W' Schagen Auto geslipt Raad komt bijeen Kolhorn in feeststemming Schooljeugd op de planken Oranjefeesten in Oudkarspel Damlust hield jaarvergadering Succes Fa. HoltZ, Schag en Huisvrouwen hielden tentoonstelling De afdeling Schagen van de Neder Iandse Vereniging van Huisvrouwen organiseerde in „De Beurs" een huis vlijttentoonstelling, die zich In een rui me belangstellng mocht verheugen. He't geheel was smaakvol ingericht en de zeer' vele fraaie inzendingen, kwamen goed tot hun recht. Het poppenhuis ge maakt door B. v. d. Hoven Jr was een prachag stukje werk. De kantklosdemon stratie had de bijzondere aandacht der dames. Mevr. Molenaar hie'd een de moUstratie voor het vervaardigen van Smyrnawerk. We zagen ook nog enige ontbijtlakens .keurig geborduurd door de zeventigjarige heer v. d. Aakster, die al enige jaren bedlegerig is. De in zendingen van nletieden waren buiten mededinging voor de prijzen. Voor vrije handwerken werden de vol gende prijzen toegekend, i prijs mej. K. Waiboer met ontbijtlaken 2e prijs mevr. Koning—Verschuur met wandkleed 3e prijs mevr. Molenaar--de Vries met gehaakt kleed 4e prijs mevr. Smit—de Moor met ont bijtlaken. Voor nuttige handwerken: le prijs mevr. Strljbis—Schenk me; Twin set 2e prijs mevr. v. d. Hoven—IJzendoona met vest. Schagen - ieugdnieuws Dirkshorn aSchagen b. Aanvang 10 uur. Vertrek per flets om 9 uur v.a. Peetoom. Visser; Biesboer en Waiboer; Mooij de Groo'; en Koopman; Knol. v. d. Bór ghe; Eriks. v. d. Oord en de Vries. Begeleider L. Schoori Schagen c—St. Boys a. Aanvang 12 uur. Miedema; Pool en Vis; Folkerts, J. Plakinan en Watertor; Rlaauwboer, de Graaf, Bogerd. Schager en d« Boer Reserves: Everts en Raven Afberichten uiterlijk Vrijdagavond al leen bij C Jonker. Schager Damclub De uitslag van de voor de zomercom petitie gespeelde wedScrijden was: Vijzelaar—Kos 1—1 van RuitenBoonacker 02 Woensdag geraakte een van de auto's van garage Deutekom nabij de Omval onder Alkmaar, door slippen van de weg- De aifto, bestuurd door de heer L. Koning geraakte half in de sloot en kon er op eigen kracht niet uitkomen Een kraanwagen van de firma Boontjes bracht echter weer spoedig ukkomst. De chauffeur cn de Inzittenden bekwa men gelukkig geen letsel. Zij komen terug De navolgende personen zijn aan boord van de „Skaugum" en de „Came conla', die ui'; Indonesië op weg naar huls zijn: J. de Bruyn, Oudorp C. van der Woude. Schoori H. van Ge'deren, Nieuwe Niedorp A. Klok. Winkel P. Turkstra. Caslrlcum J. ,J. Broers en. Limmen C. Floris. Heerhugowaard P. Duineveld. Tuitjenhorn P. Stoop, St. Maarten P. Th. Bruin, Zijdewind H. A. M. van Zon. Alkmaa: W. J._ Zwart, Alkmaar J. Ursem, Zijdewind Th. Hoogland. Heerhugowaard G.. L. van der Kuyt, Schagen W. Tesselaar, Heerhugowaard B. IJ Kingma. Castrjcum C. Reynders. Castricum J. Th. Winder, Alkmaar C. P. L. Pijcke. Winkel F. A. Buizer. Bergen P P. Dekker, Dirkshorn P. Tijsen, Den Oever C. Weeda, Breezand L. Haanraads, en gezin. Heiloo C. M. van Sluis, Alkmaar ANNA PAULOWNA De raad der gemeens Anna Pau'.ow na is bijeengeroepen op Dinsdag 2 Mei om half drie. Op de agenda komen o m. voor een voorstel om aan subsidie te verlen aan de verenigingen die zich belasten piet kinderuitzecding. tot verkoop van een woning aan de heer Cornelissen; tot aankoop van eigendommen van de heer Geense; om he'; pad langs de huizen aan de Amsteldijk af te sluiten voor auto's om de heer Disselkoen eervol ontslag te verlenen wegens vertrek. Benoeming van een hoofd aan school Q, waarbij voorgedragen wordt dhr. K. Beunder; Voorstel om een deel van de voorma llge NACO garage aan te kopen en te verhuren aan het Witte Kruis, enz. De heer Keuris (Kolhorn) doet uitvinding op gebied der film Velen zullen wel weten da'd de heer K. Keuris uit Kolhorn zich met filmen bezighoudt. Zij hebben het misschien meegemaakt dat hij een film draaide of mógelijk opnamen maakte. Da'; hij bin nenkort in de filmwereld van zich zal laten spreken door een technische uit vinding zal wel niemand hebben gedacht Toch komt dit er van, wan; de hee; Keuris heeft een belangrijke uitvinding gedaan op filmgebied. Het betreft hier een uitvinding voor he; zogenaamde hl titelen of incopiëren van onderschriften in films, zoals wij die kennen in bijvoorbeeld Engels ge sproken films, waarender dan de Hol Iandse vertaling vo'.gt. De Oude metho de hield in dat er voor dit intitelen plus minus 7 bewerkingen van de film nodig waren. Wij la';en de technische kant geheel buitei beschouwing, maar dat dit eenkostbare geschiedenis was zal ieder wel begrijpen. Daarbij kwam dat voor het aanbrengen van deze tektf; stempels nodig waren. Zeer nauwkeurig stempels omdut het maken van een teks; in een film van b.v. 35 mm een zeer precies werk is. De kleinste afwij king in het stempel zal door de vele malen vergroting op het beeld een era stige fout worden. Trouwens eers; was dit intitelen van een tekst, zoals hier vo«r besproken ook alleen maar moge lijk bij 35 mm films. Later ook bij die van 16 mm, maar nie; bij de kleinere formaten van 9,5 en 8 mm. Daar moest de tekst tussen de beelden ko men, dus beeld-teks';, beeld-tekst en niet de tekst in het beeld. De film werd daar door natuurlijk langer en onrustiger. Bij gebruik van de nieuwe uitvinding zijn stempels niet meer nodig en zijn van de zeven bewerkingen volgens het oude proces 5 overbodig geworden. Een enorme kostenbesparing dus. met Zondagmiddag voorafgaande aan de kampioensfuif, cie des avonds in cafe Pool plaats heef; worden vriendschappe lijke wedstrijden gespeeld tussen de adspiranten van Tonegido en Zwalu wen. Om te laten zien dat ook heren handbal spelen is er een wedstrijd tus sea de herenelftalen van Tonegido uit Wieringen en Vlug en Vaardig uit de Wieringermeer. Tot slot spelen de eer ste dameselftallen van Zwaluwen en Tonegido Voor de avond is een speciaal ope ninjslied gemaakt door mevr. Kroon. Verder zijn, er sketches, zang. muziek een eenacter, die tot titel heeft „De klas van juffrouw Snap, terwijl een verlodng wordt gehouden voor kosten dekking. Natuurlijk is er bal na. NIEUWE NIEDORP De jaarijkse toneeavond van de OLS welke ditmaal in de Prins Maurits werd gehouden, is ook nu weer uitste kend geslaagd. De talrijke ouders en verdere belangstellenden zullen met ge noegen hebben geconstateerd dat hun spruiten toch ook nog wel wat ar.ders kunnen dan kattekwaad uithalen. Op gevoerd werd „De vrolijke schoenma ker". voor de jeugd al tamelijk lang. n.1. vier bedrijven. De hoofdrolspelers sters. hadden heel wac te leren, behou dens een enkel foutje ging het bun best af. De vele moeite, die het onderwijzend personeel zich heeft getroost om de jeugd een conjplee; toneelstuk als „De vrolijke schoenmaker bij te brengen, werd rijkelijk beloond. Het toneelspelen leert de jongens en meisjes heel W3t. Meester Schutte zorgde voor de af wisseling me'; enige zangnummertjes. In samenwerking met de 4e en 5e klasse werden bezongen de reis raar de Oranje en de aanwinst van het filmtoestel. In dit lied werd de Wezen Adminl stratie dank gebrach; voor het prachtig geschenk. Ook het publiek liet zich bij het refrein niet onbetuigd. Het was al niet vroeg meer "roen Oepkes. Hoofd der school het slotwoord me( een opwekking om lid van Volks ocderwijs te worden sprak. Zowel voor de kinderen als voor 't publiek was het een mooie avond. HEERHUGOWAARD ONDERHANDSE VERKOOP Een woonhuis met pl-m. 1 ha gras land, gelegen aan de Stationsweg Ve Heerhugowaard, is bij onderhandse ver koop overgegaan van mevrouw de wed Visser op de heer J- Stammisf beiden te Heerhugowaard. HET VEE WEER NAAR DE STAL. Het slechte weer van de laatste da gen is er oorzaak van geweest, dat ver schillende veehouders hun rundvee weer op stal hebben geplaatst. Sommigen had den de stad reeds de grote schoonmaak beurt gegeven. HENSBROEK ONDERHANDSE \TRKOOP Bij onderhandse verkoop is overge gaan van de heer K. Verdwaald te Am sterdam op de heer L. Appel ';e Hens broek een boerderij met behuizing te Henbroek, groot samen 7.5 ha grasland een veel fraaier resultaat, zoals hefe stukje film dat volgens het nieuwe pro cede behandeld was, te zien gaf. Nog een voordeel van niet te onderschatten betekenis is dat de nieuwe vinding ook toegepast; worden kan voor de kleinere films van 9,5 en 8 mm. Hier kan men nu dus ook de tekst in he'; beeld krijgen en niet meer zoals dat voorheen bij kleine films was beeld tekst enz. Zoals gezegd in het begin, ongeveer 1937 draaide Keuris films en maakte op namen. Hij vond he; toen steeds een bezwaar dat bij kleine films de tekst tussen de beelden zat en raakte aan het experimenteren. Dr; had tot gevolg dal in September 1948 actrooi werd aange vraagd voor deze uitvinding, ook voor het buitenland. Op 20 Maart werd deze aanvrage openbaar gemaakt doof de octrooiraad. Onze hartelijke gelukwensen heer, Keuris en succes voor de toekomst. WIERINGERWAARD Roodbroelcen-nieuws VESDO—Wieringerwaard 3, aanv. 10 uur, terrein Oudesuis. Bouma; Voorfhuizeo en Dijkstra; Lin 'ring Snip en R. Dijkstra; Smit. Meinema Kossen, van Veen en en Eggink Reserve: L. Sipel «n H. Eggink. St. Boys-nieuws Sint BoysLSVV II. Aanvang 2 u. de Geus: Sloof en Hr. van Geebergen; Blokker, Kroon en J. D. van Geebergen van Dljke, Stins, Strooker, Hemmer en Bloemen. Res-: A. D. Koopman, en K. E. Numari HSV III—Sint Boys II, aanvang 2.30 uur. Vertrek naar eigen verkiezing Doets, Spaans en W. v. d. Vliet; H. Brak, Slot en D. Brak: de Vet, M. Koning, P. Kruyer, Króón en Krijgsman Res-: W. Koopman, C. Kaag. D. Blok ker. Schagen c—Sin; Boys A, aanvang 12 u Vertrek per rijwiel om 11 uur. Geleider W. de Jong. Jo Kaag; D. Feyen en v. d- Ham; C. Dekker, de Joeg en G. Dekker; Koning, v. d. Oordt, v. d- Stoop, Stins en W. Bijpost. Reserves: P. Heneweer en D. de Pee- Terreindienst: Blokker, J. S. van Gee bergen en L. van Dijke. Aanvang 9 u. DES-programma -^ES IIAVA II. Aanvang 9.30 uur. A. van Geebergen; mevr. Numan en G. Mink; mevr. Hemmer, J. Bijpost en mv. Broeder; mevr. de Pee; mevr. Kroon, A. Kossen, A. Vos en Tr. Doets. Reserve: H Bloemen; en J. Bakker. Th. Breebaart Polderbestuur Anna Paulowna komt bijeen - Hoofdingelanden van de polder zul len Zaterdag gaan beraadslagen over een; Verzoek van de Raad dezer gemeen •;e om te mogen vernemen of en zo ja onder welke voorwaarden 't polderhuis beschikbaar gesteld kan worden om dit gebouw, dan wel de plaats waar dit gebouw staat ',e gebruiken voor de ver bouwing tot of stiichting van een Tehuis voor Ouden van dagen, zomede een daarbij aansluitend verzoek van de Com missie Rijtoer voor Ouden van Dagen en de afd. Anna Paulowna en Breezand van de Bond van Staatspensionnerisg. Na het inkomen dezer verzoeken is door de stichting „Avondzon" eenstemmig besloten he; Tehuis te bouwen op een terrein achter de NH kerk Ingelanden Diepsmeer bijeen Vergadering van Ingelanden van Jq D'ens- et: Moorsmeerpolder op 22 A- pril 1950 bij Visser te Koedijk. Voorz., de heer K. Stam, heet de aanwezigen welkom in 't bijzonder de wnd. secretaris, daar de heer Moeyes door ziekte verhinderd is, welke laat. ste hij spoedige algehele beterschap toewenst. De notulen worden gelezen en on veranderd vastgesteld, de rekening 1949 wijst aan ontvangen f7472.92 uit gaven f7463.Tl. batig saldo f9.21. De kascommissie heeft alles in de beste orde bevonden en wordt de rekening goedgekeurd. Aan de commissie wordt dank ge bracht voor hun werkzaamheden, ter wijl de heer P. Kroon Jbz. bereid 13 in de commissie zitting te houden. Bestuursvoorstel tot verhoging der vergoedingen van bestuur en amb tenaren volgens onderstaand schema Voorz. f75, bestuursleden £25. secr- pennm f250, bode f25 machinist f4-50 wat in totaal een verhoging van f212.5ö bedraagt. Wordt door de vergadering aan vaard. Mocht Ged. Staten hier niet mee accoord gaan, dan zulen de sa larissen met de ambtshalve 5 pCt worden verhoogd. De begroting 1950 wordt conform het bestuursvoorstel aangenomen. De lasten zullen bedragen voor de Diepsmeer f32 80, voor de Moorsmoer f25 en voor de Sluis f6.per H.a. Bij de rondvraag informeert de hr. de Ruiter naar het uitdiepen van wa ter bij het perceel van de heer Bek- ker en wijst tevens op de raketten der sluis. Ook de beunen der bruggen lig gen los. en worden 'gevaa 'k. Tevens wordt gewezen op de schoei ing aan de binnenkant bij de Slu;3. welke voorover komt. Toen het bleek, dat de feestelijkhc. den van het Oranje comité in verband met de bevrijding niet door zouden gaan door te kort aan belangstelling hebben de oodercommissie en de schoolfeestcommissie in samenwer king met het personeel van de OLS te Oudkarspel besloten het bevrij dingsfeest te vieren in de kolfbaan van cafe Brederode op Vrijdag 5 Mei a.s. des namiddags om 2 uur Tevens zal van elk gezin étui der ouders worden uitgenodigd. De voorbereidende werkzaamheden zijn reeds in volle gang, wunt ter afwisseling van' de film, zal bene vens samenzang, ook door de kinde ren wat ten beste worden gegeven. De ouders hebben hun vrijwillige bijdragen aan de kinderen medege geven. Zouden er mogelijk onder de burgers kindervrienden zijn. die ook iets willen geven, om het feest des te beter te doen slagen, dan zal het personeel van de school dit gaarne lu ontvangst nemen. Voorstel om de jaarwedde van de Dijkgraaf te verhogen van f 1300 tot f 1500 me'; vrije woning in hej Polder huis en van de Heemraad, waarnemend Dijkgraaf van f 260 tot f 400. Verzoek van de Zaalzaad vereniging „ZAP"' om een terrein aan de Binnen haven in erfpacht te mogen ontvangen voor -he; bouwen van een aardappel be waar plaats. Opmaken van een aanbeveling ter benoeming van een Heemraad, wegens periodieke aftreding van de heer Jac. Lindenbergh. BE EERSTE INWONERS VAN ZEE- LAND Te Burgh zullen in het najaar op gravingen worden begonnen op lan derijen, toebehorend hebbende aan wijlen oud-burgemeest8r Beot. Door deze opgravingen hoopt men nieuwe 'bijzonderheden te ontdekken over de ^eerste bewoners van Zeeland. PRIORIJ VAN EGMOND ZELFSTAN DIGE ABDIJ In de prierlj van de paters Bene dictijnen te Egmond werd gisteren doer Dom Savaton, abt van de prio rij te Wisques in Noord-Frankrijk, de pauselijke breve voorgelezen, waarin werd medegedeeld, dat de priorij van Egmond tot zelfstandig abdij is ver heven. Dezer dagen zal de abtskeuze door het kapittel geschieden. De wijding van de nieuwe abt ls vastgesteld op Donderdag 15 Juni a.s. en zal worden verricht door de bisschop van Haarlem, Mgr. J. P. Huibers, in de St. Bavo kathedraal. SC F APEN BEDREIGD DOOR LOPENDE HONDEN LOS- De schade, door loslopende honden toegebracht aan de schapen op de boerderijen In Noord-Holland neemt steeds grotere afmetingen aan. Voor al rondom de grotere plaatsen hou den vele boeren maar geen schapen meer. daar zij het risico te groot ach ten. In landbouwkringen beraadt men zich thans over wat kan worden ge daau om van deze hondenplaag te worden verlost. ZIIDHCIIARWOCDE Maandagavond vergaderde de dam vereniging Damlust in haar clublo kaal van cafe de Rode Leeuw. De vrz. de heer Jb. Grootjes open de de vergadering met een woord van welkom wees op het afgelopen seizoen dat voor de vereniging goed te noemen is daar men het kampioen schap in de districtwedstrijden le kl. behaalde. Dit was wel een bijzonder fraaie prestatie, daar de indeling zeer zwaar was voor Damlust De notulen werden voorgelezen ea onveranderd goedgekeurd. De bespreking ingekomen stukken en materiaal leverde nogal veel stof op. Besloten werd tot aanschaffing van enige „Damklokken" zodat Dam lust behoorlijk in haar malTeriaal komt. Aan de Helderse Damdag op He melvaartsdag zal door enige leden worden deelgenomen. Het jaarverslag van de wedstrijd leider Th. de Haas was iu elk opzicht keurig verzorgd. Zowel in district als iu de onderlinge wedstrijden wa ren de standen juist aangetekend. In de le klasse had men nog geen kampioen, daar Beers en Slot gelijk eindigden. Deze heren moeten een driekamp spelen die dan wel de be slissing zal brengen. Een fraaie przs tatie van de jeugdige speler Slot. In de 2e klasse werd kampioen de heer P. Schuffelen. Voor de onderste plaats is een beslissing nodig tussen de heren H. Eugeringh en Jn. Weel. Iu de 3e klasse werd H. Glas kam pioen. De kampioenen werden door de vrz. gehuldigd en ieder kreeg een zilve ren lepeltje met inscriptie. De heer Fr. Slot kreeg een prijs daar hij de speler was die over alle wedstrijden de meeste punten had behaald. De rekening van de penningm. sloot met een kasvoordeel. Een keurige prestatie, daar Damlust geen subsi die ontvangt en ook geen donateurs bezit. Het dammen zal iu de zomermaan den doorgaan, daar 14 spelers zich hiervoor opgaven. Vrz. spoorde de 'e den aan de training goed vol te hou den. In de rondvraag werden nog enige meningen en opvattingen in een pret tige discussie besproken. De vrz. sloot de vergadering met een woord van dank. speciaal aan de Lang. Courant, want het was geble ken, dat leden en nletieden een dank baar gebruik maken van de damru- briek. Een rubriek waaruit veel voor de leden van Damlust riel te leren. Het was een geanimeerde vergade ring. BROEK OP LANGENDIJK GESLAAGD Voor het diploma machineschrijven slaagde de heer P. Otto Jr. met 216 aanslagen. ARBEID IN BKOOBBAKKERIJEN De minister van sociale zaken ver guud, dat door hoofden of bestuur ders en door bakkersgezellen op Maandag 1 Mei 1950 twee uren vroe ger met de voor arbeid respectieve lijk bakkersarbeid mag worden be gonnen dan zulks voor de betreffen de bakkerij op die dag reeds bij of krachtens de arbeidswet 1919 is toe gestaan. Aan een bakkersgezel, die tussen 20 en 5 uur bakkersarbeid verricht moet onmiddellijk voor de aanvang van zijn arbeid, die geheel of gedeel telijk tussen die uren is gelegen, een onafgebróken rusttijd van 10 uren worden gegeven. Deeg en brood, dat na 20 uur van de vorige dag gebakken of opge warmd is mag op Maandag 1 Mei 1950 van 7.30 af uit het gebouw me' aanhorigheden, waarin zich de brood bakkerij bevindt, worden vervoerd en van 8 uur af verkocht of gele verd. BROEK OP LANGENDIJK Coöp vereniging Vooruitgang wijzigt haar statuten De coöperatieve aankoopver ,.De Vooruitgang" hield Dinsdagavond haar algemene jaarvergadering ten lokale van de heer J. de Boer. De heer Jb. Kostelijk opende de vergadering met een woord van wel kom, en wees op de belangrijkheid van deze vergadering betreffende het punt Statutenwijziging. Verder noem de spr. het 'n verheugend feit dat de kunstmest weer vrij te verkrijgen is. De kalivoorziening staat er veel gun stiger voor en ook de stikstofvoorzie- niug baart geen zorgen. Spr. hoopte dat de jonge leden trouwe leden mo gen zijn en wees nog even op de brand stoffen. Spr. besloot zij» korte iulei- ding met te zeggen, dat God onze arbeid moge zegenen. De notulen van de vorige vergade ring werden voorgelezen en onver anderd goedgekeurd. Uit het uitgebreide jaarverslag bleek dat er 10 bestuurs- en twèe ledenvergaderingen zijn gehouden. Het ledental bleef ongewijzigd. De vereniging telt 170 leden. Gememo reerd werd de belangrijkheid van het Centr. Brueau en de Prov. Prop. Com missie. De rekening sloor met een batig sal do van IS70.17. De rekening werd door de heer J. de Graaf nader toege licht eu door de vergadering goedg- keurd. De heer J. Slot-Wagenaar werd ais bestuurslid herkozen. Ingezonden Mededeling. hebben we met onre prima koKers en lederwaren LAGE PRIJZEN Hierna werd het punt statutenwij ziging behandeld. Door de heer J. de Graaf werden de verschillende ar:i- kelen. die gewijzigd zullen worden voorgelezen en toegelicht. Zonder enige aau- of opmerkingen werden de wijzigingen door de vev- gadering goedgekeurd. Ook met enige wijzigingen iu het huishoudelijk reglement, kon de ver gadering zich verenigen. Na deze wijzigingen deelde de vrz. mede. dat de rente voor het leden kapitaal 1 pCt zal bedragen. Tevens was het nu noodzakelijk dat er twee nieuwe bestuursleden moesten wor- deu gekozen. Na gehouden stemming werden gekozen de heren J. Balder, Balder en Jb. Kommer. Als leden van de raad van toezicht werden gekozen de heren G. A. Gla3. J. Kruk en W. Strijbis. Het bestuur vroeg en kreeg machti ging om het handelscrediet te verho gen van 160.000 tot f80.000. Hierna deed de heer de Graaf e- nige mededelingen over bestrijdings middelen o.a. tegen de koolvlieg (Wij zullen ons met de heer van Herwe nen in verbinding stellen en trachten een uitvoerig relaas te geven hier over, daar dit ons zeer belangrijk toe lijkt. Red.) Daar niemand iets had voor de rondvraag sloot de rrt. met een woord van dank de vergadering. CENTRAAL ORANJECOMITE „LANGEDIJK" Het Centraal Oranjecomite ln de gemeente Langedijk, gevormd direct na de bevrijding, geboren uit de on der druk van de overweldiger weer bewuBt geworden eenheid van ons volk, een eenheid, die ons volk dankt BESTA CRATIE VAN TWEE WATER MOLENS EN POLDERHUIS TE SCHERXESHORN Naar we vernemen heeft het be stuur van het waterschap „De Scher mer" beslóten over te gaan tot re», tauratie van twee watermolens en van het zevenliende-eeuwse polder huis te Schermerhorn. GEVECHT TUSSEN HOND EN BE- VER Dezer dagen ontdekte de heer Jï. J. Kuipers te Makkum in het veld een verwilderde of wellicht ontsnap te bever. De hond vau de heer Kui per raakte met de bever, een zeer fors exemplaar, in een gevecht op ifc- ven en dood, hetwelk in het voordeel van de eerste werd beslecht. Een Belgisch militair vliegtuig is Diusdag te Hans (iu de streek van Luik) bij een poging tot een noodlan ding op een garage terecht gekomen. De piloot kwam om het leven. Van een groep spelende kinderen in de nabijheid werd alleen een meisje licht gewond door rondvliegende stukken van het vliegtuig. veiling- erkton Marktoverzicht Schagen De aanbieding van rundvee was wel iets minder dan de vorige week. Het koudp natte weer was hiervan natuurlijk de oorzaak. De lust tot kopen was nu juist niet zo groot. De handel in vette koeien was vrij stug. Er waren ook niet zulke buitengewoon beste kwaliteiten aangevoerd. De duurste koe liep er uit voor f 900. Dit kwam op f 2-00 tot f 2.60 slachtgewicht. Er werden weer beste kalf en melkkoeien aangevoerd. De handel was kalm duur. De hoogste notering kwam op f 1025. Dit was veel geld maar het was kwaliteit. (Gronin ger). De handd m geldekoeien was kalm en minder in prijs dan de vorige weken. De hoogste notering kwam 'nu op f 695. Er komt nog bij dat de vet weiders haast hu-, gèta! dieren hebben Hierdoor zetten ze een kleine domper op de prijzen en handel. Het prijsver schil bij de vorige w«ek u-as in door snee wel f 30 per stuk. Er werden geen kalfvaarzeu aangevoerd. De h®n del hi pinken was lui. duur. De handel in stamboekstiertjes was wel goed. maar veel te weinig aangevoerd NRS- Deze ootering liep van f 1000 tot 1 1300. De handel in nu Vore kalveren was heel goed. De gemiddelde gang was tot f 4S per stuk. Er wr/den ook nog wel enkele uitzonderingen ver boven deze prijs verkocht. Op ce paarden markt was he» zeer shL Cp de wolvee markt komen nog geen lesse weidelatn meren. Wel schapen met lammeren. Schaap met 2 lammcrcrj hoogste note ring f 120. De handel in overhouders en fokschapen was aan de stugge kan' De handel in vette schapen werd slecht genoemd. Op de biggenmarkt was het niet druk en dc handel zeer gewoon, prijzen bleven gehandhaafd. Op de ko ni)r.en markt was he» een stille boel. al les'jong goed. 3 paarden f 500—800; 3 stieren stam boek 100Ü1300; 62 geldckoeien. mag. 450—695; 50 gekiekoeien. vette 500— 900; 30 fcalfkoeien 700—1050; 5 pinken 275—400. 254 nuchtere kalveren 25 48: 2 schapen, mager 85115; f2 scha pen. vette 70—100; 26 Overhouders 65 90: 2 varkeus. zeugen met biggen 375 56 biggen 35—50: 14 konijnen- 0,75 1.50. WIERINGERMEER Middenmeer. 25 April 1950. Ver. v. d. Graanhandel „Wieringermeer". Tarwe 22-23, Gers; 26.50-28.50 Haver 22- 24; Rogge 22.75—23.75. Groene erwten 29-32; Schokker erwten 29-3J50; Karwijzaad 8587.50. Handel zeer stil Wit hooi. geperst, 7075. rode klaver hooi, geperst. 6075. Haverstro. Gerst stro. Tarwestro. Rogggestro. alles ge perst, 1720: ingekuild bietenblad 13— 15. voeraardappelen 2—3.50. Hooi iets meer vraag, stro onveranderd, bieten blad nog enige vraag. PAARDENMARKT. Op de dato 26 Aóril 1950 '.e Alk in totaal aangevoerd: 99 Paarden (vo rig jaar 134. De prijzen waren als vo'.gt: Voljarige paarden van f 550— 105(b 2,5 jarige paarden 550—750; 13 jarige paarden 375 tot 475: werkpaarden to'; en met jaar 700—950; oudere werk paarcen 525700; hitten 350—500: siachtpaarden 7501003 Handel matig.

De Vrije Alkmaarder | 1950 | | pagina 3