Viering bevrijdingsfeest viel in het water KAPPIE Schagen Plechtige herdenking Bevrijdingsfeesten in Dirkshorn uitstekend geslaagd Ronde van Dirkshorn-Stroet-Groenveld evenement van de dag Op de avond vaa 4 Mei werden de •lachtoffers vu de laats'e oorlog op bescheiden wijze herdach;. O111 6 uur berden de vlaggen halfstok gehesen, terwijl om kwart voor acht de kerkklok ken luidden. Verder bleef de herdenking beperkt tot een speciale diens; in de Ge-reformeerde Kerk. Op 5 Mei bood ons dorp een echt feestelijke aanblik. Praktisch alle bewo ners hadden de vlag uitgescoken, ter- .wijl veel kinderen met oranje getooid ■waren en het straatbeeld opvrolijkten me1; kleurige luchtbalonnen. "s Morgens ifrad voor de )eugd van Dirkshorn en 'de Stroet de bekende goochelaar „Wil ïy Alberti" op, In de saai van de beer Super. s Middags kwamen de groteren aan bod. Het begon met De Ronde van Dirkshorn, Sproet, Groenveld, welke in drie series werd verreden op normale herenfietsen. Het was ons niet beker.d da; er nog zovele wietercracks in ons midden waren. Er werd gereden met een gemiddelde snelheid van plra. 35 km per uur Alle deelnemers stoven dan ook met rode, verhitte koppen door de fïnich. Enkele a! wat oudere deel nemers zaten een paar uur later nog doodop in een stoel en slaakten de ver zuchting wï; ben ik begonnen. Maar een succes was het zowel voor deelne mers als publiek, dat sterk meeleefde en de racers aanmoedigde De winnaars waren in de groep 14 t.e.m 17 jaar. 1 G Kant Kzn.: 2 D Hoogiand PrR J D d' Geus Kan.;-4 P v. Dijk; In de groep 18 t-e.ro. 30 jaar. 1 S Blokker; 2 W.v.Loenen; 3 C de Ge-:s Tzn; 4 G. Dun. H deze groep had Koning bijzonder veel pech. Op 2 km van de finich had hij een f'inke voorsprong op zijn ach tervolgers maar het ongeluk wilde dat tot tweemaal toe zijn ketting er af liep. Ondanks deze handicap bereikte bij toch nog de zesde plaats. Hierna kwa men de ouwetjes. Na een verwoede strijd gingen tenslotte R. Smit en W. Selhorst gelijk over de einds.reep ge volgd door H Slikker (3) en E. H- Wind (4). Het volgende punt van het program ma vermeldde ringsteken. Door een flink aantal dames is om de hoogste eer ge Bereden met een elan, zoals men da; al leen maar bij hen vindt. Nadat bekend was dat Guda Pamrlbcrg de eerste prijs had behaald werd er nog een ver woed gevecht geleverd om de tweede derde en vierde prijs. Na een felle kamp belandde de twee de prijs bij Nick Broevsen. de derde bij mevr. Dani-Glas en de vierde bij mevr. de Vries-Klingel er, de vijfde en zesde prijs waren resp. voor Klazien df. Geus Cd, en Rie Rus Jd- Slot- programma schoolwedstrijden Woensdag 10 Mei" 16.00 u.: RKS Schagen—OLS Kolhorn Donderdag 11 Mei: 13.30 u.: ULO SchagenAmb.sch. II. Zaterdag 13 Mei; 10 u.: Ambsch. IAmb.sch. II; 15 u.: OLS Kolhorn—RKS Tuitjenhorn. Zaterdag 20 Mei: Verliezersronde: 14.10 uur: OLS DirkshornRKS Breezana. (Dit is de finale om de le en 2e prijs). Winnaarsronde: 15 uur: RKS Scha genRKS Tuitjenhorn. Ulo en Ambachtsschool: 15.50 uur: ULO Schagen—Ambachtsschool I. Ter toelichting op bovenstaand pro gramma delen wij mede. dat de drie scholen: RKS Schagen. RKS Tuitjen horn en OLS Kolhorn in de winnaars ronde een halve competitie spelen. Nr. 1 ontvangt de wisselbeker, nr. 2 een medaille en nr. 3 eveneens een medaille. In de verliezersronde spe len OLS Dirkshorn en RKS Breezand om de le en 2e prijs. De drie scholen: ULO Schagen en Ambachtsschool I en II spelen een halve competitie als winnaars in de voorronde van de afdeling ULO scho len en Ambachtsschool. Hier ontvan gen de twee hoogst geplaatsten een prijs. Bovendien wordt, zoals bekend, voor elk der spelers van de le prijs winnaars een N.O.C. sportkalender be schikbaar gesteld De prijzen worden in de loop van deze week in de eta lage van de kapper J. Bremer op de Loet geplaatst. De prijsuitreiking vindt plaats na afloop van alle wed strijden, dus op Zaterdag 20 Mei a.s. om plm. 17.00 uur. Raad komt bijeen De raad dezer gemeente zal Dins dag 16 Mei as. in openbare vergade ring bijeen komen ter beëdiging van het nieuw benoemde lid, de heer W. D Niestadt. en ter benoeming van een wethouder. Er staan nog enige andere punten op de agenda, waar van wij noemen een verzoek van de fechager caféhouders om het sluitings uut voor café's en restaurants later te stellen. Omdat voor de grote belangstelling s avonds de capaciteitej vaa een zaal ;e klein was. had de Chr. O.-anje vere nigiag een feestavond belegd in de zaal van- de heer Schoenmaker terwijl andere feestvierenden hun hart konden -phalen bij Super. Hier trad allereerst op de gem. zangvereniging „Excelsior" die een drietal nummers ten beste gaf. „Jansen verlangt rust" was de titel van de daarop volgende een-«cter die met veel vaar; werd opgevoerd door l»et gemeentepersoneel. Nog meer gang zat er in de volgende, van onzin aan elkaar hangende een-acter „Pumps als keukenprinses' Dit malocerige stuk deed ware lachorkanen opgaan, ja men lag werkelijk krom van he; lachen. Tot slot gaf het fanfarecorps „Onder Ons" enige goed in het gehoor liggende num mers op fraaie wijze ten beste. Na een dankwoord aan alle mede werkers door de voorzitter van het feestcomité, de heer Ka'b werd beslo ten me; het zingen van he; eerste cou ple'; van het Wilhelmus. Was het bij Super een geslaagd feest, bij Schoenmaker was het r.ië: min der. Vo'op. heeft men genoten van de mooi film „De Vissersjongen" met in de hoofdrol he; kleine zangwonder Bob by Breen. Vooraf was nog vefcoond een documentaire over Rot'erdam. De Chr. Zangvereniging gaf ook blijk van haar kunnen en liet de mensen ge nieten van- goede zang. terwijl tenslotte Professor Johnny Frans de mensen ver baasde met goochelkunst en vermaak :e met zijn voordrachten. Resumerende kunnen wij concluderen dat het een zeer geslaagd feest geweest is in Dirkshorn, waarvoor we he; or gar.isatie comité dankbaar kunnen zijn en waarvoor een woord van lof zeker op zijn plaats is. CSV had aeen moeite met Succes Dit was vee'eer een strijd van wan hoop tegen enthousiasme, een gevecht tussen een beproefd ouder elfcal en een jonge kampioen van de 4e klasse en het verschil hier tussen was vanaf 't eerste ogenblik wel zeer merkbaar. En du verschil is dan ook gel/eken uit de ;wee doelpunten, die de gasten ongehin ■derd konden maken, ondanks een hard weckende achterhoede, waarin vooral Hollander en Lindenbergh een vergeef se strijd streden. Wij hebben ons verwo/iderd over de acrobatische kunstgrepen van de C doelman, de Heer, immers verschil lende safes die deze ex horbitante doel verdediger wis; ;e verrichten dwongen de bewondering af zowel van Succes als van CSV supporters. De gasten beginnen met de wind in de rug en nemen na het ogenschijnlijk aanvallend begin van de gastheren het iiaaef in handen. Met verschillende nerveuze trappen blijft de bal in het Succes doelgebied. wa3r voor Rotgans verschillende gevaarlijke momenten ont s.aan, die hij echter voorlopig onschade lijk weet te maken. Anders wordt het als bij een van de snelle S uitvallen Kimmelaar d; bal vrij speelt en alleen voor Rotgans kom. te staan. Een zacht balletje in de hoek is voldoende - (0—1 Er volgen nog meer open aanvallen van de gasten waartegen de Successers slechts geringe tegens'3nd bieden. Eersc een kwartier voor het verstrijken van de le helft vinden zij weer wa; van hun evenwicht terug, doch ook dit ver dwijn; weer als Jacobs een van de vetie hoge ballen vanui; de C achterhoede in een ren meeneem.. Lindenbergh pas seert en Rotgans voor de tweede maal ismoedig de bal naar het middenveld doe; dirigeren. (20) De tweede helft laat een zich wat herstellend Succes zien. dat eenmaal een opgelegde kans krijg; de achterstand te verkleinen doch de Succesvoorhoede heef; al ha^r kruit verschoten. Het te langzaam reageren op overigens goede passes en voorzetten brengt voor de gastheren geen tegenscore en ofschoon CSV zich wat meer op verdediging- gaat ';oeleggen, komt men toch nog tot goede uitvallen die gevaar genoeg op leveren. Er wordt aan beide zijden hard gewerkt, doch doelpunten blijven uit. en zo komt onder hoge spar-ning he'; einde van deze sportieve striJJ. OUDESLUIS „De Doofpot" De Commissie van de 5de Mei komt woorden van erkentelijkheid, waarde ring toe voor de wijze, waarop ze èn herdenking èn feestviering geregeld had. De 4de Mei vertoonde Animo „De Doofpot", door Jaap v. d. Pol. De opening geschiedde door dhr H. C. Veltman. Hij hoopte dat het pubiiek hartelijk kon lachen. Het blijspel is één hekeling van de vormendienst en stelt deze op koste lijke manier aan de kaak. Jozef," de hoofdpersoon (de heer H. C. Veltman) was het type van de on der de plak zittende man, die zijn xantippe van een wijf (gespeeld voorbeeldig weergegeven door mevr. C. Bru:n-Slikker) in alles naar de ogen kijkt. Zij wist haar moeilijke. karaktervolle rol tot het eind vol te houden zonder te verslappen in hou ding, slem en manieren. Haar tegen speler was tegen haar opge vossen wat ri-c-S betreft. Natuurlijk verzette hun kroes*, hun zoon Job (de heer G. Veltman; en Marietje (mevr. J. Buik-Hoep) z'ch tegen de Doofpot sfeer. die de moeder zo dierbaar bo ven alles gaat. Zij gaan juist op de verboden, brede paden van toneelspel er. dans wandelen. Oom Jaap (dhr J. W. Metselaar) en zijn vriend Beu kers (dhr K. Kaan) -die in Indië goed geboerd hebben, zetten de sfeer in 't armoedige -gezin totaal onderste bo ven. Door hun geld doen zQ wonde ren. Marietje, de dochter weet Beu kers in haar netten te verstrikken, terwijl Frau Krans, een assistente in öe huishouding oom Jaap weet te be toveren en hem In de huwelijksfuik lokt. De zoon Job eindigt met zijn verloving met Annetje, een pittig, aantrekkelijk actricetje (mevr. S. Kaan-Honijk). Mevr. „Mimi" speelde haar rol van liefhebbende moedei' aandoenlijk en prachtig. Zelfs de chauffeur (dhr J. v. Eekeren) maakte van zijn kleine rol iets aannemelijks en aardigs. Terecht werd de soufflé'- mevr. D. Stammes, in het dave rend applaus betrokken. De heer W. de Vos sloot met prijzende, waarde rende woorden aan Animo's adres. Kinderspelen De kinderspelen, die Vrijdag 4 Mei op het terrein bij de school gegeven werden, tróffen het best met 't weer. Verscheidene ouders en belangstellen den waren aanwezig. De prijsjes be stonden uit geldsommetjes. Jongens le en 2de klas, kruiwagen races: 1 Dirk Geerligs, 2 Douwe Wit. Meisjes le en 2de klas, geblind doekt een pop zoeken: le pr. Mary Jimmink. 2e pr Dia Nannis. Jongens 3de en 4de klas, zaklopen: le Wim Metselaar, 2e Jaap Nieuwen huyzen. Meisjes, races met bal op een plank je: le Annie Buik, 2de Dina Blaau- boer. Jongens 5de. 6de en 7de kl., bussen- lopen: 1 Krijn Riemens, 2 Wim Zee man. Meisjes: hardlopen (met jassen ver kleed bochten): 1 Ineke. Raven en 2 Katie Koning. Twee vliegen in een klap Weet u wat „spade gestoken lan den" zijn? Weet u of uw familienaam een paar eeuwen geleden ook al in Winkel voorkwam? Kortom, weet u hoe Winkel reilde en zeilde zo om streeks 1750? Zo niet. lees dan eens wat burgemeester Baken daaromtrent heeft opgetekend uit de mond van Jan Slooff. de secretaris uit die tijd die vanuit vergeelde documenten tot de burgemeester gesproken heeft. Ge zult er geen spijt van hebben. Deze Jan Slooff is een goed verteller en weet u heel wat van Winkel, het bestuur en de inwoners te vertellen. Wat al bekende namen komt ge er tegen. Misschien is de uwe er ook wel bij. En juist ook deze namen ma ken het geschrift interessant, het Win kei van 1750 leeft voor de lezer. Voor de oude Winkeler families, en voor hen niet alleen, moet dit ge schrift een» waarde vol -bezit zijn, dat men later met het familie-album aan zijn. kinderen overdoet, dat men stuurt aan vgrre verwanten buiten de grenzen als een groet van en een herinnering aan het dorp waar zij öf hun ouders geboren en getogen zijn. En waarom nu twee vliegen in één klap boven dit stukje? Wel, omdat ge. behalve dat ge u verrijkt met een historisch geschrift, tegelijkertijd het Wilhelminafonds steunt, want de ge hele opbrengst komt de kankerbestrij ding ten goede. Vandaar dat ge er ook meer voor mag geven dan de mini mumprijs, die slechts één gulden be draagt. HEILOO Ouderavond van de O.L.S. Donderdagavond is er in De Rus tende Jager een ouderavond van de openbare lagere school. Dr. O. D. Swa nenburg de Veye zal een causerie over „Enkele grepen uit de- praktijk van een schoolarts" houden. Verder zal de a.s. reorganisatie van het open baar lager onderwijs in onze gemeen te besproken worden. Het een en an der mede in verband met de a.s. bouw van een tweede school. Heiloo vierde bevrijdingsfeest op een waardige wijze Kindercircus bad veel succes De viering van de bevrödingsdajj irden. i Dc meeste schuld hieraan droeg wed liet slechte weer, dat weinig plaitjs overliet aan de ware feestvreugde en die in Alkmaar, zoals overal eldfrs1 in ons land, verhinderd heeft, dft^ deze lustrumviering een ware vierinf zou zyn. Veel van de attracties, die men ge hoopt had de Alkmaarders aan te bieden, konden geen doorgang vin den. De volksdansen, die op de Paar denmarkt gehouden zouden worden, werden afgelast. Evenzo de lampion en fakkeloptocht, hetgeen voor vele jeugdige Alkmaarders een grote te leurstelling geweest zal zijn. Het kindercircus, één van de wei nige festiviteiten, die wél door kon den gaan. had veel succes. De regen had de mensen niet weerhouden naar deze attractie, die voor de eerste maal te Alkmaar werd gehouden, te komen kijken. Voor het programma van dit kindercircus niets dan lof. Aardige sketches, een acrobaten- paar. een jeugdige „directeur", die de nummers „net echt" aankondigde, 'n grappige clown, charmante danseres jes, dat alles gaf de toeschouwer veel te genieten. Helaas moest de voor stelling door de steeds erger worden de regen onderbroken worden. Een woord van crïtiek moet geuit wordpn jegens de organisatie op de Paardenmarkt. De afzetting bleek De herdenking van de in de wereld oorlog gevallenen is in Winkel wel zeer plechtig en indrukwekkend ge weest. Er hadden zich reeds veel be langstellenden bij het gemeentehuis verzameld, waar de Harmonie koraal muziek ten gehore bracht en bloemen bij - de gedenkplaat werden neerge legd, o.a. door mevrouw Baken, fa milie Brouwer, mevrouw Koomenen familieleden van in deze gemeente omgekomen Engelse vliegers. In alle stilte trok men toen naar de begraafplaats, waar men onder 't gebeier van de klokken aankwam. Tijdens het spelen van de Engelse en Nederlandse volksliederen werden bloemen op de graven neergelegd, waarna twee minuten stilte in acht werd genomen. Daarna volgde een défilé langs hel graf en begaven allen zich naar het kerkgebouw, waar burgemeester Ba ken enkele woorden sprak tot de En gelse familie. Tevens sprak burge meester de verzamelde menigte toe. Gezamelijk zongen we hierna: Een vaste burcht. Na declamatie van me vrouw Koomen een waldhoornsolo van de heer De Jong en zang van het dameskoor hield dominee Appel een gevoelvolle toespraak, ook tot de En gelse familie. Gezamelijk zong men hierna het zesde couplet van het Wii helmus, waarna allen zeer onder de indruk het kerkgebouw verlieten. verre van voldoende en het zou ons niets verbazen, indien in het gedrang vele kinderen hun vader of moeder kwijtgeraakt zouden zijn. Bij even tuele herhaling dient men zorg te dragen, dat zulke dingen niet kun nen gebeuren. En verder: er was van de feeste lijkheden weinig te merken; de café's waren misschien iets voller dan ge woonlijk en er wapperden een hele boel vlaggen. Dat was eigenlijk het enige teken, dat er in Alkmaar feest was. Aan het slot van de avond wa ren er muzikale rondgangen door de Alkmaarse muziekcorpsen. Een fees telijk .slot van een weinig feestelijke dag. Uilslagen schietwedstrijd Klasse A: 1. S. Schaaf met 2331 punten; 2. G. Thesing met 2325 pnt: 3. J. Groot huizen 2264; 4. S. Teilegen 1814 pnt. Kiasse B: 1 G. Veldman 2262 pnt: 2 P.J. v. Nimwegen 2248 pnt: 3 H. Rys 1330 pnt; 4 D. Davelaar 1647 pnt. Klasse C: 1 A. Schenk 2033 pnt; 2. D. de Boorder 1923 pnt; 3 N. Zuurbier 1712 pnt: 4 A. Thoolen 1451 pnt; 5 R Heilijgers 1242 pnt; 6 H. Berkhouwer 1166 pnt. BARSINGF.RHORN. Ds. Oosterbaan gaat heen Naar wij vernemen is ds. Ooster baan beroepen door de Doopsgezinde gemeente te Haarlem. In de Zondag te Barsingerhorn en Oudesluis gehou den kerkdiensten heeft ds. Ooster baan bekend gemaakt, dat hij dit be roep zal aannemen. Voor de Doops gezinde gemeente een groot verlies! Aan de vooravond van de 5de Mei trok een lange stoet naar het monu ment aan de Kennemerstraatweg. De brandweer had er de wacht betrok ken. Er was zang van „Zang en Vriend schap", Nieuw Leven en het Herv. Kerkkoor. Namens de gehele bevol king werd een krans gelegd door 4 leerlingen van alle plaatselijke lagere scholen. De plechtigheid die door het gehele college van B en IV werd bij gewoond, vond zijn besluit in het zin gen van het Wilhelmus. Het was een zeer indrukwekkende herdenking van hen die hun leven gaven voor ons va derland. De bevrijdingsdag werd ge opend met een bijeenkomst in „De Rustende Jager" voor de jeugd van 4 en 5 jaar. Hier trad op W. Arts, die met z'n goochelkunsten de jon gens en meisjes aangenaam wist te amuseren, 's Middags zag Heiloo een aardig bloemencorso langs zijn wegen trekken. De jeugd overheerste hier met versierde fietsen, autopeds en wagentjes. De aandacht trok de minia tuur kleuterschool, waarbij propagan da werd gemaakt om te komen tot een zo gewenst speellokaal. Het Rode Kruis en de Sportvereniging van de Wülibrordusstichting domineerden. St. Ceacilia zorgde voor \rrolijke klan ken. De uitslag van de daaraan ver bonden wedstrijd is: Groep versierde fietsen: 1 Willy Natzijl. 2 Joke Klerks 3 Meisje v. Zeist. Groep versierde bakfietsen, auto's etc.; 1 Kinderen Kosters, 2 Piet Nanne. 3 Rode Kruis. In de 3de groep werd 1 Kinderen Pa ter, 2 kinderen Kuiper, 3 kinderen Koekkoek, 4 meisje Wisse en 5 Truus je Ploeger. Bij de afd. reclamewagens won Jako de 1ste prijs. De demonstratie van de Langedij- ker Rijvereniging in het z.g. p West trok zeer veel belangstelling. Wat Frans de Jager met zijn amazo nes en ruiters wist te bereiken was niét weinig en ontlokte meermalen 'n spontaan applausje. De bakfietsen race blijkt een zeer attractief pro grammanummertje geweest te zijn. blijkens de grote geestdrift onder dc deelnemers maar ook onder het pu bliek. De spanning ontbrak ook niet. 1 werd Jan Kaandorp, 2 Cor Zoon, 3 Siem Mars, 4 Piet Apeldoorn en t»'Cor Bruin. „Baas" en „knecht" de heren Beerse en W. v. d. Maat deden mee aan de transportfietsenrace. De laat ste wist 1 te worden. Ondanks de neerplensende regen startten 'n aan tal jongens voor de z.g. handicaprace. 1 werd Jan Borst, 2 Barend Groot en 3 en 4 resp. G. Zonneveld en N. Was- j senaar. De z.g. ronde van Heiloo (3000 meter) werd gewonnen door A. Kös- j ters, 2 werd H. Linsen, 3 W. War- j menhoven, 4 J. Rood. Hier bestonden de prijzen uit medailles en voor A. Kosters in een zilveren bekertje. De dag werd besloten met 2 bonte avonden in Bruno-gebouw en „De Rustende Jager". Deze zalen waren stampvol. In de eerste zaal was te ge nieten van de revue „Geef me nog 'n spatje", o.l.v. Ton v. d. Berg en met medewerking van het ensemble „The Ragtime Boys". Er is hartelijk gela chen om de conference van J. Lam- mers, van de uitstekende sHawaian muziek en de aardige imitaties van Jan Pronk. In „de Rus" was er ook veel te waarderen en werd er een zeer afwisselend en uitgebreid pro gramma gebracht o.l.v. Arie Borst. Daar was allereerst de fanfare St. Ceacilia met vrolijke marsen oJ.v. P. Zonneveld, goede zang van Zang en Vriendschap ol.v. de heer A. v. Har dingsveld die o.a. zong De Schotse vier, een sextet van dames o.l.v. de heer J. J. Ponse die de aanwezigen vergastte op enkele operafragmenten o.a. uit Die Zauberflöte. Daar was liedje en een praatje en vele aardïge sketches waarin het leeuwenaandeel verzorgd werd door Arie Borst er Wm Bruin, heel verdienstelijk bijge staan door de heren L. v. Zeist, A Verver en Kees Stet. Tenslotte willen wij memoreren 't optreden van de kinderballetgroep O.I.V. mevr. Majolée. Het meest ge waardeerd werd wel de dans „Was Blumen Traumen" van Frans Lateur. Zowel muzikale leiding (mevr. v. d. Vall, piano) de fijnheid van uitvoe ring, toneelaankleding (rijk voorzien van bloemen), als toiletjes van de serieus werkende meisjes en kleur- belichting, maakten het tot een vol ledig succes en noopte tot een „open doekje". Burgemeester Kalff sprak spontaan enige woorden waarin hij zijn grote waardering uitsprak voor het vele werk van het comité en haar talloze medewerkers. De heer v. Riet, voor zitter, wees er op bij de aanvang dat, wil men het volgend jaar het pro gramma niet inkrimpen meer geld be schikbaar moet komen. Een groot 'bal wat „bar" druk was, besloot deze viering van de bevrijding. gezinsgebeuren WIERINGERWAARD. Geboren: Simon Nicolaas, z. v. N. C. Leeuw en Jeanne M. Russelman Albert, z. v. Albertje J. van Oosten Willempje, d. v. J. de Vries en C. Oukes Karei Ferdinand, z. v. J. de Vries en C. Oukes Getrouwd: Anne van der Heide, 25 jaar en Adriana Biemond, 23 jaar Johan Schenk, 23 jaar en Janna Blou- pot, 20 jaar Cornelis de Boer, 43 jaar en Dieuwertje A. Brak, 38 jaar. Overleden: Jan Kater. 58 jaar, echtg. van Elisabeth C. Kaan. Ingekomen: Frederik Vermaning van Winkel Siivia M. Slikker van Zij- pe Trijntje Noot van Den Helder Maria P. Prins van Schagen Griet je Rol van Driebergen Dirk Ain- buul van Den Helder Cornelis Jon ker engezin van Midwoud Annigje Duym van Noordeloos. Vertrokken: Henricus van der Molen naar Den Haag Elisabeth Kaan naar Den Haag Cornelis Kossen naar Noordwijk. NIEUWE N'IEOORP Geboren Adrianus Antonius, zv A. P. Oudhuis en M. van Langen; Wij- nanda Johanna Maria, dv W. J. Kla ver en A. Dekker; Geertruida Catha- rina Maria, dv A. T. Jansen en G. G. de Boer. Ondertrouwd: J. van der Ben, 24 jaren, wonende te Ouderkerk a. d. IJssel en B. Spek, 22 jaren; J. Ligt- hart 25 jr, wonende te Opmeer en M. J. Poland, 25 jr; P. Kos, 24 jr, wo- ende të Harerilcarspel en A. E. Mus- son, 23 jr. Getrouwd: P G. Mulder, 25 jr, wo nende te Koedijk en M. E. Dekker, 23 jr. Overleden: T. Floor; 69 jr, weduwe van J. Langedijk; J. Kind, 7& jr, we duwnaar van T. Booij, G. Slikker, 71 jr, echtgenote van W. Biesheuvel; G. Glas, 74 jr, weduwe van D. Schermer Ingekomen: J. H. Kossen en gezin van Oude Niedorp; T. de Jong en echtgenote van Oude Niedorp; J. Kuiper van Groningen: M. Pool van Alkmaar; C. B. Wiemeersch en gezin van Winkel; T. W. M. van Schie van Maastricht; N. Koster van Blokker, B. de Groot van Woerden; A. Tesse- laar van Hensbroek; B. G. J. te Vruchte van Maastricht; A. Kooij van Schagen. Vertrokken: M. Burger naar Oude Niedorp; M. E. Dekker naar Koedijk; J. Schaper naar Hemelumer Olde- phaert en Noordwolde; C. Koeman en gezin naar Berkhout; S. Pranger en gezin naar Heiloo. SCHAGEN Mei paardenmarkt 1950 Geringe aanvoer Rijtuigpaarden f 650f 925.— Werkpaarden f 5C0.f 700.— Hitten f 400.- f 550-- Hande! kalm EN HET WRAK VAN DE „LUPINO" 27. „Wanneer die goudstukken en die schitterjuwelen op die zeebodem lig- rusten, dan moet die stuurmaat weer duikzakken!" riep Signor Rivaldi op gewonden, en hij wilde de duikers helm weer over het hoofd van de maat drukken. Maar de maat be dacht zich. „Nee!" riep hij. „Ik ga niet meer! Laat een ander het maar doen! Doe het zelf maar, dikkert „Wat is dit allemaal.... wat moet dit betekenen!" zei Professor Quibus te gen Kappie. „Voor zover ik kan zien, is de „Lupine" goed aan de hijskraan bevestigd! Waarom gaan wij niet va ren?" Signor Rivaldi en de maat voer den intussen een gevecht met de dui kershelm, en de maat wond zich hierbij zo op, dat hij de helm van zijn hoofd afrukte, en die met het duïkerspak in zee gooide. „Daar!" riep hij. „Nu ben ik er af!" Signor Rival di slaakte een gii. Dit was hem te veel. Hij sloeg steil achterover, en bleef met gesloten ogen liggen. „Tk heb er ook genoeg van!" zei Kappie. .Dan maar geen goud en juwelen! We verdoen hier maar onze tijd met dat gejeuzel! We gaan vavenl Kon» mee, maat! We vertrekken!".

De Vrije Alkmaarder | 1950 | | pagina 2