AP0LL0-BIOSCOOP Adverteert in dit blad Planologische dienst verwacht sterke uitbreiding van Schagen Wijding abt Inlevering vacantiebonnen Het dodenmasker Op glad ijs Tomaienplanien Fruit- en aardappelkisien Sproeien - Vernevelen - Sluiven Gebr. van Damn e De ontwikkeling van ons gewest Ton behoeve t«ii een juiste verdeling: van het wonlnghonwvolome In de komende Jaren Is door de vaste commissie van de Provinciale plano logische Dienst op verzoek van het College van Gedeputeerde Staten in de Provincie Noordholland een heeld Begeven van de toekomstige inwoner- tallen van de steden en dorpen in het algemeen eu van de plaatsen in West Friesland en Geestmer Ambacht in het bijzonder. Enkele zeer Interesson te cijfers over de gemeente Schagen en haar onmiddellijke omgeving rijn het vermelden zeer zeker waard en hieronder zullen wij een en ander aan een nadele beschouwing onderwerpen. Vanzelfsprekend heeft de pla nologische dienst zich slechts aan zekere voorspellingen kannen wagen, maar volgens de commissie zullen In de praktijk opgedane ervaringen wei nlg afwijken van liet globale overzicht. Zoals wellicht bekend zal zijn bij onze lezers, is de planologische dienst speciaal belast niet het onder zoek naar een mogelijke vestigiug van toekomstige industrieën. Op ver zoek van gemeentebesturen gaan dan enkele mensen der wetenschap aan de hand van bevolking, ligging en dei- gelijke na, welke mogelijkheden zich in een gemeente voordoen. Het meest interessante van het rapport, dat de zer dagen aan de leden van de Pro vinciale Staten is aangeboden, vormt wel de vooruitblik tot de jaren 1960 en zelfs tot 1970. Wat de gemeente Langedijk betreft, komt de commis sie dan tot de eindconclusie, dat in Westfriesland-West Langedijk met Heerhugowaard en Schagen de ge meenten met de grootste oppervlakte zijn, met de grootste inwoneraantal len en de meest economische moge lijkheden. Volgens de commissie is dan ook in deze gemeenten een ver meerdering van de bevolking te ver wachten, die enige betekenis heeft. In de andere gemeenten in onze om geving zal de toeneming van het in wonertal van zeer geringe betekenis rijn. SCHAGEN. Zeer optimistisch laat de commis sie zich uit over de gemeente Schagen De gemeente heeft zich in de twintig ste eeuw gestadig ontwikkeld. De tftij ging van de welvaart en van het in wonertal in het omringende gebied en, in geringe mate, ook öe opbouw van de Wieringermeer, droegen daar toe bij. Na 1940 trad enige stagnatie op, welke gemaskeerd werd door de opneming van evacue's, die weer zul len afvloeien. Deze stagnatie, o.m. in de bouw van streekscholen zal even wel spoedig worden ingehaald. Daar naast kan, volgens de commissie ook hier/ vestiging van industrie worden verwacht, zodra de tunnelbouw te Velsen voltooid is. Als marktplaats en centrum van het agrarische gebied ter. noorden van Langedijk zal de be-, tekenis nog groter worden, terwijl uit dien hoofde een grote aanwas der be volking te wachten is. Telde de ge meente in 1900 nog maar 2874 inwo ners, in 1949 bedroeg dit aantal reeds 4726, terwijl de commissie voor 1960 en 1970 de bevolking raamt op 5106 en 5906 inwoners. LANGEDIJK. De aanwas der bevolking in Lan gedijk is in de laatse decennia sterk verminderd omdat de uitbreiding van de werkgelegenheid in de tuinbouw ln het centrum van het Geestmeram- bacht nu eenmaal practisch onmo gelijk is gewordeD. Alleen op de tuin bouw gebaseerde handel en industrie namen nog nieuwe werkers op. Zo lang het plan tot herverkaveling van het Geestmerambacht niet wordt uit gevoerd en dat is vooreerst niet te verwachten zal alleen vestiging van meer industrie de bevolking kun nen doen toenemen. De kansen zijn volgens de commis •ie tamelijk gunstig terwijl het schep pen van meer aantrekkelijke woon gelegenheid, een aantal vanwege de woongelegenheid naar aangrenzende gemeenten vertrokken Langedijkers zou doen terugkeren, zodat tot 1960 een behoorlijke stijging van het in wonertal te verwachten is. Bedroeg het aantal inwoners op 1 Januari van het jaar 1900 nog maar 5865, op 1 Januari van het jaar 1949 bedroeg het reeds 8628. Volgens de commissie wordt het inwonertal in 1960 en 1970 geraamd op respectievelijk 9052 en 9352. SINT PANCRAS De tegenwoordige phase der sociaal economische ontwikkeling in deze gemeente waar de bevolking in hoofd zaak van de tuinbouw leeft, nadert haar voleinding. De toeneming van het inwonersaantal verloopt sinds 1930 dan ook zeer traag, na 1940 staat de gemeente onder invloed vau dc stagnatie van het afvloeien van jonge werkenden. In de toekomst zal de gemeente een aandeel in de groei van de bevolking van westelijk West friesland hebben, dat veel lager zal liggen dan voor 1940. De commissie meent dan ook, dat tot 1960 de beyol king zal toenemen met circa 50 en tot '70 met ongeveer 100 personen. De bevolking wordt dan als volgt ge raamd: in 1960 1578 en in 1970 1628 (in 1949 1584.) nARENKARSPEL. Over deze gemeente luidt de conclu sie onder meer, dat de gemeente geie gen aan de rand van het Geestmeram bacht, in de laatste jaren veel werk bood In veehouderij en tuinbouw. De bevolking nam daardoor sterk toe, maar de mogelijkheden zijn thans uit geput. De verkaveling van de polders "Waarland en Slootgaard zal nog wat werkverruiming geven. Bedroeg het inwonertal op 1 Januari 1949 nog 3708 zielen voor 1960 en 1970 verwacht men respectievelijk 3746 en 3946. HEERHUGOWAARD. f)eze gemeente die in 1949 6241 per sonen bevatte, vormt economisch ge sproken een randgemeente van het Geestmerambacht. De uitbreiding van de tuinbouw is hier nog niet ton einde. Wel komen de grenzen daar van in zicht,Hoge geboorte-overschot ten, minder snel afvloeien van jonge arbeiders en gevestigde evacue's, heb ben de bevolking snel doen toene men. Zo zal deze gemeente, die in 190Q nog slechts 2785 inwonres telde volgens raming van de commissie .n 1960 6322 en in 1970 6672 zielen tellen KOEDIJK. Van de gemeente Koedijk kan het zelfde gezegd worden als van Sint Pancras. Deze gemeente, die in 1900 1865 personen bevatte en in 1949 een bevolking van 2131 zielen telde, ver keert ook in de phase, waarin de economische ontwikkeling ten ein de loopt. De verdere mogelijkheden tot uitbreiding van de tuinbouw z'(jn beperkt en de beoogde ruilverkave ling zal voorlopig wel niet worden uitgevoerd. De groei van de bevol king zal dan ook de komende jaren zeer gering zijn. Voor 1960 rekent men op 2064 en voor 1970 op 2089 zielen. WARMENHUIZEN De uitvoering van de uitbreidings plannen in deze gemeente zal niet snel kuuneu gaan In verband met de onzekere tijdsomstandigheden. De na 1940 opgestuwde arbeidskrachten zul len daarom geleidelijk moeten afvloei en de toeneming van de bevolking zal sterk vertragen. Het meest waar schijnlijke acht de commssie een toe name tot 2685 in 1960 en 2860 in 1970 Het inwonertal in 1900 bedroeg 1500 zielen en in 1949 2606 zielen. NIEUWE NIEDORP. De uitbreiding van de middelen van bestahn in desw gemeente gedurende de laatste decennia had overwegend plaats door de vestiging van meer tuinbouwbedrijven in het bijzonder in 't Veld. Ook als woonplaats van ren tenierende boeren trok de gemeente veel personen van buiten. Steeg het inwonertal van 1556 in 1900 tot 1994 in 1949, daarentegen verwacht ie commissie dat de bevolking In 1960 18S4 en in 1970 1934 zielen zal tellen Ook hier zal echter een groot deel der jeugdige werkenden moeten af vloeien. OUDE NIEDORP. Voor deze gemeente gelden dezelf de argumenten als voor Nieuwe N'3- dorp. Bedroeg het aantal inwoners op 1 Januari 1900 slechts 1136 perso nen, in 1949 woonden er reeds 1602 mensen. In 1960 en 1970 zullen er vol gens de commissie echter 1555 en 1605 personen gehuisvest zijn. WINKEL. In niet geringe mate profiteert de gemeente Winkel van de omstandig heid, dat de plaats als secundair een tram gelegen is tussen Schagen, Mid denmeer en Spanbroek. Daarnaast moet genoemd worden de uitbreiding vande zuivelfabriek te Lutje winkel. De commissie verwacht, dat vele jon geren de plaats vaarwel moeten zeg gen en dat slechts enkelen in de ge meente 'n blijvend bestaan zullen kun nen vinden. Bedroeg de bevolking in 1900 nog 1337 zielen, in 19419 was dit aantal reeds uitgegroeid tot 1653. Wat de toekomst aangaat verwacht men een stijging van het inwonertal tot 1690 zielen in 1960 en 1740 zielen In 1970. CONCLUSIES. Ongetwijfeld zullen vele personen zieh afvragen welk nut zulk een on derzoek en zulke gegevens hebben. De planologische dienst onderzoekt de invloeden die de toeneming van de bevolking bepalen. Alle bemoeiingen ter zake van bef bedrijfsleven, het verkeerswezen, de ontspanning en 't natuurbehoud eu de culturele, sociale en overige zorg hebben invloed op de loop der bevolking. Er Is wisselwer king tussen die bemoeiingen en de be lolking, waarvoor zij dienen. Derge lijke bemoeiingen hebben voortdurend plaats en In grote getale worden door de plaatselijke overheid en ook door anderen maatregelen van deze aard getroffen .Door sociale maatregelen, zoals gezondheidszorg, oefent men in vloed uit op de zgn. natuurlijke loop der bevolking. Door het verbeteren van verkeers wegen, het bouwrijp maken van in dustrieterreinen het uitvoeren van cul tuurtechnlsche werken, het aankopen van natuurruimten enz. oefent men in nog veel sterkere mate invloed uit ,op de verdeling van de bevolking, pie invloed kan onbewust, maar ook bewust plaats vinden. Het is bekend dat de loop der be volking in een gemeente en een streek ln hoge mate afhankelijk zijn van de ontwikkeling der hulpbronnen van be staan. Men tracht immers in de regel daar te wonen, waar men de best mogelijkheden van bestaan vindt en men zal tot dat doel zo mogelijk tn zo nodig verhuizen. De economische mogelijkheden beheersen de toene ming van de bevolking evenwel niet geheel en al. Ook de aantrekkelijk heid van de gemeente als woonoord spreekt een woordje mee. Nu zegt de commissie terecht, dat zij een wetenschappelijk rap port heeft opgesteld, maar zij dringt er op aan, dat men deze cijfers niet moet onderschatten. De waarheid zal niet ver van dc liicrhoien gegeven cijfers aflig gen. De conclusies berusten op naakte feiten en inwoners zowel als gemeentebesfnren dienen ern stig rekening te honden met een verloop dc bevolking als boven aangegeven. De conclusies zijn gemakkelijk te Dekken. Wat Langedijk aangaat en hetzelfde geldt ook voor Schagen en Heerhugowaard, dient men alles te concentreren op industrialisatie. In Langedijk beseft men dat terdege en de nodige maatregelen worden dan ook getroffen. In al de andere gemeen ten in onze naaste omgeving zien we een overschot aan werkkrachten ont staan, dat wellicht gedeeltelijk een plaats toebedeeld zal kunnen krijgen in die nieuwe „industrie-plaatsen". Overigens ligt hier toch maar één op lossing, emigreren naar het buiten land en dat speciaal voor de jonge boerenzoons. Aan de andere kant zal bij wegneming der tijdelijke finan ciële moeilijkheden, hei-verkaveling van polders nieuwe werkgelegenheid openen voor jonge tuinders. Het zijn zoals hierboven geschetst naak te cijfers, die echter duidelijker dan honderd redevoeringen de urgente kwestie van onze bevolkingsdichtheid aantonen. EGMOND AAN ZPT Huiselijke twist voorkomen Ieder inwoner van Egmond aan Zee weet dat de bestuursleden van de VV V tijdens het seizoen de handen vol hebben met het organiseren van diver se feestelijkheden, als Openluchtspel, Motorwedstrijd, Wielerwedstrijd, Vuur werk en Zeepkistenrace. Daarbij komt nog het optreden als arbiter bij ge schillen tussen huurder en verhuur der. Dezer dagen is het een bestuurslid van de VVV gelukt een hooglopende huiselijke twist in een der lieflijk gelegen huisjes van ons zeedorp bij te leggen. Wat was namelijk het geval? Dè man had een lot gekocht van de VVV ten bate van het vuurwerk en zei gen zijn vrouw: „Als ik op 12 Augusl tus mijn nummer in het vuurwerk zié verschijnen neem ik voor het gelH een fijne radio. De vrouw had haafr zinnen gezet op een stofzuiger. „Jij zeker een radio, om 's avonds letë- ker in je luie stoel naar liggen luistet ren en mij 's morgens op mijn knieëü het hele huis door laten kruipen met een stoffer en blik in mijn hand, daar komt niks van in". „Jij hebt niks aars te doen dat et ois op te knappen, ik neem een radio." Wat er verder nog voor mooie woorden door de kamer schalden zijn niet geschikt om op te schrijven. Het bestuurslid van de VW had toe vallig een boekje met loten in zijn zak en wist op een handige manier de twist bij te leggen door tegen de vrouw ie zeggen: ..Mens neem dan toch ook een lot, dan heb jij net zoo veel kans op je stofzuiger als hij up z'n radio." „Goed", zei ze, „maar geef me er dan twee. want 15 cent is geen geld, en dan eb ik twee kansen tegen hij een." Het gevolg was. dat het bestuurs lid van de VVV beurtelings aan de man en vrouw een lot verkocht, tot zijn boekje van 16 loten op was. De Sint Adelbertus Abdij van Eg- mond, die zoals bekend is duizend jaar bestaat, zal op 25 Juni aanstaan de haar 38ste abt inhalen. De dag te voren des morgens om hal ftien wordt pater Dom Paulus Andriessen in de kathedraal te Haarlem tot abt ge wijd. Na de wijding is er een receptie in de pastorie.van de kathedraal. Zondag 25 Juni zal de nieuw gewijde abt zijn eerste pontificale mis opdra gen op de Adelbertus-akker te Eg- mond, in tegenwoordigheid van ker kelijke en wereldlijke autoriteiten, onder meer mjr. Huibers en "n aantal buitenlandse abten. Ook wor den enige ministers verwacht. Des middags zal de abt door de ge meente worden ontvangen in het Slot op Den Hoef, waarna een rondrit doorde kom van Egmond aan den Hoef en Egmond-Binnen wordt ge maakt. Tenslote is er op het Voor plein van de abdij een plechtigheid ter viering van het duizendjarig be staan der abdij. OPBRENGST VOETBALWEDSTRIJD De voetbalwedstrijd, die vorige week gespeeld is ten bate van de Egmondse kleuterschool, heeft tot re sultaat gehad, dat aan het bestuur een bedrag van rond f130 kon worden afgedragen. DODELIJK ONGEVAL. Tijdens het schutten in de sluis te IJmuiden is Zondagavond de eerste stuurman van het Zweedse ss. „Os- bur" van de deklast gevallen en op een wlnch terecht gekomen. Hij over leed vrijwel dadelijk. Het schip ver voerde een lading gezaagd hout met bestemming Zaandam. DUITSERS MOGEN WEER JACHT- GEWEREN BEZITTEN. De geallieerde Hoge Commissaris in nest Duitsland heeft besloten Duitsers weer toe te staan be paalde sport- en Jnelitwapens te fabriceren eu te bezitten. Men zal hiervoor vergunning van de west Duitse a-gering moeten heb ben. Onder meer is zulks toegestaan voor bepaalde geweren, die men voor de wilde zwijnenjacht kan gebruiken. Het. laatste vooral wordt toegejuicht door de boeren, die veei last onder vinden van wilde zwijnen. Het fabri ceren en bezitten van pistolen en re volvers en semi automatische wape nen is nog verboden. AMERIKAANSE VROUWEN UIT LANDBOUWKRÏNGEN BEZOEKEN EUROPA. Als hoogtepunt vau een reis, van zeven weken door zeven Europese lan den zullen ongeveer 400 Amerikaan se vrouwen uit landbouwkringen de 3 jaarlijkse conferentie hijwonen vao de wereldbond van plattelandsvrou wen, die van 9 tot 16 September in Kopenhagen zal gehouden worden. De vrouwen zullen o.a. Nederland bezoeken, waar zij boerenwoningen zullen bezoeken en boerderijen en zui- velinrichtingen bezichtigen. NEDERLANDSE ROZEN NAAR STRAATSBURG. Voor liet toekomstige paleis van dc Raad van Europa. Het secretariaat generaal van de Raad van Europa heeft Maandag een del?gai!e van de Nederlandse stich ting „Bloemen tolk van onze dank baarheid" ontvangen, die de Straats- burgse assemblee een rosarium zal aanbieden dat zal worden aangelegd voor het toekomstige paleis van de Raad van Europa. Een diep gelegen gedeelte van een mijnschacht in de buurt van Ger- raiston, in Zuid-Afrika, is, ten gevol ge van de hevige druk, iugestort. 2 inheemse mijnwerkers kwamen om het leven, terwijl een aantal anderen werd gewond, waarvan drie ernstig LANGEDIJK BURGEMEESTER SCHELHAAS AFWEZIG. Naar wij vernemen is burgemeester Schelhaas tijdelijk afwezig, wegens t ondergaan van een kleine operatie in liet ziekenhuis te Alkmaar. Gedu rende die tijd treedt wethouder M. Kuiper als loco-burgemeester op. NOORDSCHARWOrDE DOOR ZANDAUTO AANGEREDEN Het vijfjarig zoontje van de heer J. de J. liep Maandagmiddag tegen een vrachtauto op met het gevolg, dat hij enke'e «chaafwondjes en waar schijnlijk een inwendige kneuzing aan zijn been opliep. Door Dr. de Wit werd geneeskundl ge hulp verleend. De chauffeur trof geen schuld. COLLECTE. De Zaterdag jl. gehouden collecte voor de Nationale Reclassering heeft f200.31 in deze gemeente opgebracm. BURGERLIJKE STAND ALKMAAR 19 JUNI 1950 GEBOREN: Robert J. A.t zoon van J. Martens en J. H. C. Jansen; Wiet- se. zoon van A. Visser en W. de Jong; Theodora J.. dochter van J. J. N. Neesbeen en B. V. M. van Wan- rooy; Leonardus J. S., zoon van L. W. Boeters en A. M. FIsscher; Jan C. zoon van C. N. Vrouwe en A. M. Duin meijer; Maria J., dochter van N. 01- bers en A. de Vries. GEHUWD: Ruurd van der Zee en Anna M. Plato. OVERLEDEN: Hendricus P. van Dijk. oud 58 jaar, gehuwd met J. M. G. Erkamp; Alida van der Horst, oud 3 jaar, gehuwd met W. C. van der Helm. VIERJARIG MEISJE TE APEL DOORN VERDRONKEN Gistermiddag Is het vierjarig doch tertje van de heer J. J. M., die een wasserij heeft aan de Holthuizerweg te Apeldoorn, "bij het spelen op bet fabrieksterrein in een waterreservoir gevallen en verdronken. Dit is de der de maal in dit gezin, dat een meisje door verdrinking om het leven komt SPIERDIJK KOEIEN DOOR LOODWIT VERGIFTIGD Een tweetal koeien van de heer Schilder te Spierdijk nam een proef je uit een pot loodwit van schilder Sijm aldaar. Beide dieren moesten dit me^ de dood bekopen. Zeer gelukkig was de heer Sijm te gen wettelijke aansprakelijkheid ver zekerd^ zoda hieraan geen nadelige financiële gevolgen voor hem verbon den zijn. DE PRODUCTIE VAN DE H-BOM. Naar in Congreskringen te Washing ton verluidt zal president Truman het Congres om 800 miUfoen dollar ver zoeken ter bespoediging van het werk aan de waterstofbom. Volgens een lid van de commissie voo de toewijzingen van het Huis van Afgevaardigden, die onbekend wenste te blijven, zal het geld geheel gebruikt worden voor werkzaamhe den aan de bestaande Insral'ntlcs van de commissie voor de atoomener gie, voornamelijk te Oak Ridge, Ten tessee, Los Alamos, New Mexico en Hanford. Deze zegsman vermoedde, dat Tru man zijn verzoek over een dag of twee aan het Congres zou zenden. HET LAGERHUIS heeft glsteiea een regeringsvoorstel goedgekeurd, volgens hetwelk de Britse schatkist een deel zaï vergoeden van de belas ingen, die in het buitenland en in de landen van het gemenebest moeten worden betaald op de inkomsten van Britse onderdanen aldaar. Teneinde de Britse handelaren te helpen, die handel drijven met het buitenland en met de landen van het gemenebest, waarmede overeenkomst ter voorko ming van dubbele belastingheffing niet zijn uitgesloten, heeft men thans besloten dit systeem in te voeren De maatregel zal de schatkist 9.600 >00 pond sterling per jaar kosten Voor de vele blijken van belangstelling bij de ge boorte van ons zoontje PETER zeggen wij onze hartelijke dank. H. J. Rens N. Rens-Wey SI. Maartensvlotbrug. noooooootooon 0 Dinsdag 27 Juni a.s. 0 Q hopen onze geliefde 0 0 Ouders C X P. Jonker en w 8 A. Jonker-Meijer hun 25-jarige echtver- C eniging Ie herdenken. 8Hun dankbare kinderen Jan en Piet Receptie van 3—5 uur. Eenigenburg, Juni '50. ÜO!OCXlC>OO»OOr0 Heden overleed na een langdurig lijden, onze lieve vrouw, moeder, behuwd- en grootmoe der Trijntje Barten-Smit in de ouderdom van 71 jaar. Uit aller naam, D. BARTEN Stroef (post Dirkshorn) 20 Juni 1950. De teraardebestelling zal plaats hebben op Vrijdag 23 Juni te Sint Maarten, namiddags 2.30 uur vanaf het sterfhuis. Langs deze weg betuig ik mede namens mijn ouders, mijn hartelijke dank aan Fam., Buren en Kennissen, voor de vele blijken van belangstelling bij mijn te rugkeer uit Indonesië on dervonden. C. L. REZELMAN Waardpolder, Juni 1950. Kraamverpleegster half Dec. Br. onder lett. D., postkantoor St. Maar tensbrug. Bouwbedrijven te Petten op Zaterdag 24 Juli nam. 2 uur bij H. Vriesman die prima HEREXONDERBROEKEN en HERENHEMDEN Cor Lodder Winke BREEZAND Zaterdag- en Zondagavcnd half acht en Zondagmiddag 3 uur presenteren wij de boeiende WARNER BROS KLEURENFILM met FNGRID BERGMAN JOSEPH COTTEN MICHAEL WTLTING MARGARET LE1GHTON e.a. Een opzienbarend filmwerk waarin Ingrid Berg man toont door welke diepten en hoogten een vrouw als zjj kan gaan. Omgeven door een vreemde wereld, vol duister dreigen, wankelde »e aan de grenzen van het leven. Toegang 18 jaar. Telefoon 590 presenteert Vrijdag- en Zaterdagavond 8 uur Zondag 3 5 7 9 en 11 uur De twee grootste komieken van het witte doek ABBOTT EN COSTELLO De twee dolle dwazen na verwikkeld te aftn ge weest in een bankoverval, komen terecht ln een wintersporthntel, te midden van ijs-schoonheden. JOHNY LONG met zö» vermaarde show dans- oi-kest zij" uw garantie voor 100% amusement!! TOEGANG ELKE LEEFTIJD. Voor direct gevraagd Flinke jongen voor expeditie, enz. .DRUKKERIJ VAN KETEL Schagen ZATERDAG 24 JUNI a.s. rijden wij naar de beslis singswedstrijd Ajax-Limburgia in het stadion te A'dam Toegangsbewijzen voorra dig. S.v.p. spoedig opgeven PEEREBOOM's Autobedrijf, Nwe Niedorp Tel. 224. Geeft Uw bestelling aan de bode op. Zendingen boven f 8.worden FRANCO thuisbezorgd. Schagen, Laagzijde B 39, tel. 593. Onze prachtige afgeharde met potkluit zijn weer klaar zo ook Komkommer, Au gurken en Meloenplanten in twee soorten. Engross. Donderdags op de Markt bij: Fa. C. ZEEMAN Molenweg, 13. TeL 288 Wieringerwaard. Pension of huisje gevr. voor 1 week tussen 20 Juli en 19 Aug tussen Alkmaar en Petten voor 4 volw. en 2 kind. Br. met opgaaf prijs en plaats ond. no. 1525 bur. v. d. bl. KISTENFABRIEK V.h. KAPER, W'ORMERVEER leveren we voor de laagste prijs in de beste kw-aliteit. Vertegenwoordiger: BART HAAN SCIIAGERBRUG TELEF. 206 Donderdags in café „De Beurs". Wij behandelen op vakkundige wijze Uw weide- en bouwland tegen insecten onkruiden en ziekten. Momenteel kan nog met succes uitgevoerd worden: Onkruidbestrijding in weiland; insectenbestHjdlng in bieten, duivenbonen enz.; de bestrijding van de aardappelziekte en coloradokever ln aardappelen; mangaanbespuitingen in alle gewassen. Wij staan U ten dienste met een deskundige voorlichting Door samenwerking zijn wij in staat om op het juiste moment Uw opdrachten uit te voeren. X A. BOERHAVE X A. GOUDSBLOEM X Fa. J. KOOLHAAS X Fa. E. ZUIDEMA. Uw opdrachten gelieve U door te geven aan: Fa. J. KOOLHAAS MIDDENMEER TELEFOON 17 Ondergetekenden bevelen zich aan voor HET PLUKKEN VAN VLAS MET „LETERNE" MACHINE KANAALWEG 21 MIDDENMEER TELEFOON 55

De Vrije Alkmaarder | 1950 | | pagina 4