Feest in de Muziektuin Strenge boetes bij overtreding van rietschouw Rond de groene tafel LSVV verloor van Alkmaar en degradeer! leder helpe naar draagkracht aan Reclasseringscollecte Hieronder volgt het feestprogramma <ter gelegenheid van het 25jarig bestaan der Schager muziektuin. Door de slechte weersgesteldheid op de Nationale Feestdag kou dit program ma toen geen doorgang vinden. Thans is deze avond vastgesteld op: Woensdag 14 Juni as. Er wordt een goed verzorgd program ma gegeven, waaraan uitsluitend de plaatselijke vereniging hun medewerking verlenen. De toegangsprijs tot de muziektuin is vastgesteld op: voor volwassenen 25 cent en voor kinderen 10 cent Woensdag dus allen naar ons mooiste plekje natuurschoon „De Muziektuin" Programma 7.00 uur Afmars van de Harmonie met rondgang 7.15 uur Intocht in de muziektuin 7.30 uur Opening door de Erevoorzitter de Edelachtbare heer Burgemeester van Schagen 8.00 uur Schagen's Harmoniekapel 1 Feestmars J. R. v. d. Glas 2 Hulde aan de arbeid R. Beaumez (verplicht nummer te Wijdenes met le prijs) 3 Hollands Vreugd Arr. S. P. van Leeuwen Gymnastiekver. „Lycurgus" (dames) KNGV Bondsoefening 1950 J. v. d. Most—Leyerweert. Zangvereniging „De Lofstem" 1 Ave Maria J. Arcadelt 2 Zondagmorgen J. Bonset 3. Ons Lied A. Spoel PAUZE Schager Toneelvereniging ..Calderon" De Poppendans Ballet Zangvereniging „Eupbonia" 1 Panis Angeiscus Cesar Frank, bew. J. Bonset 2 Zigeunerleben R. Schumann 3 Hirtencbo' F. Schubert Gymnastiekver. „Lucurgus* (Heren) Groepen en Brug Schagen's Harmoniekapel 1 Hou Doe P. B. Bisselink 2 Cerialis ouverture F. Jakma Sr. (Erewedstrijd te Wijdenes met 2e prijs) 3 Mars Parade Oo. 1 Arr. Fr. Jakma Sr. Verkeersexamens Morgenochtend zullen de jaarlijkse Veilig Verkeer examens voor de school Jeugd weer beginnen. De startplaats is 14 hotel Igesz, waar tevens de examen commissie haar zetel heeft. Over het algemeen was bij het schriftelijk examen het opgedragen werk zwaarder dan voorgaande jaren, hetgeen om. blijkt uit het feit dat geen enkele candidaat dit gedeele foutloos heeft gemaakt. Het «ünium aantal fouten bedroeg 0,5 het maximum 13,5. Morgen zal dan het practische gedeelte worden afgewerkt. De jongens en meisjes zullen wederom ten parcours door Schagen moeten af leggen, dat is aangegeven met witte pij len op de straten en pleinen. Het voor af lopen of rijden van het parcours is op straffe van uitsluiting verboden. Die jongens en meisjes, die door ziekte het schriftelijk gedeelte niet hebben kun nen meemaken, kunnen morgen alsnog Schriftelijk examen doen. plus het prac tische gedeelte. Het examen vangt aan Om 9 uur. Instituutsnieuws Het tweedaagse Natuurhistorisch Pink Sterkamp op Texel ,van het Instituut' is Uitstekend geslaagd. Het weer dat aan yankelijk slecht w®s werd al spoedig goed. Op de zwerftocht langs het strand de excursie naar de slufter en d® wan delingen door bos en duin werd 'n dank baar gebruik gemaakt van de voorlich ting van Jan Klooster. De leiding, met inbegrip van de keukendienst,, zag alle moeite en zorg aan het kamp besteed, rijkelijk beloond, door de prettige geest <fce in het kamp heerste De 18 deelne mers hebben op volop genoten. Als tweede staat een aardbeientocht n. HeilooLint men op het programma, op Zondag 18 Juni a.s. Onder leiding van eigenaar zal een excursie door een tuinderij worden gemaakt. Na afloop van de excursie gezamenlijke aardbeien broodmaaltijd. Bij gunstig weer des mid naar Egmond aan Zee. De terug tocht gaat door het Woud met zijn prachtige kastanjelanen. Degene, die met deze tocht willen deelnemen dienen Zich ten spoedigste bij het bestuur op te geven. VETE RA MENWEDSTRIJD. Hedenavond 7 uur spelen de veteranen van Schagen een wedstrijd tegen hun Confraters van Flevo. De opstelling van het geelzwarte team is als volgt: JoBgebloed; Bremer en de Jong; Rempt, Middelbeek en Slagter; Kossen, Ypey Boontjes, van Haren en Letn. EMIGRATIE NAAR AUSTRALIË Donderdag 15 Juni a.s. om 7.30 uur Drganiseert de Schager Bestuurdersbond een openbare bijeenkomst in café „De Beurs', waarop zal spreken de heer G. C. Sloof over emigratiemogelijkheden taaar Australië. Polder Wieringerwaard In de gehouden vergadering Vrijdag middag van Dijkgraaf, Heemraden en Hoofdingelanden, bleek dat de Dijkgraaf niet aanwezig kon zijn. Ook was op dit uur van de opening niet aanwezig de secretaris Burg. Kloeke, vanwege zijn ambtsbezigheden. Op verzoek werd tot kwart voor 5 gewacht op de heer Kloeke, doch toen werd door de waarnemend dijkgraaf en voorz. dhr. C. Schenk met de afwerking van de agenda oegonnen. Uit de mede delingen kan worden vermeld, de goed keuring op de 2 pet. salarisverhoging, en dat er aanvang is gemaakt met de vernieuwing van de kleine bruggen over de voor sloot. Voorz. deelt verder mede dat bij Kon. Besluit is benoemd tot Heemraad dhr A. Bakker. Voorz. feliciteerde dhr. Bakker met zijn benoeming. Door de heer A J. Bakker werden ge voelvolle woorden gesprokpn tot wijlen zijn voorganger de heer A. Rot. Voor al de goede en heldere kijk. die steeds naar veren werd gebracht was van groot belang voor dc Polder. Vaststelling Rekening 1949. nagezien door de heren J. Vel en C. Kaij. Eerst genoemde verklaarde alles in goede or de te hebben bevonden en stelde voor tot goedkeuring over te gaan. Gewone Dienst Ontvangsten uitgaven Kapitaaldienst Ontvangsten Uitgaven Saldo f 90507,49 „84.598,44 f 5.909,05 60.000.- 50.000.- 10.000.— Batig slot Hierna kwam aan de orde het oude voorstel tot nelegging van de gelden afkomstig van vei koop van de voorma lige tiambaan. Besloten wordt dit te 'beleggen in Grootboek Nationale Schul den. Opmaken van een voordracht voor heemraad. Aftredend: de heer J. Blaau boer Czn., No. 1 J. Blaauboer Czn. 2 J C. Blaauboer Vries 3. A. S. Keijzer. Dan volgt een voorstel van het Dag. Bestuur, toepassing strengere boete's bij overtreding Rietschouw Dit wordt nu als voor de eerste 100 meter f 1 scheids, en kavelsloten f 5 per sloot en voor diegene, die er helemaal niets doet f25 boete. In cc rondvraag werd doOr de heer J. Blaauboer Vries gevraagd naar de kosten van het herstel van de wegen, SINT MAARTEN z Gezinsverzorging De afd. St. Maarten van de Bond v. Plattelandsvrouwen vergaderde in café Schrijver. De voorzitster opende deze avond met een hartelijk welkom en gaf meteen het woord aan de spreekster mej. Bos. Zij hield een lezing als voor bereiding voor de deze Herfst in wer king tredende gezinsverzorging in deze gemeente, uitgaande van de Herv. en Gereformeerde Kerken, gemeente. Witte Kruis er Plattelandsvrouwen. Spreekster begon met te vertellen over de oprichting en totstandkoming van deze prachtige organisatie. De ontredde ring in de gezinnen na de oorlog had de ogen geopend en de Herv. Kerken voelden dat hier iets gedaan moest' worden, dat zij als het ware iets had den goed te maken. De lauwheid had ce kerk buiten het leven geplaatst. Nu door de nood begreep zij, dat zij geroe pen was om naar Christus' voorbeeld de hulp te brengen waar dit nodig was. Allereerst werd gedacht aan de moge lijkheid van hulp in de gezinnen. Er werden meisjes opgeleid die hulp koo den bieden bij ziekte van de moeder en in a sociale gezinnen hun steun konden geven. Dit was het begin .daarna wer den er internaten opgericht om dan hun werk in de verschillende gemeenten te beginnen. Eerdaags zal een beroep op de inge zetenea worden gedaan om donateur te worden naar draagkracht. Mej een op wekkend woord om dat prachtige so cialc werk te steunen eindigde de spreekster deze mooie lezing. Er werden vragen gesteld, die allen werden beantwoord. Voorzitster dankte de spreekster hartelijk voor de duide lijke uiteenzetting waarna de vergde ring werd voortgezet. Er volgde een uitgebreid verslag van de Landelijke vergadering te Utrecht. Het reisje werd vastgesteld op Woens dag 5 Juli des morgens om 7 uur 38 dames hadden zich hiervoor opgegeven Bij ce koffie werd koek gepresenteerd en te half 11 sloot de voorzitster weer deze gezellige avond. CALLANTSOOG DRIE JONGENS KWAMEN THUIS. Zaterdag was het voor Callantsoog weer groot feest. Drie van onze jon gens ,t.w. P. Roos, A. van Scheyen en H. Vriesman, kwamen terug uit de Oost en werden onder grote belangstelling begroet door de burgemeester en de heer D Mooy, onder de vrolijke muziek van het harmoniecorps. Het hele dorp scheen te zijn uitgelopen, het was zo druk, dat men zich in Amsterdam waan del waar ae waterleiding komt te springen. Het blijkt dat dtze schade door het Waterleidingbedrijf wordt vergoed. Wat betreft de vraag door dezelfde omtrent de bomen aan de Barsingerweg hierin zal 't advies van het Staatsbosch beheer worden afgewacht. Voorz. Schenk betuigde zijn dank voor de prettige bespreking, waardoor het hem in deze door hem geleide le Poldervergadering zeer gemakkelijk Is gemaakt. Erete toonstellinq Tjerk Boiiema A sterdam Op 21 Juni 1950 zal het tien jaar ge leden zijn dat .Tjerk Bottema. tijdens het uitwijken voor de Duise legers, die Frankrijk overromplden. aan boord van een vluchtelingenschip buiten dc haven van Bordeaux, door oorlogshandelingen der Duitsers, werd gedood. Hierdoor was het deze blijmoedige mens en ge maal kunstenaar, met het offer van zijn leven voor goed onmogelijk ge maakt, de strijd voor het behoud van grote geestelijke waarden voor de mens heid, voort te zetten. de t' tussen de beide wereldoor logen verscheen een indrukwekkend aantal tekeningen van zijn hand, die getuigden van zijn grote visie op het wereldgebeuren. Hij behoorde tot de eersten die het gevaar van het opkomen der Teutoonse barbarismen onderkenden en zich in de voorste gelederen schaar de om dit gevaar te keren. Het zou ge tuigen van gebrek aan eerbied voor onze beschaving indien zijn vrienden, ;n deze naoorlogs: tijd, de herinnering aan hem en de betekens van zijn werk voor de opkomende generatie eveneens zou den doen verdrinken in de golven bij de Franse kust. Tjerk Bottema. van Friese afkomst leefde een aantal jaren in het dorp Schoorl, was een der beeldende kunste naars, welke behoorde tot de groep schilders waarjit de Bergense school ontstond en vestigde zich later in Pa rijs. De Alkmaarse schilder Piet Stenne berg, die zitting heeft ia het comité „Eretentconstelling Tjerk Bottema', ont ving, nu ongeveer dertig jaar geleden, van deze begaafde kunstenaar de eerste aanwijzingen in de teken en schilders techniek. Van 21 Juni toi en met 2 Juli a.s; zal in het Stedelijk Museum van Ara sterdam een expositie gehouden worden" van het werk van Tjerk Bottema, waar heeft. ever men in Nederland de beschikking Gouden jubileum van de heer M N.Burkunk Vrijdag had in het Gulden Vlies te Alkmaar de viering plaats van het feit dat de heer M. N. Burkunk vijftig jaar geleden in dienst trad van de n.v Noord Hollandse levensverzekering mij Er wer den vele vriendelijke woc #Jen gespro ken. o.m. door de directeur van de le vensverzekeringsmij., de heer H J M Hofstee, die de jubilaris bloemen en 'n radio aanbood, door de chef de bureau de heer Nijdam, die namens het perso neel een antiek tafeltje aanbood. Nadat door twee employés een gedicht was voorgedragen en mr de Vos tot Neder veen Cappel namens de mij. van handel en nijverheid de jubilaris een gouden medaille had overhandigd. behoorde deze plechtigheid tot het verleden. Tafeltennis Egmond sloeg DSS Vrijdagavond zijn in de Alkmaarse Vondelsschool een aantal wedstrijden gespeeld tussen de Alkmaare tennisver enig mg DSS en de Egm. vereniging 21 19. Dit was een zg. stedenuitwis selingswedstrijd. In het begin liet het zich aanzien, dat de Alkmaarse vereniging de overwin ring zou behalen, maar na twaalf wed strijde was de stand gelijk Toen er nog twee wedstrijden gespeeld moesten worien, stonden de Egmonden voor met 10—8, doch dit zou niet lang duren, want de laatste twee wedsrijden werden door de Alkmaarders gewonnen. Een besllssingswedtr.Jd in twee games werd gewonnen door de Egtnonders. die hier door met de overwinning naar huis. gin gen. Het was een spannende strijd, die met veel enthousiasme gevoerd werd: de wedstrijden, die door de Alkmaarse tal 1'ennisvereniging DSS georganiseerd werden, droegen een zeer sportief ka rak ter. Zes Britse soldaten werden ge dood en drie gewoud toen een afde ling van 40 verzetstrijders Zaterdag ee*~ patrouille in het gebied van Am pang (Perak) overviel. Een verzets man werd gedood. IN DE RAAD der gemeente Oude Niedorp is het voorstel aan de orde gekomen om in samenwerking met de gemeenten Hoogwoud, Winkel, Bar- singerhorn en Nieuwe Niedorp over te gaan tot het bouwen van een aan tal Bouma woningen. De andere gemeenten waren een weinig geheimzinniger met het be handelen van deze materie en naar alle waarschijnlijkheid is de zaak daar in comité besproken. Het is natuurlijk mogelijk, dat dit veiliger is geweest, want uit de woorden van voorzitter Kolkman konden we wel opmaken, dat men zich maar niet blij moet ma ken met een dode mus. Er schijnt in dit jaar heel weinig kans te zijn dat er iets van komt. Als er tenminste iets van komt. In de Streek gaat het plan helemaal over en het zou ons niet verwonderen, of ook in de door ons hierboven genoemde gemeenten zal er weinig van komen. De gemeentebesturen kunnen dan tevreden zijn. Ze hebben hun best ge daan om tot woningbouw te geraken en kunnen dus tegenover hun kiezers verantwoording afleggen. Ze onigaan het verwijt dat ze in slaap waren terwijl het tijd was om te waken en ze ontlopen bovendien het gevaar, op gescheept te geraken met woningen, die niet zo erg aanlokkelijk zijn en die naar het ons voorkomt, over en kele jaren, als de woningnood wat ge Het wa« zeven uur toen de wedstrijd die door meer LSVV.. dan Alkmaar supporters werd bijgewoond, begon. Het was al direct te zien, dat het hier een zwaar gevecht zou worden om de laatste plaats op een na. maar die desondanks degradeert. Als we een overzicht moeten geven over het spel der beide ploegen in deze strijd, dan moeten we zeggen dat er van bei de kanten hard gewerkt is voor de overwinning. L. had dit voor dat zij aan een gelijk spel genoeg had, maar het mocht haar niet gelukken de staud blanco te houden. Alkmaar was en is in deze sportieve strijd de "best spelende ploeg gebleven, al waren de aanvallen van L. soms ge vaarlijk. Maar aan schuttters ont breekt het L. volkomen in de voor hoede, wat jammer was voor jle hard werkende achterhoede Over de wed strijd het volgende: Van beide kanten kwamen de aau vallen, al waren die van A. veel ge vaarlijker. Er zal ongeveer 40 min. gevochten zijn door beide ploegen, als een bal door de L. keeper uit bet doel geslagen wordt, maar ouruid- .dellijk weer door een A. speler hard wordt ingeschoten. In het A. kamp was de vreugde algemeen en deze baf was dan ook verdiend. Tot aan de rust kwam hierin geen verandering er het valt te begrijpen dat de L. spelers wat ontmoedigd om de thee gingen. Na de rust geleek het erop, dat L iets beter zou gaan spelen en ook de keeper maakte ee t meer soliede in druk. Maar A. liet zich niet ontne men wat «ij gewonnen bad en be heerste het veld Verschillende cor ners werden op het L. doel genomen, maar deze waren over het algemeen slecht en werden meest achter gescho ten. wat voor L. een gelnk was. Dat Leek aait de aansporingen om in ae voorhoede te &aau spelen, geen ge hoor gaf, wan heef goed bekeken, want anders was de stand zeker op 2 of 3 komen te staan. De laatste minuten werd er verwoed gestreden maar alhoewel L. iets meer in Je meerderheid was. de uitvallen van A. waren en bleven gevaarlijk. De staud was dus 1-0 toen de A. spelers dol van vreugde het veld verlieten President Alkmaarse rechtbank: Ook dit jaar werd mij gevraagd iets te schrijven ter aanbeveling van de na tionale collecte voor het reclasserings werk te Alkmaar en in dit gehele ge gewest zal plaats vinden op Zaterdag 17 Juni o.s „de zogenaamde Reclasse ringsdag" Dat de opbrengst van deze collecte bevredigend mag heten sinds zij jaar Iijks plaats vindt, bewijst, dat een groot deel van de bevolking begrijpt waarom, voor dit werk een beroep op haar wordt gedaan. Dit deel behoeft niet meer te worden bereikt met aanprijzin gen of verklaringen. Hoeveel bevredigender zouden echter deze inzamelingen zijn wanneer ieder zonder uitzondering zijn plicht begreep zodat de opbrengst werd vertienvoudigd En waarom niet? Dat er jaarlijks enorme bedragen worden besteed aan politie, rechtspraak en gevangeniswezen raakt ons allen. Het is daarom ook niet on redelijk, dat iedereen naar draagkracht dit gewaar wordt als belastingbetaler. Maar ligt het niet evenzeer voor de hand, dat misdadigheid met deze midde len alleen niet bstreden wordt en dat er nog iets meer moet gebeuren? Nie mand is gediend met stijgende crimina liteit, overvolle gevangenissen en ont moedigde, ontevreden, wederom tot misdrijf geneigde ontslagen gevanpenen. Welnu door het steunen van deze Collecte helpt u mede om deze categorie van onmaatschappelijke medeburgers zo -o-r!i; n> - Nederland op dit gebied werkzame in stellingen kunnen niet zonder uw steun ook al worden zij van staatswege ge subsidieerd. Zij streven ernaar hun moeilijk werk zo deskundig, zo degelijk mogelijk en op trede basis te verrich ten. Zij kunnen wijzen Op goede, soms zelfs verrassende resultaten en zij be schikken over een grote schare van er varen onvermoeide medewerkers. Denkt met, daj het zonder uw bijdrage ook wel zo zal blijven en dat anderen er wel voor op zullen komen. Want als ge zo denkt, denkt ge "on Nederlands. Is het niet steeds onze trots geweest, en terecht, dat in dit land niet alleen de armen en ziekenzorg, maar ook de kin derbescherming en reclassering daarom op hoog peil stonden, omdat diegenen, die dat kónden doen de geldelijke offers ook brachten? Laat dit zo blijven en laat het jaar lijks duidelijker zijn door een stijgende opbrengst, dat zelfs een zuinige en in veel opzichten verarmde bevolking toch haar eerste plichten niet vergeet. A. D. van Regteren Alten, Pres. Arr. Rechtbank te Alkmaar. e>» het degraderende elftal met gebo gen hoofd het veld verliet. Hoe is het nu mogelijk dat L. In twee jaar tijd tweemaal degradeert; De fout zit volgens mij hierin, dat de L.-ploeg het in de meeste wed strijden heeft laten zitten. Werkelijk in de we-i\..ijd tegen Alkmaar is ge vochten om de overwinning. Maar als da*. alleen in de laatste wedstrijd ge- dsau wordt dan is het te laat. Er zal iets moeten gebeuren om L. weer omhoog te trekken en de spelers zul len zich stuk voor stuk bewust moe ten worden, dat er dan wat anders moet gebeuren dan tot nu toe. Ten eerste trainen en nog eens trainen. Oude spelers er uit met alle respect voor datgene wat zij gepresteerd heb ben om L. er nog weer bovenop te heplen. Er moet een verjongde ploeg komen van jo- gens. Jongens die er wat voor over hebben en die bereid zin, het gaat zo het gaat. L. weer omhoog te halen. Mooiweer voetballers, geeft u nl*>t op als lid daar hebben wij niet aan Jongens die Zaterdags het borreltje en het veelvuldig roken niet kunnon laten, blijft weg van alles was sport Is. Wij moeten een elftal krijgen, dat niet onder dwang van de elftalcom missie of trainer staat, maar dat zich zelf onder dwang kan houden. Waarvan de jongens er iets voor o- vei hebben, het kost wat het kos', LSVV. terug t- geven waar Langc- alles in te zetten om Langedijk een dijk trots is. En dit is te bereiken. Laten we hopen dat dit het volgend jaar bewaarheid wordt. T.v.Z Stichting geestelijke Volksgezondheid Met ingang van 1 Juni 1950 is bij de stichting voer Geestelijke Volksge zondheid in Noordholland een afdeling voor school en beroepkeuze en voor bedrijfspsychologie in het leven geroe pen. Bij deze afdeling, die in een reeds lang bestaande behoefte voor deze om geving voorziet, zal men op grond van deskundig psychologisch onderzoek ad viezen verstrekken ;aang&ande de keuze van school of beroep. "Ook bestaat er de mogelijkheid voor bedrijven om ad viezen te verkrijgen bij sollicitaties en andere problemen van bedrijfspsycholo gische aard. De afdeling staat onder leiding van ae psycholoog drs P E Boeke. Het spreekuur wordt gehouden des Vrijdagsmiddags van 2—3 uur aan het Bureau van de Stichting, Kennemerstr. weg 1C3. Alkmaar, telefoon 3640, of telkens na schriftelijk of telefonisch ge maakte afspraak. IX ME.H0R1AM A. «LAS. Na een langudrige ziekte is te Nrd. scharwoude de heer A. Glas overle den in de leeftijd van 58 jaar. Ongeveer een half jaar geleden moest de heer Glas een ernstige operatie ondergaan en hoewd er aanvankelijk neg enige hoop was, dat hij zou ge nezen, is dit helaas niet uitgekomen. De heer Glas, die tuinbouwer van beroep was, intersseerde zich tijdens zijn leven voor de organisatie op tuin bcuwgebied Zo had hij zitting in het bfstuur van de vereniging Tuinbouw- belaug. Daarnaast leefde hij mee met het wel en wee van dc Ned. Herv. kerir. Het vorige jaar werd hij tot ouder ling benoemd, docli als gevolg van zij;: ziekte moest hij dit werk aan an deren overlaten. Thans is aan dit werkzaam leven een einde gekomen. Het laat een lege plaats achter, in de eerste plaats in zijn gezin. We hopen, dat zijn vrouw en kinderen de kracht mogen vuulon, dit grote verlis dragen. lenigd is, voor verschillende gemeen ten niet anders zijn dan een schip van bijleg. Wie zal, als er ook maar even iets andere te krijgen is, in een blokwo- ning gaan wonen, die ongetwijfeld wel iets goeds heeft, maar waar tegcu heel wat bezwaren ook zijn aan te voeren. Vooral, omdat de opzet van de betrokken woningen klein is. Re kent u zelf maai- uit: Het voorfront van dit soort woningen is ongeveer twintig meter. Op die luttele afstand zitten vier gezinnen samengeperst. Dat kan goed gaan maar gezien dc aard van het beestje kan het ook er t beroerd gaan. Een moeilijkheid is ook al de tuin, die er achter hoort te komen, de in gang, waar nog al een en ander over te doen zal zijn en er is nog wel een en ander. Maar wie durft deze bezwa ren naar voren te brengen? De wo ningnood is immers groot en de toe- slanden van samenwonen, waarop de heer Tromp terecht doelde zijn nog beroerder en minder aanvaardbaar dan de toestanden in blokken van vier ooit zullen worden. En daarom moeten we ten slotte op het ogenblik de Minister ook dankbaar zijn, dat h>: de gelegenheid schept tot bouwen te komen. Als we tien jaar verder zijn maken we ons sterk, dat we de fiolen van onze toorn over blokwoningen en montagewoningen zullen uitstorten. Maar dan zullen ze toch nog enkele tientallen jaren meemoeten. Wat ons echter trof was de samen werking die er op dit gebied tussen deze verschillende gemeentebesturen was. We hébben ons afgevraagd, of die samenwerking weer zal eindigen als het plan van de baan is. Dat zou jammer zijn, want er zou door samen werking wel een en ander te bereike i zijn. Als we alleen maar een? 7 H»nken aan de mogelijkheid van 60 blokwoningen rond een genoeglijk plein te bouwen, waardoor een hele nieuwe dorpskern zou ontstaan, waar aan nog een bepaald cachet zou kun 1 nen worden gegeven. Dan had men tenminste een plaats waar een bepaal de stijl werd toegepast .terwijl in dien deze zestig woningen er zouden komen, het er de schijn van heeft, dat ze van uit een vliegtuig hier en daar zijn neergesmeten. Maar welk raadslid denkt er zo internationaal, dat hij de kleine ge meentebelangetjes op zij zet en het algemeen belang het eerst laat spre ken? Dat is immers met zo veel din gen zo. In de verschillende gemeen ten zijn plannen om te komen tot 't bouwen van een rusthuis voor ouden van dagen. Wat zou er voor die ge meenten iets moois te maken zijn. in dien ze de handen in elkaar sloegen. Maar dan komen die kleine gemeen telijke grenzen om de hoek kijken. In welke gemeente zou dat korrtcn te staan? Zou die gemeente dan rtïet sterk bevoordeeld worden? Dan" is niet meer primair de vraag: H- bj'en gen we onze ouden van dagci het best order dak. dan spreekt het zoge naamde gemeentebelang mee. Heeft u wel eens een gemeentegrens gezien? Wij nooit. Maar toch ondervinden we genoeg last van dat nare lijntje dat er op de kaart nu eenmaal wel is Dat is een heel uitstapje geworden, van de woningbouw via het plan Bou ma naar een beschouwing over het te kort aan ruime blik. En toch zit er verband tussen het een en 1 Woningen met een te beperkte in houd nietwaarEn vult u de rest zelf maar aan.' Bedrijfsvoetbal STANDEN VAN HET ALKMAARSE BEDRIJFSVOETBAL Chevrolctboys SOVA Hooge Huys Ringers I Lichtbedrijven Telefonie* Povay Reiniging Slagers Postiljon Alkm. Courant 4 2 2 0 9-3 6 3 2 1 0 7-2 5 4 1 3 0 8-4 5 4 2 1 1 5-3 5 4 2 1 1 4—5 5 3 1 1 1 5—5 3 4 0 3 1 2-3 3 3 0 2 1 3-4 3 0 2 1 2-5 7 2 0 1 1 2-5 1 4 0 1 3 3—11 F Afdeling B Elack Boys APSV li Conijn BBC I Nagengast Hulstkampboys Krom VIVO boys Melkboeren Perzifo Afdeling C Stoel Rhodesia Centra Notenkrakers Fordboys ebc n Ringers II POA T astinaboys Povay II 9-1 5-2 7-6 15-9 7—8 9-5 2-2 8-12 2 6-11 2 6-12 1 2 4 2 2 2 1 0 0 0 *0 0 0 0 6-4 1 13-5 I 6-1 1 7—5 2 9-9 1 4-4 1 4-6 2 3-7 3—10 1-11 In het programma voor de volgende week is het volgende gewijzigd: Telefonia—Hooge Huys wordt niet ge speeld op 12 Juni .doch op Vrijdag 16 Juni, terrein Randers om 8 uur en POAPovay II niet op 16 Juni, maar op Maandag 12 Juni .terrein Soorioark O om 6.30 uur.

De Vrije Alkmaarder | 1950 | | pagina 2