Tuinders hadden een best jaar dank zij de droogte Noordermarkibond vergaderde In de toekomst: export, spreiding en nieuwe cultures Werkkleding J. v. d. Kooi Vrijbank RECLAME ROFÏ HÏÏIS naar hel verkoophu's de Schakel In de Zaterdagmiddag in hotel ..de Burg" te Noordscharwoude gehouden algemene Tergadering werd door de voorzitter, de heer P. Duyves de openingsrede gehouden. Na een welkomstwoord tot de gaste en afgevaardigden der aangesloten verenigingen, sprak de heer Duyves als volgt: Wanneer ik als nieuwe voorzitter het genoegen heb deze algemene vergadering te openen, dan bekmipt mij toch wel een zekere schroom als gevolg van het feit, dat dit mij enigszins vreemd is. misschien ook omdat hier Toor mij gestaan Wft iemand, die met groot gemak de voorzittershamer hanteerde. De hr. Kliffen was iemand, dié als het ware was samengegroeid met de tuin bouw en ziju jarenlange praktijk alfi bestuurder in de verschillende tuin bouworganisaties. Zijn kennis inzake de tuinbouwproblemen is maar zeer moeilijk te evenaren. Spr wilde zich gaarne aansluiten bij de woor den uitgesproken bij het afscheid van de heer Kliffen, het vorig jaar. Deze woorden kort e» krachtig vva ren de volgen: „Wie de opvolger vim «1« oor zilt er zal zijn weet Ik niet» ik weet ook niet Of hij hier aanwezig Is, maar Ik zou hen» willen zeggen „Doe als de schei dende voorzitter4, dan doet gij het goed. Rffv.1 dit gezegde, dat ik als slagzin voor ogen wil houden, hoop ik met mijn bescheiden kracht mede te mo gen werken aan de verdere bloei van onze N.M.B. Een tweede functionnaris van wie ik het genoegen heb deze aan u voor te stellen is de nieuwe secretaris, de hr. van Nienes. tot heden een onbe kend gezicht aan de bestuurstafel. Ik meen te mogen zeggen, dat we in de heer van Nienes de persoon gevon den hebben bij wie de functie van se cretaris in goede handen Is. Nu na oen proeftyd van een jaar mag ik de conclusie trekken, dat de samenwer king goed is en m.i. voor de toekomst gewaarborgd. Met de heer Joh. Dek- kér mag ik u een derde nieuwe func tionnaris voorstellen. Deze ia als vi ce-voorzitter in het dag. bestuur ge kozen in de plaats van de heer ^ac. Kostelijk, die zijn plaats als zodanig ter beschikking heeft gestald. We zien in de heer Dekker de man, die bekend met het organisatiewezen on getwijfeld zijn beste krachten zal geven aan de N.M. Bond. Vergade ring U ziet hieruit, dat de samenstel ling van het dag. bestuur een ingrij pende verandering heeft ondergaan. Ik spreek de hoop uit, dat de eens gezindheid van het dag. besttiur, dis zich in het vorige bestuur demon streerde, ook bij de huidige samen stelling bestendigd mag blijven. .Jaaroverzicht Spr. gaf vervolgens een uitvoerig overzicht van de gebeurtenissen op tuinbouwgebied, zoals dit ook reeds in het door ons gepubliceerde jaar verslag van de secr. tot niting kwaxn. Wei ging spr. nader in op enkele pun ten betreffende teelt, afzet en oo- brengst van het product. De teelt in 1949 was niet gunstig. De bijzondere droogte in het midden van de zo mer was oorzaak, dat de opbrengst der vroege aardappelen, vooral op het oude land maar matig was. even zo met de poters. De koolgewass n ondervonden in zeer hevige mate de gevolgen van de droogte. Er werd product van zeer matig gehalte ge oogst. In het bijzonder was dit het geval met de winterbewaarkool. We herinneren ons verder nog het slech te bonengewas, met ziekte, waar door de opbrengst zeer nadelig beïn vloed werd. Ook had de aanvoer van andijvie veel groter kunnen zijn. Gunstig prijs verloop Hoewel de droogte opbrengst en kwaliteit benadeelde, is toch uitein delijk weer gebleken, dat deze zeif de droogte, die ook het buitenland parten speelde, een buitengewoon gunstige invloed op het prijsverloop heeft gehad. Het gezegde een droog jaar is een goed jaar. Is ook nu weer bewaarheid geworden. Spr. ging vervolgens dieper in op de afzet van ieder product afzonder lijk, zoals we dit reeds eerder weer gaven. De heer Duyves noemde hier bij in het bijzonder het Duitse cou- fract, wat spr. éeu redding voor de tuinbouw noemde. Dan reveleerde spr dé zeer belangrijke export naar Frank rijk. t ala-trupüu il Catasuophaat was de afzet van de vroege rode kool. Voor dit product bestond niet de miuste belangstel, ling met gevolg dat enorme massa's geen koper konden vinden en voor veevoer weggingen. Het behoeft geen verwondering, te wekken dat midde len z''n beraamd om deze teelt weer In normale banen te leiden. Voor dit jaar zal een regeling gelden waarbij het gewicht meer de toon aangeeft. Kool boven 2 KG zal een veel lage re vergoediugsprijs ontvangen dan de kool tot maximum 2 KG. gewicht. Hst moet nJ. niet r eer mogelijk zijn dat men met het oog op de ultbetalings- prfla de kool laat groeien tot een zo danig gewicht, dat van een goed han delsproduct geen sprake is. Een ge lijke 'regeling zal ook gelden voor de vroege gele kool. In samenwerking met de prov. commissie werd door de witlekoo'veilingen een aa «voerre- geling tot stand gebracht, die ge werkt heeft totdat de prijzen weer zo hoog werden, dat de aanvoer kon vrij gegeven worden. De prijzen van wit te kool zijn steeds op een hoog ni veau gebleven Het product slabonon bracht zulke goede prijzen op, dat het geen zin heeft deze naar een an dere veiling te brengen. Dat het zo gunstig liep met de *la,bonen was ook een gevolg van de verzending in kisten. Peen- en uien brachten in de be ginne reeds goede prijzen op en be reikten uiteindelijk een ongekende hoogte. De producten, die bet in het afgelopen jaar hebben laten zitten waren kroten en rode kool. We mo gen van geluk spreken aldus voorz., dat er voor de doorgedraaide kooi 'n vergoedingsprijs werd uitbetaald. Er ger is het gesteld met het rodekool fonds, dat de aanvallen op zijn kas slecht doorstond. Voorts zeide spr. dat het met de af zet van de poter» wel ging, ook als gevolg van de centrale verkoop. O- ver deze zaak is heel wat te doen ge weest. Ook in de toekomst zal het noodzakelijk zijn door gemeenschap pelijke samenwerking de prijs der poters in de hand te houden. Wanneer we tenslotte de rekening opmaken kome-' we over 1949 tot een omzetcijfer van f6.415.000, voor welk bedrag bijna 6300 wagons per spoor wagen, scheepsgelegenheid of anto het laadterrein hebben verlaten. De omzet van het eerste kwartaal 1950 bedraagt intussen alweer ongeveer 2,5 milliocn. Bekijken we het omzet cijfer van het afgelopen jaar, dan meen ik, zeidc dhr. Duyves, dat we hier tevreden over kunnen zijn. al zullen de uitkomsten individueel ver schillend zijn. Het lijkt mij daarom juist om. bij het teeltplan een be hoorlijke spreiding toe te passou. Om deze spreiding van de producten te bevorderen en risico's te verminde ren geloof ik, dat het nuttig is aan dacht te besteden aan bet inbrengen van nieuwe cultures, hoewel de moei Üjkheid zich voordoet dat onze gron den zich voor vele cultures niet le nen. Daarom valt het toe te juichen, dat het proefbedrijf Geestmeram- baeht weer in hernieuwde exploita tie zal worden genomen. Het bostuur va:i de NMB besloot gedurende 10 ja ren een bijdrage te verlenen in de kosten van het proefbedrijf. Van de tuinders verwachten we nog een ding en dat is: belangstelling. De inientarisatles Spr. vestigde ook nog de aandacht op de inventarisaties, die door ver schillende leden zeer slordig geschie den. Het begon met de witte kool. Na de vastgestelde datum werden later nog tientallen wagons opgegeven. Dat de eerste inventarisatie der win ferbool niet preclea juist was, kon de voorzitter billijken, maar dat de 2e inventarisatie in Februari er ook ge heel naast was, wijst er op, dat hier onverschilligheid en opzet in het spel ziju. Hoe zijn nu de feiten? Rode kool aangevoerd op 8 April boven de tel ling van 10 Febr., 17 wagons of 5 pCt, terwijl de aanvoer rustig door gaat^ Gele kool 8 wagons boven de tolling of 10 pCt wltle kool 13 wa gons of 21 pCt uien 9 wagons of 47 pCt peen 44 wagons of 48 pCt boven de tellirfg. Spr .deed daarom een beroep op de bestuursleden om hier op toe te zien ITit de hand verkopen Een tweede punt waar spr. op wees was het verkopen buiten de veiling om. Het algemeen belang vordert dat tegen dergelijke personen streng op getreden wordt. Ik zo nu echter, zei- de spr. in overweging willen gevca, indien door u een feit geconstateerd wordt, maak hier direct melding van op het kantoor der veiling. Verder zouden we de vrachtaanvoerders op het hart willen drukken, vervoer geen uit de-hand-verkochte producten want u -naakt zich hiermede aan 'a strafbaar feit schuldig. Hoge bode Wat de poterverkoop betreft bui ten de erkende organisaties om, heeft het bestuur besloten de hoogste boe te op te leggen welke statuair is toe gelaten. Aan de leden, die wel hun medewerking gaven hij de diverse maatregelen betuigde spr. zijn dank Dan bracht sp:een woord van dank aan de betaalmeester de heer J. Ootjers en zijn personeel, <le veiling leider, de heer Kos en het. verdere personeel. De verstandhouding tus sen de ambtenaren van UCB en CCD en de veiling was zeer goed, even eens kan dit gezegd worden ten op zichte van de handel, hoewel enkele handelaren de veiling in 't afgelopen jaar een. zo bittere pil .te slikken heb ben gegeven, dat de smaak daarvan nog in de mond zit. Vooruitzichten Vergadering we staan binnenkort weer voor het begin van het nieu we seizoen. Wat dit ons zal brengen is onbekend. De export is de factor waarmede de tuinbouw staat of valt. Hoewel de vooruitzichten optimis tisch genoemd konden worden is «r voor W,-Duitsland echter zo'n funes te maatregel getroffen dat de vraag rijst of export naar dit land nog wel mogelijk is. Een invoerrecht van f7,20 op sluitkooi en f4.50 op uien, twee voorname producten, ingaande 1 Ju ni a.s. betékent dat van een geregelde export van genoemde artikelen g?en sprake kan zijn. Alleen bij zeer hoge prijzen zal export nog kunnen plaats vinden, iet is echter de vraag of de koopkracht van het Duitse volk dit toelaat. We hebben opgemerkt, dat het Centr. Bu van Veilingen direct op de bres gesprongen is om bij de regering aan te dringen op een gun stige oplossing ten aanzien van deze maatregel, die geheel indruist tegen het op 7 Sept. 1949 gesloten handels verdrag met dit land. We hopen met hart en ziel, dat er in deze zaak. die voor ons van h»t allergrootste gewicht is, Iets bereikt moge worden. Laat deze zaak ons weerhouden ons vertrouwen in d$ toe. komst prijs te geven, daar we in het verleden meer moeilijkheden over wonnen hebben. Laten we daarom val vertrouwen de toekomst tegemoet gaan en er voor zorgen, dat er goed gesorteerd eu 'n goed product aan de markt komt en alle concurrentie .het hoofd bieden en het, terrein, dat we hebben trachten te behouden zo mo gelijk uit te breiden. De laatste man Met de heer Kliffen ls de laatste man heengegaan uit de generatie, die onze veilingorganisatie tot stand bracht, waarmede de Noordermarkt- bond een kostbaar erfgoed in handen werd gelegd. Zonder de grote zorgen die zij gekend hebben en de vele moei lijkheden is deze in merg en been gezonde veilingorganisatie ons in ban den gegeven. Zij hebben het voor 160 pCt goed gedaan. M.H. laten wij dan alkn on ze krachten Inspannen om het door hnn gegeven voorbeeld na le volgen Laten we doen zoals zij het gedaan hebben. Met de%wens, dat God ong werk in de toekomst moge zegenen, verklaar ik de vergadering voor ge opend. Onder de gasten merkten we o.a. óp Burgemeester Schelhaas, de Erevoor zitter de heer J. Kliffen, afgevaar digden der LGC. en Centrale Véilings vereniging Warmenhuizen, Koophan del, Transport, UCB., CCD., PZKD., de voorzitter en secretaris der Prov Commissie, de heren Nijsscn en Vég- ter, oud-burgemeester Wijriveldt, de heren Mallekote en Kriek, de oud- lcèurmeesters Groenveld en Swart, de betaalmeester J. Ootjers, de vei lingleidér J. Kos en vele anderen. De voorzitter wijdde hierop enige woorden aan het overlijden van liet prelid de heer A. Dekker uit nét Waarland. De vergadering nam fe zijner nagedachtenis een ogenblik van stilte in acht. De NOTULEN der vorige vergadering gaven geen reden tot op of aanmerkiugen. Deze werden onge wijzigd vastgesteld. HET JAARVERSLAG werd reeds eerder door ons gepubliceerd alsme de de finantiele resultaten over het afgelopen jaar. De heer P. Zwagerman deelde na mens de rekeningcommissie mede, een en ander te hebben nagezien en in orde te hebben bevonden. Het is een administratie dffs steeds ingewikkal der wordt en Voor een leek niet zo gemakkelijk om te beoordelen. Hoewel de accountantsdienst hier een taak heeft, is het toch wel nut tig, dat een commissie de rekening nakijkt, aldus spr. De afd. H \renkarspel Oost en Nieuw Leven Heerbngowaard "zullen leden aanwijzen voor de nieuwe fl nantiele commissie. DE VOORSTELLEN. In het eerste voorstel vroeg het bestuur de goedkeuring dor alg. ver gadering voor ruiling van li ua2. grond eigendom van de NMB., met 39 m2. grond van dp gemeente Lan- gedijk onder voorwaarde van rgcht van overpad en riolering voor de ge7 meente Langedijk. Aftlus besloten. Het bestuur vroeg tevens de goed keuring voor de verkoop van een strookje grond ter grootte van pjjn. 15 m2. aan mevrouw de wed. van Zijl te Noordscharwoude en verder de machtiging tot verkoop van \iet open terrein gelegen achter de wo ning van de heer J. Kos, koper de fa. J. Eeeen Gz. voor f6000. Ook hier ging de vergadering mee accoord. In het volgende voorstel vroeg, bet bestuur de machtiging! tot het doeu uitvoeren van schoe Uiigs werken rond om het aangekochte perceel gelegen in het industrieterrein. Hoewel de gemeente het terrein bouwrijp zal maken is naar burge meester Schelhaas mededeelde, het sehoeiingswerk dat plm. £100.000 zal kosten, grotendeels voor rekening v. de veiling. De burgemeester zeldè nog dat de aanbesteding voor de ter reinen heeft plaats gevonden en hoe wel de laagste inschrijver f48000 bo ven de begroting kwam, de gunning vermoedelijk voor de begrotingspri.is zal worden uitgevoerd. Spr. zeide voorts, dat er een in- st eekhaven kdmt ten dienste van dé Noordermarktbond en de kosten val het sehoeiingswerk voor de veiling ongeveer £60.000 zullen bedragen. Hef. voorstel werd aangenomen. Voorzitter roept vervolgens een woord van welkom toe aan het oud- hestuurslid, de heer Jac. Groen, lid der Tweede Kamer. De vergadering ging tevens accoord met de gevraagde machtiging om bij de Coop. Boerenleenbanken Noord scharwoude 1 en II ex crediet aan te vragen van f50.000. Boetebepaling tot f2000. - verhoogd, Het bestuur stelde de algemene vergadering voor art. 14 der statuten als volgt te wijzigen en wei b 2e ali nea, waarin het vastgestelde bedrag der boete van ten hoogste f100 voor elke overtreding, wordt hérzien in een boeto van ten hoogste £2000. De heer Grootgs Nieuwe Niedorp dacht, dat het niet denkbeeldig was. dat er door deze maatregel leden zon den bedanken. Spr. meende in deze de telers van pootaardappelen. Na enige discussie ging <ie verga dering er in mee. Het laatste voorstel van het be stuur om 0.3 procent der veilingspro visie bij te schrijven op de iedenre- kening en 0.1 procent te storten in het pensioenfonds werden eveneens aanvaard. DE VOORSTELLEN DER AFDELINGEN. De tuinbonwvereniglng Nieuw Le ven stelde voor om er bij de hevoeg de instanties op aan te dringen, dat de kostprijzen worden herzien en dat de bewaarvergoeding van pootaard appelen en bewaarkool worden ver hoogd. In aansluiting hierop" werd een voorstel van de afd. LTB. Heerhu- gowaard gelijktijdig behandeld. Deze vereniging stelde voor om de toeslag op de rode kool als volgt te rege len: Januari f0.30 Februari f0.4Ó Maart 10.50 en April f0.60 per week en per 100 kilogram. De lieer Joh. Bossen Nieuw Leven vond. dat. hef prae-advies van het bestuur niet ver genoeg ging. Spr. gevoelde er niets voor om beneden de kostprijs to leveren. De kostprijzen zijn aanmerkelijk gestegen Spr. kon wel meegaan met het voorstel van de LTB. Heerhugo- waard Noord. De heer Bleeker. LTB. Heerhugo- waard Noord gaf een nadere toelich ting, op het voorstel. De voorzifter meende dat de mini mum prijg wel 60 procent van de kost prijs bedroeg. De heer Nijssen Prov. Comm. zeide dat er destijds een regeling voor p-">j zen met een oplopende schaal ge maakt was. Ten einde markt bedelf te voorkomen werd er tevens een re geling voor de export naar Duitsland getroffen. Het stelsel der minimum prijzen is zo bepaald als de Prov. C. dit voorstelde. Men moet ook reke ning houden met de concurrentie van Denemarken. De monopolieheffingen, die Duitsland wil invoeren noemde spr. funest. Het CB., Stichting voor de Landbouw enz. zullen samen met de regering doen wat mogelijk is. Het prae-advles werd aangenomen Het voorstel van de LTB. Heerhu- gowaard Noord om de algemene ver gader'ing van d3 NMB. om beurten in de verschillende afd. te houden, werd verworpen, zodatde bestaande toe stand gehandhaafd blijft. Een koelhuis} Nieuwe Niedorp en Omsterken wil de het industrieterrein zodra het be schikbaar is, zo spoedig mogelijk be nutten en daarop allereerst een groot koelhuis bouwen. De heer Zwagerman herinnerde aan het destijds genomen besluit, om een koelhuis te bouwen op het ter rein vande fa. Trompetter. Spr. was van oordeel dat een groot koelhuis past bij de veiling. De heer Zwager man noemde in dit verband de vei ling te Winkel. De voorzitter meende dat deze ver gelijking niet opging, daar er in Win kei een fruitkoelhnis gebouwd 19. Spr. wilde eerst het Industrieterrein klaar maken en dan de zaak opnieuw bekijken. Aangenomen. Voorstel Uodcmpcnsloen. De vereniging Tuinbouwbelang drong er op aan, da het Centraa] Bureau van de Tuinbouwveilingen al haar invloed zal aanwenden bij de rege ring om straks bij de gehele sociale wetgevjgg, het stelsel van een bodem pensioen zonder premiebetaling in te stellen, voor zelfstandige tuinders, zulks ter aanmoediging van de vrij willige pensioenverzekering van de ie den der aangesloten veilingen. Het prae-odvies luidde dat dit voor stel thuis behoort bij de Standsorga- nlasties. De heer K. van Dijk, de geestelijke vader van het voorstel zeide, dat hij het bestuur het niet lastig wilde ma ken, doch dat he* zijn bedoeling was dit punt bij het CB. aanhangig te ma ken,- ook gezien de povere resultaten met de vrijwillige pensioenverzeker. Van de 1400 leden der NMB. gaven ér zhh maar 60 voor op. Spr. herinne-de aan de crisisjaren met de vele ellende voor de tuinders. Het zou volgens spr. goed zijn als deze zaak goed onderzocht werd, nu de noodwet Drees ten einde loopt. Spr. deed een beroep op de afgevaar digden deze aangelegenheid eens gron dig te onderzoeken, daar deze gedach te leeft onder alle gezindten. Het gaat er om het oud en arm de we reld iut te helpen. De heer Volkers de Eendracht zei de tegen het prae-advies gestemd ie hebben in de bestuursvergadering. Spr. had zich tot het CB. willen wen den. Het is volgens spr. een meer soo. economisch vraagstuk en geen poli tiek vraagstuk. De voorzitter verdedigde het he- stuursvoortsel. Het is hier een prin cipieel standpunt, wat in de stands organisaties thuishoort. Spr. zeide dat de NMB. er bij het CB. op had aangedrongen zich tot de regering te wenden met verzoek de ondcre tuinders vrij te stellen vin premiebetaling. doch dat het CB. ad viseerde het verzoek terug te ne men. De heer van Dijk dankte voor de ge legenheid hem geboden hierover te spreken. Spr. verlangde geen stem ming. zodat het voorstel werd geacht te zijn verworpen en bet praeadvias dus aangenomen werd. De Eendracht als laatste voorstal- Ier, wilde de algemene, vergadering op een zodanig tijdstip houden, dat het mogelijk was om voorstellen, die op deze vergadering aande orde kwamen en aangenomen, datzelfde jaar ook in de vergadering van het CB. te brengen. Nu is het zo, dat 'le vergadering van het CB. voor die van de NMB. wordt gehouden. Het bestuur oordeelde dat het voor stel om practisclie redenen niet uit voerbaar was. daar voorstellen voor de algemene vergadering van het C B. dit jaar al voor 6 Februari moes ten worden ingediend. De voorzitter kwam de Eendracht In zoverre tegemoet, dat hij de NMB de voorstellen tijdig bij het CB. wi! de laten indienen. Het is dan echter gewenst, dat de afd. heel vroeg ver gaderen. De heer Met de Eendracht wilde het boekjaar per Juni laten lopen. Dan zou de NMB. eerder kunnen ver gaderen De voorzitter ontraadde dit. Burgemeester Schelhaas zeide dat het grote bestuur van de LGC. do voorstellen voor het CB. ook eerst behandelt. Besloten word het voórtsel nog een jaar aan te houden Hiermede waren de voorstellen af gehandeld. De heer Nijssen dankte voor de uit nodiging hier tegenwoordig te zijn, Spr. zeide dut het wel wenselijk wad als de NMB. in de toekomst wee# een vertegenwoordiger had in het be stuur der Prov. Comm. De heer Nijssen dankte voor het grote vertrouwen dat men in de Prov. Comm, stelde. Spr. drong er bij do leden op aan. om bij de inventarisatie alle medewerking te verlenen, daar het CB. in deze alle vertrouwen in de Prov. organisatie stelde. Wettelijke veilplicht. Thans gaat het er ook om pal te blijven staan voor de wettelijke veil- pllehf. Daarom is het gewenst, dat de NMB.. waar zoveel saamhorigheid heerst ook alle aandacht schenkt aan de inventarisatie. Wat de pensioenverzekering betreft voor zelfstandige tuinders, zeide spr. dat de voorbereidingen in een ver gevorderd stadium gekomen waren. Vorige week is deze zaak wederom besproken en bleek dat er zich 1000 personen v. de vrijw. pensioenverze kering hadden opgegeven Het beslnit is gevallen om door te gaan, zodat deze belangrijke aangelegenheid dus niet van de baan is. Het is dus zaak om hiervoor pro- poganda te maken onder de aangeslo ten tuinders. Een pensioenverzekering is anders als de noodvoorziening van Drees, die spr. wel kon waarderen. Het gaat hier om een behoorlijk* voorziening voor de oude dag. De voorzitter dankte voor deze vrien delijke woorden. Nadat gepauzeerd was en de ver gadering zich verenigde aan een ge meenschappelijke broodmaaltijd volg de als lotpunt De rondvraag. De heer Jac. Groen dankte even eens voor de ontvangen uitnodiging Spr. bracht vervolgens een technische aangelegenheid naar voren namelijk de afzet van de Pootaardappelen. in het bijzonder die van de vroege eersteling, welk product niet alleen in Westfriesland, maar ln bet bij zonder voor het rayon van de NMB. van zoveel belang is. Men zie hie voor het afzopderliy artikel in ons blad. Nieuw Leven vroeg naar de nnm - lijkheid om iedefe dag veiling te den voor het product witlof, vo< t als het wat warmer wordt. De voorzitter zeide dat deze z de aandacht heeft. Do afd. LTB. Langedijk wilde n het voorjaar de gelegenheid geven overblijvende pootaardappelen per bak to veilen. Hiervoor zal a.s. Don derdag gelegenheid worden gegeven. De vrachtvaarders vroegen dc on rit aan de oostkant bij de laadplaats te verbeteren. Men zal zich hiervoor verstaan mot de Ned. Spoorwegen. Nadat er nog enkele punten van meer Interne aard besproken waren, en burgemeester Schelhaas de gevoc lens der gasten vertolkt had, waarbij hij wees op he' streven naar een meer intensieve tuinbouw met nieu we cultures, en de stichting van een neerzetveiling (industrieterrein) e- ventuele plannen voor de bouw van een koelhuis enz. en ook de ere-voor- zitter, de heer J. Kliffen nog enkele waarderende woorden had gezegd, ging de voorzitter tot sluiting over met een woord van dank dat de ver gadering hem de leiding zo gemak kelijk had gemaakt. Onze voorraad is de laatste dagen weer uitgebreid met een nieuwe collectie Herenoverall's in alle maten. Kinderoveral I's Blauwe jassen en broeken Manchester JASSEN en broeken Buikmaten worden ook weer geleverd in man chester broeken. Slootdorp Tel. 1 Manufacturenmagazijn Wegens omstandigheden zo spoedig mogelijk een vast arbeider gevraagd, beslist goed kun nende melken. Woning aanwezig. C. SCHOORL, Burger brug A 81, tel. K 2246—259. WERK GEVRAAGD voor jongen van 17 jaar op bouwbedrijf. L. VAN OLST, Torenstr. 37, Middenmeer. Zuid Zöperweg 43 WIERINGERWAARD Woensdagmiddag 2 uur Rundvlees verkrijgbaar. Voor direct gevraagd enige (linke jongens R. VADER, kermisbedrijf, Lutjewinkel. PINKEN IN DE KOST GEVRAAGD K. WETLOK, Sint Maar- teiwbruz. WEIDE AANGEBODEN voor 4 pinken W. RENS, Moerbeek D 48. Wegalsluiting De Plaatselijke Commissie voor Ruilverkaveling, ge naamd Waarlands- er» Slootgraaf polder, brengt ter kennis van belangheb benden, dat de Waarlands- weg en de Kerkweg te WAARLAND op Dinsdag 18 en Woens dag 19 April 195D voor alle rijverkéer is GESLOTEN. 'Harenkarspel, 17 April-1950. 6 pond STOOFPEREN 1.00 4 pond STOOFAPPELEN 1.00 SINAASAPPELEN, 4, 5. 6, 8 10 1.00 Verse PINDA'S, per ons 25 DIEPVRIES BAMI 1.56 DIEPVRIES SP1NNAZIE van 99 voor 80 APPELMOES van 89 voor 74 AARDBEIEN van 115 voor99 FRAMBOZEN van 115 voor 99 BLOEMKOOL, le soort voor 98 SOEPGROENTE 30 N. Tuinman Tel. 505 Notaris H. J. van Veen te Zijpe, zal op Woensdag 19 April 1950, des voorin. 9 uur, ten huize en ten verzoeke van dc heer P. VERVER aan dc -an Forecstweg te JULIANADORP houden van: 10 stuks hoornvee, w o. 5 koeien, gekalfd hebbende of gereden, een zomerkalver, een vette Koe, een gereden pink en 2 herfstkalveren (t.bc.-vrij), een aftandse merrie (15 j.), bakwagen. walenmaker, maai- maehine, twecscharige ploeg, balansploeg, egge, hooi. schuiver, diiew. kar met bak. hooikrosbeun. bietensnij der, hekpalcn en zethekken, kruiwagen, papbakken. ier- pomp, zaadbakken, hooigraaf. slegge, tuia°n, nut. rs, evenaar, waterbak, bussen, emmers, vijzelberg, boet met blikplaten <9 x 6 m.). vijzel met kuip en alles wat ver der ten verkoop zal worden aangeboden. De veiling van het vee begint om 1 uur. De Hengstenassociatie Schagcn en Omstreken stelt dc navolgende hengsten ter dekkinq beschikbaar bij C. MOOIJ te ST. MAARTEN, Tel. K 2246—261: le.de Preferente Groninger stamboekhengst ERNS1 577 S Gr. t.. donkerbruin met kol en b.a.h. witvoet Zoon van de alom bekende Groninger stamvader „Gambo". Dekgeld f 60. 2e. KAROLUS VAN WITTENSTE1N 1048 S. Gld. t Deze bruine bles met 3 witte voeten is gefokt uit het allerbeste- Gelderse bloed van stal Binsbergen te Zoel en. en valt op door zijn extra type en mach tige gangen. Dekgeld f 70 plus f 2.50 stamboekkosteu. VOOR BETERE MEUBELEN TE WIERINGERWAARD

De Vrije Alkmaarder | 1950 | | pagina 4