Schagen Nieuwe-Niedorp degradeerde door nederlaag tegen Schoorl Per auto naar het Zonnige Zuiden De uitvoercijfers van Februari Gecostumeerd voetbal Elf leden van Schagen's Harmonie kapel plus elf leden van de kegelcub ».Gooi geen poedels' hebben Maandag fcvo.'d een groot aantal toeschouwers een bijzonder genoeglijk uurtje bezorgd In bonte costuums gestoken (pyama's waren in de meerderheid) trachtte GG P de muziek omver te kegelen en poog den de muzikanten in marstempo de bal achter doelman Dorrepaal te rjren gen. 't Was allemaal heel vermakelijk, d< ze gecostumeerden achter bet bruine «ion ster te zien dartelen Met welk een zwier verdedigde juffrouw Sieuwerts het doel der Harmonisten, welk een snelheid ontwikkelde de hooggehoede mldvoor S K de Jong... Niet alleen was 'dit rappe spelletje een genot voor het oog ook het oor werd gestreeld door wonderlijke strijdkreten, veelal van toe p>sring op het emaille geval, dat de ke nelaars als mascotte in hun doel had den opgehangen en waarvan een veel vu'dig gebruik werd gemaakt wanneer 'de spanning onverdraaglijk werd... Nog gsn'eten we na van de pijlsnelle rennen langs het lijntje van dokter Koning, noq zien we in gedachten een gepya- jiiare rechtsback Schmalz met forse trap pen zijn doelgebied zuiveren Hoe de eindstand was, wilt U weten Onze sportredacteur beweert, dat eigen lijk de Harmonie met 32 gewonnen heeU .maar voor doelpunten is er maar driemaal afgetrapt Laten we het op 22 houden, dan valt er niets Ten slotte is er door beide ploegen met grote animo gevoetbald Een feit is, dat de kegelaars op waarlijk eminente wijze een met veel bombarie aangekondigde ,pipr ntie' wisten te benutten omdat juf trouw Sieuwerts vreesde doorboord te worden en haar heiligdom dus tijdig had verlaten... Het grote succes van deze avondlijke vermakelijkheid was voor het Prins Bern hard fonds, dat tien dagen voor de An Je-d-ig als 120 guldens rijker werd! De h Niestadt heeft de 22 kerels, die die bedrag bij elkander voetbalden voor altijd vereeuwigd Wat op zichzelf al een fantastische gebeurtenis was De krijgshaftigheid lag er duimen dik boven op STAND 1F. GROEP IE KLAS KAMPIOENSCHAP VAN ALKMAAR In deze groep komt ook onze plaatsge noot M. Ploeger uit en deze veelbelo ver.de jonge schaker slaat tot dusverre in dit geselecteerde gezelschap een zeer goed figuur. Met belangstelling wachten Wij zijn verdere verrichtingen af. P. v ,d. Struys 3 uit 3; M. Ploeger 3 uit 3: Bastiaanse 1 uit 3, J van Loo 0 en 2 afgebroken partijen; Schuurman en van Vliet, beide 0 en 1 afgebroken. In vriendschappelijke partijen treedt hij vaak op als secundant, wat voor de tegenpartij meestal een zeer be vredigend resultaat oplevert. Deze week geen bedrijfsvoetbal Door de kermisdrukt en het steeds bezet zijn van het voetbalveld, heeft de co:nmlssie voor het Bedrijfsvoetbal be sloen deze week het programma af te lansen. Begin volgende week zal het gehele programma voor de eerste helft V-arden bekend gmaakt. Er Is nog een nieuw team bijgekomen. De mannen van 3e Ned. Spoorwegen zullen onder de naam Spoorkezen eveneens een kansje wagen de mooie wisselbeker in hun be Zit te krijgen. CAI IANTSOOG Plattelandsvrouwen bijeen Een dezer dagen hield de afdeling Cal lantsOog van de Bond van Plattelands vi ouwen een bijeenkomst in café Vries men Na de opening werd gezamenlijk het Bondslied gezongen en kreeg da. Leistra het woord voor en bespreking van het boek ..De paarden van Holst' van Gerard van Eeckeren. In ademloze st'Le werd naar speekster geluisterd en dite moeilijke boek leefde voor de aanwezig dames. Een hartelijk applaus beloonde da. Leistra voor haar lezing Allen konden zeer voldaan huiswaarts keren. NIEUWE NIEDORP Motornicuws De Niedorper Motorclub ,de NMC Organiseert Zondag 25 Juni een grote be'rouwbaarheldsrit. Deze rit geldt voor de sportklasse voor de competitie om het kampioenschap van Nrd.holland Nrd. Na de reeds gehouden ritten te Wieringen, Schermer en Texel komt er a! goed de spanning in. Alle bekende rijders komen aan de start en zullen sportieve strijd leveren om de fraaie prijzen Voor de sportkl3sse is een tra Ject van 136 km uitgezet dat niet al te gemakkelijk is gemaakt. Voor de rijders 1c de tourklasse is het gemiddelde 36 km en gaat over een heel wat gemakke lljker traject. Ditzelfde traject Is ook voor auto's te rijden, hiervoor zijn Ver aparte prijzen. De route is met Zorg uitgezet en gecontrolerrd door J. Mceyes, zodat de NMC niets onbe protfd laat om de rit zo goed mogelijk t een slagen. Na 17 jarig verblijf in 4a klas Vvat ieder rechtgeaaid N. Niedorper vrOesde ,is dan nu na de 0—2 neder laag tegen Schoorl een feit geworden. N. Niedorp moet degraderen. Na een, verblijf van 17 jaar in de 4e klasse heb ben de geelzwarten het veld moeten ruimen. Tot aan 1940 kon N. Niedorp steeds bij de besten gerekend worden in •Je 4e klasse. Wat al niet een spannen de matches zijn gestreden tegen Scha gen DTS, Succes. BKC, enz. enz. Nu de oorlog heeft N. Niedorp niet meer die spelhoogte kunnen bereiken. De oudere sterren begonnen te verble ken en de jongere generatie bleek nog niet in staat, die uitstekende krachten te vervangen. De laatste jaren hoorde N, Niedorp steeds bij de onderste, doch kon het gevaar nog tijdig afgewend wor Nu dit jaar, is het zo ver. We twijfelen niet of N. Niedorp komt deze tegenslag veer te boven en zal zeker in de 1ste klasse trachten het verloren terrein zo spoedig mogelijk te winnen. Ken N. Niedorp in de competitie Schoorl tweemaal de baas in de degra datiewedstrijden heeft het niet zö mogen zijn. Evenals In Schoorl heeft N. Nie dorp ook nu weer de beste kansen ge had. doch ook nu kwamen de doelpun ten aan de andere kant. Het zat N. Niedorp bar tegen ook, een hard schot van Vonk kwam tegen de paal. evenals ue 2e helft een kogel van Persijn. Schoorl had invallers voor van Zoonen en Minkema, in hu» plaats speelden de OUDE NIEDORP Intocht nieuwe burgemeester Maandagavond vond in de raadszaal tc Gude Niedorp een door burgemeester wethouders uitgeschreven vergade ring plaats, waaraan een dertigtal per s. nm, vertegenwoordigers van verschil lende verenigingen deelnamen. Het doel van deze vergadering was te komen tot het opstellen van een programma ■oor de dag, waarop de installatie van ie nieuwbenoemde burgemeester, dhr. Kalb zal plaats vinden. Wethouder Kolkman leidde de bespre ki" jen in. Na deze inleiding werd een commissie samengesteld, die de leiding zal nemen. De intocht zal ongeveer als volgt ver lopen: Op de grens van de gemeente nhoij de voormalig school in Zijdewind .al de commissie bestaande uit de heren J Bakker, voorzitter ,de Vries, Wolt huis, Bruin en 'Fijma in tegenwoordig heid van de gemeenteraad de burge meester verwelkomen. De rede zal dan t gesproken worden door de heer Bak ker, oudwethouder der gemeente. Daar na zal in auto's een rijtoer door de ge memte worden gemaakt, waarbij In de eerste plaats een bezoek zal worden geb*acht aan de RK Meisjesschool, waar de kinderen van jongens en meisjes school een zanghulde zullen brengen. Daarra gaat de tocht naar het gemeen tehuis van Oude Niedorp. waar de kin deren van de openbare school een zang hu'de brengen. Eveneens zal daar het RK fanfarecorps enkele nummers spelen Daarna vindt de officieële installatie vergadering om drie uur plaats. Na af loop van de vergadering is er te onge veer vier uur een receptie in zaal Oote man. waar gelegenheid is dé nieuwe burgemeester te complmenteren. Des avonds werdt een receptie ge houden in cafe Blanken-daal., ter gelegen heid waarvan Nierops fanfarecorps zal concerteren. De commissie, die een en ancer zal ui'werken, doet een beroep op de inge zetenen om zoveel mogelijk medewer king te verlenen en ter gelegenheid van deze gebeurtenis de vlag uit te steken. WINKEL. Reddingsboot gaat demonstreren Zondagmiddag, 25 Juni as., aanvang 3 nar n.m. geeft de Reddingsbrigade 'n demonstratie in het natuurbad. Uit het zeer gevarieerde programma "kumen wij o.a. vermelden: Demonstra t;e vervoers en bevrijdingsgrepen en prartische toepassing daarvan. Popduiken, Rugzwemmen met vlaggen Dr nkeling in nood (pantomine) „Zwemmende ballonnen!! Zo zwommen de heren in 1870 en... zode dames in 1890. Oriëntatie reddingen Aanneme (komisch fcummer) Demonstratie Zeeredding en Eerste Hulp bij een drenkeling Demonstratie reddingsmiddelen Watertrappen, enz. Al het werk wordt toegelicht door d- microfoon Vrolijke muziek, vlaggen, hopenlijk zon en een gezelige sfeer U komt toch ook? De entree is gratis voor alle leden en abonnementhouders van het bad en vcor donateurs van de brigade. Niet- led.m betalen alleen de lage entree van hfj bad. Tot slot wordt er een hinderniswed strijd gehouden, waaraan iedereen kan deelnemen en waarvoor leuke prijzen beschikbaar zijn. gebr. Klop. Jb. Klop als back beeft een beste partij gespeeld, met doelman Mooy en spil de Vet was hij de beste van zija club. Beide clubs hebben voor de rust goede kansen gehad. N. Niedorp de beste en een 2—0 voorsprong had beslist gewoon geweest. De tweede he'ft ging echter dubbel blank in. Jn. Ka'er moest al spoedig uitvallen, waar door Jn. Smit in het veld kwam. die al spoedig een hard schot inzond, dat juist over ging. Jo Klop miste de kans van de dag als hij voor open doel nog poe delde. Persijn raakte er ook uit; Peere boom completeeide het elftal.. Tellegen die een prima partij back had gespeeld ging naar voren en het had er van of dze omzettingen succes zouden brengen Het Schoorldoel werd het laatste kwar tier herhaalde malen zwaar belaagd, c'och het verwachte punt bleef uit. Dat kwam aan de andere kant, een aarzeling in de N verdediging werd noodlottig, Dumneyer gaf het laatste tikje, 0—1 Vlak voor tijd werd het zelfs 0—2. nu zorgde invaller Bloothoofd voor de af werking. GESLAAGD Voor het toelatingsexamen Gymna sium te Alkmaar slaagde onze jeugdige plaatsgenoot Ugo Iddema KOEDIJK Reis met teleurstellend einde Opoe Klein de Graaf reisde Zaterdag micV.ag naar haar dochter in Rusten burg. Voor een nachtje uit naar kinde reu en kleinkinderen is een waardevol uitstapje. In Alkmaar bezocht Opoe een paar winkels om cadeautjes mee te ne men. Maar wat een teleurstelling en 'n schrik, toen bij aankomst bij baar doch ter Opoes portemonnaie was verdwenen mot een inhoud van f 140, haar gehele bezit. Hoe zij haar geld verloren heeft in bus of winkel, of dat de portemon naie misschien gerold is, zij weet het niet, zij hoopt alleen nog. dat de eerlijke vinder(ster) zich ten spoedigste tot haar zal wenden Men kan zich ook te lefonisch in verbinding stellen met haar zoon J. Klein voor mogelijke inlichtin gen Het telefoonnummer is Koedijk 212. OUDESLUIS BENOEMD Dhr. N. A. Dekker onze vroegere plaatsgenoot, die uit Indonesië is terug gekeerd ,is benoemd tot leraar aan de Grafische School te Utrecht ZUIDSCH AR WOUDE EERVOL ONTSLAG Aan de heer H. W. Smit is op zijn verzoek eervol ontslag verleend als no t'arJs ter standplaats Zuidscharwoude met ingang van 1 Juli as. Alkmaarse Boys - AIcmaria 2-3 AIcmaria moest hard vechten voor benauwde zege Na de eerste ontmoeting tussen bei de dubs, die in een draw eindigde, wist thans AIcmaria een verdiende over wh ring te behalen. Een overwinning, de echter pas bij het laatst fluitsignaal vaststond, want in de laatste minuten vochten de Boys fel om hun 32 ach ter'-tand te nivelleren. De Alcm. achter hoede was, in deze wedstrijd echter ab scluut beter dan de Boys achterhoede, dit de grootste moeite had met de ge raffineerd opgezette Alcm. aanvallen. In de le helft was er echter nog geen sp'ake van een Alcm. overwicht, maar juist andersom. Reeds dirept na het begin werd een mooie voorzet van Knip ingekopt. Te hoog echter. Een verre kogel Indri ging ook rakelings over Aan de andere kant bracht door de Buyzer genomen hoekschop ge vaar voor het Boys doel. In de 2e helft begon Alcm. met in. hoog tempo opgezette aanvallen, waa: de Boys achterhoede grote moeite met had. Even later miste Kramer weer bij een corner van de Buyzer, en W. Schmidt was er vlug bij om deze fout af te straffen 1G De Boys drongen naar voren, wat kun echter weer op een goal kwam te s'aan. Een throughpass van W. Schmidt nam Untied mee, en hoewel nog in de rug geduwd door een gen-opu. i e ,el van Janj de lak j it een goed! EGWOND AAN ZEE Egmondia verloor Egmoadia speelde Zaterdagavond om 7 uur een vriendschappelijke wedstrijd op het sportpark tegen het z.g. toerelf tal van AIcmaria. Egmondia kwam in het veld met zijn eerste elftal, waarin echter de proef werd genomen met verschillende junio ren en nieuwe spelers. Aanvankelijk leek het, dat Egmondih een gemakkelijke overwinning ging be halen. Binnen een minuut scoorde de jeugdige rechtsbuiten met een prachtig srLot vanaf de vleugel en 10 minuten later maakte de midvoor er 2—0 vafl. Alauaria kwam er echter steeds beter in. Binnen enkele minuten was de stand gelijk en eer de rust inging was de 2-r 0 achterstand in een 4—2 voorsprong omgezet Egmondia pakte na de rust de zaken nu ernstiger aan. Nauwelijks had de midvoor de achterstand tot 4—3 ver lOeind of AIcmaria benutte een straf s.hop wegens hands en de stand was 5—3. Nog was hiermede de doelpunten re-en niet afgelopen. De scheidsrechte kende Egmondia een doelpunt toe,, ter wijl de bal volgens de Alkmaarderp nog voor de doellijn door een der backs was weggetrapt, 5—4 Weer diende Aicmaria van repliek, stand 64 Het laatste kwartier wist Egmondia, met 10 man spelend nog tot 6—5 op te halen. der Boys verdedigers, wist bij toch te doelpunten, 2—0. Weer kwamen de Boys in de aanval en toen de Alcm. erdediging niet goed wegwerkte, kwam de bal bij de Grand, die onhoudbaar mkogelde» De Boys roken een gelijk spel en bleven in het offensief. Hun reuk bleek echter niet goed te zijn, want weer scoorde AIcmaria. Een goede pass van Untied kwam bij W. Schmid die laag en zuiver inschoot. Weer ant woordden de Boys met een tegengoaL P otseling voor Afink opduikend plaat ste Blok de b3l in het net, 3—2. Zo kwam het einde met een benauwde ;ar toch wel verdiende Alcm. over :«ning. Van Heerhugowaard naar Rome in 14 dagen We gingen door het Gooi naar U trecht en hier begint reeds het mooie te komen, de natuur is al heel wat aa- ders al Noordholland naar het Noor den, vanuit Utrecht ging het in de richting Brabant. Rinus moest nog even in Vught aan en over Eindho ven ging h -t in de richting Bei kei- Schaft want daar moesten wij over de greus. Onze wagen had over al veel bekijk door het doek dat er gespan nen was. Het weer was wel goed, maar geen zon. maar toch kwamen wij hele rijen fietsers voorbij, want het was daags voor Pinkster, -die gingen te kampe ren, het war ener wel honderden die wij passeerden. Wij denken dan bij ons zelf: ook Nederland heeft toch wel mooie plekken om te vertoeven en zou het buitenlaud dan zoveel mooi er zijn! Wij hadden vlak voor de grens een adres opgekregen waar wij moesten aankloppen, want deze persoon was een commies en die zou dan de zaak even nazien en ons bij de grens hel pen. Wij hadden reeds een bewijs in ons bezit, dat, dat wij meenamen aan eten en roken door de douane was afgestempeld met zijn handtekening. okbs o.ipu iip ftq uio.iBBp napjaq en kregen te horen dat de man niet aanwezig was, maar dienst had, we moesten dus maar naar de grens rij den. We hadden de wagen nog eens vol benzine laten lopen en ook een reij servebus van 20 liter werd meege nomen. want de benzine in het bui tenland is niet zo goedkoop als in Ne derland, we tnften nu op de grens aan en waren daar om 8 uur 30. We moesten nu onze passen laten zien en de papieren voor de wagen. Ons bezit aan Nederlands geld moes ten we opgeven en dit werd in het deviezenboekje opgeschreven. We mochten maximum f50 bij ous hebben en kregen tevens de mededeling: zorg er voor, dat dit bedrag ook weer te rug komt. Dus met andere woorden: er mag geen cent Nederlands geld worden uitgegeven in het buitenland. Het verdere onderzoek was heel ge makkelijk en onze lijst met voorraad werd nu ook met een douanestempel en datnm afgewerkt. We werden aan geraden nn ook naar de Belgische don ane te gaan om daar ook de papieren af te laten stempelen, maar we moes ten om 9 nnr In het klooster zijn, we besloten dus eerst maar naar onze kapelaan te gaan en reden dus terug langs een omweggetje naar het kloos ter. Bij de inang van de laan stond nog een commies der douane van Ne derland, we ilefen hem zien dat onze zaak al behandeld was en we mochten doorgaan. Het Centtaai Bureau voor de Statistiek heef o m. deze dagen uitvoercijfers gepu bliceerd met betrekking tot aardappelen en groenten over de maand Februari. De gepubliceerde cijfers leren, dat er heel wat van deze producten de gren zen zijn overgegaan, iets, waarover de Largedijker tuinders zich slechts kunnen verheugen, omdat zij bet in het bijzon dei- van de export moeten hebben. We vermelden hieronder de uitvoer van de producten, die vooral aan Langedijk weden geteeld. De bedragen in geld plaatsen we tussen haakjes. Pootaardappelen: Totaal 4453 ton (f 962000), waarvan naar België en Luxemburg 207-4 on (f 513000); Frank rijK S95 oa (1S7000): Italië 30 ton (I 5CO0). Portugal 834 ton (f 124.000) Brazilië 93 ton (f 24000) Witte kool. totaal 2897 ton (f 579000) waarvan naar België en Luxemburg 462 ton (f 118000), West Duitsland. 684 ton (f 158030); Frankrijk 972 ton ff 233000); Oostenrijk 1666 ton (f^0000). Rode kool .totaal 2541 ton (f 380000) waarvan naar België en Luxemburg 786 ton (f 120000). West Duitsland 522 ton (f 67000). Frankrijk 646 ton B*OEK OP LANGENDIJK VERNIEUWING BRUG Met de vernieuwing van de brug bij de veiling schiet men flink op. Het brugdek is gereed, zodat de leuningen ter verdere voltooiing nog moeten wor den aangebracht LANGEDIJK ZAL AARDAPPELENAANVOER STIJGEN? Er zijn nog verschillende tuinders, die nog niet met bet rooien van aardappels zijl begonnen. Deze week zal daarmee ook door hen. een begin worden ge maakt. In verband daarmee kan wor den verwacht, da, de aanvoeren nu aan merkelijk zullen stijgen, ook als gevolg var. de grotere opbrengjJt Gymnastiekver. ie W.Werf in oprichting Naar wij vernemen zal binnen af zienbare tijd een gymnastiekvereni ging „Wieringerwerf" worden opge richt. Enkele dorpsbewoners en land bouwers van Wieringerwerf kwamen daartoe Vrijdagavond in de Maaier bij een. Teneinde een onderzoek naar le vensvatbaarheid van de op te richten vereniging in te stellen, zal een uit voerige circulaire aan de bevolking van en rondom Wieringerwerf wor den gericht Naar wij verder verne men ligt het in de bedoeling de ver eniging te doen aansluiten bij het Kon. Ned. Gymnastiekverbond. Indien voldoende animo bestaat zul Jen alle leeftijdsgroepen ingedeeld worden, ook de groep dames en heren senioren. De oprichtingscommissie is vol goede moed en ziet ondanks het ontbreken van het gemeentelijk gym nastieklokaal toch mogelijkheden om in de nabije toekomst haar plannen te verwezenlijken. De moeder aller sporten, de gymnas tiek. is 'n le vereiste voor de licha melijke ontwikkeling van de jeugd, aldus een lid van de werkcommissie. Naast gymnastiek zal athletiek van zelfsprekend in het programma opge nomen worden, terwijl naar behoefte de vereniging met andere aanverwan te sporten, behalve voetbal, uitgebreid zal kunnen worden. De oprichtingscommissie bestaat uit de volgende personen; H Baarveld, C de Bakker. J. de Graaf, W J Holl, N (f 1L7000), Oostenrijk 337 ton (56000) Savoije kool, in totaal 2632 ton, waarvan naar België en Luxemburg 97 ton (f 25000), West Duiisland 648 ton (f 119000); Frankrijk 1373 ton (314000 Zv/tserland 430 ton (f 115000) Wortelen, in totaal 6727 ton (1 406.000) waarvan naar België en Luxemburg 1368 ton (f 287000); West Duitsland 537 ton (f 99000); Frankrijk 4-175 ton (f 872 000); Zwitserland 612 ton (f 139000). Uien, totaal 13357 ton (f 5.046.000). waarvan naar België en Luxemburg 501 to;. (f 195000). West Duitsland 5076 ten (f 2 140.000); Ierse Republiek 356 ton (f 111.000); Frankrijk 1011 ton (f 412.000): Verenigd Koninkrijk 6170 ton (f 2.080000). Gedeeltelijk herstel W ieringerrandweg Naar wij vernemen zal het Heem raadschap de Wieringermeer binnen kort het herstel van een gedeelte van de Wieringerrandweg aanbesteden. Op het noordelijk gedeelte van deze weg is het wegdek grotendeels verdwe nen. Aangrenzende pachters en los- landpachters van Wieringen zullen deze op handen zijnde verbetering van harte toejuichen. Poging duivenliefhebber te duperen Naar eerst heden bekend is gewor den hebben kwaadwilligen vorige week in de nacht van Maandag op Dinsdag getracht de duiven van de heer Joh. P. Horst te Wieringerwerf om het leven te brengen. Gewaar schuwd door een buurman hield de heer Horst Dinsdagmorgen zijn dui ven vast en bij onderzoek bleek, dal in de tuin muizen tarwe was ge strooid. De buurman had 's avonds laat vreemden op het erf van de heer Horst waargenomen. De politie werd van deze minderwaardige handeling in kennis gesteld NOORD SCHAR WOUDE 23 500 kg aardappelen: Eerstelingen 22—25.40; rode schotten 22.70: drielin gca 16.00-1930; kleine 7.50-1020 BROEK OP LANGENDIJK 120000 kg aardappelen; Eerstelingen 21.50-25.10; rode schotten 21.40- 23.10; doré 2290; saskia 22 40; drielin 15.80-19.80; kleine 10—11.90; 30°0 kg rabarber 5.106.80; 370 bos peet. 16: 750 kg tomaten A 77—78; B 73-74; C 70-72 Do kapelaan en pater Nivardus kw« men ons reeds tegemoet om ons te verwelkomen .Direct werd natuurlijk ge-informeerd hoe de reis wa, ver lopen en do wagen werd binnen de poort gereden en in de schuur onder gebracht. We zaten nu binnen de mu ren van bet trappistenklooster te A- chel. We werden nu naar eeu kamer gebracht en de koffie stond al op ons te wachten, terwijl de broodtafel er Wil voorzien uit zag. want we kregan heerlijk eigen gebakken brood met e enstuk ejgen gemaakte kaas uit iï boerderij, nu dat liet zich best sma ken. Het was reeds stil In het kloostei want de meeste paters en broeders waren reeds ter ruste, want ze staan des nachts om 2 unr a! op, dft was omadt het Pinksterfeest was, maar om 3 uur is het alle dagen op staan, dus dan moet meu vroeg in de veren Wt bleven nog een tijdje gezellig bij elkaar en besloten ook wij onze kamer op te zoeken, want ook voor ons zou' het niet te laat dag zijn, want we wilden weer op tijd rijden. We kregen een kamer voor twee personen en een goed bed om te slapen en lagen dan ook spoedig in het land der dromen. De kapelaan had een kamer alleen. De volgende morgen om ruim vijf uur werden we gewekt en het eerste wat we zagen was dat het regende en hard ook, nu dat was geen prettig begin, maar we dachten het zal wel beter worden. Om zes uur gingen wij naar de H. Mis die onze kapelaan opdroeg in de kapel van het klooster vroegen verdere zegen op onze reis aan de H. Geest kracht en sterk te, want het was immers het Hoog feest van Pinksterx of de nederda- iing van de H. Geest over de Apos telen, dus vroegen ook wij om de ze ven gaven van de H. Geest op dit feest. Na de H. Mis stond de ontbijttafel al weer voor on skiaar en ook w;eer de heerlijke vette kaas. We gingen nu de wagen verder In orde maken, onze koffers er op en een kleed er om heen gedaan, want het regende nog st^ds. We namen nu de omvang en d<* hHiu- r envan het klooster nog even iu ogen schouw en we stonden verbaasd zo veel rnimtea ls erbij was en alle ge oogste prodneten kunnen in de schil den geplaatst worden. De boerdp-ij was ook groot, want er waren wel stuks vee. allen beste kwaliteit en zelfs stamboekvee. Na nog even de eersre kaarten naar huis verstnurd te heb ben. werd om ruim 8 unr de reis ver der voortgezet. We moesten nn eerst naar de Bel gische douane en al spoedig was de zaak hier in orde en d-ar gingen •Ta dan België in. i-og steeds regende het. Wij gingen nu over Peer het kenipe-- lanf' iu. een zeer eenvoudig landschap, waar ook de Hollandse molen niet ontbrak. Hoe het groeit Hoewel wij reeds uitvoerig schre ven over de herbouwde zaak van de heer Swier te Wieringerwerf, willen wij niet voorbijgaan aan de receptie welke daartoe Vrijdagavond gehouden is. Vele bekenden, vrienden, midden standers e.a. namen de zaak in ogen schouw, welke bij de opening en nog wel een heel ander beeld vertoonde dan de avond te voren toen uw ver slaggever nog geen plaats kon vinden voor z*n blocnote. Er is wel heel hard gewerkt. De Rentmeester der Domei nen, de heer ir Ovinge, gaf reeds vroeg in de avond blijk van zijn be langstelling. Het pand van de beer Hamstra kwam Zaterdag onder de kap. Hoog op de schoorsteen wapperde de drie kleun Naar verluidt kunnen op 1 Juni a.s. reeds enkele montagewoningen be trokken worden. De tocht er heen zal echter niet meevallen, hoewel er in korte tijd veel kan veranderen. Gaat heus wel zo vlug? EEN ACTIE DIE DE KONING TOT AFSTAM» ZAL DWINGEN. De Algemene Raad der Belgische Socialistische Partij heeft met alge mene stemmen een resolutie van Spaak aangenomen, waarin alle Bel gische socialisten opgewekt worden ..meedogenloos en onweerstaanbaar tegenstand te bieden aan de terug keer van Koning Leopold op de troon." „Wij beschouwen Leopold III niet langer als de koning der Belgen, doch als de leider van een politieke meerderheid, die, indien hij door de ze meerderheid op de troon wordt ge bracht, moet verdwijnen, wanneer de ze meerderheid ophoudt te bestaan" aldus de resolutie. „Onder geen omstandigheden zal de Belgische socialistische partij er iu toestemmen met Leopold III samen te werken. Van heden af zal de partij alle noodzakelijke maatregelen ne men voor het ontketenen van een ac tie. die de koning tot afstand zal dwingen." Dpze resolutie wordt deze week Za terdag aan het Nationaal Socialis tisch Congres te Brussel voorgelegd. FRANSE EN Dl'lTSF PARLEJIEXT9 LEDEN BERAADSLAGEN OVER HET PLAN SCHEMAX. Vijftig Duitse en evenveel Franse parlementsleden zullen op uitnodiging van graaf Coudcnhove-Kalerghi. da secretaris generaal vau de Europese Parlementairè Unie, gedurende tw«-p dagen in het Zwitserse grensplaatsje Rheinfeldeu over het plan Schuman beraadslagen. De meeste bijeenkom sten zullen strikt vertrouwelijk zijn.

De Vrije Alkmaarder | 1950 | | pagina 2