De Schager kermis in hei begin van deze eeuw Kwaliteits.... koffers, lederwaren grote sortering Fa. HoltZ, Schagen .Nachtrepetitie" door Comedia: sprankelende humor Ouden van dagen uit Schagerbrug maakten mooie tocht Ook Niedorper ouden van dagen waren dagje uit ontsnapt. Goedkope ritten voor abonne's Herinneringen van vroeger We hebben een gesprek gehad met tnkele mensen, die de leeftijd der zeer gterken hebben genaderd of reeds zijn (gepasseerd. En dat wel naar aanleiding Van het opvallend geringe bezoek, dat men overdag op de kermis ziet. Een Verschijnsel, dat zich reeds enkele jaren voordoet en dat als we ons niet vergis Ben, elk jaar toeneemt De avoodbijeen komsten och, dat gaat wel. De diverse verenigingen doen hun uiterste best. De zaalhouders blijven niet achter, maar de echte kermisstemming is er toch niet Uitgezonderd dan wellicht de laatste Zondag. En hoe was dat nu in vroeger jaren? Hei is een kwaal van vele oude mensen dar ze met zo'n intens genoegen spre ken over die goede oude tijd Daar moet ttfcn een weinig rekening mee houden. Want we moeten de kermis van toen niet gaan idealiseren. Dat is nergens goed voor, want die kermis komt niet meer terug. Maar wie nu de Paarden markt zag en hoort vertellen over de Paardenmarkt van vijftig jaar terug, voelt dat hier iets verloren is gegaan, dat de moeite van het behouden zeker waard was geweest. En dan de verhalen over de Dinsdag vcu de kermisweek. De jongeluierdag. Ook niet van Schagen en de naaste omgeving. Neen. het was de jongeluier dag van heel Westfriesland. Zo3ls met Pinkster alles naar Schoorl en Bergen trekt en vroeger nog meer trok. zo trok op de Dinsdag van Scbager kermis alles wat de naam jong droeg, naar Schagen Hoofdzakelijk jonge boeren en boerin nen. De arbeiders behoorden daar im uiers niet tussen Er waren er wel en kele, maar ze konden niet voor -de dag komen. Ze hadden de vervoersmiddelen niet en ze vertikten het om van verre naar Schagen te lopen. Zo was die Dinsdag de erkende boe rerdag geworden. In de vroege ochtend Werd door de jonge boer de witkapkar van de dors gehaald, het paard gebor steld. de jonge boerendochters zetten de gouden kap op. in afwachting van de komst van de vrijer, er stond reeds een roemer klaar om naar binnen te slaan voor men de tocht aanvaardde en zo tegen tienen ging het op Schagen aan. En soms nog wei eerder. Dat hing maar van de afstand af. In de middag waren alle plaatsen ln Schagen, waar maar enigszins een paard en kar kon worden gestald, bers tens vol. De boerenjeugd had bezit van Schagen genomen. En goed ook Wal een dag voor de ettelijke cafés Wat werd er gehesen en gevochten soms. Want geloof niet, dat het alles rozen geur en maneschijn was. Wie de volgen de dag In de vroege morgen de witkap karren terug zag komen, bedroefde zich over de toestand, waarin sommige inzit tenden zich-bevonden. Zedeloze tonelen kwamen maar al te vaak voor. Regel was dikwijls, dat de Westfriese schonen de teugels maar hielden, opdat de eigen lijkè voerman een beetje tot zich zelf kon komen. U ziet, dat o^ze zegslieden het ons waarlijk niet te mooi hebben afgeschil derd. Maar er was ook wel wat anders Er was echte vriendschap en frisse Westfriese luim in overvloed. In Scha gen. maar ook op de vaste pleisterplaat sen. die tevens profiteerden van de Schager kermis. Er waren van die vaste plaatsen van samenkomst. In Winkel was dat b.v. in het café tegenover de Pijp en in Zijde wind het café bij de oude school. Daar stonden de karren dan niet bij tien, maar bij honderdtallen. Daar schreeuwden de paardeknechts die voor die dag waren aangekomen zich de kelen schor. Daar werd het eerste gias bier op een gezellige kermis ge dronken. Het moet een schoon gezicht geweest zijn. die ettelijke witkapkarren, de dar *ele paarden er voor. de jongelui er in. de meiden allen nog met kap en West fiiese dracht. De Gracht en de Markt waren vol van hen, zo werd ons verteld. Wat 'n schoonheid is er met de oude Westfriese k'ederdracht te loor gegaan. De Woensdag was een rustige dag. Dón wiHen de kermisexploitanten en de zaalhouders wel eens wat rust hebben. Want ze waren bijkans vier en twintig uur in actie geweest Maar de Donder dag was het weer een en al leven en d:ukte. Al kon de Paardenmarkt en de Jongeluierdag door geen enkele overtrof fen worden. Maar ja. dat was kermis in de goede oude tijd. BRANDWEER OP HET GROENE VELD Zomeravondvoetbal ls er in de ker Inlsweek genoeg! Men verzoekt ons mede te delen, dat heden. Vrijdagavond O» half acht, de Schager brandwe/rman nen tegen die uit Sint Maaren spelen Cp het kleine veld achter het terrein v*n Sparta. AU U t ons vraag: een lach succes is verzekerd. Marktover zicht In de kermisweek is het altijd een abnormale markt, met zo hier "en daar verspreide beesten. De aanvoer is dan ook in de regel minder. De handel in vette koeien was niet vlug te noemen Wel waren de prijzen iets hoger dan de vorige week. Slachtgewicht kwam nu op f 2.20 tot f 2.90 per kg. De hoogste notering" in massa was nu f 1000.—. De handel in kalf- en melk koeien was vrij goed. Er kan van prijsdaling niet gesproken worden. De kooplieden hebben de boel duur in handen en proberen zolang mogelijk hun prijzen te handhaven. Voor wei- dekoeien bestond nog tamelijk vraag en deze werden dan ook goed prijs houdend verkocht. Jongvee werd zo goed als met aangevoerd. Nuchtere kalveren bij kleine aanvoer een vlotte handel met enige prijsverhoging. Op de wolveemarkt was een vrij leven dige handel met goede vraag voor schapen en vette lammeren. Weide- lammeren kalm prijshoudend. Over- houders werden niet aangevoerd. Lammeren voor de weide van f 36 tot f 48. Voor de dood f 48 tot 1 53. Big gen bij goede aanvoer een kalme han del en prijshoudend. Op de konijnon- markt het gewone doen, kalm. MAKKT SCHAGEN. 22 Juni 1950 14 geldekoeien 500 6675: 26 geldekoeien, vette. 7001000 12 kalfkoeien 700^-900; 64 nuchtere kal veren 35—65; 12 schapen, mager 48 56; 10 schapen, vette, 70—110; 235 Jammeren 35—53; 102 biggen 35—45; 34 konijnen 0,75—2,50. KWEMMEIT. AMSTERDAMSE 2WEMCLUB 1S7< BESTAAT 80 JAAR. De Amsterdamse zwemclub 1870 Bal 25 Juni a.s. 80 jaar bestaan. Het ia de oudste club van het continent •a op één na de oudste ter wereld Lezing over emigratie verschoven Zoals wij reeds eerder meldden, wordt in Den Helder een lezing ge houden over emigratie, toegelicht met lichtbeelden. Deze zou oorspronkelijk plaats hebben op 28 Juni, maar is door omstandigheden uitgesteld tot 30 Juni, twee dagen later dus. Gratis toegangsbewijzen zijn te verkrijgen tot en met heden bij het Arbeidsbu reau in de Lauriestraat. Sparta-veterarien wonnen met korlbalcijfers Er was veel belangstelling voor de wedstrijd, die de veteranen van Spar ta en SRC Woensdagavond tegen el kaar speelden. Het was direct duide lijk, dat de geelzwarten een te zware combinatie in het strijdperk hadden gebracht. De heren deden het dan ook na het eerste doelpunt heel kalmpjes aan, kwamen daardoor met 21 ach ter te staan, om daarna door iets har der aan te pakken een 42 voorsprong te verkrijgen. Na de rust werd de stand heel geleidelijk tot 84 opge voerd. SRC miste nog een penalty. Ds Smits neemtafscheid Ds W. Chr. Smits, die het beroep van de Ned. Herv. gemeente te Edarn heeft aangenomen ,zal van de gemeente te Schagen afscheid nemen in de dienst var. Zondag 20 Augustus a s. Zijn in trede in Edam zal geschieden op Zon dag 27 Augustus a.s., waar hij wordt bevestigd door ds van 't Riet uit Pol berd (Groningen) In „Theater Ro^al" TONEEL op de langste dag dat moet wel vrolijk en genoeglijk zijnl En Comedia onder re<,ie van Johan de Meester heeft met Nachtrepetitie van de Hongaar Franz Molnar voor de no dige gezelligheid en pret gezorgd voor een (helaas) niet geheel gevuld Theater Royal. Pret van de beste soort daarvan hebben met vaart en overtuigende zor geloosheid de ene actrice en zes acteurs van Comedia ons laten genieten. Nechtrepetitie is dar. ook een kostelijk blijspel met een simpel maar hoogst amu sant gegeven,. Het pakt de toeschouwer direct door de vlotte creatie van de optimist Sandor Tural (Han Bentz van der Berg) en zijn pessimistische collega tor.eelschrijver Mansky (John Soer), die zich op originele wijze met de jonge componist Albert Adam (Jef de Groot) voorstellen als ze tegen het middernach tiijk uur op een kasteel aan de Rivièra zijn aangekomen. En de jonge compo n'st en de toneelschrijvers meteen voor de catastrofe komen te staan als ze via Ge niet zo bijster geluid afsluitende mu rea van het kasteel woord voor woord moeten horen hoe de verloofde van Al bert. llona Szabo (Ellen de Thourars), in een amoreus gesprek gewikkeld is met de acteur Almady (Henk Richters) De jeugdige componist en de pessimist Mansky zijn verpletterd. Sandor Turai Kinderkermis De Woensdagmiddag is toch maar de kermismiddag voor de jeugd! Nu de autoscooter de poorten heeft geopend heeft de kermis een geheel ander aan zien gekregen en Woensdag was er een dtukte van belang. Natuurlijk over heerste de jeugd in het vrolijk® beeld velen vooral profiteerden van het buiten kansje om voor een stuiversbonnetje v. onze krant de exploitant van de vliegen de raketten een paar heel drukke uurtjes te bezorgen: enkele duizenden vliegtoch tjes zijn er voor de sterk verlaagde prijs gemaakt! Deze drukke middag was overigens een uitzondering op de regel. Maandag en Dinsdag was het bepaald stil en ook gister viel bet bezoek erg tegen. De harde wind en het weerbericht weer hield velen er van naar Schagen te ko men. „Kermissen worden ouderwets" zei ons dezer dagen iemand en we geloven, dat hij gelijk heft Veel meer dan vroeger gaat men met vacantie en dan is er ln deze eerste zomermaanden geen animo om op de kermis de bloemetjes buiten te zetten: er moet immers gespaard wor den om er een weekje op uit te kunnen trekken. Wél aantrekkelijk is een goed toneelstuk te zien of zo als gister avond fei Royal naar een gezellige bente avond te gaan. De kennis zelf is er vrijwel uitsluitend voor de jeugd, de ouderen beginnen er anders over te den ken! niet en in de volgende nachtelijke uren schrijft hij een één acter, waarin het» ccmplete gesprek van achter de minden goede muur verwerkt is. Natuurlijk ia Albert er getuige van wanneer Almadyii en llona deze schepping repeteren eiy is het voor hen gemakkelijk te aanvaar den, dat er sprake is geweest van een nachtelijke repetitie. Waardoor de par tituur van de operette, die het drietal voor llona gereed had gemaakt en' waarmee ze haar wilden verrassen, niet verscheurd behoeft te worden en voor de jonge componist dagen kunnen aan breken .zonnig als de Rivièra zelf. Sprankelende dialogfn en grappige vondsten (we denken aan het einde van het tweede bedrijf!) maakten dit blijspel tot iets aparts: we hebben sinds lange tijd niet zo genoten. Bij de spelers excel leerden Han Bentz van den Berg. John Soer, Henk Richters en, in zijn wat klei nere rol, ook Hans Tobi. Ton Lutz in zijn Creatie van de butler Johann Dwor i.itschnek was fantastisch en maakte het tekort van de iets minder overtui gende Jef de Groot en Ellen de Thouara volkomen goed. En als geheel: och, ja ten we niet meer loftuigingen bedenken om het genoegen te beschrijven, dat het zevéntal van Comedia ons bood. We konden zonder mopperen in zomerkledij door de stortbui wandelen, waarmee de lsEgste dag van het jaar ons plezier trr.chtte te vergallen Schooljeugd gaat wandelen Onder auspiciën van de Nederland se Wandelsportbond worden ieder jaar schoolwandeldagen gehouden, met het doel, deze mooie en eenvou dige sport onder de aandacht der schoolgaande jeugd te brengen. In 1949 mochten deze schoohvandelingen zich in een zeer grote belangstelling verheugen, zodat de organisatoren er op vertrouwen, dat ze ook dit jaar een groot succes woden. Als datum van deze wandeldag is vastgesteld Zaterdag 8 Juli a.s. De afstanden be dragen 10 km voor de leeftijd van 8 t.m. 11 jaar en 15 km voor de leeftijd van 12 jaar en ouder. Het inschrijf geld bedraagt voor alle deelnemers f 0.25, De directeuren en hoofden der scholen worden verzocht hun collec tieve opgave tot en met 1 Juli in te zenden aan D. P. de Jong, Zandvaart 125 en J. Waag, Molenvaart 164, te Anna Paulowna. Aan alle deelnemers die de tocht volbrengen, zal een per soonlijke herinnering worden uitge reikt. De start vindt plaats op de Markt te Schagen, bij hotel Veerbrug te Anna Paulowna en bij Cinema de Haan te Hippolytushoef, telkens om 14.30 uur. Naar schatting 200.000 Italiaan se textielarbeiders, leden van com munistische en niet communistische vakverenigingen, voornamelijk in Lombardije en Piemont, zijn in sta- lcing gegaan. Zij eisen hoger loou. Wedvlucht van Chateauroux 66 Duiven namen déél aan de wed vlucht van Het Oude Slot vanaf Cha teauroux. De uitslagen waren als volgt: D. de Wit 1. 18: P Tijsen 2 en 22; Gebr. Bok 3, 4 en 9; W. Plukker 5, 7 en 20; G Bos 8 en 16; W. G. Trap 10 11 en 19; J Dekker 12; G Appelman 13' E Pieters 14; C de Jongh 15: S Jas pers 17; J Lantman 21 Verkeers-diploma 's worden 3 Juli uitgereikt Het bestuur van de Vereniging v Veilig Verkeer heeft gemeend dit jaar de uitreiking van de door de leerlin gen verworven diploma's niet te doen plaats vinden direct nadat de exa men-commissie met een bepaalde school gereed is. Het heeft besloten dit te doen plaats vinden op Maandag 3 Juli a_s. 's middags half drie inzaai Igesz. Alle deelnemende leerlingen worden verwacht met hun onderwij zers. De leerlingen wordt dan een fraaie filmvoorstelling aangeboden met de film „Twee jongens en een auto". De uitreiking van de diplo ma's volgt daarop, terwijl tevens de beste leerlingen een keuze mogen ma ken uit enige geschenken. Voor deze middag zijn o.a. de inspecteur van 't LO„ de districts-commandant van de Rijkspolitie en de burgemeesters van de plaatsen, waarvan de leerlingen deelnamen aan het verkeers-examen 1950, uitgenodigd. Een mooie dag voor de oudjes. De autotocht voor de ouden van da gen is een jaarlijks weerkerend festijn, Reeds des morgens bij het vertrek werd de stoet door het dorp uitgeleide ge daan en des avonds bij aankomst is heel Schagerbrug tezamen gestroomd om de oudjes te verwelkomen. Het doet je goed om in zo'n wrede en harde wereld alle mensen bezig te zien, om het deze mensen zo'n dag naar de zin te maken Dot getuigt nog weer eens van gemeen schapszin. Dit jaar ging de tocht langs de beton weg naar Petten .over Schoorl naar Bergen, via de Egmonden naar Castri ccm. Hier werd koffie gedronken. Van Castricum ging het naar Velserpont, langs de Nieuweweg naar Zandvoort. H'er werd een warme maaltijd gebruikt en kon men van het strand genieten. De regen werd echter spelbreker en daé rom wer dee nbioscoop bezocht, het geer. zee rin de smaak viel Terug naar Bcrqen en daar thee gedronken. Bij thuiskomst wachtte er een verras sing. De tafels in zaal Kuiper keurig ve-sierd .op het toneel de Eerste Zijper Amateur dansorkest onder leiding Van Kuib Kooy. met zang van dames Man tel en dhr. Kriek. Wat werd dit gewaar dcerd! Toen nog koffie en gebak en natuurlijk de gebruikelijke toespraken. Voorz. Win ke! gewaagde van een geslaagde dag en bracht achtereenvolgens dank aan de burgerij, de collectrices, de dames van Wat hebben we weer een prachtige dag gehad, was het oordeel van alle oudjes, die de jaarlijkse rijtoer hebben meegemaakt, t Was of het nog weer mooier was dan vorige keren en toen was het ook al heel mooi. Dat er dus vclop genoten is bewijzen bovenstaande woorden wel. De starts om ruim 7 uur was anders niet bepaald hoopvol .een wel wat al te fris buitje deed niet het beste verwachten. Doch later bleek wel da ook nu een droeve morgen een blijde dag werd. Via Oosthuizen en Purmer end werd eerst de fraai versierde Am s.elstad bezichtigd. Echter kon niet wor den uitgestapt, zodat het vanachter de ramen moest geschieden. Over Schiphol waar ook weer even gestopt werd, ging het nu door de Haarlemmermeer naar de bestemming Aalsmeer. Na eerst een broodje met koffie werd wandelend onder geleide de grote bloemenveiling bezichtigd. B;oemen en nog eens bloemen, enkelen konden de verleiding niet weerstaan een pracht exemplaar mee naar Nierup te nemen. Tegen half een werden de bussen weer opgezocht en naar Haarlem gt reden. In hotel Brinkman hebben de ruim 200 oudjes met begeleiders zich de met grote zorg opgediende maaltijd heerlijk laten smaken. Ruim 2 uur werd opgestapt naar het fraaie openluchtthea tei te Bloemendaal. Node werd hier af Winkeliers met vacantie Heeft felle concurrentienijd er toe geleid, dat op vele plaatsen een va- cantieregeling der zakenmensen niet meer mogelijk is, hier is dat geluk kig niet het geval en kon door onder ling overleg een voor allen gunstige regeling worden getroffen. A. Prins houdt vacantie van 9 tot 12 Juli en van 6 tot 9 Aug. D. Mienis, fa. v. d. Haagen van 23 tot en met 29 Juli. J. Blokker van 13 tot en met 19 Aug. en J. de Weerd van 20 tot en met 26 Augustus. Hopenlijk hebben ze goed weer, dan heeft de rest het ook. Aan groot gevaar Het gebeurde in een bekend West- Fries dorp, bekend om z'n lekkere pruimen. Daar vader geen tijd had. en zo hij d»t wel hadbSHRDLUP en zo wèl, hij er geen zin in had, was moeder druk bezig het tuintje op te knappen. Op een gegeven ogenblik komt ze in aanraking met een ijzeren voorwerp dat zich in de grond be vindt. Behoedzaam wordt het lang werpig voorwerp boven de grond ge werkt. Daar ze echte niet wist wat dat voor ding was, haalde ze buur man er bij, die zou het tvel weten. Buurman wist het echter ook niet, doch vermoedde iets van uit de oor log. Zijn advies was, bel onmiddellijk de politie op, dan kan die het ding verwijder enen onschadelijk maken, Het apparaat trok al spoedig veel be langstelling en voor alle veiligheid was het gewenst de omgeving af te zetten. Echter voordat de politie maat regelen kon nemen, kwam een vriend van de zoon des bedreigde huizes, ook hij mocht el/en kijken. Voorzich tig als de rest, naderde hij het zo ge vreesde „ding" om dan plotseling uit te roepen „Hé moeder, maar dat is die ouwe fietspomp die Klaas en ik er in hebben getimmerd"! scheid genomen Langs de duinrand en Castricum ging nu de reis naar Bergen waar tegen 6 uur in Duinvermaak van eer. heerlijk kopje thee werd genoten. Wat is daar een pret gmaakt in de zweefmolen, draaimolens en hobbelpaard Ook voor de lachspiegel is gebruld. Tegen 8 uur werd dan weer de thuis reis aanvaard., waarin de versierde zual van Hees een lekker kopje koffie net koek klaar stond. Onder de vro iHke tonen van het NAO zochten de Oudjes'hier een plaatsje. Allereerst dank te de voorzitter Zwagerman allen die deze d3g mogelijk hadden gemaakt. Namens de oudjes dankten D Olie en A Winkel, beide hadden niets dan lof voor de schitterende organisatie. Penningmeester Bakker bracht ook dank aan de chauffeurs, welke de tocht zender ongelukken hebben doen verlo een. De pracht bussen van de fa.'s Pee reboom. Johannes en de Valk trokken terecht overal de belangstelling. Nadat het strijkje nog enkele nummers ten be?te had gegeven waar met aandacht raar werd geluisterd, werden te 10 u. de eigen haardsteden weer opgezocht. „Ik zou volgende week wel weer wil len" hoorden we een opgetogen deelne nier zeggen. WIERINGERWERF Boerderij afgebrand Tijdens het noodweer, dat Woensdag middag boven de Wieringermeer woed de is door blikseminslag de kapitale boerderij van de heer F. J. Ampt aan de Zuiderdijkweg afgebrand. In een ml nimum van tijd stond de gehele schuur in lichter laaie en ondanks de pogingen van de brandweer van Middenmeer ging de schuur en een gedeelte van de inventaris verloren. Vier arbeiders, die op het moment van de inslag in de schuur bezig waren, bekwamen geen letsel. De schade wordt op f 80000 ge schat. Het betrof hier een boerderij, die binnenkort voor de dienst der Domei nen van een bliksemafleider zou worden voorzien. De pachter woont in een noodwoning achter de schuur, daar er in de boerderij geen woning aanwezig was DIRKSHORN Raad komt bijeen De raad van de gemeente Haren- karspel komt Dinsdagavond a.s. om half acht ten gemeentehuize te Dirks horn in openbare vergadering bijeen Er komen enige interessante punten aan de orde .Zo is er een verzoek van de r.k. vereniging „Het Wit-Gele Kruis" afd. Warmenhuizen-Tuitjen- horn, om verhoging van de subsidie tol een bedrag van f 4.— per lid, woonachtig in de gemeente Haren karspel, dit vanwege de precaire fi nanciële positie van de vereniging De oude subsidie1 bedroeg f 600.inwil liging van het verzoek zou een ver hoging tot f 876.— inhouden. B en W stellen voor het verzoek in te willi gen. Verder zijr. er o.ü. voorsteden va:i ïl en W tot het verlenen van een crediel oor de aanleg van centrale vervvar ning en de bouw van een spreekkamer in de r.k. school Waar at,d en tot wijziging van ue hondeni-elasling. B en W stellen vm.r het tmïef te bepalen op f 15.voor elke hond, voor waak- en bedrijfs- honden op f 10.voor elke hond. Ten slotte zal het verzoek tot ontslag van de heer B. J. Kalb als secretaris-ont vanger worden behandeld, in verband mei diens vertrek naar Oude Niedorp, waar hij, zoals bekend, tot bugemees- ter is benoemd. de commissie dhr. van der Oord uit de Wieringermeer. Fa. Meyer, de verkeers politie, van Loenen en de heren auto bezitters. Mevrouw Tiessen als deelneemster vertolkte de gevoelens der oudjes, door op vlotte wijze, meestal op rijm. verslag te doen van de tocht, en om alle mede werkers woorden.van dank te brengen. De oudste deelneemster .mevr. Bruine man. 90 jaar. ontving een ruiker, even a's de heer W. Broers 86 jaar, aang* boden door fam. Bakker. De heer Winkel sprak tot slot nog enkele woorden. Huib Koofj en zijn band gaven nog et.kele zeer geslaagde nummers (waarbij d*. zang van de da n.es Mantel nog wel even genoemd mag worden) hetgeen met een daverend ap pleus werd beloond. En hiermede be hoorde deze jaarlijkse tocht weer tot 't verleden. En zo kunnen zowel de oud jes als de medewerkers met voldoening op deze dag terugzien. f )j3eel\\'ogerL/ In Juni is een flink deel van de itt houd van De Speelwagen gewijd aan hel Zuiderzeemuseum in Enkhuizen Dc schrijver van het artikel ,de heer S. Spoelstra Jr. zegtt o.i.. dat het oude geu zennest een klinkklare Zuiderzeestad Is gi-bleven, die uit haar glorietijd nog pronkt met tal van sierlijke hals en trapgevels, deftige koopmanspuien, mas sale kerken en een bultige haventorea waarvan de speelse spits het grimmig aanzien vervrolijkt. In een woord: deze stad is immers zelf een openluchtmu seum." We zouden nog enkele Citaten willen afcrukken .maar is het eigenlijk niet be tei, dat U op een mooie vacantièdag zelf eens naar Enkhuizen gaat? Per fiets kunt U een prachtige tocht ma ken met een bezoek aan het Zuiderzee museum als doel: ook voor de jeugd kc-a het een bijzonder leerzame dag zijn Overigens biedt het Juni nummer ook enkele andere interessante bijdragen, waarvan we willen noemen die over Petten van Jaap Kruizinga en van Maar ten Zwaagdijk over „De mode in oude kinderrijmen". Bij dc artikelen over het Zuïcerzef museum vindt de lezer een viertal fraaie foto's. WIERINGERWAARD GESLAAGD Onze plaatsgenoot dhr. D. Smit be baalde op het gehouden examen voor keppersgezellen te Akmaar zijn diplo- LANGEDIJK. TERUGKERENDE MILITAIREN UIT INDONESIË. Op de passagierslijst van het troe pentransportschip Goya vertrek uit T. Priok op 5 Juni 1950, vermoedelij ke aankomst t-( Amsterdam op 29 Juni 1950, komt de volgende persoon voor uit d, gemeente Lahgedijk: Soldaa Y. Groot Dorpsstraat 174 '.e Noordscharwoude. Op de passagierslijst vau het troa pentranspo-tschip Kota Inten verr trek tilt T. rriok op 8 Juni 1950, ver moedelijke aankomst te Rotterdam op 5 Juli 1950, ltora de volgende per soon voor uit de gemeente Lanire- dijk: sold. C. Zijp. Dorpsstraat 292, Znïdscha rwoude. Vorig jaar hadden wij ook een goed kope attractie voor onze abonné's, dus niet speciaal voor de kinderen. Op Vrijdagavond knnnen onze abon né's tegen inlevering van de bon, el ders in dit blad afgedrukt, aan de speciale Nieuwe Schager-cassa bij de VLIEGENDE RAKETTEN ten hoogste 10 kaartjes kopen, voor de luttele prijs van 10 cents per kaartje. Een besparing dus van 15 ct.! Heeft U nog kaartjes overgehouden van onze kindermiddag van Woens dag j.1., dan geven twee kaartjes Vrij dagavond recht op één rit. Tot vijf uur Vrijdagmiddag zün de kaartjes ook te verkrijgen aan ons bureau in de Landbouwstraat. doch 's avon'ds aan de speciale cassa op het terrein. Uitdrukkelijk zij hier echter nog opgemerkt, dat de kaartjes alleen geldig zijn op Vrijdagavond! van de NIEUWE SCHAGER BON Alléén geldig op Vrijdagavond in te wisselen Vrijdags tot 5 uur aan ons bureau Landbouwstraat èn 's avonds aan dc speciale cassa bij do VLIEGENDE RAKETTEN Prijs per kaartje 10 cents.

De Vrije Alkmaarder | 1950 | | pagina 2