een natuurreservaat van grote betekenis Recorddag Muziekconcours te Heiloo Denkt U aan de reclasseringsdag Geeft ontslagen gevangen een kans Noord Scharwoude snelsle ploeg op brandweerwedstrijden Wieringerwerf Vervoersverbod voor pluimvee Hei schone Zwanewater en tegen, waarvan er reeds verschillen de in bloei staan. We noemen u b.v. de Juni orchis; de gevlekte orchis Plan ten, die hier uitstekend willen gedijen en geen verzorging nodig hebben als de orchideeën die we soms in de bloemwin kels zien en die jarenlang in kassen worden opgekweekt. Dan ziet u de prachtige moerasandij vie, wel prachtig, maar niet geschikt als groente, vele soorten wikke, vleugeltjes bloemen. Ge ziet Maar waarom zouden we u vermoeien met het oplepelen van al die namen, die u tenslotte toch niets zeggen7 Als u een natuurminnaar zijt en niet tegen een vermoeiende dag^ opziet, als ge toe stemming van de her van Honschoten kimt krijgen, dan raden wij u aan. ga het eens bekijken. En doe dan zo als (Van een speciale verslaggever) Wie Callantsoog zegt, denkt aan het Zvvanewater. En wie aan het Zwane water denkt, krijgt visioenen van grim mige boswachters en politiebeambten, want i|rt waar, het Zwanen water is verboden terrein en waag het niet het te betreden. Zo erg is het niet waarde lezer. Er ig een kans, dat u van de schoonheid van 'iet Zwanenwater kunt genieten, ro als ook wy er van genoten hebben op deze heerlyke zomerse dag. Ge moet er echter niet tegen op zien om ste vig van uw onderdanen gebruik te maken. Ge moet u de moeite willen nemen een flinke wandeling te ma ken. een duin te beklimmen en nog eens en nog eens. Ge irtet uw ogen en oren wijd open ho -den om te genieten van het fr~ dat het landschap biedt en. dat is eerste voorwaarde, ge moet toestemming heb ben van de heer van Honschoten.. die er de scepter zwaait. Krijgt ge die om de een of andere reden niet, blijf er aan vandaan, want anders loopt het verkeerd met u af. En neemt u van ons aan. dat de heer van Honschoten grondig redenen heerj om zijn toestem ming ie weigeren. Het Zwanewater is niet in de eerste plaats vacantieoord voor de naar rust zoekende mens. Het is een natuurreser vaat en helaas is de mens zodanig van 'de natuur vervreemd, dat hij dergelijke plaatsen bijna niet kan betreden, zon der de natuur schade aan te doen. En dat mag niet. Laten we dat voorop stellen. We hebben in ons dicht be volkte land bijna geen plaatsen meer, waar de natuur ongerept is. We heb ben bijna geen plaatsen meer waar de lepelaar broedt. En het is dus logisch dat deze vogels beschermd worden. U herinnert zich nog wel. dat geruime tijd terug onverlaten de broedplaats in het Zwanewater geplunderd hebben. Wij hadden die toestemming van de beer van Honschoten en we hebben rondgedwaald in dit duinterrein. We hebben de meertjes bewonderd met hun intens vogelleven. We heben de strijd van de heer van Honschoten en zijn helpers gezien tegen de meeuwen die nu juist weer geen bescherming van node hebben. In de broedtijd moeten de eieren geraapt worden, want als men deze schelmen hun gang liet gaan. dan zouden er vee! te veel komen. Dat zou voor de meeuwen niet zo erg zijn, maar voor de andere vogels wel. Want een meeuw is een roofzuchtig wezen en als hij eieren of jongrn van andere vogels te na kan komen, laat hij het niet,., ten minste als er te veel meeuwen zijn. De meertjes waren bevolkt met de zwartwitte bergeenden. Ook al een soort bandiet, die zijn soortgenoten een den - veel ellende bezorgt en er steeds over uit is eieren en kiekens te roven. En nu wilt u natuurlijk iets horen over de lepelaars. DE LEPELAARS Wat zou een verslag van een bezoek aan het Zwanewater zij», zonder iets te vertellen over oeze vreemde schone voge'.. die altijd onze aandacht trekt, als we hem zien overvliegen of als hij op het platteland door de s'oten stapt. We hebben ze gezien. Uit de verte. Want we hadden de opdracht om er niet kort bij te komen en aan een der gelijke opdracht houdt men zich na tuurlijk. Alleen reeds de reden van het verbod is echter de moeste van het ver melden waard. De lepelaars waren na melijk juist verhuisd. Ze verhuizen om de twee jaar. Men zou zeggen, dat het ecn zindelijk vogel is, als men hem met zijn smetteloze witte veren ziet maar "thuis is het een echte smeerpoets die niet zoals een Hollandse huisvrouw schoonmaak houdt. Neen, het is een echte sloerie. Hij, of zij bevuilt het huis, waar ze wonen gru welijk en ze knappen niets op. Het volg is, dat het binnen heel korte tijo een grote smeerboel wordt en dat de boel er dood gaat. En a's dat een paar jaar geduurd heeft is sinjeur van oor deel. dat het te gortig wordt en dan gaat hij een honderd meter of wat ver der op. om daar weer te beginnen. Het intussen aan de natuur overlatend om de oude broedplaatsen weer een beetje behoorlijk te laten worden. Dat was nu het geval. En dan moeten ze rust heb ben. De meeuwen waren slecht te spreken. Ze krijsten boven onze hoofden, ze tui melde nijdig door de lucht, je kon dui delijk zien, dat se de arbeid van de heer van Honschoten in het geheel niet op prijs stelden. Prachtig tekenden ze zich af tegen de strakblauwe lucht. DE PLANTENWERELD. Een bezoek aan het Zwanewater is echter niet alleen belangwekkend om <!at u er vogels kunt bewonderen. Er Is ook voor dl' liefhebber van bloemen en planten veel te genieten. En daar waren we deze keer in hoofdzaak om uit gegaan. We hebben het wat dat betreft bizonder goed getroffen. Het natte voorjaar had de fauna in het ge bied van het Zwanewater kennelijk goed gedaan. Wat een verschil of men nu in dit gebied dwaalde ,of enkele jaren terug toen we zo'n lange droogte periode hadden. Wat Z3g alles er nu heerlijk fris uit Wat schitterden de gele &6sen in de gouden zomerzonneschijn. Ba neemt u van ons aan. dat er nog at wat van die fraaie bloemen zijn. Duizenden en nog. ©ens duizenden. Al verder dwalende komen we de orchidee wij: Als u met uw moede leden en roodge brand door de zon dan eindelijk aan het zeestrand zijt gekomen, ga dan bo ven op de top van die uiterste duin rand staan. Werp uw blik landwaarts en kijk naar de zee. die daar zo rustig en onbewogen ligt Gooit dan uw kleren uit en werp alle zorgen van u Ge duik: na enkele seconden verfrist uit de golven op en prijst u gelukkig in een land te wonen, dat zoveel schoonheid bezit, waarvan ge een hele dag mocht genieten OUDE NIEDORP Ternauwernood geopend, Vrijdag was de schilder r.og druk aan de arbeid heeft het nieuw, beter gezegd vernieuw de Skarpet, Zaterdag en Zondag het 't vorig jaar gevestigde record glansrijk gebroken Zaterdag was voor de pen ningmeester van het Skarpet een record dag wat de opbrengst betrof en Zondag was het bezoek zo groot als we het in de jaren van haar bestaan nog nimmer hebben gezien. Honderden en honderden hebben die dag een bezoek aan het bad gebracht en de meeste voldoening moet het wel voor het bestuur van het Skar pet geweest zijn, dat zich geen enkel in cident of wanordelijkheid voordeed Op menige kermis is het wel eens iets an ders De voorzitter dee'de ons nog mee, dat Zondag meer dan duizend mensen een bezoek aan het bad hebben ge bracht WIERINGERWAARD 't Voorntje viste Zondag hield het Voorntje zijn le viswedstrijd ,die dan ook weer goed bezocht werd. Met 29 leden trokken wij naar de Meer. Er werd goed ge hengeld, al was het warm. Er werden plm. 690 baarzen gevangen. De winnaars waren: de heer Kaan met de grootste vis. le prijs H. Hen driks 60 p.; 2e prijs Nijlof 55 p 3e pr. Woestenburg 43 p 4 prijs W Moe! 42 p, 5e prijs v. d. Heide 39 p.; 6e pr J. Kuiper 38 p. en de heer van Solin gen I-reeg een medai'le voor de eerste 'aars, die opgehaald werd. Er werden door de controleurs ook prijzen gewonnen, P. Peper met 228 p.;; 2e Keesman met 225 p;: 3e Ver blaauw met 219 punten. Wij kregen van de heer van Zand wijk twee medailles ter beschikking, waar wij hem dan ook zeer dankbaar voor zijn. Het ligt dan ook in de be doeling om komende maand op 9 Juli een propagandamiddag te houden met dames ten einde ook een dames afde ling te krijgen. En het bestuur hoopt dan ook op de medewerking van de dames van Wieringerwaard om deze middag bij te wonen. Zweetvoetbal Hoewel 't mooie zonnige weer meer uitnodigde tot een bezoek aan het zwembad, werd er des morgens half tien en aanvang gemaakt met de kennis wedstryden. In het veld kwamen de adspiranten van Wieringerwaard en Wiron tegen elkaar uit. Deze wedstrijd den werd gewonnen met 61 door de Roodbroeken. En hier werd bewezen dat de productiviteit een zeer belang rijke iol speelt. Want het is niet zo geweest, dat Wiron in het veld verre in de minderheid was. Hier werd door de jeugdige roodbroekjes bewe zen ,dat bij een goed opgebouwde aan val, doelpunten mogelyk is. Hiervoor een tien met een griffel, want dit was af, we zagen op een moment 3 goed opgezette aanvallen, maar ook grif 3 zeer mooie doelpunten. Met het derde elftal trad hier het verschil wel zeer zeer sterk naai- voren. Wel kansen, maar geen doelpunten, zodat Oude- sluis 3 zeer verdiend hier de wedstryd won. De reserves van Wieringerwaard kregen als tegenstander in het veld Flevo 2, jammer genoeg kon dit dap pere elftal aan deze reserves geen vol doende tegenstand bieden. De uitslag was 82. De grotere broeders van de Roobroekenfamilie speelden vooral in de eerste helft een mooie partij voet bal tegen de Politiemannen uit Alk maar, met de rust was dan ook de stand 21 wel verdiend. Of nu temperatuur hier van de invloed was maar uiteindelyk stortte het gehele elftal van de Roodbroeken ineen met een 26 nederlaag moest Wierin gerwaard het kruisje wat beschikbaar was gesteld door Bijposts Groenten handel alhier, laten aan de politieman nen. Voor de andere wedstryden wa ren medaille's beschikbaar gesteld door van Zandwijks Geschenkenhuis. Op weg naar huis Met het trcepentransportschip „Helle nic Prince", dat op 23 Mei uit Tand jong Priok vertrok en op 17 Juni (ver tnoedelijke datum) in Amsterdam zal aankomen bevinden zich oa de volgen de militairen: Kruyer, Kalverdijk G 18. Harenkars pc! W J Meyers, woonkeet verdijk, Wie ringermeer A G Schaaps, K van 't Veerstraat 17 Alkmaar N J Thomas. Sint Anthoniusstraat 13, Bergen R B Bosman. E 24. Spanbroek A v d Bent, Schorweg 33. Breezand M A v d Kramer, Breelaan 160, Ber gen D Baas. Hee--enweg C 5. Schoorl J T Enge. Belt 11. Wieringen G M Erkamp, 2e Landdwarsstraat 19, Alkmaar Th J J Haker, Kennememngel 21. Alk maar T J Hoogeboom, Dusszldorperweg 53. Limmen J Kolkman, Ropjeskuil 6, Alkmaar J M de Moei. Hoogzijde C 9. Schagen F M Slot, Middengeestweg 7. Bergen J J Visser.. Lyceumstraat 1. A'kmaar Met de ..Generaal A W Greely" (vertro! ken 2r Mei. vermoedelijke aan komst 19 Juni te Rotterdam) varen thuis: H de Graaf, Hoep B 191. Schagen G Reitrma. B Bottemannestraat 74- Alk maar H Rol. van Leeuwenhoekstraat 14, Alk maar P Floris, Provineialeweg 1, Winkel Tli J Stam. Noorderbuurt 40, Ursem J M Wouts. Schelpenbo'.weg F 32. Sloctdorp T W Swart.. Visweg 195, Erl^ond B N Koelewijn, Schorweg 11, Breezand R Lemstra. Parkstraat 12, Alkmaar J Oud. De Weere K 42. Hoogwoud F Beers. We.'terweg 32. Heerhuogwrd P van Eeten, Langereis A 40, Nieuwe Niedorp '-aat 2A. A'kmaar H Bartelds. Kortevliet 14. Julianadorp C D Beeldman.. Kerkedïjk 15, Bergen C R Bruin, Toke 26 Schagen G Dekker Opsterzij 6, Hei'oo J Ens, Nieuwpoortslaan 132, Alkmaar J Koom, Slingerweg 25. Wieringen W Kuiper. Laat 74. Alkmaar J van Leyen. Moerbeek 52. Barsinger horn G Linssen, Stationsweg 8S. Heiloo A N Sijs. B 4 Ursem P Tesse.'aar, Kalverdijk G 29, Haren karspel K Visser. Meeuwenstraat 32, Wierii- gerwerf K. K. A. F. C.- Beverwijk 1-5. Volkomen verdiende overwinning: dqr bezoekers door beter Teidspel. Ondanks het prachtige zomerwei r dat Je aan zee en strand deed denke: waren er weer velen gekomen om ge tuige te zijn van deze ontmoeting. De wedstrijd.. Beverwijk trapte af en zette enige goede aanvallen op, maar AFC. ging het ook eens proberen en bij een van die aanvallen kroop B. door het be kende oog. doordat de lat redding bracht. Zol golfden enige tijd de aau vallen over en weer, totdat een on schuldig uitziende aanval van AFC via twee spelers bij de midvoor te^ recht kwam die met een pracht om haal AFC. de leiding gaf 1-0. niet door deze tegenslag ont moedigd gooide er een schepje bo venop en dit werd ook beloond, want uit een corner wej^ de bal resoluut ingekopt 1-1. AFC. werd in de verdediging gedron gen en Popma moest door kunst en vliegwerk zijn doel schoon houden, wat hem echter uitstekend afging. AFC. kwam nog wel tot enige uitval len, maar deze gingen veelal verloren door de buitenspelval. Zo brakde rust aan met gelijke stand. Na de rust waren de eerste aan vallen voor AFC. maar B. kwam er weer beter in wat tot gevolg had dat Popma er vele malen weer aan te pas moest komen. Toch wist AFC. aan de druk te oat komen en gingen er gevaarlijk enige malen over links vandoor, maar steeds wist het binnenlrio er niet van te profiteren, hoe goed de voorzetten ook waren. Toen er een kwartier gespeeld was. ging B. over links tot de aanval over De bal werd goed voorgezet en meteen ingekopt 1-2, Even later zag B. zijn voorsprong vergroten doordat Verver in eigen doel trapte 1-3. Dit doelpuut drukte de jongens van AFC. zichtbaar. Maar B. putte er moed uit. Zo onlstoud er een gr at* druk op Popma's heiligdom. Tenslot te moest hij ook zwichten voor een hard schot van de midvoor 1-4. AFC. liet zich volkomen overspelen B. wandelde steeds door de achter hoede, en het was weer de midvoor die voor B. er 1-5 van maakte.. Zo ging de wedstrijd in het laatste kwar tier als een nachtkaars uit en was AFC. totaal leeg gesoeeld en heeft zij zich van haar slechtste kant la ten zien. LGC aanvoer 3 Juni 1950 kleine f3342, 10000 kg rabarber f5 6.80 20 kg tomaten f117. Grootebroek 2 Juni 1950 Vroege aardappelen: aanvoer 75.009 g groot f34-—12. klein f32—37. I.SVV.TEX. BOYS 2-1. Darm weer gaf geen mooie strijd te zien. Het was met trage pas dat we jl. Zondag naar het voetbalveld gingen (wat 'n warmte) Maar ja, er moest gestreden worden om het Gouden Kruis, dus ging liet gewoon door. Wat. moeten we nu van deze wed strijd denken, iets moois viel er niet te bewonderen. Hoe lang de strijd aan de gang was weet ik niet, mijn polshorloge had ik vanwege de warm te niet om. en om naar de kerk toe te lopen was mij te warm, maar L8 W. bracht de stand op 1-0 door Dit- meier. Deze stand bleef zo tot aan de rust, Na een lekker bakje thee werd de strijd weer aaugevangeu. en de thee had de Texelse boys goed gedaan, want zij brachten de stand ondanks de warmte op 1-1. Dat mocht L. er niet bij laten zitten en voor de scheidsrecher het einde flooi deze had ook zichtbaar last vande hitte was de stand <ioor een ren van K. Bekker tot 2-1 opgevoerd Verder ben ik niet in staat om meer over deze wedstrijd te schrijven. Wat een warmte wat een warmte! T. v. Z. Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan vande RK. Fanfare Ct. Cae cilia is in het muziekpark te Heiloo een groot, bondsconcours begonnen voor Harmonie en Fanfarecorpsen in Noordholland. Het werd gisteren zowel des middags als des avonds gehouden eu zal op Zondag 11 Juni a.s, worden voortgezet. De uitslagen van gisteren luiden: Derde afd. Fanfare; St. Martlnus te 't Veld. 2e prijs 393 punten St. Caecilia Heemskerk, le prijs 340 punten.. Derde afd. Harmonie: St. Caecilia Akersloot 3e prijs 280 punten Harmonie Uitgeest Uit geest le prijs 373 punten. Tweede afd. Fanfare: St. Gregorius Waarland Se prijs 273 punten Hou en Trou Heerhugo- waard le prijs 356 punten. Tweede afd. Harmonie: St. Gregerius Nibbixwoud, 3e prijs 267 punten. Eerste afd. Fanfare: Accordanda Spierdijk 2e prijs 314 punten. Eerste afd. Harmonie: Harmonie Zaandam, le prijs 343 pt. Afd. Uitmuntendheid Fanfare: St. Gregorius Duivendrecht. le prijs 357 punten. Dr. Nuyens. Westwoud 2e prijs 322 punten Irene Groote broek le prijs 337 punten.. Afd. Uitmuntendheid Harmonie: St. Caecilia Amsterdam 2e prijs 301 punten. St. Caecilia Alkmaar, 2e prijs 298 punten. E-eafdeling Fanfare: Bovenkerks' Fanfare Bovenkerk le pr 337 punten. Superafdeling Harmonie: Apollo Hooru le prijs 339 punten. Wie zou dat nu van hem hebben gedacht? Hij was toch altijd zo correct ging gezellig ,net vrouw en kinderen om, was goed en zorgzaam voor zijn gezin, zorgde altijd, dat hetgeen nodig was vcor het dagelijkse levensonder houd er was, kortom, hij was een prachtkerel En nu De schurk! Ja, daar komt het: de gritiek van de mensen. Zonder dat men weet, wat er precies is gebeurd, zonder dat men alle omstandigheden, welke tot zijn fout, tot zijn misdaad hebben geleid, kent. wordt hij vertrapt, wondt hij uitgesto ten uit de maatschappij en als hij straks vrij komt, wordt hij met de vinger aan gewezen en krijgt hij geen voet meer aan de grond. Nu ja. zegt men dan, dat is zijn eigen schuld. Dan had hij maar zus of dan had hij maar zo... Wat zoudt u hebben gedaan, indien u in die omstandigheden was gekomen? Het gaat er hier niet om alle fouten goed te praten, alle misdaad met de mantel der liefde te bedekken en te zeg gen: goed dat is voorbij, daar praten we niet meer over en kom n - maar hier, dan zullen we je weer eens netjes op het paard zetten. Wat die dief, die brandstichter ,die dronkaard ,die oplichter enz. deed, was grotelijks verkeerd, was radicaal fout. Op die misdaad moet straf worden ge steld. Dat eist bet recht. Daarom werd •de misdadiger dan ook voor zijn rechter geleid en hoorde hij zijn vonnis uitspre ken: 10 jaren, 5 jaren, 1 jaar, 6 maan den gevangenisstraf of vaak ook een voorwaardelijke veroordeling van x maanden met x jaren proeftijd. Wai zoudt u ervan denken, indien die man straks uit de gevangenis komt of zijn proeftijd (bij voorwaarde lij veroordeling) achter de rug heeft en hij is verbitterd tegen zichzelf en tegen de maatschappij! Is dat in het belang van onze samenleving, is dat in bet belaag van hemzelf, van zijn vrouw, vaa zi;n kinderen? Natuurlijk niet, zult u zeggen. Maar wat doen we er dan aan? Wat moeten we er aan doen? Kijk. die straftijd, die proeftijd oioet worden benut om die mensen, die in nood verkeren, te helpen er bovenop te komen, te helpen weer een andere man, en een andere vrouw te worden. Daar heeft die man. daar heeft die vrouw wat aan, daar hebben wij ais mensen in de samenleving wat aan. daar heeft ons vaderland wa.: aan! Dat nu is o.a. de taak van de ree. 15 sering: de in nood verkerende man., de in nood verkerende vrouw te helpen. Die mens roept daar ook om. Kijkt u Onder begunstiging van prachtig zomerweer werden Zaterdagmiddag te Wieringerwerf de prov. vaardig heidswedstrijden van de brandweer gehouden. 16 corpsen kwamen uit in de B afd. De oefeningen bestonden uit het op stellen bij de motorspuit en het af leggen op open water, verder diver se slangen uitleggen en twee doelen bestrijden, w.o. het wegspuiten van een bal door een luikje, wat lang geen gemakkelijke opgave was. Voorts de leiding verlengen en dan drie doelen bestrijden met gasmas kers en tenslotte het materiaal weer oppakken.. Het resultaat was dat de mannen van Dlrkmaat en Mol het snelste de oefening volbrachten namelijk in de tijd van 5 minuten 2-1 sec., doch zich door een klein abuis enkele strafpim- ten zagen toebedeeld, zodat ze voor de derde prijs in aanmerking kwi jnen. Als men weet dat er tijden van 18 minuten gemaakt werden komen de prestaties van Noordscharwoude duidelijk tot uiting. Behalve een me daille voor de derde prijs kreeg ons plaatselijk korps een extra medaille van de gemeente Wieringermeer, om dat ze de snelste ploeg was. Ons compliment heren. De uitslag van de wedstrijd was: 1 Auua Paulowna. 2 deu Hei-der twee 3 Noordscharvroude, 4 den Helder, een. 5 Wieringerwaard, 6 Hoorn, 7 Hearliugowaard, 8 de Beemster, 9 Medemblik, 10 Eukhuizen. 11 Wer- verslioof, 12 Bovenkarspel, 13 Texel. 14 Castricun», 15 Wieringen en 16 Uv sent De brandweer van Wieringerwerf meende niet aan deze wedstrijd mee BRAND OP SCHEEPSWERF Op een scheepswerf te Walvisbaai de voornaamste haven van Zuid-West Afrika, is brand uitgebroken door het ontplof feu van een brander, die ge bruikt werd om een motor op gar-g te brengen. Het vuur greep snel om zich heen in de houten gebouwen. De schade wordt op een half millioen gul den geschat. Er dedeu zich geen per soonlijke ongelukken voor. De herstel werkzaamheden aau 18 walvisvaar ders. die in November npar de Zuid pool moeten vertrekken, moesten ge. staakt worden. te moeten doen gezien de bejjendheid met het terrein. Een sportieve geste. 17 Juni komen de korpsen van Broek op Langendijk, Zuïdscharwoude en Oudkarspel uit in de klasse C bij de te houden prov. wedstrijden te Par- merend. OM DE ZUURKOOLBEKER. DTS.VRCN'E 1-0. Zaterdagavond vond de eerste ont moeting plaats om de Zuurkoolbeker tussen DTS. en Vrone. Beide ploegen kwamen niet in hun sterkste opstelling. Of dit de oorzaak genoemd moet worden of dat de jon gens het te warm hadden, het was 'n onbenullige wedstrijd die wij te zien hebben gekregen. Even geleek liet er op dat het nog zou gaan, maar nl spoedig bleek,dat het zou worden eeu wedstrijd, die nog beueden 4e klasse spelpeil daalde. Ook de scheidsrech ter deelde in de malaise en ontpopte zich als een matig fluitist. Slechts één speler maakte een uit zondering op dit alles en gaf dan ook een gaaf partijtje voetbal te zien En dat was Arle Twisker, die keer op keer de linkervleugel van Vrone lam legde en vrijwel doorlopend ze gevierend met de bal tevoorschijn kwam. Hij verwierf dan ook zeer te recht de sympathie van de toeschou wers en het was geen wonder dat als hij de bal eens opbracht, dat er dan geroepen werd Arie doe jij het maar. Het ene doelpunt dat uit een goed door C. de Waard genomen hoek schop werd geboren, kwam nog met geluk in het Vrone doel terecht.. Dit gebeurde ongeveer 4 minuten ua de aanvang. En nadien hebben we gezien hoe machteloze voorhoedes probeer den een doelpunt, te maken. Machte loos omdat de eenvoudigste kan sen om zeep werden gebracht. Als we een opsomming zouden geven van de wedstrijd, dan zou het eentonig wor den van gemiste kansen. Aau bei de zijden kwamen lat en paal de doel verdedigers een enkele keer te hulp. Het vrij talrijke publiek heeft niei kunnen genieten. Verre van dat. En als de bekerwedstrijden niet op he ter peil gespeeld worden dan zal hot aantal bezoekers zeker sterk vermin deren en konden deze wedstrijden wel eens lot het verleden gaan behoren.. Laten we echter hopen dat het zover niet zal komen.. D. T. S. 110 0..2..1-0 L. S. V. V. 0 0 0 0.- Vrone 10 0 1..-..0-1 maar naar het affiche van dit jaar, Reeds als hij nog in de gevangenis hijst hij de noodvlag, (de witte doekj^ en smeekt u om hem niet alleen tv laten. Om die hulp mogelijk te maken wordt elk jaar de Nationale reclasseringsdag georganiseerd, waarvan de materiële re sultaten bestemd zijn vo<|r de redassc ringsarbeid. te verrichten door instellïa gen van alle gezindten. Dat wij staande zijn gebleven hea ben wij te danken aan het feit, dat wij onder zoveel gunstiger omstandigheden hebben geleefd dan zij. Laat ons die dankbaarheid dan ook tonen; niet alleen met het woord mede lijden, maar ook met de daad bewijzen door de Nationale ReclasseringsCollecte eens extra goed te bedenken. Giften kunnen ook worden gestort op postrekening 160150 ten name van Nationale Reclasseringsdag te s Gra- venhage. In Barneveld Is op een mestcen- tnim, een bedrijf dat zijn pluimvee uit alle delen van het land ontvangt, de psendo vogelpost geconstateerd, aldus wordt ons van officiële zijde medegedeeld. Vervoer van levend pluimvee in geheel Nederland verboden De minister van landbouw, visserij en voedselvoorziening heeft bepaald, dat het met ingang van Zaterdag 3 Juui a.s. verboden is in Nederland 1« vend pluimvee te vervoeren. Iu de Nederlandse staatscourant vaa heden is de beschikking van de mi nister van landbouw, visserij en voed selvoorziening opgenomen. Dit is het derde mestbedrijf in Ne derland, waarop de gevreesde vogel ziekte is geconstateerd. Het gevaar is niet denkbeeldig, dat nog meer meetbedrijven, die uiterst gevoelig zijn voor besmetting aangetast zullen worden, indien ten aanzien van hel vervoer van levend pluimvee ge* maatregelen worden genomen. Van het vervoerverbod is onthef fing mogelijk, hetgeen door of .na mens de districtshoofden van de vee artsenijkundige dienst kan worden verleend in de vorm van een vergun ning, die de te vervoeren kippen mos ten vergezellen. Bovendien moeten van alle dierca waarvoor ontheffing wordt verleend, de staartveren worden afgesneden, zo dat controle op de naleving van bet 1 ervoer verbod gemakkelijk uitge voerd kan worden Het vervoer van dood pluimvee broedeieren en andere delen van pluim vee, pluimveemest en verpakkingsma terlaal in de grensstreek van 5.5 km. diepte langs de Belgische grens is verboden, zoals dit reeds eerder Is bepaald. gezinsgebeuren LANGEDIJK. Burgerlijke stand overde week vaa 26 Mei lot en met 2 Jnnl. GEBOREN: Trijntje dochter van Pieter Swager en Trijntje de Boer. Robert zoon van Gerrit Sterringa en Petronella de Wit, Hendrik zoon van Willem Rentenaar en Trijntje Hene- weer. Jacob zoon van Jan Strijbis en Grietje Huibers. OVERLEDEN gene. HUWELIJKSAANGIFTEN: Herke Willem Oijevaar 29 jaar tuinbouwer alhier en Maria Rosalia Blommert 22 jaar, zb. te Alkmaar. HUWELIJKEN. Martinus Klrooin, 28 jaar technisch ambtenaar, te Ter neuzen en Leeutje Peetoom 23 jaar, zb. alhier. Willem Oudhuis, 35 jaar, tuinbouwarbeider, alhier, en Gesiua Dina Koppers 34 jaar, zl). alhier. OUDE NIEDORP Geboren: Johanna Agatha Elisabeth dochter van P. M. Stoop en C. J. A. Scholten. Frederik zoon van J. T. Wiedijk en G. Nieuwland. Anlonius Po trus zoon van C. Hoebe en A. M. Vree ker. Gehuwd: A. A. van Kemp 22 jaar. «la ger te Almelo en H. Berkenbosch 21 jaar. dienstbode te Oude Niedorp. WERELDSSELHEIDSRECORD VA S VLIEGTUIGEN Pogingen om vliegrecords te vesti gen zijn tegenwoordig niet vau de lucht! Uit Engeland komt een aankon diging, dat binnenkort een nieuwe pc ging zal worden gedaan om het we reldsnelheidsrecord te breken. Hier bij zal vermoedelijk gebruik worden gemaakt van straaljagers Hawker P 1052 en Vickers Supermarine P 510. die beide nog op de geheime lijst staan. De snelheid van deze straal jagers is groter dan die vau het ge luid. Op liet ogenblik staat het we- reldsuelheidsrecorc. op 671 mijl per uur. Deze aankondiging volgt kort op het vestige nvan een nieuw internatio naai snelheidsrecord over een geslo ten parcours van 1000 km, dat door een Britse Gloster Meteor 8 op 13 Mei in 1 uur. 12 minuten en 58 seconden werd afgelegd.

De Vrije Alkmaarder | 1950 | | pagina 2