Gemeenteraad van Wieringermeer KAPPIE EN HET WRAK VAN DE „LUPINO" Begroting 1950 aangenomen Nelis Vogel en bij „De Kick Geudeker Baars" Kampioensfeest van VESDO werd een groot succes De gewone dienst sluit met aan inkomsten en uitgaven tot een bedrag van f 1 293.880.60 De post onvoorzien ad. f10221.26 laat weinig ruimte voor grote bokkesprongen Vrijdagavond kwam de raad in ver gadering bijeen. De voorzitter, de beer G. GG. Loggers, burgemeester, deelde na de gebruikelijke opening mede. dat de heer Ploegstra afwezig was wegens familieomstandigheden. De heer Addens vroeg naar aanlei ding van de notulen hoe of het staat met het herstel van de Poldersteiger brug. De voorzitter antwoordde, dat juist vandaag het werk is gegund aan de op..een na laagste inschrijver, de fa. gebr. G. en A. van Hoften, Amster dam—Haarlem. voor de somma van f 41.200.—. Hamerstukken Achtereenvolgens worden de agen dapunten 4 tot en met 8 zonder op of aanmerking aangenomen. T.w.: de mededelin gen van ingekomen stukken; het voorstel tot verhoging van de bijdrage per leerling voor het lager onderwijs; het voorstel tot vaststel ling van de exploitatievergoeding en vergoeding uitgaven voor vakonder wijs voor de bijzondere scholen; het voorstel tot het verlenen van mede werking aan de R.K. schoolvereniging voor 't stichten van een RK school voor gewoon lager onderwijs te Mid- denmeer en het voorstel tot het ver lenen van een bijdrage aan de kweek school voor onderwijzers (essen) te Den Helder. Ziekenauto B. en W. hebben in een uitvoerig prae-advies (zie ons nummer van vo rige week Woensdag) een uiteenzet ting gegeven van het onderzoek naar verschillende mogelijkheden om te komen tot een exploitatie van een zie kenauto in de gemeente. Echter kon den B. en W. niet tot een positief voorstel aan de raad in deze kwes tie komen. De heer Breebaart sprak zijn ver wondering uit over de nota van B. en W. Er is niet uit op te maken wat men wiL Of moet de raad de nota beschouwen als te zijn opgesteld in deze vorm. om een voorstel van de raad uit te lokken? De voorzitter antwoordt, dat het inderdaad niet gebruikelijk is van B. en W. om de raad op negatieve wij ze in te lichten. De voorstellen laten in de regel aan de duidelijkheid niets te wensen over. B. en W. hebben ver schillende mogelijkheden onderzocht, doch zij zijn van oordeel, dat de raad zich hierover maar eens moet uitspre ken. De heer Breebaart zegt vervolgens het niet eens te zijn met B. en W. Spr. vindt een bedrag van 5 a 600 gul den niet zo groot op deze begroting, tegenover de grote belangen, die hier bij soms op het spel staan. Een ziekenauto acht spr. belangrij ker dan de brandweer. Spr. weet bij ondervinding wat het betekent of een ziekenauto op tijd aanwezig is. In dien B. en W. een voorstel van de raad verwachten, dan zou spr. het voorstel willen doen om een zieken auto aan te schaffen, bij voorkeur in exploitatie van een particuliere on dernemer, doch wanneer dit meer zou vorderen, dan van gemeentewege. Spr. meent dat de gemeenschap dit wel dragen kan en hij dringt op de grootste spoed aan. De heer Feikes vraagt zich af waar om voorkomen van de ziekenauto, die te Hippolytushoef is gestationneerd, zolang duurt. Westerland en Den Oever liggen practisch eccn ver van Hippo. en daar hoort men nimmer klachten. Spr. zou een ziekenauto in de polder willen stationneren en dan de particulieren garagehouders wil len laten nschrijven. Dhr Stoel heeft kunnen constateren uit de stukken van B en W, dat deze grote ernst hebben gemaakt met het onderzoek. Spr. wijst er op, dat het kan voorkomen, dat de ziekenauto weg is te Hippolytushoef en men dus naar een andere uit de omgeving moet vragen. Ook als er een in de polder is kan dat voorkomen. Spr. zou dus niet van schuld willen spre ken. Spr. acht een ziekenauto voor de gemeente geen overbodige luxe. Ook de omliggende gemeenten kunnen hiervan profiteren. De Wieringermeer bevolking is nog steeds groeiende, en hij heeft de indruk, dat wanneer er eenmaal een ziekenauto is er ook meer gebruik van wordt gemaakt, te meer omdat er nu nog veel gevallen Zijn, dat men in een personenwagen gaat. terwijl een ziekenauto voor de patiënt beter zou zijn geweest. Spr. gelooft, dat het de richting van een eigen ziekenauto uit moet en dan het liefst als particulier initiatief. De heer Addens wijst er op, dat de heren Stoel en Breebaart voer het particulier initiatief nu wel een lans breken, doch het is het parti culier initiatief uit ék omtrek wat on3 in de steek laat. Zij komen «net materiaal wat niet deugt en stu- «■en soms een chauffeur, die weg nog «teg kent, zelfs niet buiten de polder. Indien het particuliere initiatief niet faalde, zou het niet nodig zijn om nog eens een bedrag van f 15006 te investe ren. Uit de stukken blijkt wel, dat men zich ook niet teveel moet voor stellen van de garagehouders in de gemeente. De heer Zoodsma zegt, dat de mo derne personenatuo's heel gemakkelijk ingericht kunnen worden voor zieken vervoer, door een opening in de ach terwand aan te brengen. Op vele plaatsen doet men dit. het zou mis schien een oplossing kunnen zijn. De voorzitter zegt, dat B. en W. moeilijk met een voorstel konden ko men, hoewel zij het dringende van de zaak wel inzien. In de omtrek zijn veel ziekenauto's, van de verschillen de colleges van B en W uit de om ging hebben wij veelal het bericht ontvangen, dat men waarschijnlijk geen gebruik van een eventuële zie- kenauo in de Wieringermeer gebruik zal maken. Er zijn verschillende brie ven uitgegaan aan de garagehouders in de gemeente, waar de animo ook niet groot onder is en B en W hebben een opzet gemaakt bij een gemeente lijke exploitatie. De bedoeling van B en W was om de gedachten van de raad eens te ho ren. B en W weten nu genoeg en zul len in de volgende vergadering met een voorstel komen. De heer Breebaart dringt nogmaals op spoed aan. De heer Addens gaat deze toezeg ging van B en W niet ver genoeg, spr wil in deze vergaderinge een voorstel en een besluit. De voorzitter vraagt vervolgens of de raad er mee accoord kan gaan, dat de gemeente een ziekenauto aan schaft op basis van exploitatie zoals dat in de stukken is neergelegd. Met algemene stemmen wordt hier toe besloten. Wederom hamerstukken De raad besluit vervolgens z.h.st. tot verkoop van het noodraadhuis te Lut jekolhorn; het aangaan van een geld lening voor de financiering van de bouw van montagewoningen te Wie ringerwerf; het voorstel tot vaststel ling op de heffing van de brandver zekeringsbelasting en het voorstel tot vaststelling van de 11e suppl. begro ting 1949. De rekening 1948 Naar aanleiding van het rapport van de commissie van onderzoek, zou de heer Zoodsma gaarne zien, dat een volgende commissie ook van de to taalcijfers opgave doet. Vervolgens wijst de heer Zoodsma op de lange lijst van achterstallige posten, voorna melijk schoolgeldbelasting. De voorzitter zegt, dat met de wens t.a.z. van de totaalcijfers in het ver volg rekening zal worden gehouden. Wat betreft de achterstallige posten met betrekking tot het schoolgeld zeg sprdat dit komt doordat in de eerste tijd de kohieren te laat zijn op gemaakt. De raad heeft indertijd, om dat over 3 en 4 jaar tegelijk school geld werd geheven, op soepelheid bij de invordering aangedrongen. De heer Zoodsma is van oordeel, dat zo langzamerhand dit ingehaald had kunnen zijn. Deze achterstand is een bevoorrechting tegenover hen, die wel op tijd betalen. De voorzitter zegt toe. dat de in vordering met de meeste spoed zal worden betracht, waarna de rekening onder dankzegging aan de commissie wordt vastgesteld De begroting 1950 I)e beer Addens wijst op de late aanbieding van de begroting. B. en W. betben de reden hiervan wel toe gelicht, doch spr. kan zich voorstellen dat B. en W. bang zijn geweest om deze begroting voor de dag te komen. Spr. noemt dit geen sluitende begro ting r.iet een post van f 10.000 onvoor zien. Le grote uitgaven waarvoor de gemeente wordt geplaatst, zijn voor een groot deel het gevolg van de steeds voortgaande versnippering van hft onderwijs. Spr.'s fractie is t.a.z. van de ge- meentefinancïën nog pessimistischer dan B en W. De voorzitter antwoordt dat B en W niet bang geweest zijn om met de be groting voor de dag te komen. Alle uitgaven, die er in staan kunnen wor den gedaan. Bij hel punt wethouderssaterissen merkt de heer Breebaart op, dat hij de beloning te laag acht. Aangezien een voorstel tot vti hoging de goed keuring wel niet zal krijgen van Ged. Staten, zal spr. er geen doen. Spr. zou cr echter wel voor zijn, dat er een verhoging werd gegeven. De voorzitter zegt, dat er van B. en W. geen voorstel is te verwachten. De heer Feikes zegt. dat er van verschillende zijden op bezuiniging wordt aangedrongen. Is het dan no dig om nu een persoon in de afde ling de Lezoldiging te laag acht, deze te verhogen, vooral als er niet om gevraagd wordt door de betrokkenen zelf. De heer Zoodsma zegt, dat het de opvatting van de gehele afdeling is, dat de beloning van de wethouders in overeenstemming is met de tijd en de kosten die zij er aan bestelden. De heer Stoel merkt op, dat de men sen, die geroepen zijn om het alge meen welzijn te dienen een behoorlij ke vergoeding moeten hebben. Spr. zou B. en W. in overweging willen geven om in een volgende vergade ring met een voorstel te komen. De voorzitter acht het beter als de ze zaak maar meteen bij de begrotihg wordt afgedaan. In de Wieringermeer wordt van de wethouders meer ge vraagd dan in andere gemeenten. De heer Addens wijst er op. dat in 1948 de salarissen van de wethouders zijn herzien. De teeer Giesen heeft toen verklaart het niet nodig te ach ten. Spr. begrijpt niet veel van het standpunt van de heer Breebaart. wiens partij lage belastingen voorstaat en misschien de hoge wedden. Ook de raadsleden hebben zich op de hoogte te stellen van verschillende zaken in de gemeente, die buiten het kezoek aan de raadsvergadering vallen. In 1948 is er een verhoging gegeven, waarbij het motief gold, dat dit een tegemoetkoming was in de transport kosten omdat toen nog op Kolhorn vergadert moest worden. De heer Breebaart is blij, dat de partij van de heer Addens thans ook voor bezuiniging is, hegeen wel eens anders is geweest toen de heer Ad dens zelfs drie wethouders wilde be noemen. De heer Addens: ja wij wilden drj.e wethouders .maar dag voor het zelfde geld waar we er nu twee voor heb ben. Nadat de voorzitter een einde heeft gemaakt aan de discussie, stelt de heer Zoodsma voor om de wethouders salarissen op f 1000 te brengen, welk voortel wordt aangenomen met 64 stemmen. De heren Giesen, Addens, Dijksma en Feikes slemden tegen. eMt betrekking tot de vergoeding van de raadsleden wordt besloten om geen voorstel verhoging te doen, na dat de voorzitter de toezegging heeft gedaan om zoveel mogelijk 's avonds te vergaderen. De heer Hofmeijer acht de vergoe ding voor de leden van de slembu reaux te laag. De heer Addens maakt bezwaar te gen de samenstelling van de stem- bureaux. Het geeft hem een gevoel van onbehagen als deze juist uit de verschillende groeperingen zijn sa mcngesteld. De voorzitter antwoord, dat er zo veel mogelijk naar gestreeft wordt de velschillende groeperingen in de stem bureaux aanwezig te doen zijn. Spr. acht dit niet onjuist. Met de vergoe dingen zijn wij gebonden aan de nor men, die Ged. Stafen stellen. Indien B en W een mogelijkheid tot verho ging zien, zullen zij die benutten. De heer Addens vraagt naar aanlei ding van he plan om een woonwa genkamp aan de Zuiderkwelweg in te richten of daar wel waterleiding is. De heer Breebaart merkt op, dat ■daar goede grond is, die hij niet zou wHlen onttrekken. De voorzitter zegt. dat B en W veel moeite hebben gehad om een geschik te plaats voor het kamp te zoeken, die tenslotte eek het rentambt bevre dlgde. De heer Dijksma merkt op. dat er toch een xamp bij de Haukës is. De voorzitter antwoordt, dat dit geen goede nabuurschap t.a.z. van Wieringen is. Als het kamp daar blijft, zit Wieringen practisch met de woonwagensbewoners opgescheept. De heren Feikes en Breebaart zou den toch gaarne 'n andere plaats zien Bij het punt onderhoud wegen merk te de heer Addens op, dat deze post z.L te laag is. De gemeente is niet gelukkig geweest met het overnemen van de wegen. De voorzitter beaamt dat het niet aan de hoge kant is. Aan de andere kant valt het ook nog weer mee, door dat de gemeente een ruiltje heeft kun nen doen met het Rijk, waardoor er verschillende wegen opgenomen zijn in hel af werkprogram ma en de ge meente de f19000.dan ook uitslui tend voor onderhoud besteden kun nen. In 1950 zullen de verschillen de wegen allen onderhanden worden genomen. Ook de brug te Slootdorp. De begroting wordt hierop vastge steld met aan inkomsten en uitgaven voor de gewone dienst tot een bedrag van f 1.233.880 60, waaronder een post van onvoorzien van f 10.221.25. De kapitaaldienst sluit met aan inkomsten en uitgaven tot een be drag van f 32.036.581.40. Hierna volg de sluiting. De heren Geudeker en Vogel hebben Maandagavond een flink aantal leden van De Baars en andere belangstellen den een heel pret.ige avond bezorgd. De heer Geudeker hield een mee.- glge meen praatje, waarin hij vertelde hoe de hengelsport zich in de loop van vele. jaren ontwikkelde tot een sport voor velen. Misschien vertelde hij daal bij niet veel nieuws, maar het was goed eens '.e horen, wat het doel van de hengelsport moet zijn- Bovendien maak te de heer Geudeker enkele zeer behar tigingswaardige opmerkingen. Nog te veel, zo zei hij o.a. zie; men. dat vis sers als landlopers aan de waterkant staan en dat er te weinig rekening wordt gehouden met de echtgenoto. Zij mag niet de dupe worden van de sport Ben huisvader, die na een dag aan de waterkant des avond thuis komt, zijn spullen uitschopt en vijf minuten later in een gemakkelijke stoel ligt te snur ken, doet het perse verkeerd! Nelis Vogel is een rasechte Mokum mer en hij weet bijzonder veel van de spor; af. Hij was het. die meer op de details ingang en na het een en ander Schagen - jeugdnieuws Programma voor Hemelvaartsdag a s. Voorweds.rijd: Schagen Jun.— RKAFC junioren, aanvang 1 uur Schuit; Wonder en Tames: Krouwel Schouten en Jcnkei t C V. d. Ckwd A v. d. Oord. de Boer. Wit en Spaans Reserve: K Ferwerda en A. KarbOat. Schagen - nieuws Schagen 1RKAFC I. aanvang 2 uur Jb. Molenaar; A. Molenaar en Ab de Wit; Ka'er. Groot es en H. de Graaf D. en T. Schoorl. Jb. Molenaar. Kooy en Vol ;en. Reserve: K. Domper, Stam. Tromp, Peetoom en Lu'jeharms Vertrouwenscommissie voor de melksanering Men verzoek; ons mede te delen, da» de vertrouwei-scommissie voor de melk sanering in de gemeente Schagen als vo'.gt is samengesteld; J. J. Jaspers. Ou deslocstraat, voorzit'er; K. H. Holtrop Heerenboschstraat, secr.; F. P. J. Bon genaar, Corn. Bokstraat; Jac. Sr.eekes Roosstraa: en P. C J. de Geus, Land bouwdwarsstraat, leden PAARD IN SLOOT. Gistermorgen omstreeks zes uur op dekte men dat een paard van de heer C. Marees aar de Nesdijk in de sloot was ge-aak; en dreigde te verdrinken. -De ijlings gewaarschuwde kraanwagen an garage Boontjes toonde dat ze oor het paard even geschikt is als voor de au;o en bracht de drenkeling weer op' het droge. verteld te hebben over de werphengel gelegenheid gai tot vragen stellen. Waarvan een bescheiden gebruik werd gemaakt, maar Vogel kon toch geraak kclijk zijn tijd volpiaten. Want er zit nog al wat vast aan de hengelsport! De adviezen bleven ech;er beperkt, want aldus Vogel iedereen vist op zijn eigen manier. Een goede henge laar wordt niet gemaakt, maar geboren he; gevoel is alles. Daarom ziet men bij wedstrijden altijd dezelfden io de kop groep en vangt de een altijd meer dan de ander. De hengelaar moet dikwijls experimenteren om wat te bereiken. Een voorbeeld noemde de heer Vogel het feit, dat de Haagse brasemvissers in het Noordhollands kanaal alles aan elkaar kankeren als het water stroomt en vele anderen zeggen: ..Hè. begon 't water maar wat te trekken, dan vingen we tenminste wat!" Zo is het met alles. Maar een feit blijf; het. dat het materiaal ontzaggelijk veel tot betere resultaten kan bijdragen e:i de s.emming van de visser zo'n gro te rol kan spelen. Wie niet eerzuchtig is bereikt nie's men moe; geladen naar een wedstrijd gaan! Tegen 11 uur kwam een einde aan deze genoeglijke avond, die er mede toe heeft bijgedragen, da; de henge laars met spanning uitzien naar de le Juni dan immers kan men weer echt aan de slag. Voorzkter Pronk wekte de aanwezige oiet-leden op zich bij De Baars" aan te sluiten. Zij. die beweren dat de Schager- bruggers wat stijf zijn, niet gauw uit de plooien raken en geen jolig feest kunnen vieren, zijn sinds J.l. Zater dag toch zeker wel tot andere ge dachten gekomen. Het huldigings-co- mité bood bestuur en spelers van Vesdo een gezellige avond aan, in verband met het behaalde kampioen schap. En laten we maar zeggen, dat het een knalavond is geworden. De zaal was stampvol toen de heer Kroo nenburg allen welkom heette, voorts mededeelde hoe het comité is ont staan, enz. enz. Geheel Schagerbrug leeft mee, aldus spr. Hij richtte zich vervolgens tot de spelei's. Aanvoer der Meijer werd geprezen als een goed voetballer cn een goed leider. Spreker ovex-handigde namens de bur gerij aan Vesdo een mooi uitgevoerde clubvlag. plus grensvlaggen enz. Nog een cadeau werd ten tonele gebracht n.1. een paar gloednieuwe doelnetten, alles namens de buigerij. Voorzitter vertelde van de wedstrijd tegen SRC in Schagen en stelde voor, de toen gewond geraakte speler Pannckeet 'n fruitmand aan te bieden, hetgeen met een daverend applaus werd begroet. Een echt sportief gebaar! De heer Ott sprak namens het ge meentebestuur, zei met lege handen te komen, maar, aldus spr., Vesdo krijgt straks van de gemeente een mooi-i terrein. Spr. is tevens voorzit ter van de Sportkring en releveerde alzo even de geschiedenis van Vesdo Notaris v. Veen heeft een embleem ontworpen, hetgeen de spelers straks zal worden aangeboden. De heer Bart Haan bood namens Plaatselijk Be lang een voetbal aan. Ook de familie Kuiper schonk weer een bal. De heer Vos sprak namens het bestuur van Dosko van Oudesluis; op wiens ter rein Vesdo deze competitie z'n thuis wedstrijden mocht spelen. Allen roem den de gastvrijheid van Dosko, maar de heer Vos zei het zeer gewoon te vinden. Met z'n felicitaties voor het behaalde kampioenschap, bood deze een fraaie fuiker bloemen aan. Hierna werd een mooi bouquet aangeboden van SRC uit Schagen. De heer J. H. Helder richtte zich als se cretaris der vereniging tot de spelers prees hun prestaties, schetste uitvoe rig' hoe Vesdo zich in 't begin moest behelpen met een gebrekkig teirein (met greppels!) en bood namens het bestuur alle spelers een foto aan, waarbij Piet Veeter als medewerker aan „de Schakel" en Harry Efraim als promotor van het huldigingsco mité niet werden vergeten Dr. van Wieringen brengt als voor zitter van Vesdo woorden van dank SINT MAAKTEN SINT BOYS NIEUWS St. Boys organiseert seriewedstrijden waarvoor het programma als volg luid. 9.30 uur St Boys—Petten 2. 11 uur VESDO—Winkel 2, 1,15 uur verlie- zersronde; 2.30 uur winnarsronde. Na afloop 4.15 uur prijsuitreiking in zaal Schrijver. De opstelling van het Boys team is: C- de Geus; H. van Geebergen en G Sloof; J. Blokker. C. Kroon en J S van Geebergen; J Bloemen, P Stins E Sb-oo ker, D Speets en K Hemmer. Reserve: L. van Dijke. K. E. Numan en C. Kaag. Terreindicnst Woensdagavond 7.30 -u J Bloemen, P S.ins en Hr. van Geebcr gen. DES-programma Beide DES elftallen gaan gezamenlijk naar de Handbaldag b Oudkarspel. Ver t-ek 9 uur per fiets. DES I: N. Kant; A. Vos en mevr Numan; mevr. Schrijver. Bijpos.- en T. Rreebaart: T. Bakker, A. Bloemen. Tr. Eriks, L. Stoop. A van Geebergen. Reserve D Stins. mevr. de Pee. A. Kossen. mevr. Kroon. DES a: M van Geebergen M. Droog G. Mink; R. Numan. J. Hiemstra. M. Henewee.-. A. Tin. S van Geebergen. A Homnn. N. de Jong, C. Schrijver. Res.: D. Kroon. T .Vos in 't bijzonder aan Dosko voor diens gastvrijheid. Tenslotte bracht aanvoerder Meijer woorden van dank aan het „legioen" supporters voor haar steun en hoopt» dat dit zo mag blijven. Hij bood ver der Ma S.roet een cadeautje aan, als symbool gegeven voor alle suppor ters. Het officiële gedeelte was hier mede afgelopen en zo zag het pu bliek vervolgens allereerst Flip en Jan met een eigen gemaakt, geestig lied. Trouwens ook notaris van Veen M. de Waard en Bart Haan hadden hun dichtader laten vloeien Het optreden van het Zijper Ama teur Dansorkest o.l.v. de heer Huib Kooy, en met zang van de dames Mantel en de heer Kriek was prima De Gym bleef niet achter cn liet mooie oefeningen zien, waarbij voor al Jo en Ab menig applausje kregen Diet en Nel, Corrie en Gré en vooi-al niet te vergeen het toneelgezelschap zorgden mede voor het welslagen van dit feest. De dansmuziek o.l.v. de heer Sombeek uit Alkmaar was schit terend. Zó zelfs, dat velen zich 's mor gens moesten haasten om tijdig voor het melken weer thuis te zijn.... Een goed geslaagd feest, een aan sporing voor Vesdo om weer zulke prestaties te leveren. Het comité zorgt dan wellicht weer voor het overige. OUDESLUIS Ernstig ongeluk bij de Grote Sloot De werkploeg van het PEN, bestaan de uit de heren D. Bee;s, Nan Half weg. G. Hartog en W. Veenstra keer de te 5.30 uur huiswaarts per vracht auto. De bestuurder Bee;s werd aan de Grote Sloot ter hoog.e van de landbou w-er Kaashoek, vlak bij de Spoorbrug onwel en sloeg voorover op het stuur Na een salco mortale geraakte de au fo In de G.-ote Sloot, vlak naast de rietkant, zodat het ene portier nie; open kon. De heer W. Veenstra liet het wa tei eers; binnenkomen tot hij aan de an dere vrije kant het portier kon openen e:i zwom naar de andere zijde. De heer Hartog sloeg een rui'; kapot, doch liep daardoor een lange vleeswond afin zijn arm op. terwijl Beets er met een grote hoofdwond afkwam. De beide dok;orcn van Slooten en Verheul waren direct aanwezig om ge neeskundlge hulp te verlenen. De heer Pit bracht welwillend Hartog naar z!Jn woning en daarna naar he» Ziekenhuis in Alkaiaar De familie Veenstra ontving alle inzit tenden. De materiële schade kan heé groot zijn. want alle werktuigen moeten .opgedregd worden. I»F GTORSTROMINCKN I\ CANADA Ingevolge de loenemende verwoes tingen veroorzaakt door de overstro mingen van de Redrlvier In de pro- ïincie Manitoba. hebben de nntorltef- tcn Zondag de ontruiming bevolen tnn de stad St. Rouliaee. kerkdiensten HEMELVAARTSDAG. NED. HERV. GEMEENTEN: Anna Paulowna. 10 uur ds Meyer Juliar.adorp. 10 uur ds Salm Midden meer. 9 uur ds Wiegers Nieuwe Niedorp. 9 uur ds Appel Sloo';dorp, 9 uur ds Vink Wieringerwerf. 9 uur dhr. Tijmstra NED. HERV EVANGELISATIES Schagen. 10 uur dhr. de Bruin. Heiloo Breczand. 10 uur dhr Boon Wieringerwaard, 9.30 uur dhr. v. Vliet GEREFORMEERDE KERKEN Schagen. 10 uur ds Wiersinga Heerhugowaard, 10 uur ds Hartkamp Kolhorn, 9.30 uur Leesdienst Krabbendam, 9-30 uur leesdietis. Middenmeer. 9 uur ds v. d. Wiele Noordscharwoude. 10 uur ds Swen Slootdorp. 9 uur ds Meyerlng Wieringerwerf, 9 uur ds Post 34 Signor Rivaldi was radeloos, toen de oude vsser nog niet eens ge noegen nam met zijn alleriaa's.e bank biljetten. „Laten we weggaan!" zei Kappie. „Deze grap gaat op zo'n manier .e duur kosten!" „Wegverd wijnen!" schreeuwde Rival di. „Ninimernooitü Ik zal die goudstuk juwelen krijgen! Ik zahnoet! Geef hun Uw allerlaa;ste geldeenden. Sigr.or Capi tano'* Met een bezwaard gezicht haa'de Kap' pie zijn portefeuille te voorschijn, wan. hij zag wel in, dat er niets te beginnen was me; Signor Rivaldi. En die zag er zo .paars uit. dat Kappic werkelijk ang stig werd. Ah Sing liep. toen dit allemaal op de kade gebeurde, op de bodem van de zee rond. en al gauw had hij de goud stukken en de juwelen gevQnden, want TAE0 die schitterden hein tegen. Hij deed ze razend snel in de jute zak. want hij kon zijn adem bijna nie; langer rahou den. en zou liet dus onder water niet leng mee» uithouden. Toen gaf hij een ruk aan het touw. en de maart begon r.lct alle kracht, die in hem was, te trek ken. Hij gat een zuch'; van verlichting toen het hoofd van Ah Sing boven wa tt kwam. ..Hij leeft nog!" zei hij.

De Vrije Alkmaarder | 1950 | | pagina 2