Uniek jubileum in Wieringerwaard: de heer van HAM 40 jaar voor de klas Wieringerwaard Hier ga ik. nooit meer vandaan! r~ Schagen In vijf jaar rijk of in vijf jaar arm „Kaagvogels in vergadering bij'een neemt afscheid van voorzitter Schagen OP 1 JtlU 1910 stapte er in Assendelft een jongeman op de fiets en hij reed naar Wieringerwaard. Daar aangekomen was er een jonge vrouw, die de fletser verwelkomde met de woorden „U bent de nieuwe scboolmester." „Ja. was het antwoord, en hier kom ik in de kost!" Zo was het, bijna 40 Jaar geleden. De JongCvrouw was de dochter van de kost juffrouw van meeseer van Ham en dan weet U meteen waar we naar toe willen. Op 1 Juli 1950 is die nu 59-jarige meneer van Ham veertig jaar schoolmeester in Wie ringer waard. Een uniek jubileum, veertig jaar school meester in één plaats. Want de jonge o»an uit Assendelft heeft maar twee maal gesolliciteerd. Dat was op 23 Mei 1910, naar Koedijk en naar Wieringer waard. In beide plaatsen stond hij als tweede op de voordracht, maar in Wie rlngerwaard werd Lij benoemd omdat do i bedankte. „Blij toe. want hier ver diende ik - og 25 gulden meer", ver telt meester ,<tn Ham. „Koedijk gaf 600 Wieringerwaard 625 per jaar!" Een mededeelzaam man, die meester van Ham. Een. man, die met uw ver slaggever een uurtje bijzonder gezellig babbelde en na dat uurtje waren er al zoveel aantekeningen, dat de blocnote maar werd opgeborgen. Stonden we la ter voor het buis niet nog te babbelen? Daarmee is meester van Ham wellicht het best getekend: een man, die het met Iedereen kan hebben, een man, die altijd lacht, maar ondertussen heel goed weet wat hij wil. Vraagt u dat eens aan de duizend mensenkinderen, die mede door de wijze lessen van de Wieringerwaar der schoolmeester van Ham aan de maatschappij zijn afgeleverd. Meester van Ham komt overigens niet uit een ooderwijzersgeslacht. Zijn vt«der was „een doodgewone" landarbei der en meester was de vijfde. Er zouden nog tien broertjes en zusjes komen en hij zou nooit onderwijzer zijn geworden als niet wijlen ds. Kunst en wijlen mees ter Bouvee uit Assendelft hem in die richting hadden gestuurd... Geen spiji En dan brandt meester van Ham los. Over het onderwijs, over Wieringer waard, over de jeugd. Prettige herinne ringen? „Nee, zegt hij, ik zou het niet weten. Ze zijn allemaal even prettig. Geen dag zonder animo naar school ge gaan altijd een goede verstandhouding met de collegae en met de vijf hoofden der school" Vijf hoofden. Herinnert U zich misschien nog meester Stad"" p vent. zegt de heer van Ham, en h zoveel op ds Schermerhom! Daarn. heer Hazeloop Sr., de heer Sieswerda. de heer van Oorschot en nu de heer Hazeloop Jr. De laatste heeft oudge d enden voor de klassen, W3nt juffrouw Schilt Is binnen zeer afzienbare tijd 30 Jaar onderwijzeres. En Wieringerwaard? Hier ben ik thuis, ga ik nooit meer vandaan. Voor heen dacht Ik nog wel eens aan Loos Öiecht (meester is gek op zeilen), maar dat gaat niet door". En bij het afscheid vertrouwde hij Uw verslaggever nog toe dat hij eens op zijn lichte motorfiets holderdebolder uit België naar Wierin ge r waard terug keerde. Reed aan 1 stuk verlangst naarde jongens". Vraagbaak Meester van Ham is de vraagbaak in Wieringerwaard. Moet er 'n versje zijn' Meester van Ham maakt het. Een brief pan de belasting? Meester van Ham weet boe bet moet. Ceremoniemeester nodig? Meester van Ham heeft het mter gedaan. Eens, bij een of ander feest kon men de meester aanschouwen in zes functies, dirigent van de zang en de man die de grote trom sloeg bij het accordeonorkest van TOGO.... Zeng. Dan Is meester van Ham weer op dreef. Dirigent van het koor in Wie rtngerwaard, vroeger ook in Kolhorn. Hoe hij er mee begonnen is? Wel lief ce voor de zang en... een bijver .".ca ste. Vroeger waren de onderwij'zerssa lerissen niet zo bar dik en zo kon hij het nuttige en het aanfVname verenigen En hoevelen zullen met meester van Ham in nog andere functies hebben sa mengewrerkt. Hij was immers ook be stuurslid van de afdeling van de Vrijz. Democraten ,vaa Het Witte Kruis, van *t Nut, van..., Ja, waar al niet van? Hoevelen zullen van hem niet privaat opderwijs hebben genoten wanneer zij op achter geraakt waren of „bijge werkt" moesten worden? „Vier jaar V1ËRJNGÜR WAARD WEER THUIS. Na een verbij f van 22 maanden in Indonesië is Vrijdagavond onze plaats genoot Klaas Wispelwey weer terugge keerd. Zijn opgelopen verwonding aan zijn voet, is gelukkig weer goed gene ten. Van familie, vrienden en kennissen, ca vooral van de buren van de Barsin gerweg, was niet alleen veel belangstel ing. maar werden ook vele bloemstuk ken en cadeaux aangeboden. Klaas van ■f deze plaats ook onze gelukwensen met je. behouden thuiskomst. Molen en walerforen Kort nadat meester van Ham in Wieringerwaard kwam klom hi) in één van de wieken van de molen van Rezehnan. En Tinus Glim vloekte naar boven: „Kom er uit meester, straks don dere je naar benede!" Ja meester van Ham was en is een kwajongen. Hij beeft uitge rekend, dat wanneer hij van alle door hem gecorrigeerde schriften (dikte per stuk 2 mm) een sta pel zou maken... zeven en een halve Wierïngerwaarder water toren op elkander moet bouwen om over de stapel schriften heen ie kunnen kijken. De watertoren is 43 meter hoog. V. J gaf ik voor een kwartje per uur les aan de zoon van burgemeester Haring heizen Die zoon is nu doctor in de wis en natuurkunde.' vertelt hij en ■cegt er grinniken^ aan toe- „Of die lessen ook prima waren!" Meester van Ham heeft In zijn klas sen de kinderen san wie de vaders en moeders en in enkele gevallen Ook de grootvaders en grootmoeders V zijn klasse zaten. Daardoor wordt een band gesmeed, een prettige band. Éénmaal In die hele veertig jaar had hij met een vader minder prettige woorden. Zegt tl dat Iets? Met enthousiasme praat deze man (die men eerder 45 dan 59 jaren toé kent) ook over zijn kinderen, vijf jon gtns en een meisje, over de prachtige nieuwe school met een gymnastieklokaal en een sportveld en een zwembad."Heel verschil met de oude school, waarin men door het „klonipenhossie" in de ging kwam Och ja alles is veran dc-rd. Oók de mensen. De vroegere groepjes en kringetjes in Wieringer waard zijn opgelost, verdwenen. Wie ringerwaard is een gemeenschap gewor den." En dan wéér over zijn klassen Eens in bet jaar een minder prettige dag als de kinderen naar de 6e klasse gaan de overgangsdag... Over de overstro raing van Anna Paulowna (1916) en de Wieringermeer (1945) toen de school he; drukst bevolkt was <^or de vele vluchtelingen. Over het feit. dat oj> de o.l.s in Wieringerwaard ook kinderen ziln uit gereformeerde en r.k huize. ,.En nooit een enkele moeilijkheid!" zegt meester, niet zonder trots. „Dat is zo lekker in Wieringerwaard." OOk over de schoolfeesten. Vroeger met zo'n 30 of 40 paarden en wagens raar Bergen, later met de zoveel snel Ier* auto's en bussen. Eenmaal een don kere vlek, een dag die iftoit vergeten zal worden door dat tragische ongeval in Bergen aan Zee... „Stil waren de kinderen" zegt meester, „geen vrolijke lccb of uitroep werd meer gehoord..." Op zo'n moment, daaraan terugden kend, is meester v. Ham. de goedlach se. een ernstig man Zó is hij een bo vensfebeste schoolmeester en dat kunt LT rustig aan iedereen navragen in de hele Wieringerwaard. Onderwijzer met hart en ziel. zegt hij zelf. Als U het on vraagt Wieringerwaard behoeft er niet om te treuren, dat in 1910 deze meester van Ham in Assendelft op de fiets stapte omdat nummer 1 van de voordracht bedankte! Uil bet leven van een kermis-exploitant Wat weten wij. lezers, nu eigenlijk af van het leven van de kermisexploi tenten, die met hun draaimolen, zweefmolens, scooters en goktenten en andéfe kermisvermaken door ons land trekken Hoe zij leven in de winter, of zij nog georganiseerd zijn. hoe hun kinderen school gaan en zovele dergelijke zaken meer allemaal vragen, die wij gaarn® eens beantwoord wilden zien. Wij spraken daartoe met de heer van oer Laan. dc vicevoorzitter van de Bond van kermisexploitanten. Wat wij van hem boorden, leek ons interessant genoeg om in een artikel in ons blad te worden behandeld. Het eigenlijke kermisseizoen loopt vpn de Paas tet half October. maar de eige naar van het „Spul" heeft dan al heel wat drukte achter de rug. In Januari bëgint voor hen de drukte al. Vanaf d-e maand n 1. stellen de diverse gemeen teil. waar kermissen gehouden worden de inschrijving open van de te houden kermis, waarvoor tot een bepaalde dag kan worden ingeschreven. Dit geschiedt meestal persoonlijk, vooral als het een nog onbekende gemeente betreft. Dit brengt natuurlijk veel werk aan de winkel, betalingen moeten worden gedaan, vaak enorme bedragen. In vele gemeenten in Nederland moet n.I de helft van het inschrijvingsbedrag vooruit worden gedaan, welk bedrag bij niet toekenning van plaatsruimte wel wordt vergoed, maar pas geruime tijd daarna. Nu is Schagen voor de kermisluHjes een ideale gemeente, hier behoeft niet van te voren het halve inschrijvings geld voldaan te worden, zodat, als meer dere gemeenten dit voorbeeld volgen, in het. begin van het jaar niet zulke grote bedragen nodig zijn. Het is daarom zo wonderlijk, dat er d*t jaar door zo wei n<5 exploitanten was ingeschreven. Als het laatste gemeentebesuur is be zeeht. volgt hierop in de meeste geval len vlak erna de eerste kermis., zodat er dan nog weinig tijd overblijft voor bet afleggen van zakenbezoeken. Wee de man. die dan nog niet ge heel klaar is. hij komt onherroepelijk achterop, en de eerste schadepost staat genoteerd. ORGANISATIE. Zoals tegenwoordig voor elke branche bestaat er ook voor kermisexploitanten een vakgroep, doch daaranast kent men ook een vrije organisatie. Het feit, dat het merendeel der exploi tar ten katholiek is. is de meesten on der U wel bekend, maar wist U dat dit ongeveer 80 pet. bedraagt. De vrije organisatie is er dan ook een van de Katholieken, die een 800 leden telt. In totaal zijn er dus een 1000 exploi tanten in Nederland, .die in de meeste gevallen eigenaar zijn van meer dan een kermisvermaken. De vakgroep en de vrije organisatie geven ieder een orgaan uit. keurig ver zorgde periodiekjes, met alle nieuwtjes op kermisgebied. In deze bladen adverteren de gemeen ten met de te houden kermissen, en zo vormen de bladen een onmiskenbare schakel in het kerraistestaan. Jedere exploitant ontvangt d3n ook liet orgaan van de vakgroep en de neesle ook het blad vaa de vrije orga i'Uatie. Zoals bij de meeste bedrijven is de belasting, en hier speciaal de ver makelijkheidsbelasting 't bekende adder tje onder het gras. Sommige gemeenten hebben dusdanl ge regelingen gemaakt, dat het haast i.ier lonend is voor de meesten. die ge rr.eenten te bezoeken Vooral de grote „spullen" komen niet aan hun trek bij hel heffen van z g. metergelden. d.w.z. heffing belasting per in beslag genomen ruimte. Op stille dagen sluiten die dus de tent. en ook de kleinere vermakelijk heden zetten dan niets om. Niet waar, men gaal naar de kermis om overal in te zetten en als het meeste is gesloten Volgens de heer van der Laan is en de vakgroep en de vrije organisatie hierin nog niet actief genoeg. De organisatie van voor de oorlog was van weinig betekenis, zodat deze kwestie voor de oorlog ook al urgent, alhoewel in heel wat mindere mate. steeds hangende is gebleven. EIGENAARDIGHEDEN Nu zijn er in dat voor ons zo vreem de vak heel eigenaardige verschijnselen waar te nemen, wat het „gaan" van de eeu of andere attractie betreft Zo wil in Nocrdholland de hoge zweefmolen niet aarden, maar de lage molen is zeer gewild, in Zuidholland daarentegen, behoeft men met een lage molen niet te verschijnen, daar kruipt niemand in! De vreemdste gemeente in Nederland is misschien wel Volendam. Daar is 't met Kermis ongebruikelijk, café's te be zoeken .maar iedereen neemt een fles mee op de kermis en al draaiende of schommelend drinkt men zijn slokje. Het grappigste, dat we hoorden was v.el van een eigenaar van schommel- schuitjes. die ook te Volendam stond. Hij heeft meermalen meegemaakt, dat er volk in de schuitjes kwam, die niet eens op gang geduwd wilden worden, maar rustig bleven zitten en een glaasje dronken, wel enige malen achtereen En ze betaalden prompt. Op die kermis stond vorig jaar ook een Ted a Keu, vorig jaar ook in Scha ger aanwezig. Nu maken deze dingen nogal veel lawaai en geen mens waagde zich er in. Navraag naar de reden: Nee hoor, in dat laatste oordeel gaan we niet'. Het beroep van kermisexploitant wordt vaak beschouwd als een leven van hard werken, maar ook veel verdienen. ANJERDAG Donderdag 29 Juni a.s. de verjaardag van zkh Prins Bernhard zal het de 10e Anjerdag zijn. Rond deze dag vindt in onze gemeente een inzameling plaats voor het Anjer fonds Noordholland (Prins Bernhard Fonds). Op de belangrijkheid van dit Fonds willen wij U allen nogmaals wij zen. Het Anjerfonds immers verleent subsidie aan de daarvoor in aanmerking komende culturele instellingen. Reeds zijn diverse subsidies verleend, o.m. ook a3n een te Schagen gevestigde instel ling. Is dit niet voor ons allen een aanspo ring om de komende Anjerdag met woord en daad te steunen? Schaginezen. wie de Cultuur ter harte gaat, komt met een Anjerspeld op straat! Ter gelegenheid van het lOjarig be staan van het Anjerfonds zullen de col lectanten. die bij li aan huis komen, voorzien zijn V3n een aantal fraaie foto's van ons Koninklijk Gezin, welke foto's tegen de prijs van minimum f 0,25 pe«- stuk zullen worden verkocht. KERMIS 1950 DE laatste kermisdag heeft nog iets goed gemaakt voOr vele exploitanten, d.e slechte dagen achter de rug hadden Hel was Zondagmiddag en Zondag avond druk in Schagen bijna ouder wets. Toch herinneren we ons betere laatste Zondagen, maar na wat we ge wend waren van de kermis 1950 was het lang niet gek. Negen dagen kermis is teveel van he» goede en vooral de ouders zullen een zucht van verlichting hebben ge slaakt toen het eindelijk achter de rug w as. Tenslotte komt er eenmaal ook een eind aan kwartjes en dubbeltjes: de tijd is immers voorbij, dat 'n kwartje tijdens dc kermis de kinderen tot gelukvogels maakte. Voor de Caféhouders, die het van de kermisweek toch voor een flink deel moeten hebben, zal 1950 nog niet zo slecht geweest zijn. Over het algemeen was er Zondag en Zaterdag weer zeer lx boorlijke belangstelling voor een ge ztllig zitje bij wat muziek en er is vol cp gedanst. Dat was goed ook, want als men hoort welke kosten er negen dagen achtereen gemaakt worden. dan schrikt de leek van de cijfers. En al die kosten moeten gedurende dé* weinig werkelijk goede dager, er uit komen! Overigens zijn we nieuwsgierig welke van de exploitanten volgend jaar veer caar Schagen zullen komen. De uitla tmgen te horen, moeten we concluderen da» het er maar weinig zullen zijn. Voor de meesten betekende Schagen een strop en aangezien de pacht niet aan de lage kznt is, zal het wel zo zijn. dat er in 195J nog wat minder attracties zullen verschijnen. En 1950 sloeg al helemaal geen best figuur BERGEN Exposnr kcb Zaterdagmiddag werd onder zee r grote belangstelling de jubileum tentoon stelling ter ere van de 60ste verjaardag van de kunstenaar Harry Kuyten. offi ciel door de burgemeester van Schoorl n.r C A J Jochems geopend. Deze expo sitie die wordt gehouden in de kunst zaal van de Rustende Jager te Bergen is geopend tot 7 Juli a.s. en bevat nog edel smeedwerk- van Marycke Visser, etsen en droge naald etsen van J M Graadt van Roggen, alsmede houtsne den van Rein Snapper. Mr Kamp .voorzitter van het KCB sprak bet welkomstwoord en Uet de officiële toespraak over aan de burge meester van Schoorl. omdat Harry Kuy ten een Schoorls inwoner is. Spr. zeide dat het voor h»m een eer was deze ten toonstelling te mogen openen, omdat hij een grote bewondering heeft voor het werk van deze grote maar bescheiden kunstenaar. Het Is een schilder van for traat, wiens werken in het binnen en buitenland haar weg hebben gevonden. Zijn werk heeft veel weg van de grote impressionist Breifcner en is. sterk be invloed door Cézanne en Picasso, doch hei heeft zch geheel uit eigen kracht ont wikkeld tot een eigen oorspronkelijkheid schoon van kleur en compositie. Voor al voor het naakt, dat hem het meest trekt, voelt hij ook veel voor stillevens, portret en landschappen, waarvan deze expositie een beeld geeft. Bij de aan vrng van zijn rede heette hij zijn col lega burgemeester dr W Huygens van Pergen en de echtgenote van de schilder hartelijk welkom. Kuyten vertoeft mo menteel in Frankrijk .voor zijn werk. M- Kamp. dankte spr voor de harte liike woorden en las vervolgens een tele gram voor dat aan de schilder zou wor den toegezonden, namens de aanwezi- geu en het KCB Het was Vrijdagavond half een voor het laatste woord door voorzitter Scha gen gezegd werd op de die avond gehou den jaarvergadering in cafe Pool. Er zijn natuurlijk op een dergelijke vergade ring veel dingen te bespreken, de agen da vermeldde 13^ punten deze keer, maar toch wonden de verschillende punten zeer serieus behandeld En dat allemaal cp een wijze daaraan te merken is, dat een goede voorzitter de leiding heeft. Het was de laatste maal dat voorzitter Schagen de hamer hanteerde, hij stelde zch niet herkiesbaar. In zijn plaats werd als bestuurslid gekozen de heer Emmelkamp. P. Blom werd met grote meerderheid van stemmen herkozen. In zijn openingswoord memoreerde voorzitter het wel en wee van Kaagvo gels dat nu 5 jaar bestaat. Er werden zeer behartenswaardige woorden gezegd doOr voorzitter over de sportiviteit. Laat in de toekomst de sportiviteit nr een worden. Een goede geest, een geest \an kameraadschap, behoort in de elf tallen te heersen, dat komt ook het spel ten zeerste ten goede. Medewerking der leden wordt gevraagd bij het bouwen van de nieuwe kleedkamer, waarbij ook niet leden van harte welkom zijn. Men is bezig de fundamenten, te graven iedere vakman weet nu hoe het er bij staat Over het resultaat doelpunten- fonds was men zeer tevreden, minder over dat van het Bestevaer touraooi en de fancyfair. De verloting wordt door voorzitter warm in de aand<\ht aanbe volen. Na dit uitvoerige openingswoord werden de notulen voorgelezen en goed gekeurd, en evenzo verging het 't zeer uitgebreide jaarverslag van secretaris Egfcers. Uit Het jaarverslag van de pen ningmeester Kieft bleek dat men er fi nancieel niet slecht voorstaat .a] was men iets achteruit geboerd. De kascom irissie bestaande uit J Oudt en J. Schenk adviseerde tot decharge van de Penningmeester, wat hij volgaarne van de vergadering kreeg. Voor de elftalcommissie stelde Jo de Vries zich niet herkiesbaar, waarna bij eerste vrije stemming gekozen werden dc heren J Burger. Eijkelenstam.. J. Klare, N. Halfweeg en G Boender, die allen hun benoeming aannemen. P. Mo lcxiaar. die ook de meerderheid had, valt in bij een uitvaller. Jo de Vries werd dank gebracht voor zijn werk. Nu kan het inderdaad soms voorko men, dat een kermisattractie zo goed „gaat" dat er spoedig veel winst ge maakt wordt maar andere nieuwigheden wilen er soms in het geheel niet in. en dar komen stroppen van over de 50.000 gulden ook voor! Al met al gehoord hebbende, blijven wij toch liever rustig onder eigen dak en verkiezen ons bestaan boven d3t van het altijd reizende en trekkende leven van de kermisexploitant. CALLANTSOOG Genoeglijke dag Een dezer dagen startten we onder gunstig weer met een 13 tal dames var. uii Callantsoog met het doel Schoorl en Bergen. Eerst ging het langs de be onwCg over Petten, Camperduin naar Groet. Daar werden we door de secre taresse van de afdeling Plattelandsvrou wen te Schoorl ontvangen en onthaald op een heerlijk kopje koffie met koek Daarna gingen we met de dames van de afdeling Schoorl langs het fietspad door de duinen naar Schoorl aan Zee Vandaar naar Bergen waar de Potte bakkerij bezichtigd werd. Daar was veel te zien en hebben we volop genoten Nadat de nodige vouverniertjes waren gekocht, ging het wer door de bossen over Schoorl naar Groet, waar we weer werden onthaald op koffie met gebak. Na een hartelijk afscheid van de da mes ging het welgemoed huiswaarts. Ongeveer 9 uur arriveerden we weer in Callantsoog. Het W3s en prachtige dag, waar we op terug kunnen zien en die lang in ons geheugen zal blijven. Een woord van dank aan de afdeling Schoorl is wel op zijn plaats. AARTSWOUD Verkeersexamen Onder leiding van de heer C. Dek ker en met medewerking van de groeps commandant der Rijkspolitie te Wog rum met een viertal manschappen, werd Zaterdagmorgen het practisch gedeelte van het verkersexamen voor de leerlin gen van de openbare lagere scholen te Aartswoud, Opmeer-Spanbroek en Wog r.um gehouden Van de 32 candidaten behaalden 26 her diploma: Van de Aartswouder School waren dit: Grietje de Vries. Nel Glas, Krina Hamelink. Liesbeth Jonker. Ybie Ade rca, Gerrit van Staal. Thys van Eyck. Johann- Felusch. Eddy v. d. Velden. Herman van Liere. Van Opmeer-Spanbroek Geesje Eike ma Ietje Broersma: Tiny Appel: Freek Bobeldijk. Nico Ax, Andries van Dol der, Jan Groot, Cor Glas. Van Wognum: Willy Mattni; Klaas k; Das; Ida Betzema, Rem Houter., KI. Bzkker. Marinus Kuipers, Kees Houter. Joop Pool. Een woord van dank is hier zeker op zijn plaats aan het adres van de g-oepsCommandant der Rijkspolitie Wognum die dadelijk bereid was om alle medewerking te verlenen. Het is een verheugend verschijnsel dat er zo'n goede samenwerking is tus sen politie en school We twijfelen er dc.r. ook niet aan. of meerdere scholen uit de omgeving zullen volgend jaar aar het verkeersdiploma deelnemen. Gezien het toenemende verkeer op de weg is het heus geen overbodige luxe. da- hier de nodige aandacht aan besteed wordt. Op voorstel van hel bestuur werd een strafcommissie ingesteld, bestaande uit de leden van de elftalcommissie. D. Bur ger en N. Keesman zulei de bescheiden penningmeester controleren. Als Jeugd leiders blijven Arnold de Ruiter en Jan Singer. Jan de Smit en Jan van der Kiooster zullen wer een jaar de terrein dienst waarnemen, waarvoor zij harte lijk bedankt werden. Over het aanstellen van een trainer werden nogal enkele woorden gesproken Het financiële deel wegt het zwaarst, daarom werd voorgesteld, een extra bij crage der leden te vragen voor deze traming. Algemeen was men overtuigd var. de noodzaak van training. Daarom zei voorzitter, laat men als het doorgaat dan Ook werkelijk trainen. Bij de rondvraag vroeg Keesman als Ui sportcommissie die het sportveld in beheer heeft de medewerking voor het :n orde houden der beplanting De Sportcommissle bschikt. door ff et voor weinig geld beschikbaar stellen van het terrein, niet over voldoende geld middelen om dit te laten doen. De heer J. Egbers dankte voorzitter Schagen voor wat hij voor de club died. waarin hij graag Schagen's vrouw betrok en stelde voor Schagen gedele ceerd bestuurslid te maken. Dit werd met alg. stemmen aangenomen Hier ken de scheidende voorzitter niet onder uit en hij nam deze benoeming aan Hij vroeg medewerking voor het Kaag vc-gelnieuws, daar hij dit werk anders zal moeten neerleggen. Met een woord van dank voor de opkomst, die zeer goed was. werd de vergadering geslo ten Wij willen dit verslag beslui'en met er.ige opmerkingen, gemaakt door leden elftal strafcommissie. Laat ieder beden ken, dat hij die opgesteld staat", en niet tijdig afbericht stuurt, veel moeilijkhe den bezorgt aan de elftalcommissie en zïjr medespelers. Daarom stuurt hij ver hindering tijdig afbericht Mochten er besluiten worden genomen, waar men het niet mee eens is, bedenk dan dat die besluiten worden genomen m het belang van de vereniging. Steeds moet h°i belang der vereniging voorop staan. OUDESLUIS OP DE VOORDRACHT Volgens betrouwbare inlichtingen is de heer Volkers onderwijzer aan de Openbare Lagere School alhier no l op de voordracht geplaatst voor een zelfde betrekking aan de OLS te Sur huisterveen, gemeente Acht karspelen (Friesland). WINKEL RECTIFICATIE De burgemeester van Winkel vestigt onze aandacht er op. dat de cijfers ver mela voor deze gemeente in ons stuk waarin de toekomstige ontwikkeling van ons gewest werd beschreven .niet geheel juist zijn In het bevolkingscijfer Winkel werd namelijk niet opgeno men de Groetpolder .te weten 467 voor I960 en 5I7 voor 1970 Voor de gehele gemeente worden de cijfers dan 2157 in 1960 en 2257 in 1970. Wij nemen van deze rechtzetting gaarne goede nota. DINSDAG 27 JUNI 1950 Hilversum I KRO: 7.00 en 8.00 Nws; 8.15 Pluk de dag; 9.00 Voor de vrouw; 9.35 Lichtbaken: 10.00 Voorde kleuters; 10.15 Muziek houdt fit; 11.00 Voor de vrouw; 11.30 Concert; 12.00 Lunchconcert; 13.00 Nws;, 13.20 Orkest zonder naam; 13.40 Zangrecital; 14.00 Klankbeeld; 15.00 Koperkwartet; 15.15 Kamerorkest; 16.00 Voor de zieken; 17.00 Jeugduitzending; 17.45 Amuse mentsorkest RVU: 18.30 Lezing KRO: 19.00 Nws; 19.25 Dit is leven; 20.00 Nws; 20.12 Omroeporkest; 21.25 Kamermuziek; 22.15 Orgelconcert; 23.00 Nws; 23.15 Symphonie-orkest. Hilversum II AVRO: 7.00 en 8.00 Nws; 8.15 Gram; 9.00 Klassiek progr.; 930 Aubade; 10.00 Morgenwijding; 10.15 Arbeidsvitaminen; 10.50 Voor de kleuters; 11.00 Zangrecital; 11.30 Voor de zieken; 12.00 Lichte tonen, blijde tonen; 12.40 Cowboyliedjes; 13.00 Nws 13.25 Metropole orkest; 14.15 Pianoduo 14.45 Radiomatinee; 1630 Jeugduitzen ding: 17.30 Pianospel; 18.00 Nws; 18.30 Strijdkrachten; 19 00 Dansorkest19.35 Kamermuziek; 20.00 Nws; 20.15 Pro menade-orkest; 20.45 Hoorspel; 21.45 Gram.; 22.30 Vespers; 23 00 Nws: 23.15 Avondconcert. MEDEDELING KWARTAAL-ABONNE's Ter vermijding van Incassokosten verzoeken wij onze kwartaal-abonné's reeds nu over te gaan tot betaling van het abonnementsgeld ad f S.65 voor het derde kwartaal 1950. Men kan dit doen: a. per postgiro 48395, Sprekend Papier Schagen: b. per Hoornse Bank, kantoor, Scha gen, Breezand. Alkmaar; c. per postwissel; <L op ons kantoor te Schagen, Land- bouwslraat Per 1 Juli a.s. worden de kwiianiies, verhoogd met incassokosten, afgegeven

De Vrije Alkmaarder | 1950 | | pagina 2