Sabine KAP P IE Wieringerwaarder „Nut" kan op goed winterseizoen terugzien Ring Alkmaar der Boerenleenbank bijeen was De heer P. J. de Kruif sprak in Noord-Scharwoude Vrije Vogels-zomertrek werd een waar feest DRIE MANTELCOSTUUMS Van de thans 147 leden van het Nut inclusief sraren er slechts 14 aanwezig bet bestuur. Na opening en notulen (H'.lgde een uitvoerige bespreking om- gen": het verzoek van de Plattelands vrouwen voor samenwerking zoals in ia'yelopen winterseizoen. Het bestuur |«»os van mening deze samenwerking |dV; te stimuleren, anders was het a s [het niet op het terrrein van het Nu; ïog. Men had dat standpunt gekozen om /at men, een vermiudering van het le dental vreesde en gaarne zag men dit ■tog opgevoerd. Na een langdurige ge i nchtenwisse'.irg werd beslopen een be •l>reking te beleggen met Burgemeester *u Wethouders en al'e besairen van de verschillende verenigingen met het doe' •le data voor het winterseizoen vast te leggen. Van het Hoofdbestuur is een subsidie ontvangen van f 150 met ver (dichting tot aanschaffing van boeken voor de bibliotheek. Dankbetuigingen r.ijn ontvangen van de GV Olympia en VV Wieringerwaard voor de betoonde Svclangste'Jicg bij de jubilea. Uit he: jaarverslag valt te vermelden dat het fedental is gestegen van 133 tot 147 personen en op een succesvol w«ntersei ïoen kan worden teruggezien. Subsidies waren verleend door de Gemeente f 100 en van het Hoofdbe- Er braken vee/ ruiten Jaarvergadering van Glasverzekering De Maandagmiddag in 't Gulden Vlies gehouden algemene vergadering van de Onderlinge Alkmaarse Glas verzekering werd, goed uitgerekend, behalve door de bestuursleden, be- tocht door twee leden. Wegens on gesteldheid van de voorzitter, de heer H. Bruin Nz.. trad de heer P. Cloeck als voorzitter op. De secretaris wees In zijn jaarverslag in het bijzonder op het grote aantal gebroken ruiten in 1949 (meer dan in de helft van bet totaal aantal verzekerde perce len) en zei vervolgens, dat dit mede oorzaak was van de mening van het bestuur, die leidde tot het voorstel tot verhoging van de inlegbasis, waar van natuurlijk ook premieverhoging een gevolg is. Voorts constateerde de secretaris een regelmatige groei van het aantal deelhebbers. Het jaarver slag werd goedgekeurd. Aan het jaarverslag van de pen ningmeester en comm.-boekhouder ontlenen wij: le breuk bedroeg f 5673, een recordbedrag. Het totaal verze kerd bedrag steeg van f 94.121 tot 94.903, verdeeld over 578 deelnemers met 640 percelen. De hoop werd uit gesproken, dat, nu de vereniging ..bij'' is met het betalen van belasting, de onkosten over het komende jaar la ger zullen zijn dan in 1949. toen zij f 2.240,50 beliepen. Ook dit jaarver slag werd goedgekeurd. Namens de commissie van onderzoek bracht de heer C. Vennik rapport uit waarin geconstateerd werd dat de boekhouding van de heer Wolden- dorp goed overzichtelijk en volko men in orde was bevonden, reden waarom werd voorgesteld de boek houding te dechargeren voor het be heer. Alzo werd besloten. In overeenstemming met het voor stel van de commissaris-boekhouder werd de omslag vastgesteld als volgt: breuk 65 pet., onkosten 25 pet., reser vefonds 10 pet. Het reservefonds zal hiermede stijgen tot f ^0.934.53. De aftredende bestuursleden, de heren Woldendorp en Sprayt, werden her kozen. stuur f 150. Ook werd in he: slot van het jaarverslag de nadruk gelegd op he; feit dat de afdeling Wieringerwaard in Sep;. 1952 100 jaar bestaat!! En dit zal met een geweldig feest worden her dacht. maar dan moet e: ook een record aantal leden zijn! Voor de algem. Verg. op 30 Mei a.s. werd als afgev. dhr J van Bleijenburg gekozen en als plaatsvervanger burg. Kloeke Als kascommissie worden P. Crum en J. van Ham aangewezen. Voor de aftredende bestuursleden wer den gekozen de heren C. Bakker en P. Crum. Voorzitter werd wederom C. Limpers. De rekening wat be.reft het Departe ment wees; Onvangsen f 502,27; Uitga ven f 477,— Saldo f 25.27. De bibliotheek kan op een uits.ekend winterseizoen terugzien als men nagaat dar: het seizoen 194S—1949 opleverde een totaal aantal lezers van 61 en in 1949—1950 82. Voor de aanschaffing van kinder boeken zal bij bet Hoofdbestuur een e.\':ra subsidie worden aangevraagd- De bibliotheekcommissie, zowel als de coinm. van de leeskring werd in zijn geheel herkozen. Vaststelling winte.-program. Er zal getrach: worden om lezingen voor te be reiden van de Mij. Nederland of Spoor wegen. PTT en verdere sprekers als mr Friraa, An'hony van Kampen over Nw. Guinea. Er Z3l getracht worden om voor een eventuele 5e avond een eigen kr?eh;en avond te maken waar een ieder in zijn groep een spreekbeurt vervult van een kwartier, b.v. Middenstand. Veehoudersbedrijf enz., enz. In de rondvraag wees Burgem. Kloeke er op om in verband met he;- lOOjarig bestaan de financier. goed in het oog te houden om daar een geslaagd feest van x kunnen maken. Hierna sluiting. Verslag Gezondheidsdienst voor dieren In het jaarverslag van de Provin ciale Gezondheidsdienst voor dieren vinden we interessante cijfers over de bestrijding tegen t.b.c. De plotselinge stijging in 1949 van het aantal reageeröers heeft onder de veehouders een bepaald wantrouwen tegen de reactieproef verwekt, dat langzaam weer moet worden overwon nen. De t.b.c.-bestrijding onder het rundvee is het moeilijkst in de con- sumptiegebieden waar veel veever- wisseling is en bij de aankoop niet zc krap gekeken wordt. In de consumptiemelkgebieden ko men helaas nog verschillende zeer ernstige besmette bedrijven voor. De dienst krijgt een enkele maal een vervalst of verouderd bewijs in handen. Het is dus wel zaak dat men bij aankoop van vee goed uitkijkt. Open vormen In de carrtpagne 1948'1949 werden 621 lijders aan open vormen afge slacht en wel in Alkmaar, Amsterdam Haarlem en Hoorn. Het totaal aantal bestrijdingsorga- nisaties bedroeg 47, waarvan 46 plaat selijk en één waarin de ongeorgani seerde veehouders werden onderge bracht. Ook met het opruimen van reageerders wordt voortgang gemaakt De fabrieken steunen de strijd tegen de t.b.c. door op de melkprijs een be drag in te houden indien deze komt van reactiebedrijven. In het verslag wordt ook een be langrijke plaats ingeruimd aan de kunstmatige inseminatie, daar hier door een gezonde veestapel kan wor den verkregen. Opmerkelijk is het grote verschil in drachtige koeien ver kregen bij een inseminatie. In Broek in Waterland was dit bijna nog eens zo hoog als in Wieringerwaard. Derrispoeder werd voor de rund- veehorzelbestrijding door de Huiden club gratis beschikbaar gesteld. Het jaarverslag bevat een schat van gegevens, vooral van belang voor de veehouders. Een dezer dagen vergaderde de ring Alkmaar en Omstreken van de C'oop. Boerenleenbanken in het Landbouw- huis te Alkmaar, onder voorzitter schap van de heer P. Wijn uit Oud- karspel. Bijna alle aangesloten ban ken waren door één of meer afge vaardigden vertegenwoordigd. De voorzitter hield een vrij uitvoerige openingsrede, waarin hij de algeme ne toestand op economisch gebied be sprak en daarbij constateren kon, dat de agrarische secter een vrij goed jaar had. Er werden vervolgens enige ogenblikken stilte in acht genomen voor wijlen dr. Bierema. Na lezing en goedkeuring der no tulen werden enige ingekomen stuk ken behandeld, w.o. een circulaire van de Centrale Bank, waarin werd medegedeeld, dat op de Centrale Ring vergadering een motie van de ring Joure was aangenomen, welke in houdt, dat personen boven uiterlijk 70 jaar niet meer in aanmerking kun nen komen voor een kassiers- of be stuursfunctie. De motie werd voor kennisgeving aangenomen. Nadat de penningmeester rekening en verantwoording had afgelegd en de betreffende bescheiden in orde wa ren bevonden, werd een ander schrij ven van de bank te Oudkarspel, waar in werd verzocht de functie van be stuurslid van een boerenleenbank on verenigbaar te verklaren met die van vertegenwoordiger van een hypo theekbank. De afgevaardigde van Oudkarspel lichtte dit verzoek toe door te wijzen op een concreet geval in Zuid-Scharwoude, wat de afge vaardigde van deze bank bestreed. De door Oudkarspel ingediende mo tie werd niet in stemming gebracht, daar de statuten in deze bleken te voorzien. Tenslotte kwam nog de behandeling van de agenda van de algemene ver gadering van de -Centrale Bank aan de orde, waarbij de hoer Te Kolsté, inspecteur van de Centrale Bank, 'n toelichting gaf en verschillende vra gen beantwoordde. Na rondvraag werd de vergadering niet de gebrui kelijke plichtplegingen gesloten. EN HET WRAK VAN DE „LUPINO" 35. „Daar gaat m'n goede geld!" dacht Kappie, toen hij de bankbiljetten aan de oude visser gaf. „Het is toch wat, een bult geldzo maar weg!" „Nu wat zegspreek jij daarvan?" vroeg Signor Rivaldi, terwijl hij de oude visser op zijn schouder sloeg. ..Dat is toch wel een massaberg geldcen- ten! Ga jij nu maar iemand naar mijn goudstukken en mijne dierbare ju weeledelstenen laten duikzwemmen „Hm", zei de oude visser. ,.Nu gaat het er tenminste wat op lijken. We zullen wel eeris zien. Maar ik kan je wel zeggen, dat het vandaag niet meer gebeurtvandaag hebben we geen zin meer, nietwaar jonges? We zullen morgen wel 'es kijken of we zin heb ben!" De maat had Ah Sing met de gevulde jute zak veilig en wel op de roeiboot gekregen. „Zakkie vol met goud en juweeltjes'." zei Ah Sing la chend. „Wat zal aie Signol Livaldi en Kappie blij zijnzij zullen lachen baha!' „En ik ben ook blij!" zei de maat met een glunder gezicht. „Ik kan me nog niet voorstellen, dat we van alle ellende af zullen zijn. Nu kunnen we tenminste rustig naar huis toe varen!" Kappie en Signor Rivaldi liepen weer naar de „Kraak" toe. „Het komt bestgoed in de orderegel" zei Signor Rivaldi tevreden. „Morgen zullen ze mijn juwelenschatstukken uit die zeewater halen!" „Ik moet het eerst zien!" zei Kappie. „Ik weet het nog zo net niet! Ze hebben nu al ons geld, en wie zegt. dat de klonten nu r.og zullen gaan duiken! Misschien hebben ze niet eens een duiker!" Eerste steenlegging bij de industriedat Dinsdagmorgen werd de eerste steen gelegd van het kaaspakhuis met wo ning, dat door de fa. Eyssen, zal worden gesticht op het gemeentelijke industrieterrein aan het Kwakelpad. Dit pand is het eerste, dat op dit in dustrieterrein zal verrijzen. De verriching van deze eerste steen legging ging niet zonder enig cere monieel. Onder de aanwezigen merk ten wij o.m. op. de burgemeester van Alkmaar, mr. H. J. Wytema. de voor zitier en secretaris van de Kamer v. Koophandel, de heren Arntz en Schef fel, wethouder van Slingerland en de directeur van Openbare Werken te Alkmaar, ir Knol. Nadat door mej. H Eyssen. dochter van één der directeu ren van de vennootschap Eyssen, de eerste steen gelegd was. werd het woord gevoerd door de burgemeester die in 'n korte toespraak 't initiatief van de firma prees. Woorden van lof kwamen voorts van de zijde van de heer Arntz en de heer Ringers, die als directeur van het bouwbureau Ringers, de leiding heeft bij de werk zaamheden. De heer H. J. Eyssen dankte de sprekers met een kort woord. Na afloop bleef men geruime tijd gezellig bijeen iu het Victorv- hotel. Midden slandsorpanisatie Meer dan 200 jongeren van 12 tot 15 jaar van d? Vrijz. Christelijke Jeugd centrale hebben het afgelopen weekend i-i Nieuwe Niedorp getuigenis afgelegd van hun verbondenheid met elkaar en de vaste wil om hun idealen uit te dra gen. Van vele plaa:sen uit Nord Hol land Noord kwamen zij getrokken be gunstigd door prachtig weer. De lei ding. bestaande uit Ds. Appel. Wika Boon van Kolhorn. de heer Dekker ui. Schagen met mej. Tuyn uit Zd. Schar wou de en mej. de Heer uit Alkmaar, had het Zaterdagmiddag bij aankoms. der trekkers zeer druk cm ieder naar de plaats van ïnkwar'iering ;e dirigeren- Maar ot»k dat verliep keurig. Ten slotte s.onden dan allen rond de vlagge mast achter de O.L.School en verliep na het hijsen van de Vrije Vogeivlag alles volgens he. gemaakte schema. Vooral in dit sei zoen is het neei nuttig, naast de japonnen in on ze garderobe ook een mantelcos- tuum te bezitten We zoeken na tuurlijk naar een model, dat ons staat, en dat bo vendien neutraal is, d. w z. zich weinig aan de verschillende mo de van elk seizoen stoort Een man- telcostuum kan immers een paar jaar mee? De afgebeelde costuums voldoet aan al deze eisen. Ze hebben een gladde rok, een getailleerd jasje met een glad schootje, en een klein kraagje. K 3807/6. Zeer chic is dit mantelcostuum met zijn aparte vorm van het jasje. De twee rijen knopen Lopen aan de onderkant iets dichter naar elkaar toe. Benodigd voor 98 cm. bovenwijdte circa "3 m. stof van 140 cm. breedte. K 3808/6. Een zeer eenvoudige tailleur, die voor ieder figuur heel geschikt is. Ook voor grote maten zal dit een zeer chic pakje zijn. iBenodigd voor 110 cm. bovenwijdte circa 3 m. stof van 140 cm. i breedte. K 3809/6. Erg mooi zijn de ronde lijnen van dit mantelpakje. Voor een zwaarder figuur is het echter niet aan te bevelen, juist door deze ronde lijnen. Het schootje van het jasje heeft middenachter een split. Ben. voor 92 cm. bovenwijdte circa 3 m. stof van 140 cm breedte. De patronen zijn f 0.95 bij „Bella", Patronen Service, Kromme 'Nieuwe Gracht 60, Utrecht, te bestellen. K 3807/6 is verkrijgbaar voor 92. 98 en 106 cm bovenwijdte, K 3808/6 voor 102, 110 en 118 cm bovenwijdte, en K 3809/6 voor 88, 92 en 98 cm. bovenwijdte De modellen zijn overgenomen uit „Bella". Hei Nieuwe Modeblad, waarop U zich kunt abonneren bij de Administratie van deze krant. Voor een aandachtig gehoor heeft de liec-r P. J. de Kruif, secr. Tan het Verbond van Middenstandsver. Maan dagavond in Concordia te Noordschar wonde een uiteenzetting gegeven van het doel en streven Tan dit verbond Hij schetste de sociale en econo mische ontwikkeling van de laatste, 50 jaren, waarin zowel do arbeiders als de grote ondernemingen tof hech te organisatie zijn gekomen. De mid denstand is daarbij echter ten achter gebleven en verkeert op het ogenblik eigenlijk in dezelfde positie als de arbeiders van 50 jaar geleden. Spr. wees op de noodzakelijkheid, dat de middenstanders zich ook hecht orga niseren. om te strijden voor betere omstandigheden. Het Xed. Verbond vau Middenstandsver. stelt zich daas- bi; op het standpunt van de bewusts ordening van het ecouomisch leven zo iat bijvoorbeeld ten aanzien van de vestiging van middeustaadsbedrijv *n "ook het behoefte-element zal moeten geiden, dienen-ook voor de midden stand te worden ingevoerd. De kin- de rbij sla gregeliug. die is voorgesteld maar die ver beneden de maat Iwjjtt, volgens spr. is eeu begin. ITet is wel kenmerkend voor de slechte financië le positie vf.n de middenstand, dat on danks de weistandsgrens van f2000 per jaar ongeveer 50 pCt van de mm derstanders in Nederland ervoor in aanmerking zal komen. Ook de verschillende problemen die zich thans bij de middenstand voor doen. werden in het licht gesteld. De overbezetting in de vele branches, waardoor de middenstand onder te grote zorgen gedrukt gaat om ook aan het culturele en sociale leven deel te nemen en om belangstelling te to- neu voor economische en politieke problemen. Hei is nodig, dat een pio niersgroep wordt gevormd, die aan de vele misstanden een einde wil ma ken door bewuste ordening van het bedrijfsleven te bevorderen en te pro page reu. Het Verbond van Midden standsver.. dal reeds in verschillen de leidinggevende instanties zijn in vloed heeft, wil dit doen. Aan de e- conomisclie vrijheid, waarnaar door velen wordt terugverlangd kleven zeer grote nadelen. Spr. herinnerd? aan de talloze faillissementen van voor de oorlog, toen ieder jaar 10 pC: van de middenstanders over de kop ging. pat wil men nn wel eens ver geten. Voor de middenstanders, die niet terug willen naar de toestanden van voorheen met zijn ongebreidelde con currentie en ongeordende toestanden is de plaats in het Ned. Verbond van Middenstandsver. Er volgde een geanimeerde gedaeh ter.wisseling, waarbij tot uiting i- gekomen, dat ook aan de Langedijk middenstanders zijn, die zich volko men met het streven van het verbond kunnen verenigen, gaven enige der aanwezigen zich op als lid bij de se cretaris van de afdeling Alkmaar en Schoolavond te Koedijk Zaterdagavond had de jaarlijkse schoolavond ple.atg in de zaal van de heer Jac. Schuit. De zaal was tot a".' hoeken bezet. Daar het hoofd der school C. Rijnders het welkom uitsprak en van dankbaarheid ge tuigde over deze grote opkomst. Een bijzonder woord van welkom richtte spreker tot de nieuwe dokter Pieas e»> zijn echtgenote die voor de eers:e maal de schoolavond meemaakten. Door de leerlingen der O.L. School werd opgevoerd de kinderoperette ..Zwaan kleef aan." Het was een k?ii r:g verzorgde uitvoering. Zowel h« t lies als het kon. paleis waren tot ia de pontjes verzorgd, de aankleding pruiken en grimage waren prima. Voe ger wij er bij het goede spel. zang en juiste medeleving der medespe- lende kindereu dan is meteen vastg? steld dat deze opvoering der operet te uitmuntend is geslaagd en een groot succes is geworden voor hot school verbond, ouderwijzend personeel en niet minder voor de kinderen, die on voorbeeldige wijze hun resp. rolletjes hebben vertolkt. Het hoofd der school bracht dank aan allen, die hadden medegewerkt tot dit goede slagen. In 't bijzonder aan de heer J X. Smit voo: de verzorging van toneel. E. Loevens als grimeur en mevr I.pmmerscbaag-de "Waal voor de mu zikale begeleiding, waarop luid an- plrus volgde. Iu de pauze werd. namens het schoolbestuur aan een 16-tal leer lingen. welke de school inmiddels ha 1 den verlaten, een getuigschrift voor gr trouw schoolbezoek uitgereikt, daarbij' ontving ieder nog een mooi boek. Dit ging vergezeld, bij monde omstreken, de heer C. J. Bruin uit Heiloo. Over enige maanden zal opnieuw een vergadering worden gehouden, waar voor de nu aanwezigen bij huii colle- g 's propaganda zullen maken. Gegeten werd in open lucht, terwijl de kok Couvert zorgde dat thee en pap goed koe den smaken. Door volksdan sen en spel kregen de jongeren gelegen heid elkaar van deze zijde te leren kennen. 's Avonds werd in de kerk goed en fris gezongen mede dank zij Wika Hen drikse uit de Zijpe. Aan het groVe kamp vuur achter G- Bene. werden allen ge boeid door het Middeleeuwse verhaal van Wigaiï:. verteld door ds. Appel. Hierna werden de slaapsteden bij di verse gastheren opgezocht. Zondagmorgens waren de meesten a'. zeer vroeg wakker- Met de gemeen;e had om 10 uur een werkelijk ontroeren de dienst plaats. Ook nu weer k!or.k d*- zang uit zovele jonge kelen prach.ig in de N. H. Kerk. Met grote aandacht werd de inhoudrijke preek van ds. Ap pel gevolgd. 's Middags werden achter de school de krachten gemeten in wedstrijden, ge speeld naar gegevens van een oud ver haal. Het was een hele opgaaf om al les vlot ':e doen verlopen, inaar de «pel leiders, de heren Blauw en Geerlofs uit H. H. Waard hadden wel eer van hun werk. Dit al'es viel zeer in de smaak der ':oeschouwers de ..goed zo's waren niet van de lucht. Het thema vat. de weds'rijd was „Ver bondenheid me. eikaar" De sluiting geschiedde weer om de vlaggCmast en ieder droeg naast het herinneringsteken üi: gevoel van verbon denhcid mee naar huis. De Vrije Vogeltrek is wel zeer goed geslaagd dit »a3r, en in het dorp was het een gezel'ige druk.e. ra het hoofd der school, met een rr sr.e'ijk t aanmoedigend woord voe hun verdere loopbaan in 't le ven. De avond is tevens opgeluisterd door een goedgeslaagde verloting, waarvoor door alle neringdoenden gratis mooie prnzen waren beschik baar gesteld, zodat- dit een mooie sll mulans is geworden tot bestrijding der gemaakte kosten. Het schoolver band kan dan ook terugzien op een aen a'le kanter succesvolle avond cc ie'e- gi-g voldaan huiswaarts. Het derde deel van ChurcbiH's gedenkschriften ..The grand Allian.'e zal op 20 Juli. in Engeland versche nen. In Juui verschijnt een tweede uitgave vau hel eerste dee-l en in de "herfst een tweede uitgave van he' tweede deel. Boleslaw Bïerut. de president v. de Poolse republiek heeft Alexandar Zawadslci benoemd tot vice-presïdeut van de Ministerraad. De havenarbeiders te Duinkerken zijn iu staking gegaan na geweigerd te hebben de „Monkay te laden met yoor Indo-China bestemde militaire 'uitrusting. De plaatselijke nutori- triten hebben het kantoor van de bond van havenarbeiders gesloten. Hei noodlot van In de eerste week van Augustus eindigde de tarweoogst in Bedfort. Veertien dagen later was' ook de rij pe maïs geoogst. Het waren lange werkdagen geweest, die men had moeten maken. De voorraad schuren zaten vol, de tarwe en de maïs had met. in zes karavanen naar Fort Pitt gebracht, de door ossen gedreven mo len achter Hussy's huis draaide dag en nacht om het koren te malen voor de inwoners van Bedfort, die ook voor de a.s. winter een voorraad meel nodig hadden. Langzaam maar zeker hadden de lijfeigenen - zelfs de kin dereu - zich in de dagelijkse tredmo len geschikt. Zij wenden aan de zwa re arbeid, die aanving bij liet opgaan van de zon e.. die eindigde bij zons ondergang. Neen. er was in deze da gen nauwelijks iets iu Bedfort ver anderd. tot vandaag tenmins.j. Sabï- ne had zojuist Hnssy met Flagler, de sheriff, op bezoek zien komen, ua hun laatste rit met de met tarwe en mais beladen wagen naar Fort Pitt. Er moest thans afgerekend worden Ook Bradley was meegekomen en nog een farmer, die Sabine nog niet eerder ontmoet had, een zekere Jesse Rickey. Egilson bladerde aandachtig in de afrekenstaten met de Ohio Compag nie. ,,Ze hebben nog nooit zo weïni betaald voor tarwe", mompelde hij, en ook de mals prijs is uiterst laag Ze zetten ons gewoon het mes op de keel. Waarom zijn jullie met dergelij ke prijzen accoord gegaan? Het is 'n schandaal! ,,Ja. ze hebben de prijs vastgesteld iu verband met duizend en een moeilijkheden, o.a. de Indianen", zei Hussy. „Maar van deze opbrengst, kunnen we niet leven", antwoordde Egil son. ,'t Volgend jaar blijven ze hier natuurlijk weer* beneden". ..Denk jij dat we volgend jaar nog oogsten?" vroeg de sheriff. ..Wat denkt men op het Fort?" ..Ze weten van niets; van Pontiuc hebben ze al lang niets meer gehoord Maar ik verzeker jullie dat ik het in mijn botten voel. Er broeit iets onder de Indianen, ik ruik het!" Egilson gaf geen' antwoord: hij was druk bezig het geld te tellen, dat Flagler hem over de tafel had toegeschoven. Intussen keek de sheriff eens goed keurend om zich heen. Het viel hem wel degelijk op, dat er het nodige in de woning was veranderd. ,.'t Ziet er hier heel anders dan vroeger uit. Egilson!" riep hij in eens. alles is gepoetst en zo". Egilson liet zich niet sloren, ook niet toen Nancy met een schaal ge roosterde maiskolveu binnenkwam. ..Heb jij die kast daar getimmerd, Nancy"? vroeg de sheriff aan het meisje. Bradley gïehelde bij deze vraag en vroeg om Whisky. ..Je weet toch dat ik niet meer drink!" merkte Egilson op. ..Jammer genoeg voor jou. mijn jongen", antwoordde Bradley "spot tend en hi. toverde meteen een fles nit zijn zak. Egilson haalde de schouders op. Bradley nam een flinke slok en liet de fles rondgaan. Alle mannen dron ken er uit, behalve Egilson. ..Morgen is hét Zondag", zei Hus sy ineens. ,,en we hebben een prach tig hanengevecht voor ons huis. Mijn haan tegen die van Rickey, vievpon- ders. ieder met stalen sporen. „Ik kom niet", zei Egilson. „O m'neer Egilson, mag ik gaan?" vroeg Nancy. „Ga maar", was het korte antwoord. „Weet je dat Nancy een goed oogje op de schoenmaker heeft?" alduz wendde Flagler zich tot Egilson. „Dat gaat me niets aan! Waarom vertellen jullie dat aan mij?" was he; antwoord. Wordt vervolgd.

De Vrije Alkmaarder | 1950 | | pagina 3