W. van Eekeren kampioen 1950 T.B.C.-film komt P.J.G. hoorde iets over bijen Zeer interessante causerie van de hoofdonderwijzer Schenk V.P.R.O.-avond Om hef biliarfkampioenschap Bfj de eindstrijd om het kampioen schap 2e klasse libre van het district Schagen werd de spelers een welkom .toegeroepen door de heer P. de Goe de. De leider van „Krijt op Tijd", de heer D. C. Broersm:», nam de zorg voor de afwerking v®n het rooster voor 2ijn rekening. De eerste avond was het moeilijk te bepalen wie kampioen zou worden De gedachten gingen toen uit naar W. v. Eekeren, H. Jonker, J. v. d. Ham. Van Eekeren speelde zijn 2e partij met een moyenne van 9.37. Ook Jon ker en v. d. Ham wisten steeds winst partijen te boeken. Slik was niet direct gelukig en moest dikwijls met een betrekkelijk klein verschil ver liezen. De spelopvatting van Slik is behoorlijk. Bakker van HNK is een soeler die in deze klasse zeker thuis hoort. Soms is het technisch zeer sterk om ineens weer terug te slaan naar enige rukstoten en het wegklap pen van het krijtje. De clubgenoten Jac. de Graaf en R. Kos bleven bij elkander. Het deelnemen aan een dei- gelijk kampioenschap was voor deze nieuwelingen nog wat zwaar. H. Prins de reservespeler is de kampioendo- der geworden voor H. Jonker. Prins won deze partij met een verschil van 1 car. Jonker strandde n.1. op 149 - Ook de sterke J. v. d. Ham werd het slachtoffer van deze reservespe ler. Er werden verschillende beste partijen gemaakt. Ook de tweede dag bracht weer spanning. Juist zoals reeds eerder werd ge noemd, dat Prins de kopspelers v. d. Ham en Jonker een nederlaag toe bracht. De beslissing moest uiteinde lijk vallen tussen de spelers Jonker- v. Eekeren. In het begin bleven de spelers wat bij elkander, totdat Van E'^keren langzaam een voorsprong be gint te krijgen en met een serie van 30 car. die voorsprong zo groot maakt dat hij rustig de partij kan uitlopen, v. Eekeren werd dus kampioen. Het totaal resultaat van deze wed strijd was als volgt. 1.W. v. Eekeren 1011 163 8.20 49 11 2. H Jonker 1011 185 5.46 40 10 3 J. v. d. Ham 986 208 4.74 41 10 4 K. Bakker 962 195 4.93 46 8 5. H. Prins 863 222 3.89 36 8 C D. Slik 979 222 4 40 35 5 7. Jac. de Graaf 796 191 4.17 22 2 en moyenne van 6.200. waardoor hij 8. R. Kos 720 208 3.48 20 2 v. Eekeren werd dus kampioen met tevens promotie naar de le klasse. Daar deze wedstrijden op 210 ma teriaal werd gespeeld, werd de pro- motiegrens vastgesteld op 5.51. H. Jonker, die een moyenne van 5.46 behaalde, blijft dus in de 2e klasse libre. Na het bekend worden van deze uitslag bracht de voorzitter de heer De Goede, woorden van dank aan 't distrietsbestuur voor de toekenning van dit kampioenschap. Verder reikte de heer De Goede een aantal prijzen uit aan de spelers voor bepaalde bijzondere prestaties. Hierna dankte de heer De Goede de heer Supér voor het beschikbaarstel len van het materiaal en de heren Schrijver en arbiters voor hun mede werking. Hoe HNK biljartte HNK bUartte De Dinsdagavond gehouden voo.-wed strijden voor het clubkampioenschap hadden het volgende verloop: le klasse cadre: Pater 155 155 16 8.61 Snaas 115 64 18 3.55 Peetoom 245 245 30 8.16 Spreokeling 135 133 30 4.43 SprenkeÜng 135 135 17 7.94 Pater 155 99 17 5.82 Snaas 105 105 18 5.83 Stammes 125 79 18 4-38 2e klasse libre Oosterkamp 115 115 19 6.05 Bakker 110 103 19 542 van Eekeren 100 100 27 3.70 Oosterkamp 115 112 27 4.14 Jongbloed 90 90 25 3.60 Dissel 140 60 25 3.20 3e klasse libre Gorter 75 75 28 2.67 Prfcs 85 60 28 2.17 Pool 85 65 32 2.65 Wijbenga 75 38 32 1.18 van de.* Ben 65 65 29 224 Balk 75 44 29 1.51 van der Ben 65 65 29 2.24 Pool 65 66 29 234 4e klasse libre dc Graaf 45 45 IS 2.50 Langedijk 60 27 18 1.50 Langedljk 60 60 24 2.50 Vermeulen 45 26 24 1.08 Otten 55 55 28 1.96 Vermeulen 45 24 28 0.85 Tijdens de clubavond werden de heren van Eekeren, Prins en Bakker gehuldigd voor hun prestaties tijdens de kampioen •chappen 2e klas libr» Namens de NBB overhandigde de heer Pater de kampioen de door de Bond beschikbaar gestelde medaille. De heer Pater memoreerde de 4 ach tereenvolgende jaren dat de heer v. Eekeren steeds was geplaatst om aan de eindstrijd deel te nemen en thans voor het eerst de kampioenstitel op zijn naam wist te krijgen. Naast de medaille werd door v. Eekeren een vork en lepel uitgezocht. Met dank aan de vereniging „Krijt op Tijd", de heer en mevrouw Supér, de tellers en schrijvers en een pro pagandistisch woord voor de sport, besloot de heer Pater. De heer K. Bakker, woordvoerder namens de andere spelers bracht woorden van dank aan het distriets bestuur, het bestuur van de vereni ging „Krijt op Tijd" en aan allen die hebben medegewerkt aan dit goed slagen van de kampioenschapswed strijd. En zo kwam het einde aan deze mooie sportdagen en kan het district Schagen, de organiserende vereniging en spelers met dankbaarheid hierop terugzien. Nieuws van de Rhetorclub Reeds verschillende malen hebben we in ons blad verslagen gepubli ceerd van bijeenkomsten van de re- thorclubs en we hebben zelf getuige kunnen zijn van de opmerkelijke re sultaten welke door de cursisten wer den behaald. Van de heer Kool, hoofd docent en districtsleider in Noord- Holland vernamen wij, dat het aantal cursussen nog steeds uitbreidt. In Anna Paulowna is een begin- cursus en een vervolgcursus voor de bat, te Middenmeer een begincursus van 70 deelnemers, verdeeld in drie groepen, welke men binnenkort zal beëindigen om in de herfst weer ver der te gaan. Daar zal dan de juiste wijze van debat worden Onderwezen. Ook de middenstand van Wieringer- mecr wil nu een dergelijke cursus organiseren, terwijl de plattelands vrouwen animo tonen. In Hippolytus- hoef loopt een cursus en ook daar schijnen de dames actief te willen worden. In Den Helder wordt door de heer Kool een cursus gehouden met 46 deelnemers. Het verwonderlijke is wel, dat de ze cursussen niet als zoveel andere cursussen verloop hebcn. nltegendeel. Elke week stijgt het aantal deelne mers, wat wel een bewijs is, dat het werk bij de cursisten zeer in de smaak valt. - ,Ook Schagen begint wakker té wor den en op veler verzoek zal ook daar een oprichtingsvergadering worden gehouden op Donderdag aanstaande in zaal Igesz, teneinde te komen tot een rëtherclub voor Schagen. Verschil lende cursisten zullen op deze ver gadering aanwezig zijn, terwijl de heer Kool een inleiding zal houden. Vooral voor middenstanders en hen die in het publiek spreken een gele genheid die ze niet moeten laten voor bij gaan. Royal Schagen Gezworen vijanden Een aardige film vol spannende avon turen met John Wayne tn de hoofdrol Cathy Allen, een onde.-wijzcres Is verplicht haar woonplaats te verlaten omdat zij een gedurfd boek heeft ge schreven, dat volgens de bekrompen ge dachten van de bewon«.,3 „te" is. Zij gaa'; naar Sapulpa in Oklahoma. waar 2ij Jim Gardner ontmoet, een oliemag naat en Dan Somers, een aardige cow boy. Door beider ir.tcrc;" "~or Cathy ontstaat er naijver tussen de mannen Bessie Baxter, eigenaresse vsa het ho tel, neemt Cathy onder haar bescbcr ming. Jim wil op een goedkope manier aan Indiaans gebied komen, maar Dan adviseert de Indianen niet te verkopen Daarop bieden de Indianen D?zelf op een zeker tijdstip olie in Tulsa moet m Washington me; de bepaling, dat hi? het gebied aan. Hij kijrgt toestemming afleveren. Gebrek aan materialen, tegen werk»g van Jim, misverstanden met Cathy, dit alles dreigt Dan te ontmoedi gen, maar hij houdt vol. Met slechts enkele minuten speling levert Dan zijn eerste olie af. Witte Kruis gaat vergaderen De afdeling Schagen van het Witte Kruis houdt Vrijdagavond in de Gou den Engel haar algemene ledenver gadering. Op de agenda staan o.ro.de punten verslag commissaresse voor toezicht op materiaal, verslag Zieken zorg, rapport van de afgevaardigden naar de algemene vergadering, jaar verslag en financieel verslag. Welkomstavond gerepatrieerde militairen De gezamenlijke Thuisfronten or ganiseren onderdagavond 16 Maart (dus hedenavond) een welkomst avond voor gerepatrieerde militairen in „De Beurs". Er zal gedeclameerd worden door mevr. Backer-Breed, er zal accordeonmuziek gegeven worden en aan de teruggekeerde jongens wordt een souvenir aangeboden. Aan vang 8 uur. ANNA PAULOWNA Oranjevereniging besprak plannen He!: voorlopige karakter van de Oran Jevereniging Kleine Sluis en Omstreken heeft thans een vaste vorm aangeno men, hetwelk bleek op een dezer dagen in Veerburg gehouden bijeenkomst, wel ke ten doel had, de beperking \ua de plannen voor de op handen zijnde na tionale feestdagen. Het tot dusverre voorlopige bestuur, hetwelk bestond uit de heren D. C. Gee.-ligs, voorzit ter, J. Vergouwe, secretaris, B. Hol- trop. penningmeester, mej. P. Rezelman, L. J. Telleman. E. Kerkhof en J. Mal- grom werd als vast bestuur ge-instal- leerd, met dien verstande, dat de heer E, Kerkhof 2ich ni£t meer herkiesbaar stelde, in wiens plaats derhalve in de naas'e toekomst een ander lid zal wor den gekozen. Ondanks het niet geringe aantal van 250 leden, was de vergade ring slechts matjg bezocht. Men kwam tot de overtuiging, dat een gemeen schappelijke viering van deze beide da gen op de 5e Mei het beste schikte. Het bleek, dat de schoolkinderen bin nenshuis zullen worden onthaald, d-w.z. dat men in een daartoe beschikbare 2aal wederom diverse attracties zal aanbie den, de volksspelen zullen des mid dags worden gehouden, terwijl men bo vendien als extra attractie de medewer king van de plaatselijke rijvereniging of brandweer zal verzoeken ter opluiste ring van het geheel. Des avonds zal de gemeente feest kunnen vieren, en zal men plaatselijke aroateur-artisken verzoeken, bijdragen te willen leveren voor de bonte avond. De gehele viering geschiedt onder aus piciën van de Polderse Gemeenschap. De uitvoering staat onder leiding van de Oranjevereniging. Voorts kwamen nog te." tafel de in ning V3n de contributie, we'ke men zich voornam, in April a.s. te doen plaats vinden. Vanzelfsprekend zal een goede vie ring slechts afhangen van* de aanwezige kasmiddelen van de vereniging. Voor zitter Geerligs hoopje, dat het welsla gen van de festiviteiten een aansporing zou zijn, voo'.* diegenen. welkc nog niet als lid waren toegetreden. Cnder auspiciën van „Het Witte Kruis" zal op 21 Maart i:i 2aal Bossen :e Breezand en op 23 Maart in zaal Veerburg aan de Kleine Sluis dc TBC- fihn worden vertoond, welke als ge luidsfilm zeer zeker zijn effect zal be reiken. Voor de geringe toegangsprijs van 25 cent behoef; niemand te verzui men deze film te gaan zien. Naar men ons nog mededeelde, ligt het in de be doeling dat een spreker het woord, zal voeren. Met de regelmaat van een klok hou den de plattelandsjongeren bijeenkoms ten waar dan weer een gast, dan weer een van de eigen leden een praatje hcudt over een of ander wetenschappe lijk onderwerp. Nu was het de voor zitter van de afdeling Anna Paulowna, de heer C. Rezelman, die voor zijn auditorium trad en een en ander ver telde over het nuttige en ijverige bijen volkje, dat een gemeenschap vormt ln de geest van een staat, aan het hoofd waarvan een koningin regeert, die de scepter zwaait over de darren en de werkbijen. De arbeidsverdeling in een bijenstaat is bijzonder ver doorgevoerd, zo is de koningin de enige vrouwelijke bij, die voor de nakomelingschap kan zorgen en van deze plicht kwijt zij zich dan ook op phenomenale wijze door 3 to; 4000 eitjes per dag te leggen. Ook wat de leeftijd betreft is de koningin wel bevoorrecht: in tegenstelling met de werkbijen, die maar zes weken oud worden, bereikt de koningin een leeftijd van twee tot drie jaar. De heer Rezel man vertelde ook een en ander over de groei van het eitje tot larf. van larf tot pop en tenslotte tot bij- Ook volg den enige bijzonderheden over de inrich ting van een bijenkast. Spreker verte'de nog een en ander over de bereiding van honing, welke door middel van een centrifugaal uit de raten worc?: geslin gerd. Naast hun fabricage van honing spelen de bijen tevens een voorname rei bij bet bestuiven van vruchtbomen, koolzaad etc. Ode verschillende over dit onderwerp gestelde vragen werden door de heer Rezelman op vlotte wij ze beantwoord, en tenslotte kon de heer G Otten de voorzitter dank brengen voor diens interessante en leerzame be toog. Aoollo Breezand BARSINGERHORN ,Vischlusi'' vergaderde Komend jaar extra prijzen Strijd in de Birma-jungle Dit is een v;.n de beste oorlogsfilms van de laagste tijd. welke ook reeds in Schagen met zeer groot succes is ver toond. Erroll Flynn speelt hierin de hoofdrol V3n kapitein Nelscn, die met een troepje Amerikaanse so'daten de op dracht krijg'; In de binnenlanden van Birma een Japans 'radar station te ver nietigen. Zij slagen daarin, maar wor den dan op de lerugweg aangevallen door Japanse patrouilles. Wekenlang tkkken de mannen door de vreselijke •-wildernis, tok e: eindelijk uitkomst kómt. Niet echter, dan nadat de troep grote verliezen heeft geleden. Een zeer Suggestieve film die nie'; na zal laten (jïote indruk te maken. Ouderavond OLS. Kolhorn De twee voornaamste punten op de ouderavond van de O.L. school te Kol horn waren wel de verkiezing van een lid der oudercommissie en een causerie die het hoofd der school, de heer J. Schenk hield over: Wat kan ons kind worden. Bij ontstentenis van voorzitter J. Oudt opende de heer Schenk met allen harte lijk welkom te heten. Hierna releveerde bij hoe in het afgelopen jaar de school reisjes en het Sinterklaasfeest waren ge weest. Aan hek gemeentebestuur werd dank gebracht voor de extra uitkering voor aanschaffing leermiddelen. Ook het normale bedrag werd verhoogd, ter wijl bovendien nog een bedrag werd verstrekt voor de schoolbibliotheek, zo dak de school nu weer aardig goed in de spullen komt. Voordat een nieuw lid der Ouder commissie werd gekozen, bracht dhr. Schenk dank aan mevr. Keesman voo* haar werk gedaan in het belang van kind en school. Bij tweede vrije stem ming werd mevr. Kossen gekozen. Hiér na volgden enige mededelingen over t sparen op school en over de komende schoolreisjes. Het ligt in de bedoeling dak 1 tot «n met 3e klas een dag naar bes en zee gaan: 4e en 5e klas per bus een dag naar Amsterdam, de ouderen voor 4 dagen naar een jeugdherberg waarvoor Blarieum werd genoemd. In de pauze werden de nieuw aan geschafte leermiddelen, die er keurig uitzagen, bewonderd, terwij! vele ouders zich van de vorderingen hunner pupil Ier op de hoogte stelden. „Wak kan ons kind worden", was het onderwerp voor dc causerie van 't hoofd der school, die nu volgde. In de mensen ligt vaak de tragische fout dat zij 2eggen, dat moet mijn kind en niek wat kan mijn kind worden. Dat oude'rs zeggen dat moet mijn kind worden is ook wel een gevolg van het streven der ouders om zijn kind (eren) een sport hoger te krijgen op de maatschappelijke ladder dan zij zelf staan. Wat een kind worden kan, hangt af van zijn verstan delijke vermogens en dit is door de ouders heel moeilijk te beoordelen. Het is zo, dat het belang van bek kind moet voorop staan. Verstand is een moeilijk te beschrijven iets. Geleerden zijn al eeuwen- bezig dit ui* ke zoeken waarbij een Fransman inet bepaalde proeven vaststelde, waarnaar men dan kinderen test. Voor een normaal kind stelt men hek z.g. intellect quotiënt op 100 procent. Intelligentie quokiënt is de uitkomst van een bepaald aantal proeven op iemands Verstandelijke vermogens- In een aardige grafiek werd de ou- ders duidelijk gemaakt hoe het jn dit opzicht met hek Nederlandse volk is gesteld. De grote groep 45 procent ligt tussen de 90 en 100, dat zijn zij die gewoon lager onderwijs volledig kunnen volgen en later ambaclitsonderwljs. 20 procent ligt tussen de 110 en 130 pro cent. die kunnen bij 105 tot 115 ULO onderwijs, 115 tot 120 MTS. 120 kot 125 HBS, 125 tot 130 gymnasium en later ook hoger onderwijs volgen; 2.5 procent ligt boven de 130, dat zijn de uitblinkers, knippe koppen. Naar bene den een groep 25 procenk van het to- taa' zit tussen 70 en 90. Moeilijke leer lingen, die meest ?een volledig lager on derwijs kunnen volgen, daar onder de debielen 2.5 procent, die tussen 50 en 70 zitten en voor iwe het buitengewoon leger onderwijs de uitkomst is- Een kleine groep imbecielen komt niet voor onderwijs in aanmerking. Volgens testen die geweest zijn kwam de heer Schenk voor de O. L. school te Kolhorn tot het volgende resultaat, 106 leerlingen getest. 4 zitten in de groep 50 tot 70 31 in de groep 70 tot 90; 61 in de groep 90 tot 110 en 10 in de 110 tot 130 groep. Dik testen is geen wet van Me den en Perzen, waar geen uitzonderin gen op mogelijk zijn. maar met de rap portcijfers geeft het een juiste beoorde log wat het kind kan. t Ligk fci de be doeling alle leerlingen éénmaal per jaar te testen. In deze inleiding, waarover nog enkele vragen werden gesteld, kre gen de ouders een duidelijk inzicht over deze zeer belangrijke zaak. Polderse orkesten traden op Zaal De Boer was niet geheel vol toen de voorzitter van het gezamen lijke Polderse accordeon- mando- hoeorkest „Polders Glorie en Polders Mandolinata" de bezoekers verwelkom de en direct daarop de behaalde suc cessen van de beide orkesten op onlangs Zaterdag had de Jaarvergadering plaats in het clublokaal café „Popu lair", Na het gebruikelijke welkom opent voorzitter Nierop deze door 32 personen bezochte vergtdering, secre taris verzoekende de diverse verslagen voor te lezen, t.w. Notulen van laatst gehouden algemene vergadering. Jaar verslag en Verslag van de Districtsver gadering. Zender op- of aanmerking worden deze goedgekeurd en wordt secretaris dank gebracht voor de nauw keurige weergave. Vervolgens Rekening en verantwoording. Wat de damesafd. betreft is het batig saldo op 31 De cember. 1949 f53.S9 en dat van de he- renafd. f 167,40, terwijl de gevormde reserve, geplaatst bij de Coop. Boeren leenbank f330.83 bedraagt. De kas- ccirmissie brengt bij monde van Alb. v. Alteren verslag uit van haar bevin dingen en heeft alles prima in orde be vonden, zodat tot goedkeuring wordt geadviseerd. Alzo wordt aan penn(esse) zowel afs aan pencm. dank gebracht voor het accuraat beheer. De bestuurs verkiezing heeft tot resultaat bij de le stemming herkozen: J. Bax met 27 st. In de vacature werd bij herstemming tussen A. Kok en A. P. J. de Maijer laatstgenoemde gekozen met juist vol strekte meerderheid, n 1. 17 st. Hij aan vaardt zijn functie. Bij ce damesafde- ling werd mevr. v. Turuijver-Dekker SCHAGF.RBRUG In de afgelopen week werd in de Ned. Herv. kerk alhier een VPRO- propaganda-avond gehouden. Na een inleidend wo-;rd van de heer P. Hoofj en samenzang van de tal rijke aanwezigen werlen uitgevoerd .La Serenata" van G. Rroga en „An dante con espressione" van J. W. Harmston, door een pianokwartet, be staande uit de heren J. Hooij, piano, P. Hooij viool, A. Hooij, alt en W. Wil tenburg, cello. Vervolgens gaf Ds. W Cnr. Smits uit Schagen een heldere uiteenzeting van de grote verdeeldheid, die leeft in de Nederl. radio-wereld met zijn uiteenlopende grotere en kleinere om roepverenigingen en de'daaraan ver bonden nadelen. Spreker stelde daar tegenover de eenheid op dit gebied in andere landen, zoals b.v. Engeland met één nationale omroep en Be!gië met één omroep voor 't Vlaams en éér voor 't Waals georiënteerde deel van dat land. Met nadruk wees Ds. Smits er op dat de VPRO steeds is geweest (en eigenlijk nog is) een vu rig voorstander van één nationale omroep. Doch inplaats daarvan komt hier straks een radiowet, welke de verenigingen zal regelen, zodanig, zendtijd van de bestaande omroep- dat hét aantal zenduren afhankelijk zal zijn v*n het aantal leden en het getal abonnée's op de radiogids, dat elke omroepvereniging achter zich heeft. Hierdoor wordt ook de VPRO wil zij haar bescheiden plaats in de aether behouden*— gedwongen 'n intensieve actie te voeren om in elk geval haar ledental op te voeren tot minstens 150.000. De hierna vertoonde VPRO-film die 'met een toelichtend woord van Ds. Smits een duidelijk beeld gaf van de VPRO en haar werken en streven, viel zeer in de smaak. Het plattelandsvrouwenkoor onder leiding van mevr. M. Breebaart-Van der Horst, bracht op verdienstelijke wijze een viertal liederen ten gehore Het pianokwartet besloot zijn ken nelijk zeer gewaardeerd optreden met ,.Eine kleine Nachtmusik" van Mozart. Mej. N. Eriks zorgde bij de samenzang en in de pauze voor uit stekend orgelspel. Het was een mooie °n in alle opzichten geslaagde avond. gehouden concoursen memoreerde. Toen het doek voor het eerste optre den van Polders Mando'inata openging, hadden wij graag wat mee.* meisjes op het toneel gezien. Nu was het een "be trekkelijk klein orkeskje. d3t trachtte een dragelijk volume te bereiken, doch ondanks vele pogingen daarin niet s'aagde. Het leek ons toe. dat de groep orkestleden eerder kleine.* dan groter was geworden, hetgeen aan de muziek op vele wijze afbreuk deed. Het beste vonden wij het fragment uit de Vogel- koopman van Zeiler en het Staendchen van Schubert. Daardoor vielen de prestaties van Po'ders Glorie met haar accordeonmu ziek veel meer op, al kan men de beide orkesten niet met elkaar vergelijken. Deze waardering voor beter kunnen was dan ook aar het hartelijk appleus merkbaar en ofschoon hier en daar nog wel eens een ,,g!ibberpartl)tje" voor kwam. werd het geheel toch wel zeer vrdienstelijk gebracht en konden wij in vele opzichten de vergeteringen sinds vorige uitvoeringen merken. Hier von den wij het beste geslaagd ..Belle Ber gère" van F. de Kort en de Feest-ou- verture vtn H. Langerak. Na dt pauze kwam het show-gedeelte] bestaande uit een vijftal, door verschil lende orkestleden gespelde nummers, waarvan de „Lente in Prinsjeshof", een samenzang van een prinsesje met zes bloemen een extra pluim verdient. Meer humoristisch was de parodie op de hen gclsport en ook de overige nummers werden veelal aardig gespeeld. Tot slot volgde een declamatie van de dirigent, de heer Th. Pruim. herkoien met 22 st. De aankoop-rom- missie word; bereid gevonden baee functie voort te zetten. In dc kascom- missie worden benoemd: Alb. v. Alte ren, W. Biesboer tn mevr. Knol-Slegt, Als afgevaardigde naar het a.s. bon<fe- congres wordk als dt aangewezen per soon voorgedragen de heer J. Dekker. Hierna wordt besloten de koninklijke goedkeuring op de statuten aan te Wa gen. Het uitgebreid wedstrijdprogram- ma wordt bekend gemaakt. Hierbij bljkt, dat wij maar juist genoeg Zon dagen hebben ln het seizoen voor dt afwerking. Door diverse personen wor den seizoen-prijzen aangeboden la to taal acht stuks, welke onder applaus worden aanvaard. Tevens zal ia navol ging van verschillende zusterverenigin gen voor het grootste gevangen exem- r^aar in het tijdvak 1 Juol 1950 tot 30 September 1950 buiten de wedstrijden om een prijs worden disponibel gesteld en wel I voor baars, 1 voor karper en 1 voor snoek. De rondvraag, het laatste punt der agenda, levert nog al wat dis cussies op en vordert nogal wat tijd. A'le problemen worden naar genoegen geregeld. Inmiddels is het 12 uur ge worden en gaat voorzitter tot sluiting over. Daarna wedt afscheid genomen van de heer Kooii en echtgenote, daar zii binnenkort gaan vertrekken en wij in ons clublokaal een nieuwe hospes zul^n zien arriveren. «•iling rieten Marktoverzicht Purmerend Het aanbod van prima vette koeien, was niet te groot; daardoor was de handel vrtf vlug en werden de prjj- zen iets vaster. Er komen wat meer gelde koeien. Daarvoor bestond wel animo, maar de hoge vraagprijzen remden de handel. Het aanbod van verse koeien was iets groter, maar de handel was heel kalm. Graskalveren werden er weinig aangeboden; de handel was kalm. Bij de nuchtere kalveren was het weer heel druk. 't Aanbod wordt van week tot week groter, maar niettemin was de han del voor de slacht zeer goed. Ook voor het leven werden voor een goed kalf hoge prijzen betaald. Het aanbod van slachtstieren was minc?#r; zij werden vrij snel verkocht. De wol veemarkt had een feestelijk aanzien, omdat de vlag wapperde voor het. 75- jarig bezoek van Simon van Kierin gen uit Alkmaar, doch het aanbod was niet groot. De handel was kalm maar de prijzen liepen op. Voor wei- deschapen werd meer dan f 80.— be taald, terwijl ooien met twee lamme ren voor f 100.— tot f 1300— van de hand gingen; ook de vette schapen waren weer duurder. Het kleine aan bod van bakken en geiten werd vrij vlug verhandeld. Bij de vette varkens was het in de vroegte stil. maar la ter ging het beter; de prijzen van verleden week konden goed gehand haafd blijven, e handel in fokzeugen en biggen was erg kalm. De prijzen voor slachtpaarden waren erg hoog. maar verder was de handel stil. Op de pluim veemarkt waren slechts 250 konijnen aangevoerd. Aangevoerd 6007 runderen waaron der: 189 vette koeien van f 1.90 tot f 2.85 per kg, handel goed; 175 melk en kalfkoeien vanaf f 585 tot f 1025 per stuk, handel kalm; 192 gelde koeien vanaf f 485 tot f 690 per stuk., handel stug duur; 23 pinken vanaf f 400 tot f 650 per stuk, handel goed; 18 graskalveren vanaf f 190 tot f 325 per stuk, handel kalm; 1318 nuch tere kalveren (fokkers) vanaf f 55 tot f 1050 per stuk, handel goed en nuchtere kalveren voor de slacht Tan af f 30 tot f 75 per stuk, handel vlug; 10 stieren vanaf f 525 tot f 775 per stuk, handel goed; 250 schapen en lammeren, schapen vanaf f 20 tot f 130 per stuk, handel goed en lam meren vanaf f 65 tot f 95 per stuk, handel goed; 21 bokken en geiten vanaf f 15 tot f jJOO per stuk, handel vlug; 149 vette varkens vanaf f 160 tot f 166 per stuk, handel prijshou dend; 847 schrammen en biggen, schrammen vanaf f 50 tot f 02.50 per stuk en biggen van f 30 tot f 50 per duur.stuk, handel kalm; 35 paarden van f 575 tot f 825 per stuk. Voor de dood heel duur; 350 konijnen f 1.50 tot f 8; 8000 kipeieren van f 0.101^ tot f 0.11'/2 Per stuk* 8000 eendeneie ren van f 0.08 per stuk. ALKMAARSE EXPORTVEILING 13 Maart: Andijvie 78— 83; spinazie 52—65: raapstelen 7.50—8.50; wortel tjes 41—43; rabarber 53— 57; spruit- kool I 49-71; 28-46: rode kool 6.10 —20.20: gele kool 20.50-30-50: prei 38-72; uien I 39-45; R 28-36; bleke* 6-9: witlof I 40-49; 29-38: knol selderie 17—19; wortelen 5.501.10; selderie 17—19; wortelen 5.5011.10; reinette 41—49 per 100 kg: peren St Remie 20 per kg. NOORDSCHARWOUDE Geen aanvoer. BROEK OP LANGENDIJK 17000 kg rode kooi 16 80—2610; 4600 kg gele kool 32 80-»* 4700 kg bleten 6; 3200 kg 1 38-51; 11 36-47. WARMENHUJZEK 35000 kg rode koo! !l 70 —25.10; af wijkende rot?» Vr*r>] t 60 - H 60

De Vrije Alkmaarder | 1950 | | pagina 4