ONS RAADSELHOEKJE Jeugd BON Ons vervolgverhaal De zeven Kabouters van Sneeuwwitje Toon de kabouters die avond bij bet vuur zaten hielden zo krijgsraad, lioor ae barre wimer en de veie avon turen die beelld haddon en het winterse bos, hadden ze helemaal niet meer aan de elfjes gedacht. Maar nu ze weer iets van hen gehooid hadden, wisten ze nog heel goed hoe ze die elfjes gehaald hadden uit Elfen stad in het begin van de winter. Ze wisten ook nog uitstekend, hoe ze een •gezellige tijd hadden gehad en ze ver langden er erg naai- om de elfjes weer in het bos te halen. „We moesten er morgen maar op uit trekken," vond Hummeltje. „Wel alle hoge boedon op een rijtje," mop perde Knorrepot, „ben je nu hele maal van Lotje getikt. Wou jij dan die heerlijke lieve mooie elfjes in dl smeerboel hier halen? Ik zou me de ogen uit het hoofd schamen. Noe, kabouters. Eerst de grote schoonmaak burt. En dan gaan we eens praten over de reis naar Elfenland. En nou allemaal naar bed. En vlug. anders blaas ik de lamp uit en aan sta jul lie allemaal in het donker." Vijf minuten later waren ze alle maal in slaap en de volgende morgen toen het nog maar nauwelijks licht was klonk de zware basstem van Knorrepot al weer door het vertrek. „Allemaal er uit. Het is tijd om de boei op te knappen Hij wil do nog een heleboel zeggen, maar Zonderbaar was zo boos gewor den omdat Knorrepot hem net had gestoord In een Deerlijke droom, waarin hij in E.fenland vertoefde, dat hij een sok nam en die naar Knor repot gooide. En c wonder, de sok vloog precies in de grote mond van Knorrepot En het was geen schone sok. Neen, het was een heel vieze sok. Knorrepot rilde er van en tege lijKertijd werd bij woedend. Die mis daad meest gestraft worden. Maar om dat hij niet preses gezien had, wie hoi had gedaan, besloot hij ze alle maal beet te nemen. Hij nam een emmer water en smeet die over de kabouters die nog In hun bedjes la gen.. O. o, wat gilden de kabouters. Met een sprong waren ze allen uit h.in bed en in har hansopjes storm den ze oij Knorrepot af. Dat zou die Knorrepot moeten bezuren. In een wip was hij naar buiten ge werkt waar een groot vat vol water stond en voor hij goed en wel wist, wat or aan de hand wak, was hij kopje onder gedompeld. Bruin de Beer was van al het la waai wakker gewerden en toen hij Knorrepot in het grote vat zag uloe teren werd hij zo vrolijk, dat hij alle ar.dere kabouters in zijn grote poten nam «?n zo hij Knorrepot in het vat gookle. Toen v aren ze allemaal goed wak ker en razende en scheldende kropen ze er uit Het water was nog geducht fris Toen zc aan het ontbijt zaten, keken ze elkaar eens aam Ze had den overvloedig zeep gebruikt en hun gezichten glommenAllen hadden ze geweldige baarden. Knorrepot keek zo eens rond. „Het is hoog tijd dat we onze baai-den eens laten knippen." „Ik heb geen baard," schreeuwde Hummeltje. ,.ïk wil wel voor barbier spelen. Dat vonden ze allemaal goed en zo werden alle kabouters onder het mes genomen. Knorrepot cn Zon derbaar, die wel een kaal hoofd, maar eek een ruige baard had. Wel gemoed en Krombeen, aLngbaar en Wijsneus zo kregen allemaal een beurt. Maar Langhaard hield toch nog een baard. Al was hij dan ook niet zo h»ng meer. Maar die zou wel spoedig genoeg weer groeien. Toen kreeg hun huis een beurt. Alles werd er uitge sleept. De banken, de stoelen, de bed den, alles stond in bet heerlijke Aprilzonnetje te luchten en de kabou ters sloegen er met knuppels op, dat horen en zien verging en grote stof wolken naar de kruinen der bomen Vlogen. Nee, het was maar goed, dat ze de elfjes niet in zon smeerboel gebaald hadden. Het was heel erg. En er moest nieuw mos gezocht worden Voor de bedden en de rustbanken, want het oude rook niet helemaal fris meer. Terwijl ze zo allemaal druk in de weer waren, kwam e:<^ilotseling een oude bekende aanwandelen. Het was Unk Wvnk, het stekelv&rkcn. Vier lange maanden had Unk Wunk opge rold in Let hol gelegen, maar nu was hij toen eindelijk wakker geworden cn daar kwam hij het kamp van de kabouters mhollen. Want toen hij ze bezig hoorde, kreeg Unk Wunk haast. Hij herinnerde zich de lekkere beet jes van vorige herfst en hij had hon ger. Nadat de eerste begroeting plaats had gevonden ,werd er wat eten voor Unk Wunk gezocht. Veil was er ech ter niet. Ze moesten weer voorraad zoeken voor ze er over konden den ken de elfjes te halen. De dag vloog om en nog waren ze lang met klaar met de hut. Ze moes ten die nacht maar op de grond sla- ten, dan lieten ze de rest maar bui ten staan. Toen Onm PoH een jochie was Nu zal -ik jullie dan maar eens iets vertellen over de ooJiog, die vte een keer op sehool hebben gehad. Dat kwam door die bandenleeglopcrij waar ik jullie vorige week over ver teld heb. De meisjes waren woedend op ons. Weet jullie nog wel? Nu, twee dagen later werden we al goed te grazen genomen. Het was in de herfst en slecht weer en dan gingen we op het dorp altijd op klompen naar school. Die stonden dan in de gang en in die gang was ook de W.C. Toen waren een paar meisjes op 't idee gekomen om ons een poets te bakken met de klompen. Ze vroegen permissie om naar achteren te gaan en niemand dacht er aan, dat ze een beetje lang weg bleven. En we had den zelfs nog niets in de gaten toen ze een beetje lachend binnen kwa men. Maar wat waren wc woedepd, toen de school uit ging en we in de gang naar onze klompen zochten. Er was geen klomp te vinden en de meisjes renden de gang uit en stonden op het plein te juichen. Op het midden van het plein lagen de klompen in de re gen. Wij stonden te briesen van kwaadheid en wat bet ergste was, de meester en de juffrouw kwamen nog niet en de meisjes gingen juichend de straat op. Er zat niet anders op, dan dal we de klompen gingen ha len. Maar door de regen was het plein vuil en modderig, zodat nie mand er zin in had. Ten slotte beslo ten we, dat we er om zouden loten en ik was de ongelukkige, die het eerste paar klompen moest ophalen. Met kletsnatte voeten kwam ik bij de klompen aan en nam er enkele mee. Daarna konden de anderen me heipen. Maar toen waren we nog niet klaar, v^ant de klompen stonden vre seïijk door elkaar en voor ieder zijn eigen klompen had, verliep er een hele poos over. We waren tenminste nog druk aan het passen toen de deur open ging en onze meester het lokaal uit kwam. ,aWt haal jullie uit? was zijn ver baasde vraag. Natuurlijk hadden we kunnen vertellen, dat de meisjes ons te pakken hadden gehad, maar dat wilden we niet. We zouden het zelf wei -net die wichten uitvechten. En dus verklaarden we meester, dat we een spelletje deden. Dat was nu precies het domste wal we konden doen. Want meester werd nydig op ons, omdat we in de gang met die smerige natte klompen een grote smeerboel maakten en zelf alle maal nog natte voeten kregen op de koop toe. ,.Na schooltijd alle jongens blijven- en vijftig regels maken: De gang ie geen speelplaats. En maak nu maar dat jullie weg komt, zo snel als jullie kunt." Onze meester die nimmer boos was, keek nu spinnijdig en wij wisten met beter te doen dan zo snel moge »»jk te verdwijnen. Er waren er nog maar enkelen, die hun eigen klompen hadden. De meesten hadden verkeerde klom pen aan, die niet pasten. Maar we waagden het niet te blijven en pas op straat konden we op ons gemak de klompen uitzoeken en verwisselen. Het was ongetwijfeld een grappig gezicht ons daar te zien staan hin kelen, dan op het ene been en dan op het andere en natuurlijk kregen we onder elkaar ook nog herrie, want er waren er verschil lenden, die meen den, dat ze de goeie klompen niet hadden. En dan te bedenken, dat we deze middag na schooltijd nog vijftig strafregels moesten maken, dat was om uit je vel te springen. Wat had den die meisjes ons een poets gebak ken. Want als we die vijftig regels zouden willen ontlopen, zouden v;e weer naar nieester moeten gaan en hem vertellen, dat niet wij, maar de meisjes de schuld waren van onze el lende. En dat hadden we nu al een keer gedaan met die bandenleeglope rij, daar hadden we nu geen zin in. We besloten de onverdiende straf moedig te dragen. Toen we die middag weer op school kwamen, was de staat van oorlog tus sen de jongens erv de meisjes volle dig. Aan de ene kant de meisjes, die Aatelyk lachten, aan de andere de jongens, die zulke woedende blikken wier pen op hen, dat ze wel konden begrijpen, dat ze de een of snderf iag ook een onaangename- verrassing zouden beleven. De middag" verliep langzaam. M< ter had wel in de gaten, dat er: broeide, maar hij vroeg neit cn zeiden niets en de meisjes gichelden maar. Zo echt vervelend. Eindelijk was de schooltijd weef om en de meisjes maakten dat ze wegkwamen. Wij bleven natuurlijk zitten, want wij moesten onze straf- Mee* r:iet» n wij regels nog maken. En laat me die na re brutale Annie, die duvelin, die ze ker wat in de gaten had, zich bij de deur omdraaien en tegen ons zeggen: „Ga jullie niet mee naar het bos? Dan kunnen we nog weer een fijn spelletje doen." We zaten gewoon te springen. Maar gelukkig had een van ons de tegenwoordigheid van geest om met een gewoon gezicht te zeggen: „Wij bleven liever, meester gaat alleen de Jongens een fijn stuk voorlezen." Ondanks onze toorn moesten we tech nog lachen en meester lachte het luidst van allen. OOM BOB. Oplossingen van Zaterdag 25 Maart 1. Koekje 2. Schier 3. Bevers 4. Kerven En de oplossing van 5. Schiep het tweede raadsel 6. Schelp was: 7. Blaten Boom. room en stoom 8 Eerste 9. Scherp W Schiet De prijswinnaars De prijzen werden gewonnen door Lees den Uyl, Petten Rietje oBcr, Micklenmeer Jan v. d. Brink, Scha. gen Willy de Greef, A. Paulowna. In de loop van de week zend ik de prijzen toe. Weer wat anders Jullie kent natuurlijk allemaal het woord lopen. Als je nu de voorste let Ur verandert door een andere letter, welke woorden kan je daar dan van maken? Dus goed afgesproken, al leen de letter 1 verasderen cn er maar één letter voor In de plaats zetten. En het moeten woorden zijn, die wer- keijk bestaan. Ik zal jullie een beetje op streek helpen: Ik wil vier andere woorden hebben. Nieuwe opgaven Nogal laslij Je schrijft op een stukje papier een ry getallen. Denk er om, goed ruim, zodat je er letters onder kunt zetten. En wel van 1 tot en met 25. Je krijg dus 25 getallen en daaron der moeten 25 letters komen te staan Die letters vormen samen een zin. 4—19—20—15 Tegenovergesteld van los. I31014 Een kind dat geen ouders heeft. II12—1324 Een lengtemaat. 20—221315 Het tegenovergestelde van wel. 172—0—7—13 Iets waar Chinezen mee venten. 5923—21 Ander woord voor denk- oeeld, gedachte. 2j De vijfde leter van ons alphabet. Doe je best er, op met de Paas. De Paasrapporten lk heb de laatste weken heel veel brieven gekregen van clubleden, die me schreven, dat ze erg nieuwsgierig waren naar hun Paasrapporten. Nou^ jullie begrijpt, dat ik daar even nieuwsgierig naar ben. Vergeet- dus met even aan Oom Rob te schrijven, hoe het rapport geweest is en of jullie nog iets moois of iets lelijks van vader of moeder hebt gehad. Want vergeet vooral niet, dat Oom Rob belangstelt in al deze dingen. OOM ROB. VAM DIT EK VAM DAT.. Oom Rob antwoordt Michaël Bunn Anna Paulowna: Ik hoop Michaël, dat ik jouw nog eens in het Nederlands elftal zie spe ien. Naar de uitslagen te zien, ben je een uitstekende keeper. Willy de Greef Anna Paulowna: Doe je zuster in het ziekenhuis de groeten van Oom Rob, Willy. Ik hoop dat ze weer gauw beter is. En wat „Toen Oom Rob een jochie was" betreft, ik zal eens zien. Wout Kranenburg Middenmcer: Welkom in de club, Wout. Ik hoop, dat je een trouwe lezer wordt van de Kinder koerier. Lees den Uyl Petten: lk hoop dat je ballon heel ver is gekomen, Loes. Wat zou dat leuk zijn als je de prijs won. Het is zeker wel ecu gezellige middag geweest. I.ous Keezer Winkel: Ik dacht altijd, dat er in Winkel zo veel te beleven was, Lous. Maar jij ziet er zeker niet veel van. Schrijf me maar eens een lange brif. Beatrix Dammers Middenmcer: Je oplossing was goed, Beatrix. En je naam is prachtig. Maar je brief kaart was erg ongezellig. Je moet nog veel leren. Marijke Pauw, Alkmaar: Wat een leuk briefje van je, Marij ke. Een prachtige film van Walt Dis ney, hè? Jy tekent trouwens ook ver bazend aardig. Fokje van der Veer Winkel: Wat zal je een plezier hebben met de Paasdagen, Fokje. Die vlek kon me niet schelen, hoor. Ik vond je briefje heel leuk. Is Je zusje al weer beter? Grietje RUs Petten: Welkom, Grietje. Als je de raadsels zelf niet kent, dan moet je eens aan een vriendin vragen, of aan vader of moeder. Ik hoop, dat je met Nel den Uyl, Tini Bigo en Marjan de Groot een prettige vacantie zult heb oen. Trynie van der Vlies Julianadorp: Welkom, Trijnie. Wat een aardig gedichtje! Bedankt, hoor! Marijtje Kult Scbagerbrug: Ja, ik ben er geweest, Marijtje. Jam nier dat je geen prijs gewonnen hebt. Leuk als je naam in de krant staat, hè? Jan van den Brink Schagen: Wat had jij een mqoie oplossing ge maakt, Jan. Voortreffelijk. Maar ik had het nog mooier gevonden als je er een briefje bij had gedaan. Gerrit Kossen St. Maartensbrug: Wie heeft er bij jouw in de klas 'n been gebroken, Gerrit? Wat zal dat een schrik zijn geweest. Dirkje PGaman Winkel: Dirkje, Dirkje, wat heb ik daar een plezier om gehad, dat mijnheer van Essen de Kinderkoerier nog eerder gelezen had dan jij. Vlinder Oude Niedorp: Dat waren maar weer een paar aardi ge gedichtjes. Vlinder. Eri nu kon ik ze lezen ook, hoor. Het heeft wel ge holpen, dat ik wat van je schrijven zeil Worteltje St. Maarten: Gelukkig dat mijn worteltje er ook nog is. Ik had al een tijd niets van je gehoord. Wat dacht jij eigenlijk, Worteltje, dat je de eerste keer de beste een prijs zou winnen? Oclewap Valkkoog: Al weer een oude bekende ,net als Worteltje. aWt zijn jullie .groot ge worden. Ik heb met plezier naar jul lie gekeken. Gerda, Riet en Miep Rezelman N. Niedorp: Dat was was een hele brief van jullie samen. Een leuke Aprilmop van Riet op haar agenda en van Gerda en Miep een fiine brief. Wat zal die Gerda zoel zijn geworden van de thee! Bedankt voor de postzegels! Maarant Bakker Winkel: Ik hoop. dat je spoedig tot de trou v/e klanten zult behoren, Maarrnt. Marian Floor Nieuwe Niedorp: Welkom, Marian. Ben jij soms een dochter van keeper Floor? Kees en Jan Dekker N. Niedorp: Wat zal dat een fijne film geweest zijn, Kees. Doe je broer Jan de groe ten, hoor! Bedankt voor de postzegels Rcina Ruiter Winkel: Ik hoop, dat je naam nu goed is, Reina. Ik ben er ook in gevlogen op 1 April. I» ka van Zundert Anna Paulowna: Die schuilnamen nemen sommigen aan, die geheimzinnig willen doen, Rika. Michaël Burm Anna Paulowna: Zo goed, MichaëL Pech gehad met voetballen? Niet erg hoor. Bedankt voor gedicht en opstel. Neli van Dop Oudesluis: Dat schijnt me een prachtsport, heli, trefbal. Wat zou ik vroeger een ruiten hebben ingegooid. Bedankt voor het gedichtje. Jan W. Leeuw Wieringerwaard: Prachtig postpapier, Jan. En nog gefeliciteerd met je verjaardag. Jan de Heer Barsingerhorn: Ja zeker, kan je er wat mee begin nen. Jan. aMar niet altijd. Je moet geluk hebben. Jan de Jong Middenmcer: Ik heb gelezen over die fijne ULO- axend, Jan. Wat zal je een plezier hebben gehad. Ireddy en EUy Korver Wieringerwerf: Wat zal dat prettig zijn: Een stukje tuin in een broeikas! Wat zijn jullie een boffers. Vind je oom het goed, dat je zijn schrijfmachine gebruikt? Anten Hnrkmans Oudesluis. Wat een gezellige brief, Anton. Heerlijk. Wil jij op het land werken? Flink hoor. Zoek je wel goed naar eieren? Gerrit Waiboer Slootdorp: Welkom, Gerrit Het zal prettig zijn als jullie weer een echt huis hebt Bij ons wordt het ook al mooi. hoor. Rietje Boer Middenmcer: Dat was een fijne brief. Rie! Ik had ar van die pracht' V* avond van jullie ULO gehoord van meneer Van Veg- ten Maar de uitslag HollandBelgië moet je me zenden! Jan Lttema Wieringerwaard: Je moet geen hekel aan schrijven hebben. Jan. Het is een fijn werk. Als je nog eens wilt adverteren; het formulier gebruiken, hoor! Mar.eije Schermerhorn 't Zand: Gelukkig dat Oom Rob en de Kin derkoerier er zijn, hè? Dan behoef je je niet te vervelen. Je kunt mooi tekenen, Rie! tiverdma de Waard St Maariensvlotbrug: De Paastentoonstelling was prach tig, Everdien. Veel plezier in Bergen met de Pasen. Fijn, dat je een corres pondentievriendinnetje hebt! Slem Burger Breezand: Bon jij nog familie van Jacob Bur ger uit Nieuwe Niedorp, Siem? Ankie Tamsma Wieringerwerf: Heb jullie nog kievietseieren gevon den, Ankie? Met de tekenwedstrijd beb je je zin, hè? Wat een pracht reisje naar Amsterdam. Maartje Schaatsenberg Anna Paulowna: Een gezellig briefje, hoor. Doe Arie en Adri de groeten van Oom Rob. Tonny Schouwenaar Anna Paulowna: Een pracht rapport, Tonny. Oom Rob kreeg vroeger geen rapporten. Maai* ik had wel slechter rapport ge had, hoor! ju banna Mereboer Anna Paulowna: Hoop m?ar, dat tante gauw beter is. Groet haar maar van Oom Rob. Fijn dal je een prijs had. lYijntje van Ingen Wieringerwerf: Hebben jullie nog kievietseieren gevonden, Trijntje, toen jullie met je ooms meegingen?- Zijn er veel vogels in de Meer? Tiny van der Schaar Winkel: Heb je ook nog Paashazen gevon den, Tihy? Ik ben ook nieuwsgierig naar je rapport Klaas Zwart t Zand. Welkom, Klaas. Schrijf me eens wat meer over de „Koninginnestook". Wanneer is dat? Grcetjc Joon Sehagen: Best mogelijk, dat we elkaar al eens tegengekomen zijn, Greet Groet je zusje maar van me. Gr eet je Vrucht St. Maartensbrug: Wel bedankt voor de postzegels, Greet Zal je juffrouw Dekker ook bedanken? Wat ben jij al een flinke meid, om zo te helpen. Michaël Burm Anna Paulowna: De 1200 postzegels ontvangen. Har telijk dank! Marjan Stompedisscl Middenmcer: Wat fyn, dat jullie een zwembad krijgen achter de school, Marjan! Meester Wardenaar ken ik wel, hoor. C'or Kooy .Anna Paulowna: Dat was weer een prachtbrief, Cor. Re zal het raadsel enhet gedicht ge bruiken. Ik heb er verscheidene men sen tussen genomen met 1 April.'Op vissen ben ik dol. Jozien Dey Bergen: Gefeliciteerd met je verjaardag, Jo zien, al is het dan een beetje laat. Klaas Langcdijk Dirbshorn: Wat fijn, dat je vader duiven voor je heeft gekocht, Klaas. Help hem maar bij het maken van een hok. Kijk, Riet en Truus Heemsbergen Nieuwe Niedorp. Bedankt voor *t briefje, maar de volgende keer meer tijd nemen, hoor! Janny den Das Petten: Je wordt bedankt voor het ge dichtje, Janny. Wat heerlijk, dat je vader zo fijn gefopt hebt met 1 April. Ans van der Werff Dirkshorn: Wat ben jij een deugniet, Ans, om Oom Rob zo nieuwsgierig te maken. Laat me niet te lang wachten, hoor! Een tekenwedstrijd Er zijn natuurlijk wel leden van onze grote club, die met vaa tekenen houden. Er zijn er zelfs ook bij, die niet van voetballen houden en du® niet meeraden naar de uitslag van ae wedstrijd Holland—België. En die moetan natuurlijk ook wat te deen hebben met de Pasen. Voor ton schrijf ik een tekenwedstrijd uit. Bn het is de laatste van dit seizoen. In de zomer, die over een week «i wat aanvangt is er niet zo veel anim® voor tekenen. De tekeningen moeten betrekking hebben op het Paasfeest. Er mocWn ous hazen of eieren of iets dergelijk® op voorkomen. En nu moet jullie me beloven er heel erg je best op te doen en dan maak ik van de mooiste tekeningen een klein tentoonstellinkje er. hang die op in de etalage van d« drukkerij van onze krant, Sprekend Papier, Landbouwstraat, Schagen. Maar dat doe ik alleen als ik var scheidene heel mooie tekeningen krijg. En natuurlijk komt er in de krant te staan, wie op de tentoonstel ling te zien zijn. De tekeningen moeten binnen zijn vóór of op 18 April. Jullie hebt dus de tijd Maak ex geen klodder- en knoeiwerk van, maar deze keer eens wat heel moois. Het adres is als van ouds: OOM ROB, postbus 3, Schagen Kinderen uit Schagen kunnen de brieven zelf brengen by ons kantocnr, Sprekend Papier, Landbouwstraat Voor de derde maal Het is nu Pasen en misschien is het wel koud en guur weer, zodat jullie nog zin hebt in raadsels en boven dien is het Paasvacantie dus dan ia er ook nog gelegenheid voor cn daar om heb ik nog een raadsel gemaakt. Ik wilde jullie wat toewensen en lk doe het op een beetje vreerode ma nier. Jullie moet de wens namehtyk zelf zoeken. 1. Onderdeel van een tafel of een stoel. 2. Een van de drie kleuren van onze vlag. 3. Iets waar de boer in melkt. 4 Een vloeistof die gebruikt wordt om wegen te maken. 5. Een onderdeel van een voet. 6. Beter.dan niets. 7. Tegenovergestelde van klein. 8. Een dier waar je op kunt rijden. 9. De hoofdstad van Nederland. 10. De hoofdstad van Drente. 11. Ben je, als je iemand besteelt 12. Uitroep als je iets heel prettig vindt. io. Een dier met veel stekels. 14. Dat kan je wel gauwdoen. 15. Iets dat van een varken komt. 16. Zoek je bij moeder als je ver driet hebt. Inzenden vóór Woensdag 18 April, aan OOM ROB, postbus 3, Sehagen. Nog inzenden Jullie kunt de uitslag Holland België nog raden, maar denk jullfe er aan, dat de raadsels, die in de Kin derkoerier van 1 April stonden nog kunnen worden ingezonden tot. aan staande Woensdag. -advertenties NOOR EEN GRATIS ADVERTENTIE IN DE KINDERKOERIER Naam: Adres heeft vraagt Hebt jullie wat aan te bieden Hebt jullie iets te vragen Maak dan gebruik van deze bon. X Jan F.tteroa, Z. Zjjperweg 52 Ie Wieringerwaard heeft 20 Pi ggelmee-punten of 2 Flipjes; vraagt daarvoor 1 punt Van der Plaats. X Riet van Olst, Torenstraat 37 Ie Middcnmeer vraagt zilverpapier. X Freddy Korver, Wieringerwerf heeft sigarenbandjes te ruil voor Hooijmeyer beschuitbonnen. X Riet Rezelman, BA 242, Nieuwe Niedorp heeft nieuw borduurspcl voor de kleintjes en vraagt 10 of meer Douwe Egberts koffie- en thee bonnen met dt waard van 4 pnL x j. w. Leeuw, Wieringerwaard heeft Goal-punten en postzegels en vraagt Niemeyer en Keg. X Leny de Jong, Ondelanderweg C 40, Middenmcer heeft 17 Kwatta-soldaatjes; vraagt 12 Flipjes of 12 Douwe Egbert®- punten.

De Vrije Alkmaarder | 1950 | | pagina 3