Het scheuren van grasland Van het bouwland Is weinig méér te halen. Oppervlakte moet wor den vergroot ESN NADERE UITEENZETTING. Op 13 dezer is reeds aan de bladen een be richt doorgegeven, waarin mededeeling wordt gedaan, dat ten behoeve van den oogst 19-42 ongeveer 100.900 ha. grasland zal wor den gescheurd. In een officieele publicatie werden tevens nog enkele zakelijke mede- deelingcn hierover aan de landbouwers ven strekt. De aandacht wordt gevestigd op de belangrijkheid van dit bericht. De hoeveelheid door den landbouw gele verde producten, welke direct of eventueel na een industrieele bewerking te hebben on dergaan, geschikt zijn voor menschelijke iconsumptie, dient te worden opgevoerd. Het opvoeren van de productie van het ter beschikking staande bouwland, dat die pro ducten levert, is niet voldoende mogelijk. Dit 'bouwland wordt reeds zeer goed benut Daarom is het noodzakelijk, dat de opper vlakte bouwland wordt uitgebreid. Het land, dat nu wordt benut voor ruw voeder, het grasland, geeft in verhouding met bouwland een klein rendement, om dit loge rendement van grasland onder cijfers ite brengen, kan er op worden gewezen, dat een bepaalde oppervlakte land beplant met koolzaad een 4 k 5 maal grootere hoeveel heid vet levert dan eenzelfde oppervlakte grasland ons via de koe kan leveren. Grasland moet dufe tot bouwland worden gescheurd. Er zijn in Nederland ruim 900.000 ha. bouwland en ongeveer 1.300.000 ha grasland. In verband met het veel geringere rendement ,van het grasland is het in alle opzichten ver antwoord 100.000 ha. grasland om te zetten in bouwiand. Werkfouen ingeschakeld. M de eerste plaats behoort de helft van het in gebruik te nemen bouwland te wor den gebruikt voor het extra telen van aard appelen. De aardappel is bij uitstek geschikt ,voor directe menschelijke consumptie en kan er bovendien toe bijdragen om via het var- jken ontze vetpositie te verbeteren. Voorts zal de mogelijkheid worden ge opend de suikerbietenteelt nog wat uitbrei ding te geven. Onze suikerpositie is goed. Consolidatie van deze positie is echter aan te bevelen. Overigens zullen de voorschriften ten aan zien van de wijze waarop het bouwland in 1942 zal worden beplant nog nader worden gegeven in het teeltplan 1942. De eerste zorg is nu, dat er wordt ge scheurd. Hierbij zal o.m. met de volgende twee pun ten rekening worden gehouden: Met het vervoer van de producten, die het bouwland straks zal leveren. Uit onze Omgeving LANGED1JR BURGERLIJKE STAND over de week van 6 t.m. 12 October 1941. Geboren: Pieter, zoon van P. Gootjes- en J. Rus; Alida Bregitiha, dochter van J. Kraakman en A. C. Kos; Dieuwertje Annie, dochter van P. Boeijer en A. Strijbis; Gerar- dus, zoon van J. Duineveld en A. de Vries; Leo Theodorus Antonius, zoon van P. Gie- ling en M. E. Broers; Gerardus, zoon van G. Kraakman en E. Zuijdam; Adrianus Ger ardus, zoon van P. Th. Koppes en E. F. M. Beekers. Ondertrouwd: geene. Getrouwd: Kuiper, Cornelis P. en Droog, Agatha G. Overleden: Beijer, Antonetta P., oud 80 ja ren, weduwe van A. Kooij; Jong, Jan, oud 74 jaren, weduwnaar van M. H. Mol; Ooije- vaar, Klaas, oud 66 jaren, echtgenoot van C. Molenaar. GEEN DUBBEL BROODRANTSOEN MEER. Met ingang van 15 Oct. is de regeling, waarbij een verhoogd broodrantsoen aan tuinders en hun arbeiders, die zwaren ar beid moesten verrichten, kon worden ver strekt, vervallen. In den tuinbouw is echter ook na 15 October nog wel zwaar werk te verrichten, men denke slechts aan het bin nenhalen van de kool, voor wat Langedijk betreft. Ook in andere tuinbouwdistricten ko men wel van die zware werkzaamheden voor Dat in verband daarmee uit betrokken tuin derskringen stommen opgingen, die op de wenschelijkheid wezen, om de regeling ook na 15 October geldig te verklaren, ligt voor de hand. Vanwege het Centraal Bureau voor de Tuinbouwveilingen in Nederland zijn daartoe dan ook wel pogingen aangewend, welke echter zonder resultaat zijn gebleven. „KLEINE" GLASSCHADEN. Het Algemeen Plattelands Molestverzeke- ringfonds heeft aan zijn deelnemers meege deeld, dat de mogelijkheid bestaat, dat aan het einde van het eerste boekjaar door het bestuur in overweging zal worden genomen, om die glasschaden van tuinders, die niet worden uitgekeerd, omdat zij per schadege val onder de 1 pet. eigen risico blijven, toch to vergoeden. EXPORTTOESLAO. Met ingang van 14 October wordt door de Centrale een exporttoeslag aan de exporteurs uitbetaald van f 1 voor peen zonder lof, kwa- liteit B, van f 0.60 idem kwaliteit C en van i 1.10 voor witte kool. ADMINISTRATIEF VEILEN VERBODEN. Alle tot nu toe verleende vergunningen voor het administratief veilen van groenten is verboden. Het zal slechts geoorloofd zijn als de Centrale daarvoor een schriftelijke vergunning verleent. Hieruit volgt dat tot heden verleende vergunningen zijn verval len. b. het zoo mogelijk inschakelen van werk- loozen. In verband met de huidige moeilijke ver voersomstandigheden zal het te scheuren land o.m. worden gezocht in de nabijheid van de groote steden. Het begrip nabijheid is uiteraard betrekkelijk. De afstand, welke als nabij kan worden genoemd zal afhanke lijk zijn van allerlei omstandigheden als de aanwezigheid van spoor-, tram- of waterwe gen. Een stuk land op een afstand van plus minus 20 km van een groote stad gelegen kan toch zeer zeker tot de nabijheid van die stad worden gerekend. Tevens wordt de mogelijkheid overwogen op bepaalde voorwaarden de werkloozen ter plaatse bij het scheuren van het land in te schakelen. Getracht zal worden de vele moeilijkheden, welke er in bepaalde gevallen kunnen zijn, als gebrek aan deskundig personeel, gebrek aan trekkracht, gebrek aan soheunverktui- gen e.d. zooveel mogelijk te ondervangen. leder doe zijn plicht. Hoofdzaak is, dat iedere graslandbezitter zijn plicht doet door zijn volle medewerking te verleenen, zoadat hoe eerder hoe beter, doch in elk geval uiterlijk in Maart 1942 de 100.000 H.A. land is gescheurd! Om het scheuren aan te moedigen zal aan iederen graslandgebruiker, die zijn mede werking verleent door vóór 15 November as. mede te deelen, dat hij zich vrijwillig ver plicht een zekere hoeveelheid grasland te scheuren, een scheurprennie worden toege kend en wel f 200 per H.A. indien op de zen grond extra aardappelen zullen worden verbouwd en f 125.per H.A. indien deze met andere niet beperkte gewassen zal wor den verbouwd. Dit vrijwillige inschrijvingssysteem zou kunnen worden vergeleken met een, vrije inschrijving op de staats- leen ing. Ook de stok achter de deur ontbreekt niet. want mocht onver hoopt op 15 November a.s. door on voldoende inschrijving blijken, dat de gebruikers van grasland hun plicht niet beseffen, dan zullen even als bij een gedwongen staatsleening, waarbij effectenbezitters gedwongen worden in te schrijven, de grasland- bezitters worden gedwongen gras land te scheuren. Uiteraard zal geen voor scheuren onge schikt grasland worden aangewezen. Voor land, dat gedwongen wordt ge scheurd, zal natuurlijk geen premie wor den gegeven. Bovendien zal worden overwo gen in bepaalde gevallen den verbouw van voederbieten en koolrapen al& hoofdgewas te verbieden. De overheid verwacht, dat de graslandbe- zitters hun plicht zullen begrijpen en hun medewerking aan de voedselvoorziening van Nederland op de juiste wijze zullen verleenen. Door een 10.000-tal plakkaten zal in de daarvoor in aanmerking kamende streken nadere bekendheid aan dezen nood- zakelijken maatregel worden gegeven. NOORDS CHARW OU DE. ERNSTIG ONGEVAL, Arbeider deerlijk verwond. Gistermiddag heeft de arbeider C. S. bij sloopingswerkzaamheden op het fabrieks- terein van de Fa. Verburg een groot stuk puin op een van zijn beenen gekregen, waardoor dit lichaamsdeel zeer ernstig werd verwond. Dr. Wilmink uit Zuidscharwoude verleen de de eerste geneeskundige hulp, waarna het slachtoffer naar het ziekenhuis te Alk maar ia vervoerd. POLITIE. Gevonden: Portemonnaie met inhoud. OUDE N1EDORP BEVOLKING. Ingekomen: Maria Anna A. Droog van Ha renkarspel D 18b; Catharina Divera Klaver van Amsterdam, C. Peterstraat 55 I; Trijntje J. van Wachendorff van Rijn van Sint Maarten C 71; Dirk Ramler van Den Hel der, le Vroonstraat 83; Catharina Roden burg van Oudorp A 39; Johanna Adriana J. Pieterse van Zoetermeer no 31; Willem van der Kieft van Utrecht, Potgiaterstraat 7; Lambert Deen van Amsterdam, Buiksloter- dijk 476; Anna M. Tromp van Haarlem, Kamperplein 4; Aldert de Wit v.an Wierin- germeer, Middenmeer, Poststraat 6; Nicolaas van Diemen en gezin van Haarlemmermeer 505; Adrianus Klaver van' Amsterdam, Da- visstraat 32; Cornelia Stam van Langedijk, Oudkarspel A 14; Joanna Hartman van Haar lemmermeer; Johannes C. van der Kroon van aHrenkarspel, Waarland D 142; Gerrit Willem C. Beekink van Zuilen, Mertens- straat 16. Vertrokken: Karei Johannes Jongepier naar Hoogwoud D 59; Cornelia Oud naar Wieringermeer, Wagenpad M 49; Aagje Rensmaag naar Hoogwoud D 59; Pieter Groen naar Alkmaar, Snaarmanslaan 102; Arie Pronk naar Den Helder, Hector Treub- straat 26; Johannes Petrus van Wijk naar Den Helder, Kanaalweg 176a; Tecla H. M. Bosma naar Bergen, Loudelsweg 20; Vero- nica Margaretha Groot naar Bergen, Lou delsweg 20; Anna Cartharina Wit naar Ber gen, Loudelsweg 20; Theodorus H. de Boer, z.aar Beverwijk; Antonius A. A. van Meer naar Leiden, de Goejestraat 36, Catharina Kuiper naar Oudorp A 39; Nicolaas Herma- nus femming naar Heerhugowaard, Bas- serweg" 58; Corpelis Rootjes naar Haarlem, Zijlweg 14; Jan Kornelis Billenkamp en ge zin naar Duitschland, Medebach; Andreas en Petrus Wijnker naar Hoorn, eKrkstraat; Bregitta Petronella Ligthart naar Gennep; Catharina Paulina Bergmans naar Lange dijk, Zuidscharwoude A 121. ALKMAAR UITGESLOTEN. Wegens het voorhanden hebben van frau duleus vleesch is de slager P.Korver, St. Annastraat 21 geruimen tijd van toewijzing van vleesch uitgesloten. WIER1NGERWAARD COLLECTE WINTERHULP. De le collecte voor Winterhulp heeft in deze gemeente f 124.80 opgebracht. Wierinqen Wederom enorme paiingvan^sten Stormachtig weer sohiep ideale toestand. De zegeningen, welke den palingvisschers dit seizoen 'ten deel vallen, nemen schier geen einde. Na een buitengewoon goed le donker en nog een onverwacht goede vangst in den tusschentijd. schijnt ook het 2e donker, dat einde vorige week inging een waar suces te zullen worden. Het vrij stormachtige weer schiep een ideale toe stand, zoodat de paling naar hartelust trok en een groote belangstelling voor de talrijk opgestelde fuiken aan den dag legde. Reeds Zaterdag werd een 40.000 pond aan den afslag gebracht, een enorme hoeveel heid. die vermoedelijk Maandag jl.. door de vangst, tevens van den Zondag nog zal zijn overtroffen. Meerdere fuiken bevatten 1500 pond terwijl uit één fuik bijna 2000 pond werd gelicht, hetgeen haast onbe grijpelijk is. als men weet dat de maximum capaciteit van een fuik algemeen op ruim 1000 pond wordt gesteld. De fuiken hebben echter groote afmetingen, met hoepels van meer dan manshoogte. Er waren Maandag visschers die tweemaal met 2000 pond aan den afslag kwamen en nog voor een derde maal moesten uitvaren om de resteerende fuiken te lichten, zoodat het voorkwam dat één visschers op één dag 4 5000 pond aanbracht. Met een maxi- prijs van f 0.51 per pond voor het meest gevangen soort (70—125 gram per stuk) worden dus wel enorme besommingen ge maakt. Op iedere 1000 pond wordt toch ook nog altijd een 75—100 pond dikke paling van 77 ct. p. p. van het gewicht boven een half pond per stuk, uitgeschoten. Het. soort van 125250 gram wordt niet uitgezocht, doch gaat ad 61 cent p. p. ongesorteerd met de massa tegen f 0.51 weg. Het spreekt vanzelf dat deze overvloedige vangsten slechts enkele dagen aanhouden en zeer wel mogelijk is thans het laatste hoogtepunt 'bereikt. Men rekent op nog en kele dagen van ruimere aanvoer en daarna kunnen de weersomstandigheden een abrupt einde maken aan dit uitzonderlijke palingseizoen. Verblijdend is dat ook de visschers die de vorige malen minder gelukkig waren, thans hun aandeel in de buit hebben gekregen. De grootste vangsten werden nu n.1. bij de sluizen gemaakt, terwijl eerder meer oost waarts. langs den dijk, de groote trek plaats vond. Het vischterrein wijzigt zich dus herhaaldelijk. BURGER BRANDWAARBORG-MIJ. Jaarvergadering op Dinsdag in Hotel Cen traal te Hippolytushoef. De voorzitter de heer B. Kat, opent de ven gadering en heet de aanwezigen welkom. Vervolgens geeft de voorzitter een over zicht van het afgeloopen jaar. Hieraan ont- leenen wij het volgende. Het bestuur hield SCHAGEN Met een mes gestoken DADER TERSTOND IN ARREST GESTELD. Gisteravond omstreeks half zeven heeft in een café hier ter plaatse Giel Br. onzen plaatsgenoot den heer Jb. v. d. Oord met een mes neergestoken. Was de steek iets meer naar links toegebracht, zou het slachtoffer het niet hebben overleefd. Gelukkig is het mes op een der ribben dfgestuit en hoewel een diepe wonde in den rug ontstond, bestaat geen levensge vaar. Volgens ooggetuigen maakte Br., die duch tig aan Bachus had geofferd, een vrouwe lijke bediende heftige verwijten over.het be drag der rekening, dat volgens hem lager zou zijn, dan het meisje aangaf. De heer v. d. O. trachtte Br. aan het verstand te bren gen, dat het meisje niet opzettelijk te veel zou rekenen, waarop Br. dezen beschermer begon uit te schelden en hem dreigde te zullen slaan. Daarna ging alles zoo snel, dat men zich in het café het gebeurde nauwelijks realiseerde. Er vielen eenige klappen, waarbij moeilijk te zeggen viel, wie de eerste klap gaf. Plotseling trok Br. zijn mes en stak v.'d. O. in den rug. .Het slachtoffer zeeg hevig bloedend ineen. Br. sloeg op de vlucht en begaf zich naar Dr. v. d. Sluis, om zich te laten behandelen. Later bleek hij slechts wat bloed in het ge zicht te hebben gekregen en niets te man- keeren. Marechaussees en de doktoren v. d. Sluis en Nanninga waren zeer spoedig ter plaat se. Br. werd terstond gearresteerd, eerst in de woning van een der politiemannen in be waring gezet en later naar de cel gebracht. Nadat de heer v. d. O. de eerste hulp was verlèend, werd hij per ziekenauto van de firma Raven en Lingeman naar zijn woning vervoerd. Bij informatie vernamen wij dat heden morgen zijn toestand redelijk wel was. hoe wel hij een onrustigen nacht had gehad. Uit het ingestelde politieonderzoek, dat onder leiding van opperwachtmeester Hole- ma wordt gevoerd, zal nog moeten blijken of de steek in een oogenblikkelijke opwel ling is toegebracht, dan wel of de aanslag een diepere oorzaak heeft. STAND DER WERKLOOSHEID. Op Zaterdag 11 October stonden 2 werk loozen ingeschreven, waarvan 1 in de cen trale werkverschaffing, terwijl '1 werklooze uit zijn bondskas trok. 12 vergaderingen, behoudens 2 voor het con troleeren der registers en rekening en ver antwoording van den penningmeester. Er werd een algemeene vergadering van de P.C.V. te Wijdenes en één van de Federatie van Onderlinge Brandwaarborgmij en te Am sterdam bezocht. Door de buitengewone omstandigheden is er verandering in de Toppenverzekering ge komen, daar deze bij een Engelsche Mij. wa ren ondergebracht. Inmiddels zijn de Top pen bij een Hollandsche Mij. verzekerd. Wat brandschade betreft, was het afge loopen jaar zeer gunstig; er waren slechts eenige kleine posten te vergoeden- tot een bedrag van f347. Van de oprichtingsvergadering van de „Fe deratie van Onderlinge Brandwaarborg Mijen in Nederland" te Utrecht, hebben wij geen gebruik gemaakt. Door de vereeniging werd f 1259.50 terug ontvangen van de P.C.V. over herverzeker de brandschade. In Maart 1941 werden wij opgeroepen bij de Inspectie der Directe Belastingen te Den Helder om den financieelen toestand na te gaan. Deze is gezond, want de Insp. vond ons reservekapitaal nogal aan den hoogen kant. Later is de penningmeester nog eens heen geweest en is alles goedgekeurd. Wij heben thans mededeeling ontvangen dat aan ónze vereeniging rechtspersoonlijk heid is verleend. Er werd dit jaar f5600.aan hypotheek afgelost en er werd een hypotheek van f8300.opnieuw afgesloten. Het Bestuur heeft op de vergadering van 1 Juli besloten de premie over het afgeloo pen jaar te verlagen. De redenen hiertoe zijn, dat de reserve en het kasgeld voldoen de zijn, zoodat bij eventueele gevallen de geldmiddelen verzekerd zijn. De premie wordt nu: Woonhuizen en in boedels 50 ct. per f 1000, boerderij met inven taris f 1 per f 1000, winkelhuizen, roerende goederen, 75 ct. per f1000, motoren, auto's, garages fl.50 per f1000. De Federatie van Onderlinge Brandwaar borg Mij'en is inmiddels opgericht. Wij zijn thans, nog geen lid. Op 18 Sept. jl. zijn de heeren De Vries en Kat naar Amsterdam geweest en zijn wij toegetreden tot de F.B.O., tevens zijn de statuten vastgesteld en is een bestuur gekozen. Deze Federatie omvat 253 Brandw. borg Mij'en met een ver zekerd kapitaal van f 1.774.630.794. Op 7 Oct. werden de boeken en beschei den van den penningmeester, den heer J. N. Bruul nagezien en alles in orde bevon den Door Secretaris, Voorzitter en Penning meester werden 127 aanteekeningen gedaan in de registers betreffende verhuizingen, verlaging en royement. Hieronder waren ook 41 verhoogingen en nieuwe inschrijvin gen tot een gezamenlijk bedrag van f 144570. De vereeniging kan dus op een gunstig jaar terugzien en mocht het volgende boek jaar wederom zoo gunstig zijn, dan is de mogelijkheid, dat de premie op 25 of min der gebracht kan worden. Volgt rekening van den penningmeester, waarvan wij hier geven de balans per 1 October 1941. Kas f 111.58, Boerenleenbank f9543,81, hy potheken f16600, effecten f13795. Grootboek f 14152.50, nog te innen premiën f 46.80, brandbl. apparaten f 100. Totaal f 54349.69. Inleggelden f7880.41, reserve koersver schillen f4105.75, kapitaal 1940 f 39880.53, winst f2483. Totaal f54349.69. Volgt rondvraag. Deze levert niets op, waarna sluiting volgt. STAND DER ARBEIDSBEMIDDELING. Op Zaterdag 11 October stonden bij het bij kantoor Schagen van het Gewestelijk Ar beidsbureau 18 personen als werkzoekende ingeschreven, t.w. 1 grondwerker, 1 opper man, 1 timmerman, 1 kapper, 4 landarbei ders, 1 tuinman, 2 chauffeurs, 1 kantoorbe diende, 1 bouwkundig opzichter, 2 kooplie den, 1 magazijnbediende, 1 slager en 1 vis- scher. In de overeenkomstige week in 1940 be droeg dit aantal 9; in 1939 geene en in 1938 55. BESLUITEN BURGEMEESTER. Door den Burgemeester dezer gemeente zijn de volgende besluiten genomen: 1. overdracht in eigendom aan het Hoog: heemraadschap N.H. Noorderkwartier van den weg op den Ouden Westfrieschen dijk; 2. Wijziging van de gemeente-begrooting 1941; 3. voorloopige vaststelling van de ge meenterekening en bedrijfsrekeningen 1940. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen personen gedurende de maand September 1941: Pieter D. Willig, B 47, van Wieringermeer. Anna C. Theunis, C 144 van Harenkarspel Jan Borcherding, F 20, van Alkmaar. Jan Geusenbroek, B 190, van Huizen. Cornelis Th. Baars, C 83, van Amsterdam. Cornelia W. de Vries, C 158, van Amsterdam. Jan Smit en gezin, F 54, van Delft. Rens N. Rempt, E 15, van Leeuwarden. Theodorus Breeuwer en gezin, D 48, van Heerhugo waard. Geertrulda C. van der Stoop, B 93, van Nieuwe Niedorp. Philippus van der Walle, A 104, van Nieuwe Niedorp. Pieter Roskam, H 37, van Wieringermeer. Jan van Kempen, D 134, van Beemster. Cornelis M. Ranzijn, C 1237 van Zijpe. Arie Stikkelman, C 209, van Hoorn. Catharina Lourens, A 71, van Dantumadeel. Pieter A. Nodelijk, C 171, van Warmond. Minne van der Ploeg, F 20, van Ooststellingwerf. Fransciscus X. A. Stom mei, E 134, van Naarden. Roelof van der Moor, C 171, van Amsterdam. Elisabeth K. van den Brink, C 156, van Haarlem. Johanna A. Visser, A 101, v.an Utrecht. Dirk Struik, A 101 van Utrecht. Jacob de Vlieg, A 101, van Utrecht. Franciscus Stam. t) 7, van Span broek. Fermin C. A. Heitmeier, E 36, van Den Helder. Vertrokken personen gedurende de maand September: Jan Smit en gezin van B 134 naar Den Helder, Brakkeveldweg 152, Hilde- gonda S. Bottema van C 103 naar Rheden (Gid.), Velp, Roosendaalschelaan 15, Mari- nus C. Nietfeld van C 85 naar Amsterdam, Middenweg 50hs. Arendje E. Oudshoorn van B 9 naar Amsterdam, Sophialaan 39hs. Arie Nieuwland en vr. van D 118 naar Anna Pau- lowna. Meerweg 6a. Jan C. Steen van B 96 naar Langedijk, Broek op Langendijk, Scha peland 371. Hendrikus W. Panhuizen van C 171 naar Franeker, v. d. Bildtstraat 1. Ma ria Th .de Moei, van E 99 naar Bergen N.H., Loudelsweg 20. Hermanus H. A. Groet van Agrarisch nieuri HOLL. MIJ. v. LANDBOUW. De Hollandsche Maatschappij van Lri bouw houdt Woensdag 5 November a.s, hl jaarlijksche algemeene vergadering te w; sterdam. Dr. H. J. Frietema. directeur \T den Nationalen Coöperatieven Raad zal 1 inleiding houden over: Ordening van 1 bedrijfsleven. Als leden van het hoofól stuur treden af de heeren Joh. de Vcerl Schagen. G. J. van der Stoel te Wassen! en A. Stuurman te Vlist. PRIJZEN BROOGRAAN. In verband met de verhooging van I broodprijzen weet het Zeeuwsch LandbcJ blad mede te deelen. dat het thans rtJ wel vaststaat, dat de'prijzen van het brl graan verhoogd zullen worden. Het J dringt er echter bij de betrokken autorli ten op aan de prijzen voor den oogst J en in het bijzonder van tarwe, spoedig! kenid te maken. Op de zeer zware grol vindt de uitzaai reeds plaats. De huid prijsverhouding tusschen tarwe en ro! hebben dit jaar geleid tot een toename 3 den verbouw van rogge. Zal de van oi] heidswege te kennen gegeven wensch j uitbreiding van den verbouw van tanvd vervulling gaan. dan acht het Zeeuw Landbouwblad noodig. dat dè prijs van'] we vóór den uitzaai wordt bekend ge mail en vooral ook, dat de tarwe prijs aanmeri] lijk hooger zal worden vastgesteld dan vq den oogst van dit jaar. Het Landbouw Economisch Instituut hfl reeds een rapport uitgebracht aanga&j de prijsbepaling voor de landbouwgewas van den oogst 1942. In landbouwkrint wordt echter verwacht, dat verschillen kostenelementen voor het komende jaar; een stijging zullen ondergaan, die op oogenblik nauwkeurig is aan te geven. vendien wordt verwacht, dat door een m dere grondbewerking en een geringere ei stofbemesting de productiecapaciteit den bodem zal dalen. HOOGHi POSTALE PERIKELEN. Enkele dagen geleden werd het beriti dat op correspondentie, bedoeld voor I Weere, gemeente Hoogwoud, niet meer „pi Abbekerk" behoefde te worden vermeld,! bevoegde zijde, uit Abbekerk tcgengesprokl Dit is slechts gedeeltelijk juist. Op con» pondentie, afkomstig uit Hoogwoud en f stemd voor de Weere, gemeente HoogwJ is het niet noodig om „post Abbekerk'l bij te zetten, omdat dit op het postkant! te Hoogwoud geschiedt, waarna de post! bracht wordt bij den winkelier Verlaat! d>e Weere, en vandaar verder wordt bcsttl Wanneer correspondentie met de We! gevoerd wordt door personen, in een and! gemeente wonend, is het wellicht wenst! lijk om er „post Abbekerk" bij te zetten,ta dat dit de verzending der correspontbi eenige uren bespoedigt. Noordzakelijk ïm echter niet. GOEDGEKEURD. Door den Commissaris der provincie NrJ Holland is goedkeuring verleend aan hetlj sluit van het polder bestuur „De Lage I-Ioffl tot het aangaan van eën geldleening ton hoeve van het bouwen van een electiw vijzelgemaal aan de Langereis. EEN GIERKELDER! Aan den heer W. Nierop te Midwoud j opgedragen het bouwen van een gierkeli voor den heer P. Zee, Pade B 12, alhier. HARLNKARSPl DE SLOOTGAARDPOLDER. Het Dag. Bestuur en Stemgerechtigde U gelanden van genoemden polder hielden h vergadering in café „De Posthoorn" van v. Ophem te Waarland. Na opening en enkele mededeelingen dM den Dijkgraaf C. Bakker Jz., werd behandtj een voorstel van het Dag Bestuur tot ovc dracht van perceelen ringvaart aan het Ac bacht van West Friesland gen. Geestmem bacht. Besloten werd behoudens een p&i voorwaarden met het voorstel accoord i gaan. Hierop kwam in behandeling een plani verbreeding en verbetering van den Zat weg. Hoewel het wegverkeer momenteel in niet nornlaal is, stelt het Dag. Bestuur vu toch tijdig de noodig geachte maatregel) te treffen teneinde t.z.t. aan de eischen vi het verkeer te voldoen. De vergadering sloot aan het Dag. Bestuur de noodige mat timing te verleenen. De heer P. Wester Wz. werd met na; noeg algemeene stemmen als molenmees', herkozen. Een voorstel tot wijziging van het Beslc inzake bestuurskosten werd aahgenome Terzake verbetering van pompslooten pompen werd doorhet bestuur een nad onderzoek toegezegd. Sluiting. XVlERlNGERWAAb LEELIJK TERECHTGEKOMEN. Zondagmiddag is het zoontje van heer P. de J., die, al spelende over een he je wilde springen, zoodanig gevallen, dat zi arm is gebroken en overbrenging naar h ziekenhuis te Alkmaar noodzakelijk was. C 118 naar Alkmaar, Paternosterstraat Karei Kwast van E 140 naar Den Held« Dijkstraat 68. Johanna M. A. Nelemans val C 207 naar Bünde (DU, Maria C. Dekte van C 198 naar Oterleek, Dorpsstraat A® Jeanne Vermeulen van B 20 naar ZÜP* 't Zand I 121. Johanna W G. de Lee.uw C 125 naar Schoorl, Bickerslaan D 61. Die* wertje A. Dekker van K 65 naar Am# dam, 2e Helmersstraat 30hs. Elisabeth Gro* tes van A 51 naar Harenkarspel, Schaft waard C 117. Marie Koning van D 91 n^' Eindhoven. Cornelis J. Bleek van C $1 naar Langedijk, Nd. Scharwoude, Oost* straat 23. Simon G. Pannekeet van E lf naar Hoorn, Berkhouterweg 22. Gozen' W. Brantenaar van A 128 naar Velsen, A.' kerstraat 45. Gerardus W. H. de Ruijterrt] C 30 naar Bergen N.H.. Dorpstraat 4.

Dagblad voor Hollands Noorderkwartier | 1941 | | pagina 6