Limburgia is nu dicht bij de kampioenstitel Het Skarpet diep in de schuld, maar vol goede moed Shell houdt Jubileumrit voor 60 jarig bestaan „Koninklijke" Schagen Volksdansfeest BLAUW WIT heeft in het verre Zuiden beslist teleur gesteld. Limburgia Heef meester in eigen huis met niet minder dan 6Z, cijfers, die duidelijk maken, dat de Limburgers perse landskampioen willen worden. Maar, zij moeten nog naar Heerenveen en naar Ajax en dat zijn bijzonder zware Opgaven. Blauw Wit krijgt nog Enschedese Boys thuis en Heerenveen uit. Ajax verwijderde zich van de ondankbare laatste plaats door een 20 zege op de Oostelijke kampioenen. CSV 3e klasser CSV is er, ondanks de 40 neder laag in Heemskerk, toch gekomen. Succes was nl zo vriendelijk met 1 van OFC te verliezen, zodat Castri cum er een derde klasser bij heeft gekregen. Die nederlaag in Heems kerk tegen ADO was anders een le lijke verrassing voor CSV, dat in de eerste helft aanmerkelijk sterker was maar in de tweede een herboren ADO tegenover zich vond. Spil Voor mear. naar de voorhoede gedirigeerd, maakte drie goals uit een vrije trap werd het vierde geboren. De stand is hier; CSV OFC Succes ADO S 4 5 2 5 l 5 1 1 7—6 8 1 2 9—4 5 2 2 8—11 4 1 3 10—13 3 In de andere afdeling is de situatie Verward. RKAFC en Beverwijk waren In de eerste heift aan elkaar gewaagd |(1I>, in de tweede helft zette RKA FC echter een fel offensief in. Dat j Wee' hleld c-Bverwijk er niet van een tweede doelpunt te maken en toen tot Overmaat van ramp een Alkmaarder in eigen doel schoot, stortte heel RK 'AFC in elkaar. Zo werd het nog 1 5! Grashoppers en Schagen speelden een matige partij in Hoogwoud met Grashoppers als sterkste. Eerst in de tweede helft konden Jonker en Kui pers dit in twee doelpunten tot uit drukking brengen. De situatei is nu zo. dat alle teams met 6 punten ge lijk kunnen eindigen. Dat zit er heel best in! Nog te spelen Grashoppers RKAFC. SchagenBeverwijk. RKAF CSchagen en BeverwijkGrashop pers. RKAFC Beverwijk Grashoppers Schagen 4 3 4 2 4 1 1 4—5 2 11—8 2 7—6 3 2—5 Berdos liet kans glippen Nieuwe Niedorp is, ondanks de te rugkomst der oude garde, weer gesla gen. Schoorl bleef met 41 baas in eigen huis, dank zij een productief kwartiertje vlak na de rust. toen een 11 stand in een 41 zege werd om jgeze t Schoorl Koedijk N. Niedorp 2 0 0 0 0 0 0 2 4—1 3—2 3—7 De spanning in de tweede groep «tijgt na het gelijke spel van Andijk ih Bergen tegen Berdos. We vermoe den toch. dat de Andijkers een goede gooi zullen doen! Zij kr ijgen Blokkers nog thuis. Andijk Blokkers Berdos 4—3 2—2 3—4 Schoten promoveert Door een 11 tegen CDN is Scho- Wn Har 2e klasser geworden! De Noord- laarlemmers werden met veel pijn kampioen (een achterstand van zes punten op Hilversum werd veranderd in een kampioenschap met een punt t voorsprong) en we hadden niet ge- dacht, dat de geel zwarten het zouden halen Door dit gelijke spel mocht «de 3—1 zege van WFC niet baten. Schoten WFC CDU Velsen 5 3 2 5 2 1 5 2 1 5 1 0 0 8—5 8 2 1211 5 2 10—10 5 4 11—15 2 j HRC heeft het tegen Zaandijk lelijk laten zitten. Wel was HRC technisch beter en in het veld sterker, maar Zaandijk mocht dan primitiever voet ballen: doeltreffend was het spelle tje! De gasten namen door linksbuiten 'Koppies de leiding, maar voor de igust nog werd het 11 door P. de Vries. Na de hervatting schoot Floor ;«en nieuwe bres in de niet bijster op /dreef zijnde rode achterhoede en een v snelle uitval .gecombineerd met een fout van Dijkshoorn, gaf Zaandijk j kort voor het einde een ongenaakba re 31 voorsprong. Dat werd ook de einduitslag. Zaandijk HRC QSC Bapióitas 3—1 6—5 1—1 3-6 I ZAKDOEK OVERBODIG? f Een nieuw cenéesraiddel, dat reeds Veelbe'ovende resultaten heeft geboekt, i-yaal,hoopt nien in de tijd van èèn Wacht een afdoend einde maken aan de !zo hinderlijke ziekte, de verkoudheid. 'Het middel CF 9 werd door een (groep Britse geleerden ontdekt. Men Verwacht, dat met deze ontdekking nieu We mogelijkheden zijn geopend voor de ■genezing van andere virus-ziekten, Wis influenza, kinderverlamming, mazelen 'foodvonk en zekere ziekten van de le- 'ver. Officiële experimenten met het ge Limburgia Blauw wit Maurits Ajax Heerenveen Ensch. Boys 30—13 23—20 18—19 16—16 17—27 9—18 DWV heeft zijn laatste kans gegre pen. OSV werd in Nieuwendam met 6—0 behoorlijk afgedroogd, waardoor de laatste strijd Zeeburgia—DWV de beslissing zal moeten brengen. Zeeburgia 3 2 DWV 3 2 OSV 4 0 0 6—3 5 1 10—4 4 3 1—10 1 In West II zal nu een beslissings wedstrijd tussen Neplunus en Emma nodig zijn. De Dordrechtenaren na men tegen UVS geen halve maatre gelen en wonnen met 6—0, waardoor de eindstand hier werd Emma 4 2 11 9—3 5 Neptunus 4 2 11 8—4 5 UVS 4 0 2 2 3—13 2 Tenslotte werd in Zuid II de compe titie afgewerkt met Juliana—Chévre mont, welke strijd 1—1 gelijk eindig de. Chévremont Juliana Standaard 8—3 7 5—5 4 2—7 1 HEERHUGOWAARD ,De goede verwachting' op reis De coop. malerij en aankoopvereniging „De Goede Verwachting" te Heerhugo waard, had Woensdag voor zijn leden een excursie naar Rotterdam georgani seerd. Nadat met een drietal tourïng cars de leden uit Heerhugowaard, Hens broek, Obdam, Rustenburg, Schermer- hom, Oterleek, Heiloo, Bergen, etc. ver zameld waren vertrok men te ongevesr 7 uur uit Alkmaar. In de restauratie zaal van het Centraal Bureau te Rot terdam werd bij aankomst eerst de in wendige mens versterkt. Van de zijde van dit bureau werd de leden een wel komstwoord toegeroepen, terwijl mede door de heren Spaan en Biersteker, resp. voorzitte en directeur van de Goede Verwach/.^j o.m gewezen werd op Let cooperatiewezen. waarbij met n samenbundeling van krachten een grote macht bereikt wordt ten zegen van de leden. De toonzalen met Landbouwwerk tuigen en de grote fabriekscomplexen werden bezichtigd. Hier viel veel te leren en te bewonderen. Vervolgens Wc s de Maastunnel aan de beurt en werd een rondvaart door de havens ge maakt. Te 5 uur werd gegeten; te Noord wijk aan Zee een gezellig tijdje doorge bracht; in Den Haag verschillende be zienswaardigh den bezichtigd. Zo werd het nuttige aan het aangename gekop peld en kwam het gezelschap diep in de avond hocgst voldaan thuis. WOONHUISBOUW GEGUND. He: bouwen van een woonhuis voor de heer W. Appe'raan aan Het Kruis te Heerhugowaard, is gegeund aan de heren C. Beers en J. Doodeman, aan nemers te Heerhugowaard. Goals van Jonker en Kuipers deden Schagen de das om Uitstekend heroptreden van doelman Slikker NA TWEE WEDSTRIJDEN is wel overduidelijk bewezen, dat de Grashoppers momenteel beslist beter zijn dan Schagen. Ook in de return-wedstrijd heb ben de Hoogwouders gewonnen, nu met 20. volkomen verdiend na een overigens vrij matige vertoning, die slechts door sensationele momenten voor beide doelen de toeschouwers vermocht te boeien. De twee fraaie Grashoppers goals vergoedden veel. Mesmiddel zijn oog gaande. Het bleek reeds heel gauw, dat er onder deze omstandigheden van fraai spel geen sprake kon zijn. Het was echt weer om te gaan zwemmen, per sé niet om te voetballen, en het veld stelde aan de spelers de hoogste eisen. Dat zij daar niet aan konden voldoen is te begrijpen. Grashoppers speelde vooral nuttiger dan Schagen. dat ech ter met een voorhoede als die van de gastheren zeer beslist had gewonnen. Wij wijzen hier dus meteen de zwak ke plek aan ,de voorhoede, waarin Kater enige malen goed door de ver dediging heen kwam. om dan op het beslissende moment te falen, waarin Schoorl te klein bleek om tegen zijn robuuste tegenstanders succes te heb ben en waarin Peetoom en Kooy niet de indruk konden vestigen, dat zij de aangewezen binnenspelers waren. Al leen Domper speelde een goed spelle tje, meteen al. In de tweede helft, toen allerlei wijzigingen werden ingevoerd o.m. door het uitvallen van De Graaf, waardoor De Boer het team kwam completeren, ging het beter en kwa men er ook wel enige kansen, welke echter niet konden worden verwezen lijkt. Over die eerste helft willen wij u alleen vertellen, dat een goal van Grashopprs wegens buitenspel werd afgekeurd, dat doelman Slikker, voor het eerst weer onder de lat, vertrou wenwekkende dingen deed, wat hij trouwens in de tweede helft bleef doen en dat aan het einde van deze periode Grashoppers totaal ineenzak te, maar hieruit werd verlost door het rustsignaal van de heer Waalwijk Doorn. In die periode zat er voor Scha gen wel iets in. In de tweede helft startte Grtshop- pers vol vuur en na 'n kwarier kwam de beloning in de vorm van een doel punt van Jonker, die schuin op doel man Slikker afliep, niet voorzette, maar liever meteen maar inschoot. Slikker, totaal verrast, dook te laat. Het vuur bij de Hoogwouders werd nog groter, ondanks de twee invallers. J. Mulder was al in de eerste speel periode uitgevallen met een hoofd wond en Mooy kon in de tweede helft wegens een dij-blessure niet meer mee spelen. KI. Ursem en A. Groot kwa men het elftal goed completeren. Op dat ogenblik speelden er drie stuks, Ursem mee! Tegen het einde zette Schagen alles op alles en bleek, dat het linker-verdedigingsblok van de gastheren niet zo best was. Herhaal delijk kreeg rechtsbuiten De Boer de bal frank en vrij, maar succes kwam er niet van, voox-namelijk door 't bui tengewoon goede werk van rechtsback Rood, die de motor van de verdedi ging werd. Nog onverwachts kwanv Grashoppers' tweede doelpunt, weer via de linkervleugel. A. Groot liep snel met de bal naar binnen, kwam vlak voor Slikker en gaf een bekeken trekballetje naar Kuipers, die met een inknalde. Toen was het 20 en daarmee bekeken.... N.Niedorp verloor weer De 4—1 nederlaag, welke Nieuwe Niedorp in Schoorl kreeg te slikken kan wel eens van groot belang zijn. Slechts een wonder kan de zwar- jes nog redden. De zo drastische wij zigingen hebben dus niet gebracht, wat er van werd verwacht. En toch hebben o.i. de oudjes lang niet ge faald. Het is voor de EC een zeer zware taak een winnend team te formeren. Een bekend Nierupper zou zeggen ,,van slecht meel kan men geen goed brood bakken" en daar zit wat in Ondanks de warmte is er behoorlijk gespeeld Alle 22 spelers hebben hun best gedaan en het was toch werkelijk geen lolletje. Na enig terreinverkennen kwam er na 13 minuten één van de weinige vlottende Niedorper aanvallen. Vonk zette goed door en het was 1-0. Tien minuten later een combinatie van Mooy-Mast en de eerste passeerde Floor met een scherp schot, via de Paal. In deze periode lag Niedorps kans de zege te consolideren. De af werking der aanvallen was echter bui tengewoon slecht. Alleen Faus had pèch met een knal. welke juist over vloog. Schoorl zal nog wel eens terugden ken aan het eerste kwartier na rust, toen een moeizaam verkregen 11 stand werd omgezet in een 41 zege. Reeds in de le minuut vloog een kogel van Van Buren van 40 m. afstand via de handen van Floor in de touwen. Na 5 min. was het 3-1, toen Verhage de uitgelopen Floor geen schijn van kans gaf. De Schoor'.-bevlieging duurde nu voort. De linkervleugel speelde de Nie dorper defensie uit elkaar en uit de voorzet doelpuntte Verhage ten twee de male. Toen was het natuurlijk be keken. al hield Nieuwe Niedorp tot het einde toe dapper vol. Schoorl ver diende de zege wel, al was de 4—1 geflatteerd. In een vriendschappelijke wedstrijd kon niet vriendelijker worden gespeeld als in deze match, wat dus inhoudt, dat scheidsrechter Bul een ge makkelijk karweitje had. EGMOND AAN ZEE Geboren; Rudo'f, zoon van A. Bronk horst en G. Ruiter: Helena Barbera A., dochter van Jchannes Th. Muileboom en M. A. C. Schaap Ondertrouwd: G. P van Berkum en N. Stam Groot, Egmond binnen en G. Larnpe; G. Wijker en N Buis Getrouwd; J. Schong en C. W. Tep penkamp. E Dekker en C Schol; Jan Groet en Grietje Lampe EEN GOED BEGIN De eerste dag van het visseïzoen zette voor de heer G. Visser ,dir. der 1 rubberrollenfabriek te Amsterdam goed in. Hij haalde uit de Slotgracht te Eg mond aan den Hoef een karper van 25 pond. 16e Ronde van Alkmaar Tonny Hofland: weinig last van de hitte en vlot winnaar Lauw peleion liet zich ie grote achterstand opdringen HOOGWOUD RAAD KOMT BIJEEN. Heden komt ce raad van de gemeente Hoogwoud in openbare vergadering bij een ten gemeentehuize. Op de agenda welke 9 punten bevat, komt o.m. voor een voorstel tot het aangaan van een 30-jarige geldlening, ter financiering van de uitgaven voor wegslootdemping beplanting, riolering enz. CALLANTSOOG OP WEG NAAR HUIS Met het troepentransportschip „Wa terman" keert o.a ook onze plaatsge noot P. Roos, Helmweg 2. Groote Kee ten. naar huis terug. DE ZESTIENDE ronde van Alk maar leek aanvankelijk een misluk king te worden—een groot, dicht op elkander gedrongen peleton reed ronde na ronde onder de stralende zon en er was slechts van enige strijd sprake, wanneer een van de vele aardige pre mies te verdienen was. Men deelde vro lijk gelijk op, al was de Haarlemmer Peters steeds in de voorste gelederen te vinden, als er wat te verdienen was Toch kwam de strijd —en hoe! Ja. hoe. Bijna ongemerkt was geheel onverwacht de tengere. zwartharige Tonny Hofland uit Beverwijk naar vo ren gekomen, nam 20, 40, 60 meter en bleef daar voorlopig hangen. Steeds achterom kijkend, bespiedde hij de aan voerders van het peleton, waarin Hof lands weglopen blijldbaar niet geheel serieus werd genomen. Dat was om streeks 38 ronden voor het einde en wie ook in de withete straten rond het parcours geloofde, dat Hofland werke lijk van plan was iets te doen? Pas toen Höfiand op de een ronde achtergebleven Braak uit Hoorn stoot te. werd het menens. Braak kroop n.1. achter de snel doortrekkende Hofland en samen liepen ze steeds verder weg van het nu wanhopig zwoegende pe leton, dat weldra in stukken uiteen viel Leo de Booy was het, die in deze pe riode, samen met enkele andere ren ners trachtte te redden wat te redden viel. Maar Hofland bleek helemaal niet bereid te capituleren voor de storm aanval, die bovendien aan kracht ver loor, toen Hofland de staart van de grote groep te pakken kreeg en ren ner na renner lapte. De groep van 80 renners was toen snel tot een derde verminderd en op driekwart van de wedstrijd had Hofland zelfs de leiders van het peleton al te pakken! Lachend sleepte hij nog verschillen De zwemvereniging „Het Skarpet" te Oude Niedorp zit diep in de schuld. Dat bleek wel duidelijk op de algemene ledenvergadering, die in café Ooteman 'werd gehouden. Er zal een geldlening van niet minder dan f 2500 moeten wor den aangegaan om alle verplichtingen te voldoen. Dat s niet de schuld van dï slechte uitkomsten van het vorig jaar Integendeel. Uit het rapport van de commissie tot nazien van de rekening bleek, dat men er vorig jaar in geslaagd W3S de schuld van f 700 ontstaan door het laten uitvoeren van baggerwerken g< heel weg te werken, terwi.1 er aan het einde van het jaar nog f 288,81 aan wezig was. De ontvangsten hadden bedragen f 1819,87, de uitgaven f 1531,03 en de commissie adviseerde de rekening goed te keuren, onder dankzegging aan de penningmeesteresse, mcj. van Eek. Het jaarvers'ag van de secretaris hebbea we gemist, zodat we geen over züt kunnen geven van het eantal be zoekers maar afgaande Op de zeer gun stige financiële resultaten, moet dit zeer groot zijn geweest. STEEDS MAAR UITBREIDING De voorzitter de heer Leek zette uit een, dat vorig jaar bij het sluiten van het reizoen bleek, dat er aan de bad hokjes zeer veel moest gebeuren. Ten gevolge van de oorlog W3S het bad er niet op vooruitgegaan en vernieuwing zowel als uitbreiding was zeer gewenst Het bestuur, voortvarend als immer kon op de beslissing van de ledenvergade ring niet wachten en besloot tot gron dige restauratie, die inmiddels volkomen gereed is gekomen er. waarover wij in ons blad van Vr:jdag schreven. Het Skarget kan o£ deze verbetering trots zijn. Maar ïumidaels klopte het hart V» voorzitter onstuiming, want hoe zou de ledenvergadering reageren op de .voort varendheid van het bestuur. Zou er oppositie komen? Zou men het gevoerde beieicl goedkeuren? Het laatsla>was het geval.. De leden waren vol lof over de verbeteringen en de vergadering besloot met algemene stemmen tot het aangaan vrn een geldlening van t 2500, zoals we reeds in de aanhef vermelden, te sluiten bij de coöperatieve boerenleea bank t« Nieuwe Niedorp. Voorzitter zei nog toe, dat het polo veld, buiten de bassins, deze week ia orde zou worden gebracht, zulks op n vraag van mej. A. Klaver, die mede deelde, dat de handbalsters er veel aui mo voor hebben. Bij de bestuursverkiezing werd dhr. H. Blanken herkozen. Besloten werd or.i de jaarlijkse kampioenswedstrijden van het Skarpet te houden op Zondag 9 Juli, terwijl Let bestuur zal onderzoe ken of er mogelijkheden zijn om een twee KM. wedstrijd te houden. Bij de rondvraag besprak de heer Derlage het punt rijwielstalling. De toe stand is op het ogenbik niet bevredi gend, maar een oplossing op korte ter mijn kan niet worden gevonden. De vergadering machtigde het bestuur om voor het volgende seizoen stappen te onderarmen, welke tot verbetering zul len leiden. De heer Leek sloot de vergadering niet alle aanwezigen op te wekken aan het bad zoveel mogelijk zorg te beste den. We hebben hier iets prachtigs tot stand gebracht, aldus voorzitter, laten we Hen met elkaar zorgen, dat het steeds beter wordt. Egmond, Wieringerwerf en Nieuwe Niedorp zijn controleposten de premies in de wacht en bleef trek ken. Uiteindelijk vergenoegde hij zich ermee, in de buurt van Ris, Duif Cornelisse te blijven en zo kreeg de 16e ronde een waardig winnaar. Ris won de felle eindsprint van Duif Cornelisse, terwijl daarna Jan 'öttebros in een sprint Peters, Trompetter en Pranger zijn rug kon laten zien. Jan Hennink, die duidelijk de wedstrijd van Zaterdag nog in de benen had, gaf 'n ronde of 10 voor het einde op. De tijd van Hofland maakt duidelijk, dat er toch snel gereden is: 2.11.13 uur over de 100 km. Tweede werd dus C. Ris, Den Helder, 3. P. Duif. Zaan dam. 4 F. Cornelisse, Halfweg, 5 C. Matse, Haarlem. 6 Jan Öttebros, Alk maar, 7 P. Peters, Haarlem, 8 J. Trom petter, Wieringen. 9 S. Pranger, An na Paulowna. 10 Leo de Booy. Alk maar, 11 J. Eelsing. IJmuiden en 12 J. Vermeulen. Breukelen. Bij de Nieuwelingen zegevierde de sprint de Amsterdammer A. Rijn- ders. Tweede werd D. de Groot uit Amsterdam,. 3 E Meijer, Laren. 4. K. Muys. Amsterdam, 5 H. Kuitwaard, Velsen. Opmerkelijk is. dat de nieuwelingen uit onze omgeving zo weinig klaarma ken. Geen enkele van hen bereikte te topplaatsen en toch waren ze in aan tal groter dan de Amsterdammers, H3ar lemmers enz. De tijd van Rijnders over de 40 km. was 1 uur en 2 minuten. I)E „PRINSES MARIJKE" VLOT De Scheveniugse trawllogger Prin ses Marijke" (SCH 9), die gistermoi gen de eerste nieuwe haring in IJ inuiden loste en op de terugweg naar Scheveuiugen in de buitenhaven vast liep is gistermiddag op eigen kracht vlotgekomen. Om ongeveer kwart voor twee is de logger de eerste bui tenhaven binnengelopen. Dit jaar zal het zesfig jaar geleden zijn, dat de Koninklijke Petroleum- maatschappij, beter bekend als ,.De Koninklijke" opgericht werd. Ter ge legenheid van dit feit zal één van de dochtermaatschappijen van dil gigan tische concern een Jubileumrit houden De stad Alkmaar is voor deze rit, waaraan 400 autorijders deelnemen en die gehouden wordt op 23 en 24 Juni, als één der startplaatsen aangë wezen. Voorts zijn er enkele verplich te controlestations, waaronder in on ze streek Wieringerwerf, waar bij garage Cremers de deelnemers gecon troleerd kunnen worden. Voorts zijn er twee „vrije" controleposten, die de rijders kunnen aandoen om hun puntenaantal te verhogen. Dit zijn in ons gebied Egmond aan de Hoef en Nieuwe Niedorp, in deze laatste plaats bij garage Peereboom. Om 8 uur des morgens zal! de eerste auto van het Canadaplein starten, bur gemeester Wytema zal het startsein geven. Van hier uit zullen de zestien deelnemers, die in Alkmaar starten een rit van-ongeveer 1000 kilometer afleg gen, die enigszins het karakter draagt van een betrouwbaarheidsrit, ofschoon meer gevergd wordt van de intelligentie en het inzicht van de deelnemende chauf feurs. Het gehele schema voor de wed strijd is opgesteld door wedstrijd-offi cials van de KNAC .zodat verwacht mag wor?-: dat een en ander klopt als een bus. Het eindpunt van de rit is het vliegveld Ypenburg. De twintig best geclassificeeerde rij ders zullen dan nog klassementsproeven moéten afleggen, waarvoor als prijzen eep aantal zilveren bekers beschikbaar gesteld worden. Bovendien is er voor alle deelnemers, die honderd punten ha len. een fraaie plaquette. Tenslotte is er nog een Prix des Dames. Het ziet er naar uit, dat deze rit, die een sterk sportieve inslag heeft, fcen succes zal worden. De zestien deelnë- mers, die uit Alkmaar starten (het aan tal adspirant-delnemers was belangrijk hoger, doch door loting werden er zes tien aangewezen) wensen wij een goede reis en veel succes toe. A JDEWIND Jongetje verdronken Zaterdagmiddag werd te Zijdewind 1 twee-jarig zoontje van de familie Van der Kroon vermist. De gehele dag werd naar het kind gezocht zon der dat men er in slaagde het te vin den. Het vermoeden dat het jongetje spelenderwijs te warer was geraakt, werd Zondagmorgen bewaarheid Na- bü een vlondertje werd «iel 'ijkje uit het water opgehaald. Zoals onze lezers zich zullen herin neren, lag bet in de bedoeling van de afdeling Alkmaar van de Ned. Jeugd gemeenschap om de viering van de be vrijdingsdag luister bij te zetten door een volksdansfeest, dat gehouden zou worden op de Paardenmarkt tk Alk maar. Dit viel destijds, evenals vele andere feestelijkheden, in het water. Naar wij thans vernemen zal dit volksdansfeest, dat indertijd niet door kon gaan, gehouden worden op Za terdag 10 Juni des avonds om half acht op de Paardenmarkt. De oude deelnemerslijsten blijven geldig en de nieuwe kunnen afgehaald worden bij het secretariaat, Ritsevoort 3, tel. 4688 te Alkmaar. Hier kunnen tevens alle gewenste inlichtingen over het feest verkregen worden. Het programma van de dansen blijft hetzelfde In de pauze zullen enkele liederen gezongen worden. Wij zullen - binnenkort nog een en ander over hel feest publiceren. De raad op het groene tapijt a.s. Dinsdagavond vindt wel een zeer byzondere voetbalwedstrijd plaats op het terrein der V.V. Schagen. De gemeenteraad, plotseling vlot en sportief geworden, bindt dan n.1. de strijd aan tegen de leerkrachten uit de Gemeente Schagen. Een en ander zal wel zeer veel pu bliek trekken. Want wie wil niet met eigen ogen aanschouwen, hoe de bur gemeester himself het Gemeentelijke Doel verdedigt? Hoe hij in ongelofe lijke zweefduiksprongen de listige bal letjes van een heer De Nooy onscha delijk maakt? Wie zou willen missen het vastberaden optreden van Wethou der Gorter, die als stopperspil gelijk een Terlouw in de branding staat? Hoe hij een heer Schotsman op zijn reeds ontloken embonpoint technisch opvaiigt en van zich schudt? Daar zien we de Combinatie van de heren Jaspers en Holtrop. die gewiek ste aanvallen zullen opzetten, maar re soluut een halt zullen worden toege roepen door de stoere heer Van Graaf eiland. Hoe zal de statige Leer Pater het maken tegen de geraffineerde aanvallen van een heer Dorpnians? En z«ai de heer Vermeulen de razend snelle heer Bongenaar in bedwang kunnen houden? Wij weten het niet. Maar a.s. Dinsdagavond weten we het wel. Laat Het Sparta-Stadion te klein zijn. Dinsdag kwart voor zeven! De opbrengst is voor een prachtig doel, n.1. voor de Stichting 1940-1945. De aftrap wordt verricht door mis schien wel de oudste voetballiefheb ber ter plaatse: de oude heer Water tor. j

De Vrije Alkmaarder | 1950 | | pagina 2