kmaadei' i N.-HOLLANDSE 'PERS 1945 Communistische invasie op Formosa in Mei verwacht Amerikaanse vloot zal dit jaar aanzienlijk werden versterkt Engels schip op mijn gelopen JAARGANG NUMMER X DINSDAG II APRIL 1950 Uitgave Stichting jDt VrQe AUcnuurdev" Exploitatie N.V. Sprekend Papier, Aiitm*nr Abonnementen f 0.30 per week f 128 per maand f 3.65 per kwart bij vooruitbet Advertenties 14 ct p. mm, familieberichten 18 cent Bij contract aanzienlijke korting Verantw. iedacteun J. Zootr I Bureaui Ridderstraat hoek Oudegracht Tel. K 22003971 Nieuwe pachtwet tk£T ZAL er dan toch binnen af. 1 zienbare tijd van komen. Het p„_.,lbesluit zal worden vervangen dooi een pachtwet. Het werd werke- Jy* lijd. Als we ons niet sterk ver- E.i.ELii waren de meeste bepalingen van het pachtbesluit van Duitse ori gine. Indien deze bepalingen ten eeuwigen dage bestendigd zouden zijn geworden, zou het de schijn hebben gehad, dat de Nederlandse regephg een zo ingewikkeld vraagstuk als het pachtvraagstuk ongetwijfeld is. zelf niet zou kunnen regelen. De mejtete. bepalingen van het pachtbesluit zijn gehandhaafd. Slechts in enkele op zichten is de regering nog iets verder gegaan en zijn voor de pachter bepa lingen in het leven geroepen, waar. door zijn rechten nog beter verzekerd zi*n 2.H :.ai nu bij overlijden de erfge namen van de pachter, indien ze daarvoor in aanmerking komen, een recht van voorrang worden verleend, óók is er nog enige v|rbetering ge- '<co-ixn in de wijze van opzegging. V - verheugen ons daarover. De toe. stand -vas in de loop der jaren on- ciragéiyk gewórden voor de mensen, die land móesten huren. Ze hadden feite-ijk geen enkel récht. Zé hadden slechts verplichtingen. Ze hadden te zorgen, dat de pacht op tijd werd be faald. Ze konden verbetering op het bedrijf aanbrengen, maar volkomen op eigen risico. Als de eigenaar het in het hoofd kreeg hen het volgend jaar van de plaats te zetten, was er niemand, die dat kon beletten. Het spreekt wel vanzelf, dat tegen deze tors^pnd vil zet moest komen en in de nieuwe wet, die binnenkort in de Kaniers ;r» behandeling zal komen, js de pachter b< boor lijk de maat gege ven. De pachters kunnen tevreden zijn. Al zullen ze misschien nog wel andere wensen hebben. Stellen we ons zelf echter de vraag of nu een gezonde toestand is ver kregen, dan menen we die vraag ont kennend te moeten beantwoorden. Daarvoor is de maatschappelijke toe stand van de verpachters le verschil lend en moet le nadrukkelijk onder scheid wofdetr gemaakt lussen een grotegroep, die bezetter Van de bo dem is, maar'1 die nooit iets met die bodem te maken heeft gehad- en een andere I eveneens niét onaanzienlijke groep, die de bodem ook wel in be zit heeft, maar die als het ware met die bodem vergroeid is. Bij de eerste groep behoren verschillende groot industriëlen en adellijke grondbezit ters, weeshuizen, maatschappijen en wal al niet meer. Bij de andere de boeren, die jaren lang zelf geboerd hebben en nu cp rijpere leeftijd ge komen, willen stil leven en geen erf- ónvólgers voor de plaats hebben. Tot die laatste groep behoren ook de vele gewone middenstanders, die een spaarcentje hebben belegd in een étuk land, al dan niet met een huis $r op. De pachtwet, het pachtbesluit, de Grondkamers, de pachtkamers scheren al deze gevallen over een kam. Ze kunnen moeilijk anders. IWaar de gevolgen zijn thans, dat er tussen deze laatste groep van ver pachters en de pachters stilzwijgend wordt overeengekomen, dat sommige Jasten geheel, sommige gedeeltelijk door de pachters worden overgeno men. Er wordt le weinig en te laat rekening gehouden met veranderde maatschappelijke omstandigheden, waardoor de eigenaars in moeilijkhe den komen le verkeren en de pach- pachters in rijke omstandigheden. Het is noodzakelijk, dat de pachters hun rechten hebben. Het is in een ordelijke maatschappij ook nodig, dat Üe eigenaars voor armoede worden gewaarborgd. v. Z Canada gaat Britse vliegtuigen vervangen Canada heeft besloten geen jacht vliegtuigen van Brits fabrikaat meer te gebruiken en de aanwezige te ver vangen door Amerikaanse. liet departement van defensie gaat veeda over tot vervanging van de Britse Vauipire-slraalvliegtuigen door nieuwe Amerikaanse jagers van het type CF-10U. De minister van landsverdediging. Ctaxtou, heeft verklaard, dat tot de- zo verandering is besloten omdat A- mcrikaansc onderdelen gemakkelij ker te verkrijgen zijn. Waarnemers menen in deze maatregel een aanwij zing te zien van nauwere samenwer king tussen de Canadese en de Ame rikaanse luchtmacht in liet kader van het Atlantisch pact. FBtjen aF xanaaschtja "WISSELENDE BEWOLKING MET .ENKELE BUIEN. Martffc krach tige wind uit Westelijke 'ichlingen Weinig verandering Vnn temperatuur. In Hongkong doen hardnekkige ge achten de ronde dat.de Chinese com munisten liet plan hebben in Mei een invasie op Formosa uit te voeren. De invasie zou voorafgegaan worden door een aanval op de Tsjoean -eilan dèn'groep, de voornaamste basis voor de nationalistische blokkade. Volgens eizlèers zouden communistische offi- ieren de plannen openlijk bespreken en zonden zij een groot vertrouwen in het slagen der actie hebben. Men zou meer dan een millioen manschap pen gebruiken, gesteund door 200 vliegtuigen. Naar verluidt is de com munistische luchtmacht de laatste tijd aanzienlijk uitgebreid evenals de vervoersmogelijkheden te water. Vliegtuigen en schepen zouden van Russische origine zijn. Het is ech ter niet bekend of ook sowjetheman- ningen worden gebruikt. Een misluk king van de landing zou een ramp voor de communisten betekenen, zo verklaren waarnemers, daar zij te kampen hebben met een verslappend moreel bij de troepen en met hoge onkosten bij het onder de wapenen houden van zoveel manschappen. Een communistische invasievloot. van twintig schepen heeft getracht te landen op liet door de nationalis- Grote brand op Oud Beierland In Zuidalnd op Oud Beierland is gisteravond omstreeks acht uur een zware brand uitgebroken in een gro te vlasboerderij van de heer C. Ar kebont. De gehele boerderij is afge brand evenals een woning die in de nabijheid stond. Vier of vijf andere woningen zijn zeer ernstig bescha digd. Aan de blussingswerkzaamne- den werd deelgenomen door de brand weren van Zuidland, Abbenbroek, Ou denhoorn, Brielle, Spijkenisse en Rot terdam. Voor uitbreiding van het vuur bestond bij het ontvangen van dit bovibt geen gevaar meer. Treinbotsing te Susteren Éérste Paasdag ongeveer half elf is een personentrein uit Amsterdam naar Maastricht, te Susteren in bot sing gekomen met een stilstaande trein bestaande uit ledige kolenwa gens. Een vlerwageutreinstel tloog daar bij in brand. De reizigers van de per sonentrein werden met bussen verder vervoerd. De wagenvoerder van óe personentrein alsmede de conducteur van de kolentrein werden gewond. De reizigers bleven ongedeerd. Het reizigersverkeer ondervond vertra ging. Met man en macht werd aan het werk gegaan om de ravage op te rui Op Sicilië zijn aardschokken waargenomen. Verschillende huizen zijn ingestort. ten bezette eiland Haina», voor de zuidkust van China zo meldt het na tionalistische nieuwsbureau. Volgens dit bureau zijn de aanval Iers na zwaar vuur van de nationalis Hsche strijdkrachten ter zee en te land afgeslagen. Dertien schepen zon tien tot, zinken zijn gebracht. De an dere werden door nationalistische oorlogsschepen achtervolgd. Hoomse jongelui in nood op IJsselmeer Drie Hoornse jongelui de gebrs. R .en de heer B. zagen zich 'Zaterdag nacht op het IJsselmeer genoodzaakt liet anker van hun jachtje uit te gooi en, omdat het grote zeil gescheurd was en zij op de fok alleen Hoorn niet konden bereiken. Zij waren het jacht gaan ophalen uit Oost Knollendam en zeilden er mede via Edam hef IJsselmeer op met bestemming naar Hoorn. Het anker greep zich echter in de bodem niet vast, zodat het boot je snel afdreef. Er kwam water bin nen, zodat de bemanning de handen vol had met hozen. De ongerust geworden ouders char terden des nachts een vïssereboot, -die' tegen de morgen op speurtocht uit trok. De tocht werd mei succes be kroond, zodat het jachtje behouden de Hoornse haven is binnengebracht. Wet op huwelijksfeest in Pakistan Iu het parlement van Pakistan is een wetsonwerp ingediend om de uit gaven voor een huwelijksplechtigheid - c cadeaux inbegrepen, tot onge veer 500 gulden te beperken en het aantal gasten tot honderd. Een Mo hammedaans. huwelijksfeest duurt thans weken en er wordt door honder den gasten aan deelgenomen. Volgens een Oost-Bengaals parlementslid valt de familie van het gelukkige' paar vaak in handen van geldschieters ene verliest daardoor kostbare bezittin gen. Een huwelijk wordt door vejes families als een financiële ramp be schouwd, aldus het parlementslid J Volgens het wetsontwerp kan over treding worden gestraft met een half jaar gevangenisstraf en 3000 gulden boete. DOOR DE STORM OVERBOORD GESLAGEN EN VERDRONKEN. De 39-jarige schipper B. A. Ste vens die in de Keilehaven te Rottef- dam op zijn sleepschip Koopvaart 27 bezig was de loding van dekkleden te voorzien, is door de storm over boord geslagen en verdronken. - Britse douane-ambtenaren heb ben na een onderzoek van vier da gen een boeveelheid nyloukousen ter waarde van ongeveer 800.000 gulden gevonden aan boord van de Francp- nia van de Cunard White Starliné. Strijd ijd in Indo-China laait weer op De troepen van de Vietmfnb zijn een nieuwe aanval in Indo-China be gonnen in de provincie Setrang, 100 kilometer ten zuiden van Saigon. In de delta van de Mekong langs de zeekust. Volgens een Frans militair communiqué is de actie der opstan delingen in de nacht van 5 op 6 April begonnen. Zeer hevige gevechten zijn gaande. Franse vliegtuigen hebben zich herhaaldelijk in de strijd ge mengd en hebben belangrijke knoop punten van de aanvallers bij verras eing overvallen en zeer zware ver liezen toegebracht, aldus het com muniqué. De post Batho, die door de vijand was omsingeld en hevig werd aangevallen, is thans ontzet. De vijand trekt terug en lijdt zware verliezen onder de felle aanvallen uit de lucht. De provincie Soetrang ligt ongeveer 60 kilometer ten zui den van de provincie Travhih, waar de Vietminh 12 dagen geleden een hevig offensief begon en de opera ties nog voortgaan. Soetrang en Traviuh hebben buitengewoon dichte bossen en maken mede door de moe rassigheid een aetie van de Franse infanterie nagenoeg onmogelijk. DK TREINRAMP IN BRAZILIË. Doorde politie te Tanguara, 160 ki lometer ten noorden van Rio de Janei ro, waar Donderdag jl. een grote treinramp plaats vond, is bekend ge maakt dat het thans van vijftig per sonen aeker is. dat zij om het leven zijn gekomen. Vermoedelijk hebben tachtig tot honderd personen het le ven verloren. Tot nu toe zijn acht lijken geborgen De stoffelijke resten konden niet ge ïdentificeerd worden. Livomo is gedeeltelijk verlaten Meer dan 10.000 van de 28.000 in woners van Livomo zijn naar de na burige steden Pisa cn Lucca vertrok ken uit angst voor nieuwe aardschok ken. De treinen en bussen waren over vol. Velen die in de stad bleven, slos gen tenten en hutjes op voor hun buis. De berg Grabbo ten zuiden van da stad kreeg opnieuw een zware schoK. In drie dorpen bleef nauwelijks een huis overeind. Twee persoonlijke on gevallen weiden gemeld. Volgens seia mologen behoren de ergste schokken tot het verleden, doch is het mogelijk, da tzlch in de omgeving van Livorno in de komende paar dagen nog klei nere schokken zullen voordoen. Brand in Ankeveen Het was voor de families Bos en Ketelaar te Ankeveen geen prettige Paasdag. Hun woning brandde tot de grond toe af. De brand ontstond in een hooiberg, vermoedelijk doordat kinderen met lucifers hebben gespeeld De vlammen sloegen over op een schuurtje en vervolgens op het door de beide gezinnen bewoonde pand, dat met een Heten dak was afgedekt. De stormae' lige wind deed het vuur snel om zich heen grijpen zodat de brandweren van 's Graveland en An keveen ondanks hun energiek aanpak ken weinig bonden uitrichten. Door dat de brand eerst de bovenverdie pingen aantastte, hebben buren en voorbijgangers de meubelen uit de benedenwoningen nog kunnen redden. Het meubiliar op de bovenverdieiping ging echter verloren. Toevallig stond in Ankeveen een huls leeg, waarin belde gezinnen tbaus tijdelijk zijn on dergebracht. Door Amerikaanse marine au tori teiten is verklaard dat de vlootlei- ding voornemens is het aantal marine vliegtuiggroepen samengesteld uit bommenwerpers met een groot vlieg bereik, die speciaal worden gebruikt In de strijd tegen onderzeeboten, van twintig op dertig te brengen. Voorts zou het totaal aantal torpedobootja- gers van 140 op 170 worden gebracht De marine zou deze uitbreiding in een jaar voltooid willen zien. Tevens werkt de Amerikaanse ma rine aan een uitgebreid programma om de oorlogsschepen en vliegtuigen, die speciaal worden gebruikt in de strijd tegen de onderzeeërs, te mo derniseren. Ook wordt gewerkt aan nieuwe uitvindingen, die men ln de strijd tegen de duikboten wil toepas sen. In de afgelopen week hebben uieu we geruchten de ronde gedaan over buitenlandse duikboten, die zich ln de wateren langs de Amerikaanse Stille Oceaankust zouden bevinden. Bij Bologna zijn vijftien perso nen gewond bij een botsing tussen politie en boeren, die onbebouwd land wilden bezetten. Twee bejaarde Amsterdammers wer den op de avond \gor Pasen het slachtoffer van liet verkeer. Bij het Oosterpark in Apisterdam-oost liep een 74-jarige heer tegen een motor fiets op. Hij is in bet ziekenhuis aan zijn verwondingen overleden. Eni ge uren later werd vlak bij dezelfde plaats eeu 81-jarige voetgangster door een auto aangereden. Zij is met een hoofdwonde in het Onze Llieve Vrouwe gasthuis opgenomen Des mld dags brak een 29-jarige voetballer een been op een terrein aan de Krui9 laan. Bjj het Mosplein in Amsterdam west reed eeu motorfiets op een stil staande gemeentebus. De bestuurder van bet motorrijwiel is met een been breuk en een hoofdwonde in 't zieken huis opgenomen. Het laatste ongeval van de dag in de hoofdstad geschied de. op de Haarlemmerdijk, waar een voetganger door een motorrijwiel werd aangereden. De voetganger moest in hét ziekenhuis worden- op genomen. Door tot nog toe onbekende oor zaak brak brand nit in de bakkerij van de Coöperatie Eenheid, in de Oostzijde te Zaandam. De Zaandam- se brandweer die met groot materi aal uitrukte kon na drie kwartier melden hel vuur meester te zijn. In totaal werden twaalf slangen uitge legd. De schade bedraagt ongeveer an derhalve ton. De banketbakkerij en de benedenverdieping liepen ernsti ge schade op. De bovenverdieping van bet pand brandde geheel uit. De vrouw van een landbouwer lo Louisviiie beeft bet leven geschonken aan een viertal meisjes. De moeder, de 33-jarige Mackie O'Neal Single- lonn en de vier pasgeborenen maken het, volgens do berichten, goed. liet gezin telde reeds zes kinderen. liet 108 ton metende motorschip Verwisseling is op het IJsselmeer door een zuidwester storm overvallen Het schip was met een uit Duitsland afkomtsige lading turfmolm op weg van Schokkerhaven naar Amsterdani). De helft van de balen turfmolm sloeg tijdens de storm overboord doch d3 schipper De Baas en zijn knecht wis ten Amsterdam veilig te bereiken. De lading was bestemd voor Belgie. De zomertournee van het circus Jos Mullens, waarvoor reeds alle voorbereidingen door de directie wa ren getroffen, zal toch doorgang vin den. Dit, niettegenstaande de ratnp, die de onderneming heeft getroffen, toen jl. Donderdagmorgen het winter verblijf van het circus afbrandde en 22 paarden verloren gingen. De heer Mullens heeft besloten de door bent afgesloten contracten met artisten de Telex tikt.. voor uieuwe nummers te handhaven. Bovendien heeft de dresseur Otto Schuroann zijn vier paarden nog, door dat deze tijdens de ongeluksnachtin een andere stal waren ondergebracht De paardenuummers van de hesr Schumann blveu dus eveneens gehand haafd. Blijken van medeleven met de ramp door middel van brieven, tele grammen en persoonlijke bezoeken uit. binnen- en buitenland blijven ibij het circus binnenkomen. De Amerikaanse legerleiding is nu voornemens honderd duizend nieuwè reservisten onderde wapenen te roe pen. die moeten worden opgeleid m» in korte tijd gereed te zijn voor bun taak, indien zij in het vuur zouden moeten. Indien deze honderd duizend man opnieuw zijn* opgeleid, bedrajagt de sterkte van de reservisten van t Amerikaanse leger 367.000 officier u en manschappen. De 28-jarige Nederlander F. li.' Ley heeft te Soelden een klein plaats je gelegen inde vallei van Tyrol de dood gevonden. Hij werd verrast door een steenstorting. Ley verbleef met een groep Nederlandse touristen in Oostenrijk. Hij zal op de plaats van het ongeluk worden begraven. Na heel wat deviezeniuociljjkhed'm staat hel thans vast, dat drie Neder landse motorrennersdoor de KNMV uitgezonden kunnen worden naar Spanje. Eerste Paasdag vertrokken Dick Rcnooy, Touy Heineman cn A. van Zutphen naar Barcelona, om te starten in de 125 cc klasse van de wegraces, die 16 April op oen cir cuit van ongeveer 4 km. gehouden worden. Niet officieel is medegedeeld, d.u de Italianen ln deze races verstek la ten gaan en dus zullen er dan geen Momiinls of MV's rijden. Dat bete kent, dat de kansen op een overwin ning voor de Hollanders zeer stijgen aangezien de Eysinks bet wel kunnen opnemen tegen de Spaanse Montesa's. Men heeft besloten ter gelegenheid van het officieel bezoek, dat koningin Juliana aan Parijs zal brengen, vol gens de vroegere traditie bij de Por- ted'Itnlië een ereboog op te richten, waardoor de koningin na aankomst per vliegtuig te Orly, op 23 Mol, haar intrede in de stad zal doen. Binnenkort is de aankomst van 1 millioen in Nederland gedrukte school boeken voor Indonesia te verwachten. De boeken werden do^r de Indonesi sche delegatie ter RTC besteld en lig gen thans gereed aan de kado van de haven van Am sterdam. Do book-n zijn bestemd voor de algemene mid delbare schole. cn handelsscholen. Hei ruim 7000 ton metende Britse ss. NNquaJIJy dat zonder lading van Hamburg op weg was naar Amster dam om aMaar cokes te Iaden, raak te op de avond van de tweede raas- dag om 21.40 uur 42 mijl ten noorden vat Terschelling (8 mijl noord noord oost van het lichtschip Terscehlling) een mijn cn zond onmiddellijk een S.O.S.-sein uit. De schade aan het schip toegebracht bleek echter van beperkte omvang tc zijn. Drie kwar tier tater seinde het schip dat de ma chinekamcr niet. geraakt was en dat het zou trachten op eigen kracht Am sterdam te bereiken. Intussen waren op Terschelling en in Umuidcn de sleepboten Holland en Noordholland onder stoom gezet. De Holland van de rederij Doekse voer niet nit. doch de Noordholland van Wijsmuller ging het. Engelse ss. tegemoet om ingeval van nood hulp te verlenen. Frankische graven ontdekt Toen oen aantal arbeiders enige weken geleden de zwarte grond voor een te bouwen gemeénteloods haddon weggegravcii, ontdekte een opzichter plotseling, dat enige kuilen in de ge lige zandbodem veel op graven leken Dr. Hijszelev van het Rijksmuseum Tweuthe- heeft deze veronderstelling bevestigd en na enige weken van af graven verklaard, dat men hier te doen heelt met rtfeugravon uit do Frankische tijd. Kr zijn drie verschil lende groepen ontdekt. l)o laats.c groep zal waarschijnlijk uit de Ka rolingische tijd stammen. Kr zijn geen resten van skeletten of bij gra ven gevonden, waaraan men de gra ven zou kunnen herkennen. Wel is een viertal zgn. boom stam graven onf dekt: lu deze graven werden de lij ken, na in uitgebrande holle boom stammen tc ziju gelegd, ter aarde bj steld. Men heeft uu ongeveer 90 gra ven blootgelegd en onderzocht. In de komende weken en maanden zal me» nog met dit werk doorgaan. Inboorlingen gaan hun Seretse helpen! De inboorlingen van de Bemangwto- stam verkopen' op het ogenblik hun vee, de voornaamste rijkdom van Betsjoeanaland, om oen fonds te stich ten ten behoe.e van de strijd vóór de zaak van Seretse Khama, bun ver bannen stamhoofd. Reeds duizenden pondeu sterling zouden bijeengebracht zijn. De;veeverkoop heeft onverwacht oen boge vlucht genomen Seretse wacht nog steeds te Lobatsi op tor stemming om zijn vrouw tc bezoeken. Ruilt heeft verklaard .hoewel zij zeer ongeduldig is, niet naar Lobatsi zullen gaan, tenzij op verzoek van Se retse. omdat zij bang is, dal men ltaar dan niet meer zal laten terugkeren. Russisch-Oost Duits vredesverdrag? Volgens het met Britse vergunning verschijnende Duitse dagblad Die Welf, zouden de Ritsen voornemens zijn na afloop van de in October a.s. in de Sowjet Russische, zone te hou den algemene verkiezingen, een vre desverdrag met de Oost Duitse rege ring te sluiten. De Oost Duitse rege ring zou dan door bet Kremlin ais een regering voor geheel Duitsland worden erkend. Ook zou de Sowjet Unie voornemens zijn de Verenigd*. Naties te verzoeken Oost Duitsland als nieuw lid toe te laten. Die Welt zegt zijn inlichtingen uit kringen vande Sowjet Russische con trole commissie te hebben verkre gen. Jongetje verdronken In Zuid Scharwoude Toen de heer J. B. alhier Zaterdag middag op zoek ging naar zijn onge veer drie en een halfjarig zoontje, vond hij om ongeveer vier uur ter hoogte van het postkantoor de auto ped en een klompje van de kleine man Zijn angstige voorgevoelens werden helaas bewaarheid, want een 15 me ter verder, werd het jongetje drij vende in de sloot gevonden. Aange zien de dichterbij wonende arts dr. Wilmink niet tliuis was, werd in aller ijl de hulp vau dr. de Wit, die spoe dig ter plaatse was. ingeroepen. Ruim een half uur werd kunstmati ge ademhaling toegepast, maar zoo- de? resultaat. De verslagenheid in de buurt van het slachtoffertje en in het getroffen gezin is groot en hei werd voor allen dus wel een droeve Paas Zaterdag. Niet genoeg kunnen de kinderen gewezen worden op de gevaren waar iu zij zich begeven, als zij aan de waterkant gaan spelen. Ned. elftal op één plaats gewijzigd Voor de wedstrijd op Zondag 16 A- pril tegen België le Antwerpen is het Nederlands elftal als volgt samenge steld: DOEL: Ki'aak uit Stormvogels ACHTER: Potharst Uit Ajax en v. d. Sluys uit BW MIDDEN: v. d. Hoeven uit Ajax, Tc» louw uit Spaï'ta co Stoffelen uit Ajax. VOOR: Schrumpf uit SVV, Steenber gen uit Feijenoord, Roosenburg uit Sneek, Rijvers uit NAC en CU van uit ADO RESERVES: Saris uit BW, Huy- bregts uit BW, v. d. Start uit Ajax en Lakenberg uit BI. Wit. Er is dus één verandering aange bracht in de ploeg die 22 Febr. j.1. té New Castle tegen Engeland B uit kwam: Lakenberg is als rechtsbin nen vervangen door Steenbergen van Feijenoord. De Blauw Witter gaat n:> meer als reserve. Prins Hubert van Pruisen, klein zoon van keizer Wilhelm, is op 10- jarige leeftijd in Windhoek in Zuid- West Afrika gcstorveD. Hij begon Sn Windhoek in Januari een schapen- farm. Radio Stockholm meldt, dat Ca- rolina Karllson, op 88-jarige leeftijd is overleden. Carolina Karlsson werd in 1876 op 13-jarige leeftijd door baar moeder in bed gestopt en werd tn 32 jaren geen enkele maal wakker. Toen zij iu 1908 wakker werd huilde zij om haar moede? die inmiddels reeds jaren overleden wn?.

De Vrije Alkmaarder | 1950 | | pagina 1