Olympische dag waardig sportfestijn Strassburger komt nu naar Alkmaar Foekje Dillema: fantastisch Stille Zaterdag en geen bijster drukke eerste Zondag Heerenveen zorgde, dat de spanning tot het einde blijft RKAFC en Beverwijk wacht nog beslissingswedstrijd Acht goals tegen matige Denen FOEKJE DILLEMA Deze Olympische Dj; imauf in het geheugen blijvea door de formida b?k 200 meter van Foekje Dillema, de Friese hardloopster, die mogelijk een beetje nijdig, omdat Fanny Blankers aiej op haar nummer liep, in zulk een ïudvelshoog tempo over de baan ging. dat zij ver voor de anderen en in de riruwe Nederlandse recordtijd van 24,1 Sec, de finish passeerde. Zij liet de an 3ere loopsters als bet "«are stilstaan en toen bekend werd. dat zij Fanny's record met 0,1 seconde had verbeterd, kreeg de Friese een daverende ovatie. Ouzf Olympische kampioene zelf maak Ie het ook uitstekend. Op de 100 yards kreeg zij o.a. tegenstand van de En- ge'se meisjes Manley en Desforges die zij echter ver achter zich liet Haar tijd op dit nummer was 10.9 sec Op 80 meter horden liep Fanny even een» een fraaie race. Zij ondervond geea tegenstand van betekenis en won dan ook vrij gemakkelijk ia een vloei ende stijl. Een goede tijd werd het: 11.4 «ec. D;- 400 en de 800 in heren waren by tonder sterk bezet. Vooral de 400 had een sensationeel verloop. Niemand minder dan de Olympische kampioen Ar*hur Wint nam dee! en met zijn tor midabe! grote passen nam hij vlug de kop. Ieder rekende op zijn overwin ftlng doch op de laatste 100 meter lw?m de forse Canadees Mc Farfane wet een geweldige eindspurt opzetten tn hij passeerde Wint een 20 meter voor de finisch. Een fraaie zege in de beste tijd van 47,5 sea De eerste Ne derlander. Hofmeester, liet de voor ons JeT«d uitzonderlijk goede tijd van 49,1 •ec voor zich afdrukken. Ook op de 800 m. toonde de Cana Üees zich de sterkste. Hij had hier ech Ier zware tegenstand van Kist, die hij «chter in het laatste rechte einde ge makkelijk wist te kloppen. Mede, door dat de eerste ronde te langzaam werd ge-'V-en. werd geeu snellere tijd gemaakt d*n I min. 57 seCt Hans Har tin g vocht op de 1500 m ten enerverend duel uit met de Engel had regelmatig de kop en eerst vlak voor de finish kwam de Brit hem voor bij. Voor Hartin.j werd de schitterende tijd van 3 min. 53.4 sec afgedrukt. waa'taee hij zich in één slag onder de aterkite 1500 meter lopers van Europa schaarde. Een waardig opvolger van Sli.khuis! De 3000 m. steeple chase was een spectaculair nummer, ofschoon de pres talies aan de zeer matige kant bleven. Lan-it tijd had Jonkers van Blerick de Ittd.ng. maar in de voorlaatste ronde werd hij door Foekje Dillema's club Partner Huizinga gepasseerd, die ver der onbedreigd in 9 min. 54.6 sec op de finish afsnelde. Wim Groen uit 't Veld. die enige tijd aan de kop lag. Werc vijfde. De 110 meter horden heren was zeer raat'g. Van der Hoeven won in 15.8 aec. De 200 meter werd ongunstig be invloed door vier valse starts. Hier de Ergelsman Lewis. die zich de sterkste Icor.-le in 21,9 sec. Een vrijwel geheel ongetrainde Jan Lauimers leverde uit stekerd werk. door in 22.3 sec. als 2e te firishen. Gymnastiek: ook een hoogtepunt Voor velen zal ook de gymnastiek demonstratie nooit te vergeten zijn: 1200 turnsters uit he gehele land namen 'deel aan een massale knotsoefening, waai mee de middag werd geopend. Het w«s een groots gezicht, deze mas Sa—demonstratie, die keurig werd uit gewird en terecht uitbundig werd toe •geju'cht. Waar circuswerk was het ta felspringen van de heren van „Simson .DOS, Dooar en Vlugheid en Kracht Fraaie werk. dat buitengewoon op prijs vre-c gesteldl Een nieuw nummer was de demon Straüe modelvliegen met lijnbestuurde modellen. Kleine vliegtuigjes met een dirselmotertje met een inhoud van 10 (Van onze eigen verslaggever) De elfde Olympische Dag is weer een waar sportfestijn geworden en zeker veel beter geslaagd dan de wal vlakke dag van het vorig jaar Er waren prachtige alhlelieknnm mers mei builengewoon slerke deel name, er was fraaie gymnas/iek, 'n leuke demonslratie van modelvlie gen, m enkon een Ned. Bondself./al e.en Kopenhaag* leam met 81 zien inmaken en last bul nol leasl kon men het dappere Sledelijk Muziek corps van Tiel bewonderen. Dil was eerste keer. dat drs. van Zijll als opvolger van Karei Lolsy de Dag leidde en hij kan met rechf vol trots er op terugzien Voor de meesten is" st&eds de voet bahvedstrijd de hoofdschotel van de dag. Naar onze smaak is dit toch niet 2o, vorig jaar al niet en nu ze kei- niet. Daarvoor was het elftal, dat de Denen ons gezonden hadden, te ma tig. Het Nederlandse elftal, dit keer geheel in het wit gestoken, heeft nu blijkbaar me ravanchegedachten rond gedarteld: de Scandinavische tour lag nog zwaar in de maag! Nou ja. zo voor het oog revancheerde men zich dan ook: 81 zou genoeg kunnen zeg gen, maar het is te betwijfelen of dit zelfde leam het tegen een sterkere combinatie ev engoed zou hebben ge daan. Toch moet men waardering heb ben voor het uitstekende voorhoede spel. vooral als men bedenkt, dat Abe en Hofma de avond tevoren een zware wedstrijd tegen Limburgia had den gespeeld. Minder waardering voor Terlouw. die veel te fors, bij het ruwe af, optrad. Hij moet zich in toom trachten te houden, want an ders raakt hij zijn naam helemaal kwijt.. Hy kon nu al geen goed doen bij het publiek en straks slikt de KC het ook niet meer Het kan toch ook wel anders! De wedsrijd begon uiterst sensatio neel. De eerste de beste Hollaadse at taque was raak .aangezien Rijvers de bal langs Nielsen wist te peuteren. En een minuut daarna veroorzaakte De Kubber, die inviel op de rechtshalf 'plaats voor Weenink, een penalty. Opgelucht keken de duizenden op de tribunes toe. hoe Reckendorff de bal huizenhoog knalde.. Daarna was het duidelijk, lat de Hollanders gingen winnen, voora: toen Rijvers met een schitterend 2C meter schot 20 op 't scoringsbord had aangebracht De bei de halfs en de nieuwe rechtsbuiten Vermunt raakten allengs ingespeeld en vertoonden best spel Vooral de RBC rechtsbuiten zou in de loop van de middag èèn van de besten worden door zijn ïlitstekend spel.. Dit werd nog in de eerste helft beloctod. toen -hij de bal op een presenteerblaadje van Abe kreeg aangeboden en Niel sen voor de derde keer moest vissen Reckendorff maakte zijn fout van de gemiste penalty nog goed, door fraai een vrije schop van Tonnesen in te koppen, zodat de rust met 3—0 inging In de tweede helft heeft de man van he; scoringsbord het bar druk gehad. Vijf Nederlandse goals werden luid toegejuicht; er waren dan ook enkele beauty's bij. al overtroffen geen van alle het mooiste doelpunt van de strijd dot tweede doelpunt van Rijvers in de eerste helft. Reeds na twee minuten kon Vermunt na een doelworsteling de ;»'and op 41 brengen. De Denen ble ven daarna nog een tijdje bij ons doel gebied, maar schoten vrijwel niet. AI hun aanvallen, hoe veel ruimte zij ook kregen, liepen vast in te ver doorge \ocr-de combinaties. Vooral rechtsbui ten Frandsen was een held in het ..mei ken' Dat onze achterhoede feitelijk niet de minste last had, viel te begrijpen. Al'een moest Kraak bij een fel schot van Jensen goed in actie komen: hij sloeg de bal nog juist corner. Lange kv.n deed het beter. De HBS midvoor d> telkens van zijn bewaker Andersen wegglipte, verrastte Nielsen met een hard schot langs de paal en weer even leder benutte dezelfde speler een goede schotkans. De aardigheid was er af. Het was alleen de vraag, hoe hoog de score zou worden. Tenslotte kreeg ook Abe z'n goal. een prachtig schot in de bovenhoek en in de laatste minuten mankte Rijvers zijn derde doelpunt 81 Hen wedstrijd, waarin Vermunt zich c.i. in het Nederlandse elftal heeft ge sper-ld, terwijl Huyarechts zich van zijn slechte beurt in Finland geheel rehabili teerde. Rijvers was de beste man v\n; het veld. Abe deed de meest verbluffen de dingen, maar had veel pech met scheten. WIERINGERWAARD Vrouwen waren dagje uit Hoewel omstreeks zeven uur, toen de leden van de Vrijt. Herv. Vrou wen Vereniging klaar stonden, om met de bus van de Haan hun jaar lijks uitstapje aan te vangen, de re gen neerplensde, was het weer hen de verdere dag goedgezind Na een mooie tocht, onderbroken door een gezellige verpozing in De Gooise Boer werd het doel van de reis bereikt. In Doorn aangekomen werd eerst een bezoek gebracht aan de theeschenke- rij Sint Helenaheuvel, vandaar had men een schitterend uitzicht op het zuidelijk deel van de provincie. Toen ging men naar het landgoed van wij len mr. dr. van der Poorten-Schwartz, die de schrijversnaam had van Maar ten Maartensz Dit fraai geleg.en ge bouw. dat de naam draagt van Maar ten Maartevzmuseum heeft een aantal prachige stijlverirekken. bevat een schitterende collectie oud wapentuig, oud porcelein. kunstvoorwerpen en antiqiteiten. Vandaar ging het naar Huize Doorn, waarvan thans een groot gedeelte is te bezichtigen, zodal ook daar een keur van moois en zeldzaams was te bewonderen. Een wandeling werd nog gemaakt in het uitgestrekte park, waarin het mausoleum zich bevindt Als waardig slot aan het be zoek aan Doorn werd de oude indruk wekkende Ned Herv. Kerk bezocht, deze dateert uit de 12e eeuw.. Het noormannenpoortje en het lulslergat voor uitgestotenen zijn zeer zeldzaam Op de thuisreis werd nog een uurtje vertoefd in Amsterdam, waar ze nog een gedeelte te zien kregen van de optocht die door de feestelijk versier de Kalverstraat trok. Ongeveer elf uur waren de 20 dames weer thuis, verrukt over deze prachtige dag. De eerste kermisdagen Zo. de eerste kermisdagen zijn weer achter de rug. Wat het bezoek betreft: we geloven niet teveel te zeggen, wan neer we spreken van „teleurstellend". De Zaterdag was bepaald slecht, maar ook Zondag was niet groots. En daar bij komt. dat er meer kijkers dan ko pers zijn men gooit niet zomaar een paar tientjes stuk in deze dure tijd. De Dzjiguitenkozakken waren Zaterdagavond op het voetbalterrein en zij reden voor een handjevol men sen De trip naar Schagen heeft deze fameuze ruiters zonder twijfel geld gekostDaarbij kwam, dat zij in Schagen niet voor het eerst optraden en dan is men al gauw geneigd de flinke entreeprijs op zak te h~u' Overigens moet men voor het pro gramma, dat deze Kozakken laten zien, bijzonder veel bewondering heb ben— 't is adembenemend MEEVALLER Er was Zondagmorgen in Schagen iemand, die al bijzonder gemakkelijk een tientje verdiende Men weet schien, dat een vertegenwoordiger van de brouwerijen momenteel door ons land reist, de café's binnenstapt en vervolgens de caféhouder of kellner op zich af laat komen. Dat was Zon dagmorgen in Schagen 't geval en in het café van de heer Glim was het raak „Neem een biertje, meneer," zei daar Arie Jonkman, „'t bier is weer best!" Door het uitspréken van deze slagzin had Jonkman een tientje ver diend en zijn dag was best. De verte genwoordiger van de brouwerijen geeft nl aan alle kellners die op deze ZAL HET LANDSKAMPIOEEINSCHAP toch nog bij Blauw Wit terechtko men? 1 Lijkt er op nu Heerènveen na een achterstand van 2—0 Limburgia met 53 klop gaf in een wedstrijd, d le beschouwd kan worden als een van de beste van de onberekenbare Friezen Binnen een kwartier stond Limburgia door goals van De Graaf en Coke met 2—0 voor, doch Jonkman verkleinde door een strafschop de achterstand| en 8 min. voor rust maakte Brandsma gelijk Nog waren de Friezen niettt bevredigd en de stuk gespeelde Limgburgse achterhoede ging binnen enkele mii iten nog twyeemaal vlak, door LLenstra en Brandsma. Wel verkleinde Limbu gia de achterstand, doch het derde doelpunt van Brandsma besliste. Ajax maakte kore metten met Ma rits, dat een voetballesje opgedlen i kreeg Met de rust was de stand 0- daarna werd hel geleidelijk 04 Blauw Wit bereikte eenzelfde rust stand als Ajax, voerde daarna de stand tol ^—0 op, liet daarna Ensch. Boys op 31 komen om vervolgens ongenaakbaar door te gaan 71. Dat er nog alles kan gebeuren moge blij Er zijn weer ijsberen te zien Hedenmorgen vroeg reeds komt de exlratrein van circus Strassburger aan en dadelijk wordt dan met de op bouw van het circus begonnen in Alkmaar Zondagavond werd nog in Den Helder gespeeld. Daarvoor be zocht het circus Leiden, waar het was ingeschakeld in de Lusrumfees- ten. Nog nooit zal er in een circus tent in Europa een publiek geweest zijn van een dergelijk hoog geeste lijk niveau en nog nooit zullen zo veel hoogwaardigheidsbekleders tege lijk in een tentcircus geweest zijn Als de stallen opgebouwd zijn, ko men weer de stoelen prachtige paar den, uniek verbonden aan het circus Strassburger. Sedert lange jaren zijn er weer ijsberen in het progamma te zien, gepresenleerd door een Neder landse temmer uit de school van Klant's dierenpark uit Valkenburg. Men ziet Mexicaanse stieren, zebra's guanaco's en niet te vergeten aller- aardigse baby olifanten. In de uitge breide menagerie vinden we nog brui ne beren, dromedarissen, apen en heel lieve beertjes en poneypaardjes. In dit programma zijn ook weer een troep Abessijnse pyramidebouwers en 'cl 12 cm2 bereikten snelheden tot 100 km per uur. Een tak van sport, welke voor herhaling vatbaar is. Het springconcours was weer een prachtige slot van een prachtige middag S!»rhts twee ruiters slaagde er in het pa-cours foutloos te rijden, toevallig te vettS de twee eersten die aan de start verschenen. Winnaar werd ritmeester b.d. Gruppelaar, die op Random Har vest het parcours reed in 68,2 sec. Ook dc heer E. van Loon reed foutloos, maar was 4 seconden langzamer. De sne'cte course werd gemaakt door de heer J Rijks met 63.7 sec. doch hij wierp een hindernis om. -springers te zien Voorts Regina, Ka rel en Elly Strassburger in hun nieuwste creaöes. Nog nooit geziene Franse clowns, een fameus jongleur, luchtnummers, kunst wielrijder en twee aantrekkelijke Nederlandse nummers .die veel succes hebben. En dan als bijzondere attractie Bora, de eerlijke zakkenroller, de man, die al les van u wegneemt, zonder dat u er iets van merkt, maar dat moet u zelf aan den lyve ondervinden. Borra rol de reeds allerlei zeer hoge personages allerlei voorwerpen, waaronder te Brussel koningin Elisabeth, oudminis ter Spaak; in Amsterdam burgemees ter d'Ailly en in Oostenrijk minister Shinwell en vele hoge geallieerde mi litairen Te Amsterdam evenals elders deed hij het gehele politiecorps ver steld staan door zijn kunnen en op het Boekenbal te Amsterdam in de Stadsschouwburg beroofde hij vele bekende letterkundigen. Er waren er die alles reeds vooruit wisten en die toch als patiënt vielen. En deze dui velskunstenaar komt nu voor de eer sle maal in Alkmaar en zal daar zon. der twijfel duizenden versteld doen staan. ZEEPOST VOOR OOST EN* WEST Met het volgende schip kan zee post worden verzonden: De data .waarop de correspondentie uiterlijk ter posr moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes achter de naam van het schip vermeld: Indonesië; Ss Waterman (21 Juni) ken uit het feit, dat Blauw Wit naar Heerenveen moet en Limburgia naar Ajax Limburgia Blauw Wit Maurits Ajax Heerenveen Ensch. Boys 9 1 3 53— IS 12 9 5 2 2 30—21 12 10 4 2 4 18—24 10 9 4 0 3 21—18 8 9 3 2 4 22—33 19 2 1 7 77—25 HRC kwam steviger in het zadel door van QSC te winnen Waarmee de Wormerveerders van de kaart zijn. Overigens hadden de Heldersen het zeer zwaar, want QSC speelde voor treffelijk Halfweg de tweede helft scoorde Rijkers het enige doelpunt (1—0), Rapidias komt er beter in, ge tuige de 30 zege in de uitwedstrijd tegen Zaandijjc! HRC Rapidilas Zaandijk QSC 3 0 19-5 2 11—8 1 1 2 4—6 0 2 2 1—4 ~RKAFC en Beverwijk zijn gelijk aangekomen en zullen nog een beslis sïngswedstrijd moeten spelen. De Alkmaarders kloplen Schagen met 41, terwijl Grashoppers in Bever wijk me 21 ten onder ging Voor de de maal dus een falen van de Hoog wouders Ze stonden tijdens de rust nog met 10 voor.... Beverwijk RKAFC Grashoppers Schagen 8 4 0 6 4 0 6 3 0 6 1 0 2 14— 9 l 9— 8 3 10— 9 5 3—10 NNieJorp en Berdos gedegradeerd Voor N, Niedorp en Berdos is de beslissing ook gevallen De Nierup .pers hielden tot kort voor tijd de stand 00 tegen Schoorl, maar toen kwamen er twee kansen voor de duin kanters en die lieten ze niet glippen (0—2) Koedijk Schoorl N. Niedorp 2 0 2 0 0 0 0 5—3 1 7—3 3 3—9 UW KRANT OOK MEE MET VACANTIE ALS U ons 2 dagen tevoren uw vacantie adres opgeeft, zorgen wij, dat uw krant dagelijks aanwezig is, waar ook in Nederland. Bij de opgave ook uw huidige adres en woonplaas vermelden s.v.p. Koedijk is daarmee de enige afde lingskampioen die nog een kans heeft Een beste kans! Na Meervogcls is nu ook Blokkers uitgeschakeld door het 11 gelijke spel in Andijk, dat het behoud van het 4e klasseschap voor de thuisclub betekende en gradatie van Berdos. de Andijk Berdos Blokkers 55 45 OTERLEEK Dobbelrit De motorclub Schermer ea Omstr., had een dobbelrit uitgeschreven, waar bijzonder veel animo voor was De start vond plaats vanaf garage Plevier finish was bij café Kaij te Grootscher nier. Prijswinnaars waren: 1 M Reek. Alkmaar met 72 km; 2 W. Schelling, Oterleek, 66'/2 km; 3 C Renses, Sn petoren, 65 km; 4 D Bakker, Purmer end; H Greuter, de Rijp; 6 H Voer man, Schermerhom; 7 G Dupont, Alkmaar; 8 J Middelkoop, Graftdijk; 9 R Dekker, Ursem; 10 H Hemke, Oerleek; 11 J Stekelbaas, Oterleek; 12 A J Thijssen, Oterleek. Extraprij- zen werden behaald door Jb Korver, Oterleek en mevr Reek, Alkmaar In Juli hoopt men een avonddriedaagse te organiseren met als startplaats Stompetoren. Bakkers op reis Donderdag 15 Juni maakte vele bak kers met hun vrouwen, uit Oterleek en wijde omgeving, een trip naar de grote brood en banketbakkersten toonstelling te Groningen. Toen zij om elf uur aankwamen .begon het om de aloude Mariniloren al aardig druk le worden Duizenden bakkers waren van mening, dat zij er veel konden leren en genieten van het aanschou welijk onderwijs, enkele bedrijven waren in volle werking. Vele beken de fabrikanten uit het gehele land wa ren aanwezig Er waren veel inzendin gen brood, koek, banket, alsmede ve le stukken dragant opgemaakte scho telg cacaoschilderingen en boetseer werk. De exposiie van Ringers te Alkmaar verdiende bijzondere belang steliing Verschillende organisaties en vakscholen zonden vele nouveauté's in, waaraan het publiek zijn hart kon ophalen. Het huisje van Hans en Grietje, de jachtstoet van Jacoba van Beieren prijkten er in volle glorie, EGMOXD AAN ZEE GESLAAGD Onze plaatsgenoot, de heer P Bak kum. is bij h^t te 's Gravenhage op 14 dezer gehouden examen, geslaagd voor het diploma radiomonteur.. Badgasten voetbalden voor kleuterschool Woensdagavond om 7 uur speelde een Egmondia combinatie tegen een Badges ten elftal, ten bate van de kleu terschooL Voor het begin sprak de he*r Milhado Het deed de badgasten veel genoegen hier ook nog eens te kunnen voetballen en ook op deze wijze de banden met Egmond nog nau wer aan te halen. Onder de badgasten bevonden zich verschillende speler uit bekende clubs, als Ajax. Stormvo gels e.d.. maar het was le begrijpen, dat er weinig verband in hun elftal za' Zo stond de Egmondia combinatie binnen het half uur met 30 voor. Toen de gasten daarna door hun rechtsbuiten werkelijk keurig de ach terstand tot 32 wisten te verkleinen en er steeds beter in kwamen ontwik kelde zich nog een aardige wedstrijd. Rust kwam met 42. Het eerste half uur na de rust zeilen de gasten er alles op om de achterstand in te lo pen. Mede door uitstekend ingrijpen van de doelman van Egmondia 3 slaagden zij er echter niet in ie doel punten Bij een uitval wist de Egmon 4 diacumbinatie er 52 van te maken 3 en kort voor het einde zelfs 62 manier het bier aanprijzen tien gul den cadeau! En als dat niet gebeurt? Welnu dan wordt er een kaartje achtergelaten, waarop wordt medege deeld. dat men een tientje had kun nen verdienen.... Later vernamen we, dat ook de nieuwe kastelein van De Nachtegaal, de heer Sprenkeling, een tientje ver diende met het uitspreken van de slagzin! De Zondagmiddag was natuurlijk voor de jeugd. Er zijn verscheidene attracties voor de kinderen en daar werd behoorlijk zaken gedaan De gro te trekpleister is te vinden achter De Posthoorn, wyar men in vliep raketten kan plaatsnemen en met flinke snelheid en van boven naar beneden wordt rondgedraaid. In de loop van de week zal de ker mis nog aanzienlijk uitgebreid wor den, want er worden nog enkele ver makelykheden verwacht uit andere plaatsen. Was het Zaterdag in de café's tame lijk stil. Zondagavond kwamen v jongelui naar Schagen en natuurlijk belandden ze uiteindelijk in de dans gelegenheden. Zonder dansen is de kermis maar saai! Bedrijfsvoetbal Vrijdagavond werd de laatste wed strijd voor de eerste ronde van de bedrijfscompetitie gespeeld tussen W. en V. en de NACO De mannen van Waterleiding en PEN toonden zich tot veler verrassing stukken sterker dan het zeer sterk geachte NACO- team en wonnen zeer verdiend met 7/ 1. nadat de rust reeds met 3—0 was ingegaan. Er bestond voor deze match die ongetwijfeld op behoorlijk peil stond, weer flinke belangstelling. Door deze zege heeft W en V zich voorlopig aan de kop geplaatst van de bedrijfscompetitie Hier is de stand en V.. Teiefonia Blaauboer Trapman Boys GWB NACO 1 1 1 1 1 1 1 0 1 0 1 0 e 0 7—1 2 6 9 8—3 2 9 9 7—5 2 9 1 5—7 0 0 1 3—8 9 1 1—7 0 Het ligt in de bedoeling voortaan drie wedstrijden per week te spelen, zodat men dan in 9 weken met de com petitie gereed zal komen. Het voorlo pige programma ziet er als volg tlit: Dinsdagavond TrapmaA Boys—Telefo nia; Woensdagavond BlaauboonNA CO en Vrijdagavond W én VGWB., Alle wedstrijden vangen aan om half acht op het kleine terrein aan de Loet Hedenavond komt de commissie voor het Bedrijfsvoetbal bijeen, om definitief het rooster voor de eerste helf vast te stellen. LANGEDIJK Openluchtconcert „Excelsior" Voor een klein aantal belangstel lenden werd Donderdagavond het eer ste buitenconcert in dit seizoen gege ven door de harmonie Excelsior van Xoordscharwoude. Voor de aanvang werden de aanweri gen verwelkomd door de rrz. van 't korps .de heer K. Dijk, die zeide, dat men ondanks de weinige animo zijn best zou doen iets goeds te bren gen. Door spr. werd vervolgens de nieuwe directeur, de heer Visser voorgesteld, in wien Excelsior eeu waardig opvolger zag van wijlen de heer Pranger. Het korps begen met de mars „Leve de Vrijheid" van Bisseliuk. gevolgd door de bekende mooie nummers Ou verture ..ItaUenne a Alger" van Ros- sini en de uit 4 delen bestaande Sui'e Oriëntale van Popy. We kunnen ons gelukkig prijzen, dat Excelsior onder leiding van een kundig musicus op de eenmaal iuge- slagen weg wij voortgaan om het bes te op muzikaal gebied te brengen wat maar mogelijk is. De heer Visser toon de zich een dirigent, die het geheel goed overzag en het contact uitste kend wist te bewaren. Voor de pauze werd nog een heel moeilijk nummer gespeeld n.1. de Slavenmars van Tschaikowski. Dit lieeft Excelsior nóg maar kort iu studie genomen als verplicht nummer voor een concours in de Zaanstreek, zodat het niet te verwonderen is. dat hier nog wel een en ander aan valt bij te schaTen. Na de pauze werden achtereenvol gens gespeeld, fantasie ,.La grand Mogol" van Andran, Le Roi's Amuse in 6 delen van Delibes, een gedeelte uit het populaire Coppelia Ballet van Delibes en tenslotte de Wellington- mars van Zelile. Uit alles bleek, dat Excelsior van plan is om niet bij de pakken te gaan neerzitten, iets wat wij zeker kunnen waarderen. Wat meer Inte resse van de zijde van de ingezetenen zou echter wel op zijn plaats zijn, daar het korps steeds paraat Is als er een beroef» op concerteren ge daan wordt bij Nationale feestdagen. Laat men dit niet vergeten'. HEILOO EINDELIJK OPBOUW MUURTJE OM HET WITTE KERKJE Na een stilstand van ongeveer an derhalf jaar is van hogerhand oeslem. ming verleend tot afbouw van het veel besproken .muurtje om het Witte Kerkje. Het gemeentebestuur heeft dit restaurerende werk opgedragen aan de fa Hoedjes, alhier.

De Vrije Alkmaarder | 1950 | | pagina 2