llutiaader ZAL REPUBLIEK AANVAL OP AMBON DOEN? N.-HOLLANDSE "PERS .1945 Mechanisatie tentoonstelling in Hoorn Sportwagen race in Zandvoort Benzine wordt nu duurder, Belasting autobussen lager FBijtsn of ZBMBGSchijn Russische tegemoetkoming aan Oost Duitsland Britse verkiezingen geven geen verschuiving Sowjet-Unie bezorgd over mogelijke buitenlandse olieboringen in Perzië Republiek eist Geen nummer voor hulpmotoren Sigarettennood Collecte fcêSOE JAARGANG NUMMER U VRIJDAG MEI 19M CltcBT* Stichting J)« VrQe Alkmaarder" Exploitatie N.V. Sprekend rapier, Abonnementen f 0.30 per week f L23 per maand f 3.65 per kwart bij vooruitbet Advertenties 14 et p. mmfamilie berichten 18 cent Bij contract aanzienlijke korting' Verontw. Mdacteuri J. Zoonen I Bureau. Ridderstraat hoek Oudegracht TeL K 22003971 Militaire voorbereidingen zijn getroffen De woordvoerder van het ministerie van defensie heeft verklaard, dat „reeds een militaire blokkade om Am bon is gelegd". De blokkade, die uit gevoerd wordt door een korvet van de Indonesische marine en enige pa trouilleboten. beperkt zich niet tot het eiland Ambon. maar strekt zich uit over de gehele Znid-Molukk^n. De woordvoerder zeide, dat 186 le den van het KNIL, die aan boord van de Kota Inten gingen, door de achter gebleven leden van het KNIL, ten getale van 1500, gedwongen werden hun wapens achter te laten, alvorens aan boord te gaan De Kota Inten werd gister te Surabaja verwacht en zal vervolgens via Semarang naar Dja- karta reizen. De militaire voorberei dingen voor de aanval op de Zuid-, Molukken zijn in volle gang, aldus be sloot de woordvoerder van het minis. terie va Defensie. Tevens werd gezegd, dat de Neder landse regering verantwoordelijk is voor het personeel en materiaal van het KNIL tot de overgang naar de RIS en dat de Ned. ragerlug alle ma terieel van het KNIL aan de RIS ter beschikking zal stellen. In deze mededeling werd voorts ge zegd. dat de bekendmaking van het hoge commissariaat van 12 Mei de in druk geeft, dat de Nederlandse re gering niet langer in staat is zich te kwijten van haar verantwoordelijk heid en plicht tegen het op Ambon ge legerd personeel van het KNIL en rijn materieel. „Dit onvermogen van de zijde der Nederlandse regering om een deel van haar verplichtingen der RTC te vervullen, stelt de regering der RIS voor problemen, waarvan de oplossing aanzienlijke kosten met zich brengt en mogelijk zelfs veel iij den en verlies van lijf en goed zal veroorzaken. Zodra de regering der RIS officieel is ingelicht over het Ne derlands standpunt ten aanzien van 't KNIL-personeel en zijn materieel oo Ambon zal de regering der RIS met het Nederlandse hoge commissariaat hierover besprekingen openen", aldus de mededeling van het ministerie van defensie. Ruth Karna heeft een dochter De echtgenote van Seretse Khama, Ruth Khama, heeft in het ziekenhuis van Serowa het leven geschonken aan eer dochter, Seretse Khama, die 'n ballingschap Ir het naburige Lobat- si vertoeft, had vergunning ontvangen de geboorte bij te wonen, doch kon niet meer tijdig ter plaatse zijn. Moe der en dochter maken het goed. Het kind is Jacqneline genoemd. Zowel Ruth als Seretse verwachten dat zij nu spoedig uit Beetsjoeana- land zullen moeten vertrekken fzoals gemeld, is Seretse na een onderzoek van een Britse commissie, voor vijf jaar uit zijn stamgebied verbannen1. Dezer dagen is het reglement ver schenen voor de Nat. Sportwagenrace welke tezamen met een int. wedstrijd voor 500 cc. automobielen, op Zondag 11 Juni e.k. op het circuit van Zand voort zal worden gehouden. Hieruit blijkt, dat de deelnemende automobielen op basis van de cylln- derinhoud in de volgende klassen zul len worden ingedeeld: klasse A: auto's met een cylinderin- houd tot 750 cc; klasse B: auto's met een cylinderinhoud boven 750 tot 1100 cc; klasse C: auto's met een cylinder inhoud boven 1100 tot 1500 cc; klasse D: auto's met een cylinderinhoud bo ven 1500 cc. tot 2 liter: klasse E: ao tomobielen met een cylinderinhoud boven 2 liter. De deelnemers zijn verplicht op Vrijdag 9 en Zaterdag 10 Jnni op nader te bepalen uren op het circuit te oefenen, waarbij zij minstens vijf ononderbroken ronden van dit cir cuit zullen moeten rijden. Voor de wedstrijd zelf zal met lo pende motor worden gestart. De op stelling in rijen geschiedt op basis van de kortste trainingsrondetijden, terwijl bij het gelijktijdig starten van ♦wee of meer klassen de automobie len uit de klasse met de grootste cy linderinhoud vooraan worden opge steld. De af te leggen afstand be draagt voor alle klassen 15 ronden van het 4,193 km. lange circuit, dus ongeveer 62.895. Voor elke klasse Is de wedstrijd geëindigd, zodra in deze klasse één deelnemer het vastgestel de aantal ronden heeft afgelegd. Gistermorgen is in aanwezigheid van vele autoriteiten de „Detho" de nationale tentoonstelling op het - bied van de tuinbonwmeehanisatle, hanuên zijn, onderworpen^a an^ een De wet tot verhoging van het bij zonder invoerrecht op benzine en tot wijziging van de motomjtuigenbelas- tingwet, treedt ingevolge een kon be sluit van 13 Mei 1950 met ingang van 19 Mei a.s. in werking. In verband hiermede zijn voorraden benzine van meer dau 5 HL., welke met ingang van laatstgenoemde datum in een op slagplaats in het vrije verkeer voor- geopend. De vrz. der inechanisatle- commissie, de heer J. Verbeem sprak een kort woord, waarna mr. J. B. A. Prakken namens de commissaris der koningin lu de provincie Noordhol land een openingsrede hield. Hij schetste de achterstand, die Neder land na de oorlog had op het gebied van de bedrijfsmechanisatie en sprak er zijn vreugde over uit. dat deze achterstand met reuze schreden is ingehaald .In dit verband roemde mr. Prakken bet werk van de diverse oi ganisaties, die de mechanisatie zeer krachtdadig hebben gesteund. Na de ze rede werd een rondgang over de terreinen gemaakt. Het expositieterrein beslaat een op pervlakte van 13 hectare. Ruim tach tig importeurs en constructeurs ex poseren hun nieuwste machines en werktuigen. Van de noviteiten die ge demonstreerd zullen worden noemen wo de „wervelwind-combinatie" van een Amsterdamse firma. Met dit ap paraat kan men droog - zowel als bevochtigd poeder verstuiven, nevel spuiten en microsproeien. Iets nieuws is de demonstratie met sproeigeweren die door oe Nederlandse fruitkwe kers organisatie in samenwerking met het instituut voor tuinbouwtech niek gisteren van 1012 werd gehou den Voorts is op het terrein een op pervlakte van een hectare met aard appelen beplant. Hier kunnen de ver- plegingsmachines laten zien, waar toe ze in staat zijn. Op het gebied van sorteermachines worden diverse verbeteringen gede monstreerd. In de grote expositietent hebben tientallen firma's stands in gericht. Een tweetal geluidinstallaties zaï op het terrein zorgen voor techni sche voorlichting. Men verwacht, dat de Detho ook duizenden vakge noten uit de tuinbouwcentra die in d» andere delen van het land gelegen zijn, zal trekken. Een nienwe-soort kabel, waarme de tot maximaal 100 televisieprogram ma's gelijkertijd overgebracht kun nen worden, is in de Ver. Staten uit gevonden. Deze kabel, een oppervlak te geleidingskabel, zal waarschijnlijk tot dusverre voor dit doel gebruike lijke coaxiale kabel slechts één pro gramma tegelijkertijd overgebracht kan worden. navordering van f5.65 por HL. Hier uit vloeit voor de gebruikers vaH 'n dergelijke opslagplaats voor benzine de verplichting voort, daags na de inwerkingtreding van de wet een schriftelijke aangifte van de aanwe zige voorraden benzine in te leveren bn de ontvanger der invoerrechten of accijnzen. Beheerders van benzine pompen zullen opgave moeten doen van de stand van het telwerk van de pomp bij de aanvang van de dag van inwerkingtreding der wet. Voor verdere bijzonderhedeu hier- WEINI G WIND Overwegend zwaar bewolkt. Afne mende wind, krimpend naar Noord- West. Af en «oe regen. Zelfde tempe ratuur. Moeilijkheden bij bouw zeiljachten Nu het zeilseizoeu weer is aange broken en overal, waar zich plassen bevinden de zeilsport weder wordt beoefend, heerst ook op de jachtwer ven weer activiteit. Deze zijn echter hoofdzakelijk op reparatie ingesteld want opdrachten voor nieuwbouw ko men vrijwel niet meer binnen, aldus deelde een der Overijsselse scheeps bouwers ons mede. De oorzaak hier van is volgens onze zegsman voor namelijk gelegen in de hoge weelde belasting, welke op de nieuwbouw wordt geheven en die 15 pCt van de bouwkosten bedraagt. Deze bouwkos- ten zijn zelf uiteraard reeds aanmer j kelijk gestegen en de weeldebelasting heeft de zeiljachten thans meer en meer tot een luxe gemaakt, welke slechts weinigen zich kunnen permit teren. Op de jachtwerven heeft dit reeds tot aanmerkelijke personeels inkrimping geleid. Grootste achtbaan komt naar Amsterdam Op het kermisterrein aan de Llu- naeusstraat te Amsterdam zal een van de gróótste achtbanen ter wereld worden opgebouwd. Het gevaarte, dat door de NV C. M. Vermolen en Zn te Den Haag van een Oostenrijkse exploitant is gehuurd, is 60 meter lang, 20 meter breed en 13 meter hoog De echtbaan. die een jaar oud is. geeft 25 mensen werk. Onder hen zul len 6 Oostenrijkse technici zijn. In deze achtbaan rijden 6 wagentjes voor 6 personen rond. Tweeduizeud mensen kunnen zich hier per uur ver- meken. De achtbaan .wordt Donderdag In werking gesteld en zal vervolgens op verschillende kermisterreinen in Ne derland komen. De opbouw duurt 3 dagen: de demontage gaat iets snel ler. Een Nederlandse motorrijder is ie Hasselt iu België tegen een slagljoora van een overweg aangereden. De br. Bergmans, 37 jaar oud, uit Maarhee- ze, die op de duo bad plaatsgenomen werd op slag gedood. De bestuurder liep slechts lichte verwondingen op. over wordt verwezen naar de desbe treffende officiële publicatie. Met ingang van 19 Mei a.s. zal te vens een lager tarief van de motor-, rentuigenbelasting voor autobussen van kracht worden. In verband hier mede kunnen houders van autobus sen. die in het bezit zijn van belas- tingkaarten, welke op 19 Mei -1950- hun geldigheid nog niet hebben ver loren. een verzoek om gedeeltelijke te ruggaaf van motorrijtuigenbelasting richten tot de inspecteur der invoer rechten en accijnzen, onder wie «ij ressorteren. Griezelige vondst Uit de Oude Rijn onder de gemeen te Rietveld werd een lijkje van een vermoedelijk kort geleden geboren kind opgehaald. Het tamelijk grote lijkje, dat geen hoofd had, was on gekleed en moet naar schatting tus sen 20 en 24 April in het water ge worpen zijn. Vermoed wordt, dat dit van de rijksweg Leiden-Utrecht af of uit een vaartuig is geschied. De rijkspolitie te Bodegraven ver zoekt om lichtingen. Britten zeggen: Van geen betekenis De Sowjet-Unie heeft Duitsland de helft van de nog te leveren herstal betalingen kwijtgescholden, zo meldt adio Moskou. Dit is een vermindering ten waarde van 3.171 millioen .dollar. Deze verlaging is door Stalin mee gedeeld in een brief aan de Oost-Duit se premier, Otto Grotewohl. Grotewohl, r>ldus radio Moskou had Stalin verzocht de herstelbetalingen van Oost-Dnitsland aan de Sowjet- Unie te verminderen. Tot de vermindering is besloten in overeenstemming met de Poolse re gering, aldus Stalins brief. In de brief wordt verder gezegd, dat de Sowjet-Unie bij het onderzoek van het Oost-Duitse verzoek in over weging heeft genomen, dat „de Duitse democratische republiek consientieus en regelmatig de herstelbetalingsver plichtlngen is nagekomen en dat aan zienlijk deel van deze herstelbetaling te weten 3.658.000.000 betaald zou moeten zijn tegen het einde van 1950. Geleid door de wens de inspanning van het Duitse, volk te vergemakke lijken en de bestaande vriendschap pelijke betrekkingen tussen de Sow jet-Unie en de Duitse democratische republiek in ogenschouw nemend en in overeenstemming met de rege ring der Poolse republiek, heeft ue Sowjet-Unie besloten de nog te be talen som te verminderen met 50 pCt hetgeen neerkomt op f3.171.000.000 dollar. Voorts is de tjjd, waarin deze beta ling moet geschieden, uitgebreid fot 15 jaar. De Sowjet-Unie had de be doeling de ontwikkeling der Duitse economie op deze wijze te bevorderen Een woordvoerder van het Britse ministerie van buitenlandse zaken heeft verklaard dat de verlaging der herstelbetalingen „in het geheel geen betekenis" heeft. Hij zei, dat er nooit IM LabourparliJ meldt, dat zij bij de 'gemeenteraadsverkiezingen, wel ke rvorige week in geheel Engeland zijn gehouden en waarvan de uitsla gen thans nagenoeg volledig bekend zijn een netto winst geboekt heeft van 85 zetels. De conservatieven verklaren, dat zij in 378 der grootste gemeenten 317 zetels hebben gewonnen, waarvan 7 op de LabourpartiJ. Over het algemeen duiden de ver kiezingen op geen merkbare wijzigin gen in de verhouding socialisten-con servatieven. De communisten, die met een re cord aantal candidaten waren opge komen, hebben 7 zetels verloren. Strijd om de olie Radio Moskou meldt, dat de Sow- je* Unie Perzië heeft gewaarschuwd, dat plannen di* zouden bestaan voor olie-exploraties in gebiedén van N-d. rerzië, die grenzen aan de Sowjet- Unie „onverenigbaar zijn met de goe de nabuurschanneliike betrekkingen" die zijn neergelegd in het verdrag vnn 1931 tusser de heide landen. De Sowjetrussische ambassade in Teheran heeft de Perzische regering een nota overhandigd, waarin wordt geprotesteerd tegen contracten, die d'.or de Iranian oll Company" dip' buitenlandse oliemaatschappijen zijn afgesloten en die betrekking hebben op topografische en geologische on derzoekingen ir deze gebieden. In de Russische nota wordt verder op grond van Perzische persberich ten. gezegd, dat de Iranian lil Com pany uitrusting heeft gekocht voor exploratie in het gebied, er zouden ook contracten zijn getekend met A- mcrikaanse deskundigen om het werk uit te voeren. De nota zegt, da: de Russische regering verwacht, dat de perzische regering de nodig stan- pen zal doen om „de oorzaak van de abnormale situatie weg te nemen". De nota beschuldigt de Perzische regering verder van het uitvoeren van maatregel m „van militaire be tekenis" in de gebieden van de Sow- jetrussisch-Perzisriie grens en vo3gt er aan toe, dat „voor de uitvoering dezer maatregelen bovendien nog bui tcnlanders in Perzië gehaald worden, in het bijzonder Amerikaanse deskun digen". De nota haalt persberichten aan o- ver de organisatie van de Iranian OU Company voor de exploratie en win ning van olie lil geheel Perzië met uitzondering van de gebieden in de concessie van de Anglo Iranian Com pauy. Deze maatschappij zou coutrac ten sluiten met buitenlandse onderne mingen voor luchtkartering en an dere onderzoekingen „vooral" in 'Is zone van het noordelijke deel van Chorosan. Georgan. Mazan-Deran en Giljan, die aan de Sowjet-Unie gren zen. De Sowjet-ambassade. aldus de nota had de perzische regering reeds mee gedeeld, dat volgens haar mening al deze werkzaamheden niet door bui tenlanders maar door Perzië zelf die nen te worden verricht". Op 31 Januari 1948 had de Sowjet- Rrssiselie regering de aandacht gevestigd op „feiteu. d!e aantoonden, dat de werkzaamheden waarbij gnoemde buitenlandse ver tegenwoordiger? betrokken waren 'n gevaar kunnen vormen voor de gren zen van de Sowjet-Unie. Speelgoedballon 700 km. ver! Een Zwols speelgoedballonnetje heeft het gepresteerd al zwevend door het luchtruim een afstand van bijna 700 km. af te leggen. Dit blijkt n» de uitslag bekend is gemaakt van do ballonwedstrijd, welke de Zwolse „Jan-lijding-groepen" van de Kath. Verkenners in April 1.1. in het gem. sportpark te Zwolle hielden. Van de honderden ballonnetjes, welke daar de vrijheid verkregen, ziju er 62 te ruggevonden. Op overtuigende wijze werd het hierboven aangeduide bal lonnetje winnaar, dat terecht kwam bi' het Franse plaatsje Larochepot. Nog 5 andere exemplaren kwamen op Franse bodem lieer, maar verder dan ongeveer 500 km brachten die bet niet. een totaal bedrag voor herstelbeta lingen van Duitsland aan de Sowjet- Unia was vastgesteld. Suggesties, dat de overeenkomsten van Yalta en Potsdam voorzagen in de betaling door Duitsland aan de Sowjet-Unie vaD tien millfard dollar, werden door de woordvoerder gehee] onjuist ge noemd. De Sowjet-regering eiste op de bijeenkomst van de raad van mi nisters van buitenlardee zaken te Moskou in Maart 1937 tien milli&rd dollar van geheel Duitsland, maar de overige ministers gingen hiermede niet accoord, zo verklaarde de woord voerder. schadevergoeding Indien de bij de regering der RIS in overweging zijnde eis tot schade vergoeding aan de Nederlandse re gering voor de schade aangericht door het optreden van Westerling en eenheden van het KNIL in Oost-Indo- nesië - die voorlopig geschat wordt op 200 millioen gulden - door de re gering der RIS zou worden Ingediend en niet zou worden ingewilligd, over weegt de regering der RIS stopzet ting van de uitbetaling der Nederland se pensioenen tot het bedrag der scha de bereikt is, aldus deelde een woord voerder van het ministerie van voor lichting Dinsdagochtend mede. Voorlopig geen provinciaal nummer* De minister van financiën heeft de directeuren van 's Rijksbelastin- gr i en domeinen medegedeeld het w nselijk te achten uitbreiding te ge vea aan de tijdelijke vergunning tot hot achterwege laten van de vermel ding van het provinciale nummer in dr aangiften van bepaalde merken ri wielen met hulpmotor. iu verband hiermede heeft de mi nister goedgekeurd dat eerderge noemde tijdelijke vergunning toepas sing vindt op alle merken rijwielen m ?t hulpmotor. Onder rijwielen met hulpmotor ver staat de minister in dit verband mo torrijwielen op twee wielen, waarvan de houw, de hoofdafmetingen en het gewicht van het frame geheel of na genoeg geheel overeenkomen met die van een gewoon rijwiel. Voorts zal hrt bij deze motorrijwielen mogelijk moeten zijn door een eenvoudige hand greep het motor-aggregaat van het voertuig te ontkoppelen en in zoda nige stand vast te zetten, dat het voertuig als een gewoon rijwiel kan worden voortbewogen. Van bclangheb bende zijde wordt er op gewezen, dat behalve de reeds in vroegere publica. tics genoemde merken rijwielen met hulpmotor thans ook de merken MoS' quito van de NV. Ned. Instrumenten fabriek Waldorp-Den Haag en de'im- portniotor Victoria onder de ruim'e re regeling vallen Naar aanleiding van klachten over bet niet op tijd verstrekken van het rerkrantsoen over April 1.1. aan de Nederlandse militairen in Indonesië, doelt de legervoorlichtingsdienst het volgende mede. Door verschillende oorzaken (prijs, stijging, stakingen in havens en trans portbedrijven iu Indonesië, deviezen- moeilijkheden) is aanvankelijk enige stagnatie veroorzaakt in de regelma tige aflevering der rantsoenen siga retten. In de loop van April is terstond door de Niwin de behulpzame hand geboden, waardoor aan ieder militair gratis een blik van 50 sigaretten kon weden uitgereikt. Daarnaast heeft de Nederlandse le gerleiding in Indonesië maatregelen genomen om de normale verstrek king ten spoedigste wederom voort gang te doen vinden Daartoe werden aanzienlijke bestellingen in Neder land geplaatst. Fen zending van 13 millioen siga retten werd rteds uit ons land naar Indonesië verscheept. 'N ONS dagelijks artikel van gis- teren hebben wij u verteld, dat de arbeid van het Rode Kruis in een be paald deel van de wereld tot mis lukking gedoemd was. Dat betekent niet, dat het Rode Kruis in andere delen van de wereld geen zegenrijk werk verricht. Arbeid, die door ve len niet wordt gewaardeerd, omdat men de arbeid van het Rode Kruis vereenzelvigt met het militairisme. Vooral in Noordholland, waar de be volking reeds sinds jaren een sterk anti-militairistische inslag heeft, is t misverstand wijd en zijd verbreid, dat militairisme en Rode Kruis twee loten van een en dezelfde stam zijn. Er is een zeker motief voor die me ning aan te wijzen. Het Rode Kruis is immers ontstaan om de allerergste noden op het slagveld te lenigen. - Maar is dit streven militairistisch? Zou men dan willen, dat de slachtof fers van het ruwe militairistische ge weld onverzorgd op de slagvelden werden achtergelaten? Indien het mi litairisme er door zou worden over wonnen, zou men er inderdaad iets voor kunnen voelen. Maar dat kt niet zo. Voor het Rode Kruis gesticht werd, hadden er oorlogen en veldsla gc-n plaats. En om de slachtoffers be kommerde men zich niet Zelfs indien het Rode Kruis zich alleen om deze rampzaligen bekom- meren zou, zou het onze steun ver dienen, omdat we deze menselijke hulpverlening geheel los moeten be schouwen van de onmenselijke oor log. Maar er is zo veel meer. De taak van het Rode Kruis heeft zich in de loop der jaren ontzaglijk uitgebreid cn niet alleen in oorlogstijd verricht het zijn werk. En ook niet alleen op de slagvelden We hebben u gisteren geschreven over de werkzaamheden bij het op sporen van kinderen. Hoe ontzaglijk veel verzoeken om inlichtingen -zou fcet Rode Kruis niet ontvangen enbe handeld hebben van onze landgenoten die geinformeerd wensten te worden over familieleden, die naar Duitsland werden gevoerd? Hoeveel leed zou t Rode Kruis niet verzacht hebben ia de concentratiekampen? Herinnert ge u niet het kostelijke wittebrood dat ons in de benarde hongerwinter werd verstrekt door de bemiddeling en met geld van het Zweedse Rode Kruis? Hoeveel keer zou het Rode Kruis niet optreden bij rampen, die met oor log niets te maken hebben? Hoeveel keer zouden er door dat optreden geen mensenlevens gespaard zijn? Dat Rode Kruis zal in de komende weken weer een beroep op u doen. Een be roep op uw werkkracht en een be roep op uw goedgeefsheid. Het is niet onze gewoonte om een aanbeveling te schrijven voor een collecte. Meestal bepalen we ons tot de collectes voor de Stichting 1940-1945. Maar toch meenden we voor deze keer een uit zondering te moeten maken. Omdat we er van overtuigd zijn, dat het Rode Kruis veel nuttig werk heeft gedaan en in de toekomst zal kunnen blijven doen. ook al zouden we er in slagen de oorlog uit te ban nen. Maar vooral ook. omdat zelfs in tijden van de grootste barbaarsheid het van ontzaglijke betekenis is, dat er een organisatie werkzaam blijft, die internationaal probeert het leed te verzachten, de vaan der barmhar tigheid en menselijkheid hoog te hou den. v. Z. Aan de Kruisschans te Antwerpen worden thans proeven genomen be treffende het geleiden van schepen door middel van radar. De actiera dius van het vadarapparaat bedraagt 15 km. HA VAL OVERLEDEN De negenjarige Marietje Kaagman te Grootebroek kwam Zondag te val len. Aanvankelijk leek het of het kind hiervan geen nadelige gevolgen had Het mgakte zelfs nog een fietstochtje maar 's avonds werd het meisje on wel en een ontboden dokter achtte o verbrenging naar het St. Jansziek-m. huis te Hoorn noodzakelijk. Het kioi is hier Maandag overleden. Naar wij vernemen zal op 27 Mei a.s. door de KLM wederom een vlucht met emigranten naar Australië wor den ondernomen. Die dag zullen 55 Nederlanders per Skymaster van Schipho] naar Sydney vertrekken.

De Vrije Alkmaarder | 1950 | | pagina 1