Cbe C kmaai'dei' ;n.-hollandse "pers 1945 Ex- Burgemeester Visser in beroep Hitier dood, Naziisme leeft Moordenaar maakte zijn vrouw af met talrijke messteken Levenslang geëist Gevechten in woestijn Trappen lopen? Bange ogenblikken Solex behoort op het rijwielpad maar is aan maximum snelheid gebonden Hoover wil V.N. organisatie anders de Telex tikt Generaal appél Se JAARGANG NUMMEF MAANDAG 1 MEI 195» Uitgave Stichting J)e Vrfle Exploitatie N.V. Sprekend Papier, Alkmaar Abonnementen f 0.30 per week f L25 per maand t 3.65 per kwart bij vooruitbet Advertenties 14 ct p. mm., familieberichten 18 cent Bij contract aanzienlijke korting Veramw. iedacteui, J. t. Zoonen I Ëureaui Ridderstraat hoek Oudegracht I Tel. K 2200*3971 Dezelfde sirat geëisf, op motivering dat hij als hooggeplaatst ambtenaar recht en gezag heeft aangetast Voor het Haagse gerechtshof, gepresideerd door mr. run Berkel, dien de gistermorgen het beroep van uir. Visser, ex-bnrgeuieester Tan Den Haag. tegen het Tonnis, dat op 4 Januari wegens verschillende overtre dingen van het deriezenbesluit tegen hem werd gewezen. De economi sche politierechter in Den Haag veroordeelde de ond-burgemeester toen tot 'n gevangenisstraf van 6 maanden en J'20.000 boete snbs. drie maau- den hechtenis. Ook de officier van justitie Is tegen dit vonnis In beroep gekomen. Mr. V. bekende de hem ten laste gelegde en bewezen verklaarde de viezen-overtredingen. Hij verklaarde alleen in hoger beroep te zijn geko men om verlaging van straf te ver krijgen. Mr. van Berkel: „Dan zult u het Hef een indruk van uw persoonlijk heid dienen te geven. Misschien is dat moeilijkvoor u want het psychiatrisch rapport kenschetst u als een weinig mededeelzame en gesloten natuur. Het Hof rekent er echter op, dat u die geslotenheid zult afleggen". De president kwam dan op de zaak zelve. „Wie staat, «ie toe, dat hij niet valle". Dit spreekwoord achtte de president van toepassing op de zaak Visser. „Ben dergelijke overtreding had door feder van ons bedreven kun nen zijn". Mr. Visser verkla'arde, dat de eer ste deviezenovertreding gepleegd !s in Zwitserland in Augustus 1947. Hij bad toen 2500 Zwitserse francs van zijn secretaris drs. Bos gekregen als vergoeding voor het gebruik van zijn auto. Over 2000 francs zou bij heb ben beschikt. De tweede overtreding werd in Maart 1948 in Zuerich ge pleegd. Mr. Visser heeft toen be schikt over 50.000 Zwitserse francs, die drs. Bos als beheerder van het Zwitserse vermogen Bonté hem kon geven. „Wist u niet, dat Bos deze francs van Bonté aan u gaf om Bonté in Ne «Ierland aan guldens te helpen?" vroeg de president. Mr. Visser ontkende. Hij kon zich verschillende, volgens de president be langrijke details, rond deze zaak niet meer herinneren. Mr. van Berkel „Wanneer u van het Hof clementie verwacht, dan verwacht het Hof van U, dat u open kaart speelt". Mr. Visser heeft vroeger verklaard dat de handtekening onder het ont vangstbewijs voor de 50.000 .Zwitser se francs niet door hem zelf maar doo drs. Bos gezet zou zijn. „Waarom hebt u dat verklaard?" vroeg de president? „Uit psychische afweer, ik was toen mijn geestelijk evenwicht kwijt. Bo vendien vreesde ik, dat ik een ver klaring zou moeten afleggen over de besteding der gelden" antwoordde Visser. „Was het geen kwestie van psysieke afkeer voor het Huis van Bewaring?'* informeerde de president. „Neen", antwoordde mr. Visser. Hij kon niet verklaren, waarom liij destijds door de politie is gespaard, terwijl drs. Bos in het Huis van Be waring werd opgesloten. Op een des betreffende vraag van een der raads heren verklaarde mr. Visser dat hij thans leeft op het inkomen van ziju vrouw. Hij zei geen idee te hebben over zijn verdere loopbaan. Drs. Bos werd vervolgens als ge tuige gehoord over de omstandighe den. waaronder de verschillende geld transacties tot stand zijn gekomen Getuige gaf als beroep op. adjunct- directeur van een automobielbedrijf Onde'-vraagd over zijn aanstelling als referendaris bij de gemeente Den Haag, verklaarde drs. Bos, dat bij ter beschikking van de burgemeester werd gesteld om hem te helpen bij het voorbereiden van speeches fn dergelijken. De proc.-gen. en ook de president spraken er herhaaldelijk hun ver wondering over nit, dat mr. Visser die zij kenden als een intelligent en ambitieus mens zich tot deviezenover tredingen heeft laten bewegen, ter- De Amerikaanse hoge commissaris In Dnilslnnd schrijft iu ceu brief aan Donn Aeheson, de Amerikaanse mi nister van buitenlandse zaken, dat het nationalisme in West-Duitslaud een kracht blijft, waarmee in toene mende mate rekening moet worden gehouden, nu zich in Duitsland een eigen burgerlijk, economisch eu cul tureel leven ontwikkelt. Het nationalisme en nationalisti sche groeperinger. zijn meer actief geworden en doen meer van zich ho ren dan tijdens het volledig militair bestuur, aldus deze brief. Mc Cloy beschouwde dit echter niet als een onmiddellijke bedreiging van groter belang in West-Duitsland. De brief ■was een bijlage hij het eerste kwar taalrapport van McCloy over Duits land, dat de periode van 21 Septem ber tot 31 December 1949 bestrijkt. wijl bij toch weten moest, dat hij daardoor zijn hoge positie in gevaar zou brengen. „Het was alleen uw zucht tot dik-doen die u daartoe ge bracht heeft", meende een der raads heren. Nadat mr. Visser had verklaard, dat de hem opgelegde boete van f20.000 gezien zijn persoonlijke om standigheden naar zijn mening te hoog is, kreeg de proc.-gen. mr. van Gilse het woord voor het houden van zijn conclusie. Evenals de president zeide mr. van Gilse zich te zullen onthouden van opmerkingen over de geruchten die over deze zaak hebben gecirculeerd alsmede over de besteding der Zwit serse francs. De tenlastegelegde deviezentransac ties achtte de proc-gen. bewezén. Mr. van Gilse wees er op, dat de- viezenovertredingen niet altijd en al gemeen als misdragingen worden be schouwd, In deze zaak echter, waar in een hooggeplaatst ambtenaar van wie men onzichtigheld en onkreuk baarheid verwacht, zich herhaalde lijk aan deviezenovertredingen scbul dig heeft gemaakt, is het duidelijk, dat hier sprake is van een zeer ern stig feit. Deze overtredingen werden nog ernstiger door de „aparte leu gens" die mr. V heeft geuit in deze zaak. Mr. van Gilse verklaarde, dat hij nog niet de indruk heeft, dat mr. Visser thans voor 100 p»'.t de waarheid had gezegd. Hij achtte het zeer hevreem dend, dat mr. Visser nooit heeft on derzocht, of zijn transacties straf baar zouden zijn. Daardoor zweeft dit gehele gebeuren in de sfeer van wat men juridisch „heling" noemt. De uitvluchten van appellant, zijn draaien om de waarheid, en het niet onderzoeken van de strafbaarheid van zijn deviezentransacties, achtte mr. van Gilse een blijk van de „wel- licht misdadige mentaliteit" van mr. Visser. „Hoe is het mogelijk", zo vroeg de proc-gen., dat deze verdachte toen hij nog burgemeester was, zich ernstig heeft geoccupeerd met „dingen", die wellicht heel nobel, maar door hun tijdrovende aard niet verantwoord waren". Ondanks dit alles: het te kort aan verantwoordelijkheidsgevoel de verschillende deviezenovertredtn- gen en het draaien rond de waarheid, is mr. Visser, aldus de proc.-gen. met bijzonder zachte hand aangepakt Deze zaak wettigde zeer zeker ©en preventieve hechtenis, zo zei mr. van Gilse, dat men daarvan in hogere re gionen heeft afgezien, is alleen ge beurd, zo zei hij, omdat men een hoog geplaatst ambtenaar niet al te row van zijn voetstuk heeft willen stoten Na nogmaals de deviezenovertredin gen te hebben besproken en gewezen te hebben op de zijns inziens zeer verzwarende omstandigheden conclu deerde mr. van Gilse tenslotte lot bevestiging van de opgelegde straf. Een straf van zes maanden en f2rt. 000 boete is hier volkomen gerecht vaardigd" zo zei hij, „voor een man, die als hooggeplaatst ambtenaar het recht en hei gezag heeft aangetast". Voor d© Amsterdamse rechtbank heeft de officier van justitie levens lange gevangenisstraf geëist tegen de 81-jarige Amsterdamse IJzerwer- ker van de Broeke, die er mmi wordt beschuldigd in de naeht van 5 op 6 April van verleden jaar de 26-jarige Fraacisca Ariër, van wie hij een jaar tevoren was gescheiden, In haar woning aan de Kometensingel in Tuindorp Oostzaan met 42 messteken Tan het leTen te hebben berooid. De verdachte erkende de bewuste nacht in dit huis te zijn binnengedron gen, maar zeide zicb niet te kunnen herinneren, dat hij zijn vroegere vrouw vermoord had. Hij was des morgens wakker geworden en be merkte, dat hij op de grond met zijn hoofd op de schouder van de vrouw lag. Volgens zijn eigen verklaring had hij zijn hand nog om het hand vat van zijn dolkmes, dat in de keel van de vrouw stak. Volkomen over stuur was hij toen het huis uitge vlucht. Thuis gekomen in de woning van zijn ouders, waar hij sedert de schei ding «ijn intrek had genomen, had hij zich van zijn met bloed bespatte kleren ontdaan en deze in een zak in Ernstige botsingen hebben zich voorgedaan tussen Arabieren en So- niali's in verschillende steden van I- taliaans Somallland. Bij een botsing te Baidoa op 23 April, waarbij vuur wapens werden gebruikt, zouden 4 personen om het leven zijn gekomen en ongeveer 40 personen verwondin gen opgelopen hebben. Bij een botsing te Margherita oo 25 April tussen leden van de Soma lische jeugdliga en Arabieren werden twee personen gedood en een aantal gewond. Ook te Kismayu werden de zelfde dag een aantal perosnen ge wond bij een treffen tussen Arabie ren en SomaH's. het kanaal langs de Cornelis Douwes weg geworpen. Aanvankelijk bleef hij iedere schuld aan de moord ont kennen. Toen de recherche enkele maanden later de kleren uit hét wa ter viste, viel bij door de mand en gaf toe in de woning van de vrouw te zijn geweest. Mei-invenlarisalie De Prov. Voedselcommissaris voor Noord-Holland maakte het volgende bekend. De aandacht van landbouwers, vee houders en tuinders wordt er op ge vestigd, dat van 827 Mei e.k. we derom de grote inventarisatie van land- en tuinbouw zal worden gehou den. waartoe alle geregistreerden op geroepen worden om op zitdagen de gegevens, die zullen worden gevraagd te verstrekken. De inventarisatie, vormt dit jaar een onderdeel van de wereldlandbouw telling, die in alle landen zal wor den gehouden en is dus van groot be lang. Teneinde een en ander vlot te laten werken, is het op tijd op de zitda gen komen en het verstrekken van juiste gegevens dringend nodig. Voor het slagen van de Inventarisa tie is dus aller medewerking noodza kelijk. ABE LENSTRA EN DE VERKIE ZINGEN Een der kiezers in een gemeente in de kop van Noord-Holland was stel lig van mening, dat Abe Lenstra te verkiezen is boven alle candidaten voor de provinciale staten. Hij schreef namelijk dwars door de na men op zijn stembiljet: Abe Lenstra. De Inwoners vnn 1000 voorname flats In New Vork zien zich voor bet vooruitzicht geplaatst vaak meer dan 20 trappen te beklimmen, daar 15000 flatbedienden in staking zijn gegaan wegens een loongeschil inet de huis eigenaren. Velen der stakers behoren tot het liftpersoneel. De bewoners lopen ook kans, dat de warmwatervoorziening en de centraleverwarming stilgelegd worden. In de halls der gebouwen stapelen zich kranten, kruidenierswaren en andere zaken, die besteld worden op. De privé-bussen voor schoolkinderen reden weg met bijna geen kinderen. Het conflict gaat tussen 18000 flat- bedienden en eigenaars van 2000 flat woningen. Sinds Woensdagmorgen 9 nur wordt het 7-j8rige Amsterdamse knaapje Klaas van Rees vermist. Hij is reeds vaker van huis weggelopen en zocht dan beschutting op zolderschuiten, bouwwerken, portieken, in op de walkant staande kisten of In gepar keerde auto's en wagens. De chef van de Amsterdamse kinderpolitie heeft het signalement van het knaap je via de radio verspreid. Gistermorgen is de 7-jarige Klaas van Roos aangetroffen in een rijwiel stalling. Klaas is gezond en wel dit, zijn zoveelste avontuur te boven ge komen. De opsporing van deze jeug dige avonturier was reeds viermaal verzocht. Nu de voorbereidingen voor de in voering van de nieuwe wegenvpr- keerswetgeving nagenoeg beëindigd zijn, en het ontwerp wegenverkeers reglement thans het departement zal verlaten, welke criteria zijnerzijds zodra de nieuwe wetgeving hem daar toe de gelegenheid biedt, zullen aan gelegd worden aan rijwielen met hulpmotor, waarvoor de bepalingen voor motorrijtuigen niet volledig zul len gelden, opdat belanghebbenden daarmee, voor zoveel nodig, reeds thans rekening kunnen houden. Mo torrijwielen op twee wielen - waar van de bouw, de hoofdafmetingen en het gewicht van het frame geheel of nagenoeg geheel overeenkomen met die van een gewoon rijwiel - en waar van de aandrijfmotor aan hieronder te noemen eisen voldoet, zullen wor den bestuurd door personen beneden 16 jaar. Overigens zal voor het be sturen van deze voertuigen geen rij bewijs zijn vereist De uitrusting en de verlichting zal moeten overeenkomen met die van een gewoon rijwiel, dat wil zeggen, zij «uilenmoeten zijn -voorzien van een deugdelijk stuurinrichting, een bel, waarvan het geluid op een af stand van 25 m. duidelijk hoorbaar is en van tenminste een goedwerken- de rem, Verder zullen deze voertui gen moeten xtfn voorzien van een niet verblindend wit of geel koplicht en een wit spatbord, met rood achter licht en een rode reflector. Voor de motor zullen gelden de volgende eisen: Hef filagvolunje van een verbran dingsmotor mag niet meer bedragen dan 50 cm3. Het remvermogen mag, ongeacht het toerentaal niet meer bedragen dan 0.6 p.k. De bediening mag niet anders geschieden dan door middel van een orgaan aan het stuur. De afvoer van de afgewerkte gassen Herbert Hoover, ex-president van de Ter. Staten, heeft In een rede Ie New Vork aangedrongen ep de op heffing van de organisatie der Ver. Naties en de stichting van een nieu we organisatie, waarvan de commu nistische landen zonden zijn uitgeslo ten. Hoover zeide, dat er dringende be hoefte bestond aan een nieuw vere nigd front tegen het aansluipende ro de imperialisme". POSTVERKEER MET CHINA In het postverkeer met China gel den thaps de volgende bepalingen: briefpost toegelaten land-, zee- en luchtpost verzendingen naar geheel China, echter met dien verstande, dat aangetekende stukken slechts op ri sico van de afzenders kunnen worden aangenomen. Pakketpost, de verzen ding is alleen mogelijk naar Formo- sa en dan nog slechts op risico van de afnemers. Over jeugdcriminaliteit gesproken. Door do Haagse kinderpolitie werden in de afgelopen dagen niet minder dan 22 minderjarige kinderen aange houden, die zich allen aan meer of minder ernstige feiten hebben schul dig gemaakt De leeftijd der jeugdige boefjes varieert van 6 tot 17 jaar Een deel van hen sta] graszoden om „vaders tuin piekfijn in orde te ma ken". Het lichten van toonbankjaden was schering en inslag, terwijl was goed en rijwielen tot de vaste corpi delicti behoorden. Tenslotte hadden enkele knaapjes van 16 jaar zestien ruiten van een kantoorgebouw inge gooid oIn de omgeving van Dja- karta zijn twee Amerikaanse journa listen vermoord. oEr is in Lon den een oproep gedaan om een mil- lioen gulden bijeen te brengen tenein de de beroemde 13-eeuwse torenspits van de kathedraal van Salisbury die op instorten staat, te restaureren. Donderdag zal in Turijn de ramp van Superga herdacht -worden, waarbij een Italiaanse voetbalploeg om bet leven kwam. o— In Soerabaja zijn wederom drie auto's gestolen, waar onder een jeep van de koninklijke landmacht Bij een overval werd een fietser in de buik gewond. 118 over vallers werden na een berisping naar huis gestuurd. Ideaal oord voor ban dieten. oNiet alleen de landen aangesloten hij het Atlantisch Pact krijgen thans wapens, maar ook het in de oorlog geteisterde plaatsje O- verloou. Maar schrikt niet, het zijn historische wapens uit Duitsland, die bestemd zijn Voor het oorlogsmuseum —oIn Denemarken is een konink lijk dirigent. Koning Frederlk heeft namelijk een symphonieorkest geleid voor de radio van Kopenhagen o Een kleinzoon van aarthertog Fre- drik die in de eerste wereldoorlog op perbevelhebber van het Oostenrijkse leger was, is veroordeeld tot 8 maan den dwangarbeid wegens diefstal bij zijn oom oEn tenslotte, de kap persbedienden in Rome zijn thans ook in staking gegaan voor hogere lonen. Professor Santy in Lyon, specialist op het gebied van „blauwe ziekte", heeft weer een zeer geslaagde ope ratie gedaan. Een 34-jarige vrouw, die aan deze ziekte leed, werd met succes door hem geopereerd. Een der gelijke operatie op deze leeftijd is nog nooit gedaan. Men dacht altijd dai deze patiënten tot hun 18e jaar nog geopereerd konden worden, maar daarna niet meer. Het was nu de 160e keer dat professor Santy deze 'operatie verrichtte. moet geschieden door een behoorlijk geluiddempende inrichting. Het ge wicht van het gehele motoragregaat (zonder b^drijfsstoffen) mag niet meer bedragen dan 10 kg. De aandui dingen van het merk, het type en het nummer moeten duidelijk leesbaar aan de binnenzijde van de motor zijn aangebracht. Door een eenvoudige handgreep zal het mogelijk zijn hst motor-agregaat van het voertuig te ontkoppelen en in zodanig stand vast te zetten, dat het voertuig als een ge woon rijwiel kan worden voortbewo gen, terwijl een inrichting om over brengingsverhouding tussen de hulp motor en het aangedreven wiel te wijzigen niet aanwezig mag zijn. Het ligt in d' bedoeling bij de in voering van het wegenverkeersregle ment voor de categorie „rijwielen m. hulpmoto»-" kentekenbewijzen in te voeren, die zullen worden afgegeven, indien de voertuigen aan de vorenge noemde eisen voldoen. Voorts wordt overwogen voor deze categorie voertuigen op rijwiel pa den een maximumsnelheid van 20 km in te voeren en tevens het berijden van bepaalde soorten rijwielpaden met gekoppelde moter te verbieden. GAS EN ELECTRICITEIT Beperk ingsmaatregelen evenwel 1»» wintertijd gehandhaafd In aansluiting op reeds eerdere ge dane mededelingen maakt de minis ter van economische zaken bekend, dat d© rantsoenering van gas en e- lectriciteit met ingang van 1 Mei a.s. zal worden opgeheven. De aandacht wordt er evenwel op gevestigd, dat bij de electrische cen trales de uren van hoogste belasting nog geruime tijd een tekort aan pro ductievermogen zal blijven bestaan. Evenals zulks in de afgelopen winter het geval was zullen maatregelen tot beperking van het electriciteitsver- bruik in de spitsuren derhalve ook in de winter van 19501951 nog nood zakelijk zijn. Mechanisatiedag Hoorn krijgt bredere opzet Naar wij vernamen hebben enkele vooruitstrevende verenigingen in N-d Holland besloten om de organisatie van de in ons gewest overbekende mechanisatiedagen een vastere vorm t© geven. De mechanisatie-commissie Noordhol land die de stoot gaf tot de eerste demonstraties zal deze opbouw tot stand brengen in samenwerking met de Ned. Fruittelers Organisatie kring Noordholland en de vereniging van Oudleerllngen der Rijkstuinbouw- school te Hoorn. Dit besluit is van groot belang voor de a.s. demonstratie en tentoon stelling te Hoorn, die op 16 en 17 Mei gehouden wordt. Deze, kortweg DE- THO genaamd, zal gesteund, door de oprichters, bestrande uit de genoem de verenigingen, op deze dagen reeds kunnen tonen wat zij waard is. HOORN «0 JAAR „VOLKSBELANG" Een van de eerste ziekenfondsen in Nederland Volksbelang te Hoorn, be staat op 1 Mei zestig jaar. Een der oprichters, de heer W. Erkens, is nog in leven. De heer Ergens was 40 jr. voorzitter. Hij is ouderscheiden met de lilveriui medaille van de Orde van Oranje Nassau. Dit Jaar is het tweeduizend vijfhon derdvijftig jaar geleden, dat Marseil- le gesticht werd. De gemeenteraad heeft besloten dat op de beroemde „Canebiere" een gedenkplaat zal aan gebracht worden, met de woorden: „Omstreeks 600 voor Jezus-Chris tus landden hier Griekse kooplieden die van Phoenicie in Klein-Azië kwa men. Zij hebben de beschaving g3- bracht en Marseille gesticht, de poort van het westen. DE PROVINCIALE STATEN van onze provincie hebben in hun laatste bijeenkomst een belangrijk be sluit genomen. Een besluit waarbij de Provincie deel neemt met een be drag van een en een kwart millloen gulden in de kosten van aankoop van een duinterrein, waarin een Nationaal park zal worden gesticht. Er bestond geen verschil van mening over de vraag of de provincie wel zou deel nemen in deze aankoop, maar wel werd er van verschillende zijden be zwaar tegen geopperd, dat een gedeel te als recreatieoord voor de bevol king zou worden beschikbaar gesteld. Wij delen deze bezwaren geenszins. We kunnen ons voorstellen, dat er terreinen in ons land zijn waar geen publiek wordt toegelaten uit hoofde ran natuurbescherming. Omdat er b.v. broedkolonies zijn. Maar anders zijn wij van oordeel, dat er veel meer ge legenheid moet worden geschapen waar onze bevolking de vrije tijd kan doorbrengen. Te lang heeft de over heid hier de boel op zijn beloop ge laten en heeft men zich uitsluitend bepaald tot het plaatsen van bordjes met verboden toegang. Al willen we niet ontkennen, dat het soms nodig was. omdat het publiek zich in be paalde gevallen niet wist te gedragen. In dat opzicht onderschrijven we gaarne het generaal appèl, dat de Commissaris der Koningin op de be volking deed, om toch vooral niet roekeloos om te gaan met de terrei nen die nu weldra zullen worden open gesteld. We hebben ons menig maal geërgerd aan de wijze, waarop va- cantiegangers met ons kosteliik na tuur bezit omgaan enhet spreekt wel van zelf. dat de overheid eisen mag stellen, als ze met belangrijke som men deelneemt in het scheppen van recreatieoorden. We ondersteunen 't beroep van de heer De Vos van Steenwijk dan ook van ganser harte. Laten we wel beseffen, dat een waar dige houding van het volk in deze zeer stimulerend kan werken en dat wellicht de provincie meer dan tot dusverre haar aandacht gaat besteden aan het scheppen van voortreffelijke vacantieoorden. Dat is in het belang van de vacan- t)prangers, maar het is ook Sn het be lang van de mensen die aan die va- cantiegangers een centje verdienen. En in de naaste toekomst zal het vreemdelingenverkeer, voornamelijk het vreemdelingenverkeer uit eigen land een bron van inkomsten Wijken te ziin voor een grote groen van de bevolking. Een bron van inkomsten die we niet meer zullen kunnen mis sen als de verdiensten in de andere bedrijfstakken minder worden. Nu er vanwege de Provincie echter een generaal appèl wordt gedaan op de bevolking, in de overtuiging dat het resultaat zal afweroen. veronder stellen wij. dat de autoriteiten in d© Provnce er van overtugd ziin. dat 't volk hervoor net doof s. M a.w. dat men bij het volk op dt gebied reeds een zekere beschaving veronderstelt. Als dat zo is. dan kan de Provincie tonen, dat zjj dit vertrouwen beeft. Langs alle provinciale kanalen nril- ken bordjes met verboden toegang. Ontelbaren worden daardoor belem merd in een voor hen heerlijke tak van sport. Maar veel gelegenheid wordt ook ontnomen aan de natuur liefhebbers, die dol zijn op een wan deling langs de waterkant. Laat de Provincie als tweede stap dit verbod opheffen. De recreatiegelegenheid, die toch veel te gering is. zou er belang rijk door worden uitgebreid.

De Vrije Alkmaarder | 1950 | | pagina 1