a Sabine flurner Van de Langedijker veilingen LTB Heerhugowaard hield zijn jaarvergadering „Concordia's" zomerplannen Opnieuw gedeelte van de zee vrij v m mijnen *~33oS// go gó loy SLANKKLEDENDE PAKJES Hoewel de slanke lijn niet meer zo sterk wordt doorgevoerd als vroeger, toen de corsetten nog eens extra werden aangetrok ken, willen we toch allemaal ook in deze tijd slank zijn. Als we dan niet in het gelukkige bezit zijn van de zeer slanke lijn, dan houden we er bij onze kle ding toch in elk geval zo vee! mogelijk rekening mee. dat we vooral zo slank mogelijk lijken! Natuurlijk denken we daarbij in de eerste plaats aan getail leerde japonnen en mantelpak jes Bovendien doet de wat zwaardere vrouw er verstandig aan een eventueel schootje glad te houden, en zonder zakken er op. De rok van japon of pakjes houden we liefst geheel glad. of hoogstens maken we er tot over de heupen ingestikte plooien in. die de heuplijn in „bedwang" houden. De afgebeelde slankkleder.de pakjes zijn zeer geschikt voor het voor jaar en eenvoudig van snit. K 3806/6. Dit bijzonder vlotte pakje heeft een grappig strenge lijn door net nauwsluitende lijfje, dat hooggesloten is, en een opstaand boordje heeft. De rok is eveneens nauw, terwijl het schootje een beetje klokt Benodigd voor 96 cm. bovenwijdte circa 2.50 m. stof van 140 cm breedte K 3833/6. Een jeugdig makend, vlot pakje, dat voor iedere leeftijd en voor iedere figuur geschikt is. Benodigd voor 108 cm. bovenwijdte circa 3.50 tn. stof van 140 cm. breedte. De patronen zijn a t 0 95 bij „Bella", Patronen Service, Kromme Nieuwe Gracht 66. Utrecht, te bestellen. K 3806/6 is verkrijgbaar voor 90. 96 en 104 cm bovenwijdte, K 3833/6 voor 100. 108 en 116 cm bovenwijdte. De modellen zijn overgenomen uit „Bella", Het Nieuwe Modeblad, waarop U zich kunt abonneren bij de Administratie van deze krant. rvmi tyii. ±jc tncuiguig suim onuer het beschermheerschap van veldmaar schalk lord Montgomery, die een enthousiaste voorstander is van de werkgemeenschap die Concordia poogt op te richten. Zomerkampen in Groot Brittannië zullen werken aan het boswezen, land bouw en reconstractiewerkèn. In Ne derland wordt bij Ommen een kamp ingericht dat voor de aanleg van een zwembad zal zorgdragen. Kampen in West-Duitsland, Oostenrijk en Frank rijk gaan werken aan de aanleg van sport- en speelterreinen en plannen voor werkkampen in Zweden, Finland en Denemarken worden nog voorbe reid. Vrijwilligers kunnen zich voor inlichtingen over de werkkampen wend entot mejuffrouw A. M. Dillon, die tussen 8 en 12 Mei bereikbaar zal zijn in het CJMV gebouw, Leidsebos je, Amsterdam. Kantooruren zijn da gelijks van 9.30—12.30 uur en van 15— 17,30 uur. DRAAGBARE WASMACHINE Een nieuwe electrische wasmachine de „Washette", is draagbaar en kan eenvoudig in een kast worden opge borgen. De machine bestaat uit drie in elkaar passende delen, een wastob Le, uitspoelbak en een afdeling voor de cotor. De wastobbe heeft een ca paciteit van 18 liter water en kan drie pond droge kleren verwerken. Wat de kosten van deze in aluminium en emaüle uitgevoerde machine be treft, is er rekening mede gehouden, dat een dergelijke ideale hulp in de -huishouding binnen het bereik ook van de minder goed gesitueerde huis vrouw moet zijn. Afzei pooiaardappelen een probleem In de week van 4 tot en met 10 Mei was er aan de Langedijker veilingen fLiel veel drukte. Volgens de berich ten vau de vorige week zou de rode kool op zijn. Toch had Noordschav- Woude 4 Mei nog enige aanvoer, waarbij de prijs zich weer kou herstel len tot f50.30. De prei aanvoereu bleven nogal ▼an betekenis waarbij nog goede prjj zen konden worden gemaakt. Prei I noteerde f50 tot f75 terwijl de tweede soort tussen de f30 en i'45 kon maken De rabarberaauvoeren nemen wat toe. ofschoon het product nog niet ge heel klaar is, doch door het slechte weer kunnen de tuinders niets anders doen. Er werd slechts bij hoge uit zondering f10 betaald. Meestal be woog do prijs zich tussen de f5 en f8 De lcrotenprijs bleef f6. De witlof- prijzen konden nog verder stijgen door het sterk Inkrimpend aanbod De aanvoeren nemen zo sterk af, dat het lof ook wel spoedig van de vei ling zal zijn verdwenen. Witlof I Steeg vau f65 tot f90. Het tweede srt. ging ook vlot van de hand en bracht tot f75 op. 5 Mei had Broek op Lan- gendijk de eerste kasaardappelen aan de markt, waarbij voor de grote sor tering fS7 werd betaald. De drielin gen maakten f83 en de kleine f68. Deze prijzen wijken maar weinig af vau die welke verleden jaar voor deze primeurs gegeven werden. De aanvoer van nieuwe aardappelen aan de Amsterdamse markt beperkt zich tot kleine partijtjes uit de Bangerd en uit het Westland. 10 Mei vroegen grossiers fl per kg voor grote nieuwe aardappelen. Er was geen aanvoer uit het buitenland. Wel zageii we daar wat uien uit Egypte eu tomaten uit de Canarische eilandeu. Centraal Genootschap vergaderde De opkomst der ledeu op de Don derdagavond in Concordia te Noord- gcharwoudo gehouden vergadering van de afd. Langedijk van het Centr. Genootschap van Kinderherstellings- en Gezondheidskolonies, was zoals gewoonlijk niet groot. Dit was echter geen aanleiding om de zaken niet ernstig te behandelen, daar er In het afgelopen jaar weer veel voor het zwakke kind gedaan werd. De vergadering werd geopend door de nieuwe voorz.. de heer Rig- harts. die hoopte op aangename be sprekingen. De notulen van de secr. Mevr. Paariherg-Hartland werden on gewijzigd vastgesteld. Bij de ingeko men stukken was een schrijven van de districts Armenraad te Alkmaar met verzoek vertegenwoordigers voor deze instelling aan te wijzen. Mevr. Keeman-Kay en Mevr. Paarlberg werden hiervoor benoemd. Voor de huldiging van de directeur van het Genootschap, de heer -Snel, die bin nenkort afscheid neemt, werd fö beschikbaar gesteld. Steed3 langzamer werden haar be wegingen in de brandende zon. Op Sommige ogenblikken was zij er ze ker van in elkaar te zullen zakken. Slechts een ding verheugde haar: de kinderen had men ditmaal thuis ge laten. En na de tweede dag kwam er een derdena de derde nog een vier deEu elke dag bracht nieuwe kwellingen voor een gemarteld li chaam. Maar tenslotte waren alle rup Beu verdelgd! a Twee dagen na de overwinning or de rupsen ging Sabine met Hussy naar Fort Pitt. De farmer kwam haar met paard en wagen halen, Want liij wilde deze griegenlield te Het was de afgelopen week weer buitengewoon ongunstig voor de ont wikkeling van het aardappelgewas. Hier en daar hoort men reeds ge ruchten over op grote schaal voorko men vau z.g. onderzeeërs, dat zijn aardappelplanten, die niet of bijna niet* boven de grond komen en slechts enkele kleine aardappeltjes vormen. Dit treedt nogal eens op bij warme winters en koude natte voorjaren. De vooruitzichten zijn dus niet erg hoop vol. Ook zij die pootgoed telen vra gen zich al af, hoe zij voor de rooi- aatum aan een oogst moeten komen. VOETBAL E T MINUUT STILTE VOOR TORI.NO Naar wij van de zijde van de KN VB vernemen zal ter nagedachtenis van het elftal van de Italiaanse ploeg Torino, welke juist een jaar geleden plaats vond, voor de internationale wedstrijd op 17 Mei a s. tegen En geland B. één minuut stilte in acht worden genomen. gezinsgebeuren vens benutten om proviand en krult' in te slaan. Achter in de wagen hurk te een negerslaaf bij de kisten, die \ol mee terug moesten Sabine kreeg een plaatsje naast Hussy. die een paar leren kussens meegebracht had. Een geweer, dat Sabine niet zonder verwondering bekeek, lag voor liet grijpen. Lang voor zonsopgang vertrokken zij rit Bedfort voor een reis. die zonder bijzondere voorvallen tot diep in de middag duurde. "Eenmaal onderweg was Sabine hee] erg geschrokken. Zij reden juist door een bos toen het meisje in de verte een troep ruiters zag naderen: voor op zag zij Indianen, met veren ge ilet flottillle mijnenvegers dat «Ié laatste maanden met het reparatie- schip Doane Aukes te Scheveningen geslatiaiineerd was, heeft men op nieuw een gedeelte van de vaargeu len voor de Nederlandse kitst tus sen Scheveningen en Goeree geveegd. Hierdoor is het mogelijk een groter deel der zeewegen tot veilige zone te verklaren. Ieder aangewezen traject is. zoals het voorschrift luidt, 13 maal nauw keurig gevaren. Elke veger sleept een 180 meter lange kabel in het wa ter. waaraan een zware magneet zit, die van het schip uit bekrachtigd wordt, Zo wordt het mogelijk raagné tische mijnen, indien deze zich op de zeebodem bevonden, tot ontploffing te brengen. Deze mijnen hebben een klokinstallatie, die zo kan worden af gesteld, dat eerst een aantal schepen ongehinderd voorbij kan varen, voor dat de detonatie plaats vindt. Aan gezien de kleine schepen zelf een houten caco hebben en bovendien ge demagnetiseerd zijn, is .liet vegen vau mijnen met behulp van de mag- neetkabels tot een zo gering mogelijk risico teruggebracht. De mijnenve gers waren meestal evenwijdig aan elkaar op gelijke hoogte met een snel heid van ongeveer 15 mijl. Hun ka- hels vormen dan een breed magnej tisch veld. dat de magnetische instaj laties "vau zeemijcen beinvloed en d4 ontstekingen in werking stelt. Er zijii ook andere methoden van mijnenve gen, onder meer de Engelse, welke laatste ook bij de Koninklijke Marine wordt toegepast. Hiervoor is echte* veel meer energie nodig, dan bij dé door het Flottille uil Sclieveniugon tooid. Hussy had haar snel gerust gesteld: „Soldaten van Fort Pilt. voorafgegaan door Indiaanse verspie ders". En ja. achter de Indianen, die dë wa gen met geen blik verwaardigden, zag Sjibiue al spoedig de blauwe unifor men der soldaten, die onder leiding van een sergeant, in gesloten gelede ren achter hun spionnen voortreden. Enkele -uren later bereikte de wa gen de Ohio. een stroom, die wel 100 meter breed was. Het water bruiste langs en tussen de rotsen, die hoo? boven de waterspiegel uitstaken. Nog enkele mijlen reden zij langs de oe ver van de Ohio, af en toe blokhut ten passerend. Toen waren ze einde lijk aan hun doel: Fort Pitt vlak aan de stroom gebouwd. Ja, Fort Pitt toonde duidelijk de sporen van een beginnende menselij ke beschaving. Huizen en blokhutten omgaven het Fort, er was een hoofd straat, waarin zich een stroom vau voetgangers en wagens voortbewoog. gevolgde (Duitse) methode. De klei ne schepen van dit Flottille lenen zich goed voor dit werk in vrij on diep water. Het ware een mivsatting te menen dat thans de Gele zee tussen Goe ree en Sclieveniugeu vrij van mijnen zou zijn. Bepaalde vaargeulen echter die reeds vrij van mijnen waven, zijn thans aanzienlijk uitgebreid, hetgeen vooral ten voordele van de visserij komt. Dat mijnenvegen een belangrijk werk is bewees het feit. dat een Slellon- dammer visser met een mijn aan boord Scheveningen binnenliep. Het oorlogstuig was in een net blijven hangen. Het was een oude Duitse mag netische mijn, waarvan de ontsteking defect wals. De springlading was echter nog in prima conditie en ge vaar voor explosie was dan ook lang niet denkbeeldig. Dit bleek pas nadat de mijn van de uurwerken was ont daan. liet ..stoffelijk overschot" van deze parachittemiju, ,die volgens ex perts ongeveer 80.000 gulden heeft gekost, rust thans op hel achterdek van de „Douwe Aukes". De aan het te Scheveningen gesta- tionneerde Flottille opgedragen taak ■is thans vrijwel ten einde. Binnen kort vertrekken Douwe Aukes en ge volg naar Den Helder cn vandaar naar een nieuwe bestemming, ergens aan de Nederlandse kust op zoek naar mijnen KAASMARKT ALKMAAR Op de te Alkmaar gehouden kaas markt werd aangevoerd 44.000 kg kaas, 13 Stapels fabriekskaas f88.50, 2 stapels boerenkaas f86 per 50 kg. De handel was matig. Hussy stopte voor eeu stevig gebouwd huis vau twee verdiepingen: de fac- lory van de Ohiocopauie, de winkel waarin alles werd verkocht wat 'le kolonisten in het westen nodig kon den hebben en tevens de verzamel plaats van alles wat pelsjagers ver kopen. Hier ook kwamen alle far mers. die zaken af te wikkelen had den. Sabine zag toen zij hier afstap te bergen kostbare pelsen die gesor teerd werden. Er heerste een grote bedrijvigheid. Hussy vroeg haar of zij binnen een kijkje wilde nemen eu even uitrusten doch zij schudde vast beraden het hoofd: „Eerst naar het Fort"! was haar antwoord. Sabine moest eerst een smalle brug over een gracht passeren, alvorens zij zich voor de ingang vau het fort bevond. De beide schildwachten hiel den echter niemand tegen die naar binnen wilde. Sabine informeerde naar de offi cier van de wacht. De schildwacht wees haar naar het wachtlokaal, al waar zij haar vraag herhaalde tegen In de Donderdag j.1. gehouden ver- gadering van de LTB, afdeling Heer hugowaard Nrd. wed de heer Ko- meu door de vrz. -hartelijk toegespro ken, daar hij reeds gedurende 25 jr. deel uitmaakt van het bestuur. Vijf jaar hiervan is hij secr.-penn., een functie die hij vervult, als geen nu- der hem vervuilen kan. In zijn openingswoord heette vrz. Oudeman de aanwezige leden harte lijk welkom, in het bijzonder pas toor Borsboom en de tuinbouwleraar, de heer Overtoom. Het seizoen is bij na teneinde en de omzet aan de vei ling van 7 millioen gulden bewijst wel dat dit jaar niet slecht geweest is. De notulen werden onveranderd goedgekeurd en getekend. Bij de in gekomen stukken werd de SPY-aard appel-oog8tmacliine aanbevolen. De machine voldoet aan de hoogst ge stelde eisen en betaald zijn eigen in korte tijd. Het bleek dat deze machi ne wel wat duur is voor onze kleiue bedrijven en hierop ook niet renda bel zal ziin. Tijdens de oorlog herdacht de R IC. Land. en Tuinbouwbond zijn 25-jarig bestaan en daar dit niet gevierd kon worden toentertijd, zal nu 't 35-ja- rig bestaan met wat meer luister worden herdacht. In plaats dat ieder fl persoonlijk zal moeten betalen, stelde het bestuur voor f75 uit de kas te betalen, wat met algemene stem men werd aangenomen. De afdeling telt 150 leden. 16 Mei a.s. vindt de Voorjaars-be- devaar plaats naar O.L. Vrouw te Heiloo. De deelneming werd door het bestuur van harte aanbevolen. De veilingomzet van Maart be droeg f662.107.41, waarvan iu de kas vloeide f9.S46.38. Het terrein dat aan gekocht is bij de veiling, zal nog moe ten worden geschoeid over een leng te van 170 meter. Het hiervoor ont worpen plan. dat f60.000 moest kos ten is verworpen. Eeu „lichter uitge voerd" plan is in voorbereiding. Mededelingen: Zaterdag 2 weken geleden werden ruim 30 wagons witlof aangevoerd. De inventarisatie van de witlof is goed verlopen, de inventarisatie van de andere producten daarentegen gaat nog zeer slecht. De tuinders werden er op gewezen, toch hun vol le medewerking te verlenen bij deze inventarisatie, want het is toch van het grootste belang voor hen zelf. Bij een niet juiste opgave zal alles falicant mislopen. NIEUWE MACHINE VOOR ONDERZOEK VAN KERNENERGIE. Een nieuwe machine voor het on derzoek van kernenergie is in het la boratorium voor atoomonderzoek te Harwell, Engeland, 'geïnstalleerd. De ze machine heeft de snelheid waar mede atoomdeeltjes zich bewegen ver groot tot niet minder dan 186000 mijl per seconde. De deeltjes bewegen zich in een rechte lijn. in tegenstel ling tot de cirkelvormige beweging, die door de synchro cyclotron, de sinds December in Engeland in ge bruik genomen machine, aan de deeltjes wordt gegeven. Het nieuwe instrument zal van veel waarde zijn in het onderzoek naar de kerneigen schappen van verschillende materia len, waarmede atoomgeleerden in En geland op het ogenblik bezig zijn. Revisie versleten machines In de Verenigde Staten worden te genwoordig veel kostbare machines, die men vroeger als volkomen ver sleten beschouwd zou hebben weer opgeknapt door versleten of bescha digde onderdelen met staal in vloei bare toestand te bespuiten en daar na opnieuw af te werken. Vooral la gers en schroefdraden kunnen op deze wijze uitstekend opgeknapt worden. De nieuwe methode heeft veel weg van verfspuiten. Zij is mogelijk ge worden door de uitvinding van een nieuwe metaalspuit, die staafjes me taal in vloeibare staat verspuit op dezelfde wijze als tot dusverre met verf gebeurde. Te Florence zijn 5 personen gear resteerd. omdat zij recruten pakjes versnaperingen gaven, die in com munistische propagandablaadjes ge pekt waren, waarin tot dienstweige ring werd aangezet. Met de aankoop van kool van de zuurkoolfabrieken gaat het nog maar i slecht. Een persoon koopt kool voor alle fabrieken waardoor concurren tie ttoaal is uitgesloten. Aangaande dit punt gaf de heer W. Bakkum nog enige uitleg. Nieuw Leven was met het plan gekomen om gezamenlijk 'n eigen zuurkoolfabriek op te richten, maar, aldus spr., ik zag liever dat er contact gezocht werd met onze zus ter verenigingen iu H.H. Waard-Zd. en Kruis. Bij aansluiting bij Nieuw Leven krijgen we te doen met een zeer uitgebreid rayon. Na langdurige bespreking werd besloten contact te zoeken in Heerhugowaard Zuid en Kruis. De veiling heeft reeds gedurende ja ren gebrek aan een goede geluidsin stallatie en vrz. was eens een kijkje gaan nemen in Avenhorn. Over deze installatie was hij vol roem. Dezer da gen zal een persoon de veiling eens opmeten eu dan zal nader worden be raadslaagd. De kosten vielen mee. Hierna vond de huldiging plaats vau de secretaris penningmeester de r. D. Komen. Als bewijs van erkentelijk heid werd hem een bloemetje en eeu doos sigaren overhandigd. De jubila ris vond zoveel drukte we! wat over dreven, maar hij was er toch zeer dankbaar voor. Afrot poolaarilappolon Van 19 soorten aardappelen zal Za terdag de toeslag worden uitbetaald. De toeslagen der diverse soorten wsr den ook voorgelezen en voor het bin nenland vielen zij over het algemeen mee. Het bestuur van de combinatie voor afzet van pootaardappelen wil deze combinatie gaarne omzetten in eeu Coöperatie. Do tegenwoordige combi, natie telt 58 leden. Een ieder is na tuurlijk geheel vrij om zicb aan te sluiten bij de LTB, ZLTB of bij <te combinatie, aldus vrz., het zou ech ter wel wenselijk zijn als wij enbloc overgingen tot een copperatie. Over de resultaten van de combinatie in het afgelopen jaar mogen de leden ruim tevreden zijn. De rondvraag bracht niet veel bij zonders naar "oren. Aan het einde vau de vergadering dankte vrz. de leden voor de vlotte va gezellige bespreking. DINSDAG 16 MEI 19550 Hilversum I. 402 m 7-00 en 8.00 Nieuws: 8.15 Pluk de dag, gram 9.00 Moeders wil is wet: 9-30 Herh. Licht baken; 1000 Voor kleuters; 10.15 Sym phonie orkeS:: 10 40 Schoolradio; 11.00 Voor de vrouw; 11.30 Omroepkamer- orkest; 12.03 Promenade orkest; 13-00 Nieuws: 13.20 Lunchconcert; 14.00 Ra dio Philharmonisch Orkest; 15.00 Sch. radio; 15.30 Lichte gram.muziek; 16.00 Zonnebloem, radioziekenbezoek; 16-30 Ziekenlof; 17.00 Vertelling voor de jeugd; 17.15 Voor jarigen; 17.45 Piano klanken: 18.00 Amusementsorkest; 18-20 Sport; 18.30 Lezing over het ontstaan van de maan: 19.00 Nieuws; 19.15 Ac tualiteiten; 19-25 Pater Wesseling; 20 uur Nieuws; 20.12 Bachcyclus; 20.55 Omroepkamerorkest; 21.45 $£angvoor- dracht: 22.05 Muslca Sacra: 233.00 Nws 23.15 Lltrechts S:ede!ijk Orkest. Hilversum D. 29S m 7.00 en 8-00 Nieuws; 8.15 Gram.: 9.00 Pianoconcert 9.30 Aubade; 1000 Morgenwijding; 110.15 Arbeidsvitaminen: 10.50 Voor de kleuters; lï.OO Voor de vrouw; 11.15 Symphonie orl cs.; 11.30 De Wekker, we.kuitz. voor zieken; 12.00 Gramp'.;. 11.15 Symphonie orkest; 11-30 De Wek ker. werkuitz. voor zieken; 12.00 Gr.pl 12-40 Pianoduo; 13.00 Nieuws; 13.25 Metropole o.kest; 14,00 Mee naald en schaar; 14 30 Duetten; 15.00 Radio ma tinee: 16.30 Brandarls, jeugduitzending 17-30 Opera fragmenten; 17.4-5 Rege- ringsuitz.; 1S.00 Nieuws; 18.15 Tom Erich, piano; 18.30 Strijdkrachten: 19-05 Gesproken brief ui; Parijs; 19.10 Muset te klanken; 19.25 „Voor het gordijn opgaat". 19 40 Musette klanken; 20.00 Nieuws; 20.30 Ned. Engels programma 9.30 Incerplay; 21145 Buiten!, overz.; 22.00 Harmonetto; 22.30 Kamermuziek; 23.00 Nieuws. 23.15 Programma van walsen. een sergeant. Een officier die ver derop In het wachtlokaal achter een bureau rapporten zat door te bla deren, keek op toen hij de stem vau het meisje hoorde. Hij was nog erg jong en bloosde toen hij zich tot Sa bine wendde eu liaar ogen op zich gevestigd zag. Het meisje leek hem een verschij ning uit een andere wereld, zo te zien een dame uit dezelfde wereld, waar in men vreugde beloonde over een goed zittend costuum of een bal, kort om een wereld heel anders dan bier in het ruwe Westen. „Waarmee kan ik u van dienst zijn vroeg hij beleefd. „Ik zoek overste Bouyuet, kent u die soms? Hij commandeert de Royal Americans." „Of ik overste Bouyuet ken? Ja, tot gisteren was hij hier op het fort. Hij is nu op reis naar Philadelphia .Gisteren vertrokken?" stamelde Sabine. „Ik koiu dus precies een dag te laat?" „Ja, het. spijt mij zeer dat u zich dat zo aantrekt," zei de jongeman, „kan ik li misschien ergens mee hel pen?" Sabine zuchtte. ..Neen, u zult niets voer me kunnen doen" antwoordde zij toen. „alleen de overste had mij misschien kunnen helpen." ..Mag ik u vragen waarom alleen de overste dat zou kunnen?" „Hij is een landgenoot van mij. Ik ben in Geneve geboren al trok mijn familie later naar Noord Frankrijk. Daarom had ik liem met mijn moei lijkheden lastig willen vallen." „Maar dan kan kapitein Ecuyer u helpen. Hij vervangt de overste eu is, meen ik ook een Zwitser. Ik zal even vragen of hij u ontvangen wil." Met die woorden verliet hij het lo kaal Na enkele minuten keerde hij terug. Sabine verzoetend een kwar tiertje te willen wachten. Reeds nu tien minuten kwam een ordonnans haar vragen hem te willen volgen. De kapitein ontving haar vriende lijk. „Ik stel het op hoge prijs ia Jaarverslag In het jaarverslag werd met waar deriiig het verdienstelijk werk genie moreerd van de afgetreden vrz. de heer Wiersma uit Breek op Langen- dijlc. Ia 1949 werden er 16 kinderen door de afd. uitgezonden met een aantal verpleegdagen van 694. Er werden geen op- of aanmerkin gen gemaakt over dit verslag. Financieel overzicht De ontvangsten, inclusief het kas saldo ad f1203.66. bedroegen f2455.82, uitgaven f1201.43 batig saldo f1254.39. De kascommissie bestaande uit mevr Keeman en mevr. Maakal had. een en ander nagezien en volkomen in orde bevonden. Mevr. Maakal en het nie-u. "We bestuusrlid mevr. Tauber znllen zitting nemen in de kascommissie '50 Bestuursverkieziug Mevr. Slot-Wagenaar, Broek op Langendijk. mevr. Schene-Bottger, Z Scharwoude en mevr. Borst-Hart te Noordscharwoude werden alle drie herkozen ln het bestuur Mevr. de Wit—v. Braambeek uit Oudkarspel had bedankt wegens huiselijke om stendigheden. In haar plaats was mevr. Tauber gekozen. Nadat mevr Paarlberg verslag had uitgebracht van de alg. verg. te Leeuwarden en deze en mevr. KeemanKay als af gevaardigden naar de op 20 Mei in Nijmegen te houden alg. verg. wa ren benoemd volgde sluiting. ECHTSCHEIDING AANGEVRAAGD Een vrouw te Chemitz (Russische zo ne van Duitsland) heeft echtschei ding aangevraagd. Als reden voert zij aan. dat haar man steeds haar kunstgebid leent om zijn sigaren van de puntjes te ontdoen. „VERBODEN l OOR JODEN Het reglement van de gemeentelij ke badinrichting te Stuttgart-Herlach verbiedt thans nog het nemen van baden door Joden, zo meldt het of ficiële Amerikaanse blad Neue Zei- tung. Het reglement, dat van 1942 da teert en nog steeds geldt, luidt: Iu beginsel is het een ieder toegestaan een bad te nemen, behalve Joden, personen met besmettelijke ziekten epileptici, krankzinnigen en beschon kenen". OORI.OGSWISD VDIGER VEROOR DEEL» De standartefuehrer H. M. Lippert die de laatstse maanden voor de be vrijding in 1945 het bevei voerde o- ver de Dttitse troepen in het sperre- gebiet Toud Wageniugen en verant woordelijk wordt gesteld door de door die stoepen gepleegde moorden op burgers is door de bijzondere Straf kamer van de Arnhemse rechtbank veroordeeld tot 12 jaar gevangenis straf. De officier van justitie had ge- eist 20 jaar. ENDE PAKJES Xïaoó// gó loy iden. ïs zijn zeer geschikt voor het voor- ikje heeft een grappig strenge lijn hooggesloten is, en een opstaand as nauw, terwijl het schootje een bovenwijdte circa 2.50 m. stof van vlot pakje, dat voor iedere leeftijd Benodigd voor 108 cm. bovenwijdte edte. Bella", Patronen Service, Kromme tellen. 6 en 104 cm bovenwijdte, K 3833/6 dte. De modellen zijn overgenomen waarop U zich kunt abonneren bij HEERHUGOWAARD Geboren: Jacobus P. J. M. zoou vau Ph. de Koning en E. M. Hijnen; Cor- nelis J.. zoon van J. G. Pauw en M. M. Beerepoot; Trijntje dochter van R. Visser en G. Wink; Andreas H.„ zoon van S. J. van Wonderen en P. M. Scholten; Bernadina M., dochter van Clir. Dekker en W. Th. Groot; Adrianus J. G\. zoon van C'. N". Sijs en Cath. G. Siunige; Maria dochter van Jac. Groot en Cath. W. Nieuw- boer; Franciscus G. M. dochter van P. J. van Langen en Cath. M. Broers Anthonius P. zoon van C. Stoop en Joh. Bommer; Michiel J. G- zoon van J. Groot en H. M. Beers. Ondertrouwd: .Nicolaas Zuurbier :e Ursum en Helena Loos; Sake de Boer Sijbekarspel en Janny Greta de Boer Cornelïs Zuurbier en Jolianna C. Veld man; Leendert Pols te Haarlemmer meer en Hilligje Pols; Jan A. Elzlnga Jeaune P. Boon. Getrouwd: J. Swart en E. A. Mantel J. C. Groen te Schagen en A. A. Groot S. de Boer te Sijbekarspel en J. G. de Boer; A. P. de Goede en A. Ap pelman: N. Zuurbier te U.rsem en H. Loos. Overleden: A. C. Alles wed van P- Vershoofstad oud 74 jaar. Ol DE ME DORP Geboren: Annalies dochter van J. Kuiu en T. de Vet; Cathariuc Aga- llia Maria dochter van W. J. G. Boe kei en A. Bakker; Petrouella Aga- tha dochter van J. P. Droog en E. M. Schilder.. Overleden Maarien Kind 75 jr. ech'g. Gehuwd: Teuuis de Jong 26 jaar ca G. Schoppen 21 jaar. De West-Europese jeugdorganisatie „Concordia", die kortgeleden in Lon den vergaderde om plannen voor de zomer voor te bereiden, heeft nu een volledig programma voor de werk kampen opgemaakt. „Concordia" werd opgericht met het doel om onder de jonge mensen van West-Europa en Engelssprekende ge bieden een grotere wederzijdse waar dering voor elkanders levenswijze en ideeën tot stand te brengen door in vacanties samen te komen in werk kampen, die In de verschillende lan den van de Westerse Unie zijn gele gen. Jeugdige vrijwilligers, die zich voor deze werkkampen hebben opge geven reeds meer dan 20.000 heb ben in de kampen gewerkt geloven dat alleen dan wanneer mensen uit de verschillende landen hebben ge leerd een dergelijke daadwerkelijke samenwerking tot stand te brengen, er van een permanente vrede sprake kan zijn. De vereniging staat onder het beschermheerschap van veldmaar schalk lord Montgomery, die een enthousiaste voorstander is van de werkgemeenschap die Concordia poogt op te richten. Zomerkampen in Groot Brittannië zullen werken aan het boswezen, land bouw en reconstractiewerkèn. In Ne derland wordt bij Ommen een kamp ingericht dat voor de aanleg van een zwembad zal zorgdragen. Kampen in West-Duitsland, Oostenrijk en Frank rijk gaan werken aan de aanleg van sport- en speelterreinen en plannen voor werkkampen in Zweden, Finland en Denemarken worden nog voorbe reid. Vrijwilligers kunnen zich voor inlichtingen over de werkkampen wend entot mejuffrouw A. M. Dillon, die tussen 8 en 12 Mei bereikbaar zal zijn in het CJMV gebouw, Leidsebos je, Amsterdam. Kantooruren zijn da gelijks van 9.30—12.30 uur en van 15— 17,30 uur. DRAAGBARE WASMACHINE Een nieuwe electrische wasmachine de „Washette", is draagbaar en kan eenvoudig in een kast worden opge borgen. De machine bestaat uit drie in elkaar passende delen, een wastob Le, uitspoelbak en een afdeling voor de cotor. De wastobbe heeft een ca paciteit van 18 liter water en kan drie pond droge kleren verwerken. Wat de kosten van deze in aluminium en emaüle uitgevoerde machine be treft, is er rekening mede gehouden, dat een dergelijke ideale hulp in de -huishouding binnen het bereik ook van de minder goed gesitueerde huis vrouw moet zijn. Marine knapie g ivaarlijk werk op Het noodlot van

De Vrije Alkmaarder | 1950 | | pagina 2