Se C Uttnaadet' N.-HOLLANDSE t 'PERS 1945* In April proefneming met waterstofbom Te gebruiken bom vijftig maal krachtiger dan atoombom Jeugdige matrozen overvielen een taxichauffeur nabij Meppel Eyskens' zware onderhandelingen vlotten nog niet erg de Telex tikt... De uitweg II S« JAARGANG NUMMER 1849 WOENSDAG 22 MAART 1950 OMpTt Stichting JH TlQ« Exploitatie N.T. Sprekend rapier. Sffcwtmar Abonnementen i 0.30 per week t 1225 per maand f 3.65 per kwart bij vooruit bek Advertentie! 14 ct p. mm, familieberichten 16 cent Bij contract aanzienlijke korting* Verastw. redacteuri J. Zoonen I Bureau. Ridderstraat, hoek Oudegracht I TeL X 22003971 Twee Ned matrozen gedood In de omgeving van Malang deed zich Donderdag een incident voor tus »en bewapende Indonesiërs en vier leden van de Kon. Marine. De juiste toedracht is nog niet bekend, noch van de zijde van de Nederlandse Ma rine noch van de zijde van de Mili- laire gouverneur wenste men inlich tingen te geven. Naar verluidt werd een auto met leden van de K.M. door 6 bewapende Indonesiërs aangehou den. Vaststaat, dat een onder-officier en een korporaal van de Marine wer den neergeschoten. De twee anderen slaagden er in te ontvluchten. Kort na het iucident werd alarm gemaakt, waarna een achtervolging werd inge zet. Hier werden enkele Indonesische burgers gedood. Men zou geslaagd zijn de daders te arresteren. D.l. verbrandde twee kampongs In de kampongs Neggong en Ka- rangsari in het gebied van Garut zijn 500 huizen door de Darui Islam in brand gestoken. Van bevoegde zijde werd aan Aneta medegedeeld, dat intussen na het optreden van de TNI de Darul Islam als beweging in het gebied van Garut werd lamgeslagen. Houderden werden gevangen geno men en de vooraden werden in be slag genomen. Niettemin worden nog vernieigingen door groepen van de Darul Islam aangericht. Weer proces in Praag Blijkens berichten in de Tsjechoslo- waakse pers is een proces begonnen tegen 16 personen, die ervan worden beschuldigd, in dienst van de Ame rikaanse, Vaticaanse en Franse in- lichtingendiensten spionnage, sabota ge en terroristische activiteit te heb ben bedreven. De activiteit, van de groep zou haar hoogtepunt hebben in een moord op eeu luitenant van de politie, die door i een vrouwelijk lid van de groep in 'n 'donkere laan zou zijn gelokt. De voornaamste .beklaagde is een katholieke priester die „de morele auteur van alle door de groep bedre ven misdaden" zou zijn geweest. Marconist zwendelde in radiotoestellen De 25-jarige leerling van een mai- eonistenschool F. E. van A. is door de Haagse politie gearresteerd on der verdenking van verduistering van 7 radiotoestellen en een platen wisselaar. De leermarconist placht zich uit te dossen in een fantasie-u niform met fraaie galons, zo deelde de de politie mede. In de mooiste taxi, die hij krijgen kon, liet hij zich bij radlohandelareu voorrijden en vroeg daar toestellen op zicht. Soms gaf hij zijn eigen naam,' doch altijd een vals adres op. Van de radiohaudelaar begaf hij zich naar oen handelaar iu tweede hands toestellen. Hij vertelde, dat hij opeens naar Indië ging en nu zijn toe Biel kwijt wilde. Volgens opgave van de politie had den de toestellen een gezamenlijke waarde van f2550. Van A kreeg er f1000 voor terug. De helft van dat geld besteedde hij aan autoritten, de rest aan levensonderhoud. Hij heeft zijn daden tussen Augustus 1949 cn nu gepleegd. Aangezien A reeds eerder met de politic in aanraking kwam wegens diefstal van een radio-versterker, op lichting van f450 en verduistering van kleding, wordt hij iu arrest gehouden Tussentijdse verkiezing In Engeland De Britse Labourpartij heeft mee gedeeld dat haar Lagerhuislid Morris afstand gedaan heeft van zijn zetel voor Neepsend, waar een meerder heid voor de Labourpartij verzekerd is. Men neemt aan, dat de partij Morris hierom verzocht heeft ten einde parlementszetel te verkrijgen voor ad vocaat-gen. sir Frank Soskice, die bij de laatste verkiezingen zijn zetel ver loor. Soskice is de enige minister, die ondanks het verlies van zijn zetel is aangebleven. (Het Britse staatkundige gebruik eist. dat ministers een zetel in het parlement hebben red). De tussentijdse verkiezing, waarin Sir Frank Soskice de zetel van Neep «end moet veroveren zal voor Pasen worden gehouden. INBREKER MAAKTE GOEDE BUIT In de nacht van Zondag op Maan dag werd ingebroken in een winkel te Nijmegen. Hij haalde alles over hoop en maakte een buit van f3000. Men zoekt de dader nog. In de loop van de maand April zal voor de eerste maal een In de Verenigde Staten vervaardigde wa terstofbom worden beproefd". De proef zou, evenals de vorige, op de Atol Eniwetok in de Stille O- ceaan worden uitgevoerd. De tech nische bijzonderheden zouden streng geheim worden gehouden, maar de commissie voor de atoomenergie zou vooi-nemeus zijn later een verklaring uk te geven, waarin de voornaamste resultaten van de proef zullen me degedeeld worden. Volgens deskundigen bestaan er ,1n de Verenigde Staten reeds verschei dene waterstofbommen en de Ameri kaanse geleerden begrijpen niets van de verklaring van Molotof, volgens welke de waterstofbom niet zou be staan. De technici zijn van mening dat de ze bom betrekkelijk eenvoudig kan worden vervaardigd, daar het hier een toepassing van de atoombom be treft. „De waterstofbom, zo verkla ren deze technici, wordt gevormd door een gewone atoombom, die als raket dient voor een massa „water stof drie" of tritium en „waterstof twee" of deuterium. Bovendien is deze bom minder kost baar dan de gewone atoombom 3faaudag had men te Washington de indruk dat de proefneming op Eni wetok vooral ten doel heeft de afme tingen te knnuen vaststellen welke aan het definitieve model Tan de wa terstofbom moeten worden gegeven. De bom heeft geen theoretische grens. De practische grenzen zullen die zijn van een bom, welke gemak kelijk door een „vliegend fort van het type B36" kan worden vervoerd. Het zal hier dus waarschijnlijk gaan ora de hoeveelheden deuterium en tri tium, die eeu ontploffing zullen mo gelijk maken, welke overeenkomt, met die van een millioen ton van 'n ontploffingsstof op nitro-glycerine- basis, zegge 50 maal de explosieve kracht van een gewone atoombom". Hij kon rood haar niet verdragen De 41-jarige Bcrtus Verkay trad ln het huwelijk met een 27-jarig rood harig meisje. Toen het huwelijk drie weken oud was, nam hij een schaar en ontdeed zijn echtgenote van haar lokkenpracht. „Zij kreeg teveel macht door dat baar", verklaarde hij De reactie van de aldus van heur haar beroofde was tweeërlei: Zij vroeg en verkreeg echtschei ding en zij klaagde haar gewezen echtgenoot aan. En ook voor de reek ter zegevierde zij. Deze waardeerde n.1. Verkay's onrechtmatige bedrij vigheid met dt schaar met een gevan genisstraf, liggende tusen 1 en 2 jr. Gewonde redde zich door duik in de Smildervaari Twee jonge mal rozen, die met aen kustvaarder uit Ierland in Amstev- dam waren teruggekeerd, hebben daar Maandagavond een >a*i ge huurd. Zij hadden het plan de chauf feur onderweg van zijn geld te be roven., Tussen Meppel en Havelie hebben zij de chauffeur met een steen op het hoofd geslagen. De chauffeur wist echter uit de wagen te komen en is iu de. Drentse hoofdvaart ge sprongen om' aan zijn belagers te ont komen. De matrozen gingen er met de auto vandoor, doch in Havelte zijn zij tegen de paal van een brug geve den. Zij hebben toen Vtè auto verla ten en zijn 'er vandoor gegaan. De inmiddels gewaarschuwde politie kon de beide, matrozen op eèn landweg getje arresteren. De 56-jarige taxichauffeur J. J. van Eraden werd gisteravond in Am sterdam op een taxi-standplaats aan gehouden door twee afgemonsterde jonge zeelui, die met een kustvaar der een Tei6 naar Ierland gemaaki hadden. B. S. afkomstig uit Almelo 2i jaar en H. M. afkomstig uit Leens oud 19 jaar. Het nummer van de taxi was G 82914. Zij vroegen de chauf feur hen naar Meppel te brengen waar op deze een prijs van f70 bedong. In Meppel geleidden de twee jongens de chauffeur naar de oude Rijksweg langs de Smildervaart. Twee kilome ter voor de Boskampsbrug, gaven zij de chauffeur opdracht te stoppen. Zij sloegen hem daarna met een klinker op het hoofd, maar de chauffeur pro beerde de slagen af te weren. Hevig bloedend zag hjj kans uit de wagen te glippen. Daarop werd de man door de jongelui in d Smildervaart ge duwd. Dank zij het feit, dat de chauf feur een goed zwemmer is kon hij hierdoor aan de twee jongelui ont snappen. Deze gingen er daarna met de taxi vandoor, zij strandden even wel vlak voor de Boskampsbrug daar de taxi klem raakte tussen de af sluitboom en een lantaarn paal. De euto werd hierbij zwaar beschadigd. Een voorbijganger schoot toe doch de jongelui maakten zich uit de voeten in de bossen van Havelte. Opper wachtmeester van der Brok van de Rijkspolitie te Havelte, die toevallig in de buurt was maakte alarm, onder leiding van de adjudant Spa uit Ruinerwold werd een onderzoek ingesteld. Binnen een half uur, nog voordatde politiehond uit Balkbrug ter plaatse was, waren de jongelui reeds in de bossen gegrepen. Beide zeelieden gaven als motief op dat zij „niet wisten wat zij doen moes ten." Zij waren in het bezit van een alarmpistool. De chauffeur maakt 't redelijk wel, zodat de dokter als zijn verwachting uitsprak dat de man waarschijnlijk per ziekenauto naar Amsterdam vervoerd kan worden. Amok in Italiaanse kerk: één dode Tijdens een kerkdienst, welke in 'n dorpje in de nabijheid van het Ita liaanse plaatsje Svellino werd gebon den, kreeg de 23-jarige Mario Gnrl- no plotseling een aanval van waanzin Hij trok een dolk en begon daarmede in wilde weg* om zich heen te steken Een meisje kreeg een steek in de borst, waardoor zij ter plaatse over leed, acht andere kerkgangers wer den ernstig gewond. Terwijl Gurino, zijn dolk zwaaiend door het kerkge bouw rende, verspreidden de kerkgan gers zich in paniek. Buiten het kerk gebouw gekomen vermanden zij zich evenwel. Een aantal hnnner drong het kerkgebouw weer binnen en wist Gnrino te overmannen. De politie wist te beletten dat Gu rino werd gelyncht. Hij is ter obser vatie in het plaatselijke krankzinni gengesticht opgenomen. John Lewis zal opnieuw terecht staan De Amerikaanse regering heeft be roep aangetekend tegen het vonnis van de federale rechter, waarbij het mijnwerkersvakverbond van John Le wis werd vrijgesproken van eontempt of court"' (ongehoorzaamheid aan 't Hof). Lewis had in opdracht van bet Hof zijn mijnwerkers opgedragen het werk te hervatten. Toen de staking toch werd voortgezet, verklaarde Le wis, dat' de mijnwerkers spontaan staakten. De Amerikaanse regering had Lewis - houding „doorgestoken kaart genoemd, doch de federale rech er achtte geen bewijzen hiervoor aan- wezig. De zaak van de Amerikaanse rege ring tegen de mijnwerkersboud zal 26 April in beroep voorkomen. Westelijken gereed met Pinkster Met Pinksteren ïullen de westelijke geallieerden voldoende troepen in W •Serhjn hebben om bet hoofd te kun nen bieden aan eventuele ongërege'd heden tengevolge van de Plnkster- marB der onder communistische lei ding staande vrije Duitse jeugd. Hij verklaarde te hopen, dat de troepen niet nodig zullen zijn. Over Churchills voorstel telt herbewape- nirg van Duitsland zei McCloy op zijn persconferentie, dat hij met tegen zin commentaar gaf op opmerkingen van zulk eèn vooraanstaand man als Churchill, doch dat men naar zijn mening meer moest praten over de strijdkrachten in West-Europa alvo rens men het over strijdkrachten in Duitsland zou hebben. Walen staken 24 uur a.s. Vrijdag Tijdens een onderhoud met een re dacteur van hft persagentschap Bel- ga, heeft Gaston Eyskens, de Belgi sche eerste minister van het demis sionaire Belgische kabinet, verklaard' dat hij het resultaat der besprekingen vau de liberale Kamer- en Senaats- groepen zal afwachten en daarna een bijeenkomst zal bijwonen. Toen de jounalist Eyskens vroeg, of een drieledige regering mogelijk zou zijn, antwoordde deze: „Het is duidelijk, dat een nationale regering voor de liberalen en socialisten bete kent, dat de koning troonafstand moet doen. Dit zou voor de katholie ke volkspartij een onmogelijke posi tie scheppen". Op de vraag, of hij na informateur te zijn geweest zou accepteren ka binetsformateur te worden, antwoord de Eyskens: „Dat is niet uitgesloten" De havenarbeiders te Antwerpen en de 10.000 arbeiders in en om Brus sel zijn weer aan het werk gegaan. Naar de socialistische volksverte genwoordiger Artbur Gailly tijdeus eer» Maandagavond te Charleroi ge houden vergadering der socialisti sche arttiecoraite's verklaarde, zal a.s. Vrijdag ln geheel Wallonië ge durende 24 uur overal het werk ueev- gelegd worden om te protesteren te gen een terugkeer van koning Leo- pold. MEISJE DODELIJK GEWOND In de Roelof Hartstraat te Amster- ddarn is een 17-jarige wielrijdster door de aanhangwagen van een pas serende vrachtauto aangereden. Zij kwam onder een wiel terecht en werd zo ernstig gewond, dat zij tijdens het vervoer naar het ziekenhuis is over leden. Artsen va een ziekenhuis te Chi cago zijn erin geslaagd de nier van een hond in een andere over te bren gen. Zij hopen deze operatie ook een maal op een mens te kunnen toe passen. In de Sowjetrussische sector van Wenen zijn twee Oostenrijkers, n.m. dr. A. Liberda, voorm. officier Yan de geheime dienst van neder-Oosten- rijk, en de gendarme E. Leichner. bij verstek veroordeeld tot „de zwaarste straf, waarschijnlijk de doodstraf" wegens het vermoorden van een Sow jei-Russische officier in December. Judy is gestorven, de enige houd, die officieel als krijgsgevau- gene stond ingeschreven. Na het lc ven vau de overlevenden van het Brit se oorlogsschip „Grasshopper" te hebben gered, dat na de val van Sju- gapore gezonken was, door op een onbewoond eiland een bron te vinden en voor wilde dieren te waarschuwen, werden hond en bemanning door de Japanners gevangen genomen. Het Deense ministerie van Vis serij heeft besloten in het visarme water van de Doggersbank per para chute uit vliegboten schol neer te laten. Uit protest tegen de staking der begrafenisondernemingen te Parijs heeft sergeant. Laperonaz met vijf collega's de kist met het stoffelijk overschot van zijn moeder midden op straat, gezet en een erewacht be- trokken. De politie heeft besloten een van haar wagens ter beschikking te stellen, indien de gemeentelijke be grafenisonderneming het lijk niet ver voert. Polen heeft de VS verzocht om in krimping van de militaire en de luchtvaartstaf te Warschau, aldus deelt het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken mee. Het Poolse parlement heeft een wetsontwerp aangenomen tot natio nalisatie van het grondbezit der ker ken. Door het Amerikaanse ministerie van landsverdediging is bekendge maakt dat ln de loop van de volgende week zal worden begonnen met het verschepen van Amerikaanse militai re uitrusting, bestemd voor de grond strijdkrachten van de staten-onderte- kenaren van het Noordatlantische verdrag. Twee Rooms Katholieke zieken huizen te Manchester in New Hamps hire waar dr. II. Sander werk zaam was, hebben hem verboden zijn praktijk daar nog verder uit te oe fenen. Dr. Sander werd 9 Maart vrij gesproken van de beschuldiging van euthanasie Denemarken wordt dermate o- verstroomd met. konijnen uit Duits land, dat een speciale Deeuse com missie is gevormd ter bestrijding van dit euvel. •r- De Vietnamese regering heelt Maandagavond alle dagbladen verbo den de eerstvolgedne 14 dagen te ver schijnen. Het redactie-personeel had gestaakt uit protest tegen eeu verbod van berichten over de onge regeldheden van Zondag te Saigon. Joegoslaven staan in Sofia terecht Te Sofia is een proces begonnen te gen een aantal Joegoslaven, die wor den beschuldigd van „spionnage en subversieve activiteit". Volgens het Bnlgaarse persbureau hadden zij vorig jaar September op de dag van Bulgarije's bevrijding door het rode leger, het Mausoleum van Dimltrof willen opblazen. Zij zouden volgens de tenlastelegging daarbij erop hebben gerekend dat de Sowjel-Maarschalk Worosji- lof en de gehele Bulgaarse regering om het leven zouden komen. Woros- jilof, die lid is van het politiebureau der Russische communistische partij was toendertijd als eregast te Sofia aanwezig. Jaarbeurs geopend Gistermorgen is de 54e Kou. Ned. Jaarsbeurs op de gebruikelijke streng zakelijke wijze zonder enig ceremonieel geopend. Om negen uur werden de loketten waarvoor zich reeds honderden be zoekers hadden verzameld, openge steld. De twee eerste beursdagen, waarop de toegangsprijs is verdub beld, zijn weer als exportdagen meer speciaal bestemd voor de buitenland se kopers en minder voor een mas saal bezoek. De eerste uren boden een zeer levendige aanblik en over de gehele linie werden goede zaken gedaan. Wij krege:. de Indruk, dat bij deze opening meer buitenlanders te genwoordig waren dan voorheen. Iu de binnenstad en op de route tussen de twee jaavbeursterreinen heerste reeds vroeg in de ochtend de bekende jaarbeurssfeer. De politie maakte voor het. eerst van eeu nieu we éénricbtingsverkeeraregeling ge bruik. Walvissenjacht voorbij Op 15 Maart j.1. middernacht ein digde het op 22 December 1949 aan gevangen seizoen voor de vangst op walvissen (duur seizoen vorig jaar 15December 1948 tot en met 26 Mrt. 1949) ln tot-aal werden geproduceerd 77.377 (106.040) vaten traan en 4.957 (4.168) vaten sperolie. Televisie in Engelse autobussen TELKYISl IX AFTOBBSSEN Op lange busritten 's avonds behoe ven passagiers in Elgeland zich in de toekomst niet meer te vervelen. Een firma in Birmingkam gaat 'zijn bussen voorzien van een televisie- ontvangtoestel en een scherm, dat zj is aangebracht dat alle passagiers de uitzending kunnen gadeslaan. Voor lopige proeven bewezen dat met zijn speciale atenne het ontvangtoestel 'n oppervlak van 35 mijl kan bestrijken en men hoopt dit te vergroten tot 35 mijl. De volgende maand zal de eer ste bus met televisie-ontvangtoestel in diens gaan om bezoekers aan -le grote Wembley voetbalwedstrijden te vervoeren. Vliegtuigen voor Oost Duitse politie? Volgens het West Berlljnse blad Social Demokrat hebben de Sovjzt Russische autoriteiten de Oost Duit se politie toestemming verleend eeu eigen luchtmacht in te stellen. Deze luchtmacht zal een onderdeel vormen van de grenspolitie, de toestellen zul len als kenmerk Sovjetsterren dra gen en alleen betrouwbare communis ten zullen tof bestuurder opgeleid worden, aldus bet blad. Van andere zijde was van dit be richt geen bevestiging te krijgen. Dode en gewonden door botsing bij Naarden Eén dode, (wee zwaar gewonden Om 11 uur Maandagavond reed op de Rijksweg in de richting van het Gooi een vrachtauto met aanhangwa gen, terwijl in de richting Amster dam ter hoogte van de Meerstraat ou der gemeente Naaiden een Citroën met grote snelheid naderde en tegen de vrachtauto aanreed, zodat van de aanhangwagen losschoot en met de kop in de aan de overzijde gelegen sloot terechtkwam. De mede-inzittende van de luxe au to, de 36-jarige mevr. R. uit Amster dam, werd zo ernstig gewond, dat zij spoedig na het ongeval overleed. De bestuurder werd met zware verwon dingen naar de Majella stichting iu Bussum vervoerd. De bestuurder van de vrachtauto liep eveneens ernstige verwondingen op. Hij werd in het Diacouessenhuis te Naarden opgeno men. Naar de toedracht van het ongeval wordt een onderzoek ingesteld. Ver moed wordt, dat de bestuurder van de luxe wagen ln de war is gebraent door het feit, dat van de vrachtauto slechts één koplamp brandde en dat hij van de veronderstelling is uitge gaan. dat het een motorrijwiel was, Beide wagens werden ernstig bescha (ligd Gisteren hebben we de weg gewezen, waardoor het even wicht tussen lonen en prijzen, dat zo heftig verstoord is, weer kan worden hersteld. Het is niet de enige weg. Ei- zullen meer maatregelen moeten wor den genomen, teneinde uit de ellen dige chaos te geraken. Een chaos, waarin het er de schijn van heeft, dat de mens alles kan als het er op aan komt een oorlog te organiseren en niets als de oorlog eenmaal ach ter de rug is. Indien er oorlog is, lijkt een gehele natie of groepen van na ties er van doordrongen te zijn, dat er moet worden aangepakt, geofferd., georganiseerd, gerationaliseerd, geme chaniseerd en wat al niet meer. In die perioden hoort men niet over te. hoge lonen. Alles is mogelijk, want het gaat zogenaamd om bet vader land. Ter nauwernood is echter de oorlog achter de rug, of het is als of het met een schok tot de mensheid doordringt dat we te veel verkwist hebben. En dan wordt er aangedrongen op be zuiniging, versobering en noemt a nog maar enkele dingen op. Het is, of er dan plotseling geen mogelijk heden meer zijn om de massa aan werk, aan eten en aan voedsel te helpen. Het is een goede zijde van de oor log en vooral van de laatste oorlog geweest, dat ze heeft aangetoond tol welk een ontzaglijk grote productie de industrie in de verschillende lan den wel in staat is. Het is onzin te beweren, dat er niet genoeg zou kun non worden voortgebracht om de mensheid een gelukkig bestaan te ver zekeren Er is meer dan genoeg voor allen. En als er dus grote groepe- mensen zijn, die niet genoeg verdie nen om hun behoeften te dekken, dar; zit de fout in de verdeling van het nationale inkomen. Dan hebben w? d* Rolh situatie gekregen, dat w.' meer dar genoegproduceren om ieder bet zijne te geven, maar dat we er niet in slagen het nationale inko men zodanig te verdelen en te nivel leren, dat ieder het deel van de koek kan kopen. Wil men op de duur de arbeids vrede handhaven, dan -zal dus daar - in verandering moeten komen. Door het inperken va» de winst wordt reeds een bepaalde nivellering ver kregen. Dat zal niet voldoende door werken. Er zal ook op ander gebied een doortastender politiek moeten worden gevoerd. Dat klinkt radicaal Misschien dat sommige onzer lezers zullen zeggen: Revolutionnaire war taal. Dat laat ons koud. Indien men het wel meent met het Nederlandse volk. met de grote groep werkers eu tachtig procent van ons volk behoort tot die werkers, zal er iets moeten gebeuren Er zal een veel grotere ordening in de productie moeten komen. Al weer een begrip om er de stuipen van op het lijf te krijgen. Ordening: Heeft u ooit iets zo ongerijmds ge hoord? Ordening! Wie wil er nu nog ordening, nu we pas van een aantal ambtenaren verlost zijn. Het is de re dactie in hethoofd geslagen. Neen, waarde lezers. Het is ons niet in het hoofd geslagen. We willen slechts de wegen aanwijzen waar langs we in de toekomst zullen moeten gaan. indien we aan de chaos willen ontko men. En we schrjjven dit niet om met de boeman chaos te dreigen, of met de andere boeman communisme. We schrijven dit alleen omdat we er diep van overtuigd zijn. dat een volk slechts gelukkig kan zijn. indien het gehele volk wordt betrokken iir» de welvaart. Niet aan de ene kant' een betrekkelijk kleine groep van bet volk die zich alles kan veroortev»r -- -i-»aro lr-»pt V»-»f «rot"

De Vrije Alkmaarder | 1950 | | pagina 1