e najaafskeuring Adverteert in dit blad Elke plant zijn eigen p.aag Zijpe en Hazepolder DAGBLAD VOOR HOLLANDS NOORDERKWARTIER ZAALBERG IN LEIDEN Arrondissementsrechtbank te Alkmaar Woensdag 15 October 1941 Tweede blad te Barsingerhorn UITSTEKENDE KWALITEIT EN GROOTE MATE VAN UNIFORMI TEIT. (Van onzen deskundigen medewerker). Izooals wii reeds meldden, heeft Zaterdag jOctober j.1. de fokvcreeniging ..Barsinger- )rn—Schaden" oen keuring gehouden ten ihoeve van de leden. Naar wij vernamen, as de laatste onderlinge keuring meer w 15 jaar geleden gehouden. Dit is zeker li der oorzaken, waarom het bezoek van ders onvoldoende was, hetgeen zeer te treuren viel. want de leden dezer fok- ereen. hebben dien dag een collectie fok- ie laten zien, welke erooten indruk op de ■zoekers heeft gemaakt door de uitste lde kwaliteit en groote mate. van uni- rmiteit. )at één vereeniging tot zoo iets in staat is een bewijs van groote ambitie, kun- igheïd en systeem. Thans het een en ander over de keuring. Üerkalveren. Van de twee rubrieken was die van de in?e kalveren, geb. na 1 Maart, beter dan ie der oudere. De jonge stierkalveren irmden een zeer goede uniforme klasse, ieren met type. regelmaat en lijn. Een 9- 1 werd in deze klasse bekroond, waarvan ie van Frans 242 van Groenhoven, allen 8n P. N. Snaaris; la, lb en lc werden ge- aatst, zijnde beste, ruime, platte, eezon- in kalveren met veel toekomst, 0:k de iide tweede priiswinners. een jonge Con- antijn Frans 41. eig. J. Schenk Az. en HF-een jonge Frans 242, eig. K. Reiine. aren beste, typische kalveren. Van de oude stierkalveren (geb. vóór 1 aart) een minder uniforme collectie, die- en wij te noemen als goedsoortige kalve- >n een jonge Sim sou van P. N. Spaans, ■n Constantiin Frans 14. eig. A. Koopmans i een Frans 236 van Groenhoven, van Jn. akker Cz. De beide rubrieken kuikalveren aren van prima kwaliteit in groote mate an uniformiteit. Bekroond werden een .9-tal van Frans 242 sn Groenhoven en voorts 2 van Constan- jn Frans 14. Uit de vaderdieren blijkt rel, dat men in deze fokvcrecniiging lijn oudt in de. fokkerij en resultaten daar. lede bereikt. Het waren zeer regelmatig ebomvcle, ruime, platte, typische goedbe- antren kalveren met goed beenweric. De rubriek okkelingen Ihoewe] iets ongelijk, was toch van zeer roede kwaliteit, zoodat ook hier vele die ren bekroond werden.. De drie pinken, wel- e een eerste prijs behaalden,, waren allen an Frans 208 van Groenhoven; van de 7 wede klassers waren 2 van Bankjes Bert fi, één Frans 20S. drie van Tarzan (v. 'rans 20S). één Lorlewijk en éen Egbert 5, de laatste twee vaderdicren zijn van Frie- che origine. De leden van de fokvereen. torsingerhomSchaffen staan er, wat het ongvee betreft., uitstekend voor. lielkvaarzen ormden een beste klasse zeer uniforme, regelmatige, typische dieren, met veel adel en zeer goede melkteekens 11 stuks werden bekroond, w.ó. van Frans 208 van Groen hoven, res-p. la (eig. P. Spaans), lb (eig. N<ïbel), 2c en 3b. Ook werd nog een eer ste prijs toegekend aan een best® jonge Ro land, eig. Jn. Schenk Az. Buitengewoon beste melkvaarzen waren zelfs de tweede prijs winst ers. beide twee van Friesche origine, eig. K. Reijne, een jonge Karei Adema en een jonge Paulus, alsmede een jonge Frans 20S van Groen hoven, eig. dezelfde en een jonge Minkes Lindberg. eig. H. C. Kooij. De twenters vormden een goede klasse, iets minder uniform dan die der melk vaarzen. toch dieren met regelmaat en type en zeer goede melkteekens. Een zeer regel matig gebouwde twenter van uitermate correct, exterieur en zeer goed. type was een jonge Frans 208 van Jn. Schenk Azn.; vervolgens lb een jonge Blok Zeppelin, eig. K. Reiine Kz.. en een jonge Athleet 2. eig. H. C. Kooii. Ook de 4 stuks geplaatst in de tweede klasse waren typische melkkoeien. De oudere melkkoeien vormden een buitengewoon beste collectie uniforme, ruime melkkoeien met prima melkteekens en veel adel. In totaai werden 15 dieren bekroond, verdeeld in 3 klassen (6 eerste klasse. 5 tweede klasse en 4 derde klasse) la werd Bosma 29. eig. K. Reijne, een 10-jarige koe van Friesche origine, een buitengewoon diepe, ruime, platte, sterke koe. met prima uier; lb. ld, le dochters van Frans Wodan 25, eig. H. Nobel en Jm. Rlaauiboer, prima rechte, ruime melk koeien met beste melkteekens. Van de tweede prijzen willen wij nog noemen Jans 6, eig. P. N. Spaans, een fraaie melkkoe met iets afwijkende gang. Ook de overige bekroonde dieren verdienden ten volle deze onderscheiding. Het slot van de keuring werd gevormd dioor een groepenkeuring. te weten collecties afstammelingen van één stier en collecties van een eigenaar. Beste collectie jonge dieren (twenters. vaarzen en pinken) van Frans 208 van Groen hoven behaalde de la* prijs, een fraaie collectie met een groote mate van uniformiteit in type. allen dieren met veel adel; 2a een 5-tal van Frans Wo dan 25. w.o. beste melkkoeien, één brak do uniformiteit iets. 2a Athleet 2-dochters, diepe ruime, goed behangen koeien met veel al iets zachte lenden; 2b. Roosevelt, een zeer uniforme collectie, iets fijne melkkoeien; 3de PI osman. Eigenaaragroe- pen. Eerste prijs K. Reijne, een zeer unifor me groep hoogklassige melkkoeien; 2a. P. N, Spaans (6 stuks) een 'beste groep prima dieren; 2b. Jn. Sleutel Az., een zeer uniform viertal melkkoeien; 3a. Wb. v. d. Oord (10 stuks); 3b. H. C. Kooij'; 3c. H. Nobel. 3d. J. akker (uniform, zeer schraal), 3e. Koopmans. Wlieringerwaard heeft m Noord- Holland en ook daar 'buiten, de best klinkende naam op het gebied der fokkerij, maar BarsingerhornScha gen behoeft hier zeker niet voor onder te doen, de gemiddelde kwa liteit dér rubrieken was hier zeker niet minder, de uniformiteit grooter en wat van zeer veel bet eek en is voor de toekomst is. de kwaliteit van het jongvee, speciaal de kal veren, beter. De Rijksvee teeltconsulent, Ir. L. DE VRIES. Rijk aan geld, arm aan goede ren! - Ingelanden behoeven niet alles te slikken, wat heemraden voorschrijven, vindt de heer Komen. Hoofdingelanden van Zijpe- en Hazepol- ler vergaderden gistermiddag in café v. d. 'oll, onder leiding van den dijkgraaf, den teer Tiel. Secretaris was de heer Digbers. De heer J. v. d. Oord was afwezig. Medegedeeld wordt o.a. dat kas en boe len accoord zijn. bevonden. Aan den heer Breed was 216 c.A. grond rerkocht, doch er zijn eenige formeele no- tarieele bezwaren gerezen, inmiddels wordt ée zaak door een herzien besluit in het leine gebracht. Eenige goedkeuringen op besluiten zijn in Ged. Staten ontvangen. Het bestuur heeft van het kasgeldcrediet nog geen gebruik hoeven te maken. Uit de rergadering wordt opgemerkt, dat dit wel mooi is, maar men liever teer dan geld had! De keur wordt vastgesteld, doch niet zonder jerschillcnde opmerkingen. De heer Komen vindt het niet juist dat de Luitenmaatsche slooten bij de eigenaren in onderhoud zijn en betoogt dat de ingelan den niet alles behoeven te slikken wat heemraden voorzetten. Onder protest legt apr. zich bij de beslissing neer. Hoewel de keur gebaseerd is op de plich ten der eigenaars, wordt in enkele gevallen zooals bij de schouw, het woord gebruiker aan het woord eigenaar toegevoegd, In het algemeen wordt aangeraden in twijfelgeval len bij scheidingslooten als goedé buur te I handelen. De strafmaat is verhoogd tot 6 dagen hechtenis of f50 boete per overtreding. Het D. B. stelt voor een geldleening te sluiten, groot f2000, ten behoeve van afdee- ling H (bij den molen van Appel) af te los sen in 10 jaar, ï-ente 4 en uit te geven in erfpacht pl.m. 39 A. grond aan de C. Z. De Eendracht te Stolpervlotbrug. In afd. II. moet een sloot van 3 KM. wor den gemaakt met de noodige kunstwerken. Het erfpachtsbedrag voor den grond aan de C.Z. zal f 1.35 per jaar bedragen. Beide voorstellen worden aangenomen. Nieuwbenoemde bestuursleden en molen- meesters worden toegelaten. Tot regenten van het algemeen weeshuis werden benoemd de heeren H. Swan (aftre dend, herkiesbaar) en W. Jiminink in de vacature W. Bos (aftredend, niet herkies baar). De heer Rademaker wordt gelukgewenscht met zijn zilveren jubileum als hoofdinge land. Ook andere herbenoemden worden ge feliciteerd. Bij de rondvraag dankt de heer Radema ker voor de hartelijke woorden tot hem ge sproken, evenzoo de heeren de Wit, Francis, Jimmink en Schilder. De heer Francis bepleit het maken van electrische gemalen. De windgemalen dienen langzamerhand te verdwijnen. Ook de heer Lienesch deelt deze meening, zegt de heer Francis. Spr. wijst bovendien op de scheurplicht. Dan zullen de polders voor betere bemaling dienen te zorgen, want de resultaten der vorige scheurplicht wer den ongunstig beïnvloed door den hoogen waterstand in de polders. Voorzitter is het wel het spr. eens, doch men moet rekening met de stroombeperking houden. De heer Bakker heeft al eens gesproken over het vuil aan de mooie wegen, maar hij klopt schijnbaar aan doovemansdeur. Men zie eens den Keinsmerw'eg en den weg langs de Grootslopt. Voorzitter zegt toe, dat er krapper ge schouwd zal worden, dat is de eenige op lossing. De nieuwe keur geeft meer houvast op dat punt. De heer Swan wil dat het woord Haze polder verdwijnt, 't stukje is maar zoo klein en alles wordt eenvoudiger. Voorzitter vindt dat het er eenmaal bij hoort. Hierna sluiting. wascht en ruwt dekens volgens eeuwenoude methode met klei. dus zonder zeepbon, k f 1.02. vracht niet inbegrepen. Door tusschenkomst van nw leverancier- MEERVOUDIGE STRAFKAMER. (Zitting van Dinsdag 14 October.) Uitspraken. De Rechtbank deed vóór den aanvang der zitting de navolgende uitspraken: P. A. B. uit Alkmaar, die in hooger beroep had terecht gestaan wegens een aanrijding met z'n auto in den Helder op den hoek van de Van Galenstraat en de Krugerstraat, werd geen straf opgelegd. De Officier had f 10 hoete, subs. 3 dagen hechtenis gevraagd. In eerste instantie was verd. door den Kanton rechter te Den Helder van het hem ten laste gelegde vrijgesproken. De houthandelaar J. J. E. uit Oudkarspel, wiens achterlicht van den auto niet brandde, toen hij op den Kennemerstraatweg te Alk maar plotseling moest stoppen en die door den Kantonrechter te Alkmaar was vrijge sproken, werd veroordeeld, conform den eisch van den Officier van Justitie tot f6. boete, subs. 3 dagen. De te Breezand geëvaeuëerde Heldersche P. K., hoorde twee weken geleden acht maan den gevangenisstraf tegen zich eischen we gens opzettelijke heling van een rijwiel. De Rechtbank achtte het vooronderzoek niet vol ledig en stelde de stukken in handen van den Rechter-Commissaris. De aannemer H. v. d. K., die op het vlieg veld te Bergen zes arbeiders had ontslagen, omdat deze geen schilderwerk wilden ver richten op een naar hunne meening ondeug- delijken steiger, werd veroordeeld tot 6 X f 5 boete, subs. 6X2 dagen hechtenis. De Offi cier van Justitie had 6 X f 10.subs. 6X4 dagen hechtenis geëischt. Rijwieldiefstallen. Een kroon* getuige, die volgens den Officier een aartsleugenaar was. Dief stal van lijfgoederen. Den dag, voordat het, aan den varensgezel G. M. te Den Helder, ten laste gelegde n.1. diefstal van een rijwiel en verzet tegen de politie was geschied, had verdachte de bloemetjes buiten gezet, omdat hij jarig was. Hij had een paar café's bezocht- en merkte bij z'n vertrek uit het tweede café, dat z'n eigen fiets verdwenen was. In een haag zag hij toen twee rijwielen staan en wel tegen elkaar. Het voorste had een slot aan het voorwiel en werd dus door hem opgenomen om het daarachter staande te bekijken. Kip ik heb je! dacht de jeugdige agent van politie R. Z. uit den Helder en wilde verd. medenemen naar het bureau, maar deze zou zich hevig hebben verzet. Verdachte zeide heelemaal niet de bedoe ling te hebben gehad het rijwiel van den agent mee te nemen en had zich ook niet verzet. De Officier van Justitie Mr. de Brueys Tack noemde dit een eigenaardig geval en den diefstal zeer twijfelachtig. Dq Officier kon hierin geen poging tot diefstal zien en vroeg daarom vrijspraak. Wat het verzet betreft, dit achtte Mr. de Brueys Tack wel bewezen en eischte daar voor f50.^ boete, subs. 20 dagen. Mr. Meijer uit Den Helder vond, dat er voor den agent absoluut geen reden was zijn cliënt te arresteeren; de man wilde immers alleen maar zien of zijn rijwiel tegen de haag stond. Pleiter vroeg daarom clementie voor zijn cliënt. De gedetineerde W. B. uit St. Pancras, had op 1 Augustus van den winkelier J. W. B. te Den Helder een „Simplex"-rijwiel gesto len. Hij was er mede naar Oudesluis gere den, had per trein de reis naar St. Pancras gemaakt en aldaar het karretje verkocht. De Officier eischte een jaar gevangenis straf. Mr. Lesterhuis uit Alkmaar wees erop, dat verd. vroeger gunstig bekend stond en nim mer in aanrhking kwam met de Justitie. Toen werd verd. werkloos en begon voor hem de ellende. Twee maanden had verd. alreeds preventief gezeten en daarom vroeg de Raadsman van verd. de uiterste cle mentie. Aan den verd. A. A.t van beroep sjouwer man te Den Helder, thans gedetineerd in het Huis van Bewaring te Alkmaar, werd ten laste geelgd, dat hij in het tijdvak van April tot Juni 1941 verschillende rijwielen had gekocht, welke van diefstal afkomstig wa ren. De kroongetuige W. B. uit St. Pancras, stond zoo te draaien en verd. ontkende zoo hardnekkig, dat hij ooit een rijwiel van B. gekocht had, dat de Officier dezen getuige een aartsleugenaar noemde en vijspraak vroeg voor verd. met diens onmiddellijke in vrijheidsstelling. De Rechtbank ging volkomen mede met het requisitoir van den Officier. De Presi dent, mr. Tuyl van Serooskerken vond het niet eens noodig de andere, getuigen te hoo- ren. In een klein winkeltje van mej. A. Sch. op Wieringen hadden E. v. D. en P. J. K., beide uit Haarlem, op 7 Augustus ver schillende lijfgoederen gestolen en ze had den daar reuzen spijt van. De president vond het. geen manier een vrouw te bestelen. De Officier vond het een geraffineerd ge val, Mr. de Brueys Tack eischte 6 maanden gevangenisstraf tegen elk der verdachten. Mr. Schuurman uit Alkmaar, de verdedi ger van v. D., vroeg kortere vrijheidsstraf. Mr. Buiskool uit Hoorn, optredend als raadsman van verd. K., refereerde zich aan het pleidooi van mr. Schuurman. In het café van den heer U. te Den Helder was het op den avond van 1 Juli vroolijk toegegaan. Verd. mej. H. E.. R., uit Den Helder, zat er met twee heeren ge- zelligjes te pimpelen en toen het op betalen aankwam, was geb P. M. zoo in de lorum, dat juffrouw R. de beurs van get. uit diens binnenzak had gehaald, ermede naar het buffet geloopen en daar de genuttigde con sumptie, ten bedrage van f7.— met een bankje van tien gulden betaald. Ze had toen de beurs weer in getuige's jaszak laten glij den. Maar ziet, den volgenden dag ,toen M. weer wat op z'n verhaal was gekomen, mis te hij uit z'n beurs f43. Verd. beweerde hardnekkig met deze ver missing niets te maken te hebben Niettemin achtte de Officier het tenlaste gelegde?wet tig en overtuigend bewezen en eischte 5 maanden gevangenisstraf. Mr. de Lange uit Alkmaar, daarentegen achtte het tenlaste gelegde geenszins bewe zen en vroeg vrijspraak, subs. clementie. In alle zaken bepaalde de Rechtbank de uitspraak op heden over 14 dagen. VERSLAG VAN HET FRUITTEELT-DEMON STRATIEBEDRÏJF VAN DEN ECÖNO NOMISCH-TECHNOLOGISCHEN DIENST DER PROVINCIE NOORHOLLAND. Over de maand September 1941. In September is een groot deel van het fruit geplukt. In tegenstelling met andere jaren is dit fruit voor het grootste gedeelte ook reeds spoedig na het plukken geveild, daar door de prijsregeling het bewaren van het fruit geen zin heeft. Bij de variëteit Dekkers Glorie werd een bespuiting uitgevoerd met Rhicopon plan- tengroeistof ter voorkoming van den laten val, welke wel resultaat opleverde, daar de val gering bleef en zelfs verminderde na de bespuiting. Door het geringe aantal boomen kon geen, vergelijkende proef tusschen he s-poten en onbespoten boomen genomen worden. In October zal de rest van het herfst fruit en ook het winterfruit geplukt worden. Of dit laatste nog eenigen tijd bewaard zal worden, hangt van de prijsregeling af. wel ke voor event. levering in het winterseizoen nog niet bekend is. De kwaliteit van het. fruit is heel goed, zoodat bewaring gedu rende langoren tijd zeer goed mogelijk zou zijn. VERSCHILLENDE INSECTEN SCHERP OMLIJNDE PLANTENSOORTEN NOO DIG, OM TOT VOLLEDIGE ONT WIKKELING TE KOMEN. Het is voor de bestrijders van plantenziek ten en plantenbeschadigers een gelukkig verschijnsel, aldus schrijft ons de ambtenaar van den Plantenziektekundigen Dienst de heer Van Herwijnen, dat de moeste planten- ziektenverwekkende zwammen en schadelij ke dieren tamelijk beperkt zijn in de keuze van hun voedsel of in de keuze van hun waardplant. Om duidelijker te zijn, willen wij beginnen met erop te wijzen, dat de aard appelziekte b.v. alleen schade kan doen aan de aardappelen en aan de tomaat. De zwam, die de valsche meeldauw aan de uien veroor zaakt, kan dat alleen doen bij de uien, en zeer aanverwante gewassen, hetzelfde geldt voor de valsche meeldauw aan de kool, de vlekkenziekte bij selderie en zeer veel ande re ziekteverwekkende zwammen. Ook bij de insecten vindt men die beper king in de voedselbron. Het bietenkevertje kan alleen bij bieten en andere, toch zeer verwante gewassen schade doen, de galmug die de draaihartigheid veroorzaakt, kan geen schade doen aan andere dan kruisbloemige planten en dan zelfs nog niet aan alle kruis- hloemigen. Buiten deze groote groep van zwammen en dieren die schadelijk zijn bij een beperkt aantal planten, hebben wij echter ook nog anderen, die op veel planten thuis zijn. Van de zwammen noemen wij bijv. de rattenkeu telziekte, die bij kool, boon en. aardappelen, mosterd, tomaten, zonnebloemen en nog vele planten meer schadelijk kan optreden. Bij de insecten denken wij bijv. aan de koper- wormen, de aardrupsen en de emelten, die bij vele gewassen schadelijk kunnen optre den. Bovendien zijn dit niet de eenige voor beelden. Ook bij de bladluizen vinden wij die be perking in de waardplant, maar dit terrein is voor ons een beetje lastiger, omdat de blad- luizensoorten door ons niet met het bloote oog in soorten kunnen worden onderver deeld. Alleen de kleur helpt ons daarbij een beetje. Op een heel ander plan staan de zgn. mi- greerende zwammen en insecten. Een groote groep zwammen heeft namelijk eenige scherp gedefinieerde plantensoorten noodig om tot volledige ontwikkeling te ko men. Wij denken aan de tarweroest, de boo- nenroest en de perenroest, om maar bij een paar zeer bekende te blijven. De zwam, die de perenroest veroorzaakt maakt een deel van haar ontwikkeling op Juniperus, de tarweroestzwam maakt een deel van haar ontwikkeling op de Bermeris e iz., enz. Zoo komen wij dan tenslotte terecht op ons eigenlijke onderwerp, namelijk de migree- rende bladluizen. Ook bij vele bladluizen en andere planten- luizen komt het voor, dat ze verschillende scherp omlijnde plantensoorten noodig heb ben om tot volledige ontwikkeling te kun nen geraken. Wij beginnen bij de appelbloedluizen, die (in Amerika tenminste) van de appels op de iepen overgaan en omgekeerd. In ons kli maat Schijnt die migratie niet noodig te zijn. De bessenbladluizen verhuizen van de bes sen naar de sla en andere samengesteld- bloemige planten. Zoo zijn er ook bladluizen, die gallen ver oorzaken bij populieren. Deze gallen vindt men in den zomer aan de bladstelen van en kele populiersoorten. Maakt men die gallen open, dan ziet men, dat ze vol zitten met wol lige luizen. Deze luizen verhuizen tegen het midden van den zomer naar de wortels van andijvie, sla en karwei. Soms hebben die planten er ernstig van te lijden en nu is men op het idéé gekomen, om de populieren in de buurten van plaatsen, waar karwei een be langrijke cultuur is, op te ruimen om zoo doende betere karweioogsten te hebben. Men meent n.1. en daarin kan men natuur lijk gelijk hebben, dat de wortelluizen in de buurt van populieren het ergst optreden. Die luizen komen echter niet op alle popu liersoorten voor en nu is het de bedoeling, te weten te komen, of men in de practijk in derdaad weieens iets van. dit verschijnsel heeft opgemerkt of dat namelijk de stand van de reeds genoemde gewassen in de buurt van populieren minder goed was dan verder ervan verwijderd. In ons Ambacht, waar het uiteraard tamelijk boomloos is, zal men vrij zeker tevergeefs naar dit verschijnsel zoeken maar in de omringende polders, b.v. de Oostpolder, Waard- en Groet en ook in den Schermer en den Beemster zou men het wel kunnen verwachten. Wie iets van dit ver schijnsel meent op te merken' en er mij van op de hoogte stelt, kan dan binnen niet te langen tijd bezoek van mij verwachten om na te gaan, of er inderdaad een toename van wortelluizen op te merken is dichtbij de po pulieren. Dit zou natuurlijk van belang kunnen zijn om vast te stellen, of het nuttig zou kunnen zijn om de populieren te vervangen door an dere boomsoorten. Vragen op plantenziektenkundig gebied worden gaarne en gratis beantwoord. De Ambtenaar bij den Planten- zielctenkundigen Dienst: VAN HERWIJNEN. Sint Pancras. 4870 STAATSLOTERIJ VIJFDE EL.33E VEERTIENDE LIJ8T Trekking van 14 October. 10.000 No. 10576. 1.000 No. 3717. 400 No. 2724, 9639, 13861, 15944, 20394. 200 No. 3787, 4746, 10811, 10825, 11960, 15385, 15480. 100 No. 4239, 4287, 6905, 7394, 8965 10163, 15007, 16554, 20068. PRIJZEN VAN f70 1012 1515 2034 2623 3045 3605 4194 4697 5228 5612 6182 6688 6911 7488 7988 8049 8467 8831 9441 10240 10719 11529 11943 12131 12584 13115 13548 14186 14730 15066 15657 16593 17234 17897 19152 19559 20477 21344 21829 1010 1201 1455 1916 2072 2247 2505 3256 3499 3762 3920 4114 4307 4496 4731 5040 5342 5647 5813 6115 6213 6382 6532 6641 6958 7030 7277 7338 7608 7397 8001 8259 8416 8540 8785 9040 9183 9408 9585 1048 1571 2200 2635 3130 3799 4492 4779 5482 5677 6366 6790 7026 1014 1568 2046 2676 3078 3777 4482 4706 5436 5652 6212 6785 7014 7561 8135 8173 8536 8537 8906 9082 9641 9698 10394 10434 10892 10916 11542 11571 11970 11972 12243 12299 12606 12622 13157 13186 13765 13857 14229 14261 14796 14841 15090 15141 15711 15774 16598 16613 17633 17674 18070 18330 19172 19184 19597 19748 20716 20801 21345 21508 1088 1633 2443 2705 3195 3837 4526 4819 5552 5680 1149 1653 2495 2738 3303 3862 4531 4980 5553 5706 6565 1184 1452 1656 1805 2598 2607 2748 2811 3349 3584 3867 3913 4549 4667 5068 5215 5556 5567 5903 5921 6576 7242 7346 7427 7473 7692 7754 7786 7909 8178 8582 9252 9933 10572 11012 11630 -11979 12319 12694 13259 13878 14350 15397 15887 16756 17707 18544 19334 19821 21189 21705 8219 8758 9318 9968 10654 11098 11725 12059 12330 13094 13358 13900 14385 15456 15943 16764 17726 18923 19362 19828 21235 21708 8343 8353 8782 8807 9322 9417 9993 10200 10666 10679 11244 11522 11837 11883 12097 12117 12457 12559 13095 13102 13446 13508 13942 14058 14549 14575 15507 15655 16066 16088 16977 16979 17791 17862 19104 19107 19375 19537 20032 20236 21317 21338 21736 21812 1015 1203 1470 1950 2086 2261 2546 2737 2894 3005 3266 3507 3769 3925 4178 4312 4532 4738 5100 5345 5691 5825 6134 6233 6396 6585 6648 6963 7042 7288 7361 7644 7917 8005 8264 8421 8555 8885 9109 9193 9442 9604 1034 1205 1522 1955 2099 2265 2627 2747 2901 3018 3282 3616 3776 3935 4181 4338 4543 4805 5265 5487 5701 5830 6141 6614 6675 1085 1103 1228 1237 1547 1572 1984 1987 2119 2137 2272 2309 2632 2642 2759 2780 2905 2909 3020 3132 3392 3429 3621 3627 3830 3845 3939 3993 4203 4214 4436 4466 4594 4675 4872 4907 5294 5317 5516 5549 5704 5717 5913 6004 6160 6175 6320 6327 6423 6431 6620 6629 6703 6745 7156 7168 7293 7305 7501 7502 7659 7761 7939 7950 8068 8110 8325 8339 8466 8472 8603 8610 8056 8974 9149 9151 9249 9353 9446 9456 9646 9665 7231 7331 7548 7806 7967 8186 8344 8474 8666 8976 9162 9372 9463 9740 9913 1160 1182 1241 1398 1663 1669 2007 2065 2179 2130 2352 2417 2657 2691 2781 2855 2978 2994 3184 3244 3465 3487 3631 3704 3865 3910 4282 4291 4467 4490 4665 4720 5003 5006 5318 5337 5591 5640 5775 5789 6051 6098 6185 6187 6343 6348 6484 6491 6635 6637 6773 6775 7233 7274 7332 7334 7597 7606 7869 7892 7979 7994 8194 8231 8354 8399 8478 8523 8732 8764 9025 9C33 9166 9168 9398 9401 8495 9575 9786 9793 9955 9977 10018 10064 10065 10066 10067 10071 10091 10117 10129 10140 10143 10148 10149 101Ö2 10162 10195 10252 10274 10291 10302 10314 10348 10359 10364 10366 10380 10384 10385 10399 10420 10421 10466 10530 10535 10587 10618 10690 10712 10729 10815 10843 10880 10902 10929 10930 10942 11034 11063 11087 11095 11096 11105 11113 11151 11163 11189 11215 11219 11223 11272 11284 11287 11389 11404 11409 11422 11495 11641 11710 11718 11721 11741 11751 11767 11779 11848 11854 11874 11938 12068 12132 12137 12152 12162 12175 12202 12215 12248 12278 12294 12300 12313 12325 12333 12397 12399 12414 12423 12463 12495 12528 12552 12560 12570 12)804 12609 12623 12679 12721 12733 12735 12751 12776 12784 12790 18791 12799 12809 12812 12815 12839 12855 12868 12882 12895 12906 12944 12960 12998 13083 13210 13242 13249 13321 13354 13366 13404 13453 13467 13485 13581 13598 13625 13686 13700 13734 13804 13878 13891 13893 13899 13970 14033 14041 14059 14080 14102 14118 14205 14224 14238 14291 14313 14314 14317 14328 14384 14387 14405 14416 14435 14511 14525 14532 14564 145?3 14593 14596 14599 14607 14612 14662 146S0 14708 14721 14725 14736 14761 14806 14857 14361 14869 14878 14881 14886 14912 14924 14938 14990 14992 15025 15047 15106 15158 15169 15177 15213 15233 15243 15253 15269 15270 15278 15283 15291 15355 15393 15493 15536 15549 15590 15615 15665 15689 15600 15716 15759 15787 15807 15812 15892 15897 15913 15933 15935 15C36 16001 16105 16110 16173 16259 16266 16267 16279 16280 16363 16399 16408 16427 16442 16458 16474 16528 16568 16572 16625 16645 16653 16721 16746 16752 16754 16830 16865 16878 16910 16949 16978 17062 17104 17115 17160 17178 17340 17352 17366 17438 17463 17468 17472 17561 17609 17611 17613 17719 17744 17746 17753 17762 17802 17807 17811 17884 17950 18064 18126 18169 18198 18250 18255 18452 18460 18469 18536 18571 18620 18623 18647 18668 18671 18709 18710 18725 18794 18805 18843 18864 18913 18944 18946 18956 18962 19000 19041 19051 19065 19085 19099 19111 19138 '9154 19219 19238 192*2 19276 19281 19289 '9306 19314 19318 19332 19365 19373 19468 '9478 19498 19505 19519 19578 19615 19620 '9686 19694 19739 19750 19763 19767 19785 19866 19871 19909 19916 19044 19953 19963 20004 200TT 20095 20103 20115 20224 20308 °0324 20340 20366 20406 20422 20428 20442 20449 20483 20520 20571 20583 20598 20658 20771 20805 20833 20842 20941 20953 21003 21083 21084 21194 21231 21290 21363 21394 21415 21436 21457 21480 21524 21539 21560 21595 21650 21732 21735 21768 21831 21834 21846 21859 21862 21892 21914 21924 21972 21996 In de vorige lijst staat: 199919 100 m. z. 19919 100; 16338 ra. z. 18338.

Dagblad voor Hollands Noorderkwartier | 1941 | | pagina 5