DE LUCHTROOVERS VAN HOITIKA Forensen en de verduistering Zijn vrouw met arsenicum vergiftigd ROSS D&NS Steunpunten in Siberië voor de V.S. 3'|2 pCt. Nederlandsche staatsleening 1941 Radioprogramma Uitgaande van Winterhulp-Nederland Is ook te Amsterdam een bureau geopend voor het inruilen van schoenen. De Ingeleverde exemplaren worden getaxeerd, waarna een tegoed-bon wordt afgegeven. Vanaf 27 October kan men tegen over legging daarvan dan een ander oaar komen uitzoeken (Pax-Holland-De Haan m) MEER EENHEID IN AANVAN'GSUREN EN SLUITINGSTIJDEN DER KANTOREN GEWENSCHT. BELANGRIJK INITIATIEF DER NED. SPOORWEGEN. Utrecht, 13 Oct. In den vorigen winter fcvhben tal van bedrijven zich door verduis- torinjgsvoorschriften genoodzaakt gezien op «igen initiatief wijzigingen in de werktijden te brengen. Gemis aan uniformiteit voerde itot tal van uiteenloopende maatregelen be seffende de aanvangsuren en sluitingstij- ften, met het gevolg, dat tal van forensen ernstig werden gedupeerd. Vaak kwam men laat op kantoor of vond geen trein die in n namiddag aansluiting gaf op het tijd stip, waarop het personeel huiswaarts kon r'ren. De Nederlandsahe spoorwegen, door tijdsomstandigheden verplicht het verkeer met een zoo klein mogelijk aantal treinen te bedienen, werden door dit Chaotisch verzet ten der werktijden met recht voor groote moeilijkheden geplaatst. Ter voorkoming van een herhaling van de ondervonden bedrijfsstoornissen in den ko menden winter althans zoover mogelijk zijn de meest bij het forensenverkeer be trokken Kamers van Koophandel en Fabrie ken en de N.V. Nederlandsche Spoorwegen ra gemeenschappelijk overleg tot de volgen de slotsom gekomen: 1. Een zoo algemeen mogelijk doorgevoerde uniforme regeling van de aanpassing der arbeidstijden, aan de verduisteringstijden is voor het bedrijfsleven van groot belang. 2. Het is voor de verkeersbedrijvcn in het «♦gemeen en voor de Spoorwegen in het bijzonder onmogelijk, meer dan eenmaal bun dienstregeling overeenkomstig het ver springen der werktijden te wijzigen. 3. Derhalve zal met één aanpassing der arbeidstijden bij het korten der dagen en met één wanneer ze weer langer worden, genoegen moeten worden genomen. Dienovereenkomstig werd in overleg met genoemde Kamers van Koophandel en Fa brieken een ontwerp-regeling opgesteld. Inrichtingen van onderwijs zal worden verzocht zich bij de regeling aan te sluiten. De Nederlandsche Spoorwegen zullen hun nerzijds op dezelfde data den loop der Fo rensentreinen zooveel haar dit mogelijk is (henoverenekomstig wijzigen. Daartoe ko men in den reisgids van de dienstregeling van 6 October 1941 reeds een aantal trei nen voor met een gewijzigde loop voor het tijdvak van 10 Nov. 1941 tot 16 Februari 1942. Op 10 November worden, om een voor beeld te noemen, het aanvangsuur van het bedrijf een uur en het einde van den werk tijd een half uur verlaat. Op 16 Februari 1942 wordt de oude toestand hersteld. Een bedrijf, dat normaal om 9 uur begint, begint dus in de periode van 10 November 194116 Februari 1942 om 10 uur; een, dat om Sla uur begint, om 9/4 uur. Het itólen Spoorwegen helaas niet moge lijk gebWkcn, bepaalde treinen, hoewel ook die voor forensen van belang waren, te ver schuiven, aangezien deze schakels vormen in de lange afstandsverbindingen. Echtgenoot en de dienstbode ge arresteerd. De vorige week is te Tilburg de 30-jarige mejuffrouw E. van H.J. overleden. Daar rij een gezonde sterke vrouw was geweest, begonnen over dezen plotselingen dood zon derlinge geruchten de ronde te doen. De po litie stelde een onderzoek in." Het bleek, dat de echtgenoot van de over ledene, de bakker J. M. A. van H. betrekkin gen onderhield met een dienstbode. Bij huis- Boeking in zijn woning werd zoodanig be zwarend materiaal aangetroffen, dat de po litie hierin aanleiding vond om v. H. onder verdenking zijn vrouw door middel van ar senicum te hebben vergiftigd, te arresteeren. „Liefdadigheid is een oud-vaderïandsche deugd, ons volk heeft deze deugd steeds be tracht. Moge het er ook thans van doordrongen blijven, dat geven zaliger is dan ontvangen." Mr. dr. R. H. Baron de Vos v. Steenwijk. Gironummer van de W.H.N. 5553. FEUILLETON door AKSEL SANDEMOSE 4. Op een gloeiend heeten dag kwam er een wagen aansukkelen. Rasmus liep er dadelijk naar toe. Het was een groote bak, blijkbaar door niet-deskundige handen ineen getim merd door planken aan mekaar te spijkeren, al naar die voor de hand kwamen. Maar de hooge, dunne wielen waren nieuw. Er voor liepen een koe, twee paarden en een ezel. Middenin het spoor bleef Rasmus staan en monsterde den optocht critisch. Potstausend, zei hij geïmponeerd. In den wagen zaten twee kleine meisjes en er naast liepen een paar opgeschoten jon gens en een man van omstreeks veertig. Uit hun ontwijkende blikken begreep Rasmus direct, dat ze geen Engelsch verstonden. Duitschers, hè? Nieuw hier, hè? De man schudde het hoofd. Skandinaviërs? Ja. En misschien op den koop toe nog Denen! joelde Rasmus. De anderen lachten van blijdschap. Ja, ze waren Denen. Alle Goden, scheeuwde Rasmus. Jullie komt toch niet van Halifax met dat voor span? Nee, nee, alleen maar van Winnipeg... Ook de dienstbode werd aangehouden. Men bevondt dat ze afwist van de poging van v. H. om zijn vrouw te vennoorden. Inder daad is bij de sectie op het lijk komen vast te staan, dat de doodsoorzaak moet worden geweten aan het meermalen toedienen van arsenicum. Omtrent de gebeurtenis zelve, zou bij on derzoek door de recherche, volgens de N. R. Gt. nog de volgende bijzonderheden ko men vast te staan. Toen de vrouw Maandagavond 29 Septem ber j.1. vermoeid van een reis naar Utrecht terugkeerde, heeft de man haar soep opge schept, na het gebruik waarvan een ziekte is opgetreden, die later ook de „blijde ver wachting'' waarin zij leefde, heeft verstoord en waarvoor het noodzakelijk werd baar in het ziekenhuis te doen opnemen. Voor de opneming in het ziekenhuis schijnt v. H echter nog kans gezien te hebben een dosis vergif in een kop thee te brengen, zoodat de zieke over ernstige keelpijn kwam te klagen. Donderdagavond om 10 uur is het slacht offer aan de gevolgen in het ziekenhuis over leden; Maandagochtend heeft de begrafenis plaats gehad. Beide verdachten zijn gearresteerd en naar de strafgevangenis te Breda overgebracht Het eenige middel ter ontlasting van h8t Sovjeileger. Het D.N.B. meldt uit Boston: De spreker van den zender van Boston komt bij een behandeling van de Engelsche hulpmogelijk" heden voor de Sowjet-Unie tot de conclusie, dat een doeltreffende ondersteuning van de Sowjet-Unie eigenlijk alleen mogelijk is door een Amerikaansche garantie der Russische Oostelijke grenzen. De mogelijkheid van een hulpverleening door militaire leveranties aan de Sowjet-Unie acht hij onbestaanbaar daar zij te veel tijd kost om de crisis te overwinnen. Voor een invasie op het vasteland komen volgens hem naar het schijnt Noorwegen. Frankrijk en Italië in aanmerking. Een invasie in Noorwegen zou' een ontzaglijke scheepstonnage en de daarvoor noodige be scherming eischen. Beide zaken zijn op het oogenblik niet ter beschikking. Onder deze omstandigheden acht de spre ker de ontlasting van het „Sowjetleger in het Verre Oosten" bijzonder belangrijk, het geen naar hij zegt den blik van militair naar diplomatiek eehied doet wenden. Wan neer de V. S. de Oostelijke grenzen van Rusland zouden kunnen garandeeren. zou de Britsche openbare meening daarmede ongetwijfeld accoord gaan. De openbare meening der V. S. zou stellig eveneens goedkeuren, dat het Amerikaansche leger verschillende punten zou bezetten, welke voor de zelfverdediging der V. S. noodig zijn en als een middel om tot dit doel te gera ken kan men een garantie voor de Russi sche Oostelijke grenzen beschouwen. Steun punten kunnen op den Stillen Oceaan en in Nou, alleen maar van Winnipeg! Waar om span je er niet ook een kat of een vos voor? Je kon d'r een heelen dierentuin uit fokken... De blik van den ander werd donker. Maak dat je weg komt, zei hij scherp. We hebben je niet gevraagd, hier te komen. Er is ruimte genoeg behalve juist in ons spoor. Een seconde leek bet, of Rasmus den ander te lijf zou. Doch meteen kwam de glimlach terug op z'n gezicht en begon hij kalm een' sigaret te rollen. Ja, er is ruimte genoeg; er is feitelijk al te veel ruimte, zei hij na een tijdje. Als er minder plaats was, zouden wij hier allicht niet zijn. Je ken niet tegen een aardigheid, wel, ouwe? Grijp jij je geweer maar, je kan er toch niet mee schieten! De ander had daadwerkelijk naar z'n ge weer gekeken. Nu werd het hem ernst. Weg! brulde hij en wees met den loop naar Rasmus. Je bent een idioot, zei Rasmus. Maar zoo z^n nu eenmaal alle lui, die hier pas komen; ze denken, dat we hier mekaar par does neerschieten alsof er zooveel te veel van ons in de wereld waren! Nee, ouwe, hier slaan we onze medemenschen niet dood om naderhand als kranige kerels te worden be schouwd. In de eerste plaats slaan we elkaar niet dood. En in de tweede plaats zouden we gearresteerd en opgehangen worden, als we het deden. Zoo gaat het hier. De ander zocht naar een eervolle manier om terug te krabbelen. Als zoovele nieuwelin gen, maakte het hem verlegen, niet-Cana- deesch te zyn opgetreden. Waarom zou ik niet schieten, jou praatjesmaker? vroeg hy' even later. O, waarom niet? zei Rasmus en streek Siberië worden gevestigd, bijv. Wlladiwos- tock. Aangezien bovendien Engeland door gebrek aan strijidikrachten- niet kan deelne men aan een cTergelijk steunpuntenplan. zou het doeltreffend zijn, indien de V. S. om Japan in bedwang te houden een reeks steunpunten zouden vestigen. Het is twijfelachtig, of Japan het zou wa gen zich in Siberië vast te zetten» wanneer daar Amerikaansche steunpunten zouden zijn aangelegd. Het optreden van de Ame rikaansche luchtvloot zou daar de Ameri kaansche marine kunnen vervangen. Ten slotte betoogt do spreker, dat het standpunt van de openbare meening der V. S.. dat meer geporteerd is voor een oorlog tegen Japan dan voor een oorlog tegen Duitschland. hierin nog moet gesterkt wor den. want dit zou zeer nuttig zijn voor de Amerikaansche steunpuntempolitiek. Italiaansch Weermachtbericht Rome, 14 Oct. (Stefani). Weermachts- hericht 499 luidt als volgt: „Een nieuwe nachtelijke aanvalspoging op een van onze stellingen aan het front van Tobroek is afgeslagen. Tijdens den strijd werd een detachement tanks van den tegenstander snel teruggedreven door het vuur van ons anti-tankgeschut, met mede werking van Duitsche pantsferstrijdkrachten. Aan het front van Solloem bedrijvigheid der artillerie. Tijdens een gevecht boven Boeg en Solloem hebben Duitsche jagers 5 Britsche toestellen neergeschoten. Vijande lijke toestellen hebben opnieuw Derna ge bombardeerd, zonder slachtoffers te maken. Zij wierpen op de haven van Tripoli bom men neer,- die in zee terecht kwamen. Een vliegtuig werd neergehaald. In Oost-Afrika, in den sector van hèt Ta- nameer, hebben onze detachementen gewa pende verkenningen over een groot gebied uitgevoerd. In het Oosten van de Middellandsche Zee is gistermiddag vroeg een vijandelijke vloot- formatie van den vijand, bestaande uit twee slagschepen en eenige kruisers en torpedo boot jagers. verrast en aangevallen door on ze torpedovliegtuigen. Ondanks het zeer on derhouden vuur van den vijand slaagden onze koene vliegers er in met torpedo's een slagschip en een kruiser van 10.000 ton, dien rnen hevig slagzij zag maken, te treffen, Al onze toestellen, waarvan er èèn ernstig beschadigd werd, 'maar welks bemanning ongedeerd bleef, zijn teruggekeerd De chefs der bemanningen van de toestellen, die de torpedëeeringen ten uitvoer legden, zijn: de luitenant vliegers Cesare Graziani, Carlo Faggioni en Giuseppe Cimicchi. Hedenochtend, bij het aanbreken van den dag, hebben afdeelingen jagers der Italiaan- sche luchtmacht in scheervlucht aanvallen gedaan op het vliegveld van Micabba., op Malta. Drie vijandelijke vliegtuigen werden op den grond vernield., andere toestellen werden doeltreffend met machinegeweer vuur bestookt. Onze escorteerende jagers, die in contact kwamen met een vijandelijke formatie, schoten twee toestellen neer. Wij hebben geen enkele machine verloren. een nieuwe lucifer langs z'n broek. Waarom niet? Dat hoef je eigenlyk niet te vragen, dunkt me... Zijn tegenpartij zag iets als een wolk om hoog dwarrelen op den weg, maar voor hij zich herstellen kon, lag hy met de beenen om hoog in een rozenboschje, terwijl Rasmus kalm de patronen uit het geweer nam. Hier in dit land nemen we den men- schen, die niet gehoorzamen aan de wet en de profeten, hun kanon af, verklaarde hij. Vooruit, ouwe, kom overeind, dan kunnen we samen ons amuseeren met de natuurlijke his torie. Die koe staat een beetje Fransch op 'r pooten. Die verkoopen we aan den Chinees, want het haalt niks an, een koebeest voor een wagen te spannen. Dan maar geen melk. Waar moet je naar toe? En hoe heet je? We heeten allemaal Pedersen. Best mo gelijk, dat ik me mal aanstelde. Maar jij hebt een brutale manier van doen over je. -Ik heet Rasmus, ik ben uit de Staten gekomen om een troep paarden te halen, en nu wacht ik op een kameraad. Wy gaan naar het Noord-Westen, ik moet hier den boel eens verkennen. Waar gaan jullie heen? Wij zouden naar Alberta... Rasmus keek den man met meer oplet tendheid aan. Allemenschen, jij bent ook zoo hard als een spijker. Je bent minstens zoo oud als Abraham, nu ben je Manitoba dwars door getrokken en daar big ft het niet bij... moet je nou nog naar Alberta... Met den trein is het toch niet zoo erg duur? 't Is nou langzamerhand welletjes, sneed Pedersen af. De beide mannen wisselden een vluchtigen blik. Ditmaal echter zei Rasmus niet, wat hij dacht. Toch kon hy zich niet heelemaal inhouden: 66. Zoo'n blanke jon gen kwamen ze ook niet alle dagen tegen, zelf waren ze donker van huid en hadden pikzwarte haren. Van hun taal verstond Piet geen sikkepit, maar Piet begreep door hun gebaren, dat ze hem op de een of andere manier mee wilden ne men. Een der kerels pakte Piet beet. De Bij gedwongen leening worden de bedragen verdubbeld. In onze advertentiekolommen wordt de uitgifte aangekondigd van een nieuwe staatsleening van vijfhonderd mïllioen gul den. De koers van uitgifte bedraagt 97V2 pct.j de rente is 3Vé pet. per jaar; de looptijd be draagt ten hoogste twintig jaar. Ook deze Staatsleening zal er een zijn „met den stok achter de deur". Dit bcj.ce- kent, dat indien niet het volle bedrag van f 500 millioen wordt ingeschreven, een ge dwongen leening tegen minder gunstige voorwaarden volgt, in welke leening diege nen zouden moeten deelnemen, die niet op de thans aangekondigde leening voor een voldoend bedrag zullen hebben ingeschreven Wat in dit verband onder een voldoend be drag is te verstaan, blijkt uit de maatsta ven, welke in het prospectus der leening zijn aangegeven. Dit prospectus, hetwelk bij alle bankinstellingen verkrijgbaar is, vermeldt te dien aanzien, dat allen, die in liet loopende belastingjaar in de vermogensbelasting zijn of zullen worden aangeslagen, tot een in het prospectus voor elk vermogen aangegeven bedrag in de thans aangekondigde leening moeten deelnemen, om zich voor een aanslag in de gedwongen leening te vrijwaren. Dit bedrag geeft derhalve aan, voor hoeveel men ten minste op de'aangeboden vrijwillige lee ning dient in te schrijven, om van "de ge dwongen leening te zijn vrijgesteld. Daar nevens is bepaald, dat lichamen, vallende onder het Besluit op de Winstbelasting, om voor een aanslag in de gedwongen leening gevrijwaard te zijn, in de vrijwillige leening zullen moeten deelnemen voor 3 pet. van hun zuiver vermogen en dat deze deelneming voor levensverzekeringsmaatschappijen en pensioenfondsen 3 pet. van de gezamenlijke waarde hunner bezittingen beloopt. Nieuw is de bepaling, dat ingeval de ge dwongen leening wordt uitgeschreven, de bedragen waarvoor men dan zal moeten deelnemen, verdubbeld worden! De inschrijving staat dagelijks open tot en met Donderdag 23 October a.s. van des voor middags 10 tot des namiddags 4 uur bij de in de advertentie vermelde bankinstellingen en bij het Agentschap van het Departement van Financiën te Amsterdam. Reeds vóór den genoemden datum zal iede- Je was toch zeker niet van plan, voor vier cent lood aan mij te verdoen, ouwe! Losloopende menschen, die niks uitvoe ren, hebben makkelijk praten, grauwde Pe dersen. AJf ze verantwoordelijkheid te dra gen krijgen, brommen ze wel anders. De familie Pedersen kampeerde buiten het dorp, en Rasmus bleef het verder van den dag bij ze. Hij kwam er achter, dat Pedersen rentmeester was geweest op een landgoed, ergens in Jyllaud maar hy had geen orde kunnen houden op de geldzaken, en was zoo doende op het idee gekomen naar Canada te gaan. Hoewel hy nog slechts kort geleden uit Denemarken vertrokken was, waren de grootsche droomen van den niet meer jonge man één voor één in rook vervlogen. De reis over den Atlantischen Oceaan was lang niet meegevallen. Hij was nooit te voren op zee geweest; tot dusver was de zc voor hem een droombeeld gebleven, licht en liefelijk; maar nu toonde deze zich in gansch haar gruwzame werkelijkheid. Hij had er zich veel van voorgesteld, hoe alles verder op rolletjes' zou gaan als ze maar eenmaal in Canada waren; maar voor ze uit Montreal trokken, stierf z'n vrouw en werd daar begraven. Canada was tot realiteit geworden, maar daar had hij zich ook reeds mee verzoend. Hij treurde over het verlies van z'n vrouw, doch ook zonder haar kon hij wel leven... De twee kleine meisjes zagen er tamelijk onverzorgd uit; ze werden bepaald door de week niet te dikwijls gewasschen. Beiden hadden twee stijve vlechtjes, die recht naar achteren piekten, maar verder leken het doodgewone Jut'sche boerenkinderen. Het scheen Rasmus, dat hy ze al honderden kee- ren had gezien. Van de veertien- en zestien jarige jongens leek alleen de jongste op den 65. Voordat Piet zich goed en wel uit dc voeten kon maken, struikelde hij over een rotsblok. De kerel was dicht bij. hem, pakte Piet vlug bij zijn been en sleurde hem mee naar zijn karavaantje. Piet durfde echter niet te schreeuwen, daar hij bang was, dat hij hier door de aandacht van zijn vorige achtervol gers zou trekken. re bankier zich willen belasten met de ver zorging van inschrijvingen. Desgewenst,M kan men voor zijn inschrijving voorkeur vragen. De betaling moet geschieden op Zaterda 15 November a.s. Het belang van èen volledig welslagec der nieuwe leening zal een ieder ongetwij feld duidelijk zijn. Tot een gedwongen lee ning, welke een 2l/2 pet; 40-jarige annii- teitslecning zou zijn, mag het niet komen. DONDERDAG 16 OCTOBER. Hilversum I. 415,5 m. 6.45 Gramofoonmuzlek. 6.50 Ochtendgymnastiek. TH Gramofoonmuzlek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.00 B.N.O: Nieuwsberichten 8.15 Gramofoonmuziek. 9.15 Voor £e huisvrouw. 9.25 Gramofoonmuziek. 11.00 Voor den bon, 11.20 Zang met pianobegeleiding en gramofoonmuzifi 12.00 Ensemble Bandi Balogh. 12.40 Almanak. 12.45 B.NO.' Nieuws- en economische berichten. 1.00 Klaas van Btoci en zijn orkesten soliste. 1.30 Gramofoonmuziek. 2.00 Zu| en piano. 3.00 Orgelconcert 3.30 Voor de zieken, tlt Cyclus: „De eeredtenst der Kerk". 4.20 Gramofoonmm'd 4.30 Melodisien en solist. 5.15 B.N.O.: Nieuws-, ecsiAr; sche- en beursberichten. 5.30 Omroeporkest en soüfc.1* Sport en lichamelijke opvoeding. 6.45 GramofoonmcR 7.00 Actueel halfuurtje. 7.30 Gevarieerd programma. 13 Radiotooneel. 8.30 Gramofoonmuzlek. 8.45 De RamMn 9.15 Gramofoonmuziek. 9.45 B.N.O.: Nieuwsbericht!! 10.0010.16 B.N.O.: Engelsche uitzending: National Kt- tures of the Netherlands. Hilversum II. 301,5 m. 6.45—8.00 Zie Hilversum I. 8.00 B.N.O.: Nieuwsberichte, 8.15 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Grattt- foonmuzlek. 10.20 Zang met planobegeleiding. 10.40 Voor- dracht. 11.00 Ensemble Willy Kok. 11.45 Gramofootnt- ziek. 12.00 John Kristel en zijn orkest en soliste. HU BN.O.: Nieuws- en economische berichten. 1.00 Otto Ec- driks en zijn orkest. 1.45 Voordracht. 2.00 Molto Cu- tabllo en gramofoonmuzlek. 3.00 Voor de vrouw. 3.20 Wol en piano. 4.00 Gramofoonmuzlek. 4.30 Voor de jeugd. 5» Gramofoonmuzlek. 5.15 B.N.O.: Nieuws-, economische-e beursberichten. 5.30 Gramofoonmuziek. 6.15 CauitTz „Sociale zorg ook voor O6.30 Pianovoordracht. M Actueel halfuurtje. 7.30 Gramofoonmuziek. 7.45 Cau*:S „Brandende kwesties". 8.00 Omroep-Symphonte-orkest a solist. 8.45 Causerie „Bestaansmiddelen op Voorne a Putten in vroegeren en lateren t(jd". 9.00 Oniroep-Symplifr nie-orkest. 9.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 10.00 Grant- foonmuziek. 10.1010.15 Avondwijding. INTERESSANTE GREPEN: Ernstige muziek. In de uitzending van Hilversum 3 15.20 uur voert Jan Koetsier een piano-sonatine uit ia Harold Genzmer, welke gevolgd wordt door de tw(fï vioolsonate van H. Radlngs. door Marie Somer. Acir Jurres speelt ln zijn plano-voordracht te 18.30 uur (E- versum III twee études van Debussy. Het Omroep Sp phonie Orkest, onder leiding van Pierre Reinards conté- teert van 19.3021.15 uur. (Hilversum II. Als solist trafl op de solist Wilhelm Kempff, die een concert, voor piia met begeleiding van orkest en koor van eigen composllW uitvoert. De weinig gespeelde vierde symphonie van Dit- rak besluit deze uitzending. Voor de Plattelandsvrouw. Van 11.0011.20 uur (Hil versum li wordt voor de plattelandsvrouw een hoorspi uitgezonden, getiteld: „Haar dag was goed", geschrcrcs door Mevr. VisserRoosendaal. Voor de Jeugd. De schoolgaande Jeugd zingt van 16.5H- 17.00 uur over de zender Hilversum II. WU vertoeven! min in de kleuterklas van den N.O. Sport. Van 18.30—18.45 uur Hilversum n, geeft Kni Nort de wekeiyksche sportbeschouwing over de beiangrfl- ste sportgebeurtenissen. Reportages. In de wekelijksche rubriek „Het Gorf:: gaat open" van 19.4520.00 uur Hilversum II wordt der nieuwste films besproken. vader, voor zoover men de trekken van des oude kon onderscheiden onder den zwareft woesten baard, die rossig van kleur was ec tot ver op de borst hing. In zijn gezicht wal het een ware wildernis; bij z'n neus zate groote wratten met lange haren en de wan gen waren tot vlak onder de oogen begroeid Zijn blik was vrij en opdringerig, hij lacht! veel en praatte luidruchtig, schreeuwerig Rasmus was al gauw op half vriendschap lyken, half vijandigen voet met den man; zc schertsten en spraken lachenó met elkaar, maar waren beiden op hun hoede. Rasmui bleef den oude in de maling nemen, omds! hij naar Alberta wilde wandelen, maar hl deed dit op zoo'n wijze, dat Pedersen kart zag, een heimelijke bewondering te hooren den toon van den ander; en hij dacht, dat jonge, sterke kerel zich wel zou laten over' halen, mee te gaan Aaar Alberta. Bij des gedachte zag hij tersluiks naar z'n beide zoons; de jongste was all right, maar de oudste, die was niet veel waard... Rasmus volgde zijn blik. Pedersens oudste zoon was flink voor z'n leeftijd; maar hij zaf er uit, of hij met den dood in de schoener liep. Rasmus kwam tot de conclusie, dat de jongen de tering had. Er was in zijn treh- ken geenerlei gelijkenis te bespeuren met het gelaat van den vader. Uit het jonge gezichi sprak veel meer karakter, zijn blik was ver standig en zacht, zonder het versteende sar' casme van den vader, dat in aanleg ook hj den jongste op te merken viel. De oudste heette Theodor, en hij scheen niet tot het zelfde ras te behooren als zijn vader. Hij was een donker, pezig Galliciër-type. Ras mus bleef dien avond bij ze eten. Het nü' bestond uit aardappelen en gekookt konijn (Wordt .vervolgd))

Dagblad voor Hollands Noorderkwartier | 1941 | | pagina 2