Kunstenaars van de VARA traden in Alkmaar op Der Tod Jesu M5ÏÏS Nieuwe oefenuren voor D.A.W. 1 APRIL a s. GRATIS BANDEN NODIG? Maatschappij lot bevordering der toonkunst Voorzitter van omroepvereniging kini zich tegen teruggave van centrales aan particulieren De VARA de welbekende arbeiders Omroepvereniging hield gisteravond, in het Gulden Vlies een feestavond, waar aan veie bekende artisten. die to*: nog toe slechts via de aether het radiomin nead pdbliek hadden bereikt, hun voor het voetlicht kwamen en toonde, dat rij niet bevreesd waren voor „koning pu bliek" die zij nu eens in levende lijve konden aanschouwen. Daar was Cees de Laoge. die met vlotte confèrance een aardig grapje een gek liedje de zaai wist mee te slepen ook al waren zijn mopjes hier en daar misschien niet zo erg nieuw meer. Daar was Julia de Gruyter. wier sappige Vlaamse vertellingen het steeds opnieuw „doen". Zij oogstte te recht een verdiend succes met haar hu morlstlsche vertellingen, die zo echt uit het hart van het Vlaamse volk gegre pen schijnen te zijn. Ea daar was Maar •ten Kaptein die zong en speette. Tot de meest geliefde radio artisten behoort zeker Jan Corduwener. die met zijn kwartet naar de kaasstad was ge togen ter gelegenheid van deze avond. Hij verbaasde het publiek door de hoe veelheid iastrumenen. die hij bespeelde th gaf bovendien een gewaardeerd stukje ..show'-' weg. waarvoor hij niet donderend applaus en voetgetrappel be loond werd- Van de overige optreden den noemen noemen wij U nog Jetty Cantor die vi ooi speelde en enkele, chansons ten bes te gaf. en Balsamo. die zich een kundig lllusionirt toonde. De heer J. Burger, voorzitter van Je VARA hield een korte toespraak, waar in hij de nadruk legde op het belang van samenwerking, tussen de verschil lende omroepverenigingen. Sp.*. liet af keurende woorden horen over het s':re ven om het beheer van de radio dis tributie centrales terug te geven aan de particulieren en nie'. zoals thans het ge val is- door de PTT te laten beheren. Hierdoor zo zeide de heer Burger zouden moeilijk exploiteerbare streken zonder radiodistributie komen. Politierechter Nogmaals de kwestie der gesmokkelde horloges Gistermorgen kwamen enige aan gehouden en uitgestelde zaken tegen horlogeverkopers voor de groene ta fel. Zoals bekend werden een groot aantal winkeliers op 23 Januari in soortgelijke affaires gedagvaard. Ge bleken was n.1. dat tientallen winke liers in hun étalages horloges te koop aanboden, die niet via de normale handelskanalen, doch door bemidde ling van smokkelaars of inkopen op het Waterlooplein te Amsterdam, als lokkend verkoopmiddel ten toon wer den gesteld en verkocht Na uitvoerige beschouwingen, met toelichtingen van een getuige des kundige, concludeerde de Officier destijds tot geldboeten, gebaseerd op het aantal in beslag genomen horlo ges en tot verbeurd verklaring van de gehele tikkende buit Deze richtsnoer werd ook gisteren aangehouden. R. G. R. uit Heiloo hoorde f 20 of 12 dagen tegen zich eiseu en werd conform veroordeeld. Een drietal horloges zal hij nooit meer ziea. De gebr. S. uit Alkmaar zagen hun zaak opnieuw aangehou den tot het horen van een getuige, out wegens ziekte niet ter zitting kon verschijnen. Tegen mevr. P. eiste de officier eveneens verbeurdverklaring van de I in beslag genomen horloges, benevens een geldboete van t 100 of 30 dagen. Uit het pleidooi zou aan te nemen zijn geweest dat verdachte te goeder trouw is geweest, doch de rechter achtte het „kunnen vermoeden" van onwettige handel bewezen en daar mede de overtreding. Htf hield reke ning met enkele omstandigheden en verlaagde de geldboete tot f 40. De verbeurd-verklaring volgde hier ech ter ook. De laatste acte in deze affaire zal spelen als de gebr. S. nogmaals ver schijnen. Dc heer Burger toonde zich eveneens een tegenstander van het voorstel om buiten de centrale filmkeuring, een apar te katholieke, doch algemeen geldende öakeuriag toe :e passen. Dé groei van het ledental der VARA in Alkmaar noemde de heer Burger .nie': onbevre digend". De tot de laatste man loe bezette zaal bleek het gebodene zeer te appreciëren zodat de kunstenaars en kunstenaressen met een riem ouder het hart naar Hil versum terug kunnen keren! Fusie van zwemkringen Naar wij vernemen zal Zaterdag 18 Maart te 3.15 uur in cafe du Passage, Scharlo 1 een gecombineerde vergade ring plaats vinden tussen de Kring N. Holland benoorden het U en Noordl Noord Holland van de KNZM, waar de fusie besproken zal worden, die de ze twee kringen willen aangaan. Wanneer deze fusie wordt aangeno men zal een aansluitende vergadering van de gecombineerde kringen worden gehouden. Tot dusverre lag Alkmaar op de ui terste grens van kring N. Holl.. ben. 't IJ doch ca de fusie zal de kaasstad als aardrijkskundig een':rum van Noord Holland ook de centrump'aats bi) uit- nemenheid zijn van de nieuwe zwem- kring. Miniatuurcaroussel bij V. en D Baten komen ten goede aan het fonds tot behoud van de Alkmaarse Kaasmarkt Tientallen vrolijke rode en blauwe lampjes zwieren deze week in de le vensmiddelen-afdeling van V en D. Die lampjes zitten gemonteerd op 'n miniatuurcaroussel, dat vervaardigd is door een Alkmaarder, de heer A. J. Tjeertes. De heer Tjeertes, Alk maarder. had vroeger een winkel in mechanisch speelgoed in onze stad. Edoch, de he*r Tjeertes is oud ge worden en thans vertoeft hij in de Fins-stichting, waar hjj als portier werkzaam is. Maar zijn vroegere beroep heeft hij niet kunnen verge ten en in ™ye tyd heeft hy vele fraaie staaltjes van kunstvaardigheid gemaakt. Hiervan is dit miniatuur caroussel wel één van de fraaiste. Drie en een half jaar heeft de heer Tjeertes gewerkt aan dit prachtige stuk handwerk. Drie en een half jaar heeft hij getekend, ontworpen en ge knutseld. En het resultaat is verbluf fend. Een vrolijk muziekje, dat uit een mechanische speeldoos te voor schijn komt. begeleidt het draaien van deze molen, die met geregelde tussenpozen automatisch stopt even later opnieuw alsmaar rond draait. Alles draait: de sierlijke, uit aluminium gegoten paardjes, de kar tonnen en houten bakjes, de lampjes. alles draaitAlleen de kassa, die geheel uit een koekjestrommel is ver vaardigd. blijft stil staan. De directie van V en D, die reeds enige tijd geleden de belangen van de stichting ..Fonds tot behoud van de Kaasmarkt" door middel van Phi lips wondertuin behartigde, heeft dit Schrijvende lezers Wederopbouw schandaal UNG WARTAAL - ABONN'E s Ter vermijding van Incasso kosten verzoeken «rij onze kwar taal-ahooné's reeds nu over te gaan let betaling van t abon nementsgeld ad f 2.65 voor het tweede kwartaal 1956. Men kan dit doen: a. per postgiro 48295, Sprekend Papier. Alkmaar; b. per Uoornse Bank. kantoor Alkmaar; C. per postwissel; op ons kantoor te Alkmaar, Ridderstr. hoek Oudegracht. Per 1 April «z. worden de kwl- 'A.ntiea, verhoogd met incasso kosten, afgegeven. (buten verantwoordelijkheid van de redactie) Het vorig jaar heb ik een drietal artikelen geschreven over de z.g mort tege bouw respectievelijk op 26 en 28 Juli en 3 Augustus opgenomen. Zij lieten aan duidelijkheid niets te wensen over en hebben dan ook de no dige beroering gewekt. In de Tweede Kamer werd de montage bouw tot on derwerp van een bespreking gemaakt Niet lang daarna kon men in de dag bladen lezen, dat de wethouder van Openbare Werken te Bussum bij de minister voor de Weoeropbouw was geweest met een uniek plaa voor de 'bouw van 300 woningen. Zij behoef den niet meer dan f 7200 te kosten en dat terwijl de montage woningen nie': beneden de prijs van f 12-000 waren te bt. komen Naar werd beweerd voelde de mi nister veel voor dit plan. Men kreeg de indruk, dat uu eindelijk de steen der wijzen was gevonden. Zij. die geen vreemdeling waren in het Jeruzalem van dc woningbouw wis ten wel beter. Er waren in de loop der 'tijd al zoveel plannen voorgedra gen. waarop afwijzend was beschikt, dat deze bereidwilligheid van deminis ter een andere reden moest hebben. Dat nu opeens wel toestemming werd verleend moest zijn oorzaak daarin hebben, dat er eindelijk eens iets moes! gebeuren. Nederland begon onrustig te worden. Enfin, Busum mocht dan 300 woningen bouwen voor eigen rekening. De jaarlijkse Rijksbijdrage in het explof tetie tekort werd vastgeste'd op f 100 per womng. Nauwelijks was dit succes wereld kundig of andere gemeenten, waaran der ook Bergen sprongen op de ket- Tfcjg. De gem. Bergen, waar een tekort aan woningen is van rond 350 stuks vroeg den minister toestemming tot 't bouwen van 50 woningen eveneens voor f 7200 per woning en op dezelf de conditie. Dezer dagen werd ten ge- mentehuize berich'; ontvangen, dat toe stemming werd verleend tot de bouw vanslechts 22 woningen. Terwijl de regering op dit moment nog duizenden montage woningen laat bouwen tegen m.g. prijs van f 12000 en duurder, ja de gemeenten deze oa geweenste woningen opdringt onder be de euvele moed heeft te weigeren wordt dreiging van intrekking van het reeds toegewezen bouwvolume, wanneer men aan Bergen en vele andere gemeenten toe/"emming onthouden om woningen te bouwen voor bijna de helft van die prijs. loffelijk initiatief herhaald: de baten van het bezoek aan het miniatuur caroussel komen aan dit fonds ten goede. De directie heeft bovendien gemeend de sfeer van het geheel nog wat aantrekkelijker te maken door een kermissfeer in de levensmiddelen afdeling. Hierin is zij wonderwel ge slaagd. Zodat èn de kaasmarkt èn V en D wel zullen varen bij het ca- roussel KOEDIJK Geslaagde avond van „Voorwaarts" In de toneelzaal van de heer Schuit gaf Zondagavond de -Gymnastiekvereni ging „Voorwaarts" haar jaarlijkse uit voering. De zaal was tot in de uiterste hoeken bezet toen de heer Molenaar met een woord van welkom opende. Vervolgens marcheerde ale medewerken den 't toneel op 105 in getal en werd door allen onder het zwaaien van he': vaandel het Turnlied gezongen. Door de kleuters werd opgevoerd „De Ver keersagent' onder leiding van Mej. Gre Nicuwenburg, Mej. Borsejoa had voor de Gymnastiek van de kleintjes en de Dames de leiding, deze leiding was in zeer goede handen, wat uit de verschillende verrichtingen bleek. De leiding van de heren berustte in de uit stekende handen van de heer Schuit. De voordrachten —declamatieaccor- deorwnuziek oogstten een dankbaar ap plaus. De verschillende turnverrichtin- gen werden goed uitgevoerd, waarvan vooral het werk der klein':js zeer ge waardeerd werd. Alle oefeningen werden uitstekend be gdeid door Piet Hartland aan de piano Tenslotte wrd door de Dames en de hereu een i0 tal standen opgevoerd die allen goed glukten. Bij dc s'uiting door de voorzitter wer den Mej. Borsejon bloemen overhan digd de heer Schuit sigaren en Plet Hart land sigaretten voor huo uitstekende leiding. DAW. dc bekende Alkmaarse zwem vereniging, maakte vlak n3 de bevrij ding een moeilijke periode door. Na enkele jaren van ingespannen arbeid heeft zij zich daar prachtig van weten te her stel.en en op hé; ogenblik bloeit de zwemsport in Alkmaar als nooit te voren. DAW dankt dit mede aan het baan brekende werk van de leiding van de Alkmaarse Overdekte, die reeds sedert 1939 het schoolzwemmen krachtig ^ecït gepropageerd en tot de ontwikkeling wist te brengen. Op he'; zweiutrainingsuur zijn de re sultaten hiervan duidelijk te bemerken aan het grote percentage Jongeren, dat zich als lid van DAW aanmeldt. Leef tijden van 7 en 8 jaar zijn geen uteon dering meer. Nadat DAW in November 1949 dank zij de welwillende medewerking van .de Alkm. Overdekte, de beschikking luScl gekregen over een vrij oefenuur. kondéh de drie trainers, de heren V^n Ök.ï Aftak en A. Roxrm de stroom ztèé&i enthousiasten in een uur tijds gemakje lijk afwerken. Door de grote toevlqcfl van niéuwe leden is de drukte op djt uur zo toegenomen, dat besloten werd de jongelui tot 13 jaar, die bij dhr. Van Es voor diiploma C oefenen, voortaan Vrijdags van 5.15 uur tot 6.30 uur te laten kouien; de overigen komen gé- woon op Zaterdagavond, eveneens van 5-15-6.30 uur. De figuurzwemsters o.l.v. G. Afink oefenen voortaan Donderdags van 5.16 Het was in '43. dat ik als evacoè gers in gesprek was over dc oorlog'. „Och. zei er een. die pest-oorlog komt toch geen end aan, voor Amerika en Er'jrf and er naar fcun idee genoeg aan hebben verdiend". Mé een variant daarop zou ik kun nen zeggen: „Pas dan als de heren van de montage bouw hunne millioenen in de zak hebben, wordt een begin ge maakt met de opheffing van het Wo ningtekort. Tot zolang mogen vele hoé derd duizenden in veel te kleine behul zingen samenhokken, anderen hun ge rief zoeken in zomerwoning en kel derruimten. Zalig zijn de onwetenden'-' Toch zijn er. die wel eens vragen wie of die machtige heren van dc mon tage bouw dan wel zijn. dat ze zo de zaken naar hun hand zetten met voor bijgaan van het algemeen belang. Welnu als men bedenkt dat hé- een minister van het departement van de Wederopbouw is geweest, die het-ini tiatief tot het oprichten van die ,.ge- preafabricccrdc" wonicgbouwmaatschap pijen heeft genomen. dat dte zelfde minister na z'n aftre den president-commissaris werd van zo n door hem met Rijksgeld opgerichte ob scure insteling da': daarnaast een vooraanstaand ka mcrlid een dergelijke functie bekleedt. dat noch de regering In haar ge heel, noch de minister van Wederop bouw afzonderlijk, noch de leden van de Volksvertegenwoordiging ook maar enige haast hebben om een einde te ir.aken aan dit grehzenloze schandaal. dan kan ieder voor zich wel ultreke nen, in welke hoek de lieden moeten worden gezocht, die zijde spinnen bij deze gruwelijke uitbuiting van de wo ningnood. „Wij moet harder werken cu so berder leven" zegt dr. Holt-nsp, presi dent van de Nederlandse Bank, Ja. het zo gesteld is, dat we voor ons goe de geld één woning krijgen waarvoor men zonder dat corrujftef gedoe twee zouden kur.aen hebben, begin ik e: iets van te begrijpen. Bergen N-H. 14 Maart 1950 J. BROERSMA —6.30 uur in plaats van Woensdags morgens van 7—8 uur. Het oefenuui voor waterpolo is onge wijzigd gebleven en wel Zondags van 8.20-9.30 uur. Het schoonspringen onder leiding van de ervaren crack B. Denneboom trekt steeds meer beoefenaars. Het oefe nen vindt plaats Dinsdags van 7.30— 9 uur en Donderdags op dezelfde tijd. We kunnen hier nog bij vermelden, dat de plannen, om de hogespringp'ank van een ideaal verstelbare vee- instel ling te voorzien in eet. vergevorderd sta dium van ontwikkeling zijn. D:t zal in de eerste p'aats van groot belang zijn voor de Nationale wedstrij den. die op 29 April te Alkmaar zul len p'aats vinden. Het is dan n.1. mogelijk de beste sprin gers van Nederland hier een demonstra tie te laten geven, maar tevens zullen de Akmaarse springers hiervan kunnen profiteren, wat de verdere ontwikke ling van de mooie schoonspringkunst slechts ten goede kan komen. Deze moeilijksie aller sporten, ?oas hetwel wordt genoemd, werd tot voor kort in Alkmaar weinig beoefend, doch het ziet ernaar uit, dat Alkmaa.- ook op dit ge bied btneakort een woordje in de Neder landse sportwereld gaat meesprken. ZUID SCHAR WOUD E Notaris Smit qaat heen Oc heer H. W- Smit, notaris ter standp'aa'rs Zuid Scha.-woude heeft als zodanig eervol ontslag aangevraagd en wel met ingang van 1 Juli a.s. WïERINGERWAARD Roodbroeken-nieuws Watervogels 1Wieringer waard 1, vertrek per auto 9.45 uur: A. van Ba len; J. Hazeloop en H. Stins; Joh. v. Balen, A. Wind en Jb. Buning; B. Buning. A. Hoogestegen, G Geertse- tna. K. Oostindier en G. Struik. Res.: KL Schenk en Jn. Slikker. Aan de leden en donateurs wórdt met klem aangeraden geen toegangs kaarten voor de feestavond te gaan. veranderen in naam. Wanneer dit wel gebeurt, heben deze kaarten geen gel digheid en kan dc betrokken persoon er op rekenen dat de toegang hem wordt geweigerd. De aanslaande raadsvergadering De zitting van dc raad op Donder dag 22 Maart a.s. belooft een rustig en niet langdurig verloop te hebben. Slechts twee raadsstukken zullen mis schien tot enige discussie aanleiding geven; de overige stukken menen we onder „vermoedelijke ha nierstukken' te kunnen catalogiseren. Onderhoud woningen v. ge meentelijk woningbedrijf. In 1947 besloot de raad tot een reeks extra-onderhoudswerken aan gemeentewoningen. De kosten wer den destijds geraamd op f 250.800.— Het eerste gedeelte van de te ver richten werkzaamheden, waarmede 'n bedrag van f 84.900.— was gemoeid, is reeds beëindigd en B en W stellen nu voor een bedrag van f 191.700. beschikbaar te stellen om de overige werkzaamheden te verrichten. De directeur van Openbare werken acht het gewenst dat ze dit jaar worden beëindigd. B en W stellen zich voor hiervoor een lening te sluiten, niet bij het rijk, doch elders, waar de rentevoet lager is. Mogelijk dat nog een discussie zal volgen op een opmerking van de mi nister op het door de raad in Juli '49 genomen besluit betreffende salarië ring van schoolschoonmaakpersoneel De minister wenst de verordening slechts op mannelijke personen toe gepast te zien. B en W stellen voor deze wijziging te aanvaarden en te vens een overgangsmaatregel aan te nemen die de mogelijke verslechte ring die 1 schoolschoonmaakster van de nieuwe verordening ondervinden zou kunnen opvangen. VermoedHijke hamerstukken Intrekking van een gemeentelijke verordening uit 1919 met betrekking tot het verstrekken van geneesmid delen en behoeve van de openbare geneeskundige dienst. Daar thans vrijwel iedereen die met Sociale za ken in aanraking komt verzekerd is. heeft deze verordening geen practisch nut meer. gezinsqebeuren ZIJPE Geboren: Martini, dv Pieter Peetoom en Grietje ter Hofstede. Ondertrouwd: Geen. Ge-rouwd J.hau Nanning Duinke-, 25 jr„ laborant, ;e Leeuwarden en Guurtjc Catharina Bakker 24 jr. te Zli pe; Anthonius Petrus Noordst.-and, 28 jr. bloemistarbeider, te Zljpe en Ida Maria Praa':. 25 jr. te Zijpe. Overleden: A's levenloos aangegeven een kind van Adrianus Johannes Mak en Jacoba Maria Hertogh. veiling ierkten ALKMAARSE EXPORTVEILING 15 Maart. Andijvie 74; spinazie 56 84; raapstelen 88.50; worteltjes 42 44; spruitkool I 51—70; rode kool 620.50; gele kool 31.5037 50; prei 31—78; uien I 39—42. II 25—35; bie ten 6-9.90; witlof I 40—52. II 28—38, knolselderie 2021; wortelen 614 40 selderie 10.5016.50; selie 2021; sja lotten 2122; stoofperen 22. Gralis Abonneert U zich vandaag noq op ons blad! U onlvangldekrantdantot Het Alkmaar's bevrijdlngscomll# verzoekt aan de Harddraverslaan eett monument te mogen plaatsen. Een en ander zal het crediet voor onderhoud der plantsoenen niet zwaarder belas ten. Normaal voorschot aan de besturen van de vereniging „St. Jor/ph" voor de R.K. jongensscholen, de R.K. meis jesscholen en der vereniging tot be vordering van christelijk schoolon derwijs; oen soortgelijke aanvrage deed het bestuur der o.l. vrouwe van Lourdesschool voor r.k. buitengewoon lager onderwijs; benevens verzoek om gelden te verstrekken ten behoe ve r.k. meisjesscholen en de ULO- school. Emmastraat 8. zoals de raad bij besluit op 16 Februari ter onder zoek aan B en W gaf. Boerenleenbank veraaderde De Coöp Boerenleenbank Zuid Scharwoude" vergaderde Maandaga vond ten lokale van de beer Krame.-. Voor de aanvang van de cigen'ijk.- ver gadering werd een filmvoorstelling ge geven. Daarna werd overgegaan tot behan deling van de agenda Na lezing en goedkeuring der Notu len werd meegedeeld da": de rente der spaargelden is vastqsteld op 2.16 pCt. tot f 3500. van f f" 3500 tot f 5000 1 pC'. en boven f 5000 pCt.. Voor voorschotten en debetsaldi in rek. courant bedraagt de rente 35 pCt. credt: in 1 rek. 1 pCt. tot f 5000 en V£ pCt. boven 5000. Optie, geblokkeerde en be'eggin-^rekcningen krijgen pCt. Dc kassier bracht daarna zijn 39ste jaarverslag uit. De gang van zaken in de bank werd. als zeer bevredigend geschetst. Op het eind van '49 waren 400 spaar boekjes n omloop met een saldo van f 376.722.34. Er liepen teen nog 39 voorschotten tot een totaalbedrag van f 66403.28. waarvan f 60974.80 door hypotheek was gedekt. Rek.-crt.-boek jes waren er 33 in omloop- Het aantel leden is tot 1S2 gestegen. De spaargelden liepen met plm. f 21000 terug terwijl de verleende voorschotten met rente f 20000 stegen. Ontvangsten ia rek. crt beliepen in totaal f 388.115.13. de uitgaven f 343-370.49. Het eindcijfer van dc Rcke ning bedroeg f 579.425-57 en het be drag aan bezettingen en schu'den f 428.604.89. De winst beliep f '997-23. Het jaarverslag werd ónder dankzegging goedgekeurd Beslopen word de rentcbcpaling weer 2 halfjaarlijkse termijnen te doen ge schieden. De kassier bracht daarna verslag ui! van de laatste Alg. Verg. van dc Coop. Bank Er worden meer credieten gevraagd, ook voor grondkapitaal, stichtingskap. landbouw-insftrdustrie Met de rege ring is een regeling getroffen om te vol doen aan de behoefte aan bijzonder be drijfscrediet voor wat betreft dc risico's 70 pCt. voor dc Regering. 20 pCt. voor de Centr. Bank en 10 pC:. voor de lo cale banken En zijn 277 aanvragen goedgekeurd to' een bedrag van f 703.300. De winst van de Cent*. Bank be droeg f 934000. De Reserve voor risico Effecten bedraagt nu 3800.000 de ge wone reserve f 7000000 Aangedrongen is bij de locale Banken om de reserve op te voeren en de liquiditeit me': niet op tc offeren aan de rendabliteit door het verlenen van langlopende credieten aan pub'iekr. lichamen als anderszins. Als Bestuurslid werd herkozen de heer Jb. Rutsen. als lid van de Raad van Toezicht de heer C. de Boer Wz. en als de plaatever. lid van de R v.T. de heer W Keppel. Met de gebruikelijke plichtplegingen 'erd de vergadering gesloten. 10-JAKIG JUBILEUM 19401950 Heden 10 jaar geleden werd door de 23-jarige nette zoon per deurwaar der beslag gelegd op zijn vaders zaak en goederen. Meubelhuis. Kooltuin 9 W. Timmerman Steeds nog de laagste prijzen. KOOLPLANTEN SLAPLANTEN en A ARDBEIF.N PL ANTE X in 4 soorten. Direct uit eigen kwekerij af te geven en Donderdag op de Markt, bij Fa. C. ZEEMAN Wïeringcrwaard. Grootst* keus* Laagst* prijs Deskundig advlas OSSEN B*nd*ngreoth*nd*l, Lssl W-ll, !«L 4081 Afd. Alkmaar Dirigent HERMAN ZAAL UITVOERING VAN Lijdenscantate van C. H. Graun (17011759J op Maandag 27 Maart 1950, des avonds 8.15 uur IN DE KAPF.LKERK. LAAT ALKMAAR Medewerkenden: Maartje Kliffen, sopraan Han Le Fèvre, tenor Theo Baylé, bas Mevr. G. Maclaine-Pont, klavecimbel het koor en orkest der afdeling. Kunstlievende leden hebben recht van toegang met 1 persoon. Toegangsprijs f 2.— plus rechten. Scho lieren f 0.75 plus rechten. Kaarten en tekstboekjes bij Fa. Klooster en Kicbert en "s avonds aan de kerk. Schoenen en tassen spuiten!!! met absolute garantie er» afgeven uitgesloten Simit 1928 JANSCN (W««l*;jkr. Vakman

De Vrije Alkmaarder | 1950 | | pagina 2