Mine Mr. C. P. Eecen Gz. jubileert Per auto naar het Zonnige Zuiden K AP PIE Zaterdag 1 Juli a s. zal bet 25 jaar geleden zijn, dat Mr. C. P. Eecen rijn functie als Directeur van de Noordhollandse aanvaardde. De oprichting dezer Maatschappij dateert van 1816, in welk jaar de Onderlinge Noordhollandse Brand, waarborg (speciaal voor onroerende goederen) werd gesticht. Een van de voorvaderen, een Eecen dus, die toevallig een agentschap be zat van een verzekeringsbedrijf en daarnaast ook een houtbedrijf uitoe fende, kwam op het idee, om zelf tegen brandschade te verzekeren want, zo redeneerde hij, wanneer 'n huis door brand verloren gaat, kan ik ook weer hout leveren voor een nieuw pand, m.a.w. „voor wat hoort wat." Dit Idee, dat voor die tijd zeker niet zo gek was, is achteraf gebleken wel zeer goed geweest, want van een klein, min of meer plaatselijk bedrijf Je is dit tot een grootbedrijf uitge groeid, met momenteel een premie- inkoiuen van circa twee millioen en een reserve van meer dan een mil lioen. In 1847 werd de Tweede Onderlin ge opgericht (speciaal voor roerende goederen), die lange tijd onder af zonderlijke Directie stonden. In 1902 volgde de oprichting van de N.V. Hollandse Brandwaarborg Maatij. De twee eerstgenoemde Maatijen. werkten uitsluitend in Noordholland op onderlinge basis, de NV. Holland se tegen vaste premie, hoofdzakelijk buiten Noordholland. In 1913 werden de twee onderlinge Maatschappijen gecombineerd tot de „Noordhollandse." In 1925 is de toenmalige Directeur de heer Gerbrand Eecen Gzn. over leden. Zijn echtgenote, mevuouw de wed. Eecen-Schoorl werd Directrice. Het Directeurschap werd in feite waargenomen door de heer A. Won der Pz. Burgemeester van Oude Nie dorp, per procuratie. 1 Juli 1925 deed de tegenwoordige Directeur Mr. C. P. Eecen zijn in trede. 1928 gaat de Noordhollandse ook bui ten Noordholland werken en in 1932 wordt de NV. Hollandse geliquideerd de portefeuille daarvan overgenomen door de Noordhollandse, welke nu ook tegen vaste premie gaat werken. 1938—1939. Meer inspecteurs worden aangesteld (tot dusverre waren er maar twee) hetgeen de grondslag legt voor de belangrijke uitbreiding. In deze jaren wordt ook de Varia- branche, ongevallen, rijwielverzeke ring, transportverzekering e.d. opge nomen. 19411945. In deze jaren breidde het bedrijf zich meer en meer uit, aan de Varia worden de branches Automobielverzekering, Wett. Aan sprakelijkheid, ziekenhuis- en opera tiekosten toegevoegd en de afd. trans portverzekering belangrijk verruimd Om technische redenen werd tevens de NV. Hollandse heropgericht. 19461947. Jaren van grote groet door aanknopen van buitenlandse re laties. Hieruit zien we dus. dat deze grote uitbreiding zich in hoofdzaak onder Directie van Mr. C. P. Eecen heeft ontwikkeld. Het gevolg daarvan was, dat steeds meer personeel in dienst kwam, en noodzakelijkerwijze het bestaande, wel wat antieke kantoor, met zijn verouderde inrichting moest vergroot en gemoderniseerd. Zo verrees daar het fraaie kantoor, met veel licht, lucht en zon, aan beide zijden uit zicht gevend op de tuin. Links het grote kantoor voor de afd. Brandverzekering, met daarach ter door een dubbele glazen wand ge scheiden de ré-assurantieafdeling. In deze brandafd. bevindt zich de brandvrije kluis, waarin het „hart" vau de Maatschappij (premiekaartjes en afschriften van alle posten) veilig zijn bewaard. Aan de zuidzijde van het gebouw be vindt zich de afd. Boekhouding, met daarachter de typekamer, waar de vele schrijfmachines ratelen. Daaraan verbonden bevindt zich 'n kleinere brandvrije kluis, waarin al le bescheiden van de boekhouding ge borgen worden. Aan de voorzijde van het gebouw bevindt zich enerzijds de Directiekamer en anderzijds de ont vangkamer. Gaan we naar boven, dan zien we. dat de gehele voorzijde is ingericht voor de Varia-afd., met daarachter de zgn. huisdrukkerij, het airchief en de afd. materialen. In dit fraaie kantoor zijn momen teel ruim 40 personen werkzaam. Mr. C. P. Eecen zal 1 Juli a s. 25 jaar Directeur zijn en het bedrijf groeit gestadig. Behalve assuradeur is hij ook ad vocaat en procureur. Hij promoveerde in rechten aan de Amsterdamse Alma Mater en was in die jaren tevens een bekend sport- figuur. Hij maakte o.m. deel uit van de beroemde ploeg vau Nereus, die in 1924 te Zurich het Europees roei- kampioenschap (in acht) behaalde. Behalve groot liefhebber van schaat sensport, was hij een jaar lang Uni versiteitskampioen middengewicht boksen. Hij is gedurende twintg jaar bestuurs lid geweest van de Koninklijke Ne- NOORDSCHARWOÜPF.. DE AUTOTOCHT VAX DE OUDEN VAX DAGEX. De ouden van dagen van Oudkarspel en Noordscharwoude hebben Woens dag hun jaarlijkse uitstapje gemaakt Deze keer ging de reis naar Arnhem, met doel om het openluchtmuseum te bezichtigen. De trip werd verzorgd door het bekende reisbureau De Mag neet. dat met 8 mooie touringcars voorkwam. Om 8 uur werd gestart vanaf de nieuwe Prov. weg te Noordscharwou de De heenreis leidde over Purmer- end. Amsterdam, Amersfoort, waar de reis tengevolge van het noodweer (regen en hagelbuien) even moest worden onderbroken. Inmidt els was het weer droog ge worden. Bij Arnhem werd de gehele prachtige omgeving langs gereden, waarna om ongeveer 2 uur werd ge stopt bij het Openluchtmuseum, wat alleszins de moeite waard is. Hier Staat zoals men weet, ook de oude Westfiiese Stelphoeve uit Zuidschar- woude van de familie van Diepen. De terugreis werd om 5 uur aan vaard, eveneens over Amersfoort. In Amsterdam werd gegeten bij Heek. Over Zaandam werd de thuisreis aan vaard. Het was 10 uur eer de lange colonne de Dorpsstraat van Lange- dijk doorreed. Het fanfarecorps .Apollo" dat al voor negen uur aan de Langebalk stond opgesteld ging zonder muziek door naar het café van Liempt daar het te donker geworden was om bui ten te spelen. Bij Van Liempt werd het gezel schap onder de vrolijke tonen van de muziek ontvangen. Hier werden de oudjes nog eens onthaald op koffie en koek, waarmede het einde geko men was aan deze bijzonder goed geslaagde dag. De heer A. Swager, inwoner van het Tehuis voor Ouden van Dagen te Oudkarspel vertolkte de gevoelens vau zijn medepassagiers, toen hij het actieve comité hartelijk bedankte voor hetgeen op deze dag geboden was. De voorzitter van het comité, de heer P. F. Slot, sprak het slot woord, waarbij hij allen dank zei voor huu medewerking. Het onlangs in gebruik genomen schoolzwembad te Middenmeer aerlandse Schaatsenrijdersbond waar van 10 jaar als voorzitter. Hij was bestuurslid vau de Inter nationale Scating Union en daarnaast voorzitter van de Rotaryclub en Rech ter-plaatsvervanger in Alkmaar. Hij maakt deel uit van het Bestuur van de Kamer van Koophandel. Zijn grote hobby is, paarden. Mr. Eecen fokte zelf een paard en het is zijn lust en zijn leven. Dit alles bewijst, dat Mr. Eecen midden in het leven staat en ondanks zijn 52 jaren (men zou het "hem bij lange na niet geven) over een gewel dige dosis vitaliteit beschikt. Zaterdag 1 Juli a.s. zal ter gele genheid van dit zilveren jubileum een receptie gehouden worden iu Ho tel „Victory" te Alkmaar. Velen zullen hiervan zeker gebruik maken om de jubilaris geluk te wen- Van Heerhugowaard naar Rome in 14 dagen Er was in deze stad een groot feest, want alles was versierd, maar we hadden geen tijd om er te blijven. On ze weg gaat nu in de richting van Metz. In de steden en dorpen zijn nog vele oorlogsherinneringen te zien, en al zijn er dingen bij die mooi zijn, trch geeft zoiets altijd weemoed in het hart, want we weten dat ook hier aan vele droevige herinneringen zijn verbonden en dat het vele levens heeft gekost. We rijden nu langs de rivier de Moezel, dit is wel een flink water die regelmatig zijn weg vervolgt door het gebergte en de vlakke velden. Het landschap wordt nu iets vlakker, maar we kunnen wel zien dat hier niet met ijver wordt gewerkt, want het ziet er niet erg netjes uit. Door de dorpen die we passeren, staan o- veral oude huizen en gehouwen en alles ziet er even onzindelijk uit. We moeten nu een omlegging ne men, omdat ze hier en daar aan de wegen zijn te herstellen, want de we gen worden nog behoorlijk onderhou den, maar dat is wel even zoeken om weer op de rechte weg te komen. We gaan ook nog door een fabrieks- wijk, maar we zijn blij als we dit gedeelte zijn gepasseerd, want het ruikt hier verre van aangenaam, als men alle dagen in dit gehucht moest leven, zou dat toch heus niet meeval len. We kunnen nu in de omgeving vau Metz goed zien dat de oorlog hier heeft gewoed, want er is veel stuk geschoten eu vernield, de mensen wonen hier ook in noodwoningen en dit zijn grote blokken, ze staan dicht op elkaar en me ziet dat het echt behelpen is. maar het is toch beter dan niets. "We hebben hierin weinig bekoring, want het ziet er heus niet aanlokkelijk uit. We passeren nu een katholiek kerk hof en besluiten dit even te gaan be kijken. maar dit is wel een trooste loos gezicht, de gedenktekens zijn voor het grootste gedeelte stuk ge schoten en de brokstukken hangen of liggen er bij neer, toch wordt er goed voor de graven gezorgd, want er staan overal levende bloemen op de graven, we zien ook vele kunstbloe men op de graven, die mooi zijn op gemaakt, maar levende bloemen sie ren toch het meeste. Al wat stuk ge schoten is wordt niet hersteld en het blijft liggen zoals het is neergeval len. We zien nog een man water en bloemen op een graf brengen en na onze rondgang voeren we een gesprek met hem. Hij vertelde wat hij alle maal had beleefd, hij was 13 jaar weg geweest, had in Afrika gediend en daar door de Duitsers gevangen genomen, hij had al in diverse con centratiekampen gezeten en was daar als 'n dier behandeld, soms aan han den en voeten gebonden en met een 5 kilo zwaar blok er aan vastgeketend. Het eten was zeer slecht en ook de be handeling was droevig. Hij was nog maar enige maanden thuis toen hij zijn vrouw had verloren en was nu bloe men en water op haar graf komen brengen. Het leven had voor hem ook al niet veel moois gebracht. Hij vertelde dat een huis twee en een half millioen franc kostte dus dat is ook niet zo weinig. Voor de massa is dit een onmogelijkheid. Na hem nog een cigaretje te hebben aange boden, vervolgden wij onze weg en dachten: wat zijn wij in Holland dan toch nog trljk. We komen nu de stad Metz binnen over een brug van de Moezel. Dit is een armoedige stad en ziet er in het begin erg vervallen uit. De stad heeft veel geleden vau de oorlog en er is niets hersteld, zodat het verval er nog troosteloze r uitziet. We rijden langs een kathedraal en dit is een zeer mooi bouwwerk, hier zien we weer wat kunstwerken welke in de vorige eeuwen werden gemaakt en dat kunnen ze nu niet meer, want die kunstwerken blijven altijd onze bewondering opwekken. Hoe verder we de stad inkomen, des te beter begint het geheel er uit te zien. De huizen zijn wat netter en we kunnen merken dat wij hier in een beter gedeelte zijn gekomen. We zien hier ook een mooie water-: val. wat voor ons een bekoorlijk ge zicht is en blijven er even naar kij ken, want we zijn nog niet aan het eiude. We komen nu een herder voor bij die zijn schaapjes naar de groe ne weiden brengt en de hond waakt over de kudde en zorgt dat de beest jes niets kau overkomen, want hij drijft ze bij de auto vaudaan. Nu komen wij aan een grote smal te brug die we over gaau, deze brug is wel 2 a 3 kilometer lang en loopt over een rivier, die bruisend en stro mend onder ons door loopt, dit is een zeer interessant gezicht, want we zijn weer in een mooie omgeving gekomen, de bergen liggen tussen ons we gaan weer over heuvelen en door dalen met mooie vergezichten. De reis gaat nu naar Ars. maar de R- vond is intussen gekomen en daarom vinden we dat het tijd wordt om naar een onderdak uit te zien. De kapelaan wil in de tent slapen en Cor is er meer voor om bij een pas toortje onderdak te vragen, maar de kapelaan zegt dat we deze mensen geen overlast mogen bezorgen. Cor is evenwel bang voor zijn wagen, oui deze onbeheerd te laten staan, want hij heeft ook ar meermalen gehoord dat deze ook weggepikt kan worden en dat is hem te bar. Het wordt in tussen steeds later en nu zou Rinus maar eens gaan vragen. Er liep een zustertje die gevraagd werd of zij ergens onderdak voor ons wist (het was bij een kerkje) en Rinus werd naar de pastoor gebracht, die zelf even kwam kijken en ons zijn kleuter school als verblijf aanwees, daar gezinsgebeuren BURGERLIJKE STAND HEER HUGOWAARD GEBOREN: Cornelia G., dochter van J. Blom en G. J. de Jong; Iemkje, dochter vau P. Boon en D. Terpstra Elisabeth M. M., dochter van B. M. Vliegendehond en B. B. van der Veer; Gerardus CC. M., zoon van C. Vis ser M. H. Mooij; Catharina G. M.. dochter van G. A. van der Stoop en A. A. Jonker; Petrus A., zoon van J. Konijn en R M. Breed; Peter Karei zoon van Th. Spruijt en Cath. Koop- mau; Jacobus P. C. M.. zoon van C. J. Zuurbier en Cath. M .M. Weel; Elisabeth M., dochter van G. Ens cn M. van Die; Marïanne M., dochter van S. Hoekema en M. Th. Jansen; Cornelis B., zoon van J. J. Dekker en A. M. van Kleef; Hem'icus J. M-, mochten wij ons potje koken en sla pen. De wagen werd afgeladen, het eten klaar gemaakt door Genrit en de luchtbedden opgepompt en de ka pelaan ging in een hotelletje vragen of hij daar kon slapen. We aten nu lekker ons eigen potje en besloten dan te gaan slapen op onze bedden. Nu dat beviel ons wel, temeer omdat er maar vier bedden waren, was het wel goed dat er een te slapen was cn 'het bleek dat dit niet duur was. De volgende morgen waven we om on geveer 5 uur wakker en om zes uur werd de H. Mis iu de kerk opgedra gen door de kapelaan, daarna koffie en brood en inmiddels was de wagen weer opgeladen, want we wilden op tijd weer afrijden. zoon van J. P. Stet en D. Groot; Hen drica J. M.. dochter van M. Dekker en Joh. Beers. ONDERTROUWD: Petrus Leurs te Velsen en Theresia Mulder; Wilhel mus M. J. Burgers en Johanna C. Stadhouders: Cornelis Goudsbloem te Alkmaar en Alida A. Groot; Petrus A. Sinnige en Joanna M. Stuyt. GETROUWD: Leenden Pols uit de Haarlemmermeer en Hilligje Pols Cornelis Zuurbier en Johanna C. Veld man; Jan E. Elzinga en Jeanne P. Boon. OVERLEDEN: Arle Sijs. echtgenoot van Aafje Koppes, oud 68 jaar; Trijn tje Slot. echtgenote van Willem van der Meulen. oud 65 jaar; Jacobus Snel. zoon van R. K. Snel en N. van Keulen, oud 2 jaar; Pieter Smit, echt genoot van Dieuwertje Vis, oud 61 jaar; Hendricus J. Groot, echtgenoot van M. M. E. Boots: Catharina P. Korver, dochter van C. Korver en J. Sneekes, oud 20 jaar: Antje Wittebol echtgenote vau K. Dekker, oud 75 jr. INGEKOMEN: Johannes Meester, le Kil 4; Cornelis M. Laan (echtg. van Oudhuis), Schapenweg 10; Geer truida van Duin. Sportlaan 1; Gau- gerica C. F.. Wortel. Oostelijk 13; Ca tharina G. Wortel, Oostdijk 13; Neel tje Blokker, Kerkweg 19; Nicolaas Zuurbier, Oostdijk 55; Martiuus Dou wes. Spoordijk 2; Adriaua Stet, Sta tionsweg 31; Relindes H. vau den Berg, van Veenweg 46; Cornelis Jon gejeugd, Stationsweg 58; Maria J. Poland, Kerkweg 29; Jan Ligthart, Kerkweg 29. EINDEXAMEN LYCEUM ALKMAAR Voor het eindexamen, afdeling ho gere burgerschool, afd. B van het R- K. Lyceum is te Alkmaar geslaagd Jac. Bijwaard'te Oude Niedorp 't Veld ZATERDAG 24 JUNI 1950 Hilversum I - KRO 7.00 en 8.00 Nieuws: 8 15 Pluk de dag; 9.00 Voor de vrouw; 9.35 Muziek boudt fit; 10.00 Voor de kleuters; 10.15 Concert; 11.00 Voor de zieken; 12 00 Lunchconcert* 13.00 Nieuws; 13.20 Promenadeorkest; 14.00 Zangkoor: 14.20 Gram, 1440 Fanfareorkest; 1515 Kroniek van lette ren en kunsten; 15.50 Gram.; 16 30 De schoonheid van het Gregoriaans; 17.00 Jeugduitzending; 18.30 Weekoverzicht: 18 40 Pianospel; 19.00 Nieuws; 19.35 Promenadeorkest; 20.00 Nieuws; 20.15 Lichtbaken; 20.43 Voor de manne; 21 uur Omroeporkest; 21.55 Weekend se rer.ade; 23.00 Nieuws: 23.15 Concert Hilversum VARA 7.00 en 8.00 Nieuws; 850 Tschaikowsky concert; 10 uur Morgenwijding VPRO; 10.20 Radio lympus; 10.50 Banjoliers; 11.30 Neder landse muziek; 12.00 Populaire gram.; 12.35 Kilima Hawaiians; 13.00 Nieuws; 13 15 Bel Canto; 14.00 Het Nederlandse bed: 14.20 The Ramblers; 14 50 Streek uitzending: 15.15 Concert; 16.00 Van de w'leg tot het graf; 16.15 Amateurs z^t ten hun beste beentje voor; 16.45 Sport praatje; 17.00 Lichte muziek; 17.30 Jeugd uitzending: 18.00 Nieuws; 18.30 Strijd krachten; 19 00 Artistieke staalkaart; V PRO; 19.30 Bijbellezing; VARA 20.00 Nieuws; 20.15 Vindobona schrammel'n; 20.45 Bont progrramma; 22 00 Llit film en musical; 22.40 De commissaris ver telt; 23.00 Nieuws: 23.15 Gev progr. ZONDAG 25 JUNI 1950 Hilversum I KRO 8.00 Nieuws; 8.30 Hoogmis NCRV: 9 30 Nieuws: 10 uur Kerkdienst; 11.35 Orgelspel; KRO 12.15 Apologie; 12.45 Lunchconcert; 13 uur Nieuws 13.20 Orkest zonder naam: 14.00 Pianorecital; 14 30 Volksconcert; 16.15 De Heiligverklaring van Maria Coretti 16.30 Lof; IKOR: 17 00 Kerk dienst; 18.15 Zangdienst; NCRV: 19.00 Kamerkoor; 19.30 Nieuws: KRO 19 52 Boekbespreking; 20.12 Llit en Thuis: 23.00 Nieuws; 23.15 Kamermuziek. Hilversum II VARA 8.00 Nieuws: 8.30 Voor het platteland; 8 40 Welkom thu»s; 9.00 Vacantietrips; 9.00 Men vraagt en wij draaien; 10.00 Kameror kest; 10.30 Met en zonder omslag; 11.00 Meisjeskoor; 11.15 Triangel. AVRO: 12.00 Exquise muziek; 12.25 Zondags dub; 12.40 Volksliederen: 13 00 Nieuws 13.20 Theaterorkest; 14.05 Boekenhalf uur: 14.30 Paedagogisch concert; 16 00 Waltztime; 16.30 Sportrevuc: VARA; 17 00 Fanfarecorps; 17.20 Koorzang; 17 40 Hoorspel; 18.00 Sport; 18.15 Nws 18.30 Strijdkrachten: IKOR; 19.00 Jeugd uitzending VARA; 20.50 Show cabaret; 21.50 Victor Silvester speelt; 22 30 Lys Gauty zingt; 23.00 Nieuws: 23.15 The Skymasters 25 De maat had niet meer durven afwachten. Hij holde weg. en verdween als een stipje in de verte De man was r.u naar Kappie en de Baron toegeko men. en hij sloeg de klep, die hij op zijn voorhoofd had naar boven. Ze zagen, dat het een gewone man was. en hij sprak hen in het Amerikaans aan. ..Neem me niet kwalijk, dat ik uw vriend aan het schrikken heb gemaakt!" zei hij „Maar ik vond hem een prachtig film object, en ik kwam niet mijn camera naar hem toe, om een close up van hem te maken .waarop hij hrrd weg liep! Jammer! Een practhig filmisch type!' „Bent U hier aan het filmen?" vroeg d» baron verbaasd. ..Zeker!" zei de man. „Hier worden de opnamen gemaakt voor de film: De i\oren stad. We zijn hier met een kleine staf uit Hollywood, en onze werklieden zijn net een paar dagen geleden klaar gt-koroen, met de bouw van deze huizen precies ivoor nietwaar? Alles is na tuur lijk hol van binnen, maar dat ziet men niet op de film. Wij missen alleen nry sommige typen om bijrollen te ver uilen, en het spijt me werkelijk, dat uw vriend zo hard wegliep... hoewel ik geloof, dat U beiden ook niet onge schikt zou zijn! Wanneer U met mij m-eegaat, zal ik U naar de regisseur brengen!" D»; man liep door .en Kappie en de Baron volgden hem. Net op dat moment kwam de bediende van de baron er aan. De camera man bleef meteen staan ..Dat is hem!' riep hij. „Dis is nog beter den de einder. Een pracht filmisch type! Het noodlot van Bedford bestaat niet meer, niets is er overgebleven, de oogst is verbrand „Nou ja. "Bedford is hun vaderland niet", merkte Gerard op, „kunnen de ze mensen niet vrijgekocht worden?" „Ja, dat wel! Maar wat dan? Wat moet er van hen terechtkomen?" „Je kuut ze toch niet je gehele le ven achterna lopen?" „Och, je begrijpt mij niet. Een vrij gekochte lijfeigene heeft in dit land geen enkel middel van bestaan. Men laat ze, nadat de schuld is afgelost, met wat kleren en eeu beetje meel aan hun lot over. Als niemand hen helpt kunnen er tientallen jaren voorbij gaan alvorens zij zich een behoorlijk bestaan opbouwen. Het is maar al te vaak gebeurd, dat zij zich steeds weer moesten verkopen om in leven te blijven!" Gerard baalde de schouders op. ..Luister eens. Sabine". pleitte hij. „dan ziju we over vier weken of over vier maanden nog even ver. Ik stel voor dat ik", snel verbeterde hij zich „neen, dat wij een bepaald bedrag voor jouw landgenoten bij een bank storten .dat zij dan later kunnen be nutten als ecu soort fonds. Dan moet jij hen gehel loslaten. Eens moeten ze toch op eigen benen leren staan. En bovendien: hoe de toestand ook is, ik moet met de „Najade" mee terug. Ik moet „Maar Gerard, waarom moet je dat?" „Omdat ik mijn studie al te lang onderbroken heb!" Ze liepen de tuin door en de trap op. „Dan is er maar een mogelijkheid, Gerard". zei het meisje zuchtend. „O, ja. welke?" „Jij gaat alleen terug. En ik kom je na als alles hier enigszins geregeld is voor miju landgenoten. Overste Bouquet heeft mij beloofd te helpen." „Maar hij vecht nu nog tegen de In dianen en voor hij terugkomt kau ik niets doen. Ga alleen terug. Gerard, dan kom ik naar Amsterdam zodra alles geregeld is." „Neen. geen denken aan", antwoord de Gerard. Hij was bleek geworden toen de betekenis van Sabine's voor stel tot hem doordrong. „Een keer zijn we al gescheiden en een tweede keer gebeurt dat niet". „Maar ik zie heus geen andere uitweg, lieve jongen" fluisterde ze, „ik kan ze niet in de steek laten. Ik kan niet en ik wil niet...." 0 De volgende dagen werd de kwes tie van de terugreis niet meer aange roerd. Zowel Gerard als Sabine ver meden het onderwerp ter sprake te brengen. Desondanks, of misschien wel daardoor, verstreken de nren die de vier mensen bij elkaar waren, ge- noegelijk. De verstandhouding tus sen Gerard en Dicey was goed. Zij voerden eindeloze gesprekken over alle mogelijke dingen en wellicht, om dat zij in alle opzichten anders dach ten kwam het niet tot meningsver schillen. Zij hadden beiden ingezien, dat het een onmogelijkheid was el kaar te overtuigen en daarom bepaal den zij zich er toe, elkaar aan te horen, zonder te pogen de wederzijds aangewende argumenten te weerleg gen. Des avonds werd er whist gespeeld en omdat het al vroeg donker werd maakte Gerard het nooit laat. De oude Latonr kwam dan met de lan taarn en begeleidde de jonge man naar „De Duif", hetgeen hem overi gens geen windeieren opleverde. Ook met mevrouw Dicey kou Ge rard het goed vinden. Hij was erg voorkomend en verzuim de geen gelegenheid om het echtpaar Dicey te verzekeren dat hij hun gast vrijheid op hoge prijs stelde. Wordt vervolgd

De Vrije Alkmaarder | 1950 | | pagina 5