De Terdwenen Professor KAPPIE Hel Wille Kruis Afd. Wieringermeer Lou Bandy kwam z'n strohoed even laten zien Het ledental gaat flink vooruit Vrijdagavond werd in hotel Smit U Midenmeer de jaarvergadering ge houden van het Witte Kruis. Voorzitter, de heer J. A. Woldering. kon aan slechts 9 leden het welkom toeroepen. Wanneer men nu weet, dat de afdeling momenteel 1004 leden telt, dan was de opkomst toch wel heel erg slecht te noemen. Na het openingswoord werden de notulen van de vorige ajarvtrgadt- rlng gelezen door de secretaris, de heer Harshagen, welke onveranderd werden vastgesteld. JaarverslaQ Van het door de secretaris uitge brachte jaarverslag vermelden wij het volgende. Het verenigingswerk kon gedurende het verslagjaar op normale wijze plaats vinden. De moeilijkheden van de inundatie kwamen wij te boven. In het bestuur vonden geen veran deringen plaats de aftredende be stuursleden werden allen herkozen. Het bestuur vergaderde vier maal. Het dagelijks bestuur kwam in ver band met de vele werkzaamheden, geer vele malen bijeen. Het ledental ging in sterke mate vooruit. Op 31 December 1948 was het ledental 866. In de loop van 1949 nam dit aantal tot 1004 toe. Zolang nog niet alle gezinnen in de Wierin -germeer lid zijn, mogen we niet te- vreden zijn. De magazijnen voor verplegingsar tikelen worden naar behoefte aange vulcL Omtrent het gebruik en terug bezorging zijn geen bijzondere opmer kingen te maken. Het materiaal ver keert in goede toestand. In totaal werden 506 artikelen uit geleend, nl 232 te Slootdorp. 112 te Wieringerwerf en 162 te Middenmeer. De ligtenten waren vrijwel steeds in gebruik. Door de wijkverpleegster werden voor het verplegen van zieken 25" bezoeken afgelegd en wel in totaal 106 gezinnen. Zuigelingenzorg Aan huis werden bij 182 zuigelin gen in totaal 861 bezoeken afgelegd. Eind October vingen de zittingen van de Consultatiebureaus voor Zui gelingen te Wieringerwerf. Midden meer en Slootdorp wederom aan. Beide plaatselijke artsen verleenden hieraan hun medewerking. Op de zittingen werden 78 zuigelin gen ingeschreven en 272 consulten verstrekt. Hoewel wij de kerkeliike instanties zeer dankbaar zijn voor de terbesr1- klng gestélde ruimte, is een betere huisvestng dringend nodig. TBC bestrijding. Door de wijkverpleegster werd in haar functie van TBC Huisverzorg ster .geregeld 35 gezinnen bezocht Voor huisbezoek weden 238 bezoeken ken. Zes patiënten maakten thuis 'n kuur door. Verschillende leden wer den door bemiddeling van de afde ling in een Sanatorium opgenomen. De Emmabloemcollecte was een suc ces. dank zij de medewerking van het damescomité. keld werd. Begonnen met twee vaste krachten, moesten wij hiervan al spoedig één missen wegens haar be noeming elders. eMt veel moeite kon den wij enige losse krachten ter be schikking krijgen, zodat het werk, zij het dan ook met veel moeite, door gang kon vinden. Ondanks vele po gingen was het niet mogelijk een nieu we vaste kracht te krijgen. Ook de financiële zijde van de Kraamverzorging stelt ons voor gro te problemen. Stichting Wükgebouw. Dit onderwerp was in het bestuur velo malen een punt van uitvoerige besprekingen. De plannen zijn nog niet definitief met vele instanties zijn nog bespre kingen gaande. Diversen. He£ contact met hoofdbestuur, an dere organisaties op ons gebied en het gemeentebestuur van Wieringer meer was steeds van zeer aangename aard. Afgevaardigden van het ge meentebestuur woonden vaak de be sprekingen bij, terwijl de heer Poste ma, gemeentearchitect, ons met raad cn daad ter zijde stond bij onze In plannen. Het jaar 1950 zal voor de vereni ging een belangrijk jaar worden en wel speciaal in verband met onze bouwplannen. Krachtige steun vanon ze leden Is hierbij onontbeerlijk! Het jaarverslag werd onder dank zegging aan de samensteller goedge keurd. De financiën De penningmeester, de heer C. van Splunter, gaf vervolgens een finan cieel overzicht van de afdeling met haar diverse onderdelen. De inkomsten van het Witte Kruis bedroegen f5.693.89, de uitgaven be droegen f 5.524.56. De rekening van de Wijkverpleging sloo^ met aan inkomsten en uitgaven tot een bedrag van f 4.363.66. Op de auto van de zuster werd f500 afge schreven. De inkomsten voor de TBC bestrij ding bedroegen f2.156.73, de uitgaven f 1.904.18 Het Materialenfonds had aan inkom sten f3.825.85, de uitgaven waren f 2.841.06. Aan materialen werd inge kocht voor een bedrag van f1.341.06. terwijl aan de afd. Kraamverzorging een lening werd verstrekt van f 1.500. De ontvangsten voor de afd. Kraam verzorging waren f 4.659.82. de uitga ven bedroegen f 3.838.97. Opgemerkt dient nog te worden, dat de auto van de zuster en het ma teriaal beiden voor fl op de balans voorkomen, terwijl voor de auto reeds weer een bedrag van f 1009.90 kon worden gereserveerd. Door de gemeente werd aan de di verse onderdelen van het W. K. sub sidie verstrekt .terwijl een gift van de Zangvereniging Slootdorp ten be drage van f 174.09 vermeld dient te worden. De erkenning werd goedgekeurd en de penningmeester dank gebracht voor zijn gehouden beheer. Roofoverval na een jaar opgehelderd De Haagse politie heeft een roof- i overval opgehelderd, die op 25 Mrt. 'an het vorige jaar in Den Haag :s gepleegd. Op 24 Maart 1949 kwam bij een mu ziekhandelaar op de Prlnsegracht 'n jongeman, die voorgaf een verster ker te willen kopen. Men kon het echter over de prijs niet eens wor den, waarop de jongeman meedeel de de volgende dag terug te komen. De volgende dag sloeg hij de mu ziekhandelaar op een gegeven mo ment onverwacht met een hamer op het hoofd. De man werd evenwel niet verdoofd. Hij greep de aanval ler vast. die zich echter losrukte en de benen nam. De politie kwam echter zijn Inden- titeit te weten, toen zij onlangs de 20- jarige monteur S. A.O. uit Den Haag arresteerde, verdacht van inbraak ineèn stoffeerderij op de Noordwal. Hij bekende ook de roofoverval op de Prinsegracht gepleegd te hebben, alsmede in Haagse scholen. Het Westduitse persbureau DPA meldt dat vijf met schroot beladen Westber-lijnse vrachtauto's, die op weg waren naar West-Duitsland. he den bij een controlepost aan de Sow- jet-Russische controlepost aangehou den. de Britse autoriteiten zijn nog bezig met het onderzoek naar deze eerste aanhouding EN HET WRAK VAN DE „LUPINO" 12. Kappie barstte bijna van woede, toen hij weer naast de maat stond, die huilend achter het stuurrad sond „Schei uit met je gemekker!" riep hij. ,.Er hadden van allerlei ongeluk ken kunnen gebeuren, toen jij het stuurrad in de steek liet! Besef je dat dan niet?" „Maar de Professor had mijn Zuidwester van mijn hoofd gepakt, en hem op zijn eigen hoofd gezet'. Dat kon toch niet?" jammerde de raaat. „Het was toch mijn Zuid wester, en die moest ik toch terug hebben?" „Die Zuidwester is dan ze ker belangrijker dan de „Kraak" hè gromde Kappie, die ineens naar ce grond keek. In zijn woede had hij er geen erg in gehad, dat hij op Iets stend tf trappen, en dat iets bleek nu de hoge hoed van Professor Qui- bus te zijn. Kappie raapte het di-ig op. dat nu eerder op een harmonica dan op ten hoed leek. „Van de Pro fessor 5" stamelde de maat „Wat een ellende! U hebt er op staan trappen, denk :k!' Houd jij je mond!" zei Kap pie, die nu helemaal van streek was. Hij daalde met de gekreukte hoed 't trapje at en begaf zich naar de hut van Trofessor Quibus. Hij klopte met een ernstig gezicht op de deur, die even lutej op een kier open ging. De Professrr stak zijn hoofd om de hoelc en Kappie zag tot zijn verbazing.dat hij er ten hoge hoed op droeg. „Eh.. neemt u mij niet kwalijk", begon Kapi ie, „Maar er is iets vreselijks met uw hoed gebeurdeh.... ik heb er, geloof ik, op getraptcn dit is er van over!". Kraamverzorging. Dit onderdeel avn ons werk gaf ons dit jaar vele zorgen, zowel op financieel als organisatoirsch gebied. Het aantal aanvragen was groot, in totaal konden 44 verzorgingen plaats vinden. Daar tegenover stond, dat met de personeelsbezetting zeer veel gesuk De heer Lou Bandy is Zaterdag avond even naar Middenmeer geko men om in een variétéprogramma in hotel Smit z'n strohoed te laten zien, en na wat met z'n hand gewuifd te hebben naar het talrijke publiek in de zaal een paar oude liedjes en enige platvloerse moppen ten beste te hebben gegeven, verdween de grote Lou weer met gevolg. Het hele optreden van deze grote Lou, inclusief zijn gul uitdelen van de appeltjes, had in totaal twintig minuten in beslag genomen. Het pu bliek in de waan achterlatend dat zij hem, „geweldige dan ooit", zoals in het porgramma stond vermeld, nu in levende lijve had gezien en gehoord. Maar geef ons dan maar voortaan een uitvoering van een plaatselijke toneelvereniging. Het mag San niet zo geroutineerd gaan, doch je weet dan dat er met ernst gespeeld wordt. Het optreden van Lou Bandy is ons tè geroutineerd en geraffineerd. Maar enfin we hebben dan toch de grote man in ons midden gehad en we wo Verkiezingen Hierop hadden een aantal verkiezin gen plaats. De heer C. van Splunter werd bij acclamatie als penningmees ter herbenoemd. Voor de heren K. van Sittert en P. Boer, die niet her kiesbaar waren, werden benoemd de heren P. G. Keet te Slootdorp en de heer H. de Graaf te Wieringerwerf. Tot lid van de kascommissie werd in de plaats van de heer A. C. van Nieu wenhuyzen gekozen de heer K. van Sittert. Allerlei Het voorstel van het bestuur tot oprichting van een afdeling van het Koningin Wilhelminafonds (kankerbe strijding) werd teruggenomen, daar de Bond van'Plattelandsvrouwen een vergadering met gelijk doel heeft uit geschreven. Besloten wordt dat met het bestuur van deze bond in contact zal worden getreden. Bij de rondvraag deelt de heer H. de Graaf mede, dat de Commissie Noodvoorziening Wieringermeer (in liquidatie) heeft besloten het Witte Kruis een gift van f 1000 te schenken voor het materialenfonds. Onder gro te dank wordt deze vorstelijke gift aanvaard. Hierna volgde sluiting. nen maar in het boerenland! De conferencier, Kostja van Kat wijk, deed heel erg zijn best om het programma zo smakelijk mogelijk voor te stellen. Het was jammer dat hij daar pech mee had, hetgeen hij ten dele aan zich zelf te wijten -h^ want hij heeft geen enkele faaal de juiste toon weten te treffen, cU* een conferencier nu eenmaal eigen moet zijn. En vervolgens was hij met zijn programmanummers nu eenmaal niet gelukkig, ze waren niet zo daverend als ze waren aangekondigd. The Movers, in hun nummers mens of pop was een gooi en smijtpartijtje Accordeola, Neerlands onovertroffen accordeonorkest zoals ook al weer op het programma stond vermeld. Is een heel gewoon orkest, met geen enkele bijzondere prestatie. De zangnummer tjes. die er tussendoor werden ge bracht voor de microfoon werden zonder enige voordracht gegeven. De eerste de beste dilettant zou dit ze ker verbeteren. Een uitzondering wil lea wij hierbij maken voor Jaap Vis- sep in z'n negerzang. Hij beschikt over een goed geluid. De vier Hadori's hebben een behoor lijk nummer weggegeven op de tram pofin. Dit was variété van goed r halte. Voor de rest- was het een zeer matige avond. DUITSE POLITIE ACHTERHAALT GESTOLEN SCHILDERIJ VAN ADBIAAN TAN DF. TELDE Duitse politic heeft twee mannen gearresteerd, die in het bezit be- vonden werden van eeE kostbaar schilderij van de zeventiende eeuwse Nederlandse schilder Adriaan van de Velde. Men meent, dat het schil derij ls gestolen uit een te Berlijn in de oorlog ingerichte bergplaats voor kunstschatten, die bomvrij ge acht werd. Dc waarde van het inbe- slag genomen schilderij wordt op .tachtigduizend mark geschat. De beide arrestanten verklaarden het schilderij voor honderd mark van een andere man te hebben ge kocht. Vliegende hoed duikt telkens weer op De Vliegende Hoed, die onlangs, be dekt door labels, krantenknipsels, eer tificaties, enz. per KLM-vliegtuig uit Jonannesburg op Schiphol arriveer den en die, omdat deze Panamahoed gedoemd is rusteloos over de aard bol te vliegen, na een kort oponthoud in de richting van Oost-Europa ver dween, duikt met tussen pozen niet alleen op verschillende vliegvelden, maar ook in de wereldpers geregeld op. Vermeldde de Zuid-Afrikaanse krant Tlie Star onlangs dat een hoedenfa- briakant m Londen de waarschijnlij ke eigenaar was: thans schrijft de Straits Times van Singapore dat mr. J. Plurap, een radio-omroeper te Bris bane, beweert dat het zijn hoed is> omdat hij deze in 1946 na een vlucht van Djakarta naar Australië in het vliegtuig had laten liggen. Het schijn!, dat met het toenemen van het aantal vlieguren ook het aan tal vermoedelijke eigenaren van de mysterieuze hoed voortdurend groeit FOUTE CONSTRUCTIE IN DF SCHOORSTEEN OORZAAK TAN BRAND TE WEBTEKSHOOF! Naar thaus is vastgesteld, is de brand, die in de burgemeesterswo ning te Werverahoofd Vrijdagnacht de dood van drie meisjes tengevol ge had, naar alle waarschijnlijkheid ontstaan door een foutieve construc tie in de schoorsteen, waardoor het houtwerk vlam vatte in de kamer, waar de meisjes sliepen. Men deelt ons van de zijde van de brandweerinspectie mede. dat een dei- gelijke constructie op het platteland in de oude huiden nog wel eens voor komt tengevolge van het feit. dat in vroeger jaren de bouwverordening nog niet zo streng werd toegepast als heden ten dage. 101-J.VltIGE T' DORDRECHT Vandaag zal mevrouw M. van Hees Koppe te Dordrecht haar 101e vee- jaardag vieren. Zij geniet nog een uitstekende gezondheid. HELFT TAN NEDERLANDS OUD STE TWEELING O TERLEDEN" Te Waspik, waar zij de laatste ia- ren op kamers woonde, is de vrou welijke helft van Nederlands oudste tweeling, de wed Cornelia Montens- Straver, overleden. Met haar broer Melc-hior Straver, zou zij 6 Aug. a.s. 94 jaar geworden zijn. DONDERDAG 20 APRIL 1950 Hilversum I. 402 m. KRO: 7.00 en 8.00 Nws; 8.15 Pluk de dag; 9.00 Voor de vrouw; 9.40 Schoolradio; NCRV: 10 00 Strijkorkest; 10.15 Mor gendienst; 10.45 Muziek van Haydn; KRO: 11.00 Voor de zieken; 11.45 Schoolradio; 12.00 De Zevenklapper; 12.33 Orkest zonder naam; 13.00 Nws; 13.20 Omroepkamerorkest; 13.50 Zang recital; NCRV: 14.00 Promenadeconc. 14.45 Voor de vrouw, 15.30 Altviool recital; 16.00 Bijbellezing; 16.50 Radio jeugdjournaal; 17.15 The Twentieth Century Serenaders; 18.00 Trio Fan tasia; 18.25 CNV-kwartier; 13.40 Leflpr des Heils; 19.00 Nws; 19.15 Vrij en Blij; 20.00 Nws; 20:05 Studio-ster avond met Rijmwaterval en Familie competitie; 22.15 Buitenlands overz.; 22.35 Gram.; 23.00 Nws; 23.15 Avond concert. Hilversum II, 298 m. AVRO: 7.00 en 8.00 Nws: 8.15 <Aram8.55 Voor de vrouw; 9.00 Strijkkwartet; 9.30 Solt and Sweet: 10.00 Morgenwijding; 10.15 Arbeidsvitaminen; 10.50 Voor de kleuters: 11.00 Kerk- en Torenklan ken; 1140 Carillonspel; 12.00 Klassie ke muziek: 12.38 Cowboy-songs; 13.00 Nws; 13.15 Promenade-orkest; 14.00 Met naald en schaaf; 14.30 Strijk kwartet; 15 00 Voor zieken en gezon den; 16.00 Nieuwe blokfluit-muziek; 16.15 Bonbonnière; 17.00 Voor de rij pere jeugd; 18.00 Nws; 18.15 Sport- praatje; 18.30 Strijdkrachten; 19.05 The Skvmasters; 19.30 Radio Volks muziekschool: 20.00 Nws; 20.15 B~r* Philh. orkest; 21.15 Avondschool; ?1.40 Vioolrecital; 22.25 Orkest Hugo de Groot; 23.00 Nws; 23.15 Sport. Een romantisch verhaal uit da Griekse bergen De gang! De geheime gang. die vau het tuinhuisje naar de haard in de keuken van Stephanides voerde! De geheime gang, waardoor Hamid komen zou! Door deze gang wilde Stratos de brief wegbrengen. 23x HOOFDSTUK Een verrassing Er moest iets .gedaan worden. Vitus was er- niet de man naar, om zich door de omstandigheden te laten overrompelen. -Hij stak een van de Uitstekende sigaretten, die Stratos bij hem had neeegozet, op, en dacht o- ver de toestand na. Stratos moet in elk geval verhin derd worden de geheime gang te be treden. Als alles goed ging kon Ha mid tegen de avond, voor het inval len der duisternis hier zijn. Hij ken de het andere uiteinde van de gang en wist, dac een overrompeling op klaarlichte dag onmogelijk was. Hoe kon Stratos echter zolang worden te gengehouden? "Vftus belde. De kawasz verscheen en hij verzocht hem. de kapitein te toepen. Na enige tijd werd de deur fsopend en lftptests van de officier verscheen.Elena. Slj was niet meer gekleed in de Uniform vsn een vrouwelijk lid ener roverbende, doch was weer geheel •a ai de elegante jongedame, die fn de prachtige villa te Salonlkl thuis hoorde. Zij droog een witte, voetvrije rok en een witte volleblouse enzag •r allerliefst uit. door Ernst Klein Vitus dacht er in zijn verrassing geen ogenblik aan, om zijn verwonde ring te verbergen en raademoiselle Elena, die als een echte vrouw, zeer goed wist, hoe mooi ze was, kon op zijn gezicht de bevestiging van dit feit buitengewoon duidelijk lezen. Goedendag, mijnheer Thavon. zei de zij met haar ondeugendste glim lach. Kapitein Stratos is op het ogen blik verhinderd, bij u te komen en heeft mij verzocht u te vragen, wol ke wensen u hebt Dat is de verstandigste gedachte, die de toch reeds zo sympathieke ka pitein had kunnen doen Nu, hij had toch ook mijn zuster kunnen sturen. Daarover kuunen en zullen wij la ter ook nog spreken. Op liet ogenblik gaat het om het volgende: Ik heb 'i zeer interessant interview met d- oude Martius samengesteld, doch zou er nog graag een verslag van mijzelf bijvoegen. Aaha. ik begrijp het. het inter view handelt natuurlijk alleen over professor Mahtius. Uw verslag moet echter aan de wereld mededelen, welke gevaren de heer Vitus Thavon getrotseerd heeft, om een onderhoud met de professor te hebben. Zo is het ongeveer Kapitein Stra tos was zo vriendelijk, de brief zelf te willen posten. Het was zijn plan, onmiddellijk te paard of te voet of weet ik hoe. te vertrekken Juist. Hij eet vlug even wat, voor hU weggaat. U hebt toch waarlijk niet over ons te klagen. Heb ik dat dan reeds gedaan? Ik zou hei echter nog mee>- op prijs genheid gaf. om mijn verslag te séhrij ven. Ik zal het hem zeggen, stellen, indien de kapitein mij gele- Elena ging naar de deur, doch bleef daar staan, de knop in de hand Hebt u anders geen bevelen? O. ja. Ik zou het als een grote gunst beschouwen, indien u mij zeif het antwoord bracht. Ik? Waarom? Ik zou u gaarne een paar vragen betreffende uw zuster stellen. Dat kunt u nu toch doen. Ja. maar dan is de kapitein in middels vertrokken. LT beschouwt dat verslag dus als gewichtiger, dan het verlangen om te vernemen, hoe de vrouw, die u zo gecompromitteerd hebt. hel maakt? De boden hale de vrouw, die zo'n scherpe tong heeft! in het. bijzonder, als ze bovendien nog zo mooi is en de slagvaardigste man weerloos m ;akt Vitus stond een ogenblik beteuterd Ie kijken, zonder te weten, wat mj moest antwoorden. Hebt u zo'n slechte opinie over mij? bracht hij er tenslotte vrij on nozel uit. Zo slecht als u zich maar met eni ge mogelijkheid kunt voorstellen! Nu, dan kan B- gerust verzoeken, mij eerst de brief te brengen. De donkere ogen begonnen verra derlijk te fonkelen, ze deed. één. twee stappen naar hem toe. alsof zij hem de scherpe woorden, die zij op de tong had. van heel dicht bij in het gezicht wilde slingeren. Opeens scheen zij echter van gedachte te ver anderen, wan zij begon spottend te lachen en wipte da deur uit. Na enige minuten keerde zij terug en wierp liet couvert op de tafel. Daar hebt u uw interview! Men geeft u één uur de tijd. Uitstekend! Tenminste wat tijd ge wonnen! Vitus bedankte haar met buiging en verzocht haav, plaats te nemen Ik wil u niet, van uw kostbare tijd heroven. zeide zij honend en koel. U hebt slechts èèn uur en iets anders dan uw verslag zal u dus voorlopig wel niet interesseren. U vergist zich. mejuffrouw. Ik zoq gaarne vernemen hoe uw zuster het maakt. Zij haalde de schouders op. Stolt u daar werkelijk belang in. Vitus achtte het ogenblik gekomen cm een andere toon aan te slaan. Zoudt u mij eens willen vertellen, begon hij koud en zeer uit de hoog e, wat mij de eer verschaft, door u vo beoordeeld te worden, als u schijn baar doet. Misschien bent u door uw omgang met bandieten gewend, alle mannen als schurken en lafaards te beschouwen. Zij keek hem verbaasd aan. Waren die woorden ernstig bedoelt? Bij Vi tus wist men nooit, waar de scherts ophield en de ernst begon. Ik zal u iets zeggen, mejuffrouw, vervolgde hij. Ik beu door mijn redac lie hierheen gestuurd, om professor Martius te vinden en te bevrijden.. Dat zal u nooit gelukken! riep zij heftig uit. Dat zullen wij maar rustig aan de toekomst overlaten. Ik heb hier dus een taak te volbrengen. Ik geef echter mijn erewoord, dat ik. zodra ait geschied is. alles zal doen. om aan mevrouw Irene goed te maken, hetgeen ik jegens haar misdreven heb. U hebt mijn zwager leren kennen Ja. en ik aarzel niet te verklaren dat ik niets liever zou doen. dan hem overhoop te schieten. Het meisje vloog op hem af. pakte hem bij de hand en keek hem met fon kelende ogen aan. Doe het dan! - Wat meent u dat ersllg? Ja. 24e HOOFDSTUK Noy een verrassing Eer Vitus zich nog van de verras sing, die de wonderlijke jongedame hem zoeven bereid had, kon herstel len. werd de deur geopend en kwam kapitein Stratos binnen'. Hij was ge haast en opgewonden Het spijt mij zeer. zeide hij tot Vi tus. maar ik kan u toch geen tijd meer laten voor uw persoonlijk ver slag. Onverwachte omstandigheden noodzaken mij, onmiddellijk te ver rekken. Zonder een antwoord af te wachten nam hij het couvert, dat nog op de zelfde plaats lag. waar Elena bet had neergegooid en verliet het ver trek. Hij wenkte Elena. hem te vol gen. Ze deed het. draaide zich achter hem om en legde met een welspre kend gebaar de vinger op de monil. Met één sprong was de journalist bij de deur eu luisterde. Het tweetal was er voor blijven staan en sprak ongegeneerd Grieks mot. elkaar. Wat is er gebeurd! hoorde hij het meisje vragen. Ilc weet het niet, luidde het ant woord van de officier. Er schijnt aan de andere kant van de gang iets niet in ds haak te zijn. Wij hebben reeds driemaal opgebeld, doch krijgen geen antwoord, noch van Stephanides, noch vau zijn zuster. Ook thans niet en nu is liet nog wel middag eu moeten ze beslist thuis zijn. Ga je er dadelijk heen? Ja. Xymatis acht het ook nodig, dat er eens poolshoogte genomen zal worden. Misschien is het tweetal ge vangen genomen, toen de journalist vanmorgen niet terugkeerde. Zeer goed mogelijk. Wees echt-: op je hoede, want Salomon, de dra goman. is natuurlijk nog in het huis. Met die speel Ik het wel klaar. Ik heb immers.... De stemmen werden zachter zachter, daar het paar zich van de deur verwijderde. Roerloos bleef Vitus staan. Wat nu? Naar buiten stormen en het. vertrek van Stratos met geweld trachten te verhinderen? Hij kou even goed pro beren, met zijn hoofd door de muqr te lopen. Zijn hulpmiddelen waren nit geput. Soldaat van het geluk. Ver draaid! waar was thans zijn ge luk? Zou het hem werkelijk in de steek laten? Vitus Thavon was een vau die ge lukkige mensen, die er altijd in sla gen aan de meest benarde toestand nog een goede kant te ontdekken. Deze mensen zijn de onoverwinnelij- ken. Zij zijn de stof. waaruit de grote eroveraars en de grote uitvinders gevormd worden. De eerbiedwaardige correspondent van de „Welt" was weliswaar noch het een noch het an der, maar hij war als zij. niet. ten onder te brengen door tegenslag en grillen van het noodlot. Hij kou Stra to3 niet verhinderen, de geheime gang te betreden. Goed. Dan was het zeer wel mogelijk, dat de rollen om gedraaid werden en Stratos gevan gen werd genomen cn als gijzelaar voor hem zelf tegen de roverbende werd uitgespeeld. Hamid zou niet voor de avond op mars gaan. In vier uur was Stratos aan de andere kant Nu, I-Iamid en Salomon zouden wel opletten, of er gedurende die dag geen onverwachte gast uit de haard op kwam duiken. Welnu! Het noodlot moest zijn loop dan maai nemen. Liepde zaak mis, dan had hij nog altijd de troef in handen de revolver die nie mand in zijn bezit vermoedde. Dc revolver! Wie had die in zijn zak getoverd? Elena of Irene? Hij trad zijn kamer weer binnen. De middagzon scheen loodrecht op de tuin. Zwoel stroomde de hitte naar binnen. Vitus liet de jaloezieën zakken cn sterkte zich op de otto- mane uit. En wachtte. Lange tijd lag hij daar. Niemand verscheen. De onrust greep hem aan verteerde hem. Tenslotte is niet iedereen in staat, om stil te blijven liggen wanneer men weet. dat er.ge beurtenissen op til zijn,, waarvan i welslagen of mislukken afhangt. Wórdt vervolgd.

De Vrije Alkmaarder | 1950 | | pagina 3