ikinaaidei' N.-HOLLANDSE PERS 1945 In Helsinki zwoegi men voor OS. 1952 En de Finnen zullen zeker op tijd gereed zijn! Ballonvaarder hing buiten mand aan sleepkabel Zuidlaarders schaften zich even een stoomcaroussel aan de Telex tikt... .JuMf WOENSDAG H JKÜ 1950 W - tu,<- ZESDE JAARGANG NUMMER Uitgave Stichting „De Vrfle Alkmaarder" Exploitatie N.V. Sprekend Papier, Alkmaar Abonnementen'f 0.30 per week f 1.25 per maand f 3.65 per kwart, bij vooruitbet Advertenties 14 ct. p. mm., familieberichten 18 cent Bij contract aanzienlijke korting Verantw. redacteur: J. v. Zoonen I Bui jau: Ridderstraat, hoek Oudegracht Tel. K 2200!I971 Tijdens oen trip langs do verschil- lende stadions on sportterreinen, wel ke wij in gezelschap van enkele ver- tegenwoordigers van het Finse Olym pisch comité maakten, zijn wij tot de overtuiging gekomen, dat er thans - twee jaar vóór de spelen - niet al leen reeds veel gereed Is, maar er hard gewerkt wordt om de laatste hand te leggen aan de technische en organisatorische voorbereiding der spelen. Naar men weet worden de spelen van 19 Juli tot 3 Aug. 1952 gehouden, maar het organisatiecomité heeft het recht een langere periode te nemen, indien de vcorwedstrijden voor voet- ba' waterpolo hockey en basketball nodig mochten zijn. De athleten, trai ners en officials zullen worden onder gebracht in een nieuw Olympisch dorp dat ongeveer 2.5 km. buiten het centrum van de stad zal liggen. 15 Huizen van drie of vier verdiepingen hoog zullen in een bosrijke omgeving worden gebouwd, plaatsbieden aao ruim 5000 personen. Mochten meer athleten, trainers en officials naar Helsinki komen dan zal het dorp nog worden vergroot. De pers zal worden ondergebracht in twee enorme stu dentenhuizen, die in de zomer toch leeg staan. Men rekent daarbij op 1000 journalisten, radioverslaggevers en fotografen. Het grote Olympische stadion ió vrijwel gereed. Ben schitterend voet- Nieuws van dag tof dag IN TERBAND MET dc toestand in de sigaren industrie is de regering voor nemens een wettelijke maatregel van tijdelijke aard voor te stellen, waar bij sigaren worden vrijgesteld van omzetbelasting. Deze maatregel zal, tezamen met maatregelen door de in dustrie zelf te nemen, moeten leiden tot prijsverlaging van sigaren. Voorts za. de regering, teneinde de verhouding op sigaren en sigaretten meer in overeenstemming te brengen met die van 1949 en bovendien de ver eiste budgetair compensatie te ver krijgen, tevens voorstellen de omzet belasting van de duurdere sigaretten te verhogen. HET NEDERLANDSE motorschip Delft Is gistermorgen als het 2000e schip van dit jaar de Amsterdamse haven' binnengelopen. Het vorige jaar werd ditzelfde aan tal bereikt op 26 Juli. ZOALS REEDS eerder werd aange kondigd zal een mobiele eenheid van de kustverdediging van de Britse marine gedurende een Summer Crui se in de Noordelijke wateren van 12 Juni tot 23 Juni te Den Helder ver blijven. Van deze aanwezigheid der Britse schepen zal gebruik worden gemaakt voor het houden van oefeningen met eenheden van de kon. marine in de omgeving van Den Helder. DE EERSTE ZITTING van het twee de na-oorlogse parlement van de Sow jet-Unie, dat in Maart werd gekozen werd gisteravond in de grote zaal van het Kremlin geopend. Het parlement (opperste Sowjet) telt 1.316 leden en omvat twee ka mers: de raad der Unie en de raad der nationaliteiten. DE IRAAKSE regering heeft besloten de verklaring van de drie grote wes telijke mogendheden betreffende wa pens voor het midden-oosten te ver werpen, aldus heeft de Iraakse pre mier te Alexandrie verklaard. GISTERMORGEN HEEFT prins Bei n hard in zijn hoofdkwartier in De Zwaluwenberg to Hilversum een de putatie van de 7 Decemberdivisie ont vangen, die aan de prins een speciaal exemplaar overhandigde van het ge denkboek, dat over deze divisie is ver schenen: het boekwerk „Wij werden geroepen" geschreven door Alfred van Sprang. regent esF zonneschijn Veranderlijke bewolking met enkele verspreide omweersbuien. Zwakke tot matige wind, hoofdzakelijk uit Weste Jijlre richtingen. Weinig verandering in temperatuur. ba' - eventueel hockeyveld ligt in t midden, daaromheen is een gravel athletiekbaan. Het stadion zal plaa's bieden aan ongeveer 70.000 töeschou wers, Vlak achter het stadion ligt 't zwemstadlon, dat reeds klaar is, al leen de inaehin?s voor het pompen van het water zijn nog niet gearri- ^uitlaatgassen zal veerd. Naast het Olympisch stadion ligt de tentoonstellingshal, welke op het ogenblik wordt uitgebreid en plaats a?n 13000 toeschouwers zal kunnen bieden. De hal zal bet centrum vóór het boksen, gewichtheffen en de gym nastiek zijn, wellicht ook voor het schermen. Roei- en kanobanen liggen onder de rook van de stad, op eon van de vele inhammen tussen de ei landen, terwijl het Olympisch zeil- programma juist buiten de haven zal worden afgewerkt. De wielerbaan is reeds klaar. De oppervlakte is van ruw cement, ce lengte bedraagt 400 meter, met zeer korte rechte eind-m en flauwe bochten. Talrijke bijvelden, oefenterreinen enz. zijn reeds aange legd en ook voor de paardensport *ts spring- en oefengelegenheid aanwezig B"zonder gunstig in Helsinki is de omstandigheid, dat alle stadions en terreinen dich- *>ij elkaar liggen. KLM beproeft nieuw uitlaatsysteem Naar wij vernemen is de KLM op het ogenblik bezig een nieuw uitlaat- "vsfeem in de praktijk te toetsen. Zij Is de eerste luchtvaart maat schappij ter wereld die dit doet. Het uitlaai- systeem is door de Lockheed vliegtuig fabrieken ontwikkeld, na grondige proefnemingen. Dit systeem komt hierop neer, dat de uitlaatgassen worden verzameld in een verzamelring. Deze ring heeft 'n vijftal recht naar achteren gerichte straalpijpjes. Door de naar achteren strooiende de kruissnelheid v?n het vliegtuig, dat uitgerust is met motoren voorzien van dit nieuwe systeem, kunnen worden verhoogd. Bovendien verwacht men dat de stijg snelheid van een dergelijk vliegtuig zal kunnen worden vergroot. Het nieuwe systeem is op het ogenblik in gebruik bij een der KLM-Iockheed Constellation-vliegtuigen. Sneeuw in Juni In een tweetal gehuchten nabij Ter Ape! vielen Vrijdagmiddag uit een donkere wolk plotseling enorme sneeuwvlokken, waartussen zich ha gelstenen bevonden, die menigeen dwongen om een snel heenkomen ie zoeken. De hui duurde slechts enke le minuten en zowel sneeuw als ha gel waren ~nel verdwenen. Dank zij de korte duur van de bui werd aan de gewassen vrijwel geen schade aan gericht. „Dag Annetje Lieve boodschap alarmeerde de Haagse politiemacht Zondagavond laat vond een Haagse agent een herenfiets geketend aan 't paaltje van een tramhalte. En die tramhalte stond tussen de verkeers weg naar Leiden en een diepe sloot, waarachter zich hos uitstrekt. En aan die fiets zat een briefje met lie' opschrift „dag Annetje". Sjonge, da's niet pluis, dacht de agent. Hij alarmeerde op grond van deze afscheidsminnebrief andere agenten er recherche Men verscheen met 'o dreg ten tonele. En zo werd op deze schone, zij het wat winderige, zomer avond gezocht naar de resten eens be droefden minnaars. Met veel moeite werd een naam plaatje aan de fiets ontcijferd. De pa pa van de verdwenen minnaar haal de de schouders op bij het vernemen van een mogelijk drama. Hij gaf het adres van de geliefde van zijn zoon op. En ziet, Annetje werd gevonden. Zij ontving het verhaal met een op gewekte schaterlach. Dat briefje had zij zelf geschreven. Dat zat zo: haar Weer prikkellectuur In beslag genomen Nadat op 5 Juni 1950 door de ze denpolitie een tweetal uitgevers van tijdschriften di~ aanstotelijk voor de eerbaarheid worden geacht, waren aangehouden, waarna proces-verbaal tegen hen werd opgemaakt, is Zater dar eenzelfde actie ondernomen tegen tvee uitgevers van een soortgelijk blad. Wederom werd een hoeveelheid mrteriaal in beslag genomen, waar order 14000 exemplaren van de ver schenen numn ers. Ook deze verdach ten zullen voor de justitie worden ge lei In totaal is thans opgetreden le gen de uitgevers van zeven tijdschrif ter, waarbij in het geheel 43000 exem plaren in beslag werden genomen. verloofde gaat nogal eens naar Lei den. Hij fietst van het ouderlijk huis naar de tramhalte en ketent zijn ve hikel daar vast om verder met de tram te gaan. Zondagavond zag An netje de fiets staan en hing er als Me ve groet het briefje aan. Twee woor den: „Dag.,.. Annetje". „Dag juffroviw Annetje", zeiden de politiemannen beleefd. Men rukte in, de inmiddels ten tonele verschenen politiehond incluis. Dit maal geen drama. Hachelijk avonluur De ballon, die Zondagmiddag ter ge legenlieid van het Yarafeest te Hil versum is opgestegen, heeft een ha chelijk avontuur beleefd. Door de krachtige wind dreef de halion, die bemand was met het echtpaar Boes man, de heer de Tos Klootwijk en Jan de Troye, snel af in Zuidweste lijke richting. Toen men te veel naar zee afdreef werd besloten bij Geervliet, tussen Rotterdam en Brielle, een landing uit te voeren. Alle voorbereidingen hier- Tegen Tante Bertha xes jaar geëist De officier van justitie bij de bij zondere strafkamer van de Amster damse rechtbank eiste gistermorgen tegen de 52-jarige Rotterdamse B. Kooyman, bekend als tante Ber tha een gevangenisstraf voor de tijd van 6 jaar met aftrek en ontzet ting uit de kiesrechten voor de tijd van 10 jaar. Verdachte heeft drie jaar in voorlopige rechtenis gezeten In eerste aanleg was ze door de Rot- rerdam8e Kamer van het voormalige Haagse bijzonder gerechtshof tot 6 jaar veroordeeld. De bijzondere raad van cassatie verwees de zaak voor een nieuwe behandeling naar Amster dam. Invalidewagen door auto aangereden Invalide wagon werd aangereden Op de rijksweg Amersfoort-Apel- doorn onder de gemeente Stoutenburg reed gistermorgen een driewielig mo torrijwiel voor invaliden tegen een luxe auto. De bestuurder van de drie wieler en zijn vrouw werden op de weg geslingerd. De 61-jarige vrouw uit Rotterdam was op slag dood, haar 63-jarige eehgeuoot is in ern stige toestand naar het ziekenhuis te Amersfoort vervoerd. Beide voer tuigen werden zwaar beschadigd. Het ongeval zou zijn veroorzaakt dbordat het motorrijwiel op een ger geven moment begon te slingeren en de luxe auto een aanrijding niet kon voorkomen. Voor de zomergasten „Jammer" oordeelden enkele inwo ners van het Drentse dorp Zuidlaren toen zij kortgeleden ergens een stoom caroassel vonden, die voorbestemd was om door slopershand te vallen. Jarenlang had het etablissement luis ter bijgezet na i tal van kermissen, vaak was liet daar het „piece de mi lieu" geweest, maar achde roem van „de stoom" is verbleekt. Sic tran sit gloria mnndi De Zuidlaarders blefen bij hun oor deel en ze „zagen er wel iets in". Ze staken de koppen bij elkaar, gooiden botje bij botje en werden voor de som ma van f2000 eigen?ars van de hele installatie. Met hulp van een plaats genoot die „er verstand van had" werd de zaak in de tuin van Huize En+inge in elkaar gezet. Er was een as gebroken maar een machinefabriek leverde een nieuwe. Er waren honderden lampjes stuk, maar ook die waren wel te krijgen. Tientallen volijverige jonge Zuidlaar ders hanteerden grote poetslappen en koperspoets was een artikel, dat plot seling hoog in de markt lag. De ia- richting kreeg weer glans en kleur en Zaterdag werd proefgestoomd. De volijverige medewerkers kouden naar haytelust grati draaien en nu is „de stoom" een attractie voor de zomer gasten, die Zuidlaren elk jaar pleegt te .ontvangen. De initiatiefnemers hopen binnen niet al te lang- tijd eigenaars te zijn van een geheel „vrij" gedraaide stoomcaroussel. Men is al benieuwd waarmee zij een volgende keer weer thuiskomen. JONGETJET TERDRONKEN Spelenderwijs geraakte een zesjari ge jongen in Schiedam te water. Een met hem spelend meisje maakte on middellijk alarm, doch het duurde nog enkele minuten eer een aantal mensen ter plaatse was, die er in slaagden het knaapje op te sporen. Kunstmuti ge ademhaling mocht niet meer baten Uit Amerika komen gewoonlijk sch'-'nbaar ongelofelijke berichten. Maar het nieuwtje, dat hieronder volgt, grenst aan het schier onmoge lijke en toch is het waar. Een 35-tal koeien, die allen dicht bij elkaar ston den in een weid» bij New York zijn bijeen onweer door een enkele bliuk- semschicht allen gedood oIn Cen traal- en Oost-Japan staan meer dan anderhalf duizend huizen blank en de gezwollen rivieren hadden drie bruggen vernield. Een persoon is om het leven gekomen oIn Noord- Portugal hebben zware onweders o- verstromingen veroorzaakt o2 cou-autenverkcpers die per vliegtuig de Zondasgeditie van een gewestelijk blad aan plattelandsabonne's rond brachten, zijn met hun lichte vliegtuig je In Amerika neergestort en om het leven gekomen, doordat een vleugel een boortoren raakte. oEen Ca- nrdees passagiersschip met 400 vi- cantiegangers is op een rivier iir aan varing gekomen met een vrachtboot Meer dan 25 personen werden ge wond. De schade is groot. o2000 ongehuwde mannen en vrouwen wen sen deel te nemen aan de „Week van de romance" welke in September in de Amerikaanse stad Whitley Bay ge organiseerd zaï worden. Ondermoer zullen huwelijksgeschenken en gra tis wittebroodsweken aan degenen ten deel vallen, die komen, verliefd raken en besluiten te trouwen. o Overigens haastte een ieder belang stellende zich, daar dit grote feest bijna uitverkocht is. oMet een reeks van feestelijkheden cn mani festaties heeft de bevolking van Hel sinki gisteren het 400-jarig bestaan vrn de stad gevierd. Een schoonheids koningin werd gekozen oEon Engelse vissersboot is bij de Ierse kus" door Ierse vissersboten bescho ten. Een kogel drong door de deur en verwondde de kapitein, die ijlings o- pen zee koos. oVerleden jaar re gende drieduizend gediplomeerden van de universiteit van Illinois door nat, toen zij in optocht trokken naar de plechtigheid ter gelegenheid van de promotiedag. De regering laat nu enkele uren voor de plechtigheid 'u radarscherm bij de unnversiteit op^ stellen, dat elke naderende llhi regi streert oHet heeft op Curacao zelden zo veel en zo langdurig gere gend als de laatste dagen. Talrijke huizen zijn onder water gelopen o Een 15-jarige knaap in een Ameri kaans stadje heeft zich Zaterdag ia het bijzijn van zijn vriendjes gedood bij het Russische roulettespel, e«n kans spei wa rbij men in de trom mel van een revolver een enkele ko gel doet. Vervolgens laat men de trommel draaien. Zonder te kijken waar de kogel zit, richt men de re volver op de slaap en haalt de haan over. Meestal slaat de haan op een vakje waar geen kogel zit. De jon geling heeft echter geen geluk gehad —oAan de hand van een volkstel ling, welke in geheel het westelijke halfrond is gehouden, blijken de lan den van Noord- en Zuid-Amerika on geveer 325 millioen mensen te bevat ten. De bevolking neemt in Noord-A merika met twee millioen zielen pór jaar toe oEnkele hooggeplaatste nationalistische Chinezen op het el- land Formoza, die spionneerden voor de communisten zijn met de kogel te rechtgesteld oDe Russische com munisten beschuldigen de Amerikaan se bezettingsautoriteiten van een plan om één millioen Duitsers rechteloos in koloniale slavernij te voeren. O- verigens kennen we de waarde vin Russische beschuldigingen. oHet muzikale Holland-Festival zal op 15 Juni geopend en ingeluid worden. toe werden getroffen. Een krachtige grondwind, van circa 40 km. per uur veroorzaakte moeilijkheden. De lan ding vereiste bij die sterke wind het uiterste van de bemanning. Toen de ballon met een harde slag op de grond was neergekomen, ging deze onmiddellijk weer omhoog. De lieer de Tos Klootwijk, die zich juist even bukte werd van een hoog te van enkele nieters nit de mand ge worpen. Hij had de tegenwoordigheid Tan geest de sleepkabel te grijpen, maar werd dientengevolge door de stij gende ballon meegevoerd. Tot driemaal toe kwam de ballon weer aan de grond, ging steeds weer omhoog en bereikte dan een hoogte van 50 a 100 meter, de heer de Vos met zich meeslepend. „Gelukkig wa ren we met drie ervaren ballonvaar- ders aan boord" aldus de heer Boes man, „anders was het zeker niet zo goed afgelopen bij zo'n sterke wind". De heer de Vos heeft slechts enke le schrammen opgelopen. De aarde van Geervliets bodem zit aan de kle ren van de ballonvaarder. Beste ruil! Aan een van de loketten van het Aaltense postkantoor vervoegde zich een man, die, na enige lijd in de rij te hebben gestaan, de loketambtenaar kort en bondig te toennen gaf, dat hij het geld, dat nog op zijn spaarbank hoekje stond terug wilde hebben. „Ik ben van plan de boel op te ma ken" was zijn bescheid. De .potverteerder" kreeg echter zijn geld "niet, want de ambtenaar maakte hem duidelijk, dat om het laatste geld terug te krijgen een aan vraag moest worden ingevuld. „Is er misschien iemand, die mijn boekje wil overnemen" vroeg bij zich tot het publiek wendend, wie biedt er geld? Het spaarbankboekje kreeg een nieuwe eigenaar, die h-et hele geval voor f100 overnam. Toen het boekje werd geopend, bleek dal er nog geen f10 was ingelegd. Zendeling op Celebes vermoord Het Persbureau van de Nederlands Hervormde Kerk heeft bericht ont van een, dat op 5 Juni ds. Mollema In Zuid-Oost-Celebes door terroristen is vermoord. Nadere bijzonderheden ont breken nog. In 1933 werd ds. Mollema reeds af gevaardigti als zendingspredikant naar Celebes. Na 1940 heeft hij twee jaren gewerkt bij de Protestantse kerk in Indië In 1946 kwam hij met verlof naar Nederland, hervatte in 1948 zijn werk op Celebes. Zijn gezin moest toen in Nederland achterblijven. Tegen Ruehl en Viebahn 20 iaar geëist Gistermorgen werd voor de Bijzon dere Raad van Cassatie de behande ling voortgezet van het cassatiebe roep vande Krmiinalsecretaere Ruehl eu Viebahn die wegens hun optre den ieder tot 15 jaar gevangenisstraf zijn veroordeeld. Wat Ruehl betreft merkte de procu reur-fiscaal op, dat deze intelligente politieman nog steeds de tenlaste ge legde mishandelingen ontkent. Dat be wijst, aldus de procureur-fiscaal, het ontbreken van schuldbewustzijn. Deze omstandigheid en de ernst van de gepleegde misdaden zouden de doodstraf rechtvaardigen, die in Amsterdam is geëist, zo meende hij, ware het niet, dat R. de eerste is geweest, die aan de Nederlandse jus litie inlichtingen heeft verstrekt over de Silbertannemoorden en daardoor de sluier heeft opgelicht, die over de ze atcies hing. De procureur fiscaal concludeerde dat een gevangenisstraf van 20 jaar hier de juiste straf is. Dezelfde straf wilde hij ook gege ven zien aan Viebahn. Uitspraak op 26 Juni a.s. Krantenauto in brand Zeventienduizend krantenlezers moesten het gisterochtend zonder het Zondagsnieuws stellen omdat de au to van het dagblad „Trouw" die cou ranten naar het noorden van ons land zou vervoeren, ongeveer ter hoogte van het paleis Soestdijk te circa vijf uur, in brand is gevlogen. De chauffeur, die toevallig omzag hij had nog niets bespeurd - kwam tot de ontdekking dat zijn lading al in brand stond. Tienduizend Trouw- lezers en zevenduizend ahonne's van de volkskrant blijven dientengevolge van hun ochtendblad verstoken. Uit de Zuid-Willemsvaart to Hel mond is gistermorgen het lijk opge haald van do ongehuwde petroleum- venter Smits die reeds sinds Vrijdag werd vermist. Hij is afkomstig uit Mierlo en ongeveer 40 jaar oud. Theorie en practijk HET SCHRIJVEN van de heer Lont betreffende het lidmaatschap van confessionelen van een op te richten coöperatieve zuurkoolfabriek was vol komen juist. Er viel niets tegen in te brengen. Een coöperatieve insie.1.- die in haar vanen zou schrijven, dat ze niet toegankelijk is voor mensen van Katholieke, Christelijk Gerefor meerde of Nederlands Hervormde zij de, zou zich onsterfelijk belachelijk maken. Het zou bovendien zeer on behoorlijk zijn. Want een coöperatie ve instelling is een handelszaak. Het doet er niet toe of die coöperatie zich bezig houdt met de aankoop van kunstmest of de verkoop van kruide nierswaren, met Kunstmatige insemi natie of met de afzet van pootaard- appelen, de doelen zijn uiteindelijk van commerciële aard en het geeste lijke behoort er ver van te blijven. We zouden zo zeggen, dat is een theo rie, waar niemand ook maar enig be zwaar tegen kan hebben. De theorie dus, dat ieder Nederlander lid kan zijn van onverschillig welke coöpera tieve vereniging. Het ware te .vemen, dat re prak'ijk op deze theorie klopte. Want dat is belaas niet zo. Lr zijn tal van coöpe raties die van het s'andpun» uitgaan, dat niet alle Nederlanders ui ktinren worden van die coöperatie. En wel licht is daardoor in het artikel over de stichting van een coöperatieve zuurkoolfabriek de denkfout gemaakt dat confessionelen nie. tot het lid maatschap werden toegelaten. Dat er dus gcstichi zo-.i wnroci. ter. huma nitaire coöperatie >ór bereiding van zuurkool. Gelu zijn we m ons land nog niet :o ver gtkemen. Niet alleen heel Neaeiland zou zich de Luik vasthouden, als daar ae brikjes zuurkool of spinazie aan de markt kwamen, voorz »-n van het opschrift: Gefabriceerd onder humanistisch toe zicht in fabitefr-a cp coöperatieve hu r.ianistischs grondslag. Waarschijnlijk zou de hele wereld cr om g ."Ónzen. Zo consta'eren we Jus, dat hei meo retisch niet mogelijk ss om- '.o. d?rge M'ke dwaasheden ie komen. Maar hoe staat het met do prat rijk.? I? cr niet od alle gebied in o:-s and een swtv'ge scheidsmuur opgetrokken* Wordende bokken niet zorgvuldig van de scha pen gescheiden? Z er» we nie! op alle mogelijke gebiod, dat mensen van n gelijke levensovertuiging zich organi seren niet alleen om die overtuiging te belijden cn <e te'even. maar cok v-anneer er geen enkel motief is voor versnippering en versplintering en die alleen maar to*. schade aan net algemeen kan leiden? Is er iemand, die lacht als er sprake is van contes sionele coöperaties? En nu zullen com migen uwer uï'rccpen: Ho even. ge draaft door. Van een coöperatieve confessionele organisatie kunnen ook andersdenkenden lid worden. Theorie en praktijk. Gij zult in som mige van deze organisaties misschien worden geduld. Gewenst zijt ge er ze ker niet en de praktijk is zo, dat er vrijwel geen andersdenkenden deel van een dergelijke coöperatie uitma ken. Is er iemand in Nederland, die daarom durft lachen? Misschien in 't buitenland. Maar hier zijn we aan die praktijk gewend geraakt. In sen prijzen we ons gelukkig met de mededeling van de heer Lont, dat 't lidmaatschap van de nieuw te stich ten zuurkoolfabriek open staat voor allen. We hopen, dat we ook gespaard blijven van confessionele zuurkool, zelfs al zou deze dan coöperatief be reid worden. Daarom zouden we de samenspreking tussen allen wï'lcn aanbevelen, in het belang van onze hele tuin- en landbouwende bevolking v Z.

De Vrije Alkmaarder | 1950 | | pagina 1