voor die tijd was het zo, dat d° werknemer bij ziekte was aangewe zen op kerk- of armbestuur. De uitke ring begon met 4 gulden, later f5.60 —f6.en f8.— Thans is de uitke ring bepaald naai het verzekerde be drag. Het twaalf en een halfjarig, 25 jarig en 40-iarig jubileum werden op luisterrijke wijze gevierd. Thans lijden de ziekenkassen een kwijnend bestaan hoewel er finan cieel geen vedsi tot ongerustheid be staat, gezien de reserve. Het ledental is echter gedaald tot 147. Niettemin verricht de vereniging nog prachtig werk. In dit verhand willen we nog herinneren aan het feit, dat de voor waarden bij de plaatselijke zieken kassen zeer voordelig werken, name lijk voor 3 cent premieper verze kerde gulden ee* uitkeriug van 13 weken vol. 13 halve weken en 26 kwart weken. Al deze bijzonderheden vernamen we Vrijdagavond, toen in een buiten gewone feestvergadering het 50-jarig bestaan van Hulp in Nood herdacht werd en voorzitter IJff in een rede het wel cn wee der vereniging schet ste. De zaal van de heer van Liempt was voor deze gelegenheid In de bloe* motjes gezet. Betatlve de leden waren obk' de vrouwen aanwezig, zodat de zaül geheel beze" was. De heer IJff ogende met een hav- •efijk woord van welkom, iu het blj- ztfiider aan burgemeester Schelhaas, wethouder Kuiper wethouder Weel wès verhinderd, en verder aan de brt H. Vinke. bestuurslid van de Bd. van Ziekenkassen, de afgevaardigden van Onderling Hulpbetoon te Noord seharwoude en da twee ereleden H. de Geus en L. de Wit. De nog in le ven zijnde oprichters, de heren Zweed en Joman konde" niet aanwezig zijn. De heer Joman, die al 86 jaar ls, liad een schrijven ingezouden, waarin zijn medeleven naar voren kwam. Andere sprekers aan het woord Zoals het bij een jubileum gewoon te is, kwameh meerdere sprekers aan bet woord. De eerste was bur gemeester Schelhaas, die wees op -le prachtige naam Hulp in Nood. De SCHAGERBRUG Onderhandse verkoop Het winkelhuis staande in de Dub bele Buurt alhier, en eigendom, van mevr. wed. Kerkmeer te Bergen, is door onderhandse aankoop eigendom geworden van de tegenwoordige be woner, de heer C. Thomasz gezinsgebeuren WERINCLRW AAR D Geboren: Dicky Lena, d.v. Jan Pie ter Pool e.v. Klasina Bobeldijk; Jan Pieter, z.v. Jan Pieter Pool e.v. Kla sina Bobeldijk; Leonarda Johanna, d.v. Leendert Johan Pois e.v. Jansje Voorthuijscn; Pieter, z.v. Martin Bart de Boer e.v. Johanna Leguit. Getrouwd: Volkert de Wit, land arbeider, oud 37 jaar en Geertje Woeslenburg, zonder beroep, oud 28 jaar. Overleden: Neeltjé Breed, zonder beroep, oud 78 jaar, weduwe van Pieter Slikker, eerder van Cornelis Hakof. Ingekomen: Volkert de Wit van Anna Paulowna, Kleiweg 21; Mensje Streefkerk van Bussum, Veerstraat 17; Jan Jochem Jager en gezin van Ooststellingwerf, Oosterwolde 413; Hendrik Lubbers cn gezin van Cal- lantsoog. Langevliet 3: Gerrit Prins en gezin van Ooststellingwerf, Ap pelscha 42a. Vertrokken: Johanna H. Jansen naar Arnhem, Vijfzinnenstraat 6; Jo hanna E. T. Janssen naar Arnhem, Vijfzinnenstraat 6; Lucas Hooijer en gezin naar Sneek, 2e Oosterkade 42; Evert J. Hoefman en gezin naar Vreeswijk, Handelskade 24; Pieter de Jager naar Schagen, Stationsweg C 94; Roelof J. Baauw en gezin naar IJsHelstein, Nrd IJsseldijk 191 B; Wil lem Smit naar Winkel, Mientweg 25. mooiste daad toch is bet verlenen van hulp. U was op de goede weg. aldus spr. De o erheid is hier het particulier initiatief gevolgd. Gezien het mooie werk is dit zeker een feli citatie waard. Spr. hoopte dat de ver eniglng nog ve'e jaren haar zegenrijk werk zou mogen voortzetten. Namens de gemeente werd een bloemenmand aangeboden. Do heer H. Vinlte sprak namens de Bond van Ziekenkassen en herin nerde eveneens aan het werk der pio niers. Het is in de eerste plaats de zorg voor de kleine zelfstandigen, waarmede de vereniging zich belast. Spr. deed een beroep op de huismoe ders om stipt op tijd de premie te betalen, daar dit een waarborg bete kent in geval van ziekte. Met de wen9 het scheepje door de branding been te helpen tot in verre toekoi st, ein digde spr. zijn betoog. De beer K. van Dijk van de zuster vereniging ~ii Noordseharwoude haalde diverse aardige herinneringen aan uit vroeger jaren en hoopte dat nu er 1 burgerlijke gemeente Lan gedijk is, het ook eenmaal zover zou komen dat alle ziekenkassen tot één yereningd werden. Spr. bood ook een bloemstuk aan evenals de heer J. Zeeman nameus directie en redactie van de Nieuw# Langedijker Courant. Voorzitter gehuldigd. De heer Bakker bestuurslid huldig do daarna de voorzitter, wegens zttl» 25-jarig bestuurslidmaatschap. Spr, wees op het vele goede werk, dat de heer IJff gedurende al die jaren ver richtte en overhandigde als een blijk van waardering een kistje sigaren, Aan mevrouw IJff werd een bloemen mand aangeboden. Hot feestelijk samenzijn. Onder gezellige kout, en een con sumptie, een sigaartje enz. werd o- vergegaan tot het feestelijk gedeeltn van de avond. Het is laat geworden, ruim half twee, maarde feetsvieren- den hebben hier geen spijt van gehad daar het een bijzonder mooie avond was. Niet In het minst door de echit terende kleurenfilm over bloemen nl. „Hollands Glorie." Men moet dit gezien hebben om hierover te kunnen oordelen. Hoewei het oen lange filin Is, hebben de aan wezigen zich geen ogenblik verveeld Deze film is van de HOBAHO nit Lisse en ze werd opgeluisterd door mooie illustratieve muziek. Ons com pliment. Tijdens de pauze kwamen enkele leden van het Langedijker Cabaret gezelschap voor het voetlicht, to we ten de heer J. Kllnkert, die heel gees tig dc eindjes aan elkaar wist te kno pen. de heer A. Rootjes met accor- deonmuziek en lest best niet te ver geten de heer Jan IJff die zich een echte Larette toonde met verschil lende interessante goocheltoeren. Het was o.i. een heel goede gedach te van het bestuur van Hulp in Nood om dit jubileum te herdenken cn we spreken tenslotte de wens uit, dat de ze vereniging een blijvende taak zal mogen vervullen in het belang van de kleine zelfstandigen. Op dc gehouden ve.gadering van dc plaatselijke middenstandsvereniging „Ons Belang" heette de vrz., de heer de Pee, de aanwezigen van harte wel kom. Gaarne haïl men echter gezien dat er meerden leden aanwezig wa ren geweest, al is er op deze avond voor sommige leden niet direct het belang van hun aanwezigheid vereist. De secretaris las hierna de notu len voor, die onveranderd weiden goedgekeurd. Als nieuwe leden werden aaugeno men de heer P. de Graaf en «le firma Klibo. BentnurMOorstel Hierna ging men over tot het be spreken van de grote plannen van het bestuur. Het organiseren van 'n mIddenstandstentoonsteIHng die men zal houden op 4. 5 en 6 Mei Deze ten toonstelling zal het pubiieh laten zien wat onze middenstand alzo heeft aan te bieden. De vrz., de hoer de Pee, lichtte het bestuursvoorstel uitvoerig toe. Hier uit bleek dat het in de bedoeling ligt dat de winkelier die een stand bouwt laat zien wat bij aanbiedt cn alzo bij hem te verkrijgen is. Elk lid kan een stand huren tegen de prijs van f2,50 per M2. Voorts is ieder lid verplicht deel te nemen in het garantiefonds voor een bedrag van 110 per stand. Dit bedrag wordt na afloop der ten toonstelling terugbetaald, wanneer blijkt, dat het garantiefonds niet aan gesproken behoeft te worden. Dan geeft vrz. een uiteenzetting o- ver het huren van een tent met of zonder vloer, de verlichting, de be waking des nachts, de verzekering tegen brand en stormschade. De kos ten van een en ander zijn begroot op f1500. Voorts moeten er commissies benoemd worden voor reclame, voor ontspanning, enz. Men zal l-e plaatse lijke zang- en muziekvereniging uit nodigen voor het geven van een con cert des avonds. Het moeten tevens echte feestdagen worden, waarbij ge tracht zal worden zoveel mogelijk pu bliek op de been te brengen, Naast de winkelstand wil men ook de gelegenheid tot deelname geven aan Tuinbouworganisaties, Planten- ziektenkundige dienst met ffaar be st rijdingsmiddelen Boerenleenbank, e x. Het is echter gewenst om zo spoedig mogelijk opgave te doen als men aan de tentoonstelling wil mee doen. met het oog op het buren der tent. Na deze inleiding van de vrz. .hield men een korte pauze. Na de pauze was het de heer Groen die vond dat de datum niet gelukkig gekozen was. Door het houden van sportfeesten was hij van oordeel dat de tentoonstelling minder bezocht zou worden. De heer Honing vond ook de datum niet juis:, en de prijs van de stands zag hij liever anders gesteld. De vrz. antwoordde dat de datutn door het bestuur al meerdere malen i6 besproken, maar na voel bespre kingen vond men tenslotte dit de ge schikte. De prijs van de stands doet echter weinig afbreuk. Wie veel neemt be'aalt veel, wie weinig neemt betaalt weinig. Als men een strop zou zou hebben, dan heeft diegene met de meeste ruimte ook do groots'e strop. Dan lich.; vrz. toe hoe men de ruimte in de tent zal verdelen. De tijd van opbouw der stands is 2,5 dag, hetgeen ruim voldoende ge acht kan worden. De heer Bruin vindt dat de mid denstand zich hier op een gevaarlijk terrein begeeft. Feest ?Hjkheden en tentoonstelling -aan niet samen. Mrq moet een tentoonstelling zien als 'n zakelijk object. De tentoonstellingen die spieker meemaakte als zakelijk objeet, slaagden schitterend, maar de tentoonstelling met feestelijkheden slaagde liet. Ook vond spr. de begro ting aan «1e lage kant en wees vervol geus op da voorschriften der verzeke ring. Vrz. antwoordde, dat aan de hand van gedaan onderzoek de cijfers der begroting juist waren. De heer Modder wees op het feit dat door het organiseren van de kin derfeesten bij de tentoonstelling op het daarachter gelegen terrein, men zeker ook de ouderen tal krijgen m zal men ook wel de tentoonstelling bezoeken. De beer Vroegop merkt op Wij moeten nu eens boven de middelmaat uit en de zaak goed opzetten Recla me. in elk opzicht moet er gemaakt worden. Men moet ook buitenom zeg gen in Pancras, daar doen ze wat Zet uw beste beentje voor en breng uw beste artikelen naar voren. Maak het zo, dat de roep van Pancras ver naar huiten klinkt. Na enige besprekingen maakt de vrz. bekend, dat reeds tweederde van dc ruimte bezet U door 17 deelne mers. Voorts had men nog enige toe- teggingen. Wacht echter niet te lang zegt spr. voor het te laat is. Voorz. sloot de avond met te zeggen, dat de avond aan de verwachting heeft be antwoord en hoopte op slier mede werking In het belang der tentoonstel ling. die nu definitief doorgaat. Een overzichtsfoto van de imposante Hoogovens bij Velsen.

De Vrije Alkmaarder | 1950 | | pagina 4