G)e C Jkmaaidei' i GEHELE VEL UWE N.-HQLLANDSE PERS 1945 Pseudo-vogelpest bedreigt thans de In Barneveld breidt ziekte zich uit als olievlek Franse Skymaster neergestort Britse Labourpartij tegen Europese federatie Politie wint: gangsterdom in Frankrijk bijna bedwongen Vreemde zos Waarschuwingen om voorzichtig te zijn niet overbodig de Telex tikt ZFSDE JAARGANG NUMMER 33 J !ND"PDAG 15 JUNF 1950 Uitgave Stichting «De Vrüe Alkmaar e. Exploitatie N.V. Sprekend Papier, Alkmaar Abonnementen f 0.30 per week f 1.25 per maand f 3.65 per kwart bij vooruitbet Advertenties 14 ct. p. mm., familieberichten 18 cent. Bij contract aanzienlijke korting Verrcstw. redacteurs J. v, Zoonen Bureau: Ridderstraat, hoek Oudegracht I TeL K 2200=1921 Wat lange tijd in Barneveld ge vreesd werd is een feit geworden. De op de mesthedrijven uitgebroken pseudo vogelpest, heeft men niet tot deze bedrijven beperkt kunnen houden ofschoon het pluimvee van de aan grenzende bedrijven vernietigd werd. Nog steeds geeft men de moed ni3t op, maar er worden steeds nieuwe ie vallen gemeld. Het aantal daarvan is nog in onderzoek, waaronder eni ge uit het dorp Voorthuizen. In enke le andere gevallen wet definitief de pseudo vogelpest geconstateerd, cn tot vernietiging van de pluimveestapel overgegaan. Volgens mededelingen van officiële zijde, breidt de pseudo vogelpest te Barneveld zich uit als een olievlek. Er zijn thans zeer ingrijpende maat regelen afgekondigd. Alle pluimvee in een gedeelte van Barneveld moet opgehokt worden, terwijl houden en katten vastgehouden moeten worden Honden en katten welke toch loslopen worden doodgeschoten. Loslopend pluimvee wordt in beslag genomen en eveneens vernietigd. Over het uitbreken van pseudovo- gelpest te Barneveld vernemen wc nog het volgende: in de week van 28 tot en met 3 Juni brak er op een groot meetbedrijf te Barneveld dorp pseu- dopest uit. Ongeveer tegelijkertijd werd een ziektegeval pp een mestbedrijf te Stroe gemeld. Er werd terstond een nauwkeurig on derzoek ingesteld, terwijl de nodige voorzorgsmaatregelen werden geno men. Toen eenmaal vaststond, dat het de gevreesde pseudo-vogelspest was, werden de pluimveestapels van belde bedrijven vernietigd. Bij elkaar ongeveer twintigduizend kippen. Daar op besloot men ook het pluimvee van de aangrenzende bedrijven te vernie tigen. Mede met het oog op het zeer warme weer vreesde men een uithrei ding zeer. Op deze wijze hoopte men de ziekte dan ook tot staan gebracht te hebben. Aanvankelijk scheen alles goed te gaan. Tot vorige week Vrijdag nieu we ziektegevallen gemeld werden. Wel dra volgden ©r nog meer en Maandag avond was het aantal aanmeldingen reeds ver de 20 gepasseerd. Hieronder waren bedrijven in de omgeving van Voorthuizen, bedrijven verspreid in Barneveld dorp en omge ving en bedrijven in de nabijheid van het besmette mestbedrijf. De politie nam bij de bedrijven, waarvan de be Nieuws van dag tot dag POST BESTEMD voor naar Neder land terugkerende militairen aan boord van de troepenschepen Castel Biauco; Gen Taylor; Goya; Fairsea en Empire Brent, welke in een der tussen havens zal worden uitgereikt, moet uiterlijk op 15 Juni in Neder land ter post worden bezorgd. AAN DE VEILING „Op Hoop van Ze gen" te Blokker zijn de eerste druiven aangevoerd. Het was een partij van de kweker C. .Koeman te Weste-Blok ker. De druiven werden geveild voor f3.30 per kg. HET BESTUUR van de coop. Ver. van IJ88elmeervis8er8 heeft te Enk huizen vergaderd om de door de mi nister van landbouw en visserij geno men maatregelen inzake de vergro ting van de maaswijdte der snoek- baarsnetten te bespreken. Men kwam tot de conclussie dat een maaswijd te groter dan 92 mm funest zal zijn voor de betrokken vissers. Besloten werd de ingestelde actie met onver minderde kracht voort te zetten. OP DOORREIS naar Arnhem .arri veerden gistermorgen per motordrie wieler in Rotterdam dertig Engelse invaliden, die in Hoek van Holland zijn aangekomen. Aan de grens van de gemeente tussen Rotterdam en Schiedam werden zij opgewacht dooi de Rotterdamse motorbrigade, de We genwacht en de gemeentepolitie van Zutphen en Apeldoorn. FEi/ssrs BF xannEschtjjn Over het algemeen veel bewolking tuft bijna overal enkele buien. Matige tot zwakke wind, hoofdzakelijk tussen Zuid West en Noord West Tamelijk koel weer. smetting vaststond de wacht en zij schoot, vogels, die een ongewenst be zoek brachten, neer. Maar toen in de loop van de dag het aantal gevallen was blijven stijgen, begreep men dat andere maatregelen nodig waren. Daarop kwam de maatregel, dat In een deel van de gemeente Barneveld „alle plnlnnee( hoenderachtige», een den, ganzen en kalkoenen) honden en katten opgehokt moesten worden, vastgelegd of opgesloten. Indien los lopend pluim ree in bedoeld gebied aangetroffen werd, zou zonder ver dere waarschuwing en zonder dat e- nige schadevergoeding kon worden ge eist, dit pluimvee iu beslag, afge maakt en vernietigd worden. Loslo pende honden cn katten werden zon der meer afgemaakt. Een ernstig beroep werd gedaan op ieder om de maatregelen ten uitvoer te brengen. Daarmee zou worden be reikt, dat het ganse besmette gebied ten opzichte van de pseudo vogelpest afgezonderd wordt. Men hoopt op de ze wijze, de verdere uitbreiding nog te voorkomen, terwijl besmette plaat sen gemakkelijker gedesinfecteerd kunnen worden. Het is nog niet te bezien, wat «le volgende maatregelen zullen zijn, om dat dit van een eventuele uitbreiding afhangt. Overigens betekent het reeds dat de Barneveldse pluimveehandel. welke voor deze gemeente van zo'n grote betekenis is, volkomen stil ligt. exp*-t inbegrepen. Do eierhandel kan echter ongestoord verder gaan. Zon de laatste maatregel niet het gewenste gevolg hebben, dan z.m dit dus betekenen, dat In een deel van Barneveld algemeen de psendo vogel pest gaat heersen en In dit. geval zon vernietiging ian het pluimvee weinig zin meer hebben, omdat dit gelijk zou staan aan een totale vernietiging waarmee het. middel erger dan de kwaal zou zijn, Maar als de ziekte in Barneveld niet tegengehouden wordt, da i vreest men dat weldra de hele Ve Inwe waar bedrijf aan bedrijf grens^p er mee te maken zal hebben. Zes van de vijftig passagiers gered Men vreest dat 44 personen het le ven verloren tengevolge van het neer storten van een Skymaster van de Air Franee nabij Barein, aan de Perzi sche Golf. Het ongeluk gebeurde gis termorgen vroeg. Het toestel stortte In zee. Er bevonden zieh 50 mensen in het vliegtuig. Zes werden opgepikt Het vliegtuig was uit Karatsji naar Barein vertrokken. Er waren 22 pas sagiers aan boord en een acht koppi ge bemanning. Vijf lijken zijn gebor gen. Een der overlevenden is ern stig gewond. Volgens een lid .van de bemanning wisten enige passagiers het toestel, toen dit in zee neerstort te, met een vlot te verlaten. Men meent, dat zich onder de pas sagiers een aantal ambtenaren van het Franse bestuur in Indo-China met hun vrouwen en kinderen bevonden Men meent verder, dat het grote aan tal passagiers veroorzaakt werd door de vele kleine kinderen, die zich ln de Skymaster bevonden Bestuurder van het vliegtuig was Jan Sladek, een der eerste vliegers 'van de Franse bur gerluchtvaart, die 19.500 vlieguren had. Koeder zette kinderen tot roof aan De InafMe flïd werden te Hilver sum op allerlei plaatsen portemon- na les ontvreemd, voornamelijk op de markt en in drukke winkels werden deze uit de tas of mand van de da mes geroofd. Het onderzoek der politie heeft nu tot een verrassende ontdekking ge- leid. De daders bleken vier kinderen van 0 tot 13 jaar te zijn uit één fa milie, die door moeder erop uit wer den gestuurd om te stelen. Voor elke portemonnaie kregen zij 'een dubbeltje of een kwartje belonhig on* snoep te kopen. Zij hebben op deze wijze voor honderden guldens ge stolen. De vrouw, de tweede moeder van de kinderen, ontkende de kinde ren er op uit te hebben gestuurd, maar de verklaringen van de jeug dige daders zijn pertinent. De vrouw en ook de vader - die zegt van niets te weten - zijn in ar rest gesteld. Men zal trachten de kin deren ln een betere omgeving te plaatsen. Engeland isoleert zich Het bestuur van de Britse Labonrpnr tij beeft Maandag verklaard alle voor stellen voor een Europees parlement met wetgevende bevoegdheden te ver werpen. In zijn verklaring noemt het partij bestunr „socirle rechtvaardigheid werk voor leder en economische sta biliteit" het voornaamste probleem der Europese eenheid en het beschul digt sommige delen van het Europe se asteland er van, dat zij hierin niet hebben voorzien. Het plan-Scbuman tot samensmel ting van de West-Europese steen kool- en staalproductie wordt verw?l komd als „een opwekking van cri- tie': belang, die de socialisten als eer sten zullen verwelkomen". Het Britse partijbestuur waar schuwt echter, dat „alle industrieën, die betrokkUl zijn in het organiseren van de productie op Eruopese schaal, in haar eigen land onderworpen moe ten zijn aan de leiding der regering". Anders zou een regering, die zekere verplichtingen in een internationale organisatie heeft aanvaard, geen mid delen vinden om deze uit te voeren" aldus de verklaring. Het bestuur van de Labourpartij ach', het gevaar aanwezig, dat de pri ve-industriëlen, evenals in het verle den. beperkende kartels oprichten in de Europese zware industrie en dat zi1 het plan-Sch man ten bate van ei gen belangen misbruiken. In deverklaring wordt er de na druk op gelegd, dat „de Britse eco nomie haar complemenU-vindt in die van de landen van het gemenebest in een mate. zoals nooit het geval zal kunnen zijn met de economie der West-Europeae landen". „Wij geloven, dat het alles-over- heersende doei op het ogenblik is met alle niet-communlstische volken een enkel stelsesl te vormen, dat econo misch evenwichtig en politiek veilig is." De verklaring verwerpt een plot seling slochting van de Internationale handelsbarrières, daar dit op korte termijn ernstige ontwrichting, werk loosheid en productieverlies zou be tekenen. Een E*ropese economische unie, die zou zijn gebaseerd op socia le rechtvaardigheid, werk voor leder en stabiliteit zou door socialisten ver welkomd worden. Nauwe samenwerking met Amerika en Azië acht het partijbestuur tenslot te noodzakelijk voor vrede en wel vaart in Europa. Jong op verkeerde pad Twee jongens van 11 en 12 jaar oud, afkomstig uit Amsterdam Nrd heb- ben op klaarlichte dag ingebroken in een woonschuit aan de Landsmeer- derdijk. Ze ontvreemdden daar een horloge, een streng bloedkoralen cn twee toneelkijkers. Ze togen ermee naar Amsterdam, waar ze het horloge, ter waarde van f80 te koop aanboden voor een kwar tje. Een vrouw maakte de politie op dit feit attent, die de jongens arres teerde. Ze legden een volledige beken tenis af. Achteraf blijkt, dat zij on geveer 6 weken geleden reeds een bakfiets hadden gestolen. YERDRONKEN Maandagmiddag omstreeks 5 uur is de 48-jarige Hooykaas. woonachtig in Den Haag bij het zwemmen in de Mokbaai op Texel verdronken. De man laat een vrouw en zes kin deren achter. Zijn echtgenote en vier kinderen waren op het strand, doch hadden van het ongeluk niets De in erkt. Gistermorgen was het stof felijk overschot nog niet gevonden. ,G-men" methode deed het best In Ocfober van het vorige jaar heeft bet hoofd der Parijse politie, Roger Leonard, een organisatie ter bestrij ding van de misdaad in Frankrijk ge sticht ,dle werkt- volgens de metho- der van de Amerikaanse „G-men" Cit een rapport over de resultaten van de ze ,,iimenne"-organisa(ie gedurende de eerste negen maanden van haar bestaan blijkt, dat zij goede resulta ten met haar werk heeft gehoekt. Slechts twee gevaarlijke „groot-mis- dadlgers" en een man, die ervan ver dacht wordt de hand te heblien gehad In vele roofovervallen, bevinden zleh nog op vrije Toeten." Tussen October 1949 en April 1950 werden 11331 misdadigers gearres teerd. Alleen reeds in Mei zijn er 1828 ingerekend. Onder de arrestanten be .vinden zich Paul Dellapuia. „gentle man-inbreker" van het deftige Neuil ly, Jean Joyet, naaste „medewerker" vpn Emile Buisson, bijgenaamd „de doder" en die bekend staat als .Frank rijk's staatsvijand nummer een" en Gaby stebe die een grote bankover val op touw had gezet. De enige twee werkelijk gevaarlijke Franse misdadigers, die zich nog op vrije voeten bevinden zijn Buisson en Toma8ini, helper van de gearresteer de Dellapina. Het gerucht gaat dat Buisson dood is. De Franse poiltle neemt evenwel geen risico en zoekt nog steeds naar hem. Gisteren evenwel is bekend gemaakt dat ook Emile Buisson is gearres teerd. Buisson werd gezocht als aan. voerder van benden Ook moord wordt hem ten laste gelegd. De gevangenneming van Buisson vormt de grootste slag die tot nu toe door de jimenne-organlsatie is ge slagen Zijn arrestatie vormt het hoog tepunt van de .zuivering" der Franse hoofdstad die verleden jaar de bij naam kreeg van „Chieago aan de Seine." Buisson is reeds vijftienmaal ver oordeeld. Hij wist in 1947 uit de ge vangenis te ontsnappen. De Franse politie meent dat hij sindsdien min stens een moord heeft gepleegd en de hand heeft gehad in een onbekend aantal berovingen. De bende van Emile Buisson is in September 1949 opgerold, toen zijn als gevolg va- een schotwond mank lopende, voornaamste helper „Rene me* de wandelstok" en zes andere bendeleden door de politie werden ge arresteerd. Onweer boven Ede: 2 grote branden Tijdens een kort maar hevig on weer dat zich gistermorgen boven E- de ontlastte werd een grote opslag plaats bij de woning van de landbou wer Schut door de bliksem getroffen. 10.000 kg. hooi en stro gingen verlo ren. Niets was verzekerd. Terwijl de brandweer nog met de blussing bezig was loeiden de sirenes opnieuw en thans bleek de grote boerderij van d* fam. Folmer door het hemelvuur ge troffen. Aan blussen viel niet te den ken. Het huis brandde tot de grond toe af. Het vee en een klein gedeel te van het huisraad kon in veiligheid worden gebracht. De politie te Amsterdam heeft een viertal jongelui in de leeftijd van 19- 23 jaar aangehouden, die hebben be kend Zaterdagnacht op het Velserpad een drietal fietsers te hebben aange vallen. De politie vermoedt, dat de jongelui uit brooddronkenheid heo- ben gehandeld. Nu bos en heide trekken „De waarschuwingen ter voorkoming van bos- en heidebranden, die men vla do radio lioort, worden eigenlijk al sinds jaren uitgegeven", zo ver telde de heer Schenkenberg van Mierop, hontvester bij liet Staatsbosbeheer aan een redacteur van het. ANP., die liein vroeg naar bijzonderheden be treffende de voorzorgsmaatregelen, die tegen bosbranden worden genomen En hij voegde er aan toe: „De Nederlandse Heide Maatschappij en het Staatsbosbeheer verzorgden deze waarschuwingen oin beurten en dit jaar rust de zorg hiervoor op Staatsbosbeheer." zinnen opgesteld en geven aan het KN MI op. welke zin wij in bepaalde ge vallen het meest aanbevelenswaardig Wij hebben hierbij grote steun van het Kon. Ned. Met. Instituut dat im mers. op onze aanwijzing, een slagzin de bos- en heidebranden betreffendp. in zijn uitzendingen verwerkt. Wij hebben een stuk of 12 van die slag vinden. Door het KMNI wordt dan tegelijkertijd iets ingevlochten om trent de weersomstandigheden...." Zwaaiend liep een dronken man gis teren tussen de rails bij Dovre in Noorwegen. Juist toen een trein na derde struikelde hij en viel. De ma chinist wist de trein ongeveer 25 me ter voorbij deze plek tot stilstand te brengen. Hij rende langs de spoorbaan terug, in de verwachting een ver minkt lichaam te vinden. Hij werd echter met een stortvloed van scheld woorden ontvangen: de trein was o- ver hem heengereden zonder hem te raken. oZondagmiddag is een 18 jarige jongeman, die de zwemkunst niet meester was, bij het baden in de Maas bij Venlo verdronken. Het slacht offer is nog niet gevonden oDank zijn de hulp, die allerwege werd ge boden, kan circus Mullens binnen kort weer beginnen oAls een lo pend vuurtje ging het gerucht door Berlijn, dat de president van de Oost- Duitse republiek naar het westen ge vlucht was. Het bleek echter een mis verstand te zijn en de kranten moes ten honderden telefoontjes van de lezers beantwoorden, dat het geruent niet Pieck, maar Peet betrof, een En gels jouranlist, die van West- naar Oostberlljn was gevlucht. o— Een 26-jarige jongeman te Veenendaal is wegens bigamie veroordeeld tot zes weken. Hij was in de oorlog reeds ge huwd in Duitsland, maar bekommer den zich niet maar om haar en de 2 kinderen oD© vrijmetselaarsloges in Hogarije zijn ontbonden oDe Siciliaanse bandietenkoning Giullauo heeft weer eens van zich laten horen. Men vermoedt dat hij naar Noord-A- frika is ontsnapt. oTwee Hon gaarse bisschoppen zijn onder huis- arrest gesteld, terwijl in de afgelo pen dagen vele honderden mannen en vrouwen zijn gearresteerd, voorname lijk kerkelijke personen o36 .Le den van een Zwitserse roeivereniging hebben in een ponton een reis ge maakt van Bazel naar Rotterdam. On 5 Juni begonnen zij de ocht iu hun schuitje. Al roeiende bereikten zij ons land —oEen en twintig Europese scholieren uit evenzo vele landen zul len binnenkort worden uitgenodigd om een bezoek aan de Amerikaanse stad Nashville te brengen. Ook en kele Nederlandse jongens en meisjes vertrekken begin Juli met een stato- crui8er naar Amerika oIn Enge land neemt men aan, dat de vliegen de schotels niet bestaan en slechts 'n natuurverschijnsel vormen. Aan de „schotels" is de doodsteek toege bracht door het bericht van vliege niers van de RAF, "dat de voorwer pen luchtwervelingen zijn oIn de Zeeuwse wateren is een jacht in moei liikheden geraakt. De reddingsboot uit Veere slaagde erin het schip met drie Haarlemmers aan boord de ha ven in te slepen. Het scheepje, dat niet zeewaardig was, is lek geslag?n. De bemanning was volkomen uitge put, oBinnenkort zullen de Fran sen een voorstel indienen bij de West Europese landen tot oprichting van een „graan-bureau" oReddin ploegen van het Arabische legioen zoeken in e«.n gebied van 160 km. breedte naar overlevenden van een groep van 120 Arabieren mannen, vrouwen en kinderen - die door de Is raëlische regering uit het land gezet en de Negebwoestijn ingestuurd zou den zijn. .En is dit de enige wijze, waarop het publiek attent wordt gemaakt op de gevaren die bos en heide door het vuur bedreigen?" O neen, is het antwoord,, merk waardigerwijze hebben wij ook steun gekregen van de Ned. Spoorwegen. Deze hebben zich bereid verklaard op de stations met luidsprekeracco- modatie onze waarschuwingen te doen horen, telkenmale wanneer zich vele reizigers op de perrons bevinden De aanwijzingen hiertoe worden ech ter niet centraal gegeven, maar door onze 13 houtvesters in de buitendienst elk voor hun gebied. Want de weers omstandigheden zijn niet altijd in het gehele land gelijk.... En dan zijn er natuurlijk nog de waarschuwingshorden in de bossen zelf. De afdeling bosbouw van stichting voor de landbouw heeft bijv. een „rode haan" doen ontwerpen met daaromheen het woord „brandgevaar lijk", welke borden bij drukbezochte ingangen van bossen worden ge plaatst op die tijdstippen, dat er in derdaad brandgevaar kan dreigen. Verder werkt ook de pers mede aan het verspreiden van" waarschuwingen terwijl een der omroepverenigingen op eigen initiatief al eens iets in een hoorspel heeft ingeweven, betreffen de het gevaar van bos- en heidebran den.... Merkwaardige brandoorzaak „Gebeurt het wel eens, dat er bos- of heidebrand ontstaat door een of an dere merkwaardige oorzaak?!" „Er bestaan de gekste mogelijkhe den. Een achteloos weggeworpen bier of limonadeflesje kan wel als brand glas fungeren er daarom oorzaak zijn van brand dat behoeft niet eens dezelfde dag te gebeuren maar zo kan er zelfs na maanden nog brand ont staan". (Vervolg zie pagina 4) WE WAREN een dezer dagen ge tuige van een enigszins vreemd ver schijnsel. Langs een der talrijke ka nalen die onze provincie rijk is, ge volg van een goed provinciaal beleid stond een bordje dat er van getuigde, dat de waterstaat nog steeds zorg draagt voor de goede instandhouding van de kanalen en deszelfs kaden. U kent die bordjes misschien ook wel. Er staat op, dat het verboden is op de bermen te lopen. Want u moet weten, dat de provinciale zorg voor het rietgewas dat langs die bermen groeit uitermate groot is. Zo groot zelfs, dat we menigmaal hebben ge vreesd dat de bij deze instantie be trokken personen slapeloze nachten doorbrengen vanwege de angst die ze hebben dat het rietgewas zal worden beschadigd. En ziet, toen onze min of meer wre velige blik opnieuw op een dusdanig bordje viel en we toornig verder op keken, omdat we de vrijheid minnen en een afkeer hebben van alle ver bodsbepalingen, ontdekten we op de zelfde kade, waar de argeloze vissers geen voet kunnen zetten, uit vrees dat ze een rietstengel zouden bescha digen, enkele koeien lopen. Niet bij toeval. Neen, deze dieren waren daar opzettelijk neergeplant, met de be doeling het gras te verorberen. Het geen ze smakelijk deden. En het riet daarbij. De kostelijke rietzoom. trots van onze provinciale waterstaat vrs totaal kaal gevreten. Toen heeft een zachte glimlach on ze toornige gelaatsuitdrukking doen verdwijnen. We gingen de zaak van dc filosofische kant bekijken. En als men zich eenmaal tot die hoogte heeft opgewerkt, dan is alles veel een voudiger. Dan is het immers volko men logisch, dat men aan een cate gorie mensen, die dol zijn op vissen, alle mogelijke belemmeringen in de weg legt en de koeien hun gang laat gaan. Want mensen zijn ten slotte geen koeien. Dan is het immers ook volkomen logisch, dat men de henge laars van de waterkant wil weren. Ten minste tot op zekere hoogte. Want het is wel verboden toegang, maar kunt u aan die hatelijke be paling onttrekken, door lid van een visclub te worden. En als toppunt van logica mag dan die visclub aan u vergunning geven om de bermen aan de kanalen te be treden. Heeft u het wel meer zo zout gegeten? Is het wel ooit vertoond, dat een doodgewone visclub het recht heeft een verbodsbepaling krachte loos te doen worden? Laten we ons riet opwinden. Laten we ons liever in alle ernst de vraag stellen, of ook de koeien een vergunning van de vis club hebben. Dan blijven we aan de humoristische kant. Maar weet u, waartoe al die logica aanleiding geeft? Misschien hebt u er wel niet over nagedacht, zoals wijlen Hein Festijn zou zeggen. De vissport, die de beoefenaren bij honderddui zenden telt, wordt onnodig duur ge maakt. En dat is vooral ten opzichte van de minst draagkrachtigen een heel ongewenste toestand. Want in dien men in vrede en vrijheid wil vis sen in ons onvolprezen land, is het niet voldoende, dat ge in het bezit zijt van een hengel. Alyorens ge een worm aan de haak en een visje aan dc dreg wilt slaan, zijt ge wel tier. gulden kwijt. Dan zijt ge weliswaar lid van een club, maar dan moogt ge neg lang niet overal vissen. Wij vin den. dat de echte minst kostbars olkspport door verbodsbepalingen, die koeien schijnbaar wel mogen overtreden op volkomen onnodigs manier wordt belemmerd. v. Z.

De Vrije Alkmaarder | 1950 | | pagina 1