Sintelbaan-Races AP0LL0- BIOSCOOP Scheidende gemeente secretaris Kalb werd hartelijk gehuldigd 50 renners aan de start Cursus opleiding van leraren bij 't Nijverheids Onderwijs Detective tegen wil en dank f Is jammer voor de rest doch Caltex is het bestl - f €HA6EN Kinderen van de Straal Raad Harenkarspel Hondenbelasting wordt verhoogd De raad van de gemeente Harenkarspe! heeft Dinsdagavond op hartelijke wijze afscheid genomen van haar scheidende gemeente secretaris, de heer B J. Kalb. die, zoals bekend, is benoemd tot burgemeester van Oude Niedorp. Alle sprekers staken hun lof voor de heer Kalb niet onder stoelen of banken en gewaagden allen van een prettige samenwerking. Daarvoor had de raad in betrekkelijk ylug tempo een agenda van 12 punten afgewerkt, waarbij o.m. werd besloten de hondenbelasting te verhogen. Na de opening met gebed werd een aantal ingekomen stukken behandeld. Een verzoek om subsidie van de Kath. Centrale Vereniging voor Lectuurvoor ziening werd afgewezen, de ontsla y/an \rage van de ambtenaar van de bur gerlijke stand G. H. A. Dohmen, aan vaard. Per 17 Juli 1950 werd de heer Spicht als zijn opvolger benoemd. Vervolgens kwam aan de orde een verzoek om subsidie verhoging van fcet Wit Gele Kruis TuitjenhornWannen huizen van f 600 tot f 876, dit in ver Land met de precaire positie van de kas De heer Doekes (PvdA) vond het onbillijk, dat deze vereniging subsidie verhoging krijgt, terwijl de leden hier van een daalder minder contributie beta len dan de leden van het Witte Kruis. Zijn de mensen daar dan minder draag krachig? De heer Doekes meende toch van niet. Had '.iet Wit Gele Kruis dan r-et tot cont-ibutirverhoging kunnen overgaan? De burgemeester antwoordde dat het bestuur van het W Gele Kruis daar niet toe durfde overgaan, omdat men dan waarschijnlijk vele leden zou verliezen. Dit is bij een vorige verho ging ook al gebeurd. De raad was hier mee blijkbaar tevreden gesteld, want 't voorstel om het verzoek in te willigen, werd zonder stemming aangenomen Besloten werd verder aan het RK kerkbestuur te Waarland medewerking te verlenen voor de aanschaffing van leermiddelen en aan het RK kerkbestuur te Tuitjenhorn gelden te verlenen voor aanschaffing van leermiddelen en school behoeften en een lokaal voor het vgJo or.derwijs beschikbaar te stellen. Ook een vczoek van de RK kleuterschool te Waarland om de vergoeding per leer bng te verhogen van f 6 op f 10 vond algemene instemming, echter niet. nadat do heer Doekes nog gevraagd had. of hier werkelijk zulke kosten waren ge maakt, dat dit verzoek billijk te achten was. Wethouder Dekker verzekerde hem, dat dit het geval was. aangezien er een nieuw lokaal zal komen. Er werden enige wijzigingen gemaakt fn de verordening op de heffing van rechten voor inlichtingen uit het bevol kicgsregister. De gemeenschappelijke re geling met de gemeente Schagen inza Y? toelating van leerlingen tot de ULO school, werd opgeheven Aan de ge meente Heerhugowaard zal voortaan een jaarlijkse bijdrage worden verleend van f 85.50 in de kosten van verlich ting van de Laanderweg. Deze verlich tir.g wordt verzorgd door de gemeente Heerhugowaard. terwijl het juist meren dele de bevolking van Harenkarspel is. die er van profiteert. Daarom is de ver goeding billijk te achten. Een subsidie van f 163,23 werd gegund aan het Cen traal Comité Jubileumfeesten 1950 (..schoon schip" zei burgemeester No let), een crediet van f 15.000 verleend aan de RK school te Waarland voor de aanleg van centrale' verwarming en de bouw van een spreekkamer Het voorstel tot verhoging van de hondenbelasting tot f 15 voor elke hond en f 10 voor waak en bedrijfshond, vond eerst tegenstand bij de heer Tiebie die het wel wat erg vond. Opmerkingen van de burgemeester en enige andere raadsleden deden hem ook inzien, dat de verhoging alleszins ge ir.otiveerd is. Een reclame op de honden belasting van de heer P. Ruiter werd toegewezen. Het burgerlijk armbestuur had een voordracht opgmaakt voor de bezetting van twee plaatsen in dit be stuur. De periodiek aftredende heer J. Morsink te Waarland werd herkozen, voor de heer J. Baars te Kalverdijk, d'é de tijd gekomen achtte, te bedanken werd gekozen, d heer N. van Duin. De burgemeester wijdde woorden van dank en hulde aan de heer Baars Nadat de rondvraag niets had opgeleverd, kwam het laatste punt aan de orde. AFSCHEID SECRETARIS KALB. Als eerste nam de burgemeester het woord, die zeide. dat wij ons verheugen over de promotiet die de heer Kalb heeft gemaakt. Gij hebt ons vier jaar gediend met de grote gaven van hart en geest, die gij bezit. Wij hebben U leien kennen als eer. uitstekend ambte naar, wien wij niet luide genoeg lof kunnen toezwaaien U was geen droog mens, maar iemand die buiten uw ambt nog grote, veelzijdige belangstelling had Die belangstelling is vruchtbaar ge weest voor vele organisaties en grote bevolkingsgroepen. Van de andere kant is ons gevoel van vreugde gemengd met teleurstelling, dat u ons reeds na na 4 jaar gaat verlaen. Wij hadden dat 4 jaar geleden niet kunnen denken. Spr. hoopte, dat de heer Kalb nog vele ge lukkige jaren in Oude Niedorp zou mo i gen doorbrengen in dezelfde sfeer van vertrouwen, hoogachting en genegen htid als hier in Harenkarspel. Wethouder Dekker, sprekend namens het college van B en W huldigde de heer Kalb voor zijn helder inzicht. U was iemand, die altijd bereid was ons op de juiste wijze in te lichten. U was een man, die wij liever geen 4. maar wel 14 jaar hadden behouden. De heer Doekes, sprekend namens de fractie van do Partij van de Aibeid, dankte voor de prettige samenwerking. U was pre ces de man, die wij moesten hebben, temeer daar de burgemeester in War nienhuizen woont en een goede gemeen te secretaris in het dorp zelf van on schatbaar belang is. Nu u weggaat, hebben wij in dit op zicht meer kans op verslechteren, dan cp verbeteren. In dezelfde zin liet zich ook de heer Dekker uit. nu sprekend na mens de fractie van de KVP. Hij over handigde de scheidende gemeentesecre taris een klein aandenken namens de gehele raad, t.w. een schemerlamp en Cen asbak. Wethouder Burger sprak rog een kort persoonlijk woord. Het mclsiste, wat hem getroffen had, was, c"c-t, wanneer men eens een verschil van mening had met de heer Kalb, men dat nooit merkte. Het was altijd weer goed. We bleven ondanks alles toch al tijd een. Hij sprak zijn grote waarde ring uit voor de wijze, waarop de heer Kalb met de noodwet Drees heeft ge werkt. Tot slot was het aan de heer Kalb., dj sprekers te beantwoorden. Hij merk te op. dat hier altijd voor hem veel zon is geweest en weinig regen. Het werkte hier altijd bijzonder prettig, er was veel samenhang en als er eens een verschil wes. dan was het direct weer goed. Hij bracht veel dank aan de burgemeester die voor hem een vriend was. De sa menwerking met U was steeds bijzon der goed. Ook de vergaderingen van B en W en van de raad waren ware lichtpunten. De samenwerking met de ambtenaren was hier ook puik, waarbij de heer Kalb dan speciaal de heer van Dijk noemde, in wie hij iemand had ge venden, waarop hij kon bouwen. Ik kan U helaas niet meenemen, aldus de heer Kalb. De enige droevige plek op deze avond noemde de scheidende functlon naris dit afscheid, dat zwaar valt. De cadeaux zullen echter een prettige her innering aan Harenkarspel blijven, al dus besloot de heer Kalb zijn dank woord. Na het sluitingswoord van de burge meester bleef men nog enige tijd gezel lig bijeen. Raad Koedijk Voorlooig nog geen sportveld Maandag-avond vergaderd© de raad dezer gemeente onder voorzitterschap van borg. G. J. Schelllnger die de vergadering opende met een woord tan welkom, waarna vaststelling der notulen volgde. De vrz. deelde mede. dat bericht van Ged. Staten was ingekomen, waar in werd geadviseerd om de aankoop van een sportveld te verdagen. Na 'n kleine toelichting van de vrz. ging de raad hiermede aceoord. Onder de ingekomen stukken was o.m. een schrijven van de N.V. Bank voor Nederlandse gemeenten. B. en W. Stelden voor een overeenkomst aan te gaan met genoemde Bank met ingang van 1. Aug. 1950. Een verzoek van de Unie van Over heidspersoneel om 2 pCt gratificatie te verlenen aan liét. gemeenteperso- neel voor het jaar 1950 tot een max. van f50, werd door de raad ingewil ligd. Een verzoek van H. Stoffer om ver goeding van de vervoerskosten voor een kind naar de school voor buiten gewoon lager onderwjjs naar Alk maar werd eveneens ingewilligd. De heer A. Lugtigheid zal ook öe reiskosten vergood zien naar de schooi te Krabbendam. B. en W. stelden voor tot intrek king van het besluit van 28 April in zake onteigening en het opnieuw vast stellen van een besluit tot eigening. De raad kon zich met dit voorstel verenigen, evenals met. de begrotings wijzigingen 1949 en 1950. Voorz. deelde mede, dat als punt a'ii de agenda werd toegevoegd een voorstel om te komen tot verbetering van de ambtswoning van dr. Piers. De kosten zijn begroot op f6000. Een en ander is echter afhankelijk van de nog niet verkregen goedkeuring. Bij de gehouden rondvraag wees le heer Lammerschaag op de legeskosten voor nieuwbouw. Dit vond hij voor al voor oorlogsslachtoffers een grote uitgaaf. De vrz. zeide tot een onder zoek in te stellen, wat ook' zal ge schieden naar aanleiding van een op merking van de heer S. Visser over de hoge vervoersprijzen van de Na- co-bussen. Hierna volgde sluiting. MEüWE NIEDORP Een scholier schrijft Ons schoolreisje Het begon in N. Niedorp met regen en wind, maar gelukkig bracht de firma Pcereboom en de Vxies uitkomst, zij vervoerden ons gratis naar Bergen. Vandaar ging het per fiets naar Castri cum waar de eerste duiven werden ge lost en de dorst werd gelest. Vandaar over Velzen naar Haarlem, waar de Jeugdherberg stond en waar wij de r.ccht doorbrachten. De volgende mor gen ging het verder* maar met veel slechter weer. Wij bezochten Haarlem en Zandvoort en de zee kon ook op bezoek rekenen. Vandaar ging het naar Velserend, waar we zwommen en de fietsenstalling aten, vandaar naar Bakkum .daar stond Jeugdherberg no. 2 waar we ons verfristen en onze buik rondaten. Toen ging het naar het speel veld, waar spelletjes werden gedaan. Toen het 9 uur was, moesten wij terug kernen om thee en werden liedjes ge zongen. Om tien uur te bed en dan fijn je roes uitslapen, dat was fijn. De vol gende morgen ging het terug over Ber gen aan Ze, waar wij de kinderen van de vacantiekolonie, die uit Nieuwe Nie dop kwamen, opzochten en toen ja. toen ging het naar huis. Wij wérden vrien dclijk ontvangen en toen naar huis. Alle dank aan de medewerkers. De 6de en de 7 klas ST. MAARTENSBRUG GESLAAGD Mej. Iet de Boer slaagde een dezer da gen te Rotterdam voor kleuteronderwij zeres. Onze gelukwensen. schrijvende lezers OTEKLEEK SPORTTERREIN WORDT GEOPEND. Zondag 27 Juli za lhet nieuwe sport terrein officieel worden geopend. Ver schillende soorten sport zullen er te zien zijn, terwijl er des avonds een bal cham pètre gehouden zal worden in café Zwart. We willen hopen dat het weer gunstiger zal zijn als met Pinkster toen wc hetzelfde programma hadden, maar door het slechte weer het feest afgelast werd. GESLAAGD Bij gehouden examen voor school zwemmen, werd het diploma uitgereikt oan Ariejanne Wagenaar, Ina Houtko per en Tini Gerritsen. Voor diploma B slaagden Jan Kalver boer en Geertje Plevier. De onderwijzer J P J Woudman is per 1 September benoemd aan de Tes sclschadeschoo] te Alkmaar. gezinsgebeuren Geboren: Elizabeth M, dochter van D Kay en G Kok: Peter N .zoon van L M Beets en G Zwaan; Peter .zoon v. H van Andel en J Postema. Gehuwd: Jacob A Bos en K Gerritsen uit Grootschermer; Cornelis P Wits meer te Langedijk en T Wiegersm» Overleden: Levenloos aangegeven kind van K Smit en H G Volkers. VERTROKKEN PERSONEN Aling en gezin naar Vries (Dr.) P A de Maat en gezin naar Haarlemmer liede H Pater en gezin naar Wijdenes B 163 T Wiegersma naar Wieringermeer, Schoolpad 2 H Otjes naar Purmerend, Venedien 8 M C W Koning naar Alkmaar, Nieuw landersingel 43 N van der Heide en gezin naar Scher merhorn INGEKOMEN PERSONEN Kuiper van Grootschermer naar D 65 Gerritsen van Grootschermer naar 18 A. Terpstra en gezin van Beverwijk n. D 32 F J van der Hzide en gezin van Bergen naar D 21 S Hoekstra van Heerenveen naar D 25 G C Koning van Koedijk naar C 27 A Veldhuizen en gezin naar D 46, van Bergen P Eskes van Ursem naar D 45 (inw.) DE MÜEST JUISTE HOUDING (Buiten verantwoordelijkheid der redactie) Naar aanleiding van de tegenwerping van de heer Govers, zou ik gaarne, be slist voor de laatste maal enkele woor den in uw blad zien opgenomen. De heer G. geeft veel dingen toe als juist weergegeven, doch hij tracht lijn baantje schoon te vegen, door de bewé ring dat ik enige weifeling toonde, toen hii reeds een andere arbeider had aaa genomen. De waarheid is dat G mi), op Zaterdag 11 Februari zei, te denken zijn keus gemaakt te hebben. Daarop hen ik hem gezegd, mag ik U da» feli citeren. Dit was echter zijn opzet niet. ant met die opmerking heeft hij ge pcogd om mij weer bij hem te verplich ten. Zondag 12 Februari zei hij die man van Oostwoud aan te willen wmen, iarop ik antwoordde dat hij mij over zijn zaken niet behoefde in te lichten. Enkele dagen later heeft hij mij voorge steld, om iedere zomer een half jaar bij hem in losse dienst werkzaam te willen zijn, op welk voorstel ik niet ben in gegaan. Het is wel opmerkelijk dat de heef G. door zijn opmerking mij driemaal voorgesteld te hebben bij hem in dienst te blijven, blijk geeft dat mijn arbeid naar zijn genoegen was De heer G. weet zelf heel goed dat de 6 jaar dienstverband, niet zonder meningsverschil zijn gepasseerd, en dat ik hem steeds de motieven hoorbaar maakte als er iets niet volgens wens of afpraak geschiedde. Over de opmerking dat op zijn be drijf geen bijzondere inspanning nodig v-as, behoef ik niet in te gaan, daar zouden velen van kunnen getuigen, die in zijn dienst zijn geweest. Hij merkt op. dat indien ik in dé functie als (boerenarbeider) weer bij cen andere veehouder zou hebben ver vuld, ik direct een woning zou hebben gevonden. Hier spreekt de heer G zich zelf tegen, want zelf verklaart hij op het formulier voor volkshuisvesting, dat ik met het oog op de studie van mijn zoon in Alkmaar dierve te blijven wo nen. Juridisch (over verloren spel gesproken) mag de heer G krachtiger zijn geweest of zijn houding morel hoogstaand is ge weest is. moge ik aan de lezer overla ten te beoordelen. Zijn opmerking dat ik zou werpen met straatvuil, is mij onduidelijk, en ook begrijp ik niet dat hij zich in veel kronkels wringi, om zijn baantje schoon te praten, als hij zich van niets bewust is. A. MEKKEN. OUDESLUIS GESLAAGD Onze plaatsgenoot, de heer J. Hoog land slaagde voor het een dezer dagen in de Rijkskweekschool te Alkmaar ge hcuden examen handenarbeid. Onze gelukwensen. Westfriese hoave in Arnhem Zoals de lezers van onze Courant bekend Is, werd in het jaar 1949 de Westfriese Stelphoeve dagtekenend van 1745 van Zuid-Scharwoude naar het Nederlands Openluchtmuseum te Arnhem overgebracht. De inrichting van dit bouwwerk met het daarin behorende ouderwetse meu bileur en gereedschap heeft thans de bijzondere zorg van de museumdirec tie. "Van verschillende zijden is hier bij reeds medewerking verleend, het zij door schenking van belangrijke voorwerpen, hetzij door het verstrek ken van inlichtingen hoe deze inrich ting dient te geschieden. Daarom lijkt de verwachting niet gewaagd, dat meerderen door het ge geven voorbeeld tot navolging zul len worden aangemoedigd. De ouderwetse inboedel is gestadig groeiende, volledig is hij echter nog niet. Van hetgeen nog ontbreekt in de woon- en slaapvertrekken mogen ge noemd worden, raamhorren, gordijnen (voor bedsteden zowel als voor de ra men) oud beddegoed, verlichtingsar tikelen, een tafelkast en stoelen. Wat betreft de stal (koegang)een houten pomp, zoutkist, kaasvormen en ver der boerengoed. voorts landbouwge reedschap. Daar het vervoer in deze streek voor een belangrijk gedeelte te water geschiedde mag ook 'n exein plaar van de gebruikelijke schuit niet ontbreken. Ook voor de inrich ting van de zomerstai met het daar bij behorende aardewerk wordt een beroep op uw hulp gedaan. Mevrouw Groot-Ootjeus, Dorpssfr. 76, Noordscharwoude, van wie de di rectie reeds zeer veel medewerking heeft mogen ondervinden, heeft zich bereid verklaard de kleinere voor werpen, die men bereid is af te staan te verzamelen. Mogen vele Westfrie zen door het vorenstaande worden op gewekt tot medewerking aan het be reiken van het gestelde doel: de Stelp hoeve in bet Nederlands Openlucht museum in te richten naar oud?n trant, zodat het prachtige bouwwerk een zo getrouw en volledig mogelijk beeld geve van leven en werken hun. ner vaderen. De directeur van het museum zal die medewerking op hoge prijs stel len. .„Het Ned. Openluchtmuseum" Schelmseweg 89 Arnhem EGMOJiD AAS ZEE „Welk paard wint de race?" Het was een alleraardigst gezicht toen Zaterdagmiddag te ongeveer 8 uur de 12 jockey's, met grote rug- en borstnummers. gezeten op keurige stokpaarden achter elkaar het raad huis verlieten. Na een ommegang door het dorp arriveerde de stoet te 4 uur op het sportpark, waar op de slntelbaan alles in orde was gemaakt voor het spel. De baan was in 48 vakken verdeeld, deels met roden, deels met zwarte nummers. De rode nummers gaven aan. dat er niets bij zonders mee was. De heer van de Steen, geassisteerd door de heer Bo- denstaff nam plaats op het dak van de kleedkamers en dankte alle mede werkers. die het mogelijk hadden ze maakt dit spel uit te voeren. In de eerste plaats de h.h. directeur en le raren van de Ambachtschool te Alk maar, die voor de paarden hadden ge zorgd. Ook de hr. van Thiel met zijn assistenten, die voor de inname van de kanskaarfjes zorgde kreeg een woord van dank. De medewerkers uit IJmuiden wer den ook niet vergeten, want die heb ben ook hun beste beentje voorgezet Eerst werd gegooid met twee dob belstenen welk paard het eerst aan de beurt was „Blauwtje" was de ge lukkige. Hierna werd met één dobbel steen gegooid, hoeveel elk paard voor uit mocht. Wat een verrassingen kwa men af en toe naar voren. De talrij ke aanwezigen leefden geheel in het spel mee, wat wel bleek, als een van de achterste paarden plotseling het voorste paard met een vak passe ren mocht, of, als het voorste paard dat reeds op 45 stond (3 vakken van het eind-) een been breekt en uitvalt. Aardig was ook, de aanwezigheid van de ambulance, die de houten paarden die uitvielen, naar de stal bracht. Na de hervatting van hef spel mochten geen kaartjes meer worden ingeleverd en kwam de grootste span nlng er in. Wie zou het winnen? Na enige worpen bleek toen. dat Spittum het eerst de finish passeer de. Dit paard werd bereden door dé kleine Spit, die een kram om kreeg eD een ererondje maakte. Alle medespelers, die op Spittum gezet hadden lootten mee om de prij zen. die op de andere gezet hadden, hadden een ongeldig lot. Door de heer Kockx waren nog net waardebonnen van tlals premie be schikbaar gesteld. De hoofdprijs is gewonnen door de heer H. Voortman. De waardebon van f10 door Th. de Jong. Speciaaj voor de kinderen, die met andere kaartjes meespeelden waren ld moöie voetballen als prijs. Heden overleed onverwachts, zacht en kalm onze lieve Vader, Behuwd- en Grootvader Cornelis Willem Antoon Philip DUI1NE weduwnaar van Grietje Kiljan, in de ouderdom van ruim 86 jaar. H. C. PORTE-DUIJNE A. J. PORTE WIM EN JETTY Winkel, 27 Juni 1950. De begrafenis zal plaats hebben Vrijdag 30 Juni a.s., des middags 2 uur te Winkel. KERMIS MOERBEEK 2, 3 en 4 Juli. Zondag vanaf 3 uur dansen. Maandag Uit voering. „Animo" presenteert U ,,'n Wespennest" pracht kermisstuk in 3 bedrijven, aanvang half 8. Dinsdagmorgen 10 uur Eerst© deuntje, 's avonds prijdanen. Spiegelgladde danvloer. Muziek: „De Caballero's". Aanbevelend, Jo. v. d. Molen in het SPORTPARK te ALKMAAR op Zondag 2 Juli 1950. Aanvang 2 uur 30. Opening der loketten om 1 uur. Toegangsprijzen f 4.f 2.50 en f 1.50 Extra attractie Zijspanwedstrijden Voorverkoop te Alkmaar: C. DE GRAND, Waagplein, tel. 3305. JAC. SMIT, Nieuwesloot, tel. 4813. Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van ons dochtertje en zus je CORA G. Slins-Mink H. Stins en Marianne Nieuwe Sluis 9 Wieringerwaard 27 Juni 1950. Langs deze weg betuig ik, mede namens mijn ouders, mijn hartelijke dank aan tarn., buren en kennissen voor de vele blijken van belangstelling bij mijn te rugkeer uit Indonesië on dervonden. P. v F.ETEN N. Niedorp, Juni 1950. EVC BOUWVAK ZUID ZIJPE INLEVEREN V AC ANTIEBONN EN op Maandag 3 Juli. Tevens landbouwbonnen opdruk geldig tot 30 April 1950 van 19 tot 21 uur, bij O. BIJ MA, Sint Maartensbrug. GEVRAAGD een nette huishoudster klein gezin (bakkerij) N. NAP. Molenvaart 3, te Anna Paulowna. Dïrpct gevraagd flinke jongen van 2n tot 25 jaar als boterpakker, bij J. DE WIT. Schagen. Telf. 431. Inschrijving en inlichtingen voor de nieuwe cursus I op Zaterdag 1 Juli in de Ambachtsschool te Alkmaar van 24 uur. Na die tijd bij de Heer H. Loman, Nesdijk 13 te Bergen (tel. 2612; K 2208) BREEZAND Zaterdag- en Zondagavond half acht en Zondagmiddag 3 uur presenteren wy de interessante Metro Goldwyn Mayer-fim met MYRNA LOY WILLjiAM POWELL DONNA REED BARRY NELSON ea„ Detective tegen wil en dank is cen alleraardigste comedie waarin William Powell weer op het speurderspad is getogen met Myrna Loy. Een prettige film die overal succes heeft. TOEGANG 18 JAAR. Oliehandel Gebr. de Boo Tel. 50 Middenmeer Telefoon 590 brengt Vrijdag-, Zaterdag-, Zondag en Woensdagavond 8 uur; Zondagmiddag 3 uur wederom een film van klasse. De kleine LARS HENN1NG die aller harten steelt in: Een merkwaardige film. Want terwijl er als hoofd thema, zoals de titel wel zegt, een sociaal probleem in wordt behandelt, is de film tegelijkertijd bij- zonder geestig. E^en film, die niemand mag en wil verzuimen. TOEGANG ELKE LEEFTIJD.

De Vrije Alkmaarder | 1950 | | pagina 4