rfëww Stille tocht Hollandse Hij. van Landbouw afd. Wieringermeer J. G. Addens: Onbeschaamd SBtleBittöcöpëiTbmtge^ IJzersterk Fa. Holtz, Schagen Schagen Alkmaar Herdenkingsavond Evenals voorgaande jaren heeft ook 'd't jaar de herdenking van de geval lenen" in Schagen een zeer sober ka rakter gedragen. Terwijl de klokken bei trden, begaven velen zich avjr het mo nument aan de Nieuwe Laag zijde, waar tegen ach; uur uit drie richtingen de jeugdgroepen zich verzamelden- Na he; hoornsignaal viel weer de indruk wekkende stilte over de verzame'den. zoals in geheel ons land op dat zelfde ©genb'ik het .?»óai van elke va- een ogenblik verstomde. Naamloos was deze herdenking. Na da; de muziek tweemaal het ..Wilt he den nu treden" had laten horen, tra den uit de jeugdgroepen jongelui naar voren en werd een vijftal bloemstuk ken aan de voet van het monument ge legd. Het Wilhelmus, ontroerend als steeds, en dan begaven de aanwezigen zich weer in alle richtingen. Zo her dacht Schagen hen die vielen, opdat wij zouden leven. Marktoverzicht Schagen Gp de Donderdag gehouden Schager markt was de aanvoer van vetie koei én groter dan de vorige week. De han aei was vlug en hogere prijzen. Wit de kopers betrof, hrd de aanvoer nog wel groter kunnen zijn. De al.erbeste flinke koe kwam in handen van sla ger Bakker alhier voor de kapitale prijs van 1050.-- Over het alge meen kon men op deze markt per slachfcjewwrht rekenen op een prijs van f 2-30 tot f 2.80 per KG. .Jn melk en kalfkoeien was de handel aan de kalme kant. De grootste vraag was naar goede courante dieren met papieren. Een werkelijk prima bees'; kwam op f 1000.Van de mindere soorten was wel iets van de prijs-af. H&t weidevee was duur en kon nu Juist nu zo gemakkelijk geplaatst wor 'den. maar de ootenng was vooral nie\ lager dan de vorige weken. De hoog ste notering kwam nu op f 750.— Er _werden geen vaarzen aangevoerd. De handel in pinken was stil en de hoog ste prijs tot f 475.—. De nuchteren kali-eren gingen vlug :van de hand zonder verandering in Oprijzen. De handel in slachtpaarden was zeer- kalm. Dit was ook het geval met de. werk en rijtuigpaarden. Werkpaar 'dén van f 550 Wt f 750.—. Rijtuig paa-den van f 750. tot f 950-Op de wolveemarkt werden de lammeren geleidelijk duur verkocht voor prijzen van f 30.— tot f40.Me1; de scha pen ging het minder vlot en schapen ipgt lammeren bepaald kalm. Op d ,,blggenmar1ö; het gewone doen met eenstabiele notering en een matige hacdel- Qp de konijnenmarkt was de handel kalm. alles jonggoed. Er was -deze week weer veel bezoek. SCHAGEN 9 Stuks -Paarden f 550950; 159 Ge! dekoeien mag 475—750; 63 Idem ve.-te 600-1050: 40 Kalfkoeien 700-1000 H Pinken 275-475; 218 Nuchte-e kal veren 2550; 31 Schapen mager met 1 lam 120—130; 40 Overhouders 70 90; 66 Lammeren 20 40; 6 Varkens magere zeugen 200—325; 76 Biggen 35— 50; 38 Konijnen 1—2. .KOLHORN Een zeer plechtige ogenblik vinden wij het tclkenjarc opnieuw wanneer de ,2 minuten stilte op het kerkhof be tracht word1; door de aanwezigen die o'an voor het rnon-ument staan. Daarna het leggen der bloemen op de graven, dit alles samen, met daaraan vooraf gaande de salie tocht vanaf de Tjarde. brengt een zekere wijding. Wij vra gen ons af wat in al de aanwezigen omgaat als zij daar zo staan bij de gra ven van de gevallen pilot Dat het een bezinnen mag zijn over wat was, een gedenken dus van de doden, maar ..daarenboven een bezinnen op wat de 'toekomst brengen kan. een appèl aan :de levenden dus. Nadat de meegebrach te aloemenhtilden gebracht waren ging een groot deel der tochtgenoten naar de Nederlandse Hervormde kerk waar door de heer van Zetren en Ds. Iin- mink toespraken werden gehouden. Met het zingen van twee coupletten .van het Wilhelmus werd deze herden kingsdiens; besloten. CALLANTSOOG Raad komt bijeen ,r De burgemeester van Callantsoog heeft de Raad dier gemeente bijeenge roepen in openbare vergadering op .Wonsdag 10 Mei 's avonds 8 uur. ,- Op de agende komen o.m. voor: .voorstellen om terreinen ln erfpacht te geven, he; sportterrein te verhuren, het parkeerterrein in gebruik te geven, een geldlening aan te gaan voor de ambts- 'Woning van de burgemeester. MIDDENMEER GESLAAGD Onze plaatsgenoot A. N. Schoolmees ter, met standplaats Groningen slaagde t een dezer dagen voor het politie diplo ma met aantekening. De jacht die hier bedreven wordt stamt uit de middeleeuwen. In een voedselpro- ducerend gebied behoort de wildstand tot een minimum beperkt te blijven dat er percelen in het noorden zijn, waar de bieten voor 40 procent door de fazanten zijn uitgevreten. Dit is geen wildstand meer, dat is een cultuur geworden. Het is meer dan ergelijk zegt spr. Het jachtrecht is hier aan de verpachter. Wil men daar verandering in hebben dan is het zo dat in de hogere regionen, die er over te beslissen hebben men in van 10 gevallen bij jagers terecht Onder voorzitterschap van de heer W. van Zadelhoff hield de afd. Wie ringermeer v. d. H. Mij v. Landbouw een drukbezochte vergadering in ho tel Smit te Middenmeer. In zijn openingswoord feliciteerde de voorzitter dhr J. Hoogschagen nog met zijn 25-jarig huwelijksfeest die als penningmeester weliswaar geen op de voorgrond tredende figuur, doch die niettemin een zeer belang rijk bestuurslid van de afdeling is. De notulen werden gelezen en on veranderd vastgesteld. Medegedeeld werd nog, dat de se cretaris zich zal belasten met het aannemen van advertenties, die de le den eventueel in het landbouwblad Wensen te plaatsen. Agenda algem. vergadering: De voorzitter deelt mede. dat de algemene vergadering op 17 Mei a.s. te Scheveningen zal worden gehou den eerst de beschrijvingsbrief hier voor aan de orde. De heer Paarlberg zou gaarne wil len dat voortaan de vragen uit de afdelingen uitvoeriger werden om schreven en ook het praeadvies van het H.3. De heer Addens zegt hierover, dat in de najaarsvergadering als de wet van de maatschappij op de helling is geweest, aan dit verzoek wel tege moet zal worden gekomen. De heer D. Kaan luistert nog wel eens naar de Belgische radio-uitzen dingen, daar worden de groenteprij- zen in omgeroepen. Spr. vraagt of het niet mogelijk zou zijn om dit ook in ons land te gaan toepassen. We heb ben nu pas de aardappelkwestie ge had en het bleek wel. dat de schuld bij de handel lag. Indien het pu bliek omtrent prijzen via de prijzen van groenten ingelicht kon worden dagelijks, zal er veel misverstand wor den opgeheven. De heer Addens antwoordt hierop, dat door hem geruime tijd terug de ze kwestie is besproken in het Kon. Landb. Comité, spr. dacht dat de bes te tijd voor een dergelijke uitzending is na het weerpraatje. Deze aangele genheid is thans bij de Stichting v. d. Landbouw in onderzoek. De heer J. Hoogschagen zou nu er een batig saldo van f 4000 is de H. B. leden hiervan presentiegeld willen geven. De heer Addens zegt, dat 't pro deo werk van de H B leden naturlijk een ongezonde toestand is, doch indien er geen middelen voor worden gevon den zij op hun post zullen blijven. Meer wil spr. er niet van zeggen. Besloten wordt, dat het bestuur zal worden afgevaardigd naar de algeme ne vergadering, terwijl de leden wor den opgewekt er ook heen te gaan. Na een stemming by zitten en op staan blijkt, dat de meerderheid voor het behoud van het jaarboekje is. Hier is een bedrag van 6 a 7 duizend gulden mee gemoeid. Looncontract 1950'51. Hierop wordt aan de orde gesteld de voorlopige besprekingen over het looncontract 1950'51. Door de heer H. R. Smit werden de besprekingen ingeleid. Aangezien over en weer door de organisaties de onderhandelingen hierover zijn geopend en veel nog niet voor de buitenwacht bestemd is kunnen weg een verdere mededelin gen hierover doen. De heer M. Timmers klaagt over de overdadige wildstand in het noor den van de polder. Hij vraagt of er niets gedaan kan worden door de af deling om hier paal en perk aan te stellen. De voorzitter zegt. dat hij onlangs in het gebied is geweest waar de heer Timmers op doelt. Het is ook opgevallen, dat de wildstand, ha zen en fazanten, daar heel erg is. De heer D. Kaan zegt. dat het hem danig de keel uit gaat hangen, hij kan zich niet voorstellen, dat de ja gers die zelf boer zijn, bij de grote schade, die aangericht wordt de hele zaak niet plat schieten. De heer D. R. Mansholt zegt, dat hij zelf ook jager is, doch dat hij het juist zou achten als 't jachtrecht meer aan dc landbouwers zelf zou komen, in combinatie met de buren. De wild stand zou men binnen de perken kun nen houden. De heer Kaan is daar wel voor, doch voeit er niets voor om daarvoor een aantal jachtopzieners te handha ven. De heer Pijper deelt mede. dat hij uit een streek komt waar de jacht aan de boer is. Hij heeft zich er al tijd aan geërgerd dat in de Wierin- germeerpolder de jacht verpacht werd aan mensen buiten de polder. Spr. is van oordeel, dat we er met z'n allen voor moeten zorgen dat de jacht vrij komt. De heer Addens wijst er op, dat jachtwet, vogelwet en pachtwet aan elkander verbonden zijn. De jacht stamt uit de middeleeuwen. In een goed producerend lanbouwgebied als de Wieringermeer hoort geen wild thuis. Dat is goed voor heidestreken. Spr. heeft deze zaak met de burge meester opgenomen en er op gewezen komt. Het' is te zot zegt de heer Bakker, de ene instantie moedigt het voedsel produceren aan en de andere instantie laat het door het wild opvreten. De heer Addens zegt, dat de burge meester medewerking heeft toegezegd bij schade. Op het raadhuis zijn for mulieren verkrijgbaar, om een ge weer te mogen hebben en te gebrui-, ken. De minister is bevoegd wild tot schadelijk gedierte te verklaren ook tegen de wil van de grondeigenaar. De voorzitter zegt, dat het bestuur met de andere organisaies conact op met de andere organisaties contact op Stekels De heer J v. d. Oord vraagt of er tijdig op gewezen wordt, dat men 1 vuil langs de wegen niet door laat. groeien tot het gaat zaden. Wanneer er op tijd gemaaid wordt, wordt veel voorkomen. De heer Addens zegt, dat de moge lijkheid bij de provincial verordening, 't verplicht stellen van bloeiende ste kels af te maaien kan worden vastge steld. Her zullen de organisaties en de politieke partijen hun aandacht aan moeten schenken. Naar aanleiding van een opmerking van de heer Tj. Doornbos betreffende schade door duiven, zegt de heer Ad dens, dat een gemeentelijke verorde ning in voorbereiding is. waarin het verplicht wordt gesteld om duiven in bepaalde tijden vast te houden. Hier na volgde sluiting. schrijvende lezers (buiten verantwoordelijkheid van de redacde) M. de R. Herhaaldelijk smaak ik het genoe gen een gratis exemplaar in mijn huis te ontvangen van de voormalige colla boratiepers. Reeds meermalen heb ik de post verzocht di; blad n«e; meer in inijn huis te willen bezorgen, maar tot i dusverre te vergeefs. Wat er echcer gepasseerde Donder :cag is gebeurd, doet de maat overlopen |Op de dag der herdenking, herdenking van onze gevallenen in het verzet te Igen de Duitse overweldiger, kreeg ik een nummer van de Schager courant jn mijn huis bezorgd, ex;ra verzorgd, jtwatlf pagina's groot, geheel gewijd fjan onze bevrijding. Dit noem ik toch wel bizonder schaamteloos. Gelooft de direktie nu werkelijk.dat de mensen die hebben ge s.reden tegen de Duitsers, op de vier de Mei alleen de doden zullen herden ken? Gelooft de direktie van de Ver enigde Noord Hollandse dagbladen dat we juist op de vierde Mei ook niet te rugdenken aan de rol die die zelfde bladen hebben gespeeld gedurende de oorlog, toen ze zich ontzagen, om ma Serieel gewin alle Duitse propaganda óp te nemen? Het is al erg genoeg, dat deze men ;en opedeuw in de gelegenheid zijn ge iteld. ons volk voor te lichten. Maar de onbeschaamdheid wordt toch vel ';en top gedreven, als deze men $en ter gelegenheid van onze bevrijding jeen speciale bevrijdingskrant uitgeven waarin ze de volke kond doen. dat ze ioch zo geweldig blij zijn, dat we vijf jaar geleden bevrijd werden van de Nazi tyrannie. Want als die Nazi's he"; Vijf jaar geleden gewonnen hadden, zou den zij nu een krant hebben kunnen uit geven, waarin dat systeem hemelhoog geprezen werd. En dan hadden ze nog trots kunnen zijn. da', ze hadden mee geholpen om dat systeem aan de macht te helpen. Dankend voor de plaatsruimte, J. de Breij ABT. De onzichtbare ooievaar Jackie Cooper verschijnt weer eens op het doek van ABT in een vreemd verhaal over een. onzichtbare ooievaar Het gaat over een boze eigenaar van een flatgebouw, die niet toestaat, dat zijn huurders kinderen hebben. Maar als dan de vrouw van de conciërge van dit gebouw een kind verwacht, dan komen er moeilijkheden, die na tal van dolle episodes tenslotte een oplossing vinden, dank zij de energie, van de conciërge, die de eigenaar dwingt wèl echtparen met kinderen in zijn huis te heibergen. Een komie ke geschiedenis, met weinig pretenties In het voorprogramma draait „Dans ballerina, dans", een film, over een meisjjespensionnaat. Cinema Americain Manon De Franse film aMnon, die thans voor de tweede week in Cinema Ame ricain vertoond wordt, is van de hand van de regisseur Clouzot, die *n ongeveer honderd jaar oud verhaal in de moderne tijd met alle verschrik kingen van dien plaatste. Het is het verhaal van een jonge Franse ver zetsman, die verliefd wordt op een moffenmisje, haar meeneemt naar Pa rijs enzich daar. mede onder de in vloed van Manon (zo heet 't moffen- meisje) enhaar verdachte broer, in vele suspecte zaakjes begeeft, terwijl Manon, die hem op een kinderlijke en dierlijke wijze liefheeft, hem op alle mogelijke manieren bedriegt. Tenslot te vermoordt hij haar broer en vlucht naar Marseille, waai- hij, samen met Manon. die hem in een opwelling ge volgd is, als verstekeling een plaats vindt op een schip, dat Joden naar Jeruzalem moet brengen. Het eind van de film is. dat Manon in Israël wordt doodgeschoten door de Arabie ren enhaar geliefde een wisse dood tegemoet gaat. Geen opgewekte film dus. Maar de regisseur, die ons reeds eerder met de knappe „Dé politie volgt het spoor verraste, heeft in een opgave en fil misch juiste weergave van dit ver haal, waarin ons niets bespaard wordt, de werkelijkheid van onze da gen voor de neus gezet. Het is mis schien een lachspiegel geworden, dit beeld van onze tijd, maar desondanks blijft er veel te genieten in deze som bere maar frappante rolprent. De enige vlek, die aan deze film kleeft is het feit. dat Clouzot dit verhaal, gekoppeld heeft aan de innig-tragi sche trek van de Joden naar Palesti na. En misschien zal menigeen be zwaren koesteren tegen het einde, dat te lang en te „erg" is. Maar on danks deze bezwaren; een opmerke lljke film, waarin Cecile Aubry een virtuoze vertolking van de titelrol geeft en Serge Regiannl een goede vertolking van de verdachte broer geeft. h Harmonie Leve de Samba Als Bud Abbot en Lou Costello zeg- zeggen „leve de samba", dan weet u het wel: vrolijke liedjes, prettige mu ziek en talloze koddige situaties, waar in de twee heren nu eenmaal stee vast plegen te komen. Om de story te vertellen, zouden wij meer plaats no dig hebben, dan ons toegestaan is. Later, we er dus mee volstaan met te vertellen, dat de twee heren, zo heb ben wij uit deze rolprent opgemaakt een pcnible tijd in Mexico hebben doorgemaakt. Bud Abbot als stieren vechter blijkt minder een succes voor hem zelf, dan voor het publiek, dat dergelijke avonturen steeds graag ziet. Het is niet zulk erg hoogstaande humor, die zeer dicht komt bij het type .Lachen, gillen, brullen", maar vergeef het ons; wij hebben gelachen Victoria Tromba De film Tromba, die deze week in het Victoria-theater wordt vertoond is een Duitse schepping, hetgeen men wel zeer (wellicht iets té) duidelijk merkt. Deze geschiedenis uit het cir cus. die verhaalt van een leeuwen temmer met te veel liefdes. Het ge volg daarvan is. dat hij tenslotte ten onder gaat. Dit verhaal kan niet tip pen aan vroegere circusfilms, ondanks dé enkele aardige scènes. Bioscoop De Rus, Bergen Tot enrnet Zondag loopt in de Rus de griezel-humorfilm Abbott en Cos tello ontmoeten Frankenstein. In deze rolprent, waarin de béide meesters van de lach als witkielen dienst doen in een bagagedepot in Florida, moe ten zij twee kisten afleveren aan het Cjriezelhuis. Naderhand blijkt dat de kisten leeg zijn. Zij worden nu aan genomen om de beide monsters, die m deze kisten zaten, op te sporen. In ,deze film speelt tevens mee Lon Chanev, die bekend werd door de grote film „eHt spook van de Opera". Een film om te lachen en te griezelen Want verschrikkingen bedreigen hen overal, doch zij bemerken het niet. Van Maandag tot Woensdag een film in technicolor, met Déanne Dur- jbin in de hoofdrol. De bruid had drie mannen, is een film waarin Deanne iDurbin weer ten volle tot haar recht komt: een film vol zang, actie, ro mantiek in 'het Wilde- Westen in het jaar 1849. Toegang alle leeftijden. Ingezonden Mededeling. zijn onze koffers en lederwaren LAGE PRIJZEN ZATERDAG Hilversum I 402 m.KRO 7-00 en 8.00 Nieuws; 9.00 Voor de Vrouw; 9.35 Muziek houdt fit. 10.(X) Voor de kleuters: 10.15 Promenadeconcert; 11.00 Radio ziekenbezoek; 11.45 Strijkkwartet 12.00 Lunchconcert; 12-33 Pianorecital. 13.00 Nieuws: 13.20 O.-kest zonder naam; 13-45 Harraoniemuziek; 14.20 En gelse les: 14.40 Omroeporkest; 15.20 Kroniek van letteren en kinscten;; 15.55 Hawaiianmuziek; 16-30 De schoonheid v-an het Gregoriaans: 17.00 De Wigwam jeugduizending; 18.00 Pianoduo; 18.15 Weekoverzicht; 18.25 Amusemetsor- kest: 19.00 en 20-00 Nieuws; 19.35 Dansmuziek; 20.15 Lichtbaken: 20.43 Voor de ma*;en; 21.00 Negen hei. de klok; 21.55 Weekend serenade; 22-35 Indonesisch commentaar* £3.00 Ni uws; 23.15 Symph. concert. Hilversum II 298 m. VARA 7.00 en 8-00 Nieuws; 8.18 Orgelspel; 9.00 Tscbaikowsky eyekus; VPRO 10.00 Toespraak en morgenwijding; VARA 19.20 Radio feuille.on: 10-40 Jean Sa b!on zingt: 11.10 Jan Corduwener; 11.30 Nederlandse muziek: 12-03 Orgel spe'; 12.33 Trio Pia Beek: 13.00 Nieuws 13.15 Accordeola: 14.00 AJC uitzen ding: 14.20 The Ramblers; 15.00 Van boek tot hoek; 15.15 Omroepkameror kes,; 16.00 Van de wieg tot het graf: 16,15 Gram.; 16.45 Sportpraatje; 17-00 Nieuws van de platenmarkt: 17.30 jeugduitzending; IS.00 Nieuws 1815 PianosoÜ; 18.30 Strijdkrachten: 19.00 Artisdeke staalkaart: VPRO 19.30 Bij bellezing: VARA 20.00 Nieuws; 20-15 Orkest Malando: 20.45 De Bonte Ba! 22.00 Stradiva sextet: 22.25 Onder de pannen: 22.40 Harmor.iemuziek: 23-00 Nieuws; 23.15 Gev. Progr. ZONDAG Hilversum I 402 m NCRV 800 ding; 9.15 Zangkoor. KRO 9-30 Nieuws 9.35 Gram.; 10.00 Hoogmis: 11.40 Om roepkamerorkest; 12-15 Apologie; 12.40 Orkest zonde; naam; 13-00 Nieuws 13.20 Orkes; zonder naam; 13.40 Ope ra concert; 14.20 Uit het boek der boe ken: 14.35 Mote; en Chansonkunst: 15.05 Katholiek Overleg: 15 30 Strijk kwartet; 15.55 Liederen van Schubert 16.15 Sport; 16.30 Vespers: IKOR 17.00 Vespersdienst; 18.00 Ziekendienst NCRV 19 00 Gewijde muziek; 19.30 Nieuws; KRO 19.52 Boekbespreking 20.12 Ui, en Thuis: 23.00 Nieuws; 23.15 Vlaams concert. Hilversum I! 298 m. VARA 8.00 Nieuws; 8.30 Voor de tuin: 8.45 Or gespe'; 9.00 Vacantietips: 9-15 Men vraagt en wij draaien: 9 45 Geestelijk leven; VPRO 30.03 Jeugduitzending: IKOR 10.00 Doopsgezinde kerkdienS:; AVRO 12.00 Muziek mozaiek: 1240 Volksliederen: 13.00 Nieuws; 13.30 Har racnie orkes': 14.05 Boekenhalfuur: 14.30 Bizet Massenet concert: 1600 The Skymasters: 16.30 Sport: VPRO 17.PC Gesprekken met luisteraars VARA 17.30 Ome Keesje: 17.50 Meisjeskoor; 1.3-05 Sport: 18.15 Nieuws: 18.30 Strijdkrachten; 19.00 Radiolympus: 19.30 Lichte muziek; AVRO 20.00 Nieuws; 20.15 Uit liet "ijk der melodie 20.35 Hoorspel; 21-10 Zangreckal; 24.55 Surinaamse muziek: 22.10 Hersengym nastiek; 22.35 Lichfe mitizek: 23.00 Nieuws. Stompetoren, 10 uur, de eer H. U. Albcrtz J Zd. Schermer, n.m. 2 uur, de heer H„ U. Albertz Stompetoren, Evangelisatie, 10 uur, ds den Oudsten uit Alkmaar Zondagsdiensten De Zondagsdienst voor doktoren wordt het komende weekeinde waai genomen door de artsen van Gilse (tel. 3136» en J. Pot (tel. 3117). De Zondagsdienst voor apothekers wordt waargenomen door de apot'ne ker G. Kruisinga, Koorstraat 47, Alk maar. kerkdiensten Alkmaar, 7 Mei: Grote Kerk, 10 uur. ds. van Wijk Grote Kerk. 5 uur, ds den Oudsten Grote Kerk. 7 uur, Jeugddienst Kapelkerk, 10 uur, ds Wesseldijk Rem. Geref. Gem., 10.30 uur, ds. M. H. van Hoorn Doopsgez. Gem.. 10 uur, ds A. J. van der Sluis Evang. Luth. Kerk. 10.15 uur, ds. Haan Bapt. Gem. (NW Doele), 10 uur. evang. Hofhuis, n.m. 8 uur Jongelie densamenkomst in de Wilhelmina school Maandagavond. 8 uur. Jeugdbijbelklas in dc Wilhelminaschool Ned. Christ. Gemeenschapsbond: drie daagse conferentie in de Doopsgez. kerk aan de Koningsweg.. Maandag half acht. Dinsdag 3 uur en half acht, Woensdag 3 uur en half act. Omgeving: Bergen, 10 uur. ds Bekius ARTSENDrENSTEN Vanaf Zaterdagmiddag 2 uur tot Maandagmorgen 8 uur hebben de vol gende artsen dienst: C. R. N. de Boer, N. Niedorp, K 2261—233; Dr. P. Groenhart, Dirkshorn K 2245 —232; R. J. de Groot, Hippolytushoef, tel 31: L. C. J. Olree, Anna Paulowna, K. 2233—233; R. C. Posthuma, Barsingerhorn, K £243—312; W. van Slooten, St. Maartensbrug, K 2246—230; A. L. v. d. Sluis, Schagen, K 2240 —400; J. Swaters, Julianadorp, K 2235— 221; A. J. Tamsma. Wieringerwerf, tel. 7. ZONDAGSDIENST VEEARTSEN. Bij geen gehoor van de eigen die renartsen zijn wel de volgende art sen aanwezig: N. J. Bouwman, Slootdorp. tel. 9 en Hakkesteegt, Schagen, tel. 437. ZONDAG 7 MEI 1950 NED. HERV. GEMEENTEN: Schagen. 10 uur ds. de Hoest. Aanswoud 10 uur ds Lursen. Anna Paulowna. 10 uur ds. Meiier. Callantsoog. 10 uur. ds Salm (doop) Dirkshorn 10 uur ds. Post. Eenigenburg. 19 uur. ds. Pool Harir.ghuizen. 10 uur. ds. Immink. Julianadorp. 19.30 uur. ds Salm. Koedijk, 10 uur dhr. Slager Kolhom. 10 uur, wika Boon Middenmeer. 10 uur mej. v.d. Hoven. 14 uur ds. Wiegers Nieuwe Niedorp 10 uur ds. Appel Schaoerbrug 14-30 uur ds. Biok St. Maarten, 10 uur. ds. Pool. St. Maar.ensbrug 10 uur ds. Blok Slootdorp, 10 uur. ds. Vink 14 uur. dhr. Tijmstra Warmenhuizen. 19 uur- ds. Post Wieringerwaard, 19 Uur ds. Meije- Wieringerwerf 10 uur, dhr. Tijmstra Winkel. 14.30 uur. ds. Schmidt. NED. HERV. EVANGELISATIES; Schagen. 10 uur dhr. de Bruin. Heiloo Barsing£rhora, 10 uur dhr. van Zetten Breezand. 10 en 15.30 uur, dhr. Boon JJchagerbrug, 14 uur. dhr. van Zetten Wieringerwaard, 9.30 u. dhr. dc Groot juit Amsterdam, 19 uur. dhr. v. Zétten GEREF. KERKEN: Schagen. 10 en 19 uur. ds Wiersinga Anna Paulowna 10 en 15 u. Ds. Rutgers Dirkshorn. 9.30 en 14.1-5 u. ds. Zijlstra uk Aerdenhout- Julianadorp, 10 uur Leesdienst 14.30 uur. ds. Hartkamp. Kolhorn 9.30 uur Leesdienst. 14-30 u. ds. Wiersinga Krabbendam 9.30 en 14.30 ur. ds Vrug gink (H.A.) Middenmeer 9.30 en 14.30 u. ds. van der Wielen. Noord Scharwoude 10 en 16 uur ds. Baas. Noordwolde Slootdorp. 9.30 en 14.30 u. Ds. Melj- ering Wieringerwerf, 9.30 en 14 30 uur ds. Post. DOOPSGEZINDE GEMEENTEN: Barsingerhorn. 10 uür ds. Oosterbaan. Nieuwe Niedorp geen diens. Oudesluis. 14 uur ds. Oosterbaan HERDENKING Deze dagen zijn dagen van herin nering. De volgende week zullen we er aan herinnerd worden, dat het 10 jaar ge leden is. dat de germaanse horden ons land verraderlijk binnenvielen. Wij mogen als christenen niet haten. Wie zegt dat? Zeker, wij moeten, zelfs onze vijanden liefhebben. d.w.z., hemzelf. Voorzover hij ook een schep sel is van die Goed, die om Christus wil mijn Vader is. Maarzijn gedrag mogen wij verfoeien. En, voorzover hij welbewust achter een verschrikkelijke levenshouding staat, verfoeien wij ook hem. Neen. dat is geen koesteren van kleinzielige wraakgedachten, het is een gezonde, een christelijke reactie tegen de werken der duisternis. Mogen wij zelf zijn of worden: kin deren des lichts. SLUYS Zij komen terug P. Galjema, Zuid Scharwoude ~K. Pelgrims. Bergen. G. A Alders Breezand P. J. van Duin Limmen S. Karsten De Wcere H. Bijman Hoogwoud G. J. Konijn A. Paulowna B. P. Laan. Sijbekarspel J. N. Pauw. Spanbroek F. Wiersma, Schagerbrug Deze soldaten komen terug met de ..Generaal W. M. Black", welke op 19 Mei in Amsterdam worde verwacht.

De Vrije Alkmaarder | 1950 | | pagina 5