Langedijker „Witte Kruis" had nadelig saldo Per auto naar het Zonnige Zuiden Opstand in een weeshuis Aoop en eerkoop Inlevering vacaniiebonnen jversoneel ifiversen AJAX- LIMBURGIA Fruit- en aardappe'kisfen Sproeien - Verneve'en - Sluiven Gebr. van Damme Adverteert in dit blad De afdeling Langedijk van het Wit te Kruis vergaderde Dinsdagavond 1n Concordia, onder leiding van de heer Jac. Rutsen. Voorzitter riep de ■weinige leden (een gewoon verschijn sel) van harte welkom en zeide, dat deze vergadering later gehouden werd dan gewoonlijk, als gevolg van de ziekte van de secretaris, die thans weer geheel hersteld is. De notulen van de secretaris, de heer G. Moe ij es Fz., werden hierna voorgelezen en onveranderd goedge keurd. Mededelingen en ingekomen stukken Bij de ingekomen stukken was een schrijven van burgemeester Schel haas, dat hij wegens een kleine ope ratie verhinderd was op de vergade ring aanwezig te zijn. Er werd medegedeeeld. dat de af deling is aangesloten bij de sociale raad te Alkmaar. Op de aanstaande Vrijdagavond van de Gezinszorg te houden vergadering zal het bestuur vertegenwoordigd zijn De controle commissie berichtte, dat boeken en bescheiden van de pen ningmeester waren nagezien en in de beste orde zijn bevonden. Rekening 1911) Hierna bracht de heer Moeijes het financiëei verslag uit. Ontvangsten Witte Kruis fll.509.fi6 Ontv. Wijkverpleging f8.049,92, totaal «19.559,58. Uitgaven Witte Kruis flO.638,56, uit gaven Wijkverpleging f8.738,01, totaal «19.376.57, batig saldo «183,01. De balans gaf een nadelig saldo aan van «3S.7Ö. Na het afsluiten van de balans was er nog een bedrag van 1817.60 ontvangen voor de kraamver zorging. Jaarverslag Uit het overzichtelijk jaarverslag Muziekconcours in Langedijk In de Dinsdagavond in hotel De Burg gehouden vergadering van het RK. fanfare „Apollo" werd in prin cipe besloten om in de loop van het volgend jaar aan de Langedijk een concours te organiseren. Ook werd door de vergadering be sloten een instrumentenfonds op te richten. Tot dat doel zal waarschijn lijk in Augustus een muzikale rond gang door het dorp worden gemaakt De opbrengst vande collectes zal dan in het fonds worden gestort, opdat te zijner tijd nieuwe instrumenten aangeschaft kunnen worden, indien het aantal leden zal stijgen. Het aantal leden gaat vooruit. Mo menteel is de fanfare 2S man sterk, terwijl in de komende weken en maanden nog een aantal leden uit Indie als militair huiswaarts keert. Unaniem werd ook besloten om voortaan vanaf een 40-jarig huwelijk feest een serenade te brengen. Tot nu toe was het steeds de gewoonte om zulks te doen vanaf een 45-jarig jubileum. broek op langendijk. Geslaagd schoolreisje De leerlingen van de drie hoogste klassen van de Chr. lagere school te Broek op Langendijk hebben Dinsdag kunnen genieten van een wel zeer bij zonder aantrekkelijk schoolreisje naar Amsterdam en Schiphol, dat In alle opzichten geslaagd genoemd kan worden en waarbij door het onderwij zend personeel alles is gedaan om voor de kinderen het nuttige met het aangename te verbinden. Nadat de autobussen met de uitbuu dige jongelui om 7 uur in de ochtend vertrokken waren, en de heenreis ge leid werd door de Beemster en de Schermer, werd in Amsterdam aan gekomen, allereerst een bezoek ge bracht aan het Bijbels museum waar onder meer een tabernakel een tem pel en opgravingen uit Egypte te be zlchtigen waren, zodat het een en an der als aanschouwelijk onderwijs 'n mooie aanvulling was op hetgeen door meester op school verteld was. Nadat alles goediu ogenschouw ge nomen was, volgde een interessante tocht door de stad, waarbij vele gro te gebouwen bewonderd werden. Van zelfsprekend volgde hierna de tradi tionele rondvaart door de Amsterdam •e grachten en havens. Het enthousiasme van de jeugd ken de geen grenzen meer. toen bij een bezoek aan „Damstad" bekend werd dat prinses Wilhelmina ook zou ko men. En werkelijk konden enige tijd later ook jongens en meisjes uit Br. op Langendijk onze oude Koningin hartelijk toejuichen. Dat was wer kelijk een grote verrassing die aan het uitstapje een bijzondere kleur gaf. In het Vondelpark werd de boter ham genuttigd, waarna een bezoek werd gebracht aan 't vliegveld Schip hol, waar de jongens en meisjes het drukke gedoe van deze luchthaven konden zien, maar niet uitgekeken raakten. Later op de dag konden ze hun hart ophalen aan de vermakelijk heden in de speeltuin Kraantje Lek in Overveen. Er werd flink gestoeid en gespeeld. Enigszins vermoeid maar zeer voldaan keerde het gezel schap terug, nadat nog even een be zoek werd gebracht aan Zandvoort en aan het Erekerkhof te Overveen. En vandaag zijn de leerlingen uit de laagste klassen aan de beurt Voor Jien staat een reisje naar Bergen en naar Bergen aan Zee op bet pro gramma, dichter bij huis, maar daar om niet minder pleizierig. van de heer Moeijes bleek, dat bet ledental met 29 verminderd was, hoofdzakelijk door emigratie en op name in het tehuis voor ouden van dagen en dat het boekjaar afsloot met 1580 leden. Er werden twee bestuurs en twee ledenvergaderingen gehouden De magazijnmeester reikte 1303 maal materiaal uit en 130 porties ijs De afdeling kraamverzorging verleen de in 35 gevallen hulp. de wijkver pleegsters brachten 7973 bezoeken, terwijl bij 25 overledenen werd afge legd. Voor het consultatiebureau zijn 87 zittingen gehouden en 79 zittingen voor kleuters. Op 1 Januari 1950 is de Gezinsver zorging officiéél ondergebracht bij het Witte Kruis. De secretaris eindigde zijn verslag met woorden van dank aan de maga zijnmeester, de heer P. Molenaar, zusters en commissieleden van de kraamverzorging voor het vele werk dat door hen h verricht ten dienste van het Witte Kruis. Begroting 1950 De begroting 1950 werd als volgt vastgesteld: Witte Kruis, ontvangsten en uitga ve* f12.596. Wijkverpleging, ontvangsten en uit gaven f10.387. De voorzitter bracht nog een verslag uit van de onlangs gehouden algeme ne vergadering De rondvraag leverde niets op, waar na sluiting volgde. TEIiprGBRrG open voor verkeer De veilingbrug te Broek op Lan gendijk is Dinsdagmiddag weer voor het verkeer opengesteld. De repara tie heeft vijf weken geduurd. geslaagd Bij het ln Alkmaar gehonden exa men .slaagde voor het Diploma Kap persvak (Gezel) de heer J. Bak, werkzaam bij de heer Romeijn. Een goede prestatie, waarmede wij Jan feliciteren. SINT PANCRAS wie helpt ons uit deze nood Het Anjercomité in deze gemeen s zit met een grote moeilijkheid. Op 29 Juni a.s. zal weer de alom beken de Anjerdag worden gehouden voor het niet minder bekende doel van het Prins Bernhardfonds. Op deze dag zullen aan de mensen anjers worden verkocht, terwijl ook foto's van het Koninklijk gezin voor een lage prijs beschikbaar zullen worden gesteld. - Tot zover heeft het comité alles goed georganiseerd. De moeilijkheid is nu juist, waar zullen we collectanten vandaan halen. Het is een kleine moeit» om het kleine dorp St. Pan- cras te bewerken, als er zich maar genoeg collectanten melden. De ge hele dag is het gemeentehuis geopend om zich als collectant aan te melden. Helpt allen spontaan mee want vele handen maken licht werk. U wordt verwacht. de politie meldt dat in de gemeente Sint Pancras dé navolgende voorwerpen als gevonden werde* aangegeven: bruin lederen handschoen. 1 paar kin derwantjes, 1 groene kinderwant, si garetten aansteker, Backo sleutel, bruine voile dameshoed, shagdoos m. inhoud, rode stropdas, kinderhand schoentje, 1 paar lederen damesschoe nen, dameshandschoen, 1 paar heren sokken, jongenssportriem, kinderpor temonnaie met inhoud, blauw geruit kinderwantje. En als verloren: bruin wollen want met beige inge werkt, leesbril, 1 paar bruine wan ten, rode portemonnaie (zgn. porte feuille) met inhoud, witte haarstrik, bankbiljet van flD en muntbiljet van f2.50, Indische dubbeltjes» armband van 25 stuks, ontbijtlaken, bruine geblokte sportkous. Inlichtingen omtrent al deze zaken zijn te verkrijgen bij de postcomman dant van de Rijkspolitie te St. Pan- cres telef. 521. HEERHUGOWAARD nog slechts enkelen. Ja. nog slechts enkelen van onze plaatsgenoten vertoeven in het verre oosten. Op 5 Juli a.s. zal sold. N. P. Beers wederom in ons dierbaar va derland aankomen. Op 9 Juni is hij uit T. Priok vertrokken met het troe pentransportschip Kota Inten. Wij wensen hem een behouden thuiskomst O-i Woensdag 5 Juli is ons dorp na tuurlijk in vlaggentooi." Van Heerhugowaard naar Rome in 14 dagen We komen nu in Bastogne, dit stad je is geheel vernieuwd omdat het zo veel geleden had van de oorlog. Er is kermis in dit stadje en dat is voor ons wel iets gewoons want wat wij op onze kermissen zien, hebben ze daar ook. Het is wel een aardig stadje, en het is er zeer druk. Op een plein staat nog een Amerikaanse tank en de kinderen spelen er op en om heen, dit is nog overgebleven van de oor log. We verlaten dit stadje en gaan weer het vrije veld in en komen nu in een dorp waar de huizen allemaal met leien zijn gedekt, als je griffel bij je had kon je zo op de daken begin nen te schrijven, maar die bezaten we niet, dus ook niet schrijven. We gaan nu naar Arlon, dit stadje is gebouwd op een heuvel en als je zo aan komt rijden is dit een pracht ge zicht. We besluiten hier even een ver frissing te nemen en we komen au in een hotel terecht en we bestellen een bord soep. Nu de kost was best. We zitten nu op de grens van Bel giëLuxemburg en zien de douane al voor ons. Ze zien dat wij Nederlan ders zijn en reeds van verre roepen ze ons toe doorrijden, we staan ze ker op een goed blaadje bij de Luxera burgers, wat er wordt nergens naar gekeken. Luxemburg is niet zo heuvelachtig als België, we vinden hier meer vlak terrein en men kan aan alles zien dat het hier wel goed is met de finan ciën. Wel zijn er vele valleien maar niet zo diep. Het is hier veel bouw land maar niet erg schoon, we zien veel krodden tussen het graan, soms hele velden vol en dat laten ze rustig groeien. eZ denken hier zeker aan het Evangelie, dat beiden groeien tot de oogst, om dan het vuil te ver zamelen en te verbranden en 't graan in de goede schuren te verzamelen. De wegen zijn hier zeer goed en hoe meer wij het land in komen, des te meer heuvelen komen we tegen. Bos sen zijn er evenwel op onze weg niet veel. De woningen zijn over het al gemeen niet mooi, ze zijn opgetrokken van ruwe steen en met cement be smeerd. Wel zijn het allemaal flinke woningen waar veel ruimte in is. We naderen nu de stad Luxemburg zelf en dit is wel een mooie stad en vele mooie gebouwen en grote huizen We komen nog langs een mooi park waar een grote villa in is gebeuwd. Het station heeft een aardige toren, wat men nieL veel ziet op stations en dat geeft wel een effect aan de stad. We stoppen even om het mooie nader te bezien en nemen nog een foto van een bergstroompje dat er door loopt en ook hier zien we dat er kinderen worden aangenomen, onze kapelaan neemt nog even een foto van een meis je dat naar de kerk gaat .geheel in het wit gekleed. We vragen naar het paleis, maar dat ligt nog een heel stuk bij ons vandaan en daarom beslui ten wij het niet te gaan zien, want daar hebben we dan te veel tijd voor nodig. We stappen maar weer in de wagen en toeren verder. We gaan nu een brug over naar Theonville, dit is een mooie boogbrug want ook het buitenland heeft zijn bruggenbouw, en men kan daar ook nog wel bruggen bonwen. We zien ook nog 'n schaapherder met z'n scha pen er op uit trekken en dat ziju voor oqs nieuwigheden, want dat zien wij in Holland niet. We komen nu wel door bossen en dan weer door vlakten, dit is afwisselend, waut ook Luxemburg heeft zijn mooie plek ken en daar is ook veel natuurschoon te zien. We komen nu aan het einde van Lu xemburg en naderen de grens en we denben: „Zon het hier ook zo gemak kelijk gaan om Frankrijk binnen te komen?" Maar dat is wel het geval, ze moeten alleen onze papieren van de auto zien en laten ons dan rustig door rijden. De Franse douane doen hetzelfde en laten ons dan rus tig het grote Frankrijk binnen rijden. We kijken nu eens op onze kaart wel ke kant we uit moeten en de kape laan en Rinus informeren nog even naar de weg, nu dat gaat tamelijk goed, ze kunnen zich in ieder geval verstaanbaar maken. Ook ontmoeten we hier weer een Hollandse wagen en dat is altijd leuk in het buitenland Ook bet begin van Frankrijk is heu velachtig, maar toch weer mooi. We rijden nu op eenzame wegen en er staan hier zeer weinig huizen. Hier en daar staat een aardig kapelletje langs de weg, maar dat was in Lim burg en Brabant en ook in België zo, dus dat hebben we al meer gezien. We passeren nog een kerkhof. Er staan bier vele mooie en grote krui zen op, want met de doden heeft men veel up en er wordt goed op ge past dat de kerkhoven netjes worden onderhouden. Zo komen wij in Theonville aan. grote oogst tan telfwse bosbessen verwacht De bosbessenstruiken op de Veluwe beloven over het geheel genomen ook dit jaar een goede oogst te geven. D? struiken ziitten vol groene» bessen, die laten aanzien, dat ze de droogte goed zullen doorstaan. Reeds zijn in de Putter-, Sprieler- en de Speulder- bossen de blauwe bosbessen geplukt. De bessen zijn mooi groot, wat met droogte vrijwel nimmer het geval is geweest. dit jaar ongeveer dertig houten scholen in ons land er bij. Voor het einde van het jaar zal Nederland ongeveer dertig nieuwo scholen rijker zijn. Het zullen zga. Oostenrijkse (houten) scholen worden waarvan de eerste op 23 Juni te Noordwijkerhout wordt geopend. Voorde bouw van deze scholen re kent men ongeveer 90 dagen, waarin de aanleg van een stenen fundering berekend is. Men schpt dat zij een levensduur van 50 jaar hebben. Op de stenen fundering kan te allen tij de een stenen gebouw gezet worden. De scholen die een pannen dak krij gen, zullen dit jaar in de volgende plaatsen worden gebonwd: Alkmaar, Brielle, Hilversum, Alblasserdam, Oosterhout, Enschede, Doetinchem, Deventer, Heerlen, Uithoorn, Tegelen Eist, Zwolle, Amersfoort, Berken (Z h.) Nieuwer Amstel Muntendam, Gro ningen, Aalsmeer, Amsterdam, Rot terdam, Winschoten, Hoogezand, Sap pemeer. De prijs van een school van 8 klas sen is ongeveer f95.000. de lorelei en de verdedi ging van west duitsland. John Mae Cloy de Amerikaanse Hoge Commissaris in Duitsland heeft verklaard, datde „verhalen over de plannen voor het eventueel opblazen van de Loreleirots ten dienste van de verdediging van west Duitsland van eenzelfde soort zijn als de berichten over het uitstrooien van coloradoke vers uit Amerikaanse vliegtuigen ln oost Duitsland. Hij zeide er niet aan te twijfelen dat er „zekere vernielingsplannen" waren in verband met de verdediging van Duitsland „tegen agressie uit het oosten." De „comunistische propagan da betreffende inundatie van grote ge bieden ter afdamming van de Rijn" was echter „louter onzin" Er beston den helemaal geen plannen waardoor h t aanzicht van de Lorelei en de be tovering, welke zij over de Rijn Uit oefent, aangetast zouden worden. De communisten moesten zich voor die betovering in acht nemen, aldus zeide Mac Cloy met een zinspeling op de legende. Zondag jl. wijdde „Neues Deutsch- and" het officiële orgaan van de oost Duitse socialistische eenheidspartij zij voorpagina aan een artikel over voorbereidingen, die van Amerikaan se zijde gemaakt zouden zijn om de Lorelei in geval van oorlog met de Soujet Unie op te blazen als onder deel van een plan tot dekking van het westen. erkenningsreglementen voor veehandelaren. In het Voedselvoorzieningsblad van gisteren zijn afgekondigd de erken ningsreglementen van het bedrijf schap van vee en vlees voor de han delaren in paarden rundvee schapen en varkens. Tevens werden in dit Voedselvoo-- zieningsblad gepubliceerd het uitvoe ringsbesluit erkenningseiscn binnen landse groothandel in vee 1949. mijnongeluk met dodelijke afloop De 20-jarige ongehuwde sleper J. H. Bom uit Simpelveld gleed op 8 Ju ni op de laadplaats van de 331-meter- verdleping der Staatsmijn Wilhelmina uit en raakte daardoor bekneld tus sen twee mijnwagens. Maandag j.J. is hij aan de gevolgen van het ongeval in het ziekenhuis te Heerlen overle den. dief maakte ongeluk met gestolen auto Onder Hulshorst bij Nunspeet is een zo goed als nieuwe Chrysler perso nenauto in botsing gekomen met een vrachtwagen. De rechterkant van de personenauto werd ingedrukt. De chauffeur van de personenauto gaf voor, de politie te willen opbellen, maar verdween toen spoorloos. Het bleek, dat de auto eigendom was van een firma in Bloemendaal en aldaar de afgelopen nacht was ont vreemd, nadat de garage was open gebroken. candidaat vegter NOORDSCIIARWOUDE In de ver gadering van de Classis Alkmaar van de gereformeerde kerken, is Dins dagmiddag geëxamineerd candidant Vegter van Voorburg, beroepen door de kerk van Noordscharwoude. De heer Vegter werd toegelaten tot het ambt. De bevestiging zal plaats vinden op Zondag 30 Juni aan staande door dr. Harrenstein van Amsterdam. plan voor ef.n engels-scan dinavisch „plan schuman!" Volgens het Deense communistische blad Land og Folk, dat zich voor dit bericht op diplomatieke kringen :e Londen beroept, overweegt de Britse Labourpartij eèn voorstel te doen voor een Engels-Scandinavisch „plan Schuman" Dit plan zou 'n tegenwicht moeten vormen tegen de gevaren die Engeland zouden bedreigen, wanneer het plan-Schuman werkelijkheid zon worden, aldus het blad. Het zou ds bedoeling zijn de Engelse steenkool en de Zweedse staalindustrie met me dewerking van Noorwegen en Dene marken samen te smelten. hotel te beekbergen door brand verwoest. Omstreeks half twaalf gistermor gen brak brand uit door tot nu toe onbekende oorzaak in het hotel cafe- re&taurant ,De Eikenhof" te Beek bergen. In minder dan geen tijd stond het gehele gebouw in lichter laaie. De aanwezige gasten en het perso neel wisten voor de brandweer arri veerde een klein deel van de inboedel te redden. Het hotel was kort gele den in andere handen overgegaan. Vijf jonge Parijse existentialisten, volgelingen van Jean Paul Sartre, hebben Zondag na 'n godsdienstplech tigheid in een weeshuis te Parijs de wezen opgeruid. Nadat de aartsbis schop van Parijs, de dienst had ge houden. grepen de existentialisten een microfoon en spoorden de wezen aan in opstand te komen. Jullie school is een gevangenis, jullie wordt behan d ld als beesten. Verscheurt Je kle- r~ "komf ln opstand en kiest leiders noHM» WotiA-m-i,, de existentia listen tegen de gelovigen die hen té lijf wilden gaan. gepantserde smokkelauto aangehouden bij aken De Duitse douane ls er in geslaagd ten zuiden van Aken een gepantserde smokkelauto aan te houden. Deze au to was een Cadillac, die met uitzonde ring van een kij1 ,at voor de chauf feur geheel met pantserplaten was be dekt. De wagen was ter hoogte van Roetgen, ten zuiden van Aken. be laden met 1500 kilo koffie de Belgisch Duitse grens overgestoken. Toen even later een ervoor rijdende persouenau to. die eveneens heimelijk de grens was gepasseerd, door Duitse douane ambtenaren tot stilstand werd ge bracht, reed de Cadillac door. De bestuurder stootte naderhand op een andere douanepatrouille. Hij tracht te nog wel dwars door het veld terug te keren naar België, maar driehon derd meter voor de grens bleef hij steken. De inzittenden wisten te ont komen. In de auto bleek een speciale instal latie aangebracht te zijn. welke veT- bonden was met twee blikken benzine Deze installatie hadden de smokke laars kennelijk gemaakt met de be doeling in gevai van nood de hele zaak in brand te steken teneiude alle sporen uit te wissen. Zij kondou er echter wegens gebrek aan tijd geen gebruik van maken. De Duitse douane heeft geconsta teerd, dat dergelijke installaties te genwoordig vaker door smokkelaars worden aangebracht in hun auto's en wel sinds zoals reeds eerder werd bericht een grote Internationale smokkelbende kon worden opgerold, dank zij het feit, dat een van haar gepantserde auto's nabij Aken in een moeras bleef steken. Langs deze weg betuig ik mede namens mijn ouders, mijn hartelijke dank aan familie, vrienden, buren en kennissen, voor de vele blijken van belangstelling, bij mijn terugkeer uit In donesië ondervonden. A. BLAAUBOER Schagcn, Juni 1950. OPDUIK BR TIES kost*» slecht* IJO tot *1** t*g*Is> slXs f*g*l mé4t f 0.23. Advertentie* ondet ■ommat bovendien «tMds I UZI vooi aasending. Elk OPDUIKERTJB words g*. plaatst ln dn „De Vrije Alkmaerder" dn „De Nieuw# Scheger* en '.Her- rijtend Wlerlngermeerlend". Opgeven moeten Dinsdags o* Donderdags »dd» 3 aar la oaa Te koop: z.g.a.n. „Puch" 250 c.c. motor, 1100 km ge reden, loopt 1—35. bouw jaar 1949. K. v. d. Bel, Cor- nelisjewerf K 51, Schagen, tel. 541. Jonge slachthaantjes te koop. K. Schenk, Molenweg 35, Wieringerwaard. Des avonds na 6 uur. Te koop een prima he renrijwiel, als nieuw ge moffeld, tevens een grote spiegel .zeer geschikt voor een damesatelier. Klaas Groet, Wieringerwaard. Te koop een licht mo torrijwiel 125 cc. Gillet. Na 6 uur. Molenvaart 295 te Anna Paulowna. 1 h.a. gras to koop om te hooien. Te bevragen Stoomweg 8, A. Paulowna. Te koop spruitkoolplan- ten, Westlandse of Liere. A. Oltmans, Kerkweg 7, Anna Paulowna. Te koop 10.000 spruit- koolplanten; 3000 gele kool planten. M. Philipsen, Mo lenvaart 361, A. Paulowna. WERKSTER GEVRAAGD bij Mevr. DOETS, „Aber- lour", Molenvaart, Bree- zand. Bouwbedrijven te Petten op Zaterdag 24 Juli nam. 2 uur bij H. Vriesman Voor direct gevraagd Flinke jongen voor expeditie, enz. DRUKKERIJ VAN KETEL Schagen Gevraagd een werkster liefst Vrijdag of Zaterdag. M. Pluister. Barsingerhorn Zonwerend transparant gordijn, 145 cm breed, per mtr 7.85 gld. Naald- en stukgoed eliketten. Papier en winkelzakken, etalage- carton, crepe papier gekl. golf Carton 150 cm. br. Re veille (K. Kool), teL 558, Herenstr. E 132, Schagen. Wij rijden op 8 Juli naar de T.T. te Assen. Opgave bij H. J. Naaslepad te An na Paulowna. A.s. ZATERDAG rijden we naar de beslissingswedstrijd Kaarten aanwezig. Vertrek half vier. GARAGE PEEREBOOM Nieuwe Niedorp, telef. 224 GEVRAAGD net Meisje bij H. SLOT, Koedijk 250. die prachtige DAMESONDERJURKEN DAMESDIRECTOIRS DAMESCAMISOLES Cor Lodder Winkel VERLOREN, gaande van Walingsweg, Nrd Zijper- weg, Slikkerdijk, Zijper- dijk naar de Bosweg een DAMESPOLSHORLOGE Tegen beloning terug te bezorgen bij D. EGGINK, Walingsweg, W'waard. KERMISPRIJZEN BIJ PIET NIEUWE MEUBELEN EIGEN WERK 2 crapeauds, 4 stoelen f 259.en hoger 2 fauteuils, 4 stoelen f 142.— en hoger schuiftafels f 39. LET OP 'spiraalmatras 27,50 Nog enkele grote tafelkleden van f 13.50 Cocos deurmatten, zware kwaliteit f 4. en nog tal van koopjes DOE WIJS 6A HAAR PIET DEHIJS LOET E 164. Mcnbelhandcl, Schagcn. TEL. 341 Import Catchpole bietenrooier. Omnium hooi- en schovcn- blazers, Wiedmachines, Aanaardmachines Eigen fabrikaat Aardappelslomers, Eggen, enz., enz. Binnenlands fabrikaat Vicon pootmacbines, Vicon kunstmeststrooier^ Barth vlasplukkers, Zeeland bietenlichters Vertegenwoordiger van Lanz Tractoren 20253545 pk. Tractorbinders 7 v. zicht, Bouten Tractorbinders 5 v. zicht, 2-rijige voorraad-aardappelrooiers, Grasmaaiers, Dorsma chines, Harkmachines, Hooischudders M. W. KUIPER HALFWEG Sinds 1886 LANDBOUWWERKIUI^cN TELEFOON K 2907-485 (BIJ GEEN GEHOOR 348* KISTENFABRIEK v.h. KAPER, WORMERVEER leveren we voor de laagste prijs in de beste kwaliteit. Vertegenwoordi ger: BART HAAN SCHAGERBRUG TELEF. 206 Donderdags in café „De Beurs". Wij behandelen op vakkundige wijze Uw weide- en bouwland tegen insecten onkruiden en ziekten. Momenteel kan nog met succes uitgevoerd worden: Onkruidbestrjjding in weiland; insectenbestrijding in bieten, dulvenbonen enz.; de bestrijding van de aardappelziekte en coloradokever in aardappelen; mangaanbespuitingen in alle gewassen. Wij staan U ten dienste met een deskundige voorlichting Door samenwerking zijn wij in staat om op het juiste moment Uw opdrachten uit te voeren. X A. BOERHAVE X A. GOUDSBLOEM X Fa. J. KOOLHAAS X Fa. E. ZUIDEMA. Uw opdrachten gelieve U door te geven aan: Fa. J. KOOLHAAS MIDDENMEER TELEFOON 17 Ondergetekenden bevelen zich aan voor HET PLUKKEN VAN VLAS MET „LETERNE" MACHINE KANAALWEG 21 MIDDENMEER TELEFOON 55

De Vrije Alkmaarder | 1950 | | pagina 4